تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

زمان انتشار نتایج انتخاب رشته دستیاری تخصصی 1400
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

هر ساله وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور، آزمون دستیاری تخصصی پزشکی را برای جذب افراد متخصص در حوزه پزشکی برگزار می کند. آن دسته از داوطلبانی که رشته های زنان و زایمان، روان پزشکی، پزشکی قانونی و پزشکی خانواده را جزو انتخاب های خود قرار داده بودند مورد مصاحبه قرار گرفته و پس از آن نتایج نهایی تمام داوطلبان منتشر خواهد شد که در ادامه به زمان اعلام آن می پردازیم.

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دستیاری تخصصی پزشکی پس از اجرای مصاحبه برای رشته های زنان و زایمان، روان پزشکی، پزشکی قانونی و پزشک خانواده منتشر می گردد.

زمان انتشار نتایج آزمون دستیاری پزشکی 1400

داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، لیست انتخابی خود را به ثبت رسانده و در بازه هایی که به منظور ویرایش انتخاب ها از سوی “مرکز سنجش آموزش پزشکی” در نظر گرفته می شود، می توانند انتخاب های خود را تغییر دهند. زمانی که برای اعلام نتایج انتخاب رشته داوطلبان در نظر گرفته می شود پس از برگزاری مصاحبه برخی از رشته های این آزمون است. رشته هایی که داوطلبان جهت پذیرش در آن ها مورد مصاحبه قرار می گیرند عبارتند از زنان و زایمان، پزشکی قانونی، روان پزشکی و پزشک خانواده است.

در حال حاضر تاریخی مبنی بر اعلام این نتایج مشخص نشده است اما با توجه به تاریخ آن در سال 99 که در روز شنبه 19 مهر ماه منتشر گردید، احتمال می رود که این نتایج برای سال 1400 نیز در مهر ماه اعلام شوند. درصورتی که تمایل دارید از زمان دقیق انتشار دفترچه و یا قرار گرفتن نتایج بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مطلع شوید می توانید در کانال تلگرام دکتری عضو شده و به دریافت و مشاهده نتایج بپردازید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

داوطلبانی که در مصاحبه رشته های مذکور شرکت نموده اند، اگر با انتشار نتایج متوجه شوند که در این رشته مورد قبول واقع نشده اند، می توانند جهت ثبت نام در کد رشته / محل انتخابی بعدی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

  •  به سایت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی به آدرس الکترونیکی sanjeshp.ir مراجعه نمایید و گزینه “تخصصی و فوق تخصصی پزشکی” از منوی سمت راست سایت انتخاب کرده و بر روی “دستیاری تخصصی پزشکی” کلیک نمایید. 
  • بعد از ورود به صفحه جدید بر روی عبارت “نتیجه آزمون” بفشارید.
  • مجددا در این صفحه دکمه “نتیجه آزمون” را انتخاب کنید.
  • با ورود به صفحه جدید، کد ملی و شماره تلفن همراه خود (همان شماره ای که در هنگام ثبت نام اعلام نموده اید) را وارد کنید، سپس با دریافت یکبار رمز وارد صفحه شخصی خود شده و نتایج آزمون را مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است، در صورتی که در کد رشته های انتخابی خود پذیرفته نشده اید، می توانید به لینک تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی مراجعه کرده و بررسی کنید که آیا اصلا این آزمون مشمول تکمیل ظرفیت می شود یا خیر و اگر بله با چه شرایطی و به چه صورت است. همچنین با مراجعه به لینک نتایج نهایی دستیاری پزشکی می توانید از جزئیات بیشتری در رابطه با اعلام نتایج مطلع گردید. در صورتی هم که دارای سهمیه خاصی در این آزمون بوده و قصد اطلاع از میزان تاثیر آن بر نتیجه را دارید می توانید بر روی لینک سهمیه آزمون دستیاری پزشکی کلیک نمایید.

 

سوالات متداول 

1- زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 در چه تاریخی می باشد؟

تاریخ دقیق آن هنوز منتشر نشده است. شما عزیزان می توانید با کلیک بر روی لینک مربوط به کانال ایران مشاوره، در اسرع وقت از زمان آن مطلع شوید.

2- چگونه می توان نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی را مشاهده کرد؟

برای مشاهده این نتایج می بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه کرد.

3- رشته هایی که داوطلبان در آزمون دستیاری پزشکی 1400 مورد مصاحبه قرار می گیرند، کدام اند؟

رشته هایی عبارتند از زنان و زایمان، پزشکی قانونی، روان پزشکی و پزشک خانواده، از قبیل این رشته ها می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری