سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز

زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز

زمان نتایج پذیرفته شدگان رشته های نیمه متمرکز 99
زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی خود را مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که رشته های دانشگاهی در دو گروه اصلی متمرکز و نیمه متمرکز ارائه شده است که شرایط پذیرش در این دو گروه رشته متفاوت است و لازم است در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید تا انتخاب رشته موثری انجام داده و به نتیجه موردنظر خود برسید. پذیرش در اکثر رشته های دانشگاهی به صورت متمرکز انجام می شود و تنها تعدادی از دانشگاه ها رشته هایی را به صورت نیمه متمرکز ارائه می دهند که نحوه پذیرش در هرکدام از این رشته ها متفاوت است. پذیرش در رشته های متمرکز به صورت یک مرحله ای انجام شده و فقط نمره و تراز کنکور ملاک قرار می گیرد ولی برای قبولی در لیست رشته های نیمه متمرکز علاوه بر کسب رتبه مجاز باید نمره قابل قبول در مصاحبه و آزمون های علمی و عملی آن نیز به دست آورید. هدف ما از نگارش این مطلب  توضیح در زمینه رشته های متمرکز، رشته های نیمه متمرکز و تفاوت آن ها می باشد همچنین شما میتوانید با مطالعه این مقاله از زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز مطلع گردید.

برای پذیرش در رشته های نیمه متمرکز علاوه بر کسب رتبه لازم، باید در مصاحبه نیز گزینش شوید.

زمان مصاحبه و زمان اعلام نتایج رشته های نیمه متمرکز 98

انتخاب رشته، رشته های نیمه متمرکز و متمرکز به صورت همزمان انجام می گیرد و شما می توانید در 150 انتخاب خود کد رشته های نیمه متمرکز را نیز وارد نمایید. پس از اتمام بازه زمانی انتخاب رشته، اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز که همان اسامی چند برابر ظرفیت است، از طریق سایت سنجش انجام می شود و شما می توانید با در دست داشتن مدارک لازم ( مدارک لازم همزمان با لیست اسامی از طریق سایت سنجش اعلام می شود) برای شرکت در مصاحبه اقدام کنید. زمان مصاحبه رشته های نیمه متمرکز باتوجه به نوع رشته ها از 97/5/30  آغاز و تا 97/6/10 نیز ادامه داشته است. شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور و دانلود جدول زمانبندی از تاریخ دقیق مصاحبه رشته قبولی خود اگاهی یابید. پس از انجام مصاحبه و آزمون های عملی و معاینات پزشکی، سوالی که برای داوطلبان ایجاد می شود، زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز است. در سال 96 نتایج نهایی 26 مهرماه منتشر شد و برای سال 97 اطلاع دقیقی در دسترس نیست ولی معمولا اواخر مهر ماه از طریق سایت سنجش اعلام می شود. برای اطلاع از نحوه مصاحبه رشته های نیمه متمرکز می توانید با مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

شرایط پذیرش در رشته های نیمه متمرکز

 1. یکی از شرایط قبولی در رشته های نیمه متمرکز موفق شدن در مراحل مصاحبه و آزمون های علمی و عملی است یعنی فقط رتبه کنکور ملاک قرار نمی گیرد.
 2. اگر علاقمند به تحصیل در رشته های نیمه متمرکز هستید باید کد این رشته ها را قبل از کد رشته های متمرکز قرار دهید یعنی در زمان انتخاب رشته اولویت های اول انتخابی خود را کد رشته های نیمه متمرکز را وارد نمایید تا برای مصاحبه دعوت شوید.
 3. اگر رشته های متمرکز اولویت های اول انتخابی شما باشد و در همان رشته نیز پذیرفته شوید دیگر شانس پذیرش در رشته های نیمه متمرکز را از دست می دهید برای مثال اگر شما داوطلب رشته تجربی باشید و انتخاب اول شما پرستاری باشد و انتخاب دوم شما از رشته های نیمه متمرکز باشد و در رشته پرستاری قبول شوید، دیگر برای مصاحبه انتخاب دوم خود دعوت نمی شوید.
 4. از نظر تعداد محدودیتی برای انتخاب رشته های نیمه متمرکز ندارید ولی درنهایت برای مصاحبه دو رشته دعوت به مصاحبه می شوید.
 5. معمولا از چند برابر ظرفیت رشته برای مصاحبه دعوت به عمل می آورند، تنها داوطلبانی مجاز به تحصیل در این رشته ها هستند که نمره قبولی را در مصاحبه کسب کنند.
 6. اگر داوطلبی برای مصاحبه دعوت شود و در مصاحبه نیز پذیرفته شود، باید در همان رشته و دانشگاه ادامه تحصیل دهد در غیر این صورت از شرکت در رشته های روزانه و نوبت دوم سال بعد محروم خواهد شد ولی اگر داوطلبی برای مصاحبه دعوت شود و برای انجام مصاحبه نرود، محرومیتی به او تعلق نمی گیرد.
 7. رشته های نیمه متمرکز در دانشگاه های روزانه ارائه می شود و همچنین دانشجو برای تحصیل شهریه ای پرداخت نمی کند.
 8. اگر داوطلبی هم در رشته متمرکز پذیرفته شود هم از وی برای مصاحبه رشته های نیمه متمرکز دعوت به عمل آورند ولی تصمیم داوطلب به تحصیل در رشته متمرکز خود باشد، بهتر است در مصاحبه شرکت نکند زیرا در صورت قبولی، حق بازگشت به رشته متمرکز خود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  با سلام من در معاینات پزشکی و گزینش قبول شدم میخوام بدونم اگه در مصاحبه رد شده باشم به منزله ی رد شدن از رشته است یا هر بخش نمره ی خودشو داره رتبه۳۰۰۰منطقه دو هستم و سوالم برای دانشگاه فرهنگیان بود

 2. Avatar

  سلام
  نتایج کد ۱۱ و۱۷ فرهنگیان کی اعلام میشه؟

  • Avatar

   با سلام
   نتایج نهایی پذیرفته شدگان رشته های نیمه متمرکز کد های ۱۱، ۱۲، ۱۴، ۱۵ ، ۱۸ ،۱۹، ۲۰، ۲۱ ، ۲۲ ،۲۳ ، ۲۵ و ۲۶ هم اکنون بر روی سامانه سنجش قرار گرفته است.

 3. Avatar

  سلام من با رتبه۲۰۰۰۰و تراز۷۴۰۰منطقه سه میتونم فوریت های پزشکی بقیه الله قبول بشم؟

دریافت مشاوره نتایج نهایی کنکور