خانه سامانه و سایت سامانه وام فرزندآوری | ve.cbi.ir

سامانه وام فرزندآوری | ve.cbi.ir

سایت ثبت نام وام فرزندآوری
سامانه وام فرزندآوری

با توجه به مشکلات اقتصادی که در سال های اخیر گریبانگیر درصد زیادی از افراد جامعه است، تمایل به تشکیل خانواده و به تبع آن فرزندآوری روز به روز در حال کاهش می باشد. با این حال دست اندر کاران اداره کشور در راستای اجرای طرح های جوانی جمعیت و تشویق خانواده ها به داشتن فرزند، اقدام به اعطای تسهیلات قرض الحسنه نه تنها برای فرزند اول، بلکه فرزندان دوم و سوم به بعد نمودند تا از این طریق بتوانند بخشی از هزینه های پرورش کودکان را برای والدین جبران کنند. ثبت درخواست برای وام فرزند آوری به صورت اینترنتی و دریافت آن به گفته برخی از منابع کمتر از 45 روز خواهد بود.

 

✅ لینک مستقیم ورود به سامانه ثبت نام وام فرزندآوری

لینک مستقیم ورود به سامانه وام فرزند

 

ثبت نام تسهیلات قرص الحسنه فرزندآوری، به ازای هر فرزند با شرایط تعیین شده از طریق آدرس اینترنتی ve.cbi.ir انجام می گیرد.

اهمیت وام فرزندآوری چیست؟

تامین نیازهای فرزندان و خانواده در شرایط اقتصادی کنونی در کشور، امری پر هزینه و دارای مشکلات فراوان خواهد بود و به همین سبب دولت درصدد برآمد تا با اعطای تسهیلاتی چون وام ازدواج دانشجویی، وام خرید لوازم منزل و وام فرزند و به تبع آن افزایش رغبت والدین به فرزندآوری، گام موثری در جهت تحقق طرح های حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بردارد. مبالغی که از طرف بانک مرکزی برای این وام در نظر گرفته شده است به نسبت ترتیب فرزندان متفاوت و از 20 تا 100 میلیون تومان و مانند وام اشتغال زایی با کارمزد 4 درصد می باشد. به دلیل شرایط تقریبا مساعد دریافت این تسهیلات درخواست عمومی نیز برای آن بالاست و لذا ثبت آن به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

معرفی سامانه وام فرزندآوری

همانطور که گفته شد خدمات ثبت نام این وام به صورت الکترونیکی و در بستر اینترنت ارائه می گردد و ممکن است افرادی اطلاع دقیقی از امکانات این سامانه و شیوه ثبت درخواست نداشته باشند. در جهت رفاه حال والدین عزیز و دسترسی آسان تر به اطلاعات، در ادامه به معرفی این سامانه خواهیم پرداخت.

معرفی سایت وام فرزند

شماره 1:

منوی سمت راست شامل بخش های اصلی از خدمات سایت می باشد که عبارتند از:

 • شرایط و دستورالعمل ها: در این صفحه کلیه شرایط و ضوابط ضروری از زمان ثبت نام در سایت تا مراجعه به بانک توضیح داده شده است.
 • ثبت نام جدید: برای ثبت درخواست وام فرزند از قسمت ثبت نام جدید در این منو اقدام می نماییم که در تیترهای بعدی به طور کامل به آن می پردازیم.
 • ویرایش ثبت نام قبلی: در صورتی که اطلاعاتی را به اشتباه وارد نموده باشید، از قسمت ویرایش ثبت نام می توانید آن ها را اصلاح کنید.
 • حذف ثبت نام: با توجه به اینکه دریافت وام اختیاری است، هرگاه از درخواست وام منصرف شدید می توانید از قسمت حذف ثبت نام اقدام کنید.
 • مشاهده وضعیت: پس از انجام ثبت نام به طور کامل، باید وضعیت درخواست خود را از قسمت مشاهده وضعیت پیگیری نموده تا در زمان تعیین شده در جریان امور قرار گرفته و به بانک مراجعه فرمایید.
 • بازیابی و چاپ کد رهگیری: در صورت در دسترس نبودن کد رهگیری برای پیگیری وضعیت خود، می توانید از این زبانه آن را بازیابی کنید.
 • پرسش های متداول: در این قسمت می توانید پرسش ها و مشکلاتی که در روند ثبت نام وام متداول است را مطالعه نموده تا در صورت داشتن این سوالات پاسخ آن را بیابید.
 • تماس با ما: اگر پرسشی در مورد بانک ها و شرایط آن ها داشته باشید از بخش تماس با ما می توانید برای شماره تلفن بانک ها و یک سری سوالات متداول را بیابید.

شماره 2:

در کادر میانی، مراحل ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزند و روند دریافت آن را به طور خلاصه مشاهده می نمایید.

شماره 3:

در قسمت سایر پیوندها، لینک مستقیم ورود به سایت بانک هایی نشان داده شده که برخی از آن ها این تسهیلات را ارائه می دهند و در صورت نیاز می توانید دسترسی راحت تری به آن ها داشته باشید.

در پایین سایت نیز هشدار بانک مرکزی در مورد سامانه های غیر معتبر و آدرس اصلی ورود به سایت وام فرزندآوری، آمار بازدید سایت و اخبار و اطلاعیه ها را مشاهده می نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه وام فرزندآوری

ثبت نام در سامانه تنها برای ثبت درخواست و قرار گرفتن در لیست نوبت وام خواهد بود و نیازی به بارگذاری مدارک خاصی در سایت نمی باشد اما از آن جا که صحت اطلاعات اهمیت بسیاری دارد، توصیه می شود پیش از اقدام به ثبت نام مدارک زیر را آماده نمایید:

 • شناسنامه پدر فرزند (درصورت جدا شدن والدین شناسنامه مادر نیز الزامی است)
 • شناسنامه فرزند
 • مشخصات محل سکونت

پس از اعلام زمان مراجعه به بانک، طی 45 روز همراه با اصل و کپی مدارک خود و ضامن به بانک عامل مراجعه نموده و درخواست خود را نهایی می کنید.

نحوه ثبت درخواست وام فرزند

متقاضیان ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری، پس از آماده نمودن مدارک ذکر شده در بخش قبل و با مراجعه به سامانه ثبت نام وام به نشانی ve.cbi.ir و دنبال کردن راهنمای تصویری زیر می توانند درخواست خود را ثبت نمایند.

 • با وارد کردن آدرس ve.cbi.ir،  صفحه سایت تسهیلات بانک مرکزی باز شده و “گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند” را انتخاب نمایید.

 

مرحله اول ثبت نام وام فرزند آوری

 • بر روی “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام وام فرزند آوری

 • در فرم باز شده اقدام به تکمیل مشخصات خواسته شده کرده و سپس دکمه “ادامه” را بفشارید.

مرحله سوم دریافت وام فرزند آوری

 • پس از تکمیل تمام مراحل، یک کد 10 رقمی به عنوان کد رهگیری برای شما نمایش داده می شود و به شماره همراه ثبت شده پیامک خواهد شد که به وسیله آن می توانید وضعیت وام خود را در سامانه پیگیری نمایید.

پیگیری وضعیت درخواست وام فرزندآوری

پس از این که ثبت نام خود را در سامانه نهایی کردید و کد رهگیری دریافت نمودید، باید روزانه وضعیت خود را بررسی کرده تا در صورت اعلام به بانک عامل فرصت کافی برای تهیه مدارک لازم و مراجعه به بانک را داشته باشید. مراحل پیگیری و مشاهده وضعیت وام را در ادامه مشاهده می نمایید.

 • انتخاب گزینه “مشاهده وضعیت” در صفحه اصلی سایت

مرحله اول طریقه پیگیری وضعیت وام فرزند آوری

 • وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه “مشاهده وضعیت”

مرحله دوم طریقه پیگیری وضعیت وام فرزند آوری

بازیابی کد رهگیری ثبت نام

همراه داشتن کد رهگیری 10 رقمی در تمام مراحل حتی مراجعه به بانک الزامی می باشد. لذا در صورت فراموشی آن برای بازیابی به صورت زیر عمل نمایید:

 •  انتخاب آیکون “بازیابی و چاپ کد رهگیری” در منوی سمت راست صفحه اصلی سامانه

مرحله 1 نحوه بازیابی کد رهگیری

 • ثبت اطلاعات موردنیاز در کادرهای مربوطه و سپس فشردن دکمه “مشاهده و چاپ کد رهگیری”

مرحله 2 نحوه بازیابی کد رهگیری

آیا ثبت نام وام فرزندآوری قابل ویرایش می باشد؟

گاها ممکن است در زمان ثبت درخواست اطلاعات مورد نیاز را در سایت به اشتباه وارد نمایید یا پس از گذشت مدتی در وضعیت فرد تغییری همچون طلاق زوجین ایجاد شود. به همین خاطر گزینه ای جهت ویرایش ثبت نام در سامانه قرار داده شده که مراحل آن مطابق زیر است:

 • گزینه “ویرایش ثبت نام قبلی” را کلیک نمایید

مرحله 1 نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام وام فرزند آوری

 • با وارد کردن کد ملی فرزند و سرپرست و کد رهگیری، گزینه “ادامه” را بفشارید.

مرحله 2 نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام وام فرزند آوری

 • سپس می توانید اطلاعات را در فرم های آتی ویرایش نمایید.

نکته: تنها اطلاعات تماس، نشانی و شعبه قابل ویرایش می باشند و برای تغییر بانک خود باید ثبت نام را حذف و دوباره اقدام نمایید.

حذف ثبت نام وام فرزند در سامانه

با توجه به این که دریافت این تسهیلات اختیاری است، چنانچه به هر دلیلی امکان ادامه روند را نداشته و تمایل به لغو درخواست خود داشته باشید، می بایست همچون فرآیند زیر اقدام کنید.

 • کلیک بر روی آیکون “حذف ثبت نام”

مرحله 1 حذف ثبت نام وام فرزند آوری

 • وارد نمودن مشخصات فردی و سپس انتخاب  گزینه “ادامه”

مرحله 2 حذف ثبت نام وام فرزند آوری

تذکر: شایان ذکر است که در صورت استفاده از این امکان، اطلاعات قابل بازیابی نخواهند بود.

مبلغ و شرایط بازپرداخت وام فرزندآوری در سامانه

طبق اعلام بانک مرکزی به فرزندانی که از 1 فروردین سال 1400 به بعد متولد شده باشند، وام فرزند به مبالغ متفاوت با کارمزد 4 درصد و یک ضامن معتبر، تعلق می گیرد. مبالغ این تسهیلات بر اساس ترتیب تولد فرزندان متغیر خواهد بود که در جدول زیر مشاهده می نمایید.

مبلغ وام فرزند و مدت بازپرداخت آن
نوع واممبلغ در نظر گرفته شدهبازپرداخت
وام فرزند اول20 میلیون تومان36 ماهه
وام فرزند دوم40 میلیون تومان48 ماهه
وام فرزند سوم60 میلیون تومان60 ماهه
وام فرزند چهارم80 میلیون تومان72 ماهه
وام فرزند پنجم و بیشتر100 میلیون تومان84 ماهه
وام فرزندان دو قلوبرحسب ترتیب تولد به هر کدام از کودکان وام جداگانه تعلق می گیرد.طبق ترتیب تولد و نوع وام تعیین می گردد.

نکته: بازپرداخت این وام با یک تنفس شش ماهه صورت می گیرد.

چه بانک هایی ظرفیت ثبت نام وام فرزند را دارند؟

ظرفیت بانک ها برای اعطای تسهیلات به بودجه در نظر گرفته شده آن ها برای این امر در هر سال بستگی دارد و این امکان وجود دارد که در زمان مراجعه شما جهت نام نویسی، این خدمت برای بانک مورد نظر غیرفعال باشد. اغلب بانک ها در زمان های تعیین شده ای، این وام را ارائه می دهند مانند بانک های صادرات، مهر، سپه، ملی و… که در فرم ثبت نام جدید لیست می گردند.

 

سوالات متداول

1- آدرس سامانه ثبت نام وام فرزند چیست؟

ثبت نام وام فرزندآوری از طریق سامانه ve.cbi.ir انجام می گیرد.

2- پیگیری و مشاهده وضعیت ثبت نام وام فرزند چگونه صورت می گیرد؟

برای پیگیری وضعیت درخواست خود باید از طریق سایت ve.cbi.ir و منوی مشاهده وضعیت، با وارد کردن موارد لازم، وضعیت وام خود را مشاهده کنید.

3- آیا امکان حذف یا ویرایش درخواست ثبت نام وام فرزند وجود دارد؟

بله، از قسمت حذف ثبت نام و ویرایش ثبت نام قبلی می توانید این کار را انجام دهید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره