خانه کارشناسی ارشد سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ | sanjesh.org

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ | sanjesh.org

سایت انتخاب رشته کنکور ارشد 1402
سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

ثبت نام کنکور ارشد سراسری و آزاد در 6 گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی امکان پذیر است. داوطلبانی که در این آزمون نام نویسی و شرکت کرده اند، در صورتی که نمره و رتبه حد نصاب را کسب کنند، مجاز به انتخاب رشته خواهند شد. از آن جایی که مجری برگزاری این آزمون سازمان سنجش می باشد، تمامی مراحل آن از ثبت نام تا اعلام نتایج کنکور ارشد سراسری از طریق سایت این سازمان به آدرس sanjesh.org انجام می پذیرد.

بنابراین برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید و پس از دریافت دفترچه راهنمای شماره 2 که همان دفترچه انتخاب رشته است، اقدامات لازم را در راستای ثبت کد رشته محل های مجموعه امتحانی خود به انجام برسانید. همچنین دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد نیز از طریق همین سایت در دسترس شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

 

✅ لینک مستقیم ورود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

لینک مستقیم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

معرفی سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

تمامی داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده اند، پس از دریافت کارنامه اولیه خود چنانچه مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در موعد مقرر نسبت به انجام این فرآیند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند. در صورتی که مهلتی برای ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد در نظر گرفته شود، متقاضیان می توانند از طریق همین سایت به تصحیح فرم انتخاب رشته خود بپردازند. همان طور که گفته شد، به منظور انجام تمامی مراحل آزمون مذکور از زمان ثبت نام تا اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید. این سایت خدمات متنوعی به داوطلبان کنکور ارشد ارائه می دهد که در ادامه آن ها را ذکر کرده ایم.

معرفی سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

 • شماره 1: سازمان سنجش آموزش کشور روند برگزاری بسیاری از آزمون ها اعم از کنکور سراسری، ارشد، دکتری و… را بر عهده دارد که برای ورود به سیستم ثبت نام آن ها باید با توجه نوع آزمون خود گزینه مربوطه را از منوی سمت راست صفحه ابتدایی سایت برگزینید. برای ورود به سامانه ثبت نام کنکور ارشد سراسری و انتخاب رشته آن باید بر روی دکمه “کارشناسی ارشد” کلیک نمایید. شایان ذکر است که در زمان انتخاب رشته این آزمون لینکی با عنوان “سامانه انتخاب رشته کنکور ارشد” برای ثبت کد رشته محل ها، در صفحه کارشناسی ارشد فعال می شود.
 • شماره 2: در همین صفحه اول سایت سازمان سنجش منوی “سیستم پاسخگویی” را مشاهده می کنید که دارای خدماتی همچون ارسال درخواست برای اعتراض به نتایج کنکور ارشد می باشد. همچنین داوطلبان می توانند با ساختن حساب کاربری در این سیستم، در صورت فراموشی شماره پرونده و کد پیگیری نام نویسی، آن ها را بازیابی نمایید. توجه داشته باشید که داشتن آن ها برای ورود به سیستم انتخاب رشته آزمون ارشد الزامیست.

معرفی سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

 • شماره 1: پس از این که از طریق لینک فعال موجود در صفحه “کارشناسی ارشد” به سامانه ثبت نام و انتخاب رشته این آزمون هدایت شدید، می توانید با انتخاب گزینه “ورود به سیستم” به پورتال شخصی خود دسترسی پیدا کنید. در هر مرحله از آزمون ارشد که باشید، قسمت مربوط به آن در میز کار شما فعال خواهد شد؛ مثلا در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد با استفاده از دکمه “انتخاب رشته” که در پورتال شما موجود است، می توانید نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر اقدام نمایید.
 • شماره 2: در فهرست “پیوندهای مورد نیاز” داوطلبان این امکان را دارند تا کدهای لازم اعم از کد رشته تحصیلی کارشناسی، کد موسسه محل تحصیل، کد بخش و شهرستان، کد نظام وظیفه ویژه آقایان و کد رشته امتحانی خود را برای ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد و سراسری به دست آورند. همچنین در صورتی که این کدها را به اشتباه در فرم نام نویسی وارد کرده اید، در صورت امکان می توانید آن ها را در هنگام انتخاب رشته ویرایش کنید.
 • شماره 3: هر ساله یک جدول زمان بندی که شامل تاریخ نام نویسی و انتخاب رشته، روز برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه کنکور ارشد و اعلام نتایج آن است، از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همچنین در سامانه اینترنتی این آزمون که برای هر مرحله در زمان مربوط به آن باز می شود، یک “برنامه زمانی” قرار دارد که تاریخ های فوق الذکر را به اطلاع افراد می رساند.
 • شماره 4: تمامی اطلاعات مربوط به کنکور ارشد در بخش “اخبار و اطلاعیه ها” قرار می گیرند.

نحوه ورود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

متقاضیانی که پس از اعلام نتایج مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد به جهت انجام روند فرآیند آن به سایت رسمی سازمان سنجش مراجعه کنند. همچنین توصیه می شود که قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته، حتما دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را به دقت مطالعه نمایید.

 •  ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org  و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد”  از منوی پایین صفحه

مرحله اول انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • کلیک بر روی لینک فعال “انتخاب رشته و کارنامه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402”

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • کلیک مجدد بر روی لینک “انتخاب رشته و کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” 

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • با استفاده از روش های زیر وارد سیستم مربوطه شوید.
 1. روش اول: شماره پرونده، شماره پیگیری ثبت نام و عبارت امنیتی
 2. روش دوم: شماره پرونده، کد ملی، سال تولد و عبارت امنیتی

مرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته” بعد از وارد شدن به پنل کاربریمرحله پنج انتخاب رشته کارشناسی ارشد
 • تکمیل کادرهای مربوطه با اطلاعات خواسته شده

مرحله شش انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل  از رشته های ارشد سراسری و درج در فرم اینترنتی و کلیک بر روی “تایید و ادامه”

مرحله هفت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

با توجه به این که کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند، داوطلبان این دانشگاه ها فقط تا زمان دریافت کارنامه اولیه مسیر مشترکی را با یکدیگر طی می نمایند. لذا متقاضیان به منظور انتخاب رشته ارشد آزاد باید به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- آدرس سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ چیست؟

نشانی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، sanjesh.org می باشد.

2- مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد در چه زمانی امکان پذیر است؟

لینک انجام این فرایند حدودا یک ماه بعد از برگزاری آزمون فعال می گردد.

3- آیا انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز در سایت سازمان سنجش قابل انجام است؟

خیر، فرآیند انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا و در سایت مرکز سنجش پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.org صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد