تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد | sanjesh.org

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد | sanjesh.org

نشانی سایت انتخاب رشته کنکور ارشد سراسری 1400
سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

بعد از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در 6 گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی در خرداد ماه 1400، داوطلبانی که نمره و رتبه حد نصاب را کسب کنند مجاز به انتخاب رشته خواهند شد. انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد و دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد و کد رشته محل های ارائه شده نیز به همین طریق در دسترس شرکت ککندگان قرار خواهد گرفت.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 

تمامی داوطلبان پس از دریافت کارنامه اولیه خود، چنانچه مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در موعد مقرر نسبت به انجام انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند. طبق روال هر ساله معمولا این بازه زمانی برای جاماندگان از فرآیند مذکور تمدید خواهد شد و داوطلبان مجددا فرصت خواهند داشت انتخاب رشته خود را انجام دهند یا نسبت به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد خود اقدام کنند.

با توجه به این که آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند، داوطلبان این دانشگاه ها فقط تا زمان دریافت کارنامه اولیه مسیر مشترک با یکدیگر را طی می نمایند و بعد از آن هر یک در مسیر جداگانه ای قرار خواهند گرفت. انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام می گیرد. داوطلبانی که علاقه دارند در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد انتخاب رشته نمایند، می توانند از طریق کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در کارنامه اولیه درج شده است در سایت مربوطه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

همان طور که گفته شد فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه سراسری و آزاد متفاوت است، بنابراین دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد سراسری معمولا همزمان با آغاز زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد به صورت مجزا و در سایت مربوطه منتشر خواهد شد.

نحوه ورود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

متقاضیانی ک مجاز به انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری شده باشند، می توانند در زمان مقرر به جهت انجام روند انتخاب رشته خود از طریق سایت رسمی سنجش اقدام کنند. همچنین قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته، مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته ارشد سراسری الزامی می باشد.

 •  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مرحله اول سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 •  گزینه “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400” را بفشارید.

مرحله دوم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 • سپس با صفحه زیر رو به رو خواهید شد که در این جا باید گزینه “انتخاب رشته” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 • در این  مرحله می توانید از طریق روش اول (وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام) و یا روش دوم (وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد) مطابق عکس زیر وارد سامانه شوید.

مرحله چهارم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 • بعد از وارد شدن به پنل کاربری، بایستی گزینه “انتخاب رشته” را انتخاب نمایید و بعد از وارد کردن اطلاعات لازم مثل کد رشته های مورد نظر خود، گزینه ثبت را بفشارید.

مرحله پنجم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

نکاتی در خصوص انتخاب رشته

 • فرم انتخاب رشته به همراه دفترچه راهنمای آن بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد.
 • داوطلبانی که در بند 7 کارنامه اولیه خود در دوره های روزانه و یا سایر دوره ها (غیر روزانه) کلمه “مجاز” درج شده است، می توانند نسبت به انتخاب رشته محل های ارائه شده اقدام کنند.
 • تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبان حداکثر 100 کد رشته محل می باشد.
 • داوطلبانی که علاوه بر رشته اصلی در یکی از 64 کد رشته های شناور نیز شرکت کرده بودند، برای آن ها فقط یک فرم انتخاب رشته در نظر گرفته شده است که باید با توجه به ترتیب اولویت علاقه خود آن را تکمیل نمایند.
 • پیش از انجام انتخاب رشته در سایت، ابتدا کد رشته های مورد نظر خود را از دفترچه استخراج کرده و بر اساس علاقه خود اولویت بندی کنید.
 • هر داوطلب بعد از به ثبت رساندن کد رشته محل های خود و تایید فرم انتخاب رشته، شماره رسید 15 رقمی از سامانه دریافت خواهد کرد.
 • نگهداری از شماره پیگیری دریافت شده برای مشاهده نتیجه انتخاب رشته ضروری می باشد.

به علت متفاوت بودن پروسه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد و سراسری، امکان یکسان نبودن مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد. بنابراین داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، نتایج خود را مشاهده نمایند.

 

سوالات متداول

1- آدرس سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد چیست؟

نشانی اینترنتی این سایت sanjesh.org می باشد.

2- مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد در چه زمانی امکان پذیر است؟

این زمان از طریق کانال تلگرامی ایران مشاوره یا از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام خواهد شد.

3- آیا انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز در سایت سازمان سنجش امکان پذیر است؟

خیر، فرآیند انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا و در سایت مرکز سنجش پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد