یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

نشانی سایت انتخاب رشته کنکور ارشد سراسری 99
سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بعد از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 99 در 6 گروه آزمایشی علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی مهندسی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، هنر و دامپزشکی در مرداد ماه ، داوطلبانی که نمره و رتبه حد نصاب را کسب کنند مجاز به انتخاب رشته خواهند شد. انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد و دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 و کد رشته محل های ارائه شده چند روز قبل بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

تمامی داوطلبان پس از دریافت کارنامه اولیه خود ، چنانچه مجاز به انتخاب رشته شده باشند ، می توانند در موعد مقرر نسبت به انجام انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند. طبق روال هر ساله این بازه زمانی تمدید خواهد شد و داوطلبان مجددا فرصت خواهند داشت انتخاب رشته خود را انجام دهند.

با توجه به این که آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند ، داوطلبان این دانشگاه ها فقط تا زمان دریافت کارنامه اولیه مسیر مشترک با یکدیگر را طی می نمایند و بعد از آن هر یک در مسیر جداگانه ای قرار خواهند گرفت. انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می گیرد. داوطلبانی که علاقه دارند در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد انتخاب رشته نمایند ، می توانند از طریق کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در کارنامه اولیه درج شده است در سایت مربوطه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 •  به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مرحله اول سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 •  گزینه “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99” را بفشارید.

مرحله دوم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 • سپس با صفحه زیر رو به رو خواهید شد که در این جا باید گزینه “انتخاب رشته” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 • در این  مرحله می توانید از طریق روش اول (وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام) و یا روش دوم (وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد) مطابق عکس زیر وارد سامانه شوید.

مرحله چهارم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 • بعد از وارد شدن به پنل کاربری، بایستی گزینه “انتخاب رشته” را انتخاب نمایید و بعد از وارد کردن اطلاعات لازم مثل کد رشته های مورد نظر خود، گزینه ثبت را بفشارید.

مرحله پنجم سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

نکاتی در خصوص انتخاب رشته

 • فرم انتخاب رشته به همراه دفترچه راهنمای آن بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد.
 • داوطلبانی که در بند 7 کارنامه اولیه خود در دوره های روزانه و یا سایر دوره ها (غیر روزانه) کلمه “مجاز” درج شده است می توانند نسبت به انتخاب رشته محل های ارائه شده اقدام کنند.
 • تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبان حداکثر 100 کد رشته محل می باشد.
 • داوطلبانی که علاوه بر رشته اصلی در یکی از 64 کد رشته های شناور نیز شرکت کرده بودند ، برای آن ها فقط یک فرم انتخاب رشته در نظر گرفته شده که باید با توجه به ترتیب اولویت علاقه خود آن را تکمیل نمایند.
 • پیش از انجام انتخاب رشته در سایت ، ابتدا کد رشته های مورد نظر خود را از دفترچه استخراج کرده و بر اساس علاقه خود اولویت بندی کنید.
 • هر داوطلب بعد از به ثبت رساندن کد رشته محل های خود و تایید فرم انتخاب رشته ، شماره رسید 15 رقمی از سامانه دریافت خواهد کرد.
 • نگهداری از شماره پیگیری دریافت شده برای مشاهده نتیجه انتخاب رشته ضروری می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد