تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سایت بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای | bustan.tvu.ac.ir

ورود به سایت بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای | bustan.tvu.ac.ir

لینک مستقیم ورود به سایت بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای
ورود به سایت بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای

دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از مراکز مهم آموزشی کشور می باشد که هر ساله دانش آموختگان زیادی در رشته های تحصیلی مختلف از این موسسه فارغ التحصیل می شوند. در راستای توسعه زیرساخت های آموزش الکترونیک و تسهیل انجام امور دانشجویان، دانشگاه فنی و حرفه ای دست به راه اندازی سامانه بوستان نموده است تا این سامانه از نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ فعالیت خود را آغاز کند.

سامانه مذکور خدمات مختلفی از جمله انتخاب واحد، برگزاری کلاس های مجازی، ثبت نمرات دروس، انتقالی و میهمانی، پرداخت شهریه، ارزشیابی کیفی اساتید و… را به دانشجویان ارائه می دهد. این درگاه اینترنتی جایگزین سامانه ناد دانشگاه فنی و حرفه ای شده است تا خدمات موثرتری را در عرصه های مختلف در اختیار محصلان قرار دهد.

لینک ورود مستقیم به سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای

سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای مرحله اول

ورود به سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای از طریق آدرس اینترنتی bustan.tvu.ac.ir امکان پذیر است.

معرفی سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای

بعد از گسترش سیستم های پایه الکترونیکی، انجام کلیه امور می توانست در بستر آنلاین و بدون مراجعه حضوری به مکان مربوطه انجام بپذیرد. در همین راستا بود که اغلب مراکز آموزشی کشور از جمله دانشگاه فنی و حرفه ای، نسبت به آماده سازی زیر بنای لازم برای تاسیس سامانه های بر خط جهت انجام امور تحصیلی و مالی دانشجویان و اساتید اقدام کرده اند.

سامانه بوستان به عنوان یک سیستم نظام مند و کارا، انجام کلیه امور دانشجویی در ابعاد مختلف را از طریق اینترنت ممکن کرده است که نتیجه آن عدم اتلاف وقت و تسهیل امور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی محصلان می باشد. یکی از امکانات و قسمت های مهم این سامانه در بخش زیر سیستم آموزشی آن تعبیه شده است که در بین کاربران این سامانه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. از این بخش می توان به خدمات مهمی همچون انتخاب واحد، حذف و اضافه، مشاهده کارنامه تحصیلی، انجام امور مالی و… که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، اشاره کرد.

همچنین لازم به ذکر است، برخی از این امور در گذشته در سامانه ناد انجام می گرفت که به دلیل عدم رضایت مخاطبان و همچنین ارتقاء سامانه و خدمات، اکنون امکانات آن به سامانه بوستان انتقال یافته است.

خدمات مختلف سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای

از ویژگی های مهم سامانه بوستان، متناسب بودن آن با انواع سیستم های موبایلی، تبلتی و رایانه های خانگی می باشد و خدمات متفاوتی از قبیل زیر سیستم آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی را پشتیبانی می کند. در ادامه، امکانات هر یک از این زیر سیستم ها به تفصیل برای دانشجویان بیان شده است.

امکانات زیر سیستم آموزشی سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای
صحت سنجی اطلاعات و مشخصات
صحت سنجی اطلاعات هویتی صحت سنجی اطلاعات دانشجویی صحت سنجی معدل
صحت سنجی تراز مالی صحت سنجی نمرات
امور آموزشی و دانشجویی
مجوز های انتخاب واحد ارزشیابی کیفی و توصیفی اساتید ثبت و مشاهده نمرات
حذف و اضافه مشاهده کارنامه تحصیلی درخواست اعتراض به نمره
امور مالی
تراز مالی دانشجو
امکانات زیر سیستم فرهنگی سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای
وب سرویس برای کارتابل فرهنگی ایجاد بانک اطلاعات ورزشی مرکز مشاوره و سلامت
امکانات زیر سیستم دانشجویی سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای
وب سرویس آنلاین به سامانه مورد نیاز دسترسی آنلاین به مشخصان دانشجویی تطبیق برنامه هفتگی دروس
نرم افزار تغذیه (اتوماسیون تغذیه) رزرو خوابگاه انتخاب دانشجوی ممتاز
خدمات کمیسیون موارد خاص ایجاد زیر سامانه همای رحمت
امکانات زیر سیستم پژوهشی سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای
مشاهده مقالات چاپ و پذیرفته شده در مجلات گزارش های علمی و مستند از طرح های پژوهشی اعتبار سنجی از جانب مراجع علمی برای تصویب طرح
اطلاعات پژوهشی و تحقیقاتی اساتید گزارش های پژوهشی و تحقیقاتی

نحوه ورود به سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای

لازم به ذکر است به دلیل این که کلیه اطلاعات تحصیلی و مشخصات فردی دانشجویان از سامانه ناد به سایت بوستان منتقل شده است، محصلان بایستی در صفحه نخست ورود به این سامانه، تطبیق اطلاعات موجود را با مشخصات خود انجام دهند. در واقع این فرآیند تحت عنوان صحت سنجی نامیده می شود.

طبق اطلاعیه سازمان فنی و حرفه ای کشور، تکمیل تمام موارد این بخش برای دانشجویان الزامی است زیرا انجام درست این امر برای دسترسی به مجوز انتخاب واحد ضروری می باشد. برای بهره مندی از امکانات فراوان سامانه بوستان افراد ملزم هستند در ابتدا با طی کردن مراحل زیر دسترسی خود را برای این سامانه ممکن کنند.

  • پس از ورود به سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای به نشانی bustan.tvu.ac.ir، کد ملی، کلمه عبور و عبارت امنیتی را در کادر های مدنظر درج نمایید. سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای مرحله دوم

  • در صورت از یاد بردن رمز عبور یا عدم دسترسی به آن، کلید “رمز عبور خود را فراموش کرده ام” را بفشارید.

سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای مرحله سوم

  • اکنون کد ملی، شماره موبایل و کد امنیتی را ثبت کرده و گزینه “دریافت کلمه عبور” را انتخاب نمایید. حال باید منتظر باشید تا رمز عبور به شماره تلفن همراه شما پیامک شود.

سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای مرحله چهارم

  • در ابتدای ورود به سامانه بوستان، صفحه ای برای تغییر رمز عبور پیش فرض نمایش داده می شود که برای انجام این کار می بایست بعد از وارد کردن رمز عبور جدید، گزینه “ثبت” را بفشارید.

سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای مرحله پنجم

  • در صفحه نخستین سامانه، بر حسب نیاز یکی از خدمات را انتخاب نموده و از امکانات آن استفاده نمایید.

سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای مرحله ششم

نکته۱: در ابتدای ورود به سامانه، ضروری است بخش “صحت سنجی اطلاعات” را تکمیل کرده و در صورت صحیح بودن مشخصات، تیک گزینه “تایید” را فعال نماید. لازم به ذکر است که مسئول درج اطلاعات صحیح در سامانه، شخص دانشجو می باشد لذا بایستی در وارد کردن این مشخصات، دقت کافی را داشته باشید.

نکته۲: در صورتی در هر یک از بخش های سامانه به مشکل برخورد کردید، برای اطلاع آن به مسئول مربوطه، عبارت “تیکت پشتیبانی” را از کادر سمت بالایی صفحه انتخاب کنید. سپس نوع مشکل را درج نموده و با کلیک بر روی گزینه “ثبت”، آن را به اطلاع واحد پشتیبانی و ادمین سایت برسانید.

 

سوالات متداول

1- ورود به سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای چگونه صورت می پذیرد؟

دسترسی به امکانات این سامانه از طریق نشانی اینترنتی bustan.tvu.ac.ir ممکن می شود.

2- سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای دارای چه امکاناتی می باشد؟

این سامانه امکاناتی انتخاب واحد، برگزاری کلاس های مجازی، ثبت نمرات دروس، انتقالی و میهمانی، پرداخت شهریه، ارزشیابی کیفی اساتید را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

3- در صورت فراموشی رمز عبور ورود به سامانه بوستان دانشگاه فنی و حرفه ای، چگونه می توان از خدمات سایت بهره مند شد؟

اگر دانشجویی رمز عبور خود را فراموش نماید، می تواند با طی کردن مراحل ذکر شده در متن مقاله، نسبت به بازیابی آن اقدام کند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره