تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 | sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 | sanjesh.org

راهنمای ورود به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دانشجویانی که فارغ التحصیل هر یک از رشته های مقطع کارشناسی می باشند در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، باید در آزمون ورودی آن شرکت نمایند. البته برخی از دانشگاه ها در مقطع ارشد به صورت بدون کنکور و با شرایط خاص نیز دانشجو جذب می کنند. در حالت کلی ثبت نام کارشناسی ارشد یک فرآیند اینترنتی بوده و از آن جایی که مجری برگزاری کنکور ارشد، سازمان سنجش می باشد، تمامی مراحل آن از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تا دریافت کارنامه این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین لازم است داوطلبان با نحوه ورود و خدمات این سامانه آشنا باشند تا بتوانند به انجام امور خود بپردازند.

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام کنکور ارشد

علاقه مندان جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد می بایست از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند.

معرفی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

با توجه به آن چه گفته شد، داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارند، می بایست به طور کامل با سامانه ثبت نام و خدمات بخش های مختلف آن آشنا باشند. در تصویر زیر، نمایی از سایت سازمان سنجش را مشاهده می کنید که متقاضیان می توانند با توجه به نیاز خود از امکانات هر قسمت استفاده نمایند.

آشنایی با سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

شماره 1: پس از ورود به درگاه اطلاع رسانی این سازمان، در صورتی که قصد دارید جهت شرکت در آزمون ورودی این مقطع اقدام نمایید، دو مسیر پیش روی شما وجود دارد. در روش اول می توانید از منوی سمت راست وارد بخش نارنجی رنگ “کارشناسی ارشد” شده و این فرآیند را به انجام برسانید.

شماره 2: همچنین داوطلبان امکان دارند به طور مستقیم از همین صفحه به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد پرداخته و سپس با کلیک بر روی لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402″، نام نویسی خود را به انجام برسانند.

شماره 3: متقاضیانی که قصد دارند با سازمان سنجش ارتباط برقرار نموده و درخواست خود را مطرح کنند، می توانند به بخش “سیستم پاسخگویی” مراجعه نموده و تقاضای خود را به صورت اینترنتی با این سازمان در میان بگذارند. توجه داشته باشید که تنها راه ارتباطی داوطلبان با سازمان سنجش، همین بوده و از مراجعه حضوری به سازمان مذکور خودداری نمایید.

لازم به ذکر است تمامی امور مربوط به این آزمون از ثبت نام تا اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1402 از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 در سایت سنجش

در این بخش، راهنمای ثبت نام کنکور ارشد به روش اول را ارائه نموده ایم. بعد از ورود به سایت مذکور به نشانی sanjesh.org و کلیک روی گزینه “کارشناسی ارشد”، سایر مراحل را طبق دستورالعمل زیر طی کنید.

 • کلیک روی لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402”

مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد

 • انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام” به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال 12 رقمی

مرحله سوم ثبت نام کارشناسی ارشد

 • کلیک روی عبارت “خرید سریال ثبت نام” (اگر به شرکت در آزمون رشته های دانشگاه های پیام نور یا غیرانتغاعی تمایل دارید، می بایست هزینه مرتبط با آن را نیز پرداخت نمایید.)

مرحله چهارم ثبت نام کارشناسی ارشد

 • فعال نمودن تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام” پس از بررسی صحت اطلاعات نمایش داده شده و سپس کلیک روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله پنجم ثبت نام کارشناسی ارشد

 • وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و بخش های مشخص شده و سپس فشردن کلید “پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام کارشناسی ارشد

 • بازگشت مجدد به صفحه اصلی ثبت نام و کلیک روی عبارت “ثبت نام جدید”

مرحله هفتم ثبت نام کارشناسی ارشد

 • درج شماره سریال خریداری شده و پاسخ عبارت مندرج در صفحه  در کادرهای مربوطه و انتخاب گزینه “ورود به سیستم”

مرحله هشتم ثبت نام کارشناسی ارشد

چند نکته

 • داوطلبانی که قبلا ثبت نام خود را انجام داده اند و قصد ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد را دارند می توانند از لینک “ورود به سیستم” استفاده کنند ولی سایر داوطلبان باید بر روی “ثبت نام جدید” کلیک نمایند تا صفحه مورد نظر برایشان گشوده شود. پس از وارد کردن شماره سریال خریداری شده، فرم ثبت نام در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت که لازم است به درج اطلاعات مورد نیاز در آن بپردازند.
 • در کلیه مراحل ثبت نام از فشار دادن بر روی کلمه Back مرورگر خودداری نمایید زیرا موجب اختلال در فرآیند نام نویسی می شود که در این صورت می بایست مجددا مراحل را تکرار کنید.
 • نهایی شدن نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد، منوط به دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی می باشد و ثبت نام داوطلبی که این دو کد را دریافت نکرده باشد ناقص می باشد.
 • پس از اتمام مراحل ثبت نام، از فرم خود پرینت تهیه نموده و تا پایان فرآیند برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و پذیرش در دانشگاه، نزد خود حفظ کنید.

 

سوالات متداول

1- جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد از طریق کدام سایت باید اقدام نمود؟

داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند.

2- متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد باید هزینه ثبت نام را در کدام سامانه پرداخت نمایند؟

واریز هزینه ثبت نام آزمون ارشد صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر می باشد.

3- متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد جهت انجام نام نویسی باید از چه طریقی اقدام کنند؟

ثبت نام برای پذیرش بدون کنکور این مقطع نیز همانند پذیرش با آزمون آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

 1. سلام.باز هم امکانش هست بتونیم ارشد ثبت نام کنیم

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد