تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 | sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 | sanjesh.org

نشانی سایت ثبت نام کنکور ارشد 1400
سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

دانشجویانی که فارغ التحصیل هر یک از رشته های مقطع کارشناسی می باشند در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، باید در آزمون آن شرکت نمایند. البته برخی از دانشگاه ها در مقطع ارشد به صورت بدون کنکور و با شرایط خاص نیز دانشجو جذب می کنند. در حالت کلی ثبت نام کارشناسی ارشد یک فرآیند اینترنتی بوده و از آن جایی که مجری برگزاری کنکور ارشد، سازمان سنجش می باشد، تمامی مراحل آن از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تا دریافت کارنامه این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین لازم است داوطلبان با نحوه ورود و خدمات این سامانه آشنا باشند تا بتوانند به انجام امور خود بپردازند.

علاقه مندان جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد می بایست از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند.

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

کلیه مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سیستم اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و همه ی داوطلبان باید جهت انجام این فرآیند، به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که به دلیل ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد نام نویسی آن ها به طور مشترک صورت می گیرد. همچنین برگزاری آزمون این دو دانشگاه نیز همزمان بوده و فقط در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد مسیر آن ها جدا می شود. پس از شرکت در این آزمون، متقاضیان جهت دیافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد نیز می بایست از طریق همین سایت اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سایت سنجش

همان طور که در بخش قبل گفتیم تمامی امور مربوط به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد، بنابراین آگاهی از نحوه نام نویسی در این سایت برای تمامی داوطلبان لازم می باشد.

مرحله 1: اولین قدم برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وارد شدن به صفحه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org است. 

مرحله 2: برای هریک از مقاطع کاردانی تا دکتری تخصصی، صفحه جداگانه ای در سایت تعبیه شده است و به همین دلیل باید بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

مرحله 3: مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای همه ی داوطلبان ضروری است تا از شرایط ثبت نام و همچنین نحوه نام نویسی اطلاع یایند بنابراین می بایست بر روی لینک “دریافت دفترچه راهنمای آزمون دوره کارشناسی ارشد سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله 4: اکنون با فشردن کلید “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته” وارد صفحه اصلی ثبت نام شوید.

مرحله 5: اولین قدم برای شروع ثبت نام، واریز هزینه نام نویسی می باشد، به این صورت که پس از کلیک بر روی لینک ثبت نام، از طریق گزینه “خرید سریال ثبت نام”، کارت اعتباری مربوطه را خریداری نمایید.

لازم به ذکر است که شما جهت خرید سریال ثبت نام رشته اصلی و رشته شناور باید دو کارت اعتباری جداگانه خریداری نمایید. همچنین در صورت علاقه مندی به دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی می بایست مبلغی مجزا به سایت سنجش پرداخت کنید.

مرحله 9: پس از خرید کارت های اعتباری از سایت سنجش و یادداشت نمودن سریال های ثبت نام، می توانید فرآیند نام نویسی خود را آغار کنید.

مرحله 10: ضمن انجام این فرآیند، می بایست یک قطعه عکس خود را با ویژگی های قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام، در این سایت بارگذاری کرده و اطلاعات مربوط به سایر مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد خود را در فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج نمایید.

داوطلبانی که قبلا ثبت نام خود را انجام داده اند و قصد ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد را دارند می توانند از لینک “ورود به سیستم” استفاده کنند ولی سایر داوطلبان باید بر روی “ثبت نام جدید” کلیک نمایند تا صفحه مورد نظر برایشان گشوده شود. پس از وارد کردن شماره سریال خریداری شده، فرم ثبت نام در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت که لازم است به درج اطلاعات مورد نیاز در آن بپردازند.

چند نکته

  • داوطلبان توجه نمایند که در کلیه مراحل ثبت نام از فشار دادن بر روی کلمه Back مرورگر خودداری نمایند زیرا باعث می شود که ترتیب ثبت نام از بین رود و متقاضی باید از ابتدا ثبت نام خود را آغاز نماید.
  • نهایی شدن نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد، منوط به دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی می باشد و ثبت نام داوطلبی که این دو کد را دریافت نکرده باشد ناقص می باشد.
  • پس از اتمام مراحل ثبت نام، از فرم خود پرینت تهیه نموده و تا پایان فرآیند برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و پذیرش در دانشگاه، نزد خود حفظ کنید.

علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که دارای سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد باشند، می توانند علاوه بر شرکت در آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد این دوره، در پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور نیز شانس خود را امتحان نمایند که ثبت نام آن هم از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. در سال های اخیر، 85 درصد ظرفیت رشته ها در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به صورت بدون کنکور دانشجو جذب می کنند و داوطلبان می توانند براساس سوابق تحصیلی خود، در رشته های ارائه شده در این مقطع ثبت نام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک های موجود در متن مقاله کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد از طریق کدام سایت باید اقدام نمود؟

داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند.

2- متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد باید هزینه ثبت نام را در کدام سامانه پرداخت نمایند؟

واریز هزینه ثبت نام آزمون ارشد صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر می باشد.

3- متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد جهت انجام نام نویسی باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

ثبت نام برای پذیرش بدون کنکور این مقطع نیز همانند پذیرش با آزمون آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد