خانه کارشناسی ارشد سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 | sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 | sanjesh.org

راهنمای ورود به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دانشجویانی که فارغ التحصیل هر یک از رشته های مقطع کارشناسی می باشند در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، باید در آزمون ورودی آن شرکت نمایند. البته برخی از دانشگاه ها در مقطع ارشد به صورت بدون کنکور و با شرایط خاص نیز دانشجو جذب می کنند. در حالت کلی ثبت نام کارشناسی ارشد 1402 یک فرآیند اینترنتی بوده و از آن جایی که مجری برگزاری کنکور ارشد، سازمان سنجش می باشد، تمامی مراحل آن از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تا دریافت کارنامه این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین لازم است داوطلبان با نحوه ورود و خدمات این سامانه آشنا باشند تا بتوانند به انجام امور خود بپردازند.

✅لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

sanjesh.org

علاقه مندان جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد می بایست از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند.

معرفی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

با توجه به آن چه گفته شد، داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارند، می بایست به طور کامل با سامانه ثبت نام و خدمات بخش های مختلف آن آشنا باشند. در تصویر زیر، نمایی از سایت سازمان سنجش را مشاهده می کنید که متقاضیان می توانند با توجه به نیاز خود از امکانات هر قسمت استفاده نمایند.

آشنایی با سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

شماره 1: پس از ورود به درگاه اطلاع رسانی این سازمان، در صورتی که قصد دارید جهت شرکت در آزمون ورودی این مقطع اقدام نمایید، دو مسیر پیش روی شما وجود دارد. در روش اول می توانید از منوی سمت راست وارد بخش نارنجی رنگ “کارشناسی ارشد” شده و این فرآیند را به انجام برسانید.

شماره 2: همچنین داوطلبان امکان دارند به طور مستقیم از همین صفحه به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد پرداخته و سپس با کلیک بر روی لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402″، نام نویسی خود را به انجام برسانند.

شماره 3: متقاضیانی که قصد دارند با سازمان سنجش ارتباط برقرار نموده و درخواست خود را مطرح کنند، می توانند به بخش “سیستم پاسخگویی” مراجعه نموده و تقاضای خود را به صورت اینترنتی با این سازمان در میان بگذارند. توجه داشته باشید که تنها راه ارتباطی داوطلبان با سازمان سنجش، همین بوده و از مراجعه حضوری به سازمان مذکور خودداری نمایید.

لازم به ذکر است تمامی امور مربوط به این آزمون از ثبت نام تا اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1402 از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 در سایت سنجش

در این بخش، راهنمای ثبت نام کنکور ارشد به روش اول را ارائه نموده ایم. بعد از ورود به سایت مذکور به نشانی sanjesh.org و کلیک روی گزینه “کارشناسی ارشد”، سایر مراحل را طبق دستورالعمل زیر طی کنید.مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • کلیک روی لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402”مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 • انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام” به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال 12 رقمیمرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 • کلیک روی عبارت “خرید سریال ثبت نام” (اگر به شرکت در آزمون رشته های دانشگاه های پیام نور یا غیرانتغاعی تمایل دارید، می بایست هزینه مرتبط با آن را نیز پرداخت نمایید.)مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 • درج اطلاعات بانکی و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 • فعال نمودن تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام” پس از بررسی صحت اطلاعات نمایش داده شده و سپس کلیک روی گزینه “ادامه روند پرداخت”مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و بخش های مشخص شده و سپس فشردن کلید “پرداخت”مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • بازگشت مجدد به صفحه اصلی ثبت نام و کلیک روی عبارت “ثبت نام جدید”مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • درج شماره سریال خریداری شده و پاسخ عبارت مندرج در صفحه  در کادرهای مربوطه و انتخاب گزینه “ورود به سیستم”مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

چند نکته

 • در کلیه مراحل ثبت نام از فشار دادن بر روی کلمه Back مرورگر خودداری نمایید زیرا موجب اختلال در فرآیند نام نویسی می شود که در این صورت می بایست مجددا مراحل را تکرار کنید.
 • نهایی شدن نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد، منوط به دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی می باشد و ثبت نام داوطلبی که این دو کد را دریافت نکرده باشد ناقص می باشد.
 • پس از اتمام مراحل ثبت نام، از فرم خود پرینت تهیه نموده و تا پایان فرآیند برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و پذیرش در دانشگاه، نزد خود حفظ کنید.

بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور کارشناسی ارشد 1402 از طریق سایت سنجش

ممکن است داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای دریافت کارت ورود به جلسه خود و یا مشاهده اعلام نتایج شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را در دسترس نداشته و یا فراموش کرده باشند که در این صورت می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و مطابق با مراحل زیر عمل نمایند.

 • برای انجام این کار ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و سپس از قسمت چپ صفحه ” ورود به سیستم پاسخ گویی “ را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • با ورود به صفحه مقابل، در صورت نداشتن عضویت روی ” عضویت در سایت “ و در صورتی که عضو این بخش از سامانه باشید می بایست ” ورود به سیستم “ را بفشارید.

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • در این مرحله لازم است ” نام کاربری و رمز عبور “ خود را وارد نموده و بر روی ” ورود “ ضربه بزنید.

مرحله چهارم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • از سمت چپ صفحه مقابل خود ” درخواست جدید “ را فشار داده و مشکل خود را بازگو نمایید.

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

یکی دیگر از امکاناتی که سایت سازمان سنجش در اختیار متقاضیان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد قرار می دهد، ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد است بدین منظور افرادی که قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را دارند، می بایست مطابق با مراحل زیر برای انجام این فرآیند اقدام کنند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و سپس از منوی سمت راست صفحه بر روی ” کارشناسی ارشد “ کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • در صفحه مقابل بر روی لینک فعال ” ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد “ کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 • مجددا از سمت راست صفحه منوی ” ورود به سیستم “ را انتخاب کنید.

مرحله سوم ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 • با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز و کلیک بر روی آیکون ” ورود به سیستم “ اطلاعات خود را می توانید ویرایش کنید.

چهارمین مرحله ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 • ” ویرایش اطلاعات “ را از بین آیکون های مورد نظر و انتخابی تعیین کرده و سپس روی آن ضربه بزنید.

پنجمین مرحله ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 • در این صفحه می توانید تمامی اطلاعاتی را که به اشتباه وارد کرده اید تصحیح نموده و روی ” تایید و ادامه “ ضربه بزنید.

ششمین مرحله ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

سوالات متداول

1- جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد از طریق کدام سایت باید اقدام نمود؟

داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند.

2- متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد باید هزینه ثبت نام را در کدام سامانه پرداخت نمایند؟

واریز هزینه ثبت نام آزمون ارشد صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر می باشد.

3- متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد جهت انجام نام نویسی باید از چه طریقی اقدام کنند؟

ثبت نام برای پذیرش بدون کنکور این مقطع نیز همانند پذیرش با آزمون آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام.باز هم امکانش هست بتونیم ارشد ثبت نام کنیم

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد