تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان | sampad.medu.ir

ورود به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان | sampad.medu.ir

لینک مستقیم سایت سمپاد مدارس تیزهوشان
ورود به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان یا استعدادهای درخشان که به اختصار سمپاد نامیده می شوند، از جمله مراکز آموزشی بروز و تراز اول سطح کشور به حساب می آیند که پذیرش دانش آموزان در پایه های هفتم و دهم این مدارس، از طریق برگزاری آزمون تیزهوشان صورت می پذیرد و متقاضیان می توانند جهت انجام ثبت نام در آزمون تیزهوشان، در بازه زمانی از پیش اعلام شده به سایت رسمی سمپاد مراجعه نموده و اقدامات تکمیلی را به انجام رسانند. لازم به ذکر است که کلیه روند ثبت نام تا اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی انجام می شود. به همین دلیل، لازم است که داوطلبان آشنایی کافی با سایت سمپاد مدارس استعدادهای درخشان داشته باشند.

داشتن اطلاع کافی از محتویات و امکانات دو سایت مربوط به سمپاد، یعنی sampad.medu.ir و azmoon.medu.ir از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این آشنایی، در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتایج آزمون و به طور کلی، جهت رویت آخرین اخبار و اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان سمپاد بسیار کاربردی خواهد بود.

لینک مستقیم ورود به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

داوطلبان شرکت در آزمون سمپاد می توانند از طریق سایت azmoon.medu.ir نسبت ثبت نام یا دریافت نتایج آزمون تیزهوشان خود اقدام کنند.

معرفی سایت سمپاد و سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

در بسیاری از مواد پیش آمده که کاربران، سایت رسمی سمپاد را با سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اشتباه گرفته اند و همین مسئله موجب سردرگمی آن ها شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا ویژگی های این دو سامانه را به صورت مجزا برای شما تفسیر کنیم تا بتوانید با آگاهی کامل نسبت به استفاده از آن ها اقدام نمایید.

سایت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

همان طور که می دانید، سازمان سمپاد، کلیه امور مرتبط با مدارس تیزهوشان را ساماندهی می نماید. از جمله این امور می توان به ایجاد پل ارتباطی میان سازمان و کاربران اشاره نمود که در قالب سایت اینترنتی صورت می پذیرد. توجه داشته باشید که انتشار آخرین و جدیدترین اطلاعیه ها و اخبار مرتبط با آزمون تیزهوشان، لیست مدارس، شرایط ثبت نام، جدول زمانی آزمون ورودی و مواردی از این قبیل، از طریق پورتال رسمی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به آدرس اینترنتی sampad.medu.ir انجام می شود. لازم به ذکر است که امکان انجام ثبت نام آزمون سمپاد و مشاهده نتایج آن، با کلیک بر روی لینک هدایت شونده موجود در صفحه اصلی این سامانه نیز وجود خواهد داشت.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و همچنین دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان، از طریق مراجعه به این سایت و همچنین پورتال azmoon.medu.ir امکان پذیر می باشد.

صفحه اصلی سایت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

 • بخش شماره 1: سامانه sampad.medu.ir، مرجع رسمی انتشار اطلاعیه های مرتبط است و کاربران می توانند با مراجعه به بخش های مختلف این سامانه از مهم ترین اخبار مطلع شوند. همچنین شما می توانید از نوار بالایی صفحه اصلی سایت سمپاد نسبت به انتخاب گزینه “ورود” اقدام نموده و پس از آن با وارد نمودن نام کاربری و گذر واژه خود، وارد پورتال شخصی شوید.
 • بخش شماره 2: در بخش دیگری از سامانه، لینک هدایت شونده “ورود به سامانه ثبت نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان” وجود دارد که با کلیک بر روی آن، وارد سایت azmoon.medu.ir خواهید شد و می توانید متناسب با پایه خود، ثبت نام امتحان ورودی سمپاد هفتم یا نهم را به انجام رسانید.

سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

سایت ثبت نام آزمون سمپاد ششم و نهم به نشانی azmoon.medu.ir، محل انجام نام نویسی این آزمون و درج اطلاعات شخصی و تحصیلی دانش آموزان است که این افراد می توانند به کمک کد ملی و رمز عبور همگام خود وارد سامانه شوند و از امکانات آن بهره مند گردند.

لازم به ذکر است که رویه دریافت دفترچه ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه و مشاهده نتایج نیز از طریق همین پورتال صورت می پذیرد. همچنین امکان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از طریق مراجعه مستقیم به سایت hoosh.medu.ir نیز وجود خواهد داشت.

سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان

 • شماره 1: این قسمت مخصوص محصلین پایه ششمی است که می خواهند برای پایه هفتم در مدارس تیزهوشان پذیرفته شوند در نتیجه با انتخاب این گزینه برای نام نویسی خود در آزمون ششم به هفتم اقدام خواهند کرد.
 • شماره 2: دانش آموزانی که خواهان ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم هستند می توانند با کلیک بر روی این بخش به انجام عملیات مورد نظر خود بپردازند.

سایت ثیت نام آزمون تیزهوشان

 • شماره 3: با ورود به هر یک از آیکون های 1 یا 2 به این صفحه منتقل حواهید شد و در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده باشید با ورود به قسمت شماره 3 خواهید توانست به بازیابی آن بپردازید.
 • شماره 4: پس از وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود با فشردن این گزینه می توانید به صفحه کاربری خود وارد شده و عملیات مورد نظر خود را انجام دهید.
 • شماره 5: همچنین در این بخش آخرین اطلاعیه های مربوط به آزمون تیزهوشان اعم از ثبت نام، برگزاری، اعلام نتایج و… قرار خواهد گرفت که با انتخاب هر کدام از جملات می توانید از جزئیات اخبار آگاه شوید.

نحوه ورود به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان

افرادی که قصد دارند از اخبار مربوط به مدارس تیزهوشان و همچنین اطلاعات لازم جهت شرکت در آزمون آگاه شوند، می توانند به پورتال خبری سمپاد مراجعه کنند که در ادامه مراحل ورود به این سامانه به صورت تصویری شرح داده شده است.

 • ابتدا به سایت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به نشانی sampad.medu.ir وارد شوید و سپس از نوار بالایی سایت، عبارت “ورود” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ورود به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان

 • در مرحله بعد به صفحه زیر هدایت می شوید که با درج نام کاربری و گذر واژه در کادر های مربوطه و سپس فشردن کلمه “ورود”، به پنل شخصی خود هدایت خواهید شد.مرحله اول ورود به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان

نحوه ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

آشنایی با مراحل و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان همواره یکی از دغدغه های دانش آموران و اولیای آن ها بوده است که در ادامه به صورت دقیق و گام به گام، فرآیند نام نویسی این آزمون را بررسی خواهیم کرد.

 • پس از مراجعه به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان یا سامانه آزمون های وزارت آموزش و پرورش به نشانی azmoon.medu.ir، صفحه ای جهت برگزیدن پایه تحصیلی دانش آموز نمایان خواهد شد که می بایست ابتدا پایه مورد نظر خود را از میان گزینه های موجود در صفحه پیش رو انتخاب کنید.

مرحله اول ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

 • سپس لازم است که “کد ملی” و “رمز ورود همگام” را در کادرهای مربوطه وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه سبز رنگ “ورود” کلیک نمایید. (در صورت فراموشی و یا نداشتن رمز ورود خودف می توانید با انتخاب کلید ” رمز ورود را نمیدانم!” جهت بازیابی آن اقدام نمایید.)

ثبت نام مدارس تیزهوشان مرحله دوم

 • حال می بایست نقش (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه) خود را به منظور ورود به مرحله بعد مشخص کنید و در نهایت کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله سوم ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

 • سپس صفحه ای مانند تصویر ذیل را مشاهده خواهید کرد که ماژول های مختلف سامانه به نمایش گذاشته شده است. در این قسمت می بایست گزینه مربوط به استعداد درخشان پایه تحصیلی موردنظر خود را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

 • در مرحله بعدی بر روی گزینه نمایش داده شده تحت عنوان “ثبت نام” کلیک نموده تا به صفحه نام نویسی آزمون استعدادهای درخشان هدایت شوید.

مرحله پنجم ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

حال پس از مطالعه و اعلام موافقت خود با بندهای تعهدنامه، می توانید نسبت به تکمیل فرم اینترنتی تقاضانامه اقدام نمایید. برای این کار، لازم است اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، اطلاعات محل زندگی و مدرسه، رشته مورد تقاضا و اولویت بندی مدارس موردنظر خود را در کادرهای مشخص شده شرح دهید و بعد از بارگذاری فایل اسکن شده عکس 4*3 بر روی دکمه “ذخیره و بعدی” کلیک کنید.

توصیه می شود که پیش از هرگونه اقدام به ثبت نام، دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم یا دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم را از این سامانه دانلود نموده و به دقت مورد مطالعه قرار دهید تا از کلیه قوانین و مقررات مربوط به ثبت نام و شرکت در آزمون مطلع شوید.

سوالات متداول

1- چه امکاناتی در پورتال رسمی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان وجود دارد؟

کاربران می توانند با مراجعه به سامانه sampad.medu.ir از آخرین اطلاعیه ها و اخبار منتشر شده توسط سازمان سمپاد مطلع گردند.

2- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان از طریق چه سایتی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند از طریق سایت azmoon.medu.ir اقدام به ثبت نام آزمون مدارس سمپاد نمایند.

3- برای ورود به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان می بایست چه مشخصاتی را در سامانه درج نمود؟

شما می توانید با وارد نمودن کد ملی و رمز عبور همگام خود به این سامانه وارد شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره