تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی 1400
شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی 1400

از آن جا که امروزه تحصیلات عالیه اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، می توان گفت که به نوعی میزان تحصیلات افراد آینده شغلی آنان را تضمین می کند. به همین دلیل در چندین سال اخیر شاهد تب و تاب و رقابت کلیه داوطلبان کنکوری جهت کسب رتبه قبولی در رشته هایی بوده ایم که از بازار کار مناسب و سطح درآمد بالایی برخوردار هستند. یکی از این رشته ها که از دیرباز تا به امروز کانون توجه و مورد استقبال بسیاری از افراد جامعه قرار داشته است و از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار است رشته پزشکی می باشد.

علاقه به تحصیل در رشته پزشکی نه تنها در گروه سنی داوطلبان کنکوری موج می زند بلکه شاهد گرایش متقاضیانی هستیم که با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد نیز جهت تحصیل مجدد پزشکی اقدام می نمایند. به همین خاطر با توجه به این مسئله لازم دانستیم تا به طور اختصاصی به بررسی موضوع شرایط تحصیل مجدد پزشکی بپردازیم و پاسخ تمامی سوالات متقاضیان را در ارتباط با این موضوع بررسی کنیم.

متقاضیان آقا، برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی نباید هیچگونه ممنوعیت تحصیلی از سمت سازمان نظام وظیفه داشته باشند.

بررسی تحصیل مجدد پزشکی و شرایط سنی متقاضیان 1400

در رابطه با تحصیل مجدد در رشته پزشکی برای متقاضیانی که با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد تصمیم به این کار گرفته اند لازم است بگوییم که شرایط سنی خاصی برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که خواستار تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و شرکت در کنکور سراسری می باشند در نظر گرفته نشده است. البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که امکان شرکت مجدد در آزمون سراسری برای متقاضیانی که 2 مرتبه در مقطع کارشناسی و یا مقطع دکترای عمومی پذیرفته شده اند، وجود نخواهد داشت.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی 1400

شرایط  دارندگان مدرک کارشناسی جهت تحصیل مجدد در رشته‌های گروه آموزش پزشکی و مقطع دکتری عمومی (رشته‌های پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی ) به شرح زیر می باشد و فارغ التحصیلان دارنده مدرک کارشناسی در صورت دارا بودن شرایط زیر امکان تحصیل مجدد در رشته های پزشکی را خواهند داشت.

 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول طرح، جهت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی ملزم به طی کردن دوره طرح نیروی انسانی می باشند.
 • نداشتن هیچ گونه تعهد نسبت به سازمان های خاص، ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی
 • طبق مصوبات هیئت امنای دانشگاه، آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که از آموزش رایگان بهرمند بوده اند، ضمن قبولی ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده توسط دانشگاه خواهند بود.
 • بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی حتی آن دسته از فارغ التحصیلان در دانشگاه های علوم پزشکی و پردیس های خود گردان و یا ظرفیت مازاد که آموزش آنها در مقطع کارشناسی به صورت رایگان نبوده در صورت پذیرفته شدن در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ملزم به پرداخت شهریه خواهند بود.
 •  امکان تطبیق دروس تخصصی مقطع کارشناسی با دروس مقطع دکترای عمومی وجود نخواهد داشت.

آیا امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه دانشگاه علوم پزشکی 1400 وجود دارد؟

تا چندی پیش شرکت در آزمون سراسری برای آن دسته از متقاضیانی که با استفاده از امکانات دولتی تحصیلات خود را به اتمام رسانیده بوده اند جهت ورود مجدد به دانشگاه‌های سراسری و تحصیل در کلیه رشته‌هایی که پذیرش آن از مقطع دیپلم صورت می گرفت امکان پذیر نبود و متقاضیان تنها می توانستند در دانشگاه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد در رشته‌های گروه علوم پزشکی ثبت‌ نام نمایند و در صورت قبولی در آزمون سراسری با پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند که بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، محدودیت تحصیل دوباره در دوره‌های روزانه دانشگاه علوم پزشکی لغو گردیده است.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد 1400

شرایط دارندگان مدرک کارشناسی ارشد جهت تحصیل مجدد در مقطع دکتری عمومی (رشته های پزشکی-دندانپزشکی-داروسازی) و دکتری حرفه‌ای دامپزشکی به شرح زیر می باشد.

 • گذراندن دوره طرح نیروی انسانی برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد مشمول طرح از شرایط تحصیل مجدد خواهد بود.
 • نداشتن هیچ گونه تعهدی نسبت به سازمان های خاص،ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی نیز از شرایط دیگر تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
 • فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته و یا ناپیوسته توجه داشته باشید که در صورت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فقط امکان ثبت نام در شعبه های بین الملل دانشگاه ها را خواهید داشت که به لحاظ اعتبار مدرک و یا کیفیت آموزشی از شرایط خوبی برخوردار می باشند که می توان آن را هم سطح با دانشگاه های سراسری به حساب آورد. ضمن اینکه متقاضیان ضمن قبولی حتی در صورتی که آموزش آن ها در مقاطع تحصیلی قبلی به صورت رایگان نبوده است نیز ملزم به پرداخت شهریه می باشند.
 • نداشتن ممنوعیت از سمت سازمان نظام وظیفه از شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای متقاضیان آقا خواهد بود.

لازم به ذکر است که با توجه به سال های اخیر رشته های پیراپزشکی تنها در بعضی از دانشگاه های روزانه و بر اساس سوابق تحصیلی یا ظرفیت پذیرش دانشگاه ارائه می شوند و متقاضیان می بایست برای ادامه تحصیل در اکثر این رشته ها در کنکور تجربی شرکت نمایند؛ پیشنهاد میکنیم در راستای همین مطلب مقاله اختصاص پیراپزشکی بدون کنکور را مطالعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد؟

بله، محدودیت تحصیل دوباره در دوره‌های روزانه دانشگاه علوم پزشکی توسط رای هیات عمومی دیوان عدالت لغو گردیده است..

2- شرایط سنی فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که خواستار تحصیل مجدد در رشته های پزشکی می باشند، به چه صورت است؟

شرایط سنی خاصی برای این دسته از داوطلبان در نظر گرفته نشده است.

3- آیا متقاضیانی که 2 مرتبه در مقطع کارشناسی و یا مقطع دکترای عمومی پذیرفته شده اند، می توانند در آزمون سراسری شرکت نمایند؟

شرکت مجدد در آزمون سراسری برای این متقاضیان وجود نخواهد داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۱۲ نظر

 1. سلام خسته نباشید
  بنده لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه سراسری روزانه دارم. میخوام کنکور تجربی بدم . اگه سراسری قبول بشم روزانه ،باید شهریه پرداخت کنم؟

  یا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی رایگان خواهد بود؟

 2. سلام و ممنون از سایت خوبتون.
  من لیسانس ریاضی کاربردی در سال ۸۵ گرفتم . امکانش هست در رشته های پزشکی کنکور بدم ؟

 3. سلام من ارشد مهندسی شیمی نساجی دارم. ارشدمو دانشگاه روزانه دولتی خوندم. اما لیسانسم دانشگاه ازاد بودم. امکان شرکت در ازمون برای پزشکی روزانه دارم؟ یا شهریه باید بدم؟

  • با سلام و درود، طبق موارد مذکور، شما شرایط شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته پزشکی دوره های روزانه را دارا می باشید؛ لازم به ذکر است در صورت قبولی، ملزم به پرداخت شهریه نخواهید بود.

 4. سلام وقت بخیر
  من لیسانس فیزیک از دانشگاه وزارت علوم به صورت روزانه
  و لیسانس فیزیک پزشکی از وزارت بهداشت به صورت روزانه دارم

  آیا امکان دارد در کنکور تجربی شرکت کنم و در صورت قبولی روزانه بخونم؟؟

  • با سلام، بله، شما می توانید در کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی شرکت کرده و اقدام به انتخاب رشته های دوره روزانه کنید.

 5. سلام خدمت شما
  من سال گذشته درسم تموم شد و مدرک کارشناسی رادیولوژی رو از دانشگاه روزانه گرفتم و از سربازی هم معاف شدم
  میخواستم بدونم میتونم برای کنکور سال آینده شرکت کنم و رشته ی پزشکی یا دندون پزشکی رو روزانه بخونم یا باید شهریه بپردازم؟

  • با سلام، در صورتی که شما معافیت دائم از سربازی داشته باشید، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری و تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی می باشید؛ همچنین محدودیتی جهت انتخاب رشته های دوره روزانه نخواهید داشت.

 6. سلام، من مدرک کارشناسی دارم و دو سال هم هست که از مدت کرفتن مدرکم میگذره و خدمت هم نرفتم ، ایا میتونم مجددا در کنکور کارشناسی یا ارشد شرکت کنم؟؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰، افرادی که وارد دوران غیبت سربازی شده اند مجاز به ادامه ی تحصیل نمی باشند.

 7. سلام خسته نباشید ببخشید من یک بار کارشناسی قبول شدم انصراف دادم همون ترم ۱ و محروم هم شدم،یک بار بعدش کارشناسی بهداشت عمومی قبول شدم و تمومش کردم،الان میخوام دوباره کنکور بدم برای پزشکی یا دندان ایا شرایط تحصیل رایگا نرو دارم؟

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد) اقدام به تحصیل کنید.

 8. سلام. وقتتون بخیر. من کارشناسی رو دانشگاه آزاد بودم و ارشد رو روزانه وزارت بهداشت.
  میتونم با مدرک کارشناسی برای رشته پزشکی روزانه اقدام کنم یا فقط دانشگاه بین‌الملل میشه ثبت نام کرد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 9. سلام
  من لیسانس شیمی( شبانه ) وزارت علوم
  ارشد( روزانه )وزارت علوم
  و دکترا نانو فناوری دارویی (روزانه) وزارت بهداشت خوندم
  الان پزشکی ۱۴۰۱ قبول بسم باید شهریه بدم؟؟؟؟

  • با سلام و درود، با توجه به تحصیل در دوره نوبت دوم در مقطع کارشناسی، محدودیتی جهت تحصیل در دوره روزانه برای شما وجود ندارد.

 10. سلام، آیا تغیرات اعمال شده برای کنکور از طرف علوم برای کنکور ۱۴۰۱ اعمال می شود؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر شرایط آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نشده است.

 11. با سلام
  بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد دوره روزانه خوندم و سربازی هم رفتم.
  در صورت قبولی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید شهریه بدم؟ و اینکه نوشتین در صورت موافقت دانشگاه روزانه حساب میشید، یعنی میتونن مخالفت کنن؟
  ممنونم

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت موافقت دانشگاه، مجاز به تحصیل مجدد در دوره های روزانه می باشید و در غیر این صورت مطابق با جز دانشجویان شهریه پرداز (میزان شهریه توسط دانشگاه برآورد می شود) محسوب می شوید.

 12. سلام. ایا فارغ التحصیلان کارشناسی روزانه وزارت علوم برای تحصیل مجدد کارشناسی البته در دانشگاه آزاد وزارت بهداشت باید تعهد خدمت تحصیل آموزش رایگان را لغو کنند؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که مشکلی بابت خدمت سربازی (دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت) نداشته باشید. محدودیتی جهت تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی پیوسته، نخواهید داشت.

 13. سلام وقت بخیر…من دکترای توکسیکولوژی دارم…هر سه مقطع لیسانس ارشد و دکترا رو روزانه خوندم…میتونم مجددا کنکور بدم برای پزشکی و تو دانشگاه دولتی بخونم؟؟؟

  • با سلام، با توجه به این که شما یک باز از فرصت تحصیل رایگان در هر مقطع استفاده نموده اید، در صورت قبولی مجدد در دوره های روزانه می بایست میزان شهریه در نظر گرفته شده توسط دانشگاه (معمولا بابر با هزینه شهریه نوبت دوم) را پرداخت نمایید.

 14. سلام و وقت بخیر من کارشناسی عمران خوندم و در واقع دیپلم فنی دارم،برای من امکان شرکت در کنکور سراسری رشته ی تجربی وجود داره؟

 15. سلام. آیا فارغ التحصیل کارشناسی روزانه برای گرفتن کارشناسی دیگر در دانشگاه ازاد وزارت بهداشت باید تعهد تحصیل اموزش رایگان خود را لغو کند؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی مجاز به شرکت مجدد در مقطع کارشناسی خواهید بود. لازم به ذکر است با موافقت دانشگاه (وزرات بهداشت)، محدودیتی جهت تحصیل مجدد نخواهید داشت.

 16. سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۶ پرستاری روزانه هستم و سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم میخواستم بدونم با توجه به اینکه هنگام ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ من هنوزم ترم هفتم و فارغ نشدم پس میتونم در کنکور آن سال شرکت کنم یا نیازه که حتما انصراف داده شه؟

 17. سلام وقت بخیر من دانشجوی دانشگاه ازاد هستم و میخوام انصراف بدم سال ۱۴۰۱ برای پزشکی شرکت کنم ، میتونم دوره روزانه بخونم؟ ا باید شبانه تحصیل کنم؟

 18. سلام
  من فارغ التحصیل دکتری مهندسی صنایع هستم، آیا میتونم سال ۱۴.۱ کنکور تجربی شرکت کنم و اگر روزانه پزشکی قبول بشم، میتونم ادامه تحصیل بدم؟ یا کلا مجاز نیستم به روزانه؟
  همه مقاطع رو تا الان روزانه بودم

 19. سلام، وقتتون بخیر

  من فارق‌التحصیل فیزیک روزانه هستم و قصد دارم در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم.
  در صورت قبولی در آزمون و استخدام آموزش و پرورش شدن آیا باز هم امکان شرکت در کنکور تجربی و پزشکی خواندن برایم فراهم هست یا نه؟

 20. سلام. من بهمن ماه ۱۴۰۱ فارغ التحصیل رشته کارشناسی اتاق عمل دانشگاه روزانه میشم , میخواستم بپرسم که میتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و دندان پزشکی نیمسال دوم رو برم و خب طبیعتا توقف طرح بزنم؟ یا باید برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با قوانین نظام وظیفه شما با داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری می باشید. لازم به ذکر است دانشجویان دوره های روزانه، برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱، می بایست تا تاریخ مشخص شده در دفترچه راهنمای ثبت نام انصراف خود را از دانشگاه قطعی نمایند.

 21. سلام . من در هنرستان رشته کامپیوترمدرک گرفتم و دانشگاه بامدرک کارشناسی نرم افزارفارغ تحصیل شدم . آیا برای شرکت در کنکور پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشم؟

  • با سلام در صورتی که مدرک دیپلم فنی و حرفه ای شما، نظام جدید (۳-۳-۶) نباشد، با داشتن مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی، مجاز به شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی، می باشید.

 22. سلام من مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رو روزانه فیزیک خوندم
  ایا با قبولی در رشته پزشکی در دوره روزانه باید شهریه شبانه بدم
  یا فقط امکان تحصیل در پردیس رو دارم؟

  • با سلام و وقت بخیر، محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری تجربی برای شما وجود نداد. لازم به ذک است در صورت قبولی از دوره های روزانه، با موافقیت دانشگاه جز دوره های شهریه پرداز یا روزانه خواهید بود.

 23. سلام وقت بخیر. من دوره کارشناسی مهندسی رو گذروندم ولی دیپلم تجربی دارم.امکان تحصیل مجدد در رشته پزشکی و یا بینایی سنجی به صورت رایگان وجود داره؟

 24. سلام وقت بخیر بنده شاغل در آموزش و پرورش هستم مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته شیمی دارویی رو از دانشگاه آزاد گرفته ام الان می تونم رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنم و اگه قبول بشم باید استعفا بدم یا می تونم هم تحصیل و کار کنم؟ ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام و درود، در صورت قبولی در رشته مورد نظر می بایست موافقت محل خدمت خود را جهت شرکت در کلاس های دانشگاه داشته باشید.

 25. سلام . من در هنرستان رشته حسابداری مدرک گرفتم و دانشگاه با لیسانس حسابداری در ۹۳ فارغ تحصیل شدم . آیا برای شرکت در کنکور پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشم؟

 26. سلام‌من کارشناسی ارشد رشته حقوق رو دارم رشته دیپلم‌هم انسانی بوده برای اینکه بتونم پزشکی بخونم باید اول برم‌دیپلم تجربی بگیرم بعد کنکور تجربی بدم؟

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی، محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود نخواهد داشت.

 27. سلام
  من پرستارم قصد دارم بعد خدمت سربازیم کنکور مجدد با هدف دندان پزشکی شرکت کنم
  آیا میشه هم پرستار بیمارستان باشی و هم دانشجوی دندان پزشکی..

  • با سلام و درود، در صورت گذراندن دوره طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری و تحصیل در رشته مورد نظر وجود ندارد.

 28. سلام.وقت بخیر
  بنده لیسانس برق دانشگاه روزانه رو دارم ایا درصورت قبولی مجدد در کنکور برای رشته ی پزشکی باید هزینه پرداخت کنم؟
  ممنون میشم جواب بدین

 29. سلام من امسال ارشد میخام بخونم استعداد درخشان شدم….میخاستم بدونم حین تحصیل در مقطع ارشد میتونم کنکور سراسری تجربی هزاروچهارصدویک بدم؟ یا باید از دانشگاه انصراف بدم؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که دانشجو دوره های روزانه باشید، تا تاریخ معین شده در دفترچه راهنمای ثبت نام، باید انصراف خود را ازدانشگاه قطعی نمایید.

 30. سلام خسته نباشید من دانشجوی سال اخر پرستاری از دانشگاه ازاد هستم‌میخاستم بدونم بلافاصله بعد از اتمام لیسانس میتونم کنکور مجدد بدم یا باید حتما تکلیف نظام وظیفم مشخص شه؟؟؟

  • با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، در صورت نداشتن کارت پایان خدمت سربازی مجاز به تحصیل مجدد نمی باشید.

 31. با سلام من در دوره کارشناسی یکبار در دوره لیسانس بدون آزمون دانشگاه ازاد ثبت نام وبعد از یک ترم انصراف داده و در دانشگاه دولتی روزانه لیسانس گرفتم و دوره ارشد را به صورت شبانه گذرانده ام ایا اگر از نظر سربازی مشکلی نداشته باشم میتوان در کنکور تجربی شرکت کنم وایا نیاز به پرداخت هزینه است؟ و ایا در صورت قبولی تنها مجاز به انتخاب پردیس خودگردان رادارم؟
  با تشکر فراوان

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه های روزانه گذرانده اید، پس از کسب تراز قبولی در کنکور سراسری، جز دانشجویان شهریه پرداز محسوب خواهید شد.

 32. سلام وقت بخیر . من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد روزانه هستم . آیا برای قبولی دندانپزشکی میتوانم در دانشگاه سراسری و یا آزاد ادامه تحصیل بدهم. یا فقط بین الملل . اخه بالا یه متنی خوندم جا خوردم . میدونم باید هزینه بپردازم ولی نمیدونم که آیا اگر رتبه زیر ۳۰۰۰ بیاورم میتوانم دانشگاه دولتی با شرط پرداخت شهریه شرکت کنم یا خیر

 33. سلام .
  من قبلا ۲ سال پشت سر هم در آزمون سراسری شرکت کردم و در آخر دانشگاه آزاد رشته میکروبیولوژی ثبت نام کردم و تیر ۱۴۰۱ فارق التحصیل میشم .
  میتونم بعد شرکت در کنکور سراسری دانشگاه روزانه ( بدون پرداخت شهریه) برای رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی ثبت نام کنم؟
  و اینکه سال ۱۴۰۱ میتونم کنکور شرکت کنم یا چون کامل فارق التحصیل نشدم این اجازه رو نمیدن؟

  خیلی ممنون میشم پاسخ بدین .

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه در حال حاضر دانشجو دوره شهریه پرداز هستید، برای شرکت در کنکور سراسری و دوره های روزانه محدودیتی (جهت پرداخت شهریه) نخواهید داشت. همچنین می توانید پس قبولی از کنکور سراسری، از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

 34. سلام وقت بخیر
  من یکساله که از رشته علوم آزمایشگاهی فارغ التحصیل شدم و تا الان برای طرح اقدام نکردم(مشمول غیبت)پارسال کنکور دادم قبول نشدم آیا امسال میتونم مجدد کنکور بدم برای پزشکی؟

  • با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه ی عمومی، در صورت نداشتن کارت پایان خدمت سربازی مجاز به تحصیل مجدد در یک مقطع نمی باشید.

 35. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی سال آخر پرستاری روزانه در دانشگاه تهران هستم و خدمت هم نرفته ام . میتونم بعد از اینکه لیسانسمو گرفتم بلافاصله کنکور بدم و رشته ی پزشکی بخونم یا حتما باید طرح و خدمتم رو تموم کنم بعداً کنکور بدم؟منظورم کنکور ورودی دانشگاه هستش
  ممنونم

 36. سلام
  من لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه سراسری دارم و روزانه بودم.درصورت شرکت در کنکورتجربی و قبولی در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی روزانه باید شهریه پرداخت کنم؟

  • با سلام، بله احتمالا شهریه ای مشابه با شهریه دانشگاه شبانه، از شما دریافت شود، در صورت تمایل می توانید از وزارت علوم درخواست نمایید تا مجدد تحصیل رایگان داشته باشید.

 37. سلام ، خواهشا ب من پاسخ اطمینانی رو بدید ، ممنون میشم.
  آیا فارغ التحصیلان کارشناسی روزانه برای تحصیل مجدد ( گرفتن کارشناسی دیگر) در دانشگاه آزاد می تونن شرکت کنند؟ و این ک در صورت قبولی در دانشگاه آزاد باید مدرک کارشناسی روزانه را باید ازاد کرد؟ ممنون .

  • با سلام، بله شما مجاز به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد می باشید. لازم به ذکر است نیازی به آزادسازی مدرک خود ندارید.

 38. فارغ التحصیلان مقطع phd هم میتوانند کنکور پزشکی دهند؟
  اگر بتوانید پاسخ را ایمیل بفرمایید ممنون میشم

  • با سلام و درود، در صورت قبولی در آزمون سراسری رشته تجربی، مجاز به تحصیل در رشته پزشکی خواهید بود.

 39. سلام ، خواهشا دوتا سوال دارم پاسخ بدید، ممنون میشم.
  تیر۱۴۰۰از دوره کارشناسی روزانه وزارت علوم فارغ التحصیل میشم و میخام در کنکور ۱۴۰۰ برای کارشناسی دانشگاه ازاد وزارت بهداشت شرکت کنم ، ایا هنگام ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ باید انصراف بدم؟ و این که مدرک کارشناسی روزانم رو باید ازاد کنم؟

  • با سلام و درود، به دلیل تحصیل در دوره ی روزانه، تا پیش از ثبت نام جدید می بایست انصراف داده و دانشجوی روزانه نباشید. ولی در صورتی که بخواهید کنکور ۱۴۰۱ شرکت نمایید محدودیتی نداشته و نیازی به آزاد سازی مدرک کارشناسی روزانه نمی باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره