چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی 99
شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

از آن جا که امروزه تحصیلات عالیه اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، می توان گفت که به نوعی میزان تحصیلات افراد آینده شغلی آنان را تضمین می کند. به همین دلیل در چندین سال اخیر شاهد تب و تاب و رقابت کلیه داوطلبان کنکوری جهت کسب رتبه قبولی در رشته هایی بوده ایم که از بازار کار مناسب و سطح درآمد بالایی برخوردار هستند. یکی از این رشته ها که از دیرباز تا به امروز کانون توجه و مورد استقبال بسیاری از افراد جامعه قرار داشته است و از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار است رشته پزشکی می باشد. علاقه به تحصیل در رشته پزشکی نه تنها در گروه سنی داوطلبان کنکوری موج می زند بلکه شاهد گرایش متقاضیانی هستیم که با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد نیز جهت تحصیل مجدد پزشکی اقدام می نمایند. به همین خاطر با توجه به این مسئله لازم دانستیم تا به طور اختصاصی به بررسی موضوع شرایط تحصیل مجدد پزشکی بپردازیم و پاسخ تمامی سوالات متقاضیان را در ارتباط با این موضوع بررسی کنیم.

متقاضیان آقا، برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی نباید هیچگونه ممنوعیت تحصیلی از سمت سازمان نظام وظیفه داشته باشند.

بررسی تحصیل مجدد پزشکی و شرایط سنی متقاضیان

در رابطه با تحصیل مجدد در رشته پزشکی برای متقاضیانی که با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد تصمیم به این کار گرفته اند لازم است بگوییم که شرایط سنی خاصی برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که خواستار تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و شرکت در کنکور سراسری می باشند در نظر گرفته نشده است. البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که امکان شرکت مجدد در آزمون سراسری برای متقاضیانی که 2 مرتبه در مقطع کارشناسی و یا مقطع دکترای عمومی پذیرفته شده اند وجود نخواهد داشت.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی 

شرایط  دارندگان مدرک کارشناسی جهت تحصیل مجدد در رشته‌های گروه آموزش پزشکی و مقطع دکتری عمومی (رشته‌های پزشکی- دندانپزشکی – داروسازی ) به شرح زیر می باشد و فارغ التحصیلان دارنده مدرک کارشناسی در صورت دارا بودن شرایط زیر امکان تحصیل مجدد در رشته های پزشکی را خواهند داشت:

 •  فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول طرح، جهت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی ملزم به طی کردن دوره طرح نیروی انسانی می باشند.
 •  نداشتن هیچ گونه تعهد نسبت به سازمان های خاص، ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی.
 • طبق مصوبات هیئت امنای دانشگاه، آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که از آموزش رایگان بهرمند بوده اند، ضمن قبولی ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده توسط دانشگاه خواهند بود.
 • بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی حتی آن دسته از فارغ التحصیلان در دانشگاه های علوم پزشکی و پردیس های خود گردان و یا ظرفیت مازاد که آموزش آنها در مقطع کارشناسی به صورت رایگان نبوده در صورت پذیرفته شدن در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ملزم به پرداخت شهریه خواهند بود.
 •  امکان تطبیق دروس تخصصی مقطع کارشناسی با دروس مقطع دکترای عمومی وجود نخواهد داشت.

آیا امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد ؟

تا چندی پیش شرکت در آزمون سراسری برای آن دسته از متقاضیانی که با استفاده از امکانات دولتی تحصیلات خود را به اتمام رسانیده بوده اند جهت ورود مجدد به دانشگاه‌های سراسری و تحصیل در کلیه رشته‌هایی که پذیرش آن از مقطع دیپلم صورت می گرفت امکان پذیر نبود و متقاضیان تنها می توانستند در دانشگاه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد در رشته‌های گروه علوم پزشکی ثبت‌ نام نمایند و در صورت قبولی در آزمون سراسری با پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند که بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، محدودیت تحصیل دوباره در دوره‌های روزانه دانشگاه علوم پزشکی لغو گردیده است.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد

شرایط دارندگان مدرک کارشناسی ارشد جهت تحصیل مجدد در مقطع دکتری عمومی (رشته های پزشکی – دندانپزشکی- داروسازی) و دکتری حرفه‌ای دامپزشکی به شرح زیر می باشد :

 • گذراندن دوره طرح نیروی انسانی برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد مشمول طرح از شرایط تحصیل مجدد خواهد بود.
 •  نداشتن هیچ گونه تعهدی نسبت به سازمان های خاص،ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی نیز از شرایط دیگر تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
 •  فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته و یا ناپیوسته توجه داشته باشید که در صورت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فقط امکان ثبت نام در شعبه های بین الملل دانشگاه ها را خواهید داشت که به لحاظ اعتبار مدرک و یا کیفیت آموزشی از شرایط خوبی برخوردار می باشند که می توان آن را هم سطح با دانشگاه های سراسری به حساب آورد. ضمن اینکه متقاضیان ضمن قبولی حتی در صورتی که آموزش آن ها در مقاطع تحصیلی قبلی به صورت رایگان نبوده است نیز ملزم به پرداخت شهریه می باشند.
 •  نداشتن ممنوعیت از سمت سازمان نظام وظیفه از شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای متقاضیان آقا خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم در راستای همین مطلب مقاله اختصاص پیراپزشکی بدون کنکور را مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰۰ نظر

 1. Avatar

  سلام
  من کارشناسی و ارشد رو در دانشگاه دولتی بودم الان اگر از روزانه پزشکی قبول شم باید شهریه بدم؟

  • ایران مشاوره

   سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، در صورتی که قصد تحصیل مجدد در رشته پزشکی و در دوره های روزانه زا داشته باشید، تصمیم گیری در رابطه با پرداخت یا عدم پرداخت هزینه به دانشگاه پذیرفته شده به عهده وزارت بهداشت می باشد.

 2. Avatar

  سلام. من دانشجوی مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار دانشگاه غیر انتفاعیم. خرداد ماه سال دیگه فارق التحصیل میشم(ورودی ۹۵ ولی ب دلایلی دو ترم عقب افتادم) و شهریور ۱۴۰۰ مدرکمو میگیرم. میتونم توی کنکور سال ۱۴۰۰ برا رشته ی پزشکی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   درصورت تمایل به نام نویسی در آزمون سراسری ۱۴۰۰، شما منعی بابت ثبت نام در آزمون نخواهید داشت ولیکن مطابق با قوانین وزارت علوم بابت تحصیل در رشته مذکور می بایست حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شوید.

 3. Avatar

  سلام
  بنده ۲۷ سالمه.دیپلم نقشه کشی و معماری از هنرستان فنی و حرفه ای دارم.کاردانی پیوسته همین رشته رو در دانشگآه ازاد دارم و کارشناسی ناپیوسته مهندسی اجرایی عمران از دانشگاه ازاد دارم.چون هنرستانی بودم پیش دانشگاهی ندارم.کارت پایان خدمت هم دارم.خواستم بدونم بنده میتونم کاردانی پیوسته رو بعنوان پیش دانشگاهی درنظر بگیرم و در کنکور سراسری تجربی کنم؟یا با لیسانس ناپویسته شزکت کنم؟یا کلا برم پیش دانشگاهی تجربی بگیرم.ممنون میشم جوابمو بدید

 4. Avatar

  سلام ببخشید یه سوال داشتم میشه بعد از تموم شدن ارشد کنکور تجربی داد واسه قبولی تو پزشکی.این امکان وجود داره ؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله؛ داوطلبان آقا چنانچه دارای منع از سوی نظام وظیفه نباشند می توانند در آزمون سراسری نام نویسی کرده و درصورت کسب رتبه و تراز لازم و قبولی در واحد دانشگاهی مدنظر به تحصیل در رشته مذکور بپردازند.

 5. Avatar

  سلام..
  من مدرک کارشناسی از دانشگاه دولتی دارم.امسال قثد شرکت در کنکور سرارسری ۹۹ را دارم اگه در رشته پزشکی پذیرفته بشم باید شهریه بپردازم؟؟قبلا این قانون بود که کسانی که مدرک کارشناسی دارن میتونستن تحصیل رایگان داشته باشن الان این قانون هست یا برداشته شده؟؟
  هر چه دفترچه کنکور ۹۹ را گشتم در این مورد چیزی ندیدم..خواهشا جوابمو بدین
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه پس از شرکت در آزمون در رشته فوق الذکر پذیرفته شوید ، جهت عدم پرداخت شهریه می بایست به وزارت علوم و دیوان عدالت اداری درخواستی مبنی بر این موضوع ارسال نمایید ، درصورت موافقت می توانید از تحصیل رایگان بهره مند شوید.

 6. Avatar

  دانشجوی ترم ۶ پرستاری دانشگاه آزاد هستم. برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰ نیاز به انصراف ندارم؟ آیا اگر قبل از زمان انتخاب رشته درس هایم تمام شود و فارغ التحصیل شوم، میتوانم مدرک کارشناسی را دریافت کنم یا باید انصراف دهم؟ از طرفی برای شرکت در کنکور ک ثبت نام در رشته جدید مشکلی پیش نمی آید؟

  • ایران مشاوره

   باسلام. خیر دانشجویان دانشگاه های شهریه پرداز بدون انصراف می توانند در کنکور شرکت نمایند و پس از کسب قبولی در رشته دلخواه از رشته ی قبلی خود انصراف دهند و ضمنا شما در صورت فراغت از تحصیل تا ۳۱ شهریور همان سال می توانید وارد رشته جدید شوید.

 7. Avatar

  سلام .وقت بخیر .سوالم اینه ک الان اینجا نوشته محدودیت تحصیل مجدد تو دانشگاهای روزانه لغو شده(حداکثر تا دوبار) .بعد چطورشما تو جواب کامنتایی ک در مورد تحصیل مجدد رایگان هست میگیید ک باید به دیوان عدالت اداری درخواست بدیم.؟
  یعنی ممکنه کسی درخواست بده و درخواستش رد بشه.

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با شرایط و ضوابط شرکت در آزمون سراسری ، شما در سال ۱۳۹۸ می بایست برای بهره مندی از تحصیل رایگان مجدد(جهت پرداخت و یا عدم پرداخت شهریه) به دیوان عدالت اداری درخواست ارسال می کردید ، ولیکن ، در سال جاری می بایست به وزارت علوم و یا وزارت بهداشت درخواست ارسال نمایید و درصورت موافقت سازمان مربوطه از شرایط تحصیل رایگان برخوردار باشید.

 8. Avatar

  سلام من لیسانس دارم و سه ترم هم ارشد خوندم که در مرحله پایان نامه رهاش کردم و دفاع نکردم انصراف هم ندادم.با این شرایط آیا آخرین مدرک تحصیلی من لیسانس بحساب میاد؟و اگر کنکور شرکت کنم و قبول بشم با توجه به اینکه چند ساله انصراف ندادم و چند سال هم میشه که درسم رو رها کردم تکلیفم چی میشه چکار باید بکنم در صورت قبولی در کنکور در روزانه.،؟ارشد هم پیام نور بودم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   چنانچه قصد تحصیل مجدد دارید می بایست شرایط تحصیلی خود را در دانشگاه قبلی مشخص کرده و انصراف نهایی را ثبت کنید ؛ شما می توانید بعد از مشخص شدن شرایط تحصیلی خود در دانشگاه پیام نور ، برای شرکت در کنکور سراسری ثبت نام انجام داده و برای تحصیل مجدد اقدام کنید.

 9. Avatar

  سلام. وقت بخیر
  من ۲۸ سالمه و فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه غیرانتفاعی دارم و قصد دارم به امیدخدا کنکور پزشکی بدم ولی چون به تازگی شروع کردم برنامه ام رو برای کنکور ۱۴۰۰ گذاشتم که اون موقع سنم ۲۹ سال میشه؛ خواستم بدونم آیا محدودیت سنی در قبولی رشته پزشکی وجود داره؟ برای تخصص چطور؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین وزارت بهداشت ، شما محدودیت سنی جهت شرکت در آزمون های مذکور و ادامه تحصیل نخواهید داشت.لازم به ذکر است جهت تحصیل در رشته ذکر شده نباید دارای منع از سوی نظام وظیفه باشید.

 10. Avatar

  سلام خسته نباشید .سوالم اینه ک شرط انصراف از دانشگاه روزانه قبل از کنکور مجدد صرفا برا موقع ثبت نام برای دانشگاه روزانه جدید هست .یا اینکه کلن نمیشه کنکور ثبت نام کرد و امتحان داد .

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ، تمامی دانشجویان دوره روزانه که قصد ثبت نام و شرکت درکنکور سراسری را دارند ، می بایست پیش از ثبت نام در آزمون و یا نهایتا در مهلت مشخص شده از سازمان سنجش آموزش کشور ، انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایند .

 11. Avatar

  سلام من یک مدرک کارشناسی زیست سلولس و مولکولی دارم میخواستم ببینم توی کنکور ۹۹ بخوام شرکت کنم و قبول بشم رشته ی پزشکی رو باید شهریه دانشگاه رو پرداخت کنم یا نه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   فارغ التحصیلان دوره های روزانه چنانچه برای تحصیل مجدد اقدام کنند و موفق به کسب پذیرش در دوره های روزانه شوند می توانند به دیوان عدالت اداری درخواست ارسال کنند تا در رابطه با پرداخت و یا عدم پرداخت شهریه آنها تصمیم گیری شود.

 12. Avatar

  سلام و خسته نباشید

  من دارای مدرک کاردانی روزانه هستم و اینکه از مقطع کارشناسی غیر انتفاعی هم انصراف دادم.سهمیه منطقه ۳ هستم و تعهد خدمت رو هم با پرداخت بیمه و سربازی انجام دادم.
  سوالم اینه که آیا من میتونم بصورت روزانه و رایگان در رشته های دندانپزشکی یا پزشکی تحصیل کنم؟
  برای تحصیل رایگان در رشته های کارشناسی پرستاری یا اتاق عمل چطور؟

  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   چنانچه منعی از طرف نظام وظیفه نداشته باشید می توانید از طریق کنکور سراسری در رشته های پزشکی و پیراپزشکی انتخاب رشته کرده و ادامه تحصیل دهید. در رابطه با پرداخت و یا عدم پرداخت شهریه شما دیوان عدالت اداری تصمیم گیری خواهد کرد.

 13. Avatar

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی هستم و از کارشناسی ارشد انصراف داده ام در کنکور سراسری ۹۹ شرکت کرده ام. منظورمن این است که (آخرین مدرک من کارشناسی است) میشه بگویید کسی که از ارشد انصراف داده آخرین مدرک را براساس کارشناسی درنظرمی گیرند؟ ممنون جواب دهید

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله با توجه به اینکه شما در مقطع کارشناسی ارشد انصزاف خود را در رشته و دانشگاه در حال تحصیل ثبت کرده اید و موفق به دریافت مدرک تحصیلی فوق لیسانس نشده اید ، آخرین مدرک تحصیلی شما کارشناسی در نظر گرفته می شود .

 14. Avatar

  سلام برای خواندن پزشکی روزانه آخرین مدرک مهم هست و (اول اینکه من لیسانس پیام نور دارم و ۲ سال پیش از ارشد غیرانتفاعی انصراف دادم و هیچ دانشگاهی ثبت نام نکرده ام ) پس (اخرین مدرک من لیسانس می شود)؟ و یعنی کسانی که از ارشد انصراف داده اند آخرین مدرک آنها لیسانس است؟ ممنون میشم جواب دهید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه تمایل به نام نویسی در آزمون سراسری داشته باشید ، می توانید از این طریق پس از قبولی در رشته و دانشگاه مدنظر به تحصیل بپردازید.لازم به ذکر است در صورتی که قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارید امکان نام نویسی در آزمون مذکور را دارا هستید زیرا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی باشند.

 15. Avatar

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی برق مقطع کارشناسی از دانشگاه فنی و حرفه ای هستم میخوام بدونم میتونم در رشته های پزشکی شرکت کنم؟ دانشگاه آزاد چی؟ امکان قبولی چقدره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ، در صورتی که شما مشکلی از لحاظ نظام وظیفه نداشته باشید ، می توانید با ثبت نام و شرکت در کنکور گروه علوم تجربی و کسب رتیه لازم در دوره های روزانه و یا غیر روزانه شامل ( پردیس خودگردان ، آزاد و … ) انتخاب رشته داشته باشید . شما می توانید با مراجعه به برنامه ریزی کنکور تجربی اطلاعات لازم را برای شیوه مطالعه دروس به دست آورید .

 16. Avatar

  با سلام
  کارشناسی هوشبری میتونه ارشد اموزش پزشکی شرکت کند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۳۹۹ ، کارشناسی تمام رشته های علوم پزشکی امکان نام نویسی در رشته مذکور را دارا می باشند.

 17. Avatar

  با سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی زیست روزانه وزارت علوم دارم و گارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت،۲ سال هم طرح اختیاری وزارت بهداشت رفتم،اگر پزشکی دانشگاه سراسری قبول بشم باید شهریه پرداخت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   افرادی که یک بار از شرایط تحصیل رایگان استفاده کرده اند در صورت شرکت در کنکور سراسری و پذیرش در رشته های پزشکی ، دیوان عدالت اداری و همچنین سازمان سنجش و پزشکی در رابطه با پرداخت یا عدم پرداخت شهریه آنها تصمیم گیری خواهد کرد.

 18. Avatar

  سلام خسته نباشید من کارشناسی ام رشته مهندسی ایمنی وبازرسی فنی بوده .ارشد هم همین رشته و در دوره روزانه میخونم و الان ترم ۲ارشد هستم خواستم بدونم بدون اینکه انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۰ثبت نام کنم‌؟تا کنکور ۱۴۰۰فقط جلسه ی دفاعیه ام میمونه در ضمن خدمت سربازی هم نرفتم هنوز .

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   آقایان تا قبل از گذراندن خدمت سربازی نمی توانند برای تحصیل مجدد در مقطع پایین تر اقدام کنند و معافیت تحصیلی در صورتی شامل شما می شود که در مقطع تحصیلی بالاتر موفق به کسب پذیرش از یک واحد دانشگاهی شوید. البته لازم به ذکر است در صورت گذراندن خدمت سربازی دانشجویان دوره های روزانه و دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد می بایست تا تاریخ مشخص شده از طرف سازمان سنجش انصراف خود را در دانشگاه ثبت کنند.

 19. Avatar

  سلام با تشکر از سایت خوبتون
  من فارغ تحصیل دانشگاه فرهنگیان هستم والان به آموزش و پرورش تعهد دارم اگر کنکور بدم و پزشکی قبول بشم و آموزش پرورش به من اجازه بده آیا باید شهریه بدم یا امکان آموزش رایگان برای من وجود داره؟ مرسی

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   چنانچه بتوانید برای تحصیل مجدد در دوره های روزانه دانشگاه ها پذیرش بگیرید دیوان عدالت اداری در رابطه با پرداخت و عدم پرداخت شهریه شما تصمیم گیری خواهد کرد ، البته لازم به ذکر است موافقت ارگان مربوطه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و تحصیل مجدد الزامی می باشد.

 20. Avatar

  با سلام
  شاید براتون عجیب باشه اما من دکترای روانشناسی دارم و میخام پزشکی بخونم. نمیدونم اصلام امکان شرکت در کنکور رو دارم یا خیر. ضمن اینکه دوره ارشد و دکترای من در دانشگاه دولتی روزانه بوده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با توجه به شرایط بنده، آیا شرایط شرکت در کنکور برای من وجود دارد یا خیر؟ آیا چیزی به نام معادل سازی برخی واحدهای مشابه در روانشناسی و پزشکی هم وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای آزمون سراسری ، چنانچه از سوی نظام وظیفه منعی نداشته باشید می توانید در آزمون شرکت نمایید.لازم به ذکر است درصورت تمایل به تحصیل رایگان می بایست درخواستی مبنی بر این موضوع به دیوان عدالت اداری ارسال کنید ؛ با موافقت این سازمان می توانید از تحصیل رایگان مجدد بهره مند شوید.همچنین معادل سازی واحدهای گذرانده شده به چارت درسی مقطع مذکور و نظر واحد آموزشی بستگی دارد.

 21. Avatar
  فریده یزدان پناه

  سلام من دانشجو ترم اخر رشته تربیت بدنی هستم تیر ماه۹۹ دروسم تمام می شه از دانشگاه ازاد می تونم برای کنکور پزشکی شرکت کنم معدلم هم بالای ۱۷هست

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کنید ، بعد از کسب رتبه و تراز مورد نیاز در رشته های پزشکی دانشگاه های مختلف انتخاب رشته انجام دهید.

 22. Avatar

  با سلام و خسته نباشید و تشکر از چنین سایت پربار و پرمفیدی که تدارک دیدین. بنده ۲۹ سالمه کارت پایان خدمت هم دارم ،
  دیپلم حسابداری رو از شاخه فنی و حرفه ای گرفتم. بعد فوق دیپلم رو در همین رشته از دانشگاه روزانه، کارشناسی رو هم در همین رشته از دانشگاه آزاد و در آخر کارشناسی ارشد رو باز در همین رشته از موسسه غیر انتفاعی تموم کردم. میخوام در رشته پزشکی آزمون بدم ۱. الان من باید با کدوم مدرک ثبت نام کنم؟ ۲. میتونم در آزمون سراسری دوره روزانه شرکت کنم؟ ۳. در صورت قبولی در دوره روزانه باز باید شهریه پرداخت کنم(مدرک کارشناسی و ارشدم پولی بودن)؟
  خیلی خیلی ممنونم. لطفا پاسخ بدین. بازم مرسی.

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در آزمون سراسری شرکت نمایید.لازم به ذکر است چنانچه رتبه تراز لازم جهت قبولی در دانشگاه و رشته مدنظر را کسب نمایید منعی بابت تحصیل در دوره روزانه ندارید ، همچنین درخصوص عدم پرداخت شهریه می بایست به دیوان عدالت اداری درخواست ارسال کنید.

 23. Avatar

  سلام خسته نباشیدمن فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اب وهواشناسی روزانه هستم میخام دوباره کنکورتجربی بدم برای رشته پزشکی ویاپیراپزشکی ایامحدودیت سنی داره وروزانه قبول شیم بازبایدشهریه بدیم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   خیر ؛ محدودیت سنی در شرکت در آزمون سراسری نخواهید داشت.لازم به ذکر است می بایست جهت عدم پرداخت شهریه به دیوان عدالت اداری درخواست ارسال کنید.

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید…من لیسانس علوم آزمایشگاهی روزانه و ارشد بیوشیمی بالینی روزانه دارم، دو سوار دارم، اول اینکه کنکور دانشگاه ازاد و سراسری یکی شده و چطوری میتونیم مثلا دندانپزشکی دانشگاه ازاد را انتخاب کنیم، ایا هنگام انتخاب رشته س؟ و دوم اینکه واحدهای علوم پایه و عمومی که ما گذروندیم تطبیق داده میشه یا خیر؟ ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   اگر شما دارای کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت باشید می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از برگزاری آزمون و مشخص شدن رتبه و تراز می بایست برای انتخاب رشته اقدام کنید ، کنکور سراسری برای دانشگاه های دولتی و آزاد از طریق یک آزمون برگزار می شود ولی انتخاب رشته معمولا جداگانه انجام خواهد شد. شرایط تطبیق دروس در صورتی امکان پذیر خواهد بود که مطابق با روال اصلی رشته و دانشگاه اول را از طریق کنکور سراسری پذیرفته شده باشید البته تطبیق دروس برای رشته های بدون کنکور هم در برخی از واحد های دانشگاهی امکان پذیر می باشد و نمرات بالای ۱۲ در درس مورد نظر کسب کرده و بعد از تایید واحد آموزشی تطبیق واحد برای شما انجام خواهد شد.

 25. Avatar

  باسلام.من دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد هستم.آیا میتونم برای کنکور پزشکی اقدام کنم؟باید چه اقداماتی انجام بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری گروه علوم تجربی شرکت کرده و با کسب تراز و رتبه مناسب رشته های پزشکی را جزو انتخاب رشته خود قرار دهید ، البته در نظر داشته باشید ثبت نام کنکور سراسری در نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود.

 26. Avatar

  باسلام.من دانشجوی سال آخر کارشناسی روزانه هستم.میخوام کنکور تجربی بدم برای پزشکی..باید برای ثبت نام کنکور حتما انصراف بدم؟تا شهریور ۹۹ فارق التحصیل میشم…و اینکه اگه قبول شم پزشکی رو باید شهریه بدم….؟؟؟ممنون میشم ج بدید…

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما تمایل به شرکت در آزمون سراسری را داشته باشید ، می بایست تا پیش از شروع زمان نام نویسی آزمون انصراف قطعی خود را ثبت نمایید.لازم به ذکر است درخصوص عدم پرداخت شهریه باید به دیوان عدالت اداری درخواست ارسال کنید.

 27. Avatar

  باسلام و ممنون از سایت خوب شما. بنده هر دو مقطع کارشناسی و هم ارشد رو از دانشگاه دولتی و روزانه در رشته مدیریت خوندم. برای شرکت در رشته های پزشکی و پیراپزشکی سال آینده درصورت قبولی در کد محلهای روزانه آیا مشمول دریافت شهریه هستم یا امکان تحصیل رایگان وجود داره؟ آیا لازمه مدارکم رو آزاد کنم؟ شنیدم باید به دبوان عدالت شکایت کرد. لطف میکنید اگر طبق منبع موثقی پاسخ سوال من رو بدید. ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از کسب تراز و رتبه مورد نیاز در دوره های روزانه انتخاب رشته کنید ، بعد از پذیرش نهایی دیوان عدالت اداری در رابطه با پرداخت و یا عدم پرداخت شهریه شما تصمیم گیری می کند.

 28. Avatar

  سلام من دانشجوی معلمی هستم میخوام بعد این دانشگاه در وقت غیر اداری پزشکی ظرفیت مازاد که شهریه ترمی داره بخونم …مقدروه؟ لطفا جواب بدید ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شرایط تحصیل همزمان صرفا در مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر می باشد و دانشجویان دانشگاه های فرهنگیان در صورت کسب موافقت دانشگاه مجاز به انجام تحصیل همزمان خواهند بود و شما می بایست برای تحصیل در رشته دوم در دانشگاه های پیام نور انتخاب رشته انجام دهید که متاسفانه رشته های گروه علوم پزشکی در این دانشگاه ها ارائه نمی شوند.

 29. Avatar

  سلام. من کارشناسی رو روزانه خوندم. ارشد هم روزانه قبول شدم ولی ترم یک انصراف دادم و جریممو پرداخت کردم(یعنی فارغ التحصیل ارشد نیستم). الان من میتونم کنکور۹۹ پزشکی روزانه رایگان بخونم یا منم باید به دیوان عدالت درخواست بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید و دارای کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم باشید می توانید برای تحصیل مجدد از مقطع پایین تر اقدام به ثبت نام کنید و در صورت پذیرش دوره های روزانه دیوان عدالت اداری در رابطه با پرداخت و عدم پرداخت شهریه تصمیم گیری می کند.

 30. Avatar

  با سلام
  اینجانب لیسانس و ارشدم دولتی خوندم حالا اگه پزشکی قبول شم ایا رایگانه؟ اگه رایگانه پس چرا باید پردیس خودگردان بخونیم و نمیذارن با روزانه ها بخونیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما در صورت داشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم می توانید برای تحصیل مجدد اقدام کنید اما در نظر داشته باشید اگر در دوره های روزانه پذیرفته شوید دیوان عدالت اداری برای پرداخت و یا عدم پرداخت شهریه تصمیم گیری می کند.

 31. Avatar

  باسلام. من دانشجوی سال آخر لیسانس روزانه هستم و سربازی نرفتم. میخواستم بدونم میتونم در کنکور سال جاری شرکت کنم ( برای رشته پزشکی) و بعد کنکور دفترچه سربازی رو پست کنم و از ایست خدمت استفاده کنم وقتی قبول شدم در کنکور؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما در صورتی می توانید ایست از خدمت سربازی دریافت کنید که در یک مقطع بالاتر از آخرین مدرک تحصیلی خود پذیرفته شده باشید. شما برای تحصیل در رشته های پزشکی می توانید بعد از گذراندن دوره خدمت سربازی اقدام کنید.

 32. Avatar

  سلام.من سربازی نرفتم و دانشجوی مقطع کارشناسی پیام نور هستم.بعد چهار سال فارغ التحصیل میشم.با توجه به اینکه یک سال بعد فارغ التحصیلی معافیت میدهند میتوانم بلافاصله بعد فارغ التحصیلی پیام نور کنکور بدهم و در مقطع دکترای پزشکی تحصیل کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   شما بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی می توانید برای کارشناسی ارشد اقدام به ثبت نام کنید و تا زمانی که کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم نداشته باشید ، نمیتوانید برای تحصیل مجدد در مقطع پایین تر شرکت کنید.

 33. Avatar

  سلام من کارشناسی روزانه علوم ازمایشگاهی می خونم می خواستم لطف کنین بگین می تونم به چه نحو بعد از پایان دوره کارشناسی ام در کنکور برای رشته پزشکی شرکت کنم با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام. آقایان برای تحصیل مجدد در صورتی می توانند اقدام کنند که دارای کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم باشند در غیر این صورت می توانند بعد از گذراندن دوره خدمت سربازی برای شرکت مجدد در کنکور سراسری اقدام کرده و در رشته و دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنند، همچنین در صورت پذیرش مجدد دوره های روزانه دیوان عدالت اداری در مورد پرداخت یا عدم پرداخت شهریه تصمیم گیری می کند.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99