تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی 98
شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

از آن جا که امروزه تحصیلات عالیه اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، می توان گفت که به نوعی میزان تحصیلات افراد آینده شغلی آنان را تضمین می کند. به همین دلیل در چندین سال اخیر شاهد تب و تاب و رقابت کلیه داوطلبان کنکوری جهت کسب رتبه قبولی در رشته هایی بوده ایم که از بازار کار مناسب و سطح درآمد بالایی برخوردار هستند. یکی از این رشته ها که از دیرباز تا به امروز کانون توجه و مورد استقبال بسیاری از افراد جامعه قرار داشته است و از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار است رشته پزشکی می باشد. علاقه به تحصیل در رشته پزشکی نه تنها در گروه سنی داوطلبان کنکوری موج می زند بلکه شاهد گرایش متقاضیانی هستیم که با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد نیز جهت تحصیل مجدد پزشکی اقدام می نمایند. به همین خاطر با توجه به این مسئله لازم دانستیم تا به طور اختصاصی به بررسی موضوع شرایط تحصیل مجدد پزشکی بپردازیم و پاسخ تمامی سوالات متقاضیان را در ارتباط با این موضوع بررسی کنیم.

متقاضیان آقا، برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی نباید هیچگونه ممنوعیت تحصیلی از سمت سازمان نظام وظیفه داشته باشند.

بررسی تحصیل مجدد پزشکی و شرایط سنی متقاضیان

در رابطه با تحصیل مجدد در رشته پزشکی برای متقاضیانی که با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد تصمیم به این کار گرفته اند لازم است بگوییم که شرایط سنی خاصی برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که خواستار تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و شرکت در کنکور سراسری می باشند در نظر گرفته نشده است. البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که امکان شرکت مجدد در آزمون سراسری برای متقاضیانی که 2 مرتبه در مقطع کارشناسی و یا مقطع دکترای عمومی پذیرفته شده اند وجود نخواهد داشت.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی 

شرایط  دارندگان مدرک کارشناسی جهت تحصیل مجدد در رشته‌های گروه آموزش پزشکی و مقطع دکتری عمومی (رشته‌های پزشکی- دندانپزشکی – داروسازی ) به شرح زیر می باشد و فارغ التحصیلان دارنده مدرک کارشناسی در صورت دارا بودن شرایط زیر امکان تحصیل مجدد در رشته های پزشکی را خواهند داشت:

 •  فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول طرح، جهت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی ملزم به طی کردن دوره طرح نیروی انسانی می باشند.
 •  نداشتن هیچ گونه تعهد نسبت به سازمان های خاص، ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی.
 • طبق مصوبات هیئت امنای دانشگاه، آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که از آموزش رایگان بهرمند بوده اند، ضمن قبولی ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده توسط دانشگاه خواهند بود.
 • بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی حتی آن دسته از فارغ التحصیلان در دانشگاه های علوم پزشکی و پردیس های خود گردان و یا ظرفیت مازاد که آموزش آنها در مقطع کارشناسی به صورت رایگان نبوده در صورت پذیرفته شدن در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ملزم به پرداخت شهریه خواهند بود.
 •  امکان تطبیق دروس تخصصی مقطع کارشناسی با دروس مقطع دکترای عمومی وجود نخواهد داشت.

آیا امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد ؟

تا چندی پیش شرکت در آزمون سراسری برای آن دسته از متقاضیانی که با استفاده از امکانات دولتی تحصیلات خود را به اتمام رسانیده بوده اند جهت ورود مجدد به دانشگاه‌های سراسری و تحصیل در کلیه رشته‌هایی که پذیرش آن از مقطع دیپلم صورت می گرفت امکان پذیر نبود و متقاضیان تنها می توانستند در دانشگاه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد در رشته‌های گروه علوم پزشکی ثبت‌ نام نمایند و در صورت قبولی در آزمون سراسری با پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند که بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، محدودیت تحصیل دوباره در دوره‌های روزانه دانشگاه علوم پزشکی لغو گردیده است.

divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

<stro[ng>شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد

شرایط دارندگان مدرک کارشناسی ارشد جهت تحصیل مجدد در مقطع دکتری عمومی (رشته های پزشکی – دندانپزشکی- داروسازی) و دکتری حرفه‌ای دامپزشکی به شرح زیر می باشد :

 • گذراندن دوره طرح نیروی انسانی برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد مشمول طرح از شرایط تحصیل مجدد خواهد بود.
 •  نداشتن هیچ گونه تعهدی نسبت به سازمان های خاص،ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی نیز از شرایط دیگر تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
 •  فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته و یا ناپیوسته توجه داشته باشید که در صورت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فقط امکان ثبت نام در شعبه های بین الملل دانشگاه ها را خواهید داشت که به لحاظ اعتبار مدرک و یا کیفیت آموزشی از شرایط خوبی برخوردار می باشند که می توان آن را هم سطح با دانشگاه های سراسری به حساب آورد. ضمن اینکه متقاضیان ضمن قبولی حتی در صورتی که آموزش آن ها در مقاطع تحصیلی قبلی به صورت رایگان نبوده است نیز ملزم به پرداخت شهریه می باشند.
 •  نداشتن ممنوعیت از سمت سازمان نظام وظیفه از شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای متقاضیان آقا خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم در راستای همین مطلب مقاله اختصاص پیراپزشکی بدون کنکور را مطالعه نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰۹ نظر

 1. Avatar

  سلام
  من دارای مدرک کارشناسی روزانه هستم.آیا میتوانم در کنکور سراسری سال ۹۹شرکت کنم و درصورت قبولی در رشته ی پزشکی بصورت رایگان تحصیل کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید مجددا در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت نموده و در صورت قبولی در رشته های پزشکی رایگان بودن دوره تحصیل شما با رای دیوان عدالت اداری امکان پذیر خواهد بود.

 2. Avatar

  سلام .
  ممنون از اینکه به سوالم جواب میدید .
  من لیسانس و فوق لیسانس یکی از رشته های کشاورزی را در دانشگاه دولتی شهرکرد تحصیل کردم ولی در هر دو مقطع شبانه بودم . الان ۳۰ سالمه . ۲ تا سوال دارم . ۱٫ الان میتونم در کنکور تجربی برای رشته پزشکی شرکت کنم یا نه ؟ ۲ . اگه در کنکور تجربی شرکت کنم و در رشته پزشکی قبول بشَم میتونم پزشکی رو در یک دانشگاه دولتی به صورت روزانه تحصیل کنم و شهریه ندم ؟َ

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید مجددا در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته های پزشکی تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی را دارا باشید.

 3. Avatar

  سلام روز بخیر من لیسانسمو از دانشگاه پیام نور و فوق لیسانسم رو از دانشگاه روزانه دولتی گرفتم،الان درصورت قبولی در رشته ی پزشکی اصلا نمیتونم از دانشگاه های پزشکی دولتی و رایگان استفاده کنم؟؟ممنون میشم جواب بدید.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما در صورت موافقت سازمان دیوان عدالت اداری می توانید مجددا تحصیل رایگان در دانشگاه های روزانه را دارا باشید.

 4. Avatar

  سلام.من کارشناسی نرم افزار کامپیوتر دارم و دیپلم من هنرستان کار و دانش هست.ایا میتونم در رشته پزشکی کنکور بدم

 5. Avatar

  سلام.وقت بخیر.من قبلا یک بار کنکور ریاضی دادم و در دانشگاه روزانه قبول شدم و بعد انصراف دادم و سال بعد کنکور تجربی دادم و رشته پرستاری روزانه قبول شدم.تصمیم دارم بعد از تموم شدن پرستاری در کنکور شرکت کنم و هدفم پزشکی هست.حالا میخوام بدونم میتونم دوباره “روزانه” قبول بشم ؟ و اینکه طرح پرستاری رو باید چیکار کرد؟حتما باید رفت؟ در مورد نظام وظیفه چطور؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 6. Avatar

  با سلام،
  بنده دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه هستم که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ‌التحصیل میشم، ایا برای شرکت در کنکور ۹۸ رشته پزشکی باید از دانشگاه انصراف بدم یا میتونم فارغ التحصیل بشم، در صورت قبولی در رشته پزشکی میتونم بدون پرداخت شهریه دوره روزانه بخونم؟
  با تشکر

 7. Avatar

  با سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی و کارشناسی ارشد را روزانه درس خوندم، اگر باز بخواهم کنکور بدم باید برای قبولی در رشته پزشکی شهریه بدهم؟
  اگر کارشناسی ارشدم روزانه نبود باز هم باید شهریه میدادم؟
  ممنونم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   با توجه به دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کلیه رشته های تحصیلی ، متقاضی تحصیل مجدد، میتوانند با رعایت شرایط از طریق قبولی در آزمون سراسری در مقطع دکتری عمومی رشته های پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی تحصیل نمایند و محدودیتی در انتخاب دوره های (روزانه، مازاد و پردیس) ندارند. درخصوص پرداخت یا عدم پرداخت شهریه جهت پذیرفته شدگان دوره روزانه، پس از تصمیم و رای نهایی دیوان عدالت اداری اقدام خواهد شد.

 8. Avatar

  سلام وقت بخیر من کارشناسی و ارشدمو در رشته گیاه پزشکی روزانه تموم کردم میتونم برای رشته های وزارت بهداشت در مقطع ارشد روزانه رایگان تحصیل کنم ؟؟؟

 9. Avatar

  سلام وقت بخیر.بنده دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی مقطع روزانه هستم که دوره کارشناسی را در دانشگاه غیر انتفاعی خوانده ام.اگر بخوام در کنکور سال ۹۹ شرکت کنم و رشته های پزشکی مد نظرم باشه.امکان تحصیل همزمان هست یا باید از ارشد انصراف بدم؟و اینکه امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های پزشکی در صورت قبولیم هست یا نه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   به دلیل تعهد به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل هم زمان (مبنی بر اینکه رشته دوم یکی از رشته های پزشکی و پیرا پزشکی باشد ) وجود ندارد.

 10. Avatar

  سلام وقت بخیر. من فارغ التحصیل لیسانس و ارشد روزانه هستم. اما مدرک لیسانسم رو تحت نظر وزارت نقت دریافت کرده ام ینی بورسیه نفت ابادان بودم.. اما ارشدمو دولتی خوندم. ایا برای تحصیل دوباره باید شهریه پردیس بدم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد می باشند برای تحصیل در رشته پزشکی باید شهریه پردیس را پرداخت کنند.

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد می باشند در صورت پذیرش در رشته پزشکی باید شهریه دوره پردیس را پرداخت کنند.

 11. Avatar

  سلام ببخشید من دانشجوی دکتری روزانه از دانشگاه صنعتی امیرکبیرم خواستم بدونم بعد از فارغ التحصیلیم امکان شرکت در کنکور و تحصیل در رشته پزشکی به صورت روزانه بدون پرداخت شهریه هست؟

  • ایران مشاوره
   ایران مشاوره

   با سلام
   داوطلبان با داشتن تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورت شرکت مجدد در کنکور سراسری و قبولی در رشته پزشکی برای دانشگاه های روزانه و شبانه مجاز به ثبت نام نمی باشند و فقط می توانند در واحد های پردیس و ظرفیت خودگردان و با پرداخت شهریه تحصیل نمایند.

 12. Avatar

  سلام وقت بخیر من کارشناسی رو شبانه خوندم الان دانشجوی ارشد روزانم نمیشه بعد از فارغ التحصیلی تو کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی قبول شم؟ امکان تحصیل تو رشته پزشکی رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و با کسب رتبه و تراز لازم در رشته پزشکی تحصیل کنید. اما داوطلبانی که در مقطع ارشد تحصیل کرده اند برای تحصیل در رشته پزشکی باید شهریه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد را پرداخت کنند.

 13. Avatar

  سلام وقت بخیر
  کسی که دوبار کارشتاسی روزانه گرفته میتونه دوباره پزشکی دولتی بصورت رایگان شرکت کنه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   خیر داوطلبانی که دوبار در مقطع کارشناسی در دوره روزانه تحصیل کرده اند ، امکان شرکت در دوره روزانه را در کنکور سراسری ندارند .

 14. Avatar

  سلام
  وقتتون بخیر
  من مدرک کارشناسی روزانه از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم و ورودی ۹۶ کارشناسی ارشد روزانه همین دانشگاه بودم که به عللی دو ترم متوالی مشروط و اخراج شدم (از پایان ترم دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۷ محروم از تحصیل شناخته شدم و نامه مربوط به این حکم به دستم رسیده).
  چند تا سوال داشتم از حضورتون، ممنون میشم کامل راهنماییم کنید

  ۱- آیا من میتونم در کنکور سراسری سال ۹۸، شرکت کنم؟

  ۲- آیا نیاز هست که برای «ثبت‌نام در کنکور سراسری، شرکت در اون و پذیرش شدن»، برای گذراندن مراحل تسویه حساب به دانشگاه مراجعه کنم؟

  ۳- برای تسویه حساب و بازپس گرفتن اصل مدرک کارشناسی (البته موقتِ اون، اصل مدرک رو آزاد نکردم)، باید بدهی‌ام به وزارت علوم رو کامل بپردازم؟ (منظورم اینه که قسط بندی نمیشه؟)

  ۴- بدهی من چقدر میشه؟ معادل سهمیه ثابت و متغیر ترمی که اخراج شدم؟ اگر به طور دقیق اطلاع ندارید، راهنمایی میکنید از کجا میتونم ببینم؟

  ۵- بدون تسویه حساب با دانشگاه و وزارت علوم، میتونم در رشته پزشکی پذیرش بشم و از مزایای تحصیل رایگان بهره ببرم؟

 15. Avatar

  با سلام خدمت شما و با تشکر از سایت خوبتون
  اینجانب دکترای ریاضی ام را سال ٩۴ گرفته ام و تمام مقاطع تحصیلی ام را در دانشگاههای دولتی تمام کرده ام. مدارک لیسانس و فوق لیسانسم را خریده ام و دکترایم را از طریق عدم کاریابی آزاد کرده ام. اکنون سوال اینجانب این است که در صورت قبولی در رشته های دندان-دارو و پزشکی عمومی دانشگاههای دولتی آیا حق استفاده از تحصیل رایگان را دارم یا باید هزینه پردیس را پرداخت کنم؟ اگر قانون سال ٩٨ هنوز بیان نشده حداقل قانون سال ٩٧ را بیان کنید. ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۷ ، دانش آموختگان مقطع ارشد و دکتری جهت شرکت در رشته های پزشکی صرفا قادر به تحصیل در پردیس های خودگردان و ظرفیت خودگردان می باشند، مگر اینکه در سال ۹۸ این ماده باطل گردد.

  • Avatar

   بسیار ممنون از توجه به سوال اینجانب و پاسخ سریع تون

 16. Avatar

  سلام. من فارغ التحصیل کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم. بعداز دانشگاه، خدمت سربازی رو انجام دادم ؛ ولی طرح رو شروع نکردم. الان دانشجوی ترم دو پزشکی دانشگاه آزاد هستم.
  ۱ – آیا میتونم طرحمو همزمان با تحصیل بگذرونم؟
  ۲ – اگر طرح رو بذارم بعداز پایان تحصیل پزشکی،چجوری هردو طرح (علوم آزمایشگاهی و پزشکی ) رو بگذرونم؟
  ۳- آیا ماده ۲ و ۳ آیین نامه اجرایی قانون طرح(مصوب ۲۸دی ۹۵) مربوط به افرادی نیست که طرح رو شروع کرده اند و سپس در کنکور قبول شده اند؟
  ۴- آیا این قانون شامل حال من (که اصلا طرح رو شروع نکردم و در کنکور قبول شدم) نیز میشود؟
  ( خواهش میکنم به تک تک سوالات پاسخ دقیق دهید)

 17. Avatar

  سلام من ترم ۵ بهداشت حرفه ای هستم طرحمم اختیاریه میخواستم بدونم اگ تو کنکور ۹۹ شرکت کنم از پزشکی هم قبول شم تحصیلم رایگان خواهد بود؟درواقع سوال اصلیم اینه ک طبق رای دیوان تحصیل لیسانس ب لیسانس دوره روزانه رایگان خواهد بود یا لیسانس ب دکترای حرفه ای روهم شامل میشه؟

  • Avatar

   با سلام
   با توجه به مصوبات جدید، امکان تحصیل مجدد رایگان در دانشگاه‎های روزانه برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاه‌های روزانه وجود دارد.

 18. Avatar

  با سلام و عرض ادب. شاید سوالم تکراری باشه و خیلی برام مهمه
  من لیسانس و ارشدم رو دانشگاه ازاد خوندم. اگر پزشکی روزانه قبول بشم باید پردیس بخونم و شهریه بدم؟
  باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام، دانش آموختگان مقطع ارشد، جهت تحصیل در رشته های پزشکی صرفا قادر به تحصیل در پردیسهای خودگردان و ظرفیت مازاد میباشند.مگر اینکه این ماده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۸ حذف گردد.

 19. Avatar

  سلام بنده لیسانس شبکه های کامپیوتری از دانشکده فنی و حرفه ای هستم.
  میخوام در کنکور تجربی شرکت کنم ولی نمیدونم نظام جدید میشم یا قدیم
  و در ضمن من هنوز خدمت هم نرفتم.

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش،و با توجه به تغییر نظام آموزشی در سال ۹۸_۹۷ کنکور نظام جدید و قدیم جدا برگزار خواهد شد.و داوطلبانی که نوع دیپلم آنها نظام قدیم باشد؛(یعنی دیپلم خود را در سال های قبل از ۹۷_۹۸ اخذ کرده باشند) باید به سوالات نظام قدیم پاسخ دهند. در خصوص خدمت سربازی،باید جهت ثبت نام در آزمون سراسری وضیعت شما از نظر نظام وظیفه مشخص یاشد.(معمولا امکان استفاده از دوبار معافیت تحصیلی در یک مقطع امکان پذیر نمی باشد.) شما میتوانید در این خصوص به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

 20. Avatar

  سلام خسته نباشید اگر امکان داره من رو راهنمایی کنید
  همسرم سی سال داره و دیپلم برق داره ایشون شش سال قبل کاردانی رشته برق گرفتن از دانشگاه سراسری روزانه و با اینکه سهمیه ایثارگران داره قبلا استفاده نکرده الان ایشون میتونه توی کنکور ٩٨ شرکت کنه !؟اگر رشته قبولیشون پزشکی یا دندان باشه باید تو روزانه شهریه بده؟؟

  • Avatar

   باسلام
   با توجه به اینکه هر داوطلبی در هر مقطع میتواند یک بار از سهمیه روزانه یا تحصیل رایگان استفاده کند. طبق مصوبه جدید ، امکان تحصیل مجدد رایگان فراهم شده است، و با داشتن دیپلم برق شما نمی توانید در کنکور تجربی شرکت کنید مگر اینکه از مدرک کاردانی برق به عنوان پیش دانشگاهی استفاده کنید و در کنکور تجربی شرکت کنید که در این صورت مانعی برای شرکت در کنکورتجربی ندارید.

 21. Avatar

  سلام من ارشد مهندسی کشاورزی هستم و هردو مقطع کارشناسی و ارشد رو روزانه بودم. امکانش هست با آزاد کردن مدرک تحصیلی و یا داشتن سابقه بیمه(معادل تعهد ۲ ساله برای مدرک ارشد) بتونم روزانه پزشکی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهش میکنم اگه میدونید راهنمایی کنید یا اگه راهی برای تحصیل رایگان پزشکی برای دارندگان مدرک ارشد روزانه هست خواهش میکنم بفرمایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • Avatar

   با سلام
   مطابق قوانین قید شده در دفترچه ازمون سراسری داوطلبانی که مقاطع کارشناسی و ارشد خود را در دانشگاه های روزانه تحصیل کرده اند تنها در دانشگاه های پردیس و مازاد مجاز به تحصیل در رشته های پزشکی،دندانپزشکی و دارو سازی خواهند بود.

 22. Avatar

  سلام من ازوقتی دیپلم تجربی گرفتم کنکور شرکت نکردم در حال حاظر میتونم کنکور پزشکی شرکت کنم؟؟؟ ۳۵سالمه

 23. Avatar

  سلام ببخشید من از وقتی دیپلم تجربی گرفتم کنکور شرکت نکردم . الان میتونم برای کنکور پزشکی شرکت کنم ؟؟؟؟ ۳۵ سالمه

 24. Avatar

  سلام
  آیا امکان قبول شدن در رشته پزشکی با معافیت پزشکی وجود دارد ؟؟

 25. Avatar

  سلام از بین شرایط فقط شرط سنی رو نداشته باشیم راهی هست??

  • Avatar

   با سلام . یکی از شرایط مربوط به رشته پزشکی داشتن شرط سنی میباشد و اگر سن شما مناسب این رشته نباشد شما نمیتوانید وارد این رشته شوید .

 26. Avatar

  سلام. ممنون از وقتی ک میذارید. من کارشناسی رو روزانه بودم. ارشد هم روزانه بودم ولی ارشد رو تموم نکردم و به دلیل عدم مراجعه محروم از تحصیل شدم. درواقع اخرین مدرک تحصیلیم کارشناسی هست. خواستم بدونم امکان تحصیل رایگان در پزشکی رو دارم یا نه . ممنونم

  • Avatar

   با سلام شما در صورت انصراف از مقطع ارشد اگر در کنکور سال اینده شرکت کنید در صورت قبولی در رشته های پزشکی در دوره روزانه میتوانید به صورت رایگان تحصیل کنید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره