جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟

شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی
شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

از آن جا که امروزه تحصیلات عالیه اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، می توان گفت که به نوعی میزان تحصیلات افراد آینده شغلی آنان را تضمین می کند. به همین دلیل در چندین سال اخیر شاهد تب و تاب و رقابت کلیه داوطلبان کنکوری جهت کسب رتبه قبولی در رشته هایی بوده ایم که از بازار کار مناسب و سطح درآمد بالایی برخوردار هستند. یکی از این رشته ها که از دیرباز تا به امروز کانون توجه و مورد استقبال بسیاری از افراد جامعه قرار داشته است و از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار است رشته پزشکی می باشد. علاقه به تحصیل در رشته پزشکی نه تنها در گروه سنی داوطلبان کنکوری موج می زند بلکه شاهد گرایش متقاضیانی هستیم که با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد نیز جهت تحصیل مجدد پزشکی اقدام می نمایند. به همین خاطر با توجه به این مسئله لازم دانستیم تا به طور اختصاصی به بررسی موضوع شرایط تحصیل مجدد پزشکی بپردازیم و پاسخ تمامی سوالات متقاضیان را در ارتباط با این موضوع بررسی کنیم.

متقاضیان آقا، برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی نباید هیچگونه ممنوعیت تحصیلی از سمت سازمان نظام وظیفه داشته باشند.

بررسی تحصیل مجدد پزشکی و شرایط سنی متقاضیان

در رابطه با تحصیل مجدد در رشته پزشکی برای متقاضیانی که با وجود دارا بودن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد تصمیم به این کار گرفته اند لازم است بگوییم که شرایط سنی خاصی برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که خواستار تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و شرکت در کنکور سراسری می باشند در نظر گرفته نشده است. البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که امکان شرکت مجدد در آزمون سراسری برای متقاضیانی که 2 مرتبه در مقطع کارشناسی و یا مقطع دکترای عمومی پذیرفته شده اند وجود نخواهد داشت.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی 

شرایط  دارندگان مدرک کارشناسی جهت تحصیل مجدد در رشته‌های گروه آموزش پزشکی و مقطع دکتری عمومی (رشته‌های پزشکی- دندانپزشکی – داروسازی ) به شرح زیر می باشد و فارغ التحصیلان دارنده مدرک کارشناسی در صورت دارا بودن شرایط زیر امکان تحصیل مجدد در رشته های پزشکی را خواهند داشت:

 •  فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول طرح، جهت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی ملزم به طی کردن دوره طرح نیروی انسانی می باشند.
 •  نداشتن هیچ گونه تعهد نسبت به سازمان های خاص، ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی.
 • طبق مصوبات هیئت امنای دانشگاه، آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که از آموزش رایگان بهرمند بوده اند، ضمن قبولی ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده توسط دانشگاه خواهند بود.
 • بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی حتی آن دسته از فارغ التحصیلان در دانشگاه های علوم پزشکی و پردیس های خود گردان و یا ظرفیت مازاد که آموزش آنها در مقطع کارشناسی به صورت رایگان نبوده در صورت پذیرفته شدن در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ملزم به پرداخت شهریه خواهند بود.
 •  امکان تطبیق دروس تخصصی مقطع کارشناسی با دروس مقطع دکترای عمومی وجود نخواهد داشت.

آیا امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد ؟

تا چندی پیش شرکت در آزمون سراسری برای آن دسته از متقاضیانی که با استفاده از امکانات دولتی تحصیلات خود را به اتمام رسانیده بوده اند جهت ورود مجدد به دانشگاه‌های سراسری و تحصیل در کلیه رشته‌هایی که پذیرش آن از مقطع دیپلم صورت می گرفت امکان پذیر نبود و متقاضیان تنها می توانستند در دانشگاه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد در رشته‌های گروه علوم پزشکی ثبت‌ نام نمایند و در صورت قبولی در آزمون سراسری با پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند که بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، محدودیت تحصیل دوباره در دوره‌های روزانه دانشگاه علوم پزشکی لغو گردیده است.

divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]

<stro[ng>شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد

شرایط دارندگان مدرک کارشناسی ارشد جهت تحصیل مجدد در مقطع دکتری عمومی (رشته های پزشکی – دندانپزشکی- داروسازی) و دکتری حرفه‌ای دامپزشکی به شرح زیر می باشد :

 • گذراندن دوره طرح نیروی انسانی برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد مشمول طرح از شرایط تحصیل مجدد خواهد بود.
 •  نداشتن هیچ گونه تعهدی نسبت به سازمان های خاص،ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی نیز از شرایط دیگر تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
 •  فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته و یا ناپیوسته توجه داشته باشید که در صورت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فقط امکان ثبت نام در شعبه های بین الملل دانشگاه ها را خواهید داشت که به لحاظ اعتبار مدرک و یا کیفیت آموزشی از شرایط خوبی برخوردار می باشند که می توان آن را هم سطح با دانشگاه های سراسری به حساب آورد. ضمن اینکه متقاضیان ضمن قبولی حتی در صورتی که آموزش آن ها در مقاطع تحصیلی قبلی به صورت رایگان نبوده است نیز ملزم به پرداخت شهریه می باشند.
 •  نداشتن ممنوعیت از سمت سازمان نظام وظیفه از شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای متقاضیان آقا خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم در راستای همین مطلب مقاله اختصاص پیراپزشکی بدون کنکور را مطالعه نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی چیست؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰۰ نظر

 1. با سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی و کارشناسی ارشد را روزانه درس خوندم، اگر باز بخواهم کنکور بدم باید برای قبولی در رشته پزشکی شهریه بدهم؟
  اگر کارشناسی ارشدم روزانه نبود باز هم باید شهریه میدادم؟
  ممنونم

  • باسلام
   با توجه به دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کلیه رشته های تحصیلی ، متقاضی تحصیل مجدد، میتوانند با رعایت شرایط از طریق قبولی در آزمون سراسری در مقطع دکتری عمومی رشته های پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی تحصیل نمایند و محدودیتی در انتخاب دوره های (روزانه، مازاد و پردیس) ندارند. درخصوص پرداخت یا عدم پرداخت شهریه جهت پذیرفته شدگان دوره روزانه، پس از تصمیم و رای نهایی دیوان عدالت اداری اقدام خواهد شد.

 2. سلام وقت بخیر من کارشناسی و ارشدمو در رشته گیاه پزشکی روزانه تموم کردم میتونم برای رشته های وزارت بهداشت در مقطع ارشد روزانه رایگان تحصیل کنم ؟؟؟

 3. سلام وقت بخیر.بنده دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی مقطع روزانه هستم که دوره کارشناسی را در دانشگاه غیر انتفاعی خوانده ام.اگر بخوام در کنکور سال ۹۹ شرکت کنم و رشته های پزشکی مد نظرم باشه.امکان تحصیل همزمان هست یا باید از ارشد انصراف بدم؟و اینکه امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های پزشکی در صورت قبولیم هست یا نه؟

  • باسلام
   به دلیل تعهد به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل هم زمان (مبنی بر اینکه رشته دوم یکی از رشته های پزشکی و پیرا پزشکی باشد ) وجود ندارد.

 4. سلام وقت بخیر. من فارغ التحصیل لیسانس و ارشد روزانه هستم. اما مدرک لیسانسم رو تحت نظر وزارت نقت دریافت کرده ام ینی بورسیه نفت ابادان بودم.. اما ارشدمو دولتی خوندم. ایا برای تحصیل دوباره باید شهریه پردیس بدم؟

  • باسلام
   داوطلبانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد می باشند برای تحصیل در رشته پزشکی باید شهریه پردیس را پرداخت کنند.

  • باسلام
   داوطلبانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد می باشند در صورت پذیرش در رشته پزشکی باید شهریه دوره پردیس را پرداخت کنند.

 5. سلام ببخشید من دانشجوی دکتری روزانه از دانشگاه صنعتی امیرکبیرم خواستم بدونم بعد از فارغ التحصیلیم امکان شرکت در کنکور و تحصیل در رشته پزشکی به صورت روزانه بدون پرداخت شهریه هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   داوطلبان با داشتن تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورت شرکت مجدد در کنکور سراسری و قبولی در رشته پزشکی برای دانشگاه های روزانه و شبانه مجاز به ثبت نام نمی باشند و فقط می توانند در واحد های پردیس و ظرفیت خودگردان و با پرداخت شهریه تحصیل نمایند.

 6. سلام وقت بخیر من کارشناسی رو شبانه خوندم الان دانشجوی ارشد روزانم نمیشه بعد از فارغ التحصیلی تو کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی قبول شم؟ امکان تحصیل تو رشته پزشکی رو دارم؟

  • باسلام
   بله شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و با کسب رتبه و تراز لازم در رشته پزشکی تحصیل کنید. اما داوطلبانی که در مقطع ارشد تحصیل کرده اند برای تحصیل در رشته پزشکی باید شهریه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد را پرداخت کنند.

 7. سلام وقت بخیر
  کسی که دوبار کارشتاسی روزانه گرفته میتونه دوباره پزشکی دولتی بصورت رایگان شرکت کنه؟

  • باسلام
   خیر داوطلبانی که دوبار در مقطع کارشناسی در دوره روزانه تحصیل کرده اند ، امکان شرکت در دوره روزانه را در کنکور سراسری ندارند .

 8. سلام
  وقتتون بخیر
  من مدرک کارشناسی روزانه از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم و ورودی ۹۶ کارشناسی ارشد روزانه همین دانشگاه بودم که به عللی دو ترم متوالی مشروط و اخراج شدم (از پایان ترم دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۷ محروم از تحصیل شناخته شدم و نامه مربوط به این حکم به دستم رسیده).
  چند تا سوال داشتم از حضورتون، ممنون میشم کامل راهنماییم کنید

  ۱- آیا من میتونم در کنکور سراسری سال ۹۸، شرکت کنم؟

  ۲- آیا نیاز هست که برای «ثبت‌نام در کنکور سراسری، شرکت در اون و پذیرش شدن»، برای گذراندن مراحل تسویه حساب به دانشگاه مراجعه کنم؟

  ۳- برای تسویه حساب و بازپس گرفتن اصل مدرک کارشناسی (البته موقتِ اون، اصل مدرک رو آزاد نکردم)، باید بدهی‌ام به وزارت علوم رو کامل بپردازم؟ (منظورم اینه که قسط بندی نمیشه؟)

  ۴- بدهی من چقدر میشه؟ معادل سهمیه ثابت و متغیر ترمی که اخراج شدم؟ اگر به طور دقیق اطلاع ندارید، راهنمایی میکنید از کجا میتونم ببینم؟

  ۵- بدون تسویه حساب با دانشگاه و وزارت علوم، میتونم در رشته پزشکی پذیرش بشم و از مزایای تحصیل رایگان بهره ببرم؟

 9. با سلام خدمت شما و با تشکر از سایت خوبتون
  اینجانب دکترای ریاضی ام را سال ٩۴ گرفته ام و تمام مقاطع تحصیلی ام را در دانشگاههای دولتی تمام کرده ام. مدارک لیسانس و فوق لیسانسم را خریده ام و دکترایم را از طریق عدم کاریابی آزاد کرده ام. اکنون سوال اینجانب این است که در صورت قبولی در رشته های دندان-دارو و پزشکی عمومی دانشگاههای دولتی آیا حق استفاده از تحصیل رایگان را دارم یا باید هزینه پردیس را پرداخت کنم؟ اگر قانون سال ٩٨ هنوز بیان نشده حداقل قانون سال ٩٧ را بیان کنید. ممنون

  • با سلام
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۷ ، دانش آموختگان مقطع ارشد و دکتری جهت شرکت در رشته های پزشکی صرفا قادر به تحصیل در پردیس های خودگردان و ظرفیت خودگردان می باشند، مگر اینکه در سال ۹۸ این ماده باطل گردد.

 10. سلام. من فارغ التحصیل کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم. بعداز دانشگاه، خدمت سربازی رو انجام دادم ؛ ولی طرح رو شروع نکردم. الان دانشجوی ترم دو پزشکی دانشگاه آزاد هستم.
  ۱ – آیا میتونم طرحمو همزمان با تحصیل بگذرونم؟
  ۲ – اگر طرح رو بذارم بعداز پایان تحصیل پزشکی،چجوری هردو طرح (علوم آزمایشگاهی و پزشکی ) رو بگذرونم؟
  ۳- آیا ماده ۲ و ۳ آیین نامه اجرایی قانون طرح(مصوب ۲۸دی ۹۵) مربوط به افرادی نیست که طرح رو شروع کرده اند و سپس در کنکور قبول شده اند؟
  ۴- آیا این قانون شامل حال من (که اصلا طرح رو شروع نکردم و در کنکور قبول شدم) نیز میشود؟
  ( خواهش میکنم به تک تک سوالات پاسخ دقیق دهید)

 11. سلام من ترم ۵ بهداشت حرفه ای هستم طرحمم اختیاریه میخواستم بدونم اگ تو کنکور ۹۹ شرکت کنم از پزشکی هم قبول شم تحصیلم رایگان خواهد بود؟درواقع سوال اصلیم اینه ک طبق رای دیوان تحصیل لیسانس ب لیسانس دوره روزانه رایگان خواهد بود یا لیسانس ب دکترای حرفه ای روهم شامل میشه؟

  • با سلام
   با توجه به مصوبات جدید، امکان تحصیل مجدد رایگان در دانشگاه‎های روزانه برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاه‌های روزانه وجود دارد.

 12. با سلام و عرض ادب. شاید سوالم تکراری باشه و خیلی برام مهمه
  من لیسانس و ارشدم رو دانشگاه ازاد خوندم. اگر پزشکی روزانه قبول بشم باید پردیس بخونم و شهریه بدم؟
  باتشکر

  • با سلام.
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام، دانش آموختگان مقطع ارشد، جهت تحصیل در رشته های پزشکی صرفا قادر به تحصیل در پردیسهای خودگردان و ظرفیت مازاد میباشند.مگر اینکه این ماده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۸ حذف گردد.

 13. سلام بنده لیسانس شبکه های کامپیوتری از دانشکده فنی و حرفه ای هستم.
  میخوام در کنکور تجربی شرکت کنم ولی نمیدونم نظام جدید میشم یا قدیم
  و در ضمن من هنوز خدمت هم نرفتم.

  • با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش،و با توجه به تغییر نظام آموزشی در سال ۹۸_۹۷ کنکور نظام جدید و قدیم جدا برگزار خواهد شد.و داوطلبانی که نوع دیپلم آنها نظام قدیم باشد؛(یعنی دیپلم خود را در سال های قبل از ۹۷_۹۸ اخذ کرده باشند) باید به سوالات نظام قدیم پاسخ دهند. در خصوص خدمت سربازی،باید جهت ثبت نام در آزمون سراسری وضیعت شما از نظر نظام وظیفه مشخص یاشد.(معمولا امکان استفاده از دوبار معافیت تحصیلی در یک مقطع امکان پذیر نمی باشد.) شما میتوانید در این خصوص به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

 14. سلام خسته نباشید اگر امکان داره من رو راهنمایی کنید
  همسرم سی سال داره و دیپلم برق داره ایشون شش سال قبل کاردانی رشته برق گرفتن از دانشگاه سراسری روزانه و با اینکه سهمیه ایثارگران داره قبلا استفاده نکرده الان ایشون میتونه توی کنکور ٩٨ شرکت کنه !؟اگر رشته قبولیشون پزشکی یا دندان باشه باید تو روزانه شهریه بده؟؟

  • باسلام
   با توجه به اینکه هر داوطلبی در هر مقطع میتواند یک بار از سهمیه روزانه یا تحصیل رایگان استفاده کند. طبق مصوبه جدید ، امکان تحصیل مجدد رایگان فراهم شده است، و با داشتن دیپلم برق شما نمی توانید در کنکور تجربی شرکت کنید مگر اینکه از مدرک کاردانی برق به عنوان پیش دانشگاهی استفاده کنید و در کنکور تجربی شرکت کنید که در این صورت مانعی برای شرکت در کنکورتجربی ندارید.

 15. سلام من ارشد مهندسی کشاورزی هستم و هردو مقطع کارشناسی و ارشد رو روزانه بودم. امکانش هست با آزاد کردن مدرک تحصیلی و یا داشتن سابقه بیمه(معادل تعهد ۲ ساله برای مدرک ارشد) بتونم روزانه پزشکی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهش میکنم اگه میدونید راهنمایی کنید یا اگه راهی برای تحصیل رایگان پزشکی برای دارندگان مدرک ارشد روزانه هست خواهش میکنم بفرمایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • با سلام
   مطابق قوانین قید شده در دفترچه ازمون سراسری داوطلبانی که مقاطع کارشناسی و ارشد خود را در دانشگاه های روزانه تحصیل کرده اند تنها در دانشگاه های پردیس و مازاد مجاز به تحصیل در رشته های پزشکی،دندانپزشکی و دارو سازی خواهند بود.

 16. سلام من ازوقتی دیپلم تجربی گرفتم کنکور شرکت نکردم در حال حاظر میتونم کنکور پزشکی شرکت کنم؟؟؟ ۳۵سالمه

 17. سلام ببخشید من از وقتی دیپلم تجربی گرفتم کنکور شرکت نکردم . الان میتونم برای کنکور پزشکی شرکت کنم ؟؟؟؟ ۳۵ سالمه

 18. سلام
  آیا امکان قبول شدن در رشته پزشکی با معافیت پزشکی وجود دارد ؟؟

 19. سلام از بین شرایط فقط شرط سنی رو نداشته باشیم راهی هست??

  • با سلام . یکی از شرایط مربوط به رشته پزشکی داشتن شرط سنی میباشد و اگر سن شما مناسب این رشته نباشد شما نمیتوانید وارد این رشته شوید .

 20. سلام. ممنون از وقتی ک میذارید. من کارشناسی رو روزانه بودم. ارشد هم روزانه بودم ولی ارشد رو تموم نکردم و به دلیل عدم مراجعه محروم از تحصیل شدم. درواقع اخرین مدرک تحصیلیم کارشناسی هست. خواستم بدونم امکان تحصیل رایگان در پزشکی رو دارم یا نه . ممنونم

  • با سلام شما در صورت انصراف از مقطع ارشد اگر در کنکور سال اینده شرکت کنید در صورت قبولی در رشته های پزشکی در دوره روزانه میتوانید به صورت رایگان تحصیل کنید .

 21. سلام با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش درمورد کنکور ۹۸ و ۹۹ وتاثیر قطعی معدل در آن افرادی که دیپلم ریاضی دارند و درحال انصراف از دانشگاه هستند تا کنکور تجربی شرکت کنند بایدچه کارکنند؟آیا امکان دارد که با سپری کردن امتحان نهایی ها دیپلم تجربی هم گرفت؟و اگرامکان دارد آن وقت نظام قدیم باید امتحان بدهیم یا جدید؟
  خواهش میکنم سریعتر جواب دهید ممنون از پاسخگوییتان

 22. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم،خواهش میکنم به سوال من پاسخ بدید اخه خیلی برام حیاتیه خیلی ذهنم مشغوله.من معلم هستم و سه سال هستش که استخدام پیمانی شدم و در هنگام استخدام از ما ده سال تعهد استخدامی گرفتن،و همچنین مدرک کارشناسی دانشگاه دولتی دارم.ایا اگر در کنکور سال ۹۸ شرکت کنم و رشته ی پزشکی قبول شوم میتوانم رایگان تحصیل کنم،بسیار ممنون میشم برام توضیح بدید که چگونه دانشگاه و همچنین اموزش و پرورش را راضی کنم که با تحصیل رایگان من موافقت کنن.باتشکر.

 23. سلام
  من دیپلمم هنرستان بوده، کاردانی دوره روزانه بودم ، لیسانس آزاد و ارشدم دوره شبانه
  ایا میتونم در کنکور ٩٨ روزانه پزشکی بخونم؟ و ایا دروسی که در مقاطع قبلی پاس کردم ابا تطبیق میدن؟

 24. بنده دانشجوی کارشناسی رشته ی اتاق عمل هستم که بهمن ماه امسال فارغ التصیل خواهم شد
  میخواستم برای کنکور تجربی سال ۹۸اماده بشم،

  سوالی که ازتون داشتم اینه که بنده مشمول طرح هستم آیا میتونم قبل از گذروندن طرح، توی کنکور شرکت کنم و رشته ی پزشکی دانشگاه سراسری بخونم?

 25. باسلام مجدد و ممنونم برا راهنماییتون
  مشاور عزیز،در دفترچه انتخاب رشته تجربی ۹۷ اومده بند واو حذف می شود صفحه ۶یا ۸
  یعنى شهریه گرفتن از ارشدا حذف می شود میشه من این ۲سال ارشدو با خریدن آزاد کنم؟

 26. سلام
  من لیسانس و ارشدم روزانه بوده.امکان تحصیل رایگاه با شکایت به دیوان عدالت اداری رو برای رشته های پزشکی دندان و داروسازی و بینایی سنجی دارم؟ممنون میشم اگه جواب بدین

  • با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش در دفترچه راهنمای ثبت نام داوطلبانی که مدرک ارشد داشته باشند. جهت تحصیل در رشته های پزشکی باید شهریه پرداخت کنند. و امکان تحصیل رایگان در رشته های پزشکی نخواهد بود.

 27. سلام.
  من لیسانس و فوق لیسانس روزانه دارم و از سال ۹۰ تاکنون در صنعت نفت مشغول بکار می باشم و حدود ۷ سال به کشور خدمت کرده ام .ایا جهت شرکت در کنکور تجربی ،میتوانم با توجه به مدت سابقه کاری که به کشور خدمت کرده ام جهت تحصیل رایگان در رشته پزشکی به دیوان شکایت کنم یا اینکه سابقه کار دولتی تاثیری در رای دیوان ندارد؟با تشکر

 28. سلام و خسته نباشید,لطفا جواب بدید,برای رشته های پرستاری و مامایی حداکثر سن استخدامی چقده؟؟؟و اینکه کسایی که قبلا کاردانی و کارشناسی رو تو یه رشته مهندسی دولتی خوندند میتونن درسای مشترکشون رو با رشته فرضا پرستاری مطابقت بدند؟؟؟؟

  • با سلام.
   سن استخدامی برای ارگان های دولتی ۳۰ و برای ارگان های خصوصی ۳۵ می باشد. ۲٫ در صورت داشتن واحد های یکسان و معدل حد نصاب و همچنین موافقت دانشگاه میتوانید از شرایط تطبیق واحد استفاده بفرمایید.

 29. سلام
  دوستان بنده کارشناسی پرتودرمانی را در دانشگاه روزانه خوندم
  ارشدم رو در رشته فیزیک پزشکی پردیس خودگذدان تمام کردم
  آیا در کنکپر ۹۸ پزشکی بیارم میتونم برم رایگان یا خیر

 30. باسلام.من میخواستم کنکور کارشناسی ب پزشکی سال ۹۹شرکت کنم درحال حاضر دانشجوی روانشناسی ورودی۹۵هستم متولد اذر۷۴میخواستم بدونم میتونم شرکت کنم؟

  • سلام اگر شما شرایط آزمون لیسانس به پزشکی را داشته باشید بله میتوانید شرکت کنید و شرایط این آزمون به شرح ذیر است: ۱-فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از گزوه های آزمایشی علوم تجربی، علوم ریاضی و فنی باشید. ۲-شرط سنی زیر ۲۵ سال. ۳-معدل کل دیپلم ۱۸ و بالاتر. ۴-معدل مقطع کارشناسی۱۶ و بالاتر. ۵-داشتن مدرک زبان انگلیسی. ۶-قبولی در آزمون چند مرحله ای پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی.

  • با سلام شرایط سنی برای داوطلب در زمان آزمون باید ۲۵ سال تمام باشد . مشکلی برای شرکت در آزمون برای شما پیش نمی آید

 31. سلام .من کارشناسی مهندسی روزانه خوندم و ارشد شبانه ترم اخرم.درصورتی که دوباره کنکور بدم برای پزشکی ،چون ارشدم شبانه بوده امکانش هست که بتونم روزانه پزشکی بخونم؟ برای شکایت باید چه شرایطی داشت که قبول کنن روزانه بخونیم؟اگه الان که ترم اخرم انصراف بدم طبق مدرک کارشناسیم درنظر گرفته میشه؟

 32. سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی ارشد بیوشیمی دارم، هردو مقطع لیسانس و ارشد رو روزانه خوندم، در صورت شرکت در کنکور ۹۸ برای رشته پزشکی، حتی اگه رتبم مثلا دو رقمی بشه باید آزاد یا پردیس انتخاب کنم؟؟؟؟؟ یا میتونم روزانه انتخاب کنم ولی هزینه پرداخت کنم؟؟؟؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید. تشکر

 33. سلام ،من کارشناسی روزانه و کارشناسی ارشدمو هم روزانه دارم میخونم ،پشت کنکورم نموندم تو هر دو تا ،میخواستم بدونم اگ من بخوام بعد اتمام کارشناسی ارشد بخوام کنکور پزشکی بدم ،باید سربازی برم یا میتونم پشت بند ارشد پزشکی بخونم ؟!
  با تشکر

 34. سلام
  وقت بخیر
  کسی که در دوره دبیرستان در رشته فنی حرفه ای تحصیل کرده آیا میتونه کنکور تجربی بده برای دانشگاه های خودگردان؟
  یا باید دوره پیش دانشگاهی رو بخونه بعد کنکور بده؟

 35. سلام،وقتتون بخیر
  در صفحه ی ۷ دفترچه انتخاب رشته سال ۹۷ تبصره ای ذکر شده به این شرح که : دانشجویان سال آخر(در حال تحصیل ) که قطعا حداکٍثر تا تاریخ ۹۷/۶/۳۱ فارغ التحصیل خواهند شد نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
  در حالیکه در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری تصریحا ذکر گردیده دانشجویان دوره روزانه باید تا تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰ انصراف قطعی از تحصیل خود را اعلام میکردند و هیچ تبصره ای نبوده .
  این تبصره برای دانشجویان دوره روزانه صادق است؟با توجه به اینکه معافیت تحصیلی در هر مقطع تنها یکبار صادر میگردد دانشجویی که امسال از دوره روزانه فارغ التحصیل شده و برای رشته پزشکی،دندانپزشکی یا داروسازی دوره روزانه پذیرفته شود مشکلی از لحاظ ثبت نام و معافیت تحصیلی در صورت عدم انصراف نخواهد داشت؟

 36. من ارشد شبانه و لیسانس پیام نور دارم آیا میتونم پزشکی روزانه بخوانم بدون پرداخت شهریه؟

 37. با سلام. بنده کارشناسی و ارشد پرستاری را در دانشگاه دولتی گذرانده ام. ایا برای تحصیل در رشته پزشکی باید شهریه پرداخت کنم؟ نمی شود بدون شهریه تحصیل کرد؟

  • با سلام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های سراسری فقط میتوانند با پرداخت شهریه دانشگاه پردیس در این رشته ها در دانشگاه روزانه تحصیل کنند

 38. ببخشید یه سوال دیگه داشتم تحصیل در رشته پزشکی از عمومی تا دکترا چندسال است

 39. با سلام آیا رشته پزشکی در ایران محدودیت سنی دارد؟واگردارد شرایط سنی تمام مقاطع پزشکی رو بگین .ممنون

  • باسلام
   پذیرش در رشته پزشکی شرایط سنی ندارد اما استخدام در بیمارستان دارای شرایط سنی میباشد. به طور مثال برای استخدام پزشکان عمومی ۳۵ سال و برای پزشکان تخصصی ۴۰ سال می باشد.

 40. سلام و خسته نباشید خدمت شما

  اگر کسی لیسانس و ارشد را در دانشگاه دولتی و روزانه باشد. و دوباره در رشته تجربی کنکور سراسری بدهد و رتبه ممتاز ۱ یا ۲ یا ۳ را کسب کند، آیا باز هم باید در پردیس های خودگران تحصیل کند و هزینه بپردازد؟

  • با سلام بله این قانون برای همه میباشد . تبصره ای برای این قانون فعلا ارائه نشده است.

   • پوزش میخوام شاید جای این پرسش در این تاپیک نباشه ولی با این حساب افرادی مثل من باید به دانشگاه آزاد فکر کنند، آیا شما اطلاعی در مورد هزینه هر ترم رشته پزشکی یا دندانپزشکی در این دانشگاه دارید؟ به طور میانیگن و با فرض مثلاً ۱۸ واحد در هر ترم.

    سپاس فراوان

    • سلام شهریه ی رشته ی پزشکی در دانشگاه آزاد حدود ۷ الی ۸ میلیون تومان برای هر ترم میباشد.

 41. سلام
  ممنون از پاسخگوییتون.
  در مورد تعهد خدمت که برای دارندگان کارشناسی ارشد ذکر شده، درصورت قبولی امکان اضافه شدن تعهدقبلی به تعهدجدید وجود داره یااینکه حتما باید مدارک قبلی آزادشود؟

 42. باسلام
  باتوجه به رای جدید دیوان عدالت مبنی بر تحصیل مجدد رایگان در یک مقطع،آیا بنده که لیسانس وارشدم را روزانه خوانده ام میتوانم در رشته های پیراپزشکی تحصیل رایگان داشته باشم،
  باتشکر

  • سلام
   قانونی وجود دارد که هر فردی در هر مقطعی فقط یکبار حق تحصیل رایگان دارد و اگر بخواهد برای بار دوم در یک مقطع در واحد روزانه تحصیل کند باید شهریه ی پردیس خودگردان را پرداخت کند. این افراد می توانند در صورت ناتوانی در پرداخت شهریه به دیوان عدالت کشوری مراجعه و درصورت موافقت این دیوان مجددا در واحدهای روزانه به صورت رایگان تحصیل کند.

 43. سلام خسته نباشید
  من لیسانس اقتصاد دارم دانشگاه روزانه
  الان میخوام واسه داروسازی بخونم اگه قبول بشم باید شهریه بدم یا رایگانه؟

 44. سلام
  من کارشناسی روزانه با سهمیه مناطق محروم قبول شدم و ارشد هم شبانه بودم ایا مجددا میتوانم در رشته پزشکی روزانه تحصیل رایگان داشته باشم؟

 45. سلام
  من کارشناسی و کارشناسی ارشد مکانیک رو دوره روزانه و دکتری رو نوبت دوم گرفتم. در حال حاضر هیئت علمی دانشگاه آزادم و ۶ سال تعهد خدمت دارم. آیا میتوانم دندانپزشکی دوره روزانه پذیرفته بشم؟

  • با سلام. دوره تعهد شما باید اتمام شد. همچنین شما با مدرک دکتری برای شرکت در رشته دندان پزشکی طبق دفترچه راهنما ثبت نام سازمان سنجش در دانشگاه روزانه نمیتوانید در رشته های پزشکی تحصیل کنید ،فقط امکان تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه پردیس می باشد.

   • سلام
    بر اساس رای دیوان عدالت اداری با موضوع “” ابطال بند ( و) دفترچه آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاهها و موسسات عالی کشور در اجرای مقررات ماده ۹۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ .” مورخ ۲ خرداد ۱۳۹۶، بند (و) دفترچه کنکور سراسری ابطال شده است.
    به علاوه ظاهرا دانشگاه آزاد جزو “دستگاه های اجرایی” به شمار نمی آید.
    بنابراین شاید بتوان با استناد به این رای نتیجه گرفت که استفاده از تحصیل رایگان در یک مقطع برای بار دوم امکان پذیر است. نظر شما چیست؟

    • سلام با توجه به جلسه دیوان عدالت اداری در خرداد ۹۶ مقرر گردید کسانی که دارای مدرک کارشناسی در دانشگاه روزانه هستند میتوانند یکبار دیگر در صورت قبولی از شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه روزانه برای رشته های دندان پزشکی داروسازی و پزشکی بهرمند شوند.البته این قانون برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و دکتری صادق نیست و دارندگان این مدارک در صورتی که دوره کارشناسی را در دانشگاه روزانه گذرانده باشند در صورت شرکت مجدد در کنکور سراسری فقط میتوانند در دانشگاه های پردیس و ازاد ثبت نام کنند

    • سپاس از جوابتون

  • سلام ،برای فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان که ۸سال تعهد خدمت داره آیا امکانش هست که کنکور بده و در صورت قبول شدن ، با دادن خسارت تعهدشو لغو کنه

   • سلام
    شما تا زمانی که به دولت تعهد داشته باشید حق شرکت در آزمون مقاطع دیگر را ندارید.شما می توانید قبل از شرکت در آزمون در صورت موافقت دانشگاه تعهد به خدمت را خریداری و بعد در آزمون مقاطع دیگر شرکت کنید.

 46. سلام.رشته پرستاری محدودیت سنی داره؟من۳۱سالمه میخوام کنکور۹۸شرکت کنم واسه رشته پرستاری آیا میتونم؟

 47. با سلام
  من کارشناسی رو ازاد و ارشد رو پیام نور خوندم . الان اگه کنکور ۹۸ شرکت کنم و فیزیوتراپی قبول بشم ایا میتونم تحصیل رایگان روزانه داشته باشم ؟ در پزشکی چطور ؟

  • با سلام چون شما در دوران تحصیل خود از دانشگاه روزانه استفاده نکرده اید میتوانید در کنکور سراسری شرکت کنید و در صورت قبولی در رشته های پزشکی و یا پیرا پزشکی در دوره های روزانه به صورت رایگان تحصیل کنید

 48. سلام الان من که کارشناس پرستاری روزانه دارم در صورت قبولی درکنکور سراسری ورشته دندان باید شهریه بپردازم مگه تو دفترچه ۹۶ این قضیه رایگان نشده ؟

 49. سلام من میخوام در دانشگاه خودگردان پردیس در رشته پزشکی تحصیل کنم و۲۸ ساله هستم و لیسانس زیست شناسی گرایش عمومی از دانشگاه پیام نور دارم ایا امکان شرکت در این دانشگاه برای من هست ؟

 50. سلام خسته نباشید
  من کارشناسی و کارشناسی ارشد رو در دوره روزانه گذروندم الان میتونم در رشته های پزشکی بدون پرداخت شهریه تحصیل کنم؟

  • سلام شما میتوانید دانشگاه های روزانه را انتخاب کنید ولی باید شهریه نوبت دوم را پرداخت کنید

   • الان من با اموزش دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صحبت کردم میگن دانشگاه علوم پزشکی نوبت دوم نداریم باید بری پردیس بین الملل درسته این؟

 51. سلام، من لیسانس زیست شناسی جانوری دارم. امکان داره تو کنکور ۹۸ شرکت کنم و دانشگاه علوم پزشکی رشته ی پرستاری یا اتاق عمل رو رایگان تحصیل کنم ؟ یا باید شهریه پرداخت کنیم ؟

  • با سلام اگر لیسانس شما از دانشگاه روزانه باشد در صورت قبولی در دانشگاه روزانه شما باید به اندازه ی شهریه نوبت دوم هزینه پرداخت کنید در غیر اینصورت میتوانید بدون هیچ هزینه ای در صورت قبولی در دانشگاه روزانه تحصیل کنید

 52. سلام.من کارشناسی علوم ورزشی خوندم دانشگاه پیام نور ۱ترم دیگه تموم میشه .من میتونم در رشته های پزشکی ارشد بخونم.؟

 53. سلام
  وقت بخیر
  من فارغ التحصیل کارشناسی روزانه مهندسی صنایع غذایی هستم و قصد دارم در کنکور ۹۸شرکت کنم؛ اگر من دندانپزشکی قبول بشم میتونم رایگان تحصیل کنم؟
  و اون شهریه ای ک در توضیحات نوشته شده بابت چیست؟

  • باسلام شما میتوانید به دیوان عدالت درخواست تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه را بدهید و در صورت موافقت کردن دیوان، تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه داشته باشید.

 54. سلام ببخشید من لیسانس زیست شناسی از,دانشگاه روزانه دارم ایا میتونم مجددا بدون پرداخت هزینه در مقطع کارشناسی رشته های پیراپزشکی دولتی تحصیل کنم?

 55. سلام

  من دانشجوی ارشد دانشگاه ازادم و کارشناسی مو از دانشگاه پیام نور گرفتم .
  تو مقطع ارشد فقط دفاعم مونده پورپوزالمم تایید شده ، اگه بخوام کنکور ۹۸ رو شرکتکنم باید دفاع نکنم و تا ۳۰ بهمن انصراف بدم تا بتونم تو دانشگاه روزانه رشته ی دندون پزشکی درس بخونم ؟

  • سلام
   چون هیچکدام از مقاطع شما در دانشگاه روزانه نبوده،نیاز به انصراف نیست و شما میتوانید در آزمون سراسری سال ۹۸در گروه تجربی ثبت نام و در آزمون سراسری شرکت و در صورت قبولی در رشته ی دندانپزشکی تحصیل کنید.

 56. سلام لطفا جواب بدید،من کارشناسی برق از دانشگاه روزانه دارم و متولد ۷۱ هستم،اگه من بخوام کنکور ۹۸ قبول شم و پیراپزشکی بخونم محدودیت سنی داره برام که بخوام دوباره تحصیل مجدد تو رشته های پیداپزشکی داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام خیر محدودیت سنی ندارد اما برای وارد شدن به بازار کار برای بعضی از رشته ها ی پیراپزشکی محدودیت سنی وجود دارد.

 57. سلام خسته نباشید
  من مدرک لیسانس زبان دارم از دانشگاه روزانه، اگه امسال کنکور بدم و پرستاری روزانه قبول شم باید شهریه بدم؟!
  خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین!

 58. سلام ببخشید من مدرک کارشناسی ارشد دارم.میخوام کنکور تجربی برای داروسازی شرکت کنم. ایا میشود با پرداخت پول در دوره ی روزانه شرکت نمود؟

 59. سلام، خسته نباشید. من کارشناسی برق از دانشگاه آزاد هستم. و الان هم ترم آخر کارشناسی ارشد از موسسه غیر انتفاعی هستم. میخوام بدونم آیا باید برای تحصیل در رشته دندان پزشکی روزانه از کارشناسی ارشد انصراف بدم؟ ممنون میشم توضیح بدید.

 60. سلام روزتون بخیر. من کارشناسی روزانه و ارشد شبانه دارم اگر پزشکی قبول بشم شبانه باید بخونم یا پردیس؟

 61. سلام. وقت بخیر. من کارشناس ارشد رشته ژنتیک از دانشگاه ازاد با معدل ۱۹٫۵۰ هستم و میخواهم برای دکترا رشته دندانپزشکی شرکت کنم. میخواستم بدونم که چه کنکوری باید شرکت کنم و اینکه ابا دروسی که گذروندم امکان تطبیق با دروس پایه دندانپزشکی دارد یا نه؟ یعنی باید ۶ سال کامل رو بگذرونم ؟
  با سپاس فراوان

 62. با سلام. من کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه بودم. مدرک کارشناسی رو با کمک اداره کاریابی ازاد کردم و مدرک ارشد رو با گذروندن دوره طرح اختیاری ازاد کردم. ایا می تونم در کنکور سراسری در مقطع کارشناسی به صورت روزانه و بدون پرداخت شهریه تحصیل کنم؟

 63. سلام.من لیسانس زبان انگلیسی دارم ازدانشگاه غیرانتفاعی و دبیراموزش و پرورش هستم.باتوجه به اینکه ازمن تعهد ۱۰ساله گرفته شده،ایامیتوانم در ازمون سراسری و برای مقطع روزانه کنکورپزشکی شرکت کنم؟ودرصورت قبولی میتوانم هم شغلم ادامه بدم و هم درس بخوانم؟درحال حاضر۳۲ساله هستم و ۲سال سابقه کاردارم.ممنون میشم اگربه بنده پاسخ دهید.

  • سلام. برای تحصیل در رشته های پزشکی نباید به ارگانی تعهد داشته باشید اما در صورتیکه اون ارگان به شما این اجازه را بدهد برای تحصیل مشکلی ندارید.

 64. سلام برشما زحمتکشان این سایت ارزشمندبنده کارشناسی خودرادررشته علوم حدیث دانشگاه غیرانتفاعی وکارشناسی ارشد خودرادررشته علوم قرآن وحدیث پیام نور،هردومقطع باپرداخت شهریه گذرانده ام وطبق کامنتهایی که پاسخ دادید متوجه شدم که برای شرکت دررشته های پزشکی باید کنکورتجربی بدهم ورتبه روزانه بیاورم تامشغول به تحصیل شوم وچون درمقاطع قبلی شهریه پرداخته ام می توانم رایگان درسم رابه پایان ببرم،اما دربعضی کامنتها پاسخ داده ایدکسی که با داشتن مدرک کارشناسی ارشد بخواهددررشته پزشکی ادامه بدهد حتی اگر روزانه قبول شود بایدشهریه بپردازد!!کدام صحیح است وبعد اگر حالت اخیرصحیح باشدوملزم به پرداخت شهریه باشم
  آیابارای دیوان عدالت منافات ندارد؟وحق تحصیل رایگان دارندگان کارشناسی ارشد شهریه پردازقبلی ضایع نمیشود؟یاراهی برای ادامه تحصیل رایگان برای دارندگان مدرک ارشد وجودندارد؟
  تشکرازپاسختان وپوزش از طولانی شدن متن

  • اگر مدرک شما کارشناسی باشه چه از دانشگاه روزانه چه غیر روزانه در مقطع پزشکی یا پیراپزشکی روزانه می توانید رایگان تحصیل کنید اما با مدرک کارشناسی ارشد تحصیل رایگان امکانپذیر نیست اگر رتبه ی دانشگاه روزانه رو هم کسب کنیدباید شهریه دانشگاه های شبانه پرداخت بشه

 65. با سلام. بنده هم کارشناسی و هم ارشد رو در دانشگاه آزاد خوندم. اگر در کنکور دندانپزشکی قبول شم میتونم تحصیل برای من رایگانه ؟ ممنون

  • سلام. شما میتونید در کنکور تجربی شرکت کنید اما چون مدرک تحصیلیتون ارشد هستش حتی اگه موفق به قبولی در رشته پزشکی در دانشگاه روزانه شید تحصیل شما رایگان نیست و باید شهریه پرداخت کنید.

 66. سلام تمنامیکنم پاسخ دهید .من کارشناسی لیسانس ریاضی ازدانشگاه ازاد دارم .ودرکارشناسی ارشد روزانه قبول شدم وبعد دوترم انصراف دادم .ایا با وجود انصراف در روزانه ارشد وداشتن کارشناسی ازاد میتونم درصورت قبولی پزشکی روزانه بخونم

 67. با سلام بنده دارای لیسانس روزانه و ارشد آزاد هستم در صورت قبولی در رشته پرستاری دولتی میتونم رایگان تحصیل کنم ممنون میشم جواب بدید

  • سلام. برای تحصیل رایگان هر فرد در هر مقطع فقط یکبار حق استفاده از دانشگاه های روزانه و تحصیل رایگان را دارد که چون شما در مقطع کارشناسی در دانشگاه روزانه تحصیل کردید برای کنکور مجدد حتی اگر در دانشگاه های روزانه قبول بشید باید شهریه پرداخت کنید. موفق باشید.

   • ببخشید مگه عدالت اداری این قضیه رو باطل نکرد؟؟که اگه کسی قبلا با امکانات دولتی درس خونده برای بار دوم هم میتونه بخونه

 68. سلام مجدد
  نمیدونم پیامم براتون ارسال شده یا نه. من با ۳۰ سال سن فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی از دانشگاه غیر انتفاعی هستم با توجه به اینکه اعلام کردید با شرایط سنی زیر ۲۵ سال میشه جزء متقاضیان پزشکی بود از چه طریق دیگه ای می تونم برای پزشکی و یا دندان پزشکی اقدام کنم . سپاس گزار میشم پاسخ سوالم رو بفرمایید.

  • با سلام.شرط سنی حداکثر ۲۵ سال فقط برای رشته های پیراپزشکی بدون کنکور صدق میکنه در کنار یک سری شرایط دیگه مثل شرط معدل،رشته،بومی بودن و… اما برای پذیرش در رشته پزشکی شما حتما باید در کنکور سراسری شرکت کنید و با رتبه قبولی مورد نظر وارد بشید که هیچ شرایط خاصی نداره.شما در هر سنی که باشید میتونید در کنکور شرکت کنید.موفق باشید.

 69. Salam man emsal taen reshte daram ,mikham bedoonam az riyazi mitoonam b mohandesi pezeshki beresam
  ?Va mohandesi pezeshki bazare karekhoobi dare ya na

  • سلام. مهندسی پزشکی جز رشته هایی هستش که شما از رشته ریاضی میتونید وارد اون بشید، و اما در مورد بازار کار این رشته شما میتونید در بیمارستان ها و جاهای مختلفی مشغول به کار شید و بازار کار نسبتا خوبی داره. موفق باشید.

 70. سلام
  اگه کسی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی از دانشگاه آزاد داشته باشه و بخواد در کنکور سراسری تجربی شرکت کنه، آیا امکان قبول شدن در رشته پزشکی دولتی روزانه بدون پرداخت شهریه برایش فراهم هست؟

  • سلام. امکان تحصیل پزشکی وجود داره اما افرادی که دارای مدرک ارشد هستن نمیتونن رایگان تحصیل کنن و باید شهریه پرداخت کنند حتی اگر در دانشگاه های دولتی پذیرش بشن. موفق باشید.

 71. سلام
  اگه کسی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد داشته باشه، آیا می تونه در رشته پزشکی دولتی روزانه قبول بشه؟

  • سلام. افرادی که دارای مدرک ارشد هستن حتی اگه در دانشگاه روزانه قبول بشن باید هزینه پرداخت کنن. موفق باشید.

 72. سلام دوستان،گروه اعتراض ارشد های متقاضی کنکور پزشکی شکل گرفته و دوستان در حال ارسال دادخواست به دیوان عدالت اداری برای جلوگیری از ممنوعیت تحصیل دارندگان مدرک کارشناسی ارشد برای تحصیل در سه رشته ی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستند. برای عضویت در این گروه و ارسال دادخواست به لینم زیر بروید:
  https://t.me/joinchat/GvL8SBBJ1VrmDV2HlfBswQ

 73. با عرض سلام

  میخواستم بدونم دفترچه پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی و آزاد چه زمانی میاد و اینکه کلا توی بهمن ماه امکان ثبت نام برای کدام دانشگاهها بدون آزمون مقدور هست؟

  دیپلم نظام جدید رشته ریاضی هستم و مدرک پیش ندارم.

  پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

 74. سلام و عرض ادب.
  لطف کنید جواب بدید خیلی ممنون میشم
  کارشناسی رو شبانه خوندم و ارشد رو آزاد. برای پزشکی باید شهریه بدم؟!

 75. با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان محترم
  با عرض معذرت خواستم بدونم که امکان تحصیل در رشته پزشکی یا دندان پزشکی بدون کنکور در پردیس های خودگردان وجود دارد و اگر امکانش هست نحوه پذیرش و مقدار تقریبی شهریه آن چقدر میباشد.
  از پاسخگویی شما ممنون میشوم.

  • سلام. رشته های پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی بدون کنکور ندارد مگر اینکه دارای شرایط خاصی باشید و جز استعداد های درخشان باشید.

 76. کارشناسی روزانه خوندم ارشد آزاد بخام پزشکی بدم اگه مدرک لیسانسمو ازاد کنم و پولشو بدم میتونم روزانه پزشکی بخونم.. ممنون میشم جواب بدین

 77. لینک اعتراض به محدودیت تحصیل مجدد دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته پزشکی در زیر::: http://yon.ir/Campaign97

 78. با سلام. بنده در دوره کارشناسی دانشگاه روزانه فارق التحصیل شدم و اکنون در ارشد رشته برق دانشگاه ازاد مشغول تحصیل هستم و تا پایان مرداد ۹۷ فارق التحصیل میشوم. و سربازی رفته ام. خواستم بدونم امکانش هست دوباره دانشگاه سراسری در رشته پزشکی روزانه یا شبانه تحصیل مجدد انجام دهم. ایا باید فرم انصراف را پر کنم؟؟ با تشکر

 79. سلام. زمان ثبت نام برای آزمون لیسانس به پزشکی اسفند ۹۶ چه زمانیه؟ ثبت نام انجام شده یا نشده؟ از کجاباید ثبت نام کرد؟ لطفا جواب بدین.. ساین سنجش پی گزینه ثبت نام نداره/..شروع نشده یا زمانش گذشته ؟

 80. سلام
  وقت بخیر
  شرمنده من سهمیه ایثارگری۲۵%دارم و بنظرخودم این درصدهارومیزنم ادبیات ۵۰/عربی۴۰/دینی۷۰/زبان۷۰/ریاضی۲۰/زیست۵۰/فیزیک۳۰/شیمی۶۰
  لطفااحتمال قبولی پزشکی سنندج دارم ممنون

 81. سلام من سال ۸۲فوق دیپلم هوشبری از دانشگاه دولتی گرفتم.الان میخوام برای داروسازی دولتی بخونم ایا باید شهریه بدم.؟درضمن توی مقالاتتون نوشته بودید که اگر یکبار از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل باشیم بازهم میتونیم دوباره کنکور دولتی بدیم و رایگان استفاده کنیم

 82. سلام، ممنون میشم که به سوالم جواب بدین، من مقطع لیسانس رو رشته صنایع غذایی دانشگاه غیرانتفاعی بودم و مقطع ارشد رو روزانه خوندم. میخوام دوباره مقطع ارشد در رشته تغذیه که مربوط به گروه پزشکی میشه شرکت کنم. آیا برای تحصیل مجدد ارشد باید شهریه بپردازم؟؟؟

 83. با سلام
  بنده به جز سال ۸۲ که مقطع کاردانی تربیت معلم قبول شده بودم ، بقیه مقاطع را به صورت ناپیوسته در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دادم و هم اکنون هم دانشجوی دوره دکترا هستم (مدیریت ورزشی).
  برای بنده دو نوع سوال مطرح است درخواست دارم پاسخی بفرمایید .
  ۱- آیا می توانم دوباره در کنکور سراسری تجربی شرکت کنم و در رشته های پزشکی پذیرفته شوم؟
  ۲- بنده در دانشگاه آزاد از تخفیف دانشجویی شاهد استفاده کرده ام در صورت قبولی در دانشگاه دولتی و همچنین آزاد در رشته های پزشکی وضعیت تخفیف شهریه چگونه خواهد بود چه سراسری چه آزاد؟
  با تشکر

 84. سلام،فردی که کارشناسی دانشگاه آزاد وارشد دانشگاه روزانه تهران روداشته باشه،اگردرکنکور سراسری شرکت ودررشته پزشکی روزانه قبول شود،تحصیل وی دراین دوره رایگان هست؟

 85. سلام من کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه خوندم. در صورت قبولی در رشته های پیراپزشکی باید حتما پردیس بخونم یا میتونم روزانه انتخاب کنم و شهریه شبانه بدم؟ ممنون

 86. سلام من کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه خوندم. در صورت قبولی در رشته فیزیوتراپی باید حتما پردیس بخونم یا میتونم روزانه انتخاب کنم و شهریه شبانه بدم؟ ممنون

 87. سلام من کارشناسی روزانه تموم کردم و قصد شرکت در کنکور ۹۷ برای رشته پزشکی دارم در صورت قبولی نیاز به پرداخت شهریه دارم یا نه . ممنون از پاسخ گوییتون

 88. سلام خسته نباشید لطفا جواب سوالم رو بدید
  من کارشناسی برق روزانه بودم والان هم ارشد روزانه هستم و معافیت سربازی هم دارم می خواهم از ارشد انصراف داده و کنکور تجربی شرکت کنم با هر مشاوری که صحبت کردم گفتن که مطابق با رای ۷۳۴ دیوان عدالت حق تحصیل رایگان (در صورت قبولی در رشته پزشکی ) را دارم می شه راجع به دیدگاهتون توضیح بدید آیا من دارم اشتباه می کنم
  خواهش می کنم جوابم رو بدید چون سریع تر باید برای انصراف تصمیم بگیرم

 89. سلام
  برای تحصیل مجدد در رشته پزشکی بنده کارشناسی ارشد دارم و با توجه به قانونی که میگه در یک مقطع( نه در کل دوران تحصیل) میتونیم از تحصیل رایگان برخوردار باشیم، آیا میشه به استناد این قانون به دیوان شکایت کرد؟

 90. سلام خواهش میکنم جواب بدین،من الان دانشجوی ترم ٧ روزانه هستم و برای کنکور میخونم خرداد فارغ التحصیل میشم و تیر کنکور میدم اگه قبول بشم مشکلی ایجاد نمیشه؟ یعنی محرومیتی نداره اینکه بالافاصله دارم کنکور میدم مشکلی نداره؟

 91. با سلام و خسته نباشید بنده کارشناسی ارشد رشته شیمی از دانشگاه ازاد و شبانه سراسری با سن ۳۹ سال می باشم تمایل به تحصیل در رشته گروه پزشکی هستم امکان ادامه وجود دارد ؟”

 92. سلام در صورتی که دارای مدرک لیسانس از دانشگاه دولتی باشم آیا می توانم رشته ی پزشکی را رایگان تحصیل کنم ؟با عنایت به رای دیوان عدالت اداری در سال ۹۲؟

  • سلام. در هر مقطع فقط یک بار می تونید رایگان تحصیل کنید اگه مدرک لیسانستون از دانشگاه روزانه هستش و رایگان تحصیل کردید دیگه حتی اگه دانشگاه روزانه هم قبول شید براتون رایگان محسوب نمیشه و باید هزینه پرداخت کنید. موفق باشید.

 93. سلام خسته نباشین، من دانشجوی روانشناسی دانشگاه آزاد هستم. میتونم با مدرک لیسانس روانشناسی آزاد در کنکور لیسانس به پزشکی شرکت کنم؟ اگه ملزم به پرداخت شهریه هستم مبلغ این شهریه چه قدره؟ ممنون

 94. سلام خسته نباشید،من فارغ التحصیل مهندسی پزشکی از دانشگاه غیرانتفاعی هستم در صورت شرکت تو کنکور تجربی و قبولی در دوره روزانه یکی از رشته های پیراپزشکی باید شهریه پرداخت کنم؟

 95. سلام. آیا جهت شرکت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای آزاد و سراسری شرایط سنی وجود دارد؟

 96. سلام. آیا جهت شرکت در کنکور برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه سراسری و آزاد شرایط سنی وجود دارد؟

  • سلام. برای شرکت در کنکور هیچ شرط سنی وجود نداره و اگه بتونید رتبه مورد نیاز قبولی تو رشته های پزشکی و… رو بیارید میتونید تو رشته مورد علاقتون شروع به تحصیل کنید. موفق باشید.

 97. سلام و ادب وقتتون بخیر
  معذرت میخوام من در ابتدا کارشناسی عمران دوره روزانه قبول شدم و فقط یه ترم در اون دانشگاه دولتی درس خوندم بعد انصراف دادم و رشته مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد رو خوندم و البته اون یه ترمو تطبیق دادم در دانشگاه آزاد
  درحال حاظر با این مدرک در صورت دادن کنکور تجربی و قبولی رشته پزشکی روزانه رایگان هست؟
  و به نظر شما بهتر هست که ازمون لیسانس به پزشکی رو بدم یا از اول کنکور تجربی رو شرکت کنم؟
  و سوال آخرم با توحه به اینکه خانم هستم و متولد ۲۲ بهمن سال ۷۲ به نظر شما دیر نیست برای یه رشته مثل پزشکی که باید بعد از فارغ التحصیلی تجربه کسب کرد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 98. سلام من در مقع کارشناسی دانشگاه دولتی روزانه بودو ودر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خوندم آیا میتونم در کنکور ۹۷ صرفا برای مقطع دکترای حرف ای شرکت کنم ودر صورت قبولی شهریه ای از من میگیرند یا خیر

  • سلام. می تونید مجددا کنکور شرکت کنید اما چون یک بار در مقطع کارشناسی در دوره روزانه تحصیل کردید اگه مجددا دانشگاه روزانه قبول بشید ازتون به انداره شهریه شبانه اون دانشگاه هزینه دریافت میکنن.چون در هر مقطع فقط یک بار میتونید از دانشگاه روزانه استفاده کنید. موفق باشید.

 99. سلام من ورودی لیسانس و ارشد رشته شیمی رو از دانشگاه پیام نور گرفتم البته هنوز ترم آخر ارشد مونده ، متقاضی شرکت در رشته پزشکی هستم ، آیا تحصیل من رایگان میشه یا نه؟ یا اینکه ترک اخر رو انصراف بدم که مدرکم لیسانس باشه، من دیپلم سال ٨۵ هستم معدلم تو کنکور تاثیر داره؟

  • سلام. خیر چون شما تو مقطعی که تحصیل کردید در دانشگاه دولتی نبودید و هزینه پرداخت کردید اگه مجدد کنکور بدید و دانشگاه دولتی قبول شید نیازی نیست شهریه ای پرداخت کنید. بله معدل دیپلمتون تو کنکور تاثیر ۲۵ درصدی رو داره. موفق باشید.

   • سلام من لیسانی ام رو شبانه بودم و ارشد رو روزانه خوندم اگر رشته پزشکی قبول شوم شهریه باید بدهم یا روزانه میتونم تحصیل کنم؟؟

 100. سلام من دانشجوی پرستاری وردی بهمن ۹۲ هستم و اول بهمن سال ۹۶ فارغ تحصیل میشم وهمچنین طرح اجباری دارم گفتم یه راحی نیست که من بتونم کنکور ۹۷ دوباره کنکور بدم …حتما باید طرح رو برم

 101. سلام. من لیسانس برق دارم .روزانه ولی فقط دو ترم رایگان خوندم و ۶ ترم رو مهمان شدم جایه دیگه و شهریه شبانه پرداخت کردم.
  من اگه کنکور تجربی یدم و روزانه قبول شم بازم باید شهریه بدم ؟ نمیشه هزینه لیسانس برق و بدم . اون دو ترمو . مثل
  اونایی که مهاجرت می کنن ؟

 102. سلام وقتتون بخیر من کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو روزانه خوندم و ۳۰ بهمن امسال هم ارشدمو تموم میکنم. ببخشید چون یکسال بعد از فارغ التحصیلی معافیت تحصیلی برای سربازی وجود دارد بنظرتون من میتواند کنکور تجربی ۹۷ برای دکتری پزشکی شرکت کنم؟

  با تشکر

 103. سلام من ارشد روانشناسی بالینی دارم دانشگاه ازاد علاقه به رشته پزشکی دارم میتونم شرکت کنم؟؟؟؟شرایط خاص جهت معدل دیپلم یا کارشناسی یا ارشد اعمال میشه؟؟؟؟

  • سلام. در صورت شرکت تو کنکور تجربی و کسب رتبه مورد نیاز میتونید رشته پرشکی رو بخونید. معدل کتبی دیپلمتون تاثیرگذار هست اما لزومی نداره که حتما معدلتون بالا باشه. موفق باشید.

 104. سلام بنده دوره لیسانس و فوق لیسانس رو در رشته مکانیک در دانشگاه ازاد خوندم الان اگه بخوام تو رشته دندان پزشکی درس بخونم ایا برای بنده رایگان هست یا نه ؟ با تشکر

  • سلام با توجه به اینکه کارشناسی و کارشناسی ارشدتون رو در دانشگاه آزاد خوندین اگر رشته ی دندانپزشکی دانشگاه دولتی قبول شین بله این تحصیل برای شما رایگان خواهد بود . موفق باشین

 105. سلام بنده ورودی سال ۹۱ ذر مقطع کارشناسی رشته علوم تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دوره روزانه بودم که سال ۹۵ پس از فارغ التحصیلی با رتبه ۵ در آزمون کارشناسی ارشد در همون رشته علوم تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرش شدم اینکه رشته ما طرح اجباری نداره و اینکه این مدت در مورد خدمت سربازی معافیت تحصیلی داشتم حالا خواستم بدونم میتونم تو کنکور سراسری سال۹۷ شرکت کنم و در رشته های دکترای حرفه ای بصورت رایگان و روزانه تحصیل کنم ؟ و اینکه باید انصراف بدم ؟

  • سلام. با توجه به اینکه شما دانشجوی روزانه ارشد هستید و دوباره می خواید تو دوره روزانه تحصیل مجدد داشته باشید، اول اینکه قبل از انصراف از دوره روزانه، نمیتونید کنکور ثبت نام کنید و دوم اینکه اگر انصراف بدید محرومیت خواهید داشت و باز هم نمیتونید برای قبولی تو روزانه کنکور شرکت کنید. شما باید ارشدتون رو تموم کنید و یا در صورت انصراف بعد از دوره محرومیت برای قبولی روزانه کنکور بدید. و برای تحصیل مجدد باید هزینه هم پرداخت کنید.

 106. سلام بنده دانشجوی لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد هستم.با توجه به اینکه در دانشگاه دولتی نخوندم میتونم بدون پرداخت شهریه تحصیل کنم؟

  و شانس قبولی تو این ازمون نسبت به آزمون کارشناسی چقدر هست؟

 107. سلام؛
  بنده مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد، هر دو را در دانشگاه دولتی و دوره روزانه اخذ کرده ام. با توجه به ابلاغیه جدید دیوان عدالت اداری در تاریخ ۹۶/۳/۲۷ مبنی بر ابطال بند “و” شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه کنکور سراسری سال ۹۶ و اینکه این بند در دفترچه انتخاب رشته سال ۹۶ ذیل عنوان (۱-۸ ضوابط و شرایط کلی تحصیل در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی) حذف شده و به جای آن مصوبه جدید دیوان عدالت ذکر گردیده است؛
  اولاً می خواستم لطف کنید و بنده را راهنمایی کنید که دارندگان مدرک ارشد روزانه نیز شامل این ابلاغیه می شوند؟ هر چند تا قبل از سال ۹۵ دارندگان مدرک ارشد و دکتری در دوره های روزانه از تحصیل مجدد و رایگان محروم شده بودند اما مثل اینکه طبق این مصوبه این موضوع منتفی شده و تنها مدرک کارشناسی لحاظ می گردد. چون در اینصورت می خواهم مجدد در کنکور سراسری تجربی و برای قبولی در رشته پزشکی اقدام کنم.
  ثانیاً اینکه برای این منظور آیا نیازی به شکایت مجدد به دیوان عدالت اداری و گرفتن رأی مربوط به شخص خودم هستم یا آراء صادر شده قبلی در مورد همه صدق می کند و دانشگاه ها ملزم به اجرای آن هستند؟
  ثالثاً آیا نیاز به آزاد سازی مدرک وجود دارد؟ اگر بله، مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا هر دو؟ (ضمن اینکه بنده دوره خدمت سربازی را نیز گذرانده ام).
  در آخر از بابت اینکه متن سؤالم طولانی شد عذرخواهی می کنم، و بابت حوصله ای که به خرج می دهید و بنده را راهنمایی می کنید کمال تشکر و سپاس گزاری را دارم.

 108. سلام. روزانه مهندسی مکانیک کارشناسی و ارشد دارم. آیا با توجه به تغییر قوانین میشه رایگان تحصیل دوره پزشکی داشت؟

 109. با سلام….برای بنده با مدرک لیسانس و فوق روزانه امکان تجصیل مجدد و رایگان در پزشکی هست؟ چون بعضا در سایت های مخنلف راهنمایی ها متفاوت هست…آیا بنده فقط در پردیس قادر به ادامه تحصیل در این رشته هستم؟ و آیا کسی با شرایط بنده از رای دیوان عدالت اداری برای حق تحصیل رایگان استفاده کرده است؟ سپاس

 110. سلام من کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو روزانه بودم میتونم کنکور تجربی مجددا شرکت کنم و میتونم مجددا روزانه باشم یا اینکه باید شهریه بدم؟

 111. باسلام ،من لیسانس فیزیک دانشگاه روزانه و ارشد نفت روزانه رو دارم ،میخاستم در کنکور ۹۷تجربی شرکت کنم ،و بهم گفتن میتونید تحصیل رایگان داشته باشید در مقطع دکتری،الان بنظر شما میتونم یان ؟
  چون شرکت درکنکورم ب این بستگی داره
  باتشکر

 112. سلام . مگه طبق رای دیوان عدالت اداری تحصیل دوباره به شرط اینکه مقطع متفاوت باشد، رایگان نیست؟؟؟؟؟؟؟؟
  سوال دیگه ای هم داشتم، برای شرکت در کنکور ۹۷ حداکثر تا چه تاریخی می شود فارغ التحصیل شد؟آیا حداکثر تاریخ فارغ التحصیلی هم مانند انصراف داوطلبان است (یعنی۱ اسفند ۹۶) ؟؟؟؟؟؟؟

 113. سلام . مگه طبق رای دیوان عدالت اداری تحصیل دوباره به شرط اینکه مقطع متفاوت باشد، رایگان نیست؟؟؟؟؟؟؟؟
  سوال دیگه ای هم داشتم، برای شرکت در کنکور ۹۷ حداکثر تا چه تاریخی می شود فارغ التحصیل شد؟آیا حداکثر تاریخ فارغ التحصیلی هم مانند انصراف داوطلبان است (یعنی۱ اسفند ۹۶) ؟؟؟؟؟؟؟

 114. سلام.من کارشناسی شبانه و ارشد روزانه مهندسی مکانیک خوندم.میخوام در کنکور تجربی۹۷ شرکت کنم.آیا امکان ادامه تحصیل به صورت روزانه هست؟

  • سلام شما میتوانید دوره لیسانس خود را بصورت روزانه ورایگان بگذرانید، درواقع هر فرد حق تحصیل رایگان در هرمقطع را یک بار دارد.

 115. سلام من دانشجوی ترم ۲ دانشگاه فرهنگیان هستم و ۳ ماه قبل تعهد خدمت دوبرابر مدت تحصیل دادم و الانم کمک هزینه تحصیل دریافت میکنم. میخواستم لطف کنین بگین شرایط من واسه کنکور مجدد چطوره . برنامم اینه که بعد فارغ التحصیلی ینی کنکور ۹۹ شرکت کنم و تو یکی از رشته های علوم پزشکی ..احتمالا فیزیوتراپی یا پزشکی.. قبول بشم و همزمان با اون به تعهدی که دادم عمل کنم یا اگه بشه بعد از اون توی درمانگاه فرهنگیان خدمت کنم .خیلی به انصراف فکر کردم ولی اصلا شرایطشو ندارم ..مالی و غیره.. اگه میشه کمکم کنین این دغدغم از بین بره اصلا روی رشتم تمرکز ندارم یجورایی نمیدونم اینده چی میشه .خیلی زیاد شد ببخشید .منتظر راهنماییتون هستم باتشکر

  • سلام شما اول باید حداقل نیمی از مدت تعهد خود را سپری کنید سپس ادامه تحصیل دهید.قبل از گذراندن حداقل نیمی از تعهد خدمت معمولا حق ادامه تحصیل مجدد را ندارید.

   • ممنون از پاسختون . ولی به صورت قطعی نگفتین ینی احتمالش هست که بتونم ؟ از چن نفر پرسیدم گفتن این موضوع ربطی به تعهد نداره فوقش گیر بدن میشی مربی بهداشت مدارس..حین تحصیل ..اگه اطلاع دقیق در این باره دارین لطفا بهم بگین. سوال دیگه اینکه قبول که شدم باید شهریه بدم ؟

    • سلام چیزی که طبق روال همیشگی بوده رو خدمت شما اعلام کردیم اما اینکه به شما گیر بدن و چه اتفاقی بیفتد را ما نمیدانیم….
     هرفرد حق تحصیل رایگان در هر مقطع را یک بار دارد.

 116. با سلام وخسته نباشید
  بنده ۲۸ سال و دیپلم کاردانش دارم و لیسانس مخابرات هم دارم الان هم ارشد مخابرات میخونم ایا امکان دارد که در رشته تجربی برای دندان پزشکی شرکت کنم؟از نظر سنی مشکلی پیش می اید؟

 117. سلام من لیسانس رو روزانه خوندم و اگربخوام مجدد پزشکی بخونم هزینه ی پرداختی هرترمم چقدرمیشه؟

 118. سلام من فارغ التحصیل رشته ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور هستم و مدرک دیپلم علوم انسانی دارم قصد دارم کنکور تجربی شرکت کنم با توجه به مدرک دیپلمم مشکلی وجود نداره؟

 119. با سلام، من فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی روزانه هستم، قصد دارم در کنکور تجربی ۹۶ شرکت کنم، و قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های پیراپزشکیه دولتی را دارم، ایا در صورت قبولی باید شهریه پرداخت کنم یا با ازاد کردن مدرک میتونم بصورت رایگان ادامه تحصیل بدم؟

  • سلام. دوست عزیز شمادرصورت قبولی دریکی از رشته های پیراپزشکی در دانشگاه روزانه ملزم به پرداخت شهریه شبانه هستید.

 120. سلام وقتتون بخیر،من در دوران دبیرستان دررشته ریاضی تحصیل کردم،منطقه ۳ بودم.دردانشگاه دولتی روزانه مهندسی صنایع خوندم.میخواستم بدونم که من میتونم مجددا کنکور تجربی شرکت کنم واگر دررشته پزشکی یادندانپزشکی روزانه قبول شم میتونم رایگان ادامه تحصیل بدم یا باید شهریه پرداخت کنم؟اگرمدرک لیسانسم رو آزاد کنم چطور؟ممنون

  • سلام.برای تحصیل مجدد پزشکی مانعی وجود نداره اما چون قبلا توی دوره های روزانه تحصیل کردید باید شهریه پرداخت کنید.حدودا ترمی ۲ الی ۲٫۵ میلیون تومن هستش

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید