تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری

شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری

نحوه تغییر رشته در کارشناسی دانشگاه دولتی 98
شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ممکن است برخی از دانشجویان در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری اطلاعات کافی از کد رشته های انتخابی خود نداشته باشند و بعد از پذیرفته شدن در رشته و گذراندن برخی از دروس متوجه شوند که علاقه ای به آن ندارند و یا گمان می کنند که با تحصیل در رشته ای دیگر پیشرفت بیشتری خواهند داشت، همین دلایل باعث افت شدید تحصیلی فرد می شود ، به همین دلیل سوالی که برای دانشجو ایجاد می شود این است که آیا امکان تغییر رشته برای او وجود دارد یا خیر؟ به همین دلیل لازم دانستیم با نگارش مطلبی تحت عنوان شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

اگر در رشته جدید برای ورود دانشجو مصاحبه و یا شرایط گزینش قرار داده باشند ، قبولی دانشجو فقط در صورت احراز شرایط مصاحبه و یا قوانین گزینش انجام می پذیرد و دانشجو باید در آن ها نیز نمره لازم را کسب کند.

شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری 98

 1. امکان ادامه تحصیل در رشته مورد نظر دانشجو از نظر قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه وجود داشته باشد.
 2. دانشجو مقطع کارشناسی باید حداقل یک ششم و حداکثر یک دوم واحد های رشته قبلی خود را گذرانده باشد.
 3. میانگین نمرات دانشجو نباید کمتر از 12 باشد در غیر این صورت مجاز به تغییر رشته نمی باشد.
 4. رتبه قبولی کنکور دانشجو نباید از آخرین فردی که در رشته مورد نظر ، در همان سال ورودی متقاضی پذیرفته شده است ، کمتر باشد.
 5. فرد متقاضی باید زمانی اقدام به تغییر رشته کند که فرصت لازم برای گذراندن واحدهای دروس رشته جدید را داشته باشد.
 6. داوطلبانی که همزمان با تغییر رشته متقاضی نقل و انتقالی نیز می باشند ، باید شرایط ثبت نام نقل و انتقالی را نیز داشته باشند.
 7. در صورت موافقت با تقاضای تغییر رشته دانشجو ، فرد باید در اولین نیمسال اقدام به ثبت نام حضوری کند و در صورت عدم ثبت نام ، به منزله انصراف او تلقی می شود و تا پایان دوره تحصیلی مجاز به تغییر رشته نخواهد بود.
 8. متقاضی باید حداقل یک ماه و نیم الی دو ماه قبل از شروع نیمسال تحصیلی اقدام به تغییر رشته نماید.
 9. فرد در هر یک از مقاطع تحصیلی ( کاردانی – کارشناسی – کارشناسی ارشد – دکتری ) فقط یک بار می تواند اقدام به تغییر رشته نماید.
 10. واحدهای گذرانده شده دانشجو توسط دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد و سپس دروس مشترک معادل سازی می شود.
 11. امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته وجود ندارد.
 12. واحد آموزشی دانشگاه حداکثر یک هفته بعد از دریافت تقاضا ، درخواست داوطلب را مورد بررسی قرار داده و نتیجه را به فرد اعلام می کند.
 13. پس از ثبت نام در رشته جدید امکان بازگشت به رشته قبلی وجود ندارد.
 14. تغییر رشته دانشجویانی که به دستگاه های اجرایی خاص تعهد دارند ، بارعایت کلیه شرایط این ماده و اعلام موافقت دستگاه اجرایی ذیربط امکان پذیر است.

جزئیات تغییر رشته مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری 98

لازم است گفته شود که اگر دانشجو نمره لازم جهت تحصیل در رشته های دوره روزانه را نداشته باشد می تواند اقدام به تغییر رشته در رشته های نوبت دوم ( شبانه ) کند. برای مثال اگر دانشجو در رشته روزانه مدیریت پذیرفته شده باشد اما علاقمند به تحصیل در رشته روزانه روانشناسی است ، اما نمره لازم را ندارد ، می تواند در نوبت دوم ( شبانه ) ادامه تحصیل دهد. نکته مهم دیگری که باید یادآور شویم این است که اگر میانگین نمره داوطلب از 12 کمتر باشد ، در صورت پذیرش شورای آموزش دانشگاه ، یک ترم مشروطی در سوابق تحصیلی رشته جدید وی درج می گردد.

نکته مهم: اگر در رشته جدید برای ورود دانشجو مصاحبه و یا شرایط گزینش قرار داده باشند ، قبولی دانشجو فقط در صورت احراز شرایط مصاحبه و یا قوانین گزینش انجام می پذیرد و دانشجو باید در آن ها نیز نمره لازم را کسب کند.

اگر همزمان با تغییر رشته متقاضی تغییر دانشگاه خود نیز می باشید ، توصیه می شود مطلب شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تغییر رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام
  میخواستم از رشته حسابداری به روانشناسی تغییر رشته بدم،وقتی از آموزش کل دانشگاه پرسیدم ارجاعم دادن به کارشناسی گروه و کارشناس هم گفت روانشناسی رو تو کارنامه محرمانت نیاوردی،میخواستم ببینم هیچ کار دیگه ای نمیشه انجام داد الان؟یعنی کلا بیخیالش بشم؟؟؟؟؟

دریافت مشاوره