تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی 99 - 1400
شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

افراد زیادی هستند که علاقه دارند که در رشته پزشکی تحصیل کنند و به هر دلیلی موفق به تحصیل در این رشته نشده اند. دانشگاه علوم پزشکی تهران با برگزاری آزمونی با عنوان ” آزمون لیسانس به پزشکی “ به دارندگان مدرک کارشناسی سایر رشته ها این فرصت را می دهد که شانس خود را برای تحصیل در رشته پزشکی بیازمایند. البته ثبت نام و شرکت در این آزمون شرایطی نیز دارد که هر یک از داوطلبان باید با آگاهی کامل از شرایط آن ، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

در صورتی که داوطلبی شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی را دارا نباشد ، مبلغ پرداختی او برای نام نویسی در آزمون به هیچ وجه قابل برگشت نخواهد بود.

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99

داوطلبانی که قصد نام نویسی در آزمون لیسانس به پزشکی را دارند می بایست ابتدا از شرایط نام نویسی و شرکت در این آزمون آگاهی های لازم را کسب کنند و سپس نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه آن اقدام نمایند تا بعدا دچار مشکل نشوند. در ادامه مطلب به بیان این شرایط خواهیم پرداخت.

 • داوطلبان می بایست شرایط عمومی و لازم برای تحصیل رایگان در ایران را داشته باشند.
 • متقاضیان باید جزو فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی یا ریاضی و فنی باشند.

توجه داشته باشید که دانش آموختگان یا دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای عمومی و تخصصی (ph.D) ، به هیچ وجه حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

 • معدل کل دیپلم داوطلبان می بایست حداقل 18 باشد. در صورتی که نمره و معدل شرکت کنندگان به صورت الفبایی باشد ، تنها نمره الف قابل قبول می باشد.
 • معدل مقطع کارشناسی می بایست حداقل 16 و بالاتر باشد.
 • دانشجویان رشته های مورد پذیرش که مشمول آیین نامه استعدادهای درخشان هستند و هم چنین منتخبان المپیاد های علمی دانشجویی ، برای ورود به این دوره از داشتن شرایط معدل که در فوق بیان شد معاف می باشند. (در انتهای مطلب مشمولین آیین نامه استعدادهای درخشان را نام خواهیم برد.)
 • حداکثر سن شرکت کنندگان در زمان ثبت نام باید 25 سال تمام باشد. البته مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می شود.
 • لازم است تا آقایان شرکت کننده از نظر نظام وظیفه دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم باشند.

داوطلبانی که خدمت نظام وظیفه آن ها حداکثر تا قبل از شروع نیمسال اول تحصیلی (یعنی زمان نام نویسی پس از قبولی) به اتمام می رسد ، می توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند ، در غیر این صورت قبولی آنان بدون اثر خواهد بود و دانشگاه هیچ مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

 • دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی مطابق جدول زیر :
مدارک زبان مورد تایید جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99
نام مدرک زبان حدنصاب نمره قبولی توضیحات
MHLE 50
MCHE 50
MSRT 50
(TOEFL (PBT 480 اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور
(TOEFL (IBT 60 اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور
IELTS 5 اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور
TOLIMO 480
MELAB 70

نکات قابل توجه جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

 • توصیه می شود به طور مرتب به سایت مراجعه کنید تا از اخبار و اطلاعیه های جدید آزمون مطلع شوید.
 • شرکت کنندگان در آزمون می بایست حتما فارغ التحصیل شده باشند. کارت دانشجویی ، ریز نمرات ترم آخر یا … پذیرفته نمی شود.
 • این آزمون دارای چند مرحله می باشد و به دست آوردن حدنصاب نمره قبولی در این آزمون ها شرط پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.
 • دارندگان مدال طلای المپیادهای علمی دانش آموزی از شرکت در آزمون کتبی معاف هستند و فقط باید در آزمون مصاحبه و سنجش فراشناختی مورد ارزیابی قرار بگیرند.
 • دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت نمایند و حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی را به دست آورند.

شرایط مشمولان آیین نامه استعدادهای درخشان

 • آن دسته از شرکت کنندگان آزمون سراسری که در گروه آزمایشی علوم تجربی تا رتبه 500 کشوری را به دست آورده اند. این افراد باید توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شوند.
 • دارندگان مدال های طلا ، نقره و برنز کشوری از المپیادهای علمی دانش آموزی. این افراد نیز می بایست توسط وزارت آموزش و پرورش معرفی شوند.
 • افرادی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم جشنواره رازی ، جشنواره های خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی) شدند. با معرفی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و یا وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری.
 • داوطلبانی که دارای ابداع یا اختراع ثبت شده هستند.
 • دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رشته های غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری.
 • دانشجویان پژوهشگر برجسته و برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی

افرادی که واجد شرایط بیان شده در متن فوق می باشند می توانند در زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی ، نسبت به ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی اقدام کنند. در صورتی که شما نیز جزو واجدین شرایط می باشید می توانید با کلیک روی لینک ها ، از منابع آزمون لیسانس به پزشکی و هم چنین مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام کسانی ک لیسانس پرستاری دانشگاه ازاد دارند نمیتونن تو ازمون پرستاری به پزشکی ثبت نام کنن؟؟
  ممنون از پاسخگویتون

دریافت مشاوره