تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / نظام وظیفه / شرایط جذب سرباز معلم

شرایط جذب سرباز معلم

چگونه سرباز معلم شویم؟
شرایط جذب سرباز معلم

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط جذب سرباز معلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مشمولان خدمت مقدس سربازی به جای خدمت در پادگان ها می توانند در سازمان های دولتی خدمت نمایند یا به عبارتی دیگر امریه سربازی دریافت نمایند. از جمله این سازمان ها وزارت آموزش و پرورش می باشد.آن دسته از مشمولان که شرایط دریافت امریه از وزارت آموزش و پرورش را داشته باشند می توانند به جای خدمت سربازی به عنوان سرباز معلم در مدارس مناطق محروم تدریس نمایند.

همان طور که بیان شد آن دسته از داوطلبان و مشمولان خدمت سربازی که تمایل دارند دوره خدمت خود را به عنوان سرباز معلم در مدارس بگذرانند باید شرایط مشخص شده از سوی وزارت آموزش و پرورش را داشته باشند. در این مطلب قصد داریم به بیان این شرایط بپردازیم.

داوطلبانی که علاقه دارند تا دوره خدمت سربازی خود را با عنوان سرباز معلم بگذرانند ، پس از پایان دوره خدمت حق ادامه کار خود را نخواهند داشت و انجام این خدمت هیچ گونه حق استخدام یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی کند.

شرایط جذب سرباز معلم در سال تحصیلی 99 – 1400

متقاضیان نام نویسی در طرح جذب سرباز معلم ، در صورت داشتن شرایط زیر می توانند نسبت به ثبت نام در این طرح از تاریخ 8 اردیبهشت ماه 99 اقدام کنند.

 • جذب سرباز معلم صرفا از داوطلبان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد انجام می شود.
 • رشته تحصیلی داوطلب نباید از رشته های مرتبط با پیرا پزشکی مانند فوریت های پزشکی ، ارتوپدی و … باشد.
 • تنها افرادی که دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت هستند و تاریخ اعزام آن ها تیر، مرداد و شهریور 99 می باشد ، می توانند پس از ارائه درخواست کتبی نسبت به نام نویسی خود در این طرح اقدام کنند.
 • به دلیل اهمیت شغل معلمی و نیز جهت ایجاد عدالت در روند پذیرش سرباز معلم ، افراد متقاضی بر اساس شرایط و مولفه های موثر در صلاحیت شغل معلمی ، ارزیابی و امتیازدهی می شوند. بنابراین داوطلبانی که شرایط و صلاحیت های لازم برای شغل معلمی را داشته باشند در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

مدارک داوطلبان واجد شرایط که بر اساس فرم امتیاز دهی طراحی شده توسط اداره کل آموزش و پرورش ، امتیاز کافی را به دست آورده اند نهایتا تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه به هسته گزینش استان ارسال می شود و اعلام نظر نهایی حداکثر تا 29 اردیبهشت ماه صورت می گیرد.

 • جذب سرباز معلم صرفا در مناطق تحصیلی محروم و توسعه نیافته امکان پذیر است. بنابراین از این افراد نباید در قسمت های اداری ، مدارس مناطق شهری و مراکز استان ها استفاده شود.
 • داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی ، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند.
 • مدت خدمت در طرح سرباز معلم 2 سال تمام می باشد به همین دلیل آن دسته از داوطلبانی که کسر خدمت ندارند برای این طرح انتخاب خواهند شد.
 • افرادی که شرایط شرکت و ثبت نام در طرح سرباز معلم را دارا می باشند ، در صورت پذیرفته شدن ، حق ادامه تحصیل در حین خدمت را نخواهند داشت.
 • افرادی که قبلا نسبت به دریافت معافیت تحصیلی یا معافیت پزشکی درخواست داده اند ، اعزام آن ها از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی لغو خواهد شد و اسامی آن ها از لیست سرباز معلمان کنار گذاشته می شود. بنابراین این داوطلبان لازم است تا در مهلت ثبت نام نسبت به باطل کردن درخواست معافیت خود اقدام کنند.
 • داوطلبان باید بدانند که محل خدمت آن ها توسط سازمان نظام وظیفه عمومی تعیین خواهد شد و آن ها امکان جا به جایی محل خدمت خود را در طول مدت خدمت وظیفه نخواهند داشت.
 • داوطلبان ملزم به رعایت شئونات شغل معلمی ، رعایت و انجام تکالیف خاص اداری و انضباطی و ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت می باشند.

ظرفیت جذب سرباز معلم در سال تحصیلی

سهمیه هر استان بر اساس رشته های تحصیلی
رشته های تحصیلی حداکثر تعداد پذیرش
برق ، الکترونیک ، کامپیوتر ، مکانیک ، معماری ، عمران ، راه و ساختمان و حقوق 25 درصد
ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، حسابداری ، آمار ، تربیت بدنی ، زبان انگلیسی و زبان عربی 20 درصد
سایر رشته های مورد نیاز 55 درصد

چنانچه علاقمندید تا دوران خدمت سربازی خود را با دریافت امریه سپری کنید می توانید در مطلب راهنمای دریافت امریه سربازی ، اطلاعات کاملی در مورد دریافت امریه سازمان های مختلف به دست آورید. هم چنین در صورت دارا بودن شرایط جذب سرباز معلم می توانید با کلیک بر روی لینک راهنمای دریافت امریه آموزش و پرورش ، از مراحل دریافت این امریه مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط جذب سرباز معلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره