چهارشنبه , ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط رشته های دارای تعهد خدمت

شرایط رشته های دارای تعهد خدمت

شرایط رشته های دارای تعهد خدمت چیست

شرایط رشته های دارای تعهد خدمت
شرایط رشته های دارای تعهد خدمت

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط رشته های دارای تعهد خدمت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رشته های دارای تعهد خدمت؛ بدون شک وقتی این جمله را می شنوید و همانطور که از نامش مشخص است متوجه این موضوع می شوید که باید در قبال تحصیل در رشته هایی که تحت عنوان تعهد خدمت ارائه می شوند،متعهد شوید. اما یعنی چه ؟ می دانید که تحصیل در رشته های پزشکی در میان دیگر رشته ها طرفداران بسیاری دارد و هر ساله شاهد رقابت شدید داوطلبان تجربی برای کسب رتبه قبولی در کنکور تجربی و تحصیل در رشته های پزشکی هستیم اما متاسفانه برخی از داوطلبان نتیجه مطلوب را کسب نمی کنند و طبیعی است که وقتی شرایطی به وجود می آید که بتوانند در رشته های  پزشکی و پیراپزشکی  تحصیل کنند، تعهد خدمت آن را هم می پذیرند هر چند دشوار باشد.

تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت

شاید قبل از هر چیز این سوال برایتان بوجود بیاید که فلسفه ای ایجاد رشته های تعهد خدمت چیست؟ در واقع هدف از ایجاد رشته های دارای تعهد خدمت، آماده کردن نیرو انسانی برای مردم همان منطقه و استان محروم می باشد بنابراین داوطلبان در همان استان محل تحصیل خودشان مشغول به خدمت خواهند شد.اما تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت چه شرایطی دارد؟ از شرایط تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت این است که فارغ التحصیلان باید حداکثر 3 برابر مدت تحصیل خود به استان محرومشان خدمت کنند که البته مرکزی که فارغ التحصیلان باید در آن خدمت کنند توسط وزارت بهداشت تعیین خواهد شد.ضمن اینکه فارغ التحصیلان در طول  مدت خدمت خود به هیچ وجه حق داشتن شغل در مراکز دیگر را ندارند.

شرایط تعهد خدمت در رشته های پزشکی

اگر تحصیل در رشته های پزشکی برایتان به دغدغه ی بزرگی تبدیل شده است و می خواهید هر طور شده پزشک شوید توجه داشته باشید که باید شرایط  آن را هم به طور کامل بپذیرید که البته شرایط  آسانی هم نخواهد بود.این به این معنا نیست که از تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت منصرف شوید، خیر! اما توصیه می کنیم که به شرایط تحصیل در رشته پزشکی دارای تعهد خدمت با دقت توجه کنید.اگر فرض کنیم که میزان تعهد خدمت یک دانشگاه حداکثر (3 برابر مدت تحصیل) باشد که اکثر اوقات هم همینطور است،پس باید بیش از 20 سال خدمت کنید چون پزشک شدن حدودا 8 سال طول می کشد.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید که شما فقط پس از فارغ التحصیل شدن ، اجازه دارید دوران خدمت خود را شروع کنید چون امکان تحصیل همزمان با خدمت وجود ندارد.بنابراین بعد از این که فارغ التحصیل شوید باید بیشتر از 20 سال در جایی که توسط وزارت بهداشت تعیین خواهد شد خدمت کنید. همچنین شما باید نصف خدمت خود را انجام دهید تا بتوانید به ادامه تحصیل بپردازید .یعنی اگر تحصیل در رشته پزشکی را انتخاب کردید باید ابتدا 8 سال درس بخوانید و فارغ التحصیل شوید، سپس برای گرفتن تخصص 12 سال خدمت کنید.

شرایط تعهد خدمت در رشته های غیر پزشکی

تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت در رشته های غیرپزشکی از جمله پیراپزشکی، مامایی، فیزیوتراپی، پرستاری نسبت به رشته های پزشکی شرایط آسان تری دارد.به این دلیل که طول دوره تحصیل در اینگونه رشته ها کمتر است بنابراین در دانشگاه تعهد خدمت کمتری هم دارند.داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که سپردن تعهد محضری به دانشگاه قبولی از شرایط دیگر رشته های تعهد خدمت است بنابراین باید متعهد شوید که خدمت خود را تمام و کمال انجام می دهید.دانشگاه های ارائه دهنده رشته های تعهد خدمت معمولا در نقاط محروم کشور قرار دارند و نحوه پذیرش در این رشته ها به این صورت است که داوطلبان بومی آن منطقه و استان در اولویت قرار دارند. البته جای نا امیدی نخواهد بود و درصد بالایی از پذیرش هم برای افراد غیر بومی است و پذیرش داوطلبان بومی نسبت به داوطلبان غیر بومی 30 به 70 است.برای اطلاع از شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی و پرستاری بدون کنکور کلیک نمایید.

شرایط تحصیل و پذیرش در رشته های تعهد خدمت :

 • دارا بودن مدرک دیپلم سه ساله نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی.(در برخی از شرایط محدوده ی سنی بین 18 تا 24 سال منظور می شود).
 •  بومی بودن داوطلبان. در استان هایی که پذیرش دانشجو به این صورت ممکن است، دانشجویان پذیرفته شده باید ساکن آن استان باشند و در غیر این صورت امکان ثبت نام برای دانشجویان غیر بومی وجود نخواهد داشت.
 • رشته های دارای تعهد خدمت  فقط در برخی از استان های محروم ارائه می شود.در واقع چون این تعهد برای خدمت و تکمیل کادر وزارت بهداشت صورت می گیرد، بنابراین در مناطق محروم ارائه می شود و مدت زمان تعهد هم در مناطق محروم خواهد بود.
 • تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت برای دانشجویان هزینه ای ندارد ولی کسانی که یک مرتبه در دوره های روزانه قبول شده اند، فقط با پرداخت شهریه می توانند در این دوره ها تحصیل کنند.
 • مدت زمان تعهد خدمت برای دانشجویان این دوره ها در دانشگاه های مختلف متفاوت است ولی عموما تعهد بیش از 6 سال است و در برخی اوقات فارغ التحصیلان باید سه برابر مدت تحصیل در مناطق محروم خدمت نمایند.
 •  رشته های دوره تعهد خدمت عموما شامل رشته ی مامایی (برای خانم ها)، و رشته های علوم آزمایشگاهی، بهداشت حرفه ای ، بهداشت خانواده، اتاق عمل و هوشبری (برای خانم ها و آقایان ) می باشد.
 •  فارغ التحصیلان این دوره ها می توانند فقط در بیمارستان ها و مراکزی که از طریق وزارت بهداشت تعیین می شود، فعالیت کنند و خدمت در سایر مراکز و بیمارستان ها برای فارغ التحصیلان این دوره ها ممنوع می باشد.
 • دانشگاه هیچگونه تعهدی در برابر کارگیری فارغ التحصیلان این دوره ها ندارند و فارغ التحصیلان در صورت وجود ظرفیت پذیرش و استخدام خواهند شد.
 • شرکت و قبولی در مصاحبه حضوری و دارا بودن سلامت کامل جسمانی و روانی .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط رشته های دارای تعهد خدمت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷ نظر

 1. باسلام
  میخواستم بدونم بعد اینکه مدت تعهدمن به دانشگاه فرهنگیان تموم شد درطی تحصیل میتونم کنکور شرکت کنم وبعدش در ی رشته متفاوت دردانشگاه روزانه مشغول به تحصیل بشم؟

 2. سلام و عرض ادب
  برای دانشجویان تعهدی آیا در مدت زمان گذراندن تعهد بیمه رد میشه با چون تعهدی هستند بیمه ندارن؟

 3. سلام
  من ترم آخر کارشناسی هستم
  میخواستم بدونم برای شرکت در کنکور و اقدام برای پزشکی باید تعهد خدمتم رو بخرم یا مدرکم رو آزاد کنم تا اجازه تحصیل در پزشکی رو بهم بدن؟
  چون اگه مجبور باشم تعهدم رو بخرم پول ندارم و وقتی هم برای صبر کردم تا کاریابی ندارم باید سریع‌تر انصراف بدم، خواهش میکنم جواب بدین

  • با سلام.
   فارغ التحصیلان دارای رشته تعهد به خدمت ، بـه شـرطی مـیتواننـد درآزمون سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت نمایند، که تعهدات و خدمات قانونی خود را تا شهریور ۹۸ انجام داده باشند.

 4. درود..
  من متوجه نمیشم پزشکی تعهدی با غیر تعهدی چه فرقی دارد؟
  هرکسی که وارد رشته پزشکی بشود باید ۳برابر طور تحصیلش رو تعهدی خدمت کنه؟(حدودا ۲۱ سال؟)
  چطوری همچین چیزی ممکنه؟

 5. سلام و عرض ادب
  من۲۷سالم هست و دیپلم ریاضی هستم ولی میخواهم رشته پزشکی شرکت کنم
  ایا رشته پزشکی دانشگاه تهران روزانه هم دارای تعهد است؟
  خیلی مطالب ضد و نقیضی در موردش به من گفته شده لطفا واضح توضیح بفرمایید
  خدا خیرتان دهد.
  پساس

 6. سلام..من دانشجوی ترم۷ رادیولوژیم…قصد دارم امسال کنکور ارشد شرکت کنم….رشتمم طرح واجب داره و سربازی هم‌ هنوز نرفتم…میخواستم بدونم اگه امسال کنکور ارشد قبول نشم مجددا سال بعد میتونم کنکور ارشد شرکت کنم‌؟؟

 7. سلام میخواستم بدونم چجوری میشه تعهد شش ساله رو آزاد کرد؟
  بنده تعهد شش ساله دارم میخوام امسال کنکور شرکت کنم اگه رتبه خوبی کسب کنم تعهد ازاد میشه؟

  • با سلام.
   شما میتوانید در صورت موافقت دانشگاه و پرداخت مبلغ تعیین شده از طرف دانشگاه تعهد خود را آزاد نمایید. و رتبه تاثیری در تعهد شما نخواهد داشت.

 8. ًسلام میشه درامد دندان پزشکى تعهدی رو بگید ؟
  خیلی از آینده شغلیش میترسم لطفا پاسخ بدید

  • با سلام . رشته ی دندانپزشکی تعهدی نیز جزو رشته های برتر دانشگاه ها میباشد و در ضمن حتی رشته ی دندانپزشکی تعهدی یا ( مناطق محروم ) نیز از بازارکار و درآمد مناسبی برخوردار میباشد .

 9. ببخشید کسی از منطقه۳(به دلیل معلولیت نه محل زندگی) روزانه تهران قبول شه تعهد کاری داره؟

 10. سلام.میخواستم ببینم به داروساز های تعهدی در طول تحصیل حقوق تعلق میگیره؟ و اینکه بعد از اتمام تحصیل حقوق داروساز تعهدی چقدر میشه حدودا؟؟ ممنون

  • با سلام.
   میزان درآمد هر داروخانه باتوجه به موقعیت مکانی واعتبارآن داروخانه متفاوت خواهد بود . هرچه داروخانه مدنظر به مطب پزشکی نزدیک تر باشد حداقل در آمدش ۴۰ میلیون تومان در ماه می باشد. و این در صورتی است که مسول و صاحب داروخانه خود فرد باشد. و اگر شما بخواهید در داروخانه دیگران فعالیت کنید میزان دریافتی شما ماهیانه ۵ الی ۱۰ میلیون تومان خواهد بود. و میزان دریافنی در رشته داروسازی در دوره تعهد تقریبا دو سوم درآمد بدون تعهد می باشد.

 11. سلام ببحشید من دندون تعهدی اصفهان و پزشکی نجف اباد اوردم اما نمیدونم کدوم بهتره
  به هر دو تاشم علاقه دارم
  میشه راهنمایی ام کنید؟

 12. سلام
  ببخشید من دندون پزشکی تعهدی اوردم و پزشکی نجف اباد دانشگاه ازاد
  شما کدومو پیشنهاد میکنید
  من خیلی سر در گمم به هر دورشته علاقه دارم

 13. سلام من پرستاری شاهرود مخصوص داوطلبان بومی تهران قبول شدم بعد توی فرم دانشگاه که مربوط ماهایی که این سهمیرو داشتیم نوشته یک برابر تعهد خدمت ودی دانشگاا میگه سه برابر تعهد خدمت شما نمیدونین به چه صورته؟

 14. سلام من امسال دندان تعهدی قبول شدم. و اینکه تازه دو ساله از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شدم، اگه آموزش و پرورش موافقت کنه که برم دندان بخونم آیا وزارت بهداشت به تعهدی ک به آموزش و پرورش دارم گیر نمیده؟

 15. سلام . یه سوال داشتم .رشته های مهندسی و علوم پایه دانشگاه شاهد هم بعد از فارغ التحصیلی تعهد کاری برای دانشگاه دارند ؟

 16. سلام خسته نباشید وقت بخیر ..من در سال ۹۵ کنکور دادم و سال دوم دانشگاهم هست و بار امسال میخواستم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و هدفم تربیت معلم هست میخواستم ببینم شرایط سنی واسه تربیت معلم دارم یا نه ..متولد ۱۳۷۶/۴/۳ هستم…. ممنون میشم جواب بدید

 17. سلام ببخشید من بارتبه ۳۵۰۰ ۵درصدی پرستاری تعهدی قبول شدم آیا وقتی کارنامه سبز اومد میتونم تغییرش بدم در ضمن مزایا ومعایب پرستاری تعهدی چی ؟ممنون

 18. سلام .من امسال کنکور دادم نتیجه مورد نظرمو نگرفتم …میشه رشته های تعهدی رو بدون کنکور ثبت نام کنم …یا رتبه مد نظره ..تا چه رتبه ای میتونم ثبت نام کنم من بومی زابل هستم سنمم ۱۸سال هست تراز نه هزار شده ..رشته تجربیم …کی ثبت نامش هس و در چه دانشگاهیی …مرسی لطفا راهنماییم کنید …ممنون از سایت خوبتون .

 19. سلام . ببخشید تعهد وزارت بهداشت هم مثل دانشگاه فرهنگیان در طول تحصیل حقوق هم می دهد؟

 20. سلام ببخشید با ۱۷ هزار ایثارگران ۵ درصد میشه تعهدی پرستاری اورد؟بومی خوزستان هستم

  • با سلام با رتبه منطقه ۱۷ هزار شما شانس قبولی در سهمیه ازاد دانشگاه سراسری را مخصوصا برای نواحی خوزشتان شیراز و اهواز خواید داشت این احتمال برای سهمیه ۵ درصدی تا حدودی کاهش پیدا خواهد کرد اما باز هم شما برای شهرهای ذکر شده شانس مناسبی خواهد داشت

 21. سلام. ببخشید با ۱۷ هزار ایثارگران ۵ درصد میشه تعهدی پرستاری آورد؟ بومی خوزستان هستم

  • با سلام . با توجه به رشته شما متاسفانه شانس قبولی شما در پذیرش این رشته حتی در دانشگاه های بومی ( تعهدی ) نیز بسیار کم و ضعیف میباشد و شما میتوانید در دیگر رشته های موجود در زیر گروه تجربی سرمایه گذاری تحصیلی نمایید .

 22. سلام به نظرتون با رتبه بیست هزار و تراز هفت هزار و نهصد و پنجاه منطقه دو اتاق عمل تعهدی لارستان میارم?

  • سلام
   در صورت ارائه ی این رشته در گروه رشته ها ی تعهد خدمتی احتمال قبولی شما نسبتا خوب می باشد.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر رتبه ی شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که رتبه ی بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته ی انتخابی شما نیز بستگی دارد.

 23. سلام من مهر ماه ترم ۷ می خونم در دانشگاه سراسری ناپیوسته می خوام برای کنکور ۹۸ فرهنگیان شرکت کنم اگه ترم ۷ بخونم وترم اخرو مرخصی بگیرم می تونم در کنکور شرکت کنم یا باید کلا انصراف بدم .
  و متولد ۷۷ هستم چطور می تونم از شرایط سنی مطمئن شم چون می خوام از مهر ماه نگاه کنم.

  • با سلام.
   اگر شما دانشجو دانشگاه روزانه باشید ، و بخواهید در آزمون سراسری سال ۹۷ شرکت نمایید. باید قبل از آزمون انصراف دهید. در غیر این صورت تخلف خواهید کرد.و قبولی شما لغو خواهد شد. ویا اگر دانشجو غیروزانه باشید میتوانید مرخصی بگیرید و بعد از قبولی انصراف دهید. ۲٫ طبق اطلاعیه سازمان سنجش سال ۹۷ شرط سنی دانشگاه فرهنگیان از بین متولدین نمیه دوم ۷۵ به بعد می باشد. برای سال ۹۸ تغییر سنی صورت خواهد گرفت. اما این تغییر یا از شرط سنی کم یا اضافه خواهد شد. و شما میتوانید جهت مشخص بودن دقیق شرط سنی برای سال ۹۸ درخواست خودرا به سازمان سنجش ارسال نمایید.تا جواب دقیق دریافت نمایید.

 24. سلام . ایا با تراز ٨٧٠٠ و رتبه ١١٠٠٠ منطقه ٢ میتونم به یکی از سه رشته دارو دندان یا پزشکی امیدوار باشم؟ حتی تعهدی ؟

  • با سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حداقل تراز برای کد رشته های تعهدی باید بالای ۹۰۰۰ باشد . شما برای قبولی در زمان تکمیل ظرفیت شانس قبولی دلرید .

   • سلام،ببخشید شما در کامنت های پایین تر به تراز ۸۸۰۰من گفتین برای دارو تعهدی شانس دارم اما الان میگید که خداقل تراز باید۹۰۰۰ باشد،خوب میشه توضیح دهید چه حوریه؟
    ممنونم

    • با سلام حداقل تراز لازم برای داروسازی را میتوان مرز ۹۰۰۰ در نظر گرفت و افرادی که بالاتر از این تراز هستند اجتمال قبولی نسبتا مناسبی دارند اما گاهی براساس نحو انتخاب واحد دیگر داوطلبان شرکت کنند در ازمون – خطاهای سیستمی – تغییر ظرفیت دانشگاه و… این تزاز پایین تر از مرز ۹۰۰۰ می آید به همین دلیل برای تراز ۸۸۰۰ هم شانس قبولی قائل هستیم

  • با سلام. با توجه به رتبه کسب شده شما در کنکور سراسری باید خدمتتان عرض نمایم که شانس قبولی شما در هر دو رشته ی مذکور پایین میباشد و در ضمن شانس شما در سایر رشته های تجربی نسبتا بیشتر از این دو رشته ی پرطرفدار میباشد .

 25. سلام . ایا با تراز ٨٧٠٠ و رتبه ١١٠٠٠ منطقه ٢ میتونم به یکی از سه رشته دارو دندان یا پزشکی امیدوار باشم؟

  • با سلام. با توجه به رتبه کسب شده شما در کنکور سراسری باید خدمتتان عرض نمایم که شانس قبولی شما در هر دو رشته ی مذکور پایین میباشد و در ضمن شانس شما در سایر رشته های تجربی نسبتا بیشتر از این دو رشته ی پرطرفدار میباشد .

  • با سلام با توجه به تراز و رتبه کسب شده شانس قبولی شما برای این سه رشته ضعیف میباشد . شانس قبولی شما برای رشته داروسازی دوره ظرفیت مازاد دانشگاه های آزاد بهتر میباشد

 26. سلام با تراز ۸۵۶۰ و رتبه ۵۰۰۰امکان قبولی رشته های پزشکی و دارو تعهدی دارم ؟

  • سلام
   با توجه به رتبه ی شما احتمال قبولی در رشته های تعهدی در دانشگاه روزانه ضعیف می باشد،اما با توجه به تراز ۸۵۶۰امکان قبولی در رشته ی دارو سازی در واحدهای خودگردان دانشگاه آزاد نسبتا خوب است.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر رتبه و تراز شما،به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز و رتبه ی بهتری نسبت به شما دارند و ظرفیت دانشگاه ها در رشته های انتخابی بستگی دارد.

 27. سلام،من رتبم در سهمیه ۵ درصد ۲۵۰۰ شده است و در منطقه سه ۴۳۰۰ و ترازم ۸۸۰۰ هست،آیا شانسی برای دارو تعهدی و پزشکی تعهدی دارم؟
  در استان کرمانم
  ممنونم میشم که پاسخ بدهید

  • با سلام . شانس قبولی شما در استان کرمان و با توجه به رتبه و تراز کسب شده ی شما نسبتا مناسب میباشد ولی شانس رشته ی داروسازی شما بیشتر از رشته پزشکی تعهدی میباشد .

 28. با سلام و عرض خسته نباشید
  من در کنکور ۹۷شرکت کردم و رتبم در سهمیه ۵درصد۴۹۰۰ و ترازم ۸۲۵۷ شده آیا برای قبولی در رشته پزشکی یا دارو سازی تعهد خدمت شانسی دارم؟؟؟

  • باسلام
   باتوجه به رتبه شما شانس پذیرش را دارا می باشید که البته شانس پذیرش شما نسبتا متوسط است. اما پذیرش حتمی شما به ظرفیت دانشگاه نیز دخیل می باشد.

 29. سلام با رتبه ۳۰۰۰سهمیه ۵درصدی.و تراز علمی ۸۸۰۰ایا پزشکی تعهدی یا فیزیو تراپی روزانه قبول میشم؟!

 30. سلام با تراز۹۵۰۰ سهمیه ۵ درصد پزشکی دارو دندان تعهدی قبول شد

 31. با سلام.گزینش چطور هست؟یعنی داوطلب منطقه ۱ میتونه شهرهای منطقه ۱ و داوطلب منطقه ۲ شهرهای منطقه ۲رو انتخاب کنه؟ و تهرانیها همه ی شهر ها رو میتونند انتخاب کنند؟ ممنون از راهنماییتون

  • با سلام . رشته های دارای تعهد خدمت معمولا رشته های بومی گزینی هستند و شما حتما باید ساکن استان خودتان باشید و نمیتوانید در استان دیگری آن رشته را انتخاب نمایید و تهرانیها هم تابع همین قوانین هستند و تنها میتوانند استان تهران را انتخاب کنند .

 32. سلام با ۳۸۰۰ منطقه دو و سهمیه ایثار گر امکان قبولی پزشکی و دندان و دارو هست؟ هوشبری در شهر خودم بخونم بهتره یا فیزیوتراپی یا بینایی سنجی در شهر دیگه ؟

 33. سلام میخواستم بدونم درصورت قبولی در رشته تعهدی همون بومی میتونم بعد از یه مدتی انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم ویا اینکه میتونم بعد از تمام کردن ان رشته و دریافت مدرک بدون انجام تعهدات دوباره در کنکور شرکت کنم درصورت قبولی و ثبت نام در رشته دیگر دوباره باید خدمت کنم ۳ برابر طول تحصیل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخگو باشید

 34. جوابموکی میدید

  • با سلام . لطفا مشخصات کامل و دقیق تری را راجع به سوال خود مشخص فرمایید تا بتوانیم بهتر به سوالات شما پاسخگو باشیم .

 35. سلام رتبه ۵۴۳ دندان تعهدی مشهد قبول میشه

  لطفا جواب بدین ممنونم

 36. سلام رتبه ۵۴۳ دندان تعهدی مسهد قبول میشه

  لطفا چواب بدین ممنونم

 37. سلام ببخشید من تو منطقه محروم زندگی میکنم اهل فامنینم منطقه سه طلقی میشه
  بعداگه پزشکی تعهدی همدان قبول بشم همون تو شهرفامنین میرم سرکار؟

 38. ایا برای قبولی در شته های دارای تعهد باید روزانه مجاز شده باشیم.

 39. با سلام و سپاس.میخواستم بپرسم من که شیرازی هستم فقط کد رشته های مخصوص استان فارس رو میتونم بزنم یا اینکه استانهای بومی فارس مثل هرمزگان و بوشهرم میتونم؟!

 40. عباس حسین آبادی

  سلام دانشگاه علوم پزشکی ابادان پرستاری یارشته های پیراپزشکی تعهدی داره شرایطش چیه ممنون.

 41. سلام به نظرتون با۲۲۰۰منطقه ۲میتونم پزشکی روزانه قبول شم؟

 42. سلام آیا برای دانشجویان ممتاز امکان لغو تعهد یا کاهش دوره وجود داره؟

 43. سلام رشته های تعهدی چه خدود رتبه ای در منطقه دو نیاز داره؟ همین رشته های تعهدی برا دارو چه رتبه ای در منطقه دو میخواد؟

 44. با سلام و ممنون از مطلبتون . بنده دانشجوی کارشناسی ارشد هستم . شش ماه پس از شروع به تحصیل در مقطع ارشد شروع به کار کردم و در حال حاضر نزدیک به ۲ سال بیمه برای من رد شده است. آیا این ۲ سال بیمه جزئ تعهد به خدمت مقطع کارشناسی ( لیسانس ) من به حساب می آید ؟

 45. سلام .من فارغ التحصیل رشته کاردانی مبارزه بابیماریها هستم که بدون ازمون دراین رشته قبول شدم وتعهد خدمت ۶ساله دارم اما حالان دانشگاه به بهانه های مختلف از به کارگیری ماخودداری میکنه .برای اجرای تعهد مان چیکار باید بکنیم ؟؟ایادرصورتی که تعهدمان توسط دانشگاه اجرایی نمیشه امکان ادامه تحصیل برایمان است یاخیر؟؟

 46. با سلام خدمت شما. میخواستم بدونم می شه امکان پذیرش دانشجوی غیر بومی در تعهد وجود داره؟ مثلا سال ۹۶ یه دانشجو از مشهد با رتبه ۲۷۰۰ برای تعهد خدمت زاهدان قبول شده.اگه میشه یه مقدار توضیح بدین ممنون می شم.با تشکر

 47. سلام ببخشید لطفا جواب بدیدمثلا من که شیراز هستم میتونم دندانپزشکی تعدیو بوشهر بخونم ولی خدمتم رو استان خودم بگذرونم؟

  • با سلام. تعهد در محل تحصیل شما و مناطق محروم و هر جا که وزارت بهداشت تعیین کند میتوانید دوره تعهد خودرا بگذرونید.

 48. باسلام،ممنونم از مطالب خوبتون.ببخشید چگونه یک دانشجو دارای تعهد خدمت در دندانپزشکی می‌شود؟

  • با سلام . شما در رشته دندان پزشکی بمدت ۷ سال تحصیل میکنید . وبرای اینکه مدرک شما در اختیار شما قرار گیرد و همچنین شرایط برای کارکردن به صورت ازاد در رشته خود فراهم گردد حتما باید این دوره تعهد به خدمت که ۳ برابرطول دوره تحصیل هست ،باید. گذرانده شود. و جایی که دانشگاه معیین میکند کار کنید

 49. سلام، من یک مورد رو متوجه نمیشم
  این که می گویید دانشگاه تعدی برای به کار گیری دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی ندارد یعنی چی؟ چون مدرکی به ماها نمیدن زیرا که باید تعدهدمون رو بگذرونیم و دوم اینکه اگه ما رو به کار نگیرن چه جوری باید تعهدمون رو بگذرونیم؟ و خب بدون مدرک هم جایی نمیتونیم استخدام بشیم؟ آیا اگه به کار نگیرن ما رو یعنی به صورت منطقی باید عدم نیاز برای ما بزنن و مدرکمونو آزاد کنن؟

 50. سلام میخواستم بدونم ایا موقع انتخاب رشته فقط باید کد رشته های استان خودمونو بزنیم؟

  • باسلام. داوطلبان رشته های تعهد خدمت در همان استان محل تحصیل خود مشغول به خدمت می شوند یعنی شرط بومی بودن در استان محل سکونت یکی از مهم ترین شرایط رشته های تعهد خدمت است.البته مرکز یا بیمارستانی که فارغ التحصیلان باید در آن فعالیت کنند توسط وزارت بهداشت تعیین خواهد شد و دانشگاه های ارائه دهنده رشته های تعهد خدمت معمولا در نقاط محروم کشور قرار دارند و شکل پذیرش در این رشته ها به این صورت است که داوطلبان بومی آن منطقه و استان در اولویت می باشند.

 51. سلام . من ۲۸ سالمه . میتونم تعهد ۳ برابر خدمت در داروسازی استان خودم شرکت کنم . آیا میشه ؟
  شرایطش چطوریه ؟ درصد دروسم باید چطوری باشه ؟ جوابمو سریع بدین ممنونم

 52. با سلام
  آیا رشته ” تعهد خدمت داروسازی ” شرایط سنی دارد؟
  سن ۲۷ و فارغ التحصیل دوره کارشناسی روزانه
  خواهشاً جواب بدید

 53. با سلام خدمت شما.اخرین رتبه برای قبولی در پزشکی تعهد تبریز برای پسرها در سال ۹۶ چند بوده؟ و اینکه برای پذیرش مصاحبه دارن؟

 54. سلام. اینکه نوشته شده در صورتی که بومی نباشید نمیتوانیددر دانشگاه ثبت نام کنید یعنی اگر در یک رشته تعهدی که نوشته شده مخصوص بومیان شرکت کرده وقبول شده ولی بومی نباشی در دانشگاه امکان ثبت نام نداری؟
  یعنی اگر از طرف سازمان سنجش قبول شوش دانشگاه مربوطه میتواند به دلیل غیربومی بودن ثبت نام نکند؟ لطفا و لطفا پاسخ بدین.

 55. سلام، من پرستار تعهدی قبول شدم. آیا امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور دارم یا باید اول تعهد خدمتم را انجام بدم؟؟

 56. سلام میخواستم بدونم پرستاری تعهدی در طول تحصیل حقوق هم دارن یا نه؟

  • سلام. کسانی که در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی تحصیل میکنند بعد از دو سال کاردانی به مدت ۶ سال تعهد خدمت دارند اما در این مدت حقوق و مزایا نیز دارند فقط حق ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را ندارند. موفق باشید.

   • سلام مگه پیرا پزشکی بدون کنکورم داریم؟؟چه رشته های؟

    • سلام بله رشته های پیراپزشکی بدون آزمون تحت شرایط خاص ارائه میشوند: ۱-دارابودن دیپلم تجربی و معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵، ۲- ثبت نام کنکور سراسری و حضور سر جلسه ی کنکور ۳- شرط بومی بودن ۴- سه برابر طول مدت تحصیل خود باید تعهد خدمت بدهید ۵- شرط سنی برای خانم ها زیر ۲۵ سال.

 57. سلام آیا دامپزشکی کاردانی امکان تعهد کار هست؟!

  • سلام. در صورتیکه توی دفترچه انتخاب رشته، برای شهری جلوی این رشته شرط تعهد خدمت ذکر بشه امکان تعهد کار هست. اما این موضوع توی دفترچه مشخص میشه. برای هر رشته ای اگر شهری نیاز به کارشناس تو اون رشته داشته باشه، احتمال تعهد خدمتی بودنشم هست. موفق باشید.

 58. سلام ببخشید اینکه نوشتید دانشگاه تعهدی نداره برای پذیرش یعنی منی که پرستاری تعهد قبول شدم بعد از لیسانس استخدام نمیشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟اولویت پذیرش با بچه های تعهدیه یا عادی

  • سلام. احتمال استخدامتون بالاست اما اینطور نیست که بخوان تضمین صد در صدی بدن. در حالت کلی بازار کار رشته پرستاری در حال حاضر تو ایران خیلی خوبه. موفق باشید.

 59. سلام ببخشیدبا۳۸۰۰۰منطقه۲امکان داره پرستاری جندی شاپورتعهدخدمت قبول شد؟؟

 60. سلام میخواستم بدونم که زمان اعلام نتایج رشته های دارای تعهد کی هست؟برای پزشکی و دندانپزشکی وداروسازی آیا با اعلام نتایج کنکور سراسری هست یا فرق میکنه؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید