دوشنبه , ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط-کارشناسی-ارشد-بدون-آزمون 98
شرایط-کارشناسی-ارشد-بدون-آزمون 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در چند سال اخیر شایعات مختلفی مبنی بر پذیرش داوطلبان در دانشگاه های گوناگون برای مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور شکل گرفته است که البته برخی از این شایعات در خصوص کارشناسی ارشد بدون آزمون صحت داشته اما نه در مورد تمامی دانشگاه ها. در حال حاضر دانشگاه های مختلفی از جمله دانشگاه های سراسری ، دانشگاه های آزاد ، پیام نور ، علمی کاربردی ، پردیس های خودگردان و غیر انتفاعی در ایران در حال فعالیت هستند که شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در برخی از این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی بوده ایم اما برای دریافت پاسخ سوال خود در خصوص اینکه آیا دانشگاه های مذکور در مقطع کارشناسی ارشد نیز به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند یا خیر؟ در ادامه مطلب به طور اختصاصی توضیحاتی را در این خصوص ارائه داده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه آن را از دست ندهید.

ثبت نام در دوره های بدون آزمون کارشناسی ارشد تنها از میان دانشجویان استعداد های درخشان انجام می پذیرد.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور 

یکی از راه های ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد ، شرکت در آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور در این مقطع تحصیلی می باشد. نحوه پذیرش داوطلبان در دانشگاه های پیام نور برای مقطع کارشناسی ارشد ، کسب نمره حد نصاب در این آزمون می باشد.

در واقع سوالات طرح شده در آزمون فراگیر ، از دروس ترم اول مقطع کارشناسی ارشد می باشد. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کرده اند به آن ها عنوان دانش پذیر اطلاق می شود و با پذیرفته شدن در آزمون و بعد از احراز شرایط مندرج در دفترچه ، از دانش پذیری به دانشجویی تغییر وضعیت داده و برای ادامه تحصیل به مرکز پذیرفته شده معرفی می شوند.

برای پذیرفته شدن در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، کسب حداقل نمره 12 در هر درس و کسب معدل 14 در آزمون الزامی می باشد در غیر این صورت امکان تحصیل در این دوره وجود نخواهد داشت. یکی دیگر از شرایط مهم برای شرکت در این دوره دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات می باشد.

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه های علمی کاربردی در سال های گذشته در مقطع کارشناسی ارشد با شرایط و ضوابطی از جمله چند سال سابقه ی کار در رشته ی تحصیلی خود و پذیرفته شدن در مرحله ی آزمون ورودی و مصاحبه اقدام به پذیرش داوطلب می نمود که طبق گفته ریاست دانشگاه علمی کاربردی که عنوان کرد در حال حاضر در ارتقاء سطح کیفی و کمی آموزشی مقاطع کاردانی و کارشناسی باید کوشید بنابراین تا اطلاع ثانوی در دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو نخواهیم داشت.

به همین دلیل پذیرش دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی نهایتا در مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد و عبارتی تحت عنوان کارشناسی ارشد بدون آزمون و یا با آزمون برای سیستم آموزشی دانشگاه های علمی کاربردی وجود ندارد. اما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته امکان پذیر خواهد بود.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی از میان داوطلبان واجد شرایط اقدام به جذب دانشجو برای مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون می نمایند. اما تنها استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز این امکان را دارند تا بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و با احراز شرایط مربوطه ، در این مقطع به تحصیل بپردازند.

داوطلبانی که شرایط ثبت نام در دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد (استعداد های درخشان) را داشته باشند ، باید برای ثبت نام خود اقدام نمایند که در صورت پذیرفته شدن می توانند تحصیلات خود را در این مقطع و در دانشگاه های غیر انتفاعی ادامه دهند.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در بین دیگر دانشگاه ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. چند سالی است که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی آغاز شده است و شاهد ثبت نام بسیاری از داوطلبان در این دانشگاه هستیم اما در خصوص شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد نیز شرکت در آزمون ورودی الزامی می باشد اما ثبت نام بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد برای دانشجویان استعداد درخشان امکان پذیر خواهد بود که در قسمت زیر شرایط و ضوابط کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد استعدادهای درخشان را شرح داده ایم.

 •  رتبه کارشناسی داوطلبان، جزو ملاک اصلی جهت ثبت نام نخواهد بود.
 •  کسب معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر البته به استثنای دانشجویانی که مشمول دروس معادل سازی شده هستند از شرایط ثبت نام خواهد بود. این دانشجویان در صورت کسب معدل بالای 17 هم امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
 • به دانشجویان ورودی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد آزاد امکان انتخاب حداکثر 100 رشته محل داده خواهد شد .
 • امکان پذیرش دانشجویان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته های همنام وجود خواهد داشت.
 • دانشجویان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل را نخواهند داشت.
 •  مرخصی و ترم تابستانی بدون احتساب در سنوات مشمول نیمسال تحصیلی نخواهد بود به شرط آن که تعداد نیمسال تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال بیشتر نشود.

چه کسانی استعداد های درخشان محسوب می شوند؟

دانشجویان در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر جزو استعدادهای درخشان محسوب شده و این امکان را خواهند داشت تا با استفاده از تسهیلات خود جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون اقدام نمایند.

1-دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی.

2-دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.

3-دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر بعنوان مثال جشنواره های خوارزمی ، فارابی ، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

4-دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود از نظر میانگین کل محسوب می شوند. ضمن اینکه رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر 100 و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر 50 و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر 20 بوده باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۲ نظر

 1. Avatar

  سلام. ببخشید میخاستم بپرسم اگه معدل الف دانشگاه باشی ولی توی اون دانشگاه ارشد رشتع ای ک میخونی وجود نداشته باشه باز هم میشه بدون کنکور ارشد قبول شد ؟ چون ک انگار فقط باید توی همون دانشگاه ارشدو بخونی و آیا امکانش هست یه سال بین درخاست ارشد و فارق الحتصیلی فاصله بیوفته و بازم بشه از این سهمیه استفاده کرد؟ ممنون

 2. Avatar

  سلام . آیا میشه با کنکور ارشد ۹۸ رشته های علوم تربیتی پس از قبولی وارد دانشگاه شهید رجایی(فرهنگیان) شد و پس از فارغ التحصیلی مستقیم جذب آموزش پرورش شد؟؟؟؟ ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام
   معمولا پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان از بین داوطلبانی است که مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده اند.

 3. Avatar

  سلام من سال ۹۱در مقطعی کارشناسی با ازمون در رشته معماری فارغ التحصیل شدم و معدلم بالای ۱۶/۵هست
  ۱-باتوجه به مدت زمانی که از فارغ التحصیلی میگذره ایا میتونم امسال ارشد بدون کنکور (استعداد های درخشان)ثبتنام کنم؟
  ۲-اگر مجاز به ثبتنام باشم میتونم رشتم رو به اموزش زبان انگلیسی تغییر بدم؟
  ممنون

 4. Avatar

  سلام .من فارغ التحصیل سال ۹۷ هستم.سهمیه استعداد درخشان رو گفتن برای سال بعد هم حفظ میشه.ایا من میتونم ثبت نتم کنم برای پذیرش؟
  و اینکه من وزارت علوم هستم این سهمیه برا ی وزرات بهداشت استفاده نمیشه؟

 5. Avatar

  سلام.من ۹۳دانشگاه تهران جنوب فارغ التحصیل شدم.شرایط استعدادهای درخشان رو دارم.فقط همین دانشگاه میتونم ثبت نام کنم؟؟

  • Avatar

   باسلام
   داوطلبانی که در دانشگاه خود فارغ التحصیل می شوند سهمیه برای آنها اعمال می شود و آنها به صورت استعداددرخشان راحت تر پذیرش می‎شوند، همچنین شما می توانید دانشگاه های دیگر را هم انتخاب کنید.

 6. Avatar

  سلام.وقت بخیر
  رشته ی معماری هم فراگیر پیام نور داره یا خیر؟

 7. Avatar

  سلام من فارغ تحصیل سال ۹۴ هستم معدل ۱۸ می تونم بدون کنکور شرکت کنم؟

  • Avatar

   با سلام
   جهت ثبت نام ، در مقطع ارشد به صورت استعداد درخشان یا بدون آزمون ، در صورتی که در دوره های سراسری فارغ التحصیل شده باشید، بیش از دو سال از تاریخ فارغ التحصیلی شما گذشته باشد امکان شرکت در دوره‎های استعداد درخشان دانشگاه‎های سراسری برای شما وجود نخواهد داشت ، در حالی که دانشگاه آزاد برای ثبت نام در دوره های استعداد درخشان محدودیت زمانی قرار نداده است ، بنابراین شما میتوانید با آغاز ثبت نام دوره ی استعداد درخشان دانشگاه ازاد صرفا میتوانید در گروه رشته ی کارشناسی خود انتخاب رشته نمایید.

 8. Avatar

  سلام من معدلم ۱۸٫۵۳هست و رتبه ۳ دانشگاه شیراز امکانش هست که یکی از دانشگاه های تهران ارشد بدون کنکور برم.رشتم هم مهندسی شیمیه میتونم برای مهندسی نفت درخواست بدم؟

  • Avatar

   با سلام
   زمانی که دانشگاه مد نظر شما برای مقطع کارشناسی ارشد فراخوان جذب بدهد شما می‎توانید برای دانشگاه درخواست جذب ارسال نمایید، و معمولا برای جذب دانشجو از طریق استعداد درخشان رشته پایه با رشته مورد تقاضای دانشجو باید یکی باشد.

 9. Avatar

  سلام بنده در مقطع کارشناسی بدون کنکور وارد دانشگاه پیام نور شدم و ۸ واحد عمومی معادل سازی انجام دادم و الان ۶ ترمه کارشناسیو تموم کردم و معدل بالای ۱۷ دارم میخواستم ببینم میتونم در آزمون استعدادهای درخشان شرکت کنم ؟ممنون از پاسخگوییتون.

  • Avatar

   با سلام
   استعداد درخشان در دانشگاه ها ازمون نیست.تشخیص استعداد درخشان بودن یا نبودن شما بر عهده دانشگاه میباشد.در این خصوص با دانشگاه محل تحصیل خود صحبت کنید.

 10. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی پرستاری دارم (فارغ التحصیل تیر ماه ۹۷) و قصد دارم در آزمون کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور شرکت کنم
  سوال من این هست که با وجود اینکه هنوز طرح اجباری رو نگذروندم مجاز به این کار هستم یا باید طرح رو بگذرونم؟

  • Avatar

   با سلام
   در صورتی که حداقل نیمی از طول دوره طرح خود را گذرانده باشید امکان تحصیل در مقاطع بالاتر را خواهید داشت در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهید بود.

 11. Avatar

  سلام لطفا بفرمایید آیا مدرک‌موسسه غیر انتفاعی برای رشته حقوق معتبر هست؟ و اینکه ایا با این مدرک میشه برای سردفتری و یا وکالت اقدام‌کرد یا خیر ممنون

 12. Avatar

  با سلام من ارشد رشته نرم افزار قبول شدم قزوین روزانه به دلیلی مشکلاتی نتونستم برم و انصراف دادم میتونم تکمیل ظرفیت انجام بدم که تهران قبول شم لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar

   باسلام احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت در سال جاری پایین میباشد و اگر برگزار شود شما از تکمیل ظرفیت روزانه محروم میباشید

 13. Avatar

  سلام ببخشید من کارشناسی شهرسازی خوندم(بدون کنکور)
  امسال هم کنکور ارشد معماری دادم، واسه استعدادهای درخشان هم انتخاب رشته کردم، میخواستم بدونم احتمال قبولی وجود داره تو استعداد های درخشان؟ چون امروز یه جا خوندم که یکی از شرط ها اینه که رشته ی کارشناسی و رشته ی ارشد باید ” هم نام” باشن این درسته؟ شهرسازی و معماری که همنام نیستن!
  یکی هم این استعداد های درخشان همون پذیرش بدون کنکوره درسته؟! یعنی من الان نمیتونم بدون کنکور قبول شم چون شهرسازی و معماری همنام نیستن؟؟

 14. Avatar

  با عرض سلام..من دانشجوی استعداد درخشان هستم و میخوام بدونم که آیا میتونم تقاضای پذیرش بدون آزمون از چند دانشگاه را داشته باشم؟؟و اگر امتیاز قبولی در چند دانشگاه را کسب کنم ،در نهایت خودم میتوانم بین آنها انتخاب کنم یا نه؟؟؟؟

 15. Avatar

  سلام من کارشناس اتاق عمل هستم با معدل ١٧/٧۵ میتونم ارشد بدون ازمون رشته نانوتکنولوژی پزشکی و یا مهندسی پزشکی بیوتلکترونیکnm ثبت نام کنم؟اون بندی که تو دفترچه نوشته استعداد های درخشان فقط رشته همنام و متجانس رشته کارشناسیشون میتونن شرکت کنن ماها که ارشد اتاق عمل دانشگاه ازاد نداریم نمیتونیم یه رشته دیگه بخونیم؟

 16. Avatar

  سلام تو رو خدا جوابمو بدید.من لیسانسه روان شناسی گرفتم دو سال پیش،ارشد امتحان دادم امسال انتخاب رشته هم کردم.اما حالا بدون ازمون میتونم ادبیات انگلیسی بدون ازمون ازاد رو شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام.مقطع کارشناسی ارشد یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد و بدیهی است که دانشگاه های آزاد یا سراسری هیچوقت بصورت بدون شرکت در آزمون ارشد داوطلبان را پذیرش نخواهند کرد مگر اینکه شخص داوطلب جزو استعدادهای درخشان باشد که برای شمایی که برای تحصیل در مقطع ارشد رشته زبان و ادبیات انگلیسی را مد نظر دارید معدل کارشناسی شما باید بالای ۱۷ باشد که اگر بود و در صورتی که دانشگاه آزاد،فراخوان پذیرش مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون را ارائه کرد می توانید ثبت نام کنید.در غیر این صورت یا باید در آزمون سراسری مقطع ارشد شرکت کنید یا بصورت بدون کنکور فقط می توانید وارد دوره فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور شوید.همچنین رشته ادبیات انگلیسی هم بصورت فراگیر در دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد ارائه می گردد.

 17. Avatar

  با سلام
  من کنکور دادم ولی رتبم ۸۰۰۰ شده رشته ای تی
  چه جوری میتونم یا تو کدوم دانشگاه ارشد ثبت نام کنم
  هر جوری شده یا هر دانشگاهی

 18. Avatar

  سلام من لیسانس از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۹ رشته معماری آیا ارشد بدون کنکور میتونم پذیرش شوم یا خیر پیشاپیش سپاس

 19. Avatar

  سلام-من کارشناسی بدون ازمون دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدم و معدل بالای ١٧
  شرایط اینو دارم استعداد درخشان ارشد بخونم؟
  ضمنا تو کنکور ارشد امسال روزانه مجاز شدم ولی به علت تغییر رشته کارشناسی و ارشد از ادامه تحصیل ارشد تو رشته خودم منصرف شدم
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 20. Avatar

  و اینکه منظور از معدل الف معدل بالای ۱۷ است یا ۱۹؟

 21. Avatar

  با عرض سلام و تشکر بابت پیگیریهای متداولتان در پاسخ به سوالات بازدید کنندگان
  من دانشجوی ارتباط تصویری در دانشگاه سراسری یزدهستم. تا به اینجا معدلم بالای ۱۹ شده.میخواستم بدانم اگر با همین روال پیش برون میتوانم مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری بهتر مثل تهران و در همین رشته قبول شوم؟

  • ایران مشاوره

   سلام بله شما با داشتن معدل بالا میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد از سهمیه ی استعداد درخشان استفاده کرده و وارد دانشگاه شوید.

 22. Avatar

  سلام و روز بخیر
  من دانشجوی ارشد رشته مجازی دانشگاه آزاد بودم و در ترم آخر و تاقبل از مهرماه دفاع از پایان نامه رو انجام داده ام و در همان ترم آخر در رشته ای از رشته های ارشد مجازی دانشگاه علوم پزشکی که از طرف سازمان متبوعه تدوین شده است معرفی شدم تا شرکت کنم.(برای شاغلین در شغل و پست خاصی این دوره طراحی و در نظر گرفته شده است)بدون برگزاری آزمون سراسری و اعلام از طریق سازمان سنجش.آیا برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه آزادم مشکلی وجود دارد؟

 23. Avatar

  سلام
  مم هم زمان برای استعداد درخشان چند دانشگاه و کنکور ثبت نام کردم .میخواستم بدون نتایج که میاد چه طور میتونم از بین شون انتخاب کنم؟

 24. Avatar

  سلام و درود
  میخواستم بدونم با ثبت نام در ارشد فراگیر پیام نور ایا امکان ایست خدمتی وجود داره ؟ اگه وجود داره از کی این اتفاق می افته از تاریخ ثبت نام یا بعد از آزمون ؟

 25. Avatar

  با سلام و خسته نباشید من مدرک لیسانسم را با معدل بالای ۱۷ دریافت کرده ام ولی دانشگاه خودم مقطع ارشد رشته ام را ندارد باز هم میتوانم از امکانات استعداد های درخشان استفاده کنم .
  با تشکر

  • Avatar

   با سلام در صورتی که شما با ازمون وارد مقطع کارشناسی شده باشید و شرط معدل را دارا باشید .امکان ثبت نام به صورت بدون ازمون را دارید

 26. Avatar

  سلام وقت بخیر. من فارغ التحصیل ٧ ترمه ى رشته ى ژنتیک دانشگاه آزاد هستم با معدل ١٨/١٩. ولى نمیدونم آیا میتونم به عنوان استعداد درخشان براى کارشناسى ارشد بدون کنکور ثبت نام کنم؟ و اینکه زمان ثبت نام کى هست؟

  • Avatar

   سلام اگر شما با ازمون وارد دانشگاه ازاد شده باشید میتوانید از شرایط استعداد درخشان استفاده کنید. ثبت نام استعداد درخشان ازاد بطور جداگانه خواهد بود و زمان ان هنوز مشخص نشده است

 27. Avatar
  امیرسعید طاوس نژاد

  سلام من لیسانس مکانیک حرارتی و برودتی دارم می خواستم بدونم میتونم ارشد حقوق جزا و جرم شناسی بدون کنکور شرکت کنم

  • Avatar

   باسلام.بله می توانید شرکت کنید و مشکلی نخواهد بود.می توانید برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه پیام نور استفاده کنید و بصورت فراگیر وارد این مقطع شوید.

 28. Avatar

  سلام وقت بخیر من کارشناسی رشته ارتباط تصویری به صورت ناپیوسته در دانشگاه فنی خوندم معدلم هم۱۹ به بالاس .کنکور ارشد هم امسال شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم ایا امکانش هست که از شرایط استعداد درخشان استفاده کنم؟اگر میشه چجوری امکانش هست ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • Avatar

   با سلام شما میتوانید در دانشگاه فراگیر پیام نور و دانشگاه ازاد در صورت داشتن شرایط استعداد درخشان مختص دانشگاه ازاد بدون ازمون وارد این مقطع شوید.مثلا برای دانشگاه ازاد شما حتما باید در دانشگاه ازاد تحصیل کرده باشید و با ازمون وارد مقطع کارشناسی شده باشید

 29. Avatar

  با سلام میخواستم بدونم که میشه همزمان هم در استعداد درخشان بدون ازمون و هم در با ازمون ارشد دانشگاه ازاد انتخاب رشته انجام بدیم؟

 30. Avatar

  با سلام میخواستم بدونم که میشه همزمان در استعداد درخشان ارشد بدون ازمون و هم با ازمون دانشگاه ازاد انتخاب رشته انجام بدیم ؟

 31. Avatar

  سلام خسته نباشید.کسانی که بدون ازمون دوره کارشناسی رو گذروندت میتونن کارشناسی ارشد رو بدون کنکور ثبت نام کنن؟

  • ایران مشاوره

   سلام معمولا پذیرش برای مقطع ارشد به صورت بدون آزمون کمرنگ است و پذیرش هایی که بدون آزمون انجام میشود با سهمیه ی استعداد درخشان و یا به صورت فراگیر ارشد پیام نور میباشد.

 32. Avatar

  سلام وقتتون بخیر.من در رشته حسابداری تحصیل کردم و مدرک کاردانیمو از دانشگاه غیرانتفاعی و مدرک کارشناسیمو از دانشگاه جامع علمی کاربردی گرفتم و دقیقا سر ۸ترم کاردانی و کارشناسی رو یک ضرب تموم کردم و معدل لیسانسم ۱۸خرده ایه.آیا منم میتونم برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   سلام در صورت داشتن شرایط لازم برای استفاده از سهمیه استعداد درخشان و باز شدن سایت دانشگاه آزاد برای پذیرش، میتوانید شرکت کنید.

 33. Avatar

  سلام
  من معدل بالای ۱۷ کارشناسی حقوق هستم و دو ترم در یک دانشگاه بودم و باقی ترم ها رو از اونجا انصراف دادم و با پذیرش در کنکور سراسری به تحصیل در همان رشته اما دانشگاه دیگر مشغول شدم و دروس اون دو ترم رو تماما معادل سازی کردم.
  میخواستم بدونم با وجود این که رشته م رو تغییر ندادم و همون رو ادامه دادم بازم به دلیل معادل سازی نمیتونم تو ارشد بدون آزمون شرکت کنم؟ضمنا هر دو دانشگاه آزاد بودند اولی شهرستان و دومی تهران.

 34. Avatar

  سلام
  من برای پذیرش بدون آزمون یکسری از دانشگاه ها مدارک فرستادم. می خواستم ببینم اگر از طریق کنکور انتخاب رشته کنم و قبول شم آیا بازهم میتونم از سهمیه پذیرش بدون آزمونم استفاده کنم یا حتما باید اون رشته ای که از طریق کنکور قبول شدم رو برم؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 35. Avatar

  با سلام.من لیسانس رو شبانه گذروندم واس ارشد ۹۷رو همینجوری امتحان دادم گزینه پیام نور رو نزدم ولی مثل اینکه میشه انتخابش کنم چند سوال دارم. الان من اگر برای انتخاب رشته سراسری کارت پیام نور بگیرم قبولیم پیام نور با ازمون میشه ؟و بعد از قبولی پیام نوردر کلاس شرکت میکنم؟یا باز ازمون دارد ؟و اینکه موقع امنخاب رشته واس پیام نور فقط مجموعه رشته خودم رو قبول میشم؟ یا میتونم واس هر رشته ای اقدام کنم؟ممنون میشم زود جواب بدید وقتم کمه.

 36. Avatar

  امکان استفاده از شرایط استعداد درخشان برای تغییر دانشگاه به شهری دیگر در همان رشته میسر هست یا خیر؟
  در رشته مکمل آن چطور؟

 37. Avatar

  سلام . یه سوال مهم داشتم. من از طریق استعداددرخشان دانشگاه خودم قبولم ولی میخام انتخاب رشته ام بکنم . بعد اگه یه دانشگاه دولتی وروزانه قبول بشم ولی شرایط جوری باشه که نتونم برم اون دانشگاه آیا میتونم بازم از سهمیه استعداد درخشانم استفاده کنم؟ محرومیتی نداره؟

 38. Avatar

  با سلام،من فارغ التحصیل سلولی و مولکولی هستم از دانشگاه دولتی با معدل ۱۶/۸۹ ولی فکر نمیکنم جز ۱۰ درصد برتر هم دوره م باشم،میتونم برای ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   باسلام. معمولا دانشگاه آزاد داوطلبانی را که معدل بالای ۱۷ و ۱۸ دارند بصورت بدون آزمون برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می کند اما چون دانشجوی کارشناسی دانشگاه روزانه بوده اید احتمال پذیرش شما وجود دارد.اگر اطلاعیه ای در این مورد منتشر شد حتما مدارک خود را ارسال کنید.

 39. Avatar

  با سلام
  من کارشناسی ارشد رشته زبان ازمون دادم ولی میخوام رشته روانشناسی دانشگاه ازاد ثتنام کنم.ایا این ممکنه؟

  • Avatar

   باسلام.کارشناسی ارشد بدون آزمون در هیچ دانشگاهی ارائه نمی شود مگر در دانشگاه پیام نور که بصورت فراگیر جذب می کند اما اگر مایل باشید با نتیجه آزمون ارشد سال ۹۷ وارد دانشگاه آزاد شوید باید حتما در مجموعه امتحانی خود انتخاب رشته نمایبد.

 40. Avatar

  یا سلام
  من پس از پایان ثبت نام کنکور ارشد از شرکت نکردن در آزمون پشیمون شدم و یک سال هم زمان زیادی هست تا آزمون بعدی آیا امکان ادامه تحصیل در ارشد بدون آزمون هست چون پیام نور هم یک سال طول میکشه
  رشته من کامپیوتر هست لطفا راهنمایی کنید؟

  • Avatar

   باسلام.کارشناسی ارشد یکی از مقاطع عالیه ی تحصیلی است و امکان تحصیل در آن بصورت بدون کنکور ب هیچ عنوان وجود ندارد مگر در دانشگاه پیام نور بصورت فراگیر مایل به پذیرش باشید.

 41. Avatar

  سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل رسته معماری از دانشگاه ازاد با معدل ١۵/٣٠ هستم و در کنکور سراسری شرکت کرده و قبول نشدم . ایا میتوانم کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟
  ( سال قبل هم کنکور دادم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد قبول شدم ولی ب دلیل مشکلات نتوانستم برم)

 42. Avatar

  سلام خسته نباشید ممنونم از اطلاع رسانی خوبتون..یه سوال داشتم من کارشناسی کشاورزی از پیام نور دارم و معدلم ۱۶ هست کنکور سراسری ارشد شرکت کردم ولی فکر نمیکنم قبول بشم راهی هست رشته خودم که صنایع غذایی هست رو در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم؟کی ارائه میشه رشته محل های ارشد دانشگاه آزاد؟
  ممنون میشم جوابمو بدین

  • Avatar

   سلام. دانشگاه آزاد برای مقطع ارشد داوطلبان استعداد درخشان را پذیرش بدون آزمون دارد و زمان ثبت نام معمولا اواخر شهریور ماه میباشد.

 43. Avatar

  سلام
  ببخشید من لیسانس روزانه دارم ولی الان دیگه نمیتونم بخونم برای ارشد.معدلم نزدیک۱۶
  برای امسال چه رشته ای و چه دانشگاهی میتونم شرکت کنم؟
  ترجیحم آزاد یا پیام نوره

  • Avatar

   با سلام . اگر رشته ی شما پزشکی نمی باشد ،میتوانید در همه ی رشته ها به جز رشته های پزشکی شرکت نمایید و میتوانید برای ارشد فراگیر یا آزاد هم ثبت نام نمایید .

 44. Avatar

  با سلام. من دانش آموخته کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش مدریت در دانشگاه پونا هندوستان هستم.آیا امکان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی جهت اخذ مدرک مورد تایید وزارت علوم با گزراندن یک یا دو ترم امکان دارد؟
  با تشکر

 45. Avatar

  سلام خسته نباشید،من کارشناسى مدیریت بیمه خوندم الان میخوام بدونک میشه کارشناسى ارشدمو علوم تربیتى بخونم بدون کنکور؟

  • Avatar

   با سلام. برای تحصیل درمقطع ارشد بدون آزمون دو راه وجود دارد،۱) فراگیر ارشد پیام نور ۲)استفاده از سهمیه درخشان (معدل بالای ۱۸ یا ۱۷ )

   • Avatar

    سلام خسته نباشید
    ممنون از راهنمایی شما
    من لیسانس مدیریت برنامه ریزی فرهنگی از دانشگاه علمی کاربردی هستم با معدل ۱۹/۴۱ آیا می تونم از ارشد بدون آزمون استفاده کنم تشکر

    • ایران مشاوره

     با سلام. جهت تحصیل در مقطع ارشد بدون آزمون به دو حالت امکانپذیر می باشد، حالت اول برای استعداد درخشان دانشگاه آزاد که در این حالت شما باید فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد باشید.و شرط معدل بالای ۱۸ باشد، و حالت دوم فراگیر پیام نور می باشد، که در صورت داشتن مدرک کارشناسی یا لیسانس امکان ثبت نام برای شما فراهم خواهد بود.در فراگیر پیام نور شما باید برحسب رشته ایی که انتخاب میکنید در ترم اول به صورت دانش پذیر خواهید بود ، یعنی ترم اول از طریق دانشگاه پیام نور از شما آزمون خواهد گرفته شد،در صورت قبولی و کسب نمره حدنصاب وارد ترم دوم خواهید شد ، در غیراین صورت حذف خواهی گردید.

 46. Avatar

  سلام من سال دوممه کنکور تجربی میدم اگه اون دانشگاه مورد علاقمو نیارم برا اینکه سربازی نرم میتونم برم پیام نور ثبت نام کنم و دوترم بگیرم و نرم. بعد مشکلی ک نداره بهمن که میخوام برا سراسری ثبت نام کنم بعدش تیر یا خرداد از پیام نور انصراف بدم کنکور سراسری تجربی بدم؟ مشکلی که تو ثبت نام سراسری ب وجود نمیاد؟

  • Avatar

   سلام . بله می توانید در یکی از دانشگاه های غیر سراسری ثبت نام کنید . و برای سال بعد در آزمون شرکت بفرمایید . و درصورت قبولی ، از دانشگاه قبلی انصراف دهید .
   البته این یک سال از حداکثر سنواتی که از طرف نظام وظیفه به شما تعلق خواهد گرفت ، کم می شود . ولی مشکل حادی پیش نمی آید و قابل حل است.

 47. Avatar

  سلام خسته نباشید من میخاستم بدونم که دانشگاه علمی کاربردی در مقطع ارشد بازاریابی دانشجو میپذیره؟من فوق شیمی تجزیه دارم و میخام یه مدرک درباره بازاریابی بگیرم هرچه زودتر بهتر میشه راهنمایی کنید؟باید چکار کنم؟

  • Avatar

   باسلام. مقطع ارشد بدون آزمون وجود ندارد و شما حتما باید در کنکور ارشد شرکت کنید.همچنین دانشگاه علمی کاربردی هم مقطع ارشد را ارائه نمی دهد.

 48. Avatar

  سلام.خسته نباشید.ببخشیدمن کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر با معدل۱۶ دردانشکاه ازادلارستان فارغ التحصیل شدم.الان دوساله امسال خواستم کنکوربدم متاسفانه تاریخش رونمیدونستمو الان تازه فهمیدم تموم شده وقتش.راهی هست بتونم مهر ماه برم دانشکه برای ارشد؟ممنون میشم پاسخ بدید.خیلی ناراحتم.

  • Avatar

   باسلام. اگر مایل باشید برای مهرماه دانشجوی ارشد دانشگاه های سراسری یا آزاد باشید نه متاسفانه برای سال ۹۷ نمی توانید کاری انجام دهید چون کنکور کارشناسی ارشد در ۶و۷ اردیبهشت ماه برگزار گردید.در مهرماه تنها برای دوره های فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد می توانید اقدام کنید چون زمان ثبت نامش همان مهرماه می باشد.

 49. Avatar

  سلام وقت بخیر من دانشجو رشته بیوتکنولوژی دانشگاه آزاد هستم و سال آخر محسوب میشم معدل کلمم تا الآن ۱۸ بوده میخواستم بدونم چه دانشگاه های پذیرش بدون آزمون مرتبط با رشته تحصیلیم داره

 50. Avatar

  سلام خسته نباشید.خواستم بدونم برای ارشد بدون ازمون دانشگاه تهران و فردوسی مشهد از دانشگاه پیامنور هم میتونن شرکت کنن??ممنونم

  • Avatar

   باسلام. شما با داشتن شرایط ویژه ی دانشگاه های سراسری که بدون آزمون فراخوان پذیرش برای ارشد می دهند،بله میتوانید شرکت کنید اما باید جزو استعدادهای درخشان باشید که معدل کارشناسیتون بالا باشه.

دریافت مشاوره