پنج شنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور 97

شرایط-کارشناسی-ارشد-بدون-آزمون
شرایط-کارشناسی-ارشد-بدون-آزمون

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در چند سال اخیر شایعات مختلفی مبنی بر پذیرش داوطلبان در دانشگاه های گوناگون مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور شکل گرفته است که البته برخی از این شایعات در خصوص کارشناسی ارشد بدون آزمون صحت داشته اما نه در مورد تمامی دانشگاه ها. در حال حاضر دانشگاه های مختلفی از جمله دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، پردیس های خودگردان و غیر انتفاعی در ایران در حال فعالیت هستند که شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در برخی از این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی بوده ایم اما برای دریافت پاسخ سوال خود در خصوص اینکه آیا دانشگاه های مذکور در مقطع کارشناسی ارشد نیز به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند یا خیر؟ در ادامه مطلب به طور اختصاصی توضیحاتی را  در این خصوص ارائه داده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه آن را از دست ندهید.

توجه داشته باشید که ، برای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور 

سوالات متداولی در خصوص کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه پیام نور توسط داوطلبان از مشاوران مرکز ایران مشاوره پرسیده می شود. به همین دلیل لازم می دانیم در این مقاله برای متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه پیام نور را دارند، شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه پیام نور را شرح دهیم. دانشگاه های پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور اقدام به پذیرش داوطلبان می نماید اما نحوه پذیرش داوطلبان در دانشگاه های پیام نور برای مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون به این صورت است که داوطلبان باید ابتدا ثبت نام نموده و در آزمون ورودی که جایگزین کنکور ارشد می باشد که نام دیگر آن کنکور فراگیر ارشد پیام نور است شرکت نمایند.

در واقع سوالات طرح شده در این آزمون از دروس اولیه مقطع کارشناسی ارشد می باشد و نمره منفی در آن تاثیری ندارد. همچنین زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون معمولا در اسفند ماه همان سال می باشد و اعلام نتایج آن در اواخر اردیبهشت ماه همان سال خواهد بود که داوطلبان جهت دریافت کارت ورود به جلسه می بایست در اوایل اسفند ماه با مراجعه به سایت سنجش اقدام به دریافت کارت نمایند. برای آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 ،  ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 96 – 97 و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک نمایید.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه های علمی کاربردی در سال های گذشته در مقطع کارشناسی ارشد با شرایط و ضوابطی از جمله چند سال سابقه ی کار در رشته ی تحصیلی خود و پذیرفته شدن در مرحله ی آزمون ورودی و مصاحبه اقدام به پذیرش داوطلب می نمود که طبق گفته ریاست دانشگاه علمی کاربردی که عنوان کرد در حال حاضر در ارتقاء سطح کیفی و کمی آموزشی مقاطع کاردانی و کارشناسی باید کوشید بنابراین تا اطلاع ثانوی در دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو نخواهیم داشت. به همین دلیل پذیرش دانشجو در دانشگاه های علمی کاربردی نهایتا در مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد و عبارتی تحت عنوان کارشناسی ارشد بدون آزمون و یا با آزمون برای سیستم آموزشی دانشگاه های علمی کاربردی  وجود ندارد. اما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته امکان پذیر خواهد بود.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه غیرانتفاعی

یکی دیگر از شایعاتی که در خصوص پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد صورت گرفت مربوط به دانشگاه غیرانتفاعی بود که موج عظیمی از داوطلبان راغب به ثبت نام و ادامه تحصیل در این مقطع شدند که البته این طرح مورد قبول و تایید سازمان سنجش و وزارت علوم قرار نگرفت. بنابراین در حال حاضر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه غیرانتفاعی امکان پذیر نخواهد بود.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در بین دیگر دانشگاه ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. چند سالی است که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی آغاز شده است و شاهد ثبت نام بسیاری از داوطلبان در این دانشگاه هستیم اما در خصوص کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد نیز شرکت در آزمون ورودی الزامی می باشد اما ثبت نام بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد برای دانشجویان استعداد درخشان امکان پذیر خواهد بود که در قسمت زیر شرایط و ضوابط کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد استعدادهای درخشان را شرح داده ایم.

چه کسانی استعداد های درخشان محسوب می شوند؟

دانشجویان در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر جزو استعدادهای درخشان محسوب شده و این امکان را خواهند داشت تا با استفاده از تسهیلات خود جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون اقدام نمایند.

1-دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی.

2-دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.

3-دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر بعنوان مثال جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

4-دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود  از نظر میانگین کل محسوب می شوند.ضمن اینکه رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر 100  و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر 50 و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر 20 بوده باشند.

شرایط ثبت نام بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد ( استعدادهای درخشان)

 •  رتبه کارشناسی داوطلبان، جزو ملاک اصلی جهت ثبت نام نخواهد بود.
 •  کسب معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر  البته به استثنای دانشجویانی که مشمول دروس معادل سازی شده هستند از شرایط ثبت نام خواهد بود.این دانشجویان در صورت کسب معدل بالای 17 هم امکان ثبت نام را نخواهند داشت.
 • به دانشجویان ورودی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد آزاد امکان انتخاب حداکثر 100 رشته محل داده خواهد شد .
 • امکان پذیرش دانشجویان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته های همنام وجود خواهد داشت.
 • دانشجویان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل را نخواهند داشت.
 •  مرخصی و ترم تابستانی بدون احتساب در سنوات مشمول نیمسال تحصیلی نخواهد بود به شرط آن که تعداد نیمسال تحصیلی برای دوره ی کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال بیشتر نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۶ نظر

 1. سلام بنده در مقطع کارشناسی بدون کنکور وارد دانشگاه پیام نور شدم و ۸ واحد عمومی معادل سازی انجام دادم و الان ۶ ترمه کارشناسیو تموم کردم و معدل بالای ۱۷ دارم میخواستم ببینم میتونم در آزمون استعدادهای درخشان شرکت کنم ؟ممنون از پاسخگوییتون.

  • با سلام
   استعداد درخشان در دانشگاه ها ازمون نیست.تشخیص استعداد درخشان بودن یا نبودن شما بر عهده دانشگاه میباشد.در این خصوص با دانشگاه محل تحصیل خود صحبت کنید.

 2. سلام وقت بخیر
  من کارشناسی پرستاری دارم (فارغ التحصیل تیر ماه ۹۷) و قصد دارم در آزمون کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور شرکت کنم
  سوال من این هست که با وجود اینکه هنوز طرح اجباری رو نگذروندم مجاز به این کار هستم یا باید طرح رو بگذرونم؟

  • با سلام
   در صورتی که حداقل نیمی از طول دوره طرح خود را گذرانده باشید امکان تحصیل در مقاطع بالاتر را خواهید داشت در غیر اینصورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهید بود.

 3. سلام لطفا بفرمایید آیا مدرک‌موسسه غیر انتفاعی برای رشته حقوق معتبر هست؟ و اینکه ایا با این مدرک میشه برای سردفتری و یا وکالت اقدام‌کرد یا خیر ممنون

 4. با سلام من ارشد رشته نرم افزار قبول شدم قزوین روزانه به دلیلی مشکلاتی نتونستم برم و انصراف دادم میتونم تکمیل ظرفیت انجام بدم که تهران قبول شم لطفا راهنمایی کنید

  • باسلام احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت در سال جاری پایین میباشد و اگر برگزار شود شما از تکمیل ظرفیت روزانه محروم میباشید

 5. سلام تو رو خدا جوابمو بدید.من لیسانسه روان شناسی گرفتم دو سال پیش،ارشد امتحان دادم امسال انتخاب رشته هم کردم.اما حالا بدون ازمون میتونم ادبیات انگلیسی بدون ازمون ازاد رو شرکت کنم؟

  • باسلام.مقطع کارشناسی ارشد یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد و بدیهی است که دانشگاه های آزاد یا سراسری هیچوقت بصورت بدون شرکت در آزمون ارشد داوطلبان را پذیرش نخواهند کرد مگر اینکه شخص داوطلب جزو استعدادهای درخشان باشد که برای شمایی که برای تحصیل در مقطع ارشد رشته زبان و ادبیات انگلیسی را مد نظر دارید معدل کارشناسی شما باید بالای ۱۷ باشد که اگر بود و در صورتی که دانشگاه آزاد،فراخوان پذیرش مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون را ارائه کرد می توانید ثبت نام کنید.در غیر این صورت یا باید در آزمون سراسری مقطع ارشد شرکت کنید یا بصورت بدون کنکور فقط می توانید وارد دوره فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور شوید.همچنین رشته ادبیات انگلیسی هم بصورت فراگیر در دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد ارائه می گردد.

 6. با سلام
  من کنکور دادم ولی رتبم ۸۰۰۰ شده رشته ای تی
  چه جوری میتونم یا تو کدوم دانشگاه ارشد ثبت نام کنم
  هر جوری شده یا هر دانشگاهی

 7. سلام من لیسانس از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۹ رشته معماری آیا ارشد بدون کنکور میتونم پذیرش شوم یا خیر پیشاپیش سپاس

 8. سلام-من کارشناسی بدون ازمون دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدم و معدل بالای ١٧
  شرایط اینو دارم استعداد درخشان ارشد بخونم؟
  ضمنا تو کنکور ارشد امسال روزانه مجاز شدم ولی به علت تغییر رشته کارشناسی و ارشد از ادامه تحصیل ارشد تو رشته خودم منصرف شدم
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 9. و اینکه منظور از معدل الف معدل بالای ۱۷ است یا ۱۹؟

 10. با عرض سلام و تشکر بابت پیگیریهای متداولتان در پاسخ به سوالات بازدید کنندگان
  من دانشجوی ارتباط تصویری در دانشگاه سراسری یزدهستم. تا به اینجا معدلم بالای ۱۹ شده.میخواستم بدانم اگر با همین روال پیش برون میتوانم مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری بهتر مثل تهران و در همین رشته قبول شوم؟

  • سلام بله شما با داشتن معدل بالا میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد از سهمیه ی استعداد درخشان استفاده کرده و وارد دانشگاه شوید.

 11. سلام و روز بخیر
  من دانشجوی ارشد رشته مجازی دانشگاه آزاد بودم و در ترم آخر و تاقبل از مهرماه دفاع از پایان نامه رو انجام داده ام و در همان ترم آخر در رشته ای از رشته های ارشد مجازی دانشگاه علوم پزشکی که از طرف سازمان متبوعه تدوین شده است معرفی شدم تا شرکت کنم.(برای شاغلین در شغل و پست خاصی این دوره طراحی و در نظر گرفته شده است)بدون برگزاری آزمون سراسری و اعلام از طریق سازمان سنجش.آیا برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه آزادم مشکلی وجود دارد؟

 12. سلام
  مم هم زمان برای استعداد درخشان چند دانشگاه و کنکور ثبت نام کردم .میخواستم بدون نتایج که میاد چه طور میتونم از بین شون انتخاب کنم؟

 13. سلام و درود
  میخواستم بدونم با ثبت نام در ارشد فراگیر پیام نور ایا امکان ایست خدمتی وجود داره ؟ اگه وجود داره از کی این اتفاق می افته از تاریخ ثبت نام یا بعد از آزمون ؟

 14. با سلام و خسته نباشید من مدرک لیسانسم را با معدل بالای ۱۷ دریافت کرده ام ولی دانشگاه خودم مقطع ارشد رشته ام را ندارد باز هم میتوانم از امکانات استعداد های درخشان استفاده کنم .
  با تشکر

  • با سلام در صورتی که شما با ازمون وارد مقطع کارشناسی شده باشید و شرط معدل را دارا باشید .امکان ثبت نام به صورت بدون ازمون را دارید

 15. سلام وقت بخیر. من فارغ التحصیل ٧ ترمه ى رشته ى ژنتیک دانشگاه آزاد هستم با معدل ١٨/١٩. ولى نمیدونم آیا میتونم به عنوان استعداد درخشان براى کارشناسى ارشد بدون کنکور ثبت نام کنم؟ و اینکه زمان ثبت نام کى هست؟

  • سلام اگر شما با ازمون وارد دانشگاه ازاد شده باشید میتوانید از شرایط استعداد درخشان استفاده کنید. ثبت نام استعداد درخشان ازاد بطور جداگانه خواهد بود و زمان ان هنوز مشخص نشده است

 16. امیرسعید طاوس نژاد

  سلام من لیسانس مکانیک حرارتی و برودتی دارم می خواستم بدونم میتونم ارشد حقوق جزا و جرم شناسی بدون کنکور شرکت کنم

  • باسلام.بله می توانید شرکت کنید و مشکلی نخواهد بود.می توانید برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه پیام نور استفاده کنید و بصورت فراگیر وارد این مقطع شوید.

 17. سلام وقت بخیر من کارشناسی رشته ارتباط تصویری به صورت ناپیوسته در دانشگاه فنی خوندم معدلم هم۱۹ به بالاس .کنکور ارشد هم امسال شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم ایا امکانش هست که از شرایط استعداد درخشان استفاده کنم؟اگر میشه چجوری امکانش هست ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام شما میتوانید در دانشگاه فراگیر پیام نور و دانشگاه ازاد در صورت داشتن شرایط استعداد درخشان مختص دانشگاه ازاد بدون ازمون وارد این مقطع شوید.مثلا برای دانشگاه ازاد شما حتما باید در دانشگاه ازاد تحصیل کرده باشید و با ازمون وارد مقطع کارشناسی شده باشید

 18. با سلام میخواستم بدونم که میشه همزمان هم در استعداد درخشان بدون ازمون و هم در با ازمون ارشد دانشگاه ازاد انتخاب رشته انجام بدیم؟

 19. با سلام میخواستم بدونم که میشه همزمان در استعداد درخشان ارشد بدون ازمون و هم با ازمون دانشگاه ازاد انتخاب رشته انجام بدیم ؟

 20. سلام خسته نباشید.کسانی که بدون ازمون دوره کارشناسی رو گذروندت میتونن کارشناسی ارشد رو بدون کنکور ثبت نام کنن؟

  • سلام معمولا پذیرش برای مقطع ارشد به صورت بدون آزمون کمرنگ است و پذیرش هایی که بدون آزمون انجام میشود با سهمیه ی استعداد درخشان و یا به صورت فراگیر ارشد پیام نور میباشد.

 21. سلام وقتتون بخیر.من در رشته حسابداری تحصیل کردم و مدرک کاردانیمو از دانشگاه غیرانتفاعی و مدرک کارشناسیمو از دانشگاه جامع علمی کاربردی گرفتم و دقیقا سر ۸ترم کاردانی و کارشناسی رو یک ضرب تموم کردم و معدل لیسانسم ۱۸خرده ایه.آیا منم میتونم برای پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنم؟

  • سلام در صورت داشتن شرایط لازم برای استفاده از سهمیه استعداد درخشان و باز شدن سایت دانشگاه آزاد برای پذیرش، میتوانید شرکت کنید.

 22. سلام
  من معدل بالای ۱۷ کارشناسی حقوق هستم و دو ترم در یک دانشگاه بودم و باقی ترم ها رو از اونجا انصراف دادم و با پذیرش در کنکور سراسری به تحصیل در همان رشته اما دانشگاه دیگر مشغول شدم و دروس اون دو ترم رو تماما معادل سازی کردم.
  میخواستم بدونم با وجود این که رشته م رو تغییر ندادم و همون رو ادامه دادم بازم به دلیل معادل سازی نمیتونم تو ارشد بدون آزمون شرکت کنم؟ضمنا هر دو دانشگاه آزاد بودند اولی شهرستان و دومی تهران.

 23. سلام
  من برای پذیرش بدون آزمون یکسری از دانشگاه ها مدارک فرستادم. می خواستم ببینم اگر از طریق کنکور انتخاب رشته کنم و قبول شم آیا بازهم میتونم از سهمیه پذیرش بدون آزمونم استفاده کنم یا حتما باید اون رشته ای که از طریق کنکور قبول شدم رو برم؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 24. با سلام.من لیسانس رو شبانه گذروندم واس ارشد ۹۷رو همینجوری امتحان دادم گزینه پیام نور رو نزدم ولی مثل اینکه میشه انتخابش کنم چند سوال دارم. الان من اگر برای انتخاب رشته سراسری کارت پیام نور بگیرم قبولیم پیام نور با ازمون میشه ؟و بعد از قبولی پیام نوردر کلاس شرکت میکنم؟یا باز ازمون دارد ؟و اینکه موقع امنخاب رشته واس پیام نور فقط مجموعه رشته خودم رو قبول میشم؟ یا میتونم واس هر رشته ای اقدام کنم؟ممنون میشم زود جواب بدید وقتم کمه.

 25. امکان استفاده از شرایط استعداد درخشان برای تغییر دانشگاه به شهری دیگر در همان رشته میسر هست یا خیر؟
  در رشته مکمل آن چطور؟

 26. سلام . یه سوال مهم داشتم. من از طریق استعداددرخشان دانشگاه خودم قبولم ولی میخام انتخاب رشته ام بکنم . بعد اگه یه دانشگاه دولتی وروزانه قبول بشم ولی شرایط جوری باشه که نتونم برم اون دانشگاه آیا میتونم بازم از سهمیه استعداد درخشانم استفاده کنم؟ محرومیتی نداره؟

 27. با سلام،من فارغ التحصیل سلولی و مولکولی هستم از دانشگاه دولتی با معدل ۱۶/۸۹ ولی فکر نمیکنم جز ۱۰ درصد برتر هم دوره م باشم،میتونم برای ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

  • باسلام. معمولا دانشگاه آزاد داوطلبانی را که معدل بالای ۱۷ و ۱۸ دارند بصورت بدون آزمون برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می کند اما چون دانشجوی کارشناسی دانشگاه روزانه بوده اید احتمال پذیرش شما وجود دارد.اگر اطلاعیه ای در این مورد منتشر شد حتما مدارک خود را ارسال کنید.

 28. با سلام
  من کارشناسی ارشد رشته زبان ازمون دادم ولی میخوام رشته روانشناسی دانشگاه ازاد ثتنام کنم.ایا این ممکنه؟

  • باسلام.کارشناسی ارشد بدون آزمون در هیچ دانشگاهی ارائه نمی شود مگر در دانشگاه پیام نور که بصورت فراگیر جذب می کند اما اگر مایل باشید با نتیجه آزمون ارشد سال ۹۷ وارد دانشگاه آزاد شوید باید حتما در مجموعه امتحانی خود انتخاب رشته نمایبد.

 29. یا سلام
  من پس از پایان ثبت نام کنکور ارشد از شرکت نکردن در آزمون پشیمون شدم و یک سال هم زمان زیادی هست تا آزمون بعدی آیا امکان ادامه تحصیل در ارشد بدون آزمون هست چون پیام نور هم یک سال طول میکشه
  رشته من کامپیوتر هست لطفا راهنمایی کنید؟

  • باسلام.کارشناسی ارشد یکی از مقاطع عالیه ی تحصیلی است و امکان تحصیل در آن بصورت بدون کنکور ب هیچ عنوان وجود ندارد مگر در دانشگاه پیام نور بصورت فراگیر مایل به پذیرش باشید.

 30. سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل رسته معماری از دانشگاه ازاد با معدل ١۵/٣٠ هستم و در کنکور سراسری شرکت کرده و قبول نشدم . ایا میتوانم کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟
  ( سال قبل هم کنکور دادم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد قبول شدم ولی ب دلیل مشکلات نتوانستم برم)

 31. سلام خسته نباشید ممنونم از اطلاع رسانی خوبتون..یه سوال داشتم من کارشناسی کشاورزی از پیام نور دارم و معدلم ۱۶ هست کنکور سراسری ارشد شرکت کردم ولی فکر نمیکنم قبول بشم راهی هست رشته خودم که صنایع غذایی هست رو در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم؟کی ارائه میشه رشته محل های ارشد دانشگاه آزاد؟
  ممنون میشم جوابمو بدین

  • سلام. دانشگاه آزاد برای مقطع ارشد داوطلبان استعداد درخشان را پذیرش بدون آزمون دارد و زمان ثبت نام معمولا اواخر شهریور ماه میباشد.

 32. سلام
  ببخشید من لیسانس روزانه دارم ولی الان دیگه نمیتونم بخونم برای ارشد.معدلم نزدیک۱۶
  برای امسال چه رشته ای و چه دانشگاهی میتونم شرکت کنم؟
  ترجیحم آزاد یا پیام نوره

  • با سلام . اگر رشته ی شما پزشکی نمی باشد ،میتوانید در همه ی رشته ها به جز رشته های پزشکی شرکت نمایید و میتوانید برای ارشد فراگیر یا آزاد هم ثبت نام نمایید .

 33. با سلام. من دانش آموخته کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش مدریت در دانشگاه پونا هندوستان هستم.آیا امکان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی جهت اخذ مدرک مورد تایید وزارت علوم با گزراندن یک یا دو ترم امکان دارد؟
  با تشکر

 34. سلام خسته نباشید،من کارشناسى مدیریت بیمه خوندم الان میخوام بدونک میشه کارشناسى ارشدمو علوم تربیتى بخونم بدون کنکور؟

  • با سلام. برای تحصیل درمقطع ارشد بدون آزمون دو راه وجود دارد،۱) فراگیر ارشد پیام نور ۲)استفاده از سهمیه درخشان (معدل بالای ۱۸ یا ۱۷ )

   • سلام خسته نباشید
    ممنون از راهنمایی شما
    من لیسانس مدیریت برنامه ریزی فرهنگی از دانشگاه علمی کاربردی هستم با معدل ۱۹/۴۱ آیا می تونم از ارشد بدون آزمون استفاده کنم تشکر

    • با سلام. جهت تحصیل در مقطع ارشد بدون آزمون به دو حالت امکانپذیر می باشد، حالت اول برای استعداد درخشان دانشگاه آزاد که در این حالت شما باید فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد باشید.و شرط معدل بالای ۱۸ باشد، و حالت دوم فراگیر پیام نور می باشد، که در صورت داشتن مدرک کارشناسی یا لیسانس امکان ثبت نام برای شما فراهم خواهد بود.در فراگیر پیام نور شما باید برحسب رشته ایی که انتخاب میکنید در ترم اول به صورت دانش پذیر خواهید بود ، یعنی ترم اول از طریق دانشگاه پیام نور از شما آزمون خواهد گرفته شد،در صورت قبولی و کسب نمره حدنصاب وارد ترم دوم خواهید شد ، در غیراین صورت حذف خواهی گردید.

 35. سلام من سال دوممه کنکور تجربی میدم اگه اون دانشگاه مورد علاقمو نیارم برا اینکه سربازی نرم میتونم برم پیام نور ثبت نام کنم و دوترم بگیرم و نرم. بعد مشکلی ک نداره بهمن که میخوام برا سراسری ثبت نام کنم بعدش تیر یا خرداد از پیام نور انصراف بدم کنکور سراسری تجربی بدم؟ مشکلی که تو ثبت نام سراسری ب وجود نمیاد؟

  • سلام . بله می توانید در یکی از دانشگاه های غیر سراسری ثبت نام کنید . و برای سال بعد در آزمون شرکت بفرمایید . و درصورت قبولی ، از دانشگاه قبلی انصراف دهید .
   البته این یک سال از حداکثر سنواتی که از طرف نظام وظیفه به شما تعلق خواهد گرفت ، کم می شود . ولی مشکل حادی پیش نمی آید و قابل حل است.

 36. سلام خسته نباشید من میخاستم بدونم که دانشگاه علمی کاربردی در مقطع ارشد بازاریابی دانشجو میپذیره؟من فوق شیمی تجزیه دارم و میخام یه مدرک درباره بازاریابی بگیرم هرچه زودتر بهتر میشه راهنمایی کنید؟باید چکار کنم؟

  • باسلام. مقطع ارشد بدون آزمون وجود ندارد و شما حتما باید در کنکور ارشد شرکت کنید.همچنین دانشگاه علمی کاربردی هم مقطع ارشد را ارائه نمی دهد.

 37. سلام.خسته نباشید.ببخشیدمن کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر با معدل۱۶ دردانشکاه ازادلارستان فارغ التحصیل شدم.الان دوساله امسال خواستم کنکوربدم متاسفانه تاریخش رونمیدونستمو الان تازه فهمیدم تموم شده وقتش.راهی هست بتونم مهر ماه برم دانشکه برای ارشد؟ممنون میشم پاسخ بدید.خیلی ناراحتم.

  • باسلام. اگر مایل باشید برای مهرماه دانشجوی ارشد دانشگاه های سراسری یا آزاد باشید نه متاسفانه برای سال ۹۷ نمی توانید کاری انجام دهید چون کنکور کارشناسی ارشد در ۶و۷ اردیبهشت ماه برگزار گردید.در مهرماه تنها برای دوره های فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد می توانید اقدام کنید چون زمان ثبت نامش همان مهرماه می باشد.

 38. سلام وقت بخیر من دانشجو رشته بیوتکنولوژی دانشگاه آزاد هستم و سال آخر محسوب میشم معدل کلمم تا الآن ۱۸ بوده میخواستم بدونم چه دانشگاه های پذیرش بدون آزمون مرتبط با رشته تحصیلیم داره

 39. سلام خسته نباشید.خواستم بدونم برای ارشد بدون ازمون دانشگاه تهران و فردوسی مشهد از دانشگاه پیامنور هم میتونن شرکت کنن??ممنونم

  • باسلام. شما با داشتن شرایط ویژه ی دانشگاه های سراسری که بدون آزمون فراخوان پذیرش برای ارشد می دهند،بله میتوانید شرکت کنید اما باید جزو استعدادهای درخشان باشید که معدل کارشناسیتون بالا باشه.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید