تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400
شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

در چند سال اخیر شایعات مختلفی مبنی بر پذیرش داوطلبان در دانشگاه های گوناگون برای مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور شکل گرفته است که البته برخی از این شایعات صحت داشته اما نه در مورد تمامی دانشگاه ها.

در حال حاضر دانشگاه های مختلفی از جمله دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، پردیس های خودگردان و غیر انتفاعی در ایران در حال فعالیت هستند و شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در برخی از این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی بوده ایم. اکنون این سوال مطرح می شود که آیا دانشگاه های مذکور در مقطع کارشناسی ارشد نیز به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند یا خیر؟ در ادامه به طور اختصاصی توضیحاتی را در این خصوص ارائه داده ایم که پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب را مطالعه فرمایید.

در صورت برگزاری پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور در سال 1400، پذیرفته شدگان این مقطع نیز مجاز به ثبت نام می باشند.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون 1400 صرفا بر اساس سوابق تحصیلی

در سال گذشته شرکت در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دارای شرایط ویژه و مختص خود می باشد که سازمان سنجش با انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور، ضوابط و مقررات این پذیرش را به همراه سایر جزئیات مربوط به ثبت نام بیان کرده بود. بر اساس این شرایط که در موارد زیر به آن ها پرداخته ایم، حتی پذیرفته شدگان در کنکور کارشناسی ارشد نیز می توانستند در صورت تمایل نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. التزام عملی نسبت به احکام اسلام (انجام واجبات و ترک محرمات)
 3. عدم دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 4. نداشتن پیشینه فعالیت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن ها
 5. عدم سوء سابقه فساد اخلاقی
 6. مشهور نبودن به ارتکاب اعمال خلاف ارزش های شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا اشتغال

تبصره 1: داوطلبان اقلیت های دینی (ادیان رسمی در قانون اساسی) مشمول بند 2 نمی باشند به شرط آن که قصد نقض احکام اسلامی را نداشته باشند.

تبصره 2: چنانچه متقاضی در گذشته با جمهوری اسلامی دشمنی داشته است لازم است که تغییر نظر وی لحاظ گردد.

در صورت تکرار شیوه پذیرش دانشجو مطابق روند سال گذشته این شرایط برای سال 1400 به روز رسانی می گردد.

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات، فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورالی عالی انقلاب فرهنگی یا گواهی اشتغال به تحصیلی در سال آخر دوره کارشناسی (در صورت فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن ماه 1400)
 • امکان انتخاب رشته و ثبت نام صرفا در یکی از کد رشته های امتحانی گروه علوم انسانی برای فضلا و طلاب حوزه های علمیه ( که دارای مدرک سطح 2 بوده و یا تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 فارغ التحصیل می شوند)
 • دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته با حداقل معدل 12
 • ارائه تعهد برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد در هنگام ثبت نام توسط داوطلبان پذیرفته شده در دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
 • سپردن تضمین به صندوق های رفاه دانشجویان جهت انجام تعهد پس از پایان مقطع تحصیلی جدید، برای بهره مندان از تسهیلات صندوق های مذکور

نکات مربوط به شرایط

 1.  شرکت کنندگان پذیرفته شده در دوره های روزانه در آزمون حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، امکان نام نویسی در این مرحله از پذیرش دوره های کارشناسی ارشد را نخواهند داشت.
 2. دانشجویان در حال تحصیل در دوره های غیرروزانه (شهریه پرداز) شامل نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس خودگردان، پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه های آزاد که در آزمون ورودی سال 99 و قبل از آن پذیرفته شده اند، (در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا) مجاز به ثبت نام و شرکت در این پذیرش، بدون انصراف از تحصیل می باشند. طبیعتا این دسته از افراد چنانچه پس از اعلام نتایج به طور قطعی قبول شده باشند، موظف به انصراف کامل از رشته محل قبلی هستند و لازم است که مدارک مربوط به انصراف خود را به دانشگاه جدید محل تحصیل ارائه نمایند.
 3. داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 1400 شرکت کرده و پذیرفته شده اند، در صورت تمایل می توانند در این فرآیند ثبت نام کنند. لازم به ذکر است در صورت پذیرش در این مرحله، قبولی قبلی آن ها باطل شده و می بایست در رشته محل قبولی جدید نام نویسی کرده و ادامه تحصیل دهند.
 4. تمامی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری (در صورت نداشتن منع از نظر نظام وظیفه) چنانچه علاقه مند به شرکت مجدد در این مرحله از پذیرش باشند، باید فرم تقاضانامه خود را بر اساس اطلاعات مقطع کارشناسی تکمیل نمایند.
 5. دانش آموختگان یا دانشجویان رشته های گروه پزشکی می بایست وضعیت خود را از لحاظ طرح تعهد به وزارت بهداشت مشخص کرده و منعی برای ثبت نام و پذیرش در این مرحله نداشته باشند. در غیر این صورت عهده دار مسئولیت و عواقب آن خواهند بود.
 6. متقاضیانی که فارغ التحصیل و یا دانشجوی رشته های دبیری هستند، می بایست قبل از ثبت نام نسبت به اخذ موافقت نامه کتبی و بدون قید و شرط وزارت آموزش و پرورش مبنی بر ادامه تحصیل اقدام نموده و آن را نزد خود نگه دارند.
 7. شاغلین در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از نام نویسی موافقت کتبی محل کار خود را با موضوع ادامه تحصیل دریافت کرده و نگهداری کنند.
 8. پذیرفته شدگان شاغل در وزارتخانه، سازمان ها و نهادهای دولتی موظف به سپردن تعهد برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد مبنی بر اشتغال و خدمت در سازمان های مذکور در هنگام ثبت نام می باشند.

چنانچه متقاضیان از احراز کلیه شرایط فوق اطمینان داشته باشند می توانند روند ثبت نام خود را در پیش بگیرند. ادامه مطلب را به بیان ضوابط پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد با استفاده از سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد اختصاص داده ایم.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون 1400 در دوره های روزانه

دانشگاه های روزانه می توانند حداکثر 10 درصد ظرفیت دوره کارشناسی ارشد رشته های خود را به دانشجویان دوره کارشناسی اختصاص دهند ولی داوطلبان برای این شیوه پذیرش باید واجد شرایط زیر باشند:

 • این متقاضیان در صورتی که حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کدرشته محل را کسب نمایند توسط سازمان سنجش به یکی از دانشگاه ها معرفی می گردند.
 • به لحاظ میانگین جزء 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم ورودی خود باشند.
 • حداکثر پس از 8 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده باشند.
 • پذیرش بدون آزمون فقط در همان سال فارغ التحصیلی و فقط برای یکبار امکان پذیر است.
 • در صورتی که 10 درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات استفاده نکنند و یا ظرفیت 10 درصدی رشته ای تکمیل نگردد، در این صورت دانشگاه می تواند از 10 درصد دانشجویان برتر بعدی همان دانشگاه به ترتیب رتبه هر دانشجو، جایگزین استفاده نماید.
 • دانشجویانی که طول مدت تحصیلی آن ها به دلایلی مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا زایمان، حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیشتر باشد، دانشگاه باید شرایط این دسته از دانشجویان را برای استفاده از تسهیلات تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد بررسی نماید.
 • دارندگان رتبه های اول تا پانزدهم المپیادهای علمی – دانشجویی می توانند به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، برای پذیرش بدون آزمون در رشته خود یا رشته های مرتبط درخواست خود را مطرح نمایند.
 • داوطلبانی که موفق به کسب رتبه اول در دوره کارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود شده اند و در 4 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده باشند.
 • متقاضیانی که در دوره کارشناسی خود دانشجوی نمونه کشوری بوده اند و توسط سازمان امور دانشجویان معرفی شده اند.
 • دارندگان رتبه اول تا سوم نهایی جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی
  در دوره کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته در صورتی که حداقل 50 درصد رتبه لازم را به دست آورده باشند.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون 1400 در دانشگاه آزاد

شرایط عمومی کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد 1400
شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد پس از دانشگاه سراسری، در بین دیگر دانشگاه ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. چند سالی است که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی آغاز شده است اما در خصوص شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که برای ورود به این مقطع نیز شرکت در آزمون ورودی الزامی می باشد اما ثبت نام بدون آزمون در این دانشگاه برای دانشجویان استعداد درخشان امکان پذیر خواهد بود.

 •  رتبه کارشناسی داوطلبان، ملاک اصلی جهت ثبت نام نخواهد بود.
 •  دارا بودن معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر الزامی می باشد.
 • این داوطلبان امکان انتخاب حداکثر 100 رشته محل داده خواهد شد.
 • امکان پذیرش متقضیان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته های همنام وجود خواهد داشت.
 • دانشجویان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل را نخواهند داشت.
 •  مرخصی و ترم تابستانی بدون احتساب در سنوات مشمول نیمسال تحصیلی نخواهد بود به شرط آن که تعداد نیمسال تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال بیشتر نشود.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون 1400 در دانشگاه پیام نور 

یکی از راه های ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، شرکت در آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور در این مقطع تحصیلی می باشد. پذیرش متقاضیان در دانشگاه های پیام نور برای این مقطع، بر اساس کسب نمره حدنصاب در این آزمون ورودی آن می باشد.

در واقع سوالات طرح شده در آزمون فراگیر، از دروس ترم اول مقطع کارشناسی ارشد می باشد. به داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کرده اند عنوان دانش پذیر اطلاق می گردد و با پذیرفته شدن در آزمون و بعد از احراز شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400، از دانش پذیری به دانشجویی تغییر وضعیت داده و برای ادامه تحصیل به مرکز پذیرفته شده معرفی می شوند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور داشتن شرایط زیر الزامی می باشد.

 • دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات
 • اخذ مدرک فارغ التحصیلی دانشجویانی که سال آخر مقطع کارشناسی تا تاریخ 30 بهمن ماه 1400
 • عدم دارا بودن در وضعیت نظام وظیفه برای متقاضیان آقا

نکته 1: متقاضیان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور صرفا امکان شرکت در یک کد رشته امتحانی را دارند.

نکته 2: طلابی که دارای مدرک حوزوی سطح 2 هستند، فقط مجاز به ثبت نام در یکی از رشته های علوم انسانی می باشند.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون 1400 در دانشگاه غیرانتفاعی 

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از میان داوطلبان واجد شرایط اقدام به جذب دانشجو برای مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون می نمایند. اما تنها استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز این امکان را دارند تا بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و با احراز شرایط مربوطه، در این مقطع به تحصیل بپردازند.

داوطلبان دارای شرایط ثبت نام در دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد (استعداد های درخشان)، باید برای ثبت نام خود اقدام نمایند و در صورت پذیرفته شدن تحصیلات خود را در این مقطع و در دانشگاه های غیر انتفاعی ادامه دهند.

شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون 1400 در دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه های علمی کاربردی در سال های گذشته در مقطع کارشناسی ارشد با شرایط و ضوابطی از جمله چند سال سابقه کار در رشته ی تحصیلی و پذیرفته شدن در مرحله ی آزمون ورودی و برگزاری مصاحبه اقدام به پذیرش داوطلب می نمودند، اما طبق اعلام دانشگاه علمی کاربردی، تا اطلاع ثانوی در این دانشگاه ها پذیرش دانشجو در مقطع ارشد صورت نمی گیرد. اما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته همچنان پابرجاست.

کدام دسته از دانشجویان استعداد درخشان محسوب می شوند؟

دانشجویان در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر جزء استعدادهای درخشان محسوب شده و این امکان را خواهند داشت تا با استفاده از امتیاز استعداد درخشان خود جهت ثبت نام در این مقطع اقدام نمایند.

 1. دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی
 2. دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود
 3. دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر به عنوان مثال جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم
 4. دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزء 15 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود از نظر میانگین کل محسوب می شوند. ضمن این که رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر 100 و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر 50 و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر 20 بوده باشند.

همان طور که گفته شد، دانشگاه های سراسری و آزاد در سال جاری اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در ظرفیت های خالی نموده است. بنابراین می توان گفت که طرح تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری  و آزاد در سال جاری جای خود را به طرح پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی داده است. ثبت نام دانشجویان استعداد درخشان در مقطع ارشد نیز مطابق روال هر سال در جریان بوده و لازم است که متقاضیان واجد شرایط از زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری مطلع باشند تا بتوانند در موعد مقرر نام نویسی خود را به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان برای پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای چه معدلی باشند؟

کسب معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر الزامی است.

2- واجدین شرایط ثبت نام در پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد در چه رشته هایی امکان نام نویسی دارند؟

داوطلبان صرفا می توانند در رشته متجانس با رشته کارشناسی خود شرکت نمایند.

3- آیا دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش به صورت بدون کنکور دارند؟

خیر، این دانشگاه ها در حال حاضر در این مقطع، پذیرش بدون کنکور ندارند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۴۵ نظر

 1. سلام وقت بخیر امسال پذیرش براساس سوابق تحصیلی ارشد ازاد داریم یا نه؟

 2. سلام میشه بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کرد؟؟؟

 3. سلام
  وقت بخیر
  من ارشد روزانه رشته گیاهپزشکی ورودی سال ۹۴ هستم
  شهریور۹۶ دفاع کردم
  ولی هنوز پایان نامه ام رو ادیت نکردم و کارای فارغ التحصلیم رو انجام ندادم و تسویه نکردم
  با این حال امسال در رشته ارشد هنر ثبت نام کردم
  میخوام بدونم با توجه به اینکه من هنوز مدرکم رو نگرفتم آیا ثبت نام من تخلف محسوب میشه
  و احتمالا مدرکم رو در نهایت شهریور۱۴۰۱ میگیرم
  در صورت قبولی اشکالی پیش نمیاد؟

 4. سلام ارشد فراگیر ۱۴۰۰ تکلیفش چی شد آخ سر هیک کس جواب نمیده درست حسابی چکار کنم اره یا نه

 5. سلام وقت بخیر
  خسته نباشین
  ببخشین ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی کی قطعی میشه که هست یانه؟؟
  باتشکر

 6. سلام وتشکر بابت راهنمایی که میکند من فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری سال۸۸ هستم بامعدل۱۵ ازدانشگاه علمی کاربردی آیا متوانم ارشد بدونه کنکور شرکت کنم

 7. سلام اگه ما دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام کنیم برای ازمون کارشناسی ارشد اگه دانشگاه دولتی قبول شیم میتونیم بریم؟ یا امکانش نیست

  • با سلام، در صورتی که شما در مقطع کارشناسی، در دانشگاه های غیرانتفاعی تحصیل کنید، محدودیتی جهت تحصیل در دوره روزانه دانشگاه های سراسری برای مقطع کارشناسی ارشد نخواهید داشت.

 8. ثبت نام ارشد بدون ازمون کی شروع میشه من معدلم ۱۷ هست میتونم بدون کنکور برم؟

 9. سلام وقت بخیر، با توجه به اینکه مهلت ثبت نام ارشد یک روز مانده تا پانزدهم شهریور هستش و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور ارائه نشده بدین معنی هستش که امسال همچنین شرایطی وجود نداره؟
  آیا سال های گذشته ثبت نام ارشد بدون کنکور همزمان با ثبت نام ارشد با کنکور بوده؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور منتشر نشده است. سال گذشته انتخاب رشته مقطع ارشد با آزمون و بدون آزمون همزمان نبوده است.

 10. سلام وقت بخیر
  من مقطع کارشناسی را در دانشگاه سراسری با معدل ۱۳.۶ تمام کردم. میخواستم ببینم میتونم در ارشد بدون آزمون شرکت کنم و این که کدام دانشگاه میتونم انجام بدم.

 11. سلام بنده میخوام حقوق تجارت بدون آزمون بخونم میشه ؟؟؟

 12. سلام
  من میخوام ارشد مهندسی معماری در دانشگاه آزاد (بدون کنکور ) شرکت کنم آیا میتونم برای مهر ۴۰۰ یا بهمن ۴۰۰ شرکت کنم ؟

 13. با سلام
  زمان ثبت نام کارشناسی ارشد با شرط معدل چه زمانی هست؟
  اگر کسی در آزمون سراسری ارشد شرکت کنه ، باز هم میتونه برای کارشناسی ارشد با شرط معدل شرکت کنه.؟ممنون

 14. سلام عاقبتتون بخیر و خسته نباشید من معدل کارشناسیم ۱۴/۹۳ هست آیا میتونم توی پذیرش بدون کنکور شرکت کنم؟!

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ارشد مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع ارشد سال ۱۳۹۹، در صورتی که معدل کارشناسی بالای ۱۲ باشد، مجاز به ثبت نام خواهید بود.

 15. سلام من کنکور ارشد ثبت نام کردم و میخوام امتحان بدم اما چون نتونستم چیزی بخونم امید ندارم که قبول بشم اگه زمان اعلام نتایج من قبول نشده بودم بازم میتونم دانشگاه پیام نورکارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام کنم؟چون توی سایت زدن که بعدازاعلام نتایج کنکورارشد لینک ثبت نام بدون کنکورکارشناشی ارشد پیام نور بازمیشه

  • با سلام و درود، در صورتی که دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد منتشر شود، مجاز به ثبت نام خواهید بود.

 16. سلام برای ثبت نام ارشد سراسری و آزاد دیگه الان امکانش نیست ثبت نام کنیم؟

  • با سلام، خیر در حال حاضر امکان ثبت نام وجود ندارد لازم به ذکر است می توانید از طریق ارسال درخواست در صورت امکان ثبت نام خود را انجام دهید.

 17. باسلام ووقت بخیر
  آیابامعدل ۱۹/۶۱سطح ۲حوزه می تونم براارشدرشته علوم تربیتی یا دبیری بدون آزمون در دانشگاه دولتی ثبت نام کنم؟
  تاریخ ثبت نام چه روزی است؟

 18. سلام ، ایا معدل ۱۷ باید در همه ترم های کارشناسی باشد یا فقط ترم اخر یا دو سه ترم اخر ؟ متشکرم

 19. سلام ببخشید این ثبت نام برارشته های وزارت بهداشت هم هست؟

 20. سلام.ایا میشه در در مجموعه رشته ثبت نام کرد؟مثلا زیست سلولی و زیست گیاهی؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش در خصوص رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، شما مجاز به انتخاب یک مجموعه و ۴۰ کد رشته محل می باشید.

 21. با سلام
  من در ارشد امسال دانشگاه آزاد شرکت کردم و در رشته مدیریت مجاز شدن و رشته مدیریت مالی رو انتخاب کردم ولی پذیرفته نشدم در رشته مدیریت مالی.
  خواستم بدونم چون قبول نشدم الان میتونم بدون آزمون شرکت کنم؟؟؟

  • با سلام و درود، پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد، بر اساس معدل تراز شده ی کارشناسی می باشد و شرکت در کنکور ملاک نیست.

 22. سلام وقت بخیر
  بنده مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد عمران از دانشگاه سراسری روزانه دارم الان میخوام *کارشناسی ارشد مدیریت دولتی* بخونم.
  با توجه به رشته دوره کارشناسی و ارشد، آیا امکان ثبت نام بدون کنکور در رشته مدیریت دولتی مقطع ارشد برای من وجود داره ؟
  ممنون

  • با سلام، بله شما مجاز به انتخاب رشته ی مدیریت دولتی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، در مقطع کارشناسی ارشد وزارت علوم می باشید.

 23. سلام من کارشناسی رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی با معدل ١٧.۴٢ میتونم ارشد روانشناسی، بدون کنکور دانشگاه ازاد برم؟

  • با سلام.
   شرط پذیرش بدون کنکور در این مقطع برای کسانی می باشد که سهمیه استعداد درخشان دارند و یا از طریق فراگیر پیام نور ثبت نام می کنند. شما برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد می بایست از طریق کنکور اقدام به ثبت نام کنید.

 24. سلام تا کی میتونیم درخواستش رو بفرستیم؟

 25. با سلام‌ من روانشناسی لیسانس گرفتم فقط واجد پروژه ام مونده و تا ۲۵ شهریور نمره اون هم لحاظ میشه در حال حاضر معدلم ۱۵/۷۱برای رشته روانشناسی دانشگاه آزاد نمیتونم اقدام کنم؟ با هر نوع گرایش روانشناسی نمیتونم شرکت کنم؟؟؟

 26. سلام من ناپیوسته خوندم
  شرط معدل رو دارم
  سرفصل ما ۵ ترم هست من ۴ ترم تموم کردم
  فقط یکی از دروسم نمرش وارد نشده تا اخر شهریور وارد میشه
  استعداد درخشان ثبت نام کردم جواب اومده که مدرک دانش اموخته نداری
  دانشگاه بهم گفته بود اگه تا ۳۱ شهریور وارد بشه نمرت شاملت میشه پس چرا نشد؟
  ایا امسال میتونم اعتراض کنم؟
  ایا سال بعد شامل من میشه؟چون هنوز همکلاسی هام فارغ التحصیل نشدن
  بهمن فارغ تحصیل میشن

 27. سلام آیا با مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه امکان ادامه تحصیل در رشته جامعه شناسی در مقطع ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد؟ ممنون

  • با سلام , بله شما می توانید در مقطع کارشناسی ارشد , تغییر رشته دهید و همچنین می بایست در رشته ی مورد پذیرش , چند واحد را به عنوان پیش نیاز بگذرانید .

 28. سلام
  فارغ التحصیل کارشناسی بیولوژی پیام نور با معدل ۱۶/۴۲هستم و جز ده درصد نفرات برتر هم گروهی های دانشگاه بدون کنکور امکانش هست دانشگاه روزانه برای ارشد پذیرفته بشم و اینکه کدام دانشگاه روزانه استعداد درخشان پیام نور را بدون کنکور جذب میکنند. باتشکر

 29. سلام وقتتون بخیر
  من ترم شش هستم، ۱۲۶ واحد با معدل ۱۹.۳۱ پاس کردم و بیومتریال علوم تحقیقات هستم
  در آیین نامه امیرکبیر خوندم از آزاد های کشور، فقط علوم تحقیقات رو قبول دارن
  سوالم اینه که برای دانشگاه های دیگه نمیتونم تقاضا بدم با این حساب؟
  توی آیین نامه های بقیه روزانه ها آزاد رو قبول ندارن

 30. سلام من رشته تجربی هستم با معدل کتبی ١٧/۴۵ معدل کل١٨/٨۴ برای رشته مشاوره دانشگاه رازی بر اساس سوابق تحصیلی شانس قبولی دارم سهمیه منطقه دو دارم

 31. سلام من اپتومتریست فارغ التحصیل دانشگاه ایرانم اما معدلم ۱۵۰۶۸میتونم واسه ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد شرکت کنم؟
  اخه مثل اینکه حداقلش ۱۶ بوده

  • با سلام
   مطابق با دفترچه ی راهنمای ثبت نام , کسانی که دارای معدل ۱۶ به بالا باشند , به عنوان استعداد درخشان , می توانند برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته نمایند.

 32. سلام، من در دانشگاه فنی و حرفه ای کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی الکترونیک خوندم با معدل بالای ۱۶،، آیا میتونم ارشد بدون آزمون مهندسی پزشکی ثبت نام کنم؟ممنون میشم اگه جواب بدید

 33. باسلام
  .من کارشناسی را در دانشگاه ازاد می خونم
  .ایا میتونم ارشد را بدون ازمون برم دانشگاه سراسری
  ؟ .اگر میشه لطفا شرایطش را بگین .ممنون

 34. با سلام و خسته نباشید .من کارشناسی را در دانشگاه ازاد دارم میخونم .ایا می تونم ارشد را بدون کنکور وارد دانشگاه دولتی بشم .اگر می تونم شرایطش را بگین .ممنون

 35. سلام .من تمامی شرایط استعداد درخشان دانشگاه ازاد رو دارم .میخواستم بدونم علاوه بر شرایطی که گفته شده و معدل بالای ۱۷ من باید مدرک یا چیزه دیگه ای رو از دانشگاه ازاد کارشناسی بگیرم؟و وارد سایت برای ثبت نام بدون کنکور ارشد ازاد بکنم؟یا فقط معدل دوره کارشناسی کفایت میکنه؟

 36. با سلام . بنده کنکور ارشد شرکت کردم و در هر دوی سراسری و ازاد مجاز نشدم . ایا میتوانم در گروهی که شرکت کردم دانشگاه های غیرانتفاعی را انتخاب رشته کنم ؟ با تشکر

 37. سلام من کارشناسی بدون کنکور آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد میخونم و معدلم هم ۱۹ هست آیا برای دانشگاه سراسری و دولتی حزو استعداد درخشان محسوب میشم ؟
  برای خود دانشگاه آزاد چی ؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد