تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / شهریه مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

شهریه مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

میزان شهریه مدارس استعداد درخشان 1400 - 1401
شهریه مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

مدارس تیزهوشان با هدف جذب دانش آموزان با استعداد زیر نظر سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان فعالیت می کنند. این مدارس به دلیل برخورداری از امکانات و کیفیت برتر تحصیلی آرزوی بسیاری از دانش آموزان جهت تحصیل  شده است. با توجه به این موضوع که مدارس تیزهوشان جزو مدارس برتر کشور به شمار می آید و از امکانات آموزشی و معلمان برجسته و با تجربه کشور جهت تدریس به دانش آموزان استفاده می کند خیلی بعید نیست که شهریه این مدارس به موازات امکاناتی که در اختیار دانش آموزان می گذارد بالا باشد و از هزینه هایی که به عنوان شهریه از دانش آموزان مطالبه می کند در جهت خدمات آموزشی و رفاهی دانش آموزان مورد استفاده قرار می دهد.

شهریه مدارس تیزهوشان با توجه به خدمات رفاهی و آموزشی هر مدرسه و هر استان مشخص می شود.

میزان شهریه مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

تحصیل در مدارس تیزهوشان بسیار پر هزینه است اما مسئولین این مدارس با دانش آموزانی که توانایی پرداخت شهریه را ندارند مدارا می کنند و تا به حال هیچ دانش آموزی به دلیل بضاعت مالی و عدم توانایی پرداخت شهریه از مدرسه اخراج نشده است. در خصوص میزان دقیق شهریه مدارس تیزهوشان نمی توان به مبلغ دقیقی اشاره کرد چرا که شهریه این مدارس به نسبت استان، شهر، منطقه، مقطع تحصیلی و همچنین امکانات هر مدرسه متفاوت می باشد. ولی در جدول زیر به طور تقریبی و میانگینی از شهریه این مدارس را تهیه کرده ایم.

شهریه مدارس تیزهوشان 1400 – 1401
مقطع تحصیلی حداقل شهریه حداکثر شهریه
هفتم، هشتم، نهم 2/900/000 تومان 6/585/000 تومان
دهم، یازدهم، دوازدهم 3/780/000 تومان 8/420/000 تومان

والدین و دانش آموزان در صورت وجود سوال و ابهامی در خصوص شهریه مدارس تیزهوشان می توانند با تماس با مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخ سوالات خود را به دست بیاورند.

نحوه پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

با توجه به شهریه های بالای مدارس تیزهوشان ممکن است بسیاری از دانش آموزان که از هوش و استعداد بالایی برخوردار هستند به دلیل شهریه بالا نتوانند در این مدارس ثبت نام کنند. با وجود همه این موارد مدارس تیزهوشان تسهیلاتی را مبنی بر پرداخت شهریه به صورت اقساط برای دانش آموزان فراهم آورده است تا دانش آموزان هیچ نگرانی در خصوص پرداخت شهریه نداشته باشند. نحوه پرداخت شهریه به این صورت است که دانش آموزان در ابتدای هر سال تحصیلی می بایست یک دوم و یا یک سوم شهریه را به صورت چک و یا نقد به مدرسه ارائه دهند و پرداخت مابقی شهریه بستگی به قوانین و مقررات مدرسه ای که دانش آموز در آن تحصیل می کند دارد. ممکن است بعضی از مدارس شهریه را به صورت ماهانه و یا در آغاز هر نیم سال تحصیلی دریافت کنند. در هر صورت همه مدارس تیزهوشان همکاری لازم را در رابطه با پرداخت شهریه، با دانش آموز و والدین می کنند.

پس از اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401، دانش آموزان پذیرفته شده در این آزمون می بایست از شهریه مدرسه پذیرفته شده مطلع گردند و بدانند که شهریه مدرسه را باید به صورت اقساط پرداخت کنند و یا کامل؟ تا با توجه به قوانین موجود در مدرسه شهریه خود را بپردازند. شهریه مدارس با توجه به امکانات آموزشی و پرورشی و همچنین منطقه مدرسه متفاوت است. مسئولین مدارس تیزهوشان همواره تسهیلاتی را مبنی بر پرداخت شهریه به صورت اقساط برای دانش آموزان فراهم آورده است تا دانش آموزان هیچ نگرانی در خصوص پرداخت شهریه نداشته باشند.

 

سوالات متداول

1- میزان شهریه مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 به چه صورت است؟

به علت این که شهریه این مدارس به نسبت استان، شهر، منطقه، مقطع تحصیلی و همچنین امکانات هر مدرسه متفاوت می باشد، میزان دقیق شهریه آن را نمی توان اعلام کرد؛ اما مبلغ تقریبی ان در مقاله درج شده است.

2- نحوه پرداخت شهریه در مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 به چه صورت است؟

دانش آموزان در ابتدای هر سال تحصیلی می بایست یک دوم و یا یک سوم شهریه را به صورت چک و یا نقد به مدرسه ارائه دهند و پرداخت مابقی آن بستگی به قوانین مدرسه دارد.

3- آیا مبلغ شهریه همه مقاطع تحصیلی در مدارس تیزهوشان یکسان می باشد؟

خیر، میزان شهریه ها متفاوت است که در این مقاله به تمامی مقاطع اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

  1. سلام اگر آزمون تیز خوشان رو قبول بشیم شهریه ای لازم نیست

  2. اگر در مدرسه تیزهوشان قبول شویم ولی نتوانیم شهریه اش را پرداخت کنیم؛ این مدارس به دانش آموزان کمک میکنند?

دریافت مشاوره