تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / شهریه مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

شهریه مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

شهریه مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان جزو مدارس نمونه و شهریه پرداز کشور می باشند که برای تحصیل در آن ها بایستی در آزمون ورودی این مدارس شرکت کرده و رتبه لازم را کسب نمایید. بعد از این که نتایج آزمون مدارس تیزهوشان منتشر شد، خانواده های دانش آموزان پذیرفته شده باید با مراجعه به مدرسه محل پذیرش فرزندان خود، از میزان شهریه و همچنین مدارک ثبت نام مدارس تیزهوشان مطلع شوند.

مبالغی که در بدو ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون تیزهوشان اخذ می گردد، جهت ارائه خدمات آموزشی و رفاهی بهتر و بیشتر به دانش آموزان می باشد. تعیین میزان شهریه دریافتی در هر مدرسه به عوامل متعددی از جمله توانایی مالی ساکنان آن منطقه بستگی دارد. جهت اطلاع از میزان شهریه این مدارس در سال تحصیلی 1401 – 1402 می توانید ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

شهریه مدارس تیزهوشان با توجه به خدمات رفاهی و آموزشی هر مدرسه و هر استان مشخص می شود.

میزان شهریه مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

همان طور که ذکر شد، برای تحصیل در مدارس سمپاد بایستی مبلغ شهریه ای که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تعیین می گردد، پرداخت شود. شهریه این مدارس در هر استان و یا منطقه با توجه به عوامل مختلفی از جمله بضاعت مالی مردم آن محل و یا امکانات آموزشی و رفاهی ارائه شده در مدرسه مورد نظر با هم متفاوت بوده و نمی توان مقدار دقیقی برای آن مشخص کرد. در ادامه مطلب جدول شهریه های دوره متوسطه اول و دوم مدارس تیزهوشان که به طور تقریبی محاسبه شده است را مشاهده می نمایید.

شهریه مدارس تیزهوشان 1401 – 1402
مقطع تحصیلی حداقل مبلغ شهریه حداکثر مبلغ شهریه
دوره متوسطه اول 3 میلیون و 500 هزار تومان 9 میلیون تومان
دوره متوسطه دوم 6 میلیون تومان 14 میلیون تومان

نحوه پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

مدارس تیزهوشان به دلیل ارائه امکانات آموزشی عالی به دانش آموزان، شهریه نسبتا بالایی در مقابل با مدارس دیگر دارند. البته باید گفت که مدارس تیزهوشان تسهیلاتی را جهت اخذ شهریه در نظر گرفته اند که شامل قسط بندی به صورت چک یا نقدی می باشد. به این شکل که در زمان ثبت نام، یک دوم و یا یک سوم هزینه تعیین شده را می پردازید و باقی آن را به صورت اقساط ماهانه و تا پایان سال تحصیلی به مدرسه محل تحصیل خود ارائه می کنید.

البته با توجه به عواملی که ذکر شد، ممکن است ارائه این تسهیلات نیز در مدارس هر استان یا منطقه با هم دارای تفاوت هایی باشد اما در کل برای دریافت شهریه، مسئولان و مدیران این مدارس با دانش آموزان و خانواده های آنان همکاری های لازم را انجام خواهند داد.

عوامل موثر در مبلغ شهریه مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

مبلغ شهریه مدارس تیزهوشان با توجه به یک سری از عوامل ممکن است در هر استان یا مناطق مختلف با هم متفاوت باشد که در ادامه عوامل موثر در تعیین میزان شهریه مدارس تیزهوشان در سال 1401 – 1402 ذکر شده اند.

امکانات آموزشی

امکانات آموزشی که مدارس تیزهوشان در اختیار دانش آموزان خود قرار می دهند در سراسر کشور با هم متفاوت اند. در واقع می توان گفت خدمات ارائه شده تاثیر مستقیمی بر مبلغ شهریه دارد که در ادامه چند مورد از آن ها را ذکر کرده ایم.

 • میزان ساعات آموزشی اعم از تدریس، مهارت آموزی و…
 • بهرمندی از وجود معلمان برجسته و نمونه
 • و…

خدمات رفاهی

مدارسی که در کلان شهرهایی مثل تهران هستند، قطعا از خدمات رفاهی بسیاری خوبی استفاده می کنند که همین امر یکی از مواردی است که بر روی هزینه های دریافتی تاثیر می گذارد.

 • سالن های ورزشی
 • بهره مندی از وسایلی مثل لپ تاپ، پرینتر و…
 • ارائه آموزش های هوشمند
 • و…

سهمیه ها

در آیین نامه های این مدارس، هیچ اشاره ای به تاثیر سهمیه های شاهد، ایثارگر و… بر روی مبلغ شهریه ها نشده ولی ممکن است بعضی از مدارس تیزهوشان برای این دست از سهمیه ها و یا فرهنگیان، تخفیفاتی در نظر بگیرند. در هر صورت برای مطلع شدن از این موضوع می بایست به مدرسه محل قبولی خود مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

1- میزان شهریه مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 به چه صورت است؟

به علت این که شهریه این مدارس به نسبت استان، شهر، منطقه، مقطع تحصیلی و همچنین امکانات هر مدرسه متفاوت می باشد، میزان دقیق شهریه آن را نمی توان اعلام کرد.

2- آیا مبلغ شهریه همه مقاطع تحصیلی در مدارس تیزهوشان یکسان است؟

خیر، میزان شهریه ها در دوره متوسطه اول و دوم با هم تفاوت دارد که میزان آن در متن مقاله ارائه شده است.

3- نحوه پرداخت شهریه در مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 به چه صورت می باشد؟

دانش آموزان در ابتدای هر سال تحصیلی می بایست یک دوم و یا یک سوم شهریه را به صورت چک و یا نقد به مدرسه ارائه دهند و پرداخت مابقی آن بستگی به قوانین مدرسه خواهد داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳۳ نظر

 1. سلام
  شهریه مدارس تیزهوشان متوسطه دوم در استان سیستان و بلوچستان شهر زاهدان چقدر است

 2. سلام شهریه فرزانگان ۵ تهران متوسطه اول چنده ؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی مدارس تیزهوشان در مقطع متوسطه اول (۳/۵۰۰/۰۰۰_ ۹/۰۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج سمپاد