تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / شهریه ها / شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1400 – 1401

شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1400 – 1401

نرخ شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1400 - 1401
شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1400 – 1401

میزان شهریه دانشگاه آزاد، یکی از مهم ترین مسائل برای بسیاری از داوطلبان تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه می باشد. رشته پرستاری از جمله رشته های پرطرفدار گروه آزمایشی علوم تجربی به شمار می رود و افرادی که در طی انتخاب رشته دانشگاه آزاد موفق به قبولی در این رشته شده اند، دغدغه اطلاع از میزان شهریه تحصیل در مقاطع مختلف پرستاری این دانشگاه را دارند.

به استثنای دانشگاه های روزانه که تحصیل در آن ها نیازی به پرداخت هزینه ندارد، تنها دانشگاه های آزاد و پردیس خودگردان از میان دانشگاه های شهریه پرداز به پذیرش دانشجویان در رشته پرستاری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می پردازند. در این مقاله قصد داریم شما را از میزان تقریبی شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد باخبر کنیم.

میزان شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد در سال جاری، با افزایش 20 الی 25 درصدی همراه می باشد.

میزان شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1400 – 1400

دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد نیز همانند دانشجویان در حال تحصیل در سایر رشته های این دانشگاه می بایست شهریه ثابت و متغیر تعیین شده را پرداخت نمایند. شهریه ثابت به دو عامل سال ورود به دانشگاه و همچنین نوع رشته تحصیلی بستگی دارد که تا اتمام تحصیلات دانشجو در سنوات مجاز، افزایشی نخواهد داشت. شهریه متغیر نیز با توجه به تعداد واحدهای انتخابی دانشجو و همچنین نوع دروس انتخابی وی (تئوری، عملی، پایه و تخصصی) تعیین می گردد و در هر نیمسال تحصیلی با افزایش چند درصدی همراه می باشد.

همان طور که می دانید، رشته پرستاری در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری نیز در گرایش های مختلف ارائه می گردد. شهریه رشته پرستاری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد به صورت تقریبی به شرح زیر می باشد.

شهریه رشته پرستاری در دانشگاه آزاد 1400 – 1401
مقطع میزان شهریه (تومان)
کارشناسی 2 میلیون و 500 الی 3 میلیون و 200 هزار تومان
کارشناسی ارشد 12 میلیون الی 13 میلون و 200 هزار تومان
دکترای تخصصی 16 الی 17 میلیون و 500 هزار تومان

با توجه به این که رشته پرستاری طرفداران خاص خود را دارد و رقابت برای تصاحب صندلی های این رشته در دانشگاه های کشور بسیار تنگاتنگ می باشد، بسیاری از علاقه مندان در اندیشه پرستاری بدون کنکور به سر می برند و یا سوالاتی همچون آیا خرید صندلی پرستاری دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان امکان پذیر است یا خیر، مواجه می شوند. به منظور دستیابی به پاسخ سوال خود می توانید روی هر یک از لینک های فوق کلیک کرده و به مقاله مربوطه هدایت شوید.

 

سوالات متداول 

1- شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1400 چقدر می باشد؟

مبلغ شهریه رشته پرستاری در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد متفاوت است که برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

2- شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1400 چگونه محاسبه می شود؟

این شهریه شامل دو بخش ثابت و متغییر می باشد که هر یک با توجه به عوامل مختلفی تعیین می گردد.

3- آیا شهریه رشته پرستاری در همه واحدهای دانشگاه آزاد یکسان می باشد؟

شهریه رشته های مختلف به طور تقریبی در هر یک از واحدهای این دانشگاه دارای میزان مشابهی می باشد اما ممکن است دارای تفاوت هایی نیز باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. شهریه امسال برای رشته پرستاری چقدره

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته پرستاری در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد (۴/۸۰۰/۰۰۰_ ۶/۲۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 2. سلام خسته نباشید
  شهریه ارشد پرستاری برای نوبت دوم یا همون شبانه چقدر هست به همون اندازه دانشگاه آزاد با بیشتر

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی انتخاب رشته ی گروه علوم تجربی سال ۱۴۰۰، رشته های گروه علوم پزشکی در دوره ی شبانه ارائه نمی شود.

 3. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم شهریه پرستاری دانشگاه آزاد برای تکمیل ظرفیت ۹۹چقدر هست؟

  • با سلام و درود، شهریه مقطع کارشناسی رشته پرستاری دانشگاه آزاد از ۴/۸۰۰/۰۰۰ الی ۶/۲۰۰/۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد.

دریافت مشاوره