خانه شهریه ها شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1401 – 1402

شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1401 – 1402

نرخ شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1401 - 1402
شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1401 – 1402

میزان شهریه دانشگاه آزاد 1401 – 1402، یکی از مهم ترین مسائل برای بسیاری از داوطلبان تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه می باشد. رشته پرستاری از جمله رشته های پرطرفدار گروه آزمایشی علوم تجربی به شمار می رود و افرادی که در طی انتخاب رشته دانشگاه آزاد موفق به قبولی در این رشته شده اند، دغدغه اطلاع از میزان شهریه تحصیل در مقاطع مختلف پرستاری این دانشگاه را دارند.

به استثنای دانشگاه های روزانه که تحصیل در آن ها نیازی به پرداخت هزینه ندارد، تنها دانشگاه های آزاد و پردیس خودگردان از میان دانشگاه های شهریه پرداز به پذیرش دانشجویان در رشته پرستاری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می پردازند. در این مقاله قصد داریم شما را از میزان تقریبی شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد باخبر کنیم.

میزان شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد در سال جاری، با افزایش 20 الی 25 درصدی همراه می باشد.

میزان شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1401 – 1402

دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد نیز همانند دانشجویان در حال تحصیل در سایر رشته های این دانشگاه می بایست شهریه ثابت و متغیر تعیین شده را پرداخت نمایند. شهریه ثابت به دو عامل سال ورود به دانشگاه و همچنین نوع رشته تحصیلی بستگی دارد که تا اتمام تحصیلات دانشجو در سنوات مجاز، افزایشی نخواهد داشت. شهریه متغیر نیز با توجه به تعداد واحدهای انتخابی دانشجو و همچنین نوع دروس انتخابی وی (تئوری، عملی، پایه و تخصصی) تعیین می گردد و در هر نیمسال تحصیلی با افزایش چند درصدی همراه می باشد.

همان طور که می دانید، رشته پرستاری در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری نیز در گرایش های مختلف ارائه می گردد. شهریه رشته پرستاری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد به صورت تقریبی به شرح زیر می باشد.

شهریه رشته پرستاری در دانشگاه آزاد 1401 – 1402
مقطعمیزان شهریه 
کارشناسی ناپیوسته6 میلیون و 150 الی 7 میلیون و 560 هزار تومان
کارشناسی پیوسته7 میلیون و 680 الی11 میلیون و 800 هزار تومان
کارشناسی ارشد14 میلیون الی 15 میلون و 840 هزار تومان
دکترای تخصصی18 الی 19 میلیون و 500 هزار تومان

با توجه به این که رشته پرستاری طرفداران خاص خود را دارد و رقابت برای تصاحب صندلی های این رشته در دانشگاه های کشور بسیار تنگاتنگ می باشد، بسیاری از علاقه مندان در اندیشه پرستاری بدون کنکور به سر می برند و یا سوالاتی همچون آیا خرید صندلی پرستاری دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان امکان پذیر است یا خیر، مواجه می شوند. به منظور دستیابی به پاسخ سوال خود می توانید روی هر یک از لینک های فوق کلیک کرده و به مقاله مربوطه هدایت شوید.

 

سوالات متداول 

1- شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1401 چقدر می باشد؟

مبلغ شهریه رشته پرستاری در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد متفاوت است که برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

2- شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1401 چگونه محاسبه می شود؟

این شهریه شامل دو بخش ثابت و متغییر می باشد که هر یک با توجه به عوامل مختلفی تعیین می گردد.

3- آیا شهریه رشته پرستاری در همه واحدهای دانشگاه آزاد یکسان می باشد؟

شهریه رشته های مختلف به طور تقریبی در هر یک از واحدهای این دانشگاه دارای میزان مشابهی می باشد اما ممکن است دارای تفاوت هایی نیز باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۵ نظر

 1. ببخشید پرستاری بدون کنکور وجود نداره؟ و اینکه تو تبریز هزینه ش چنده؟

  • باسلام، خیر، رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ارائه نمیشود و شما می بایست در کنکور رشته تجربی شرکت نمایید.

 2. سلام ،هزینه رشته پرستاری دانشگاه شهریه پرداز مشهد چقدره واسه امسال؟؟

 3. سلام هزینه دانشگاه ازاد پرستاری سمنان و گلستان چقده؟؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته برای رشته های گروه علوم پزشکی حدود ۷/۶۸۰/۰۰۰ الی ۱۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 4. سلام وقتتون بخیر ،
  هزینه دانشگاه آزاد پرستاری کرمان

 5. سلام میخواستم بپرسم هزینه هر ترم پرستاری ازاد کرمانشاه و بین الملل کرمانشاه هر کدام چقدره؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته، برای رشته های گروه علوم پزشکی حدود ۶/۴۰۰/۰۰۰ الی ۹/۸۰۰/۰۰۰ تومان است.

 6. سلام .ببخشید هزینه کارشناسی ارشد داخلی جراحی ازاد یزد چقدر هستش؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد (۱۲/۰۰۰/۰۰۰_ ۱۳/۷۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 7. هزینه پرستاری دانشگاه تهران چقدره واسه امسال ؟؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته برای رشته های گروه علوم پزشکی حدود ۶/۴۰۰/۰۰۰ الی ۹/۸۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 8. سلام کل شهریه برای ۱۳۰واحد رشته پرستاری در سال ۱۴۰۱ چقدر می باشد

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد (۶/۴۰۰/۰۰۰_ ۹/۴۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 9. سلام وقت بخیر
  هر ترم پرستاری دانشگاه آزاد اهواز چقد هزینشه؟
  میخوام بدونم هر ترم چقد باید هزینه کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد (۶/۴۰۰/۰۰۰_ ۹/۸۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 10. سلام واسه امسال اگه بریم دانشگاه ازاد کردستان
  هزینش چطوره؟
  خواهش میکنم جواب بدید

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد دز مقطع کارشناسی برای رشته های گروه علوم پزشکی حدود ۶/۴۰۰/۰۰۰ الی ۹/۸۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 11. سلام شهریه ازاد پرستاری کازرون یا بوشهر واسه سال۱۴۰۱چقدره؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته برای رشته های گروه علوم پزشکی حدود ۶/۴۰۰/۰۰۰ الی ۹/۸۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 12. سلام شهریه پرستاری آزاد برای ترم یک و ترم دو چقدره؟ و شهریه ها در هر شهر متفاوته؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته برای رشته ی پرستاری حدود ۶/۴۰۰/۰۰۰ الی ۹/۸۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 13. سلام .لطفا شهریه ثابت و متغییر رشته پرستاری بدون کنکور چقدر هست . ایا بهمن ماه ثبت نام داره و کدوم استانها پذیرش دارن

  • با سلام، مطابق به آخرین اطلاعیه ها، رشته پرستاری به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش ندارد؛ در صورتی که شما قصد تحصیل در این رشته را دارید، می بایست از طریق کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی اقدام کنید.

 14. ببخشید شهریه دانشگاه ازاد ورودی ۱۴۰۰ با این افزایش قیمتش چقده تقریبا؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته های گروه علوم پزشکی در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد (۶/۴۰۰/۰۰۰_ ۹/۸۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 15. سلام شهریه پرستاری خودگردان ازاد میبد چقدر میشه؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی پیوسته دوره های پردیس خودگردان (۸/۰۰۰/۰۰۰_۱۰/۵۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 16. شهریه امسال برای رشته پرستاری چقدره

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته پرستاری در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد (۴/۸۰۰/۰۰۰_ ۶/۲۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 17. سلام خسته نباشید
  شهریه ارشد پرستاری برای نوبت دوم یا همون شبانه چقدر هست به همون اندازه دانشگاه آزاد با بیشتر

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی انتخاب رشته ی گروه علوم تجربی سال ۱۴۰۰، رشته های گروه علوم پزشکی در دوره ی شبانه ارائه نمی شود.

 18. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم شهریه پرستاری دانشگاه آزاد برای تکمیل ظرفیت ۹۹چقدر هست؟

  • با سلام و درود، شهریه مقطع کارشناسی رشته پرستاری دانشگاه آزاد از ۴/۸۰۰/۰۰۰ الی ۶/۲۰۰/۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد.

دریافت مشاوره