تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 – 1402

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 – 1402

میزان هزینه تحصیل یا شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 - 1402
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 – 1402

دانشگاه پیام نور از جمله بزرگ ترین و پرطرفدارترین دانشگاه های شهریه پرداز غیر روزانه با شیوه آموزش حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری می باشد که هر ساله اقدام به جذب دانشجو در رشته های با کنکور و بدون کنکور می نماید. داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1401 – 1402، متوجه حضور نام خود در لیست پذیرفته شدگان این دانشگاه می شوند، می بایست نسبت به ثبت نام حضوری و پرداخت شهریه اقدام نمایند.

شهریه ترمی دانشگاه پیام نور برابر با مجموع میزان شهریه ثابت و متغیر می باشد که میزان آن توسط هیات امنای دانشگاه تعیین می گردد. مبلغ شهریه ثابت با توجه به رشته و سال ورود دانشجو مشخص می شود و در طول دوره تحصیل فرد، بدون تغییر باقی می ماند اما تعیین میزان شهریه متغیر دانشگاه پیام نور، وابسته به تعداد و نوع واحدهای اخذ شده دانشجو است و سالانه نیز 10 تا 15 درصد به میزان آن افزوده می شود.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که از طریق کنکور کارشناسی ارشد یا طرح فراگیر پذیرش می شوند، یکسان است.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 – 1402

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور شامل 32 واحد درسی بوده و به دو شیوه آموزشی و آموزشی – پژوهشی ارائه می گردد. دانشجویان در هر ترم می توانند حداقل 6 و حداکثر 12 واحد درسی اخذ نمایند. همچنین میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که از طریق کنکور کارشناسی ارشد و طرح فراگیر پذیرش می شوند، یکسان است. جدول زیر هزینه قابل پرداخت برای رشته های هر یک از گروه های آزمایشی دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ذکر شده را نشان می دهد. هر ساله توسط هیئت امنا، شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور مشخص شده و به تمامی واحدها پیام رسانی می شود.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 – 1402

گروه آزمایشی حداقل و حداکثر مبلغ شهریه 
علوم انسانی 3/500/000 – 4/500/000
فنی و مهندسی 4/000/000 – 5/280/000
علوم پایه 3/600/000 – 4/500/000
علوم پزشکی
هنر 3/300/000 – 4/500/000

نکات مهم در خصوص شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 – 1402

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می بایست از تمامی ضوابط و قوانین دانشگاه در خصوص میزان شهریه و نحوه محاسبه و پرداخت آن مطلع باشند. میزان و نحوه پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور 1401 – 1402 تابع مقرراتی بوده که در این بخش به شرح آن خواهیم پرداخت. البته در ابتدا لازم است شما را با فرمول نحوه محاسبه شهریه ترمی مقطع ارشد دانشگاه پیام نور آشنا نماییم تا بتوانید بر اساس میزان واحدهای اخذ شده خود نسبت به محاسبه شهریه هر نیمسال تحصیلی اقدام کنید.

 ( n × شهریه متغیر نظری ) + شهریه ثابت = شهریه یک ترم n واحدی

 • طبق مصوبات دانشگاه پیام نور شهریه متغیر به صورت سالانه افزایش می یابد اما شهریه ثابت در طول سنوات تحصیلی یک دانشجو بدون تغییر باقی خواهد ماند و افزایش آن به صورت تفاوت میان شهریه ثابت دانشجویان ورودی جدید و قدیم لحاظ خواهد شد.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند از 2 ترم مرخصی متناوب یا متوالی استفاده کنند و برام هر ترم مرخصی تحصیلی باید شهریه ثابت همان ترم را پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که صدور مرخصی تحصیلی، بدون پرداخت شهریه فاقد اعتبار است.
 • حداقل نمره قابل قبول در هر یک از دروس اصلی، جبرانی و اختیاری کارشناسی ارشد پیام نور، 12 بوده و دانشجویی که نمره پایین تر از حدنصاب تعیین شده را کسب کند، باید با پرداخت مجدد شهریه متغیر، مجددا آن درس را بگذراند.
 • در صورت غیبت دانشجو در آزمون پایان ترم هر یک از دروس، آن درس برای او حذف خواهد شد و می بایست با پرداخت دوباره شهریه، آن واحد را در ترم های بعدی اخذ نماید.
 • دانشجویی که پس از گذراندن کلیه دروس، میانگین کل نمراتش کم تر از 14 باشد، چنانچه سنوات تحصیلی مجاز برای او به پایان نرسیده باشد، می تواند با پرداخت شهریه ثابت و متغیر درس هایی را که در آن ها نمره کم تر از 14 کسب کرده است، حداکثر در دو نیمسال تحصیلی آن را اخذ نماید و با کسب نمره قبولی آن را پشت سر بگذارد.

دانشجویانی که توان پرداخت شهریه را ندارند، می توانند از تسهیلاتی که دانشگاه پیام نور به این منظور اختصاص می دهد استفاده نمایند. یکی از این تسهیلات وام دانشجویی می باشد که واجدین شرایط می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سامانه وام دانشجویی نسبت به ثبت نام و ارائه درخواست وام اقدام کنند.

 

سوالات متداول

1- میزان شهریه رشته های علوم پایه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 - 1402 چه مقدار می باشد؟

دانشجویان می بایست حداقل مبلغ 3 میلیون و 600 هزار تومان تا 4 میلیون و پانصد هزار تومان برای تحصیل در رشته های گروه علوم پایه این مقطع را پرداخت نمایند.

2- مبلغ شهریه رشته های پذیرش با کنکور و طرح فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور چه تفاوتی دارد؟

دانشجویانی که از طریق کنکور ارشد یا طرح فراگیر در این مقطع پذیرش می شوند، به یک میزان شهریه پرداخت می کنند.

3- میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1401 - 1402 به چه صورت است؟

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در رشته های مختلف متفاوت بوده که تمامی مبالغ با جزئیات در مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶۳ نظر

 1. سلام،شهریه دانشگاه پیام نور کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی چقدره؟
  واینکه چه تفاوتی بین شرکت درآزمون فراگیر پیام نور وآزمون سراسری کارشناسی ارشد هست؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های گروه علوم انسانی حدود ۳/۰۰۰/۰۰۰ الی ۴/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 2. سلام شهریه مجازی ارشدفقه وحقوق اسلامی پیام نور چقدرهست؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های گروه علوم انسانی حدود ۳/۰۰۰/۰۰۰ الی ۴/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 3. سلام شهریه مقطع فوق لیسانس زبان شناسی غیرحضوری(خودخوان)ترمی چقدر میباشد؟!

  • با سلام، حدود شهریه دانشگاه های پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان شناسی، از ۳.۳۰۰.۰۰۰ تومان تا ۴.۲۰۰.۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 4. باسلام
  جهت ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور چه باید کرد ؟
  هزینه هرترم کارشناسی ارشد حسابداری چه مبلغی می باشد ؟

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص پذیرش کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی منتشر نشده است؛ حدود شهریه دانشگاه های پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری، از ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 5. سلام شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق دانشگاه پیام نور چه مقدار است؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۴۵۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 6. سلام خسته نباشید من ارشد پیام نور میخوام ثبت نام کنم میخواستم بدونم شهریه ارشد برای رشته جامعه شناسی چقدر میشه ممنون

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۴۵۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 7. سلام. ببخشید شهریه ارشد مجازی پیام نور رشته اموزش زبان انگلیسی چقدر هست؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته ی ذکر شده حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 8. سلام. ببخشید هزینه ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه پیام‌نور چقدره برای سال ۱۴۰۰؟؟؟

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۴۵۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی برای رشته ی ذکر شده حدود ۱/۰۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 9. سلام،

  ببخشید شهریه ارشد حقوق خصوصی دانشگاه پیام نور چقدر؟
  و اینکه دانشگاه پیام نور بهتر یا آزاد.

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۴۵۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 10. سلام وقت بخیر، آیا فراگیر کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل داره؟ و اینکه مدرک فراگیر چقدر معتبره؟

 11. سلام وقتتون بخیر
  زمان ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور چه تاریخیه؟

 12. سلام خستا نباشید ببخشید اگر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روانشناسی هر ترم حداکثر واحد را بگیرد طول مدت تحصیلش چقدر میباشد ؟

 13. با سلام..شهریه هر ترم رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع ارشد در دانشگاه آزاد چقدر است؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای گروه علوم انسانی حدودی ۲/۷۰۰/۰۰۰ الی ۳/۷۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 14. با سلام شهریه ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل چقدره؟

  • باسلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای گروه علوم انسانی حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 15. سلام.شهریه هرترم رشته روانشناسی تربیتی ارشد پیام نور چقد درمیاد؟

  • با سلام و درود، شهریه هر ترم دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته روان شناسی تربیتی حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 16. سلام عذر میخوام شهریه رشته علوم ورزشی ارشد دانشگاه ازاد با فراگیر چقدر تفاوت داره

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه (ثابت ومتغیر) دانشگاه های آزاد، مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم ورزشی حدود ۲/۷۰۰/۰۰۰ تا ۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان و شهریه (ثابت و متغیر) دانشگاه های پیام نور، مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم ورزشی حدود ۲/۵۰۰/۰۰ تا ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 17. سلام،شهریه ارشد رشته مشاوره دانشگاه پیام نور برای سال ۱۴۰۰ حدودا میشه بگین چقدره ممنون

  • با سلام و درود، شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته مشاوره در دانشگاه پیام نور از ۲.۶۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۵۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد.

 18. من به تازگی ارشد پیام نور وآزاد تهران مرکز قبول شدم به نظر شما کدوم برم بهتره واین اینکه شهریه ارشد حسابداری چقدره

  • با سلام و درود، شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری در دانشگاه آزاد از ۳.۳۰۰.۰۰۰ الی ۳.۶۰۰.۰۰۰ تومان و در دانشگاه پیام نور از ۳.۰۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۰۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد از لحاظ رتبه بندی از دانشگاه پیام نور بالاتر است.

 19. سلام.شهریه ارشد پیام نور در رشته بیوشیمی چقدر میشه؟؟

  • با سلام، حدود شهریه رشته بیوشیمی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۲/۲۰۰/۰۰۰ الی ۳/۲۰۰/۰۰۰ می باشد.

 20. هزینه شهریه هر ترم برنامه ریزی درسی پیام نور چقدر است

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، برای گروه علوم انسانی هر ترم حدود ۲/۱۰۰/۰۰۰ الی ۳/۱۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 21. سلام وقتتون بخیر شهریه ارشد رشته فناوری اطلاعات پیام نور چقدر هست؟

  • با سلام و درود. شهریه ی مصوب دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته فنتوری اطلاعات به ازای هر ترم حدود ۲.۴۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۰۰.۰۰۰ (ثابت و متغیر) می باشد.

 22. بنده پدرم جانباز ۱۰درصده اگر در رشته ارشد مدیریت دانشگاه پیام نور برهم هزینه ای کم میشه؟
  اگر آزاده برم چی؟

  • با سلام و درود، در صورتی که دارای سهمیه جانبازی زیر ۲۵ درصد می باشید، می توانید ۳۰ درصد تخفیف در شهریه دریافت کنید.

 23. شرکت در فراگیر ارشد مشاوره خانواده بدون آزمون ممکن است؟

  • با سلام. با توجه به قوانین مصوب وزارت علوم در سال ۱۳۹۹ در مقطع ارشد هیچ رشته و دوره ای بدون آزمون ارائه نشده است. لازم به ذکر است دوره ی فراگیر ارشد پیام نور نیز امسال ارائه نخواهد شد.

 24. بنده یکبار درسال ۹۲ درمقطع ارشد ازطریق معدل وبدون کنکور در دانشگاه دولتی پذیرش و فارغ التحصیل شده ام.ایا میتوانم باری دیگر برای ارشدرشته مدیریت اموزشی ازطریق استعداددرخشان وبامعدل کارشناسی رشته قبلی پذیرش واقدام کنم؟

 25. سلام شهریه ی ارشد آموزش زبان انگلیسی هر ترم چقدر میباشد؟

  • با سلام، شهریه هر ترم تحصیلی رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور حدودا ۲/۱۰۰/۰۰۰ الی ۳/۱۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 26. باسلام عرض ادب.میخواستم بدونم شهریه دانشگاه پیام نوردرمقطع کارشناسی ارشدحقوق جزاوجرم شناسی چقده؟؟؟

  • با سلام و درود. شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی در دانشگاه پیام نور از ۲.۸۰۰.۰۰۰ الی ۳.۱۵۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد.

 27. با سلام
  با داشتن سهمیه ۵ درصد ایثارگران چیزی از شهریه دانشگاه پیام‌نور کم‌ میشود؟

  • با سلام و درود. در صورت داشتن سهمیه جانبازی ۵ درصد می توانید از شرایط ۳۰% تخفیف در شهریه استفاده نمایید. لازم به ذکر است کسانی که دارای سابقه جبهه (ایثارگری) هستند شامل شرایط تخفیف شهریه نمی باشند.

 28. حدودا شهریه واسه رشته های فنی مهندسی چقدر میشه ثابت و متغیر با هم؟

  • سلام، شهریه هر ترم تحصیلی رشته های گروه فنی مهندسی در واحدهای دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲.۵۰۰.۰۰۰ تا ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان در نظر گرفته می شود.

 29. باسلام شهریه ارشد دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی عمومی چقدر ممنونم

 30. با سلام
  پس از قبولی در ازمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور
  هنگام ثبتنام فقط شهریه ثابت ترم اول گرفته میشود؟
  رشته مدیریت دولتی دوره بیستم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام ،
   شما در بدو پذیرش می بایست شهریه ثابت ترم اول و دوم را پرداخت نمایید ، سپس مطابق با تعداد واحد اخذ شده در ترم دوم شهریه متغیر این ترم را نیز پرداخت نمایید.

 31. سلام ایا میشه ارشد رو‌بدون‌کنکور رفت در رشته های نظری؟ و سه ترمه تمام‌کرد؟

  • با سلام .
   برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور زمانی می توانید اقدام کنید که جزو استعداد های درخشان باشید و یا از طریق دانشگاه های فراگیر پیام نور اقدام به ثبت نام کنید که دارای یک آزمون اولیه، می باشد.

دریافت مشاوره