تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 - 1400
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

دانشگاه پیام نور از مجموعه دانشگاه های شهریه پرداز بوده و افرادی که قصد دارند در رشته های با کنکور و یا بدون کنکور آن تحصیل نمایند، می بایست برای هر واحد درسی انتخابی خود مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت کنند. این شهریه به دو صورت متغیر و ثابت توسط هیات امنای دانشگاه پیام نور تعیین می گردد. میزان شهریه متغیر بر اساس تعداد و نوع واحد های اخذ شده و شهریه ثابت با توجه به نوع رشته و سال ورود به دانشگاه در نظر گرفته می شود. با توجه به این که مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه پیام نور دارای میزان شهریه متفاوتی می باشند، در این مطلب قصد داریم به پرسش های داوطلبان در خصوص شهریه دوره کارشناسی ارشد پاسخ دهیم.

 

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که از طریق کنکور کارشناسی ارشد یا طرح فراگیر پذیرش می شوند یکسان است.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور شامل 32 واحد درسی بوده و به دو شیوه آموزشی و آموزشی – پژوهشی ارائه می گردد. دانشجویان در هر ترم می توانند حداقل 6 و حداکثر 12 واحد درسی اخذ کنند. طول دوره تحصیلی دانشجویان این مقطع که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، حداکثر 10 نیمسال تحصیلی (5 سال) و دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند حداکثر 6 نیمسال تحصیلی (3 سال) می باشد. جدول زیر میزان شهریه قابل پرداخت برای رشته های هر یک از گروه های آزمایشی دوره کارشناسی ارشد را نشان می دهد.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

گروه آزمایشی مبلغ شهریه
علوم انسانی 2 میلیون و 400 الی 3 میلیون و 450 هزار تومان
فنی و مهندسی 2 میلیون و 600 الی 3 میلیون و 600 هزار تومان
علوم پایه 2 میلیون و 600 الی 3 میلیون و 600 هزار تومان
علوم پزشکی
هنر 2 میلیون و 500 الی 3 میلیون و 600 هزار تومان

نکات مهم در خصوص شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می بایست از تمامی ضوابطی که این دانشگاه تعیین نموده است مطلع بوده و آن ها را رعایت کنند. میزان و نحوه پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور نیز تابع مقرراتی بوده که در این بخش به شرح آن ها می پردازیم.

 • طبق مصوبات دانشگاه پیام نور شهریه ثابت و متغیر سالانه افزایش می یابد و این افزایش شهریه شامل دانشجویان ورودی ترم های قبل نیز می باشد.
 • دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند در صورتی که نتوانند تحصیلات خود را در مدت مجاز به اتمام برسانند، می توانند با پرداخت شهریه از 3 ترم مازاد بر ظرفیت و تا سقف 13 ترم بهره مند شوند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند از 2 نیمسال مرخصی تحصیلی متناوب یا متوالی استفاده کنند که برام هر ترم مرخصی تحصیلی باید شهریه ثابت مربوط به همان ترم را پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که صدور مرخصی تحصیلی بدون پرداخت شهریه فاقد اعتبار است.
 • حداقل نمره قابل قبول در هر یک از دروس اصلی، جبرانی و اختیاری 12 ابوده و دانشجویی که نمره پایین تر از حدنصاب را کسب کند، باید با پرداخت مجدد شهریه متغیر، محددا آن درس را بگذراند.
 • در صورت غیبت دانشجو در آزمون پایان ترم هر یک از دروس، آن درس برای او حذف خواهد شد و باید با پرداخت دوباره شهریه، این درس را در ترم های بعدی اخذ کند.
 • دانشجویی که پس از گذراندن کلیه دروس میانگین کل نمراتش کم تر از 14 باشد، چنانچه سنوات تحصیلی مجاز برای او به پایان نرسیده باشد، می تواند با پرداخت شهریه ثابت و متغیر درس هایی را که در آن ها نمره کم تر از 14 کسب کرده است، حداکثر در دو نیمسال اخذ کند تا موفق به دریافت نمره قبولی شود.

دانشجویانی که توان پرداخت شهریه را ندارند، می توانند از تسهیلاتی که دانشگاه پیام نور به این منظور اختصاص می دهد استفاده نمایند. یکی از این تسهیلات وام دانشجویی می باشد که واجدین شرایط می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سامانه وام دانشجویی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از میزان این وام، نحوه دریافت و بازپرداخت آن می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- میزان شهریه رشته های گروه آزمایشی علوم پایه در مقطع کارشناسی ارشد چه قدر است؟

دانشجویان می بایست حدودا 2 میلیون و 600 الی 3 میلیون و 600 هزار تومان برای تحصیل در رشته های گروه علوم پایه این مقطع پرداخت نمایند.

2- مبلغ شهریه رشته های پذیرش با کنکور و طرح فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور چه تفاوتی با یک دیگر دارند؟

دانشجویانی که از طریق شرکت در کنکور ارشد و یا ثبت نام در طرح فراگیر در این مقطع پذیرش می شوند، به یک میزان شهریه پرداخت می کنند.

3- چنانچه دانشجویان موفق به کسب حد مجاز نمره در هر یک از دروس نگردند، چه وضعیتی از نظر پرداخت شهریه دارند؟

در صورتی که در هر یک از دروس اصلی، جبرانی و اختیاری نمره ای کمتر از 12اخذ گردد، لازم است با پرداخت مجدد شهریه، آن درس مجددا گذرانده شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۵ نظر

 1. سلام شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق دانشگاه پیام نور چه مقدار است؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۴۵۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 2. سلام خسته نباشید من ارشد پیام نور میخوام ثبت نام کنم میخواستم بدونم شهریه ارشد برای رشته جامعه شناسی چقدر میشه ممنون

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۴۵۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 3. سلام. ببخشید شهریه ارشد مجازی پیام نور رشته اموزش زبان انگلیسی چقدر هست؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته ی ذکر شده حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 4. سلام. ببخشید هزینه ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه پیام‌نور چقدره برای سال ۱۴۰۰؟؟؟

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۴۵۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی برای رشته ی ذکر شده حدود ۱/۰۰۰/۰۰۰ الی ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 5. سلام،

  ببخشید شهریه ارشد حقوق خصوصی دانشگاه پیام نور چقدر؟
  و اینکه دانشگاه پیام نور بهتر یا آزاد.

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۴۵۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 6. سلام وقت بخیر، آیا فراگیر کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل داره؟ و اینکه مدرک فراگیر چقدر معتبره؟

 7. سلام وقتتون بخیر
  زمان ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور چه تاریخیه؟

 8. سلام خستا نباشید ببخشید اگر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روانشناسی هر ترم حداکثر واحد را بگیرد طول مدت تحصیلش چقدر میباشد ؟

 9. با سلام..شهریه هر ترم رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع ارشد در دانشگاه آزاد چقدر است؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای گروه علوم انسانی حدودی ۲/۷۰۰/۰۰۰ الی ۳/۷۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 10. با سلام شهریه ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل چقدره؟

  • باسلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای گروه علوم انسانی حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 11. سلام.شهریه هرترم رشته روانشناسی تربیتی ارشد پیام نور چقد درمیاد؟

  • با سلام و درود، شهریه هر ترم دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته روان شناسی تربیتی حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 12. سلام عذر میخوام شهریه رشته علوم ورزشی ارشد دانشگاه ازاد با فراگیر چقدر تفاوت داره

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه(ثابت ومتغیر) دانشگاه های آزاد، مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم ورزشی حدودا ۲/۷۰۰/۰۰۰ تا ۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان و شهریه(ثابت و متغیر) دانشگاه های پیام نور، مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم ورزشی حدودا ۲/۵۰۰/۰۰ تا ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 13. سلام،شهریه ارشد رشته مشاوره دانشگاه پیام نور برای سال ۱۴۰۰ حدودا میشه بگین چقدره ممنون

  • با سلام و درود، شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته مشاوره در دانشگاه پیام نور از ۲.۶۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۵۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد.

 14. من به تازگی ارشد پیام نور وآزاد تهران مرکز قبول شدم به نظر شما کدوم برم بهتره واین اینکه شهریه ارشد حسابداری چقدره

  • با سلام و درود، شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری در دانشگاه آزاد از ۳.۳۰۰.۰۰۰ الی ۳.۶۰۰.۰۰۰ تومان و در دانشگاه پیام نور از ۳.۰۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۰۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد از لحاظ رتبه بندی از دانشگاه پیام نور بالاتر است.

 15. سلام.شهریه ارشد پیام نور در رشته بیوشیمی چقدر میشه؟؟

  • با سلام، حدود شهریه رشته بیوشیمی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۲/۲۰۰/۰۰۰ الی ۳/۲۰۰/۰۰۰ می باشد.

 16. هزینه شهریه هر ترم برنامه ریزی درسی پیام نور چقدر است

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، برای گروه علوم انسانی هر ترم حدود ۲/۱۰۰/۰۰۰ الی ۳/۱۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 17. سلام وقتتون بخیر شهریه ارشد رشته فناوری اطلاعات پیام نور چقدر هست؟

  • با سلام و درود. شهریه ی مصوب دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته فنتوری اطلاعات به ازای هر ترم حدود ۲.۴۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۰۰.۰۰۰ (ثابت و متغیر) می باشد.

 18. بنده پدرم جانباز ۱۰درصده اگر در رشته ارشد مدیریت دانشگاه پیام نور برهم هزینه ای کم میشه؟
  اگر آزاده برم چی؟

  • با سلام و درود، در صورتی که دارای سهمیه جانبازی زیر ۲۵ درصد می باشید، می توانید ۳۰ درصد تخفیف در شهریه دریافت کنید.

 19. شرکت در فراگیر ارشد مشاوره خانواده بدون آزمون ممکن است؟

  • با سلام. با توجه به قوانین مصوب وزارت علوم در سال ۱۳۹۹ در مقطع ارشد هیچ رشته و دوره ای بدون آزمون ارائه نشده است. لازم به ذکر است دوره ی فراگیر ارشد پیام نور نیز امسال ارائه نخواهد شد.

 20. بنده یکبار درسال ۹۲ درمقطع ارشد ازطریق معدل وبدون کنکور در دانشگاه دولتی پذیرش و فارغ التحصیل شده ام.ایا میتوانم باری دیگر برای ارشدرشته مدیریت اموزشی ازطریق استعداددرخشان وبامعدل کارشناسی رشته قبلی پذیرش واقدام کنم؟

 21. سلام شهریه ی ارشد آموزش زبان انگلیسی هر ترم چقدر میباشد؟

  • با سلام، شهریه هر ترم تحصیلی رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور حدودا ۲/۱۰۰/۰۰۰ الی ۳/۱۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 22. باسلام عرض ادب.میخواستم بدونم شهریه دانشگاه پیام نوردرمقطع کارشناسی ارشدحقوق جزاوجرم شناسی چقده؟؟؟

  • با سلام و درود. شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی در دانشگاه پیام نور از ۲.۸۰۰.۰۰۰ الی ۳.۱۵۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد.

 23. با سلام
  با داشتن سهمیه ۵ درصد ایثارگران چیزی از شهریه دانشگاه پیام‌نور کم‌ میشود؟

  • با سلام و درود. در صورت داشتن سهمیه جانبازی ۵ درصد می توانید از شرایط ۳۰% تخفیف در شهریه استفاده نمایید. لازم به ذکر است کسانی که دارای سابقه جبهه (ایثارگری) هستند شامل شرایط تخفیف شهریه نمی باشند.

 24. حدودا شهریه واسه رشته های فنی مهندسی چقدر میشه ثابت و متغیر با هم؟

  • سلام، شهریه هر ترم تحصیلی رشته های گروه فنی مهندسی در واحدهای دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲.۵۰۰.۰۰۰ تا ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان در نظر گرفته می شود.

 25. باسلام شهریه ارشد دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی عمومی چقدر ممنونم

 26. با سلام
  پس از قبولی در ازمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور
  هنگام ثبتنام فقط شهریه ثابت ترم اول گرفته میشود؟
  رشته مدیریت دولتی دوره بیستم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام ،
   شما در بدو پذیرش می بایست شهریه ثابت ترم اول و دوم را پرداخت نمایید ، سپس مطابق با تعداد واحد اخذ شده در ترم دوم شهریه متغیر این ترم را نیز پرداخت نمایید.

 27. سلام ایا میشه ارشد رو‌بدون‌کنکور رفت در رشته های نظری؟ و سه ترمه تمام‌کرد؟

  • با سلام .
   برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور زمانی می توانید اقدام کنید که جزو استعداد های درخشان باشید و یا از طریق دانشگاه های فراگیر پیام نور اقدام به ثبت نام کنید که دارای یک آزمون اولیه، می باشد.

دریافت مشاوره