یکشنبه , ۵ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه پیام نور / شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 - 1400
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شهریه دانشگاه پیام نور توسط هیئت امنای این دانشگاه تعیین می شود و هر ساله معمولا 10 الی 15 درصد به نرخ شهریه ها افزوده می شود. شهریه دانشگاه پیام نور شامل شهریه ثابت ، شهریه متغیر دروس نظری ( دروس عمومی ، دروس پایه نظری و دروس اصلی و تخصصی ) و شهریه متغیر دروس عملی ( عملی کم هزینه ، عملی پر هزینه ، پایان نامه ) می باشد. میزان شهریه متغیر بر اساس تعداد و نوع واحد های اخذ شده دانشجو تعیین می شود زیرا شهریه دروس عملی از شهریه دروس نظری بیشتر می باشد ،  ولی میزان شهریه ثابت وابسته به نوع رشته و سال ورود به دانشگاه می باشد. نکته مهمی که پاسخ سوال بسیاری از داوطلبان می باشد این است که شهریه در تمامی دوره های سراسری و فراگیر یکسان است.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که از طریق کنکور کارشناسی ارشد سراسری یا طرح فراگیر جذب شده باشند ، یکسان است.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 98 – 99

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور شامل 32 واحد درسی می باشد و به دو صورت آموزشی و آموزشی – پژوهشی ارائه می شود و دانشجویان می توانند حداقل 6 و حداکثر 12 واحد درسی در هر ترم اخذ کنند. طول دوره تحصیلی دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند حداکثر 10 نیمسال تحصیلی (5 سال) و دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند حداکثر 6 نیمسال تحصیلی (3 سال) می باشد و دانشجویان باید در این دوره شهریه ثابت و متغیر را پرداخت کنند.

میانگین شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

گروه آموزشی فنی مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی علوم انسانی
شهریه ثابت برای هر نیمسال تحصیلی

(تومان)

1/170/000 1/170/000
شهریه دروس نظری

(تومان)

116/000 116/000
شهریه دروس عملی کم هزینه

(تومان)

350/000 350/000
شهریه دروس عملی پرهزینه

(تومان)

560/000 560/000
شهریه پایان نامه

(تومان)

560/000 560/000
 • میزان شهریه کارشناسی ارشد رشته های علوم انسانی دانشگاه پیام نور برای یک ترم تحصیلی حدود 2/000/000 الی 3/000/000 میلیون تومان می باشد.
 • میزان شهریه کارشناسی ارشد رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور برای یک ترم تحصیلی حدود 2/400/000 الی 3/500/000 تومان می باشد.

نکات مهم در خصوص شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

 • طبق مصوبات دانشگاه پیام نور شهریه ثابت و متغیر سالانه افزایش می یابد و این افزایش شهریه شامل دانشجویان ورودی ترم های قبل نیز می باشد.
 • دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند در صورتی که نتوانند تحصیلات خود را در مدت مجاز به اتمام برسانند ، می توانند با پرداخت شهریه از 3 ترم مازاد بر ظرفیت و تا سقف 13 ترم بهره مند شوند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند از 2 نیمسال مرخصی تحصیلی متناوب یا متوالی استفاده کنند که برام هر ترم مرخصی تحصیلی باید شهریه ثابت مربوط به همان ترم را پرداخت نمایند ، لازم به ذکر است که صدور مرخصی تحصیلی بدون پرداخت شهریه فاقد اعتبار است.
 • حداقل نمره قابل قبول در هر یک از دروس اصلی ، جبرانی و اختیاری 12 است و دانشجویی که نمره پایین تر از حدنصاب را کسب کند ، بایستی با پرداخت مجدد شهریه متغیر آن درس ، دوباره آن را بگذراند.
 • در صورت غیبت دانشجو در آزمون پایان ترم هر یک از دروس ، آن درس برای او حذف خواهد شد و باید با پرداخت شهریه این درس را در ترم های بعدی اخذ کند.
 • دانشجویی که پس از گذراندن کلیه دروس میانگین کل نمراتش کم تر از 14 باشد ، چنانچه حدنصاب مجاز برای تحصیل او به پایان نرسیده باشد ، می تواند با پرداخت شهریه ثابت و متغیر درس هایی را که در آن ها نمره کم تر از 14 کسب کرده است ، حداکثر در دو نیمسال اخذ کند تا موفق به دریافت نمره قبولی شود.

دانشجویانی که توان پرداخت شهریه را ندارند می توانند از تسهیلاتی که دانشگاه پیام نور برای پرداخت شهریه در نظر می گیرد ، استفاده نمایند. دانشگاه پیام نور برای هر ترم تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 2/500/000 تومان وام شهریه پرداخت می کند و متقاضیان می توانند با ارائه مدارک لازم به دانشگاه ، از آن بهره مند شوند. می توانید برای اطلاع از شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پردیس خودگردان و شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه شبانه و شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی بر روی لینک ها کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99 – 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۶ نظر

 1. Avatar

  با سلام شهریه ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل چقدره؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای گروه علوم انسانی حدوداً ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 2. Avatar

  سلام.شهریه هرترم رشته روانشناسی تربیتی ارشد پیام نور چقد درمیاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شهریه هر ترم دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته روان شناسی تربیتی حدود ۲/۵۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 3. Avatar

  سلام عذر میخوام شهریه رشته علوم ورزشی ارشد دانشگاه ازاد با فراگیر چقدر تفاوت داره

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، شهریه(ثابت ومتغیر) دانشگاه های آزاد، مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم ورزشی حدودا ۲/۷۰۰/۰۰۰ تا ۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان و شهریه(ثابت و متغیر) دانشگاه های پیام نور، مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم ورزشی حدودا ۲/۵۰۰/۰۰ تا ۳/۴۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 4. Avatar

  سلام،شهریه ارشد رشته مشاوره دانشگاه پیام نور برای سال ۱۴۰۰ حدودا میشه بگین چقدره ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته مشاوره در دانشگاه پیام نور از ۲.۶۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۵۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد.

 5. Avatar

  من به تازگی ارشد پیام نور وآزاد تهران مرکز قبول شدم به نظر شما کدوم برم بهتره واین اینکه شهریه ارشد حسابداری چقدره

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری در دانشگاه آزاد از ۳.۳۰۰.۰۰۰ الی ۳.۶۰۰.۰۰۰ تومان و در دانشگاه پیام نور از ۳.۰۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۰۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد از لحاظ رتبه بندی از دانشگاه پیام نور بالاتر است.

 6. Avatar

  سلام.شهریه ارشد پیام نور در رشته بیوشیمی چقدر میشه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، حدود شهریه رشته بیوشیمی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۲/۲۰۰/۰۰۰ الی ۳/۲۰۰/۰۰۰ می باشد.

 7. Avatar

  هزینه شهریه هر ترم برنامه ریزی درسی پیام نور چقدر است

  • ایران مشاوره

   با سلام، شهریه ی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد، برای گروه علوم انسانی هر ترم حدوداً ۲/۱۰۰/۰۰۰ الی ۳/۱۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 8. Avatar

  سلام وقتتون بخیر شهریه ارشد رشته فناوری اطلاعات پیام نور چقدر هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. شهریه ی مصوب دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته فنتوری اطلاعات به ازای هر ترم حدود ۲.۴۰۰.۰۰۰ الی ۳.۴۰۰.۰۰۰ (ثابت و متغیر) می باشد.

 9. Avatar

  بنده پدرم جانباز ۱۰درصده اگر در رشته ارشد مدیریت دانشگاه پیام نور برهم هزینه ای کم میشه؟
  اگر آزاده برم چی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که دارای سهمیه جانبازی زیر ۲۵ درصد می باشید، می توانید ۳۰ درصد تخفیف در شهریه دریافت کنید.

 10. Avatar

  شرکت در فراگیر ارشد مشاوره خانواده بدون آزمون ممکن است؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. با توجه به قوانین مصوب وزارت علوم در سال ۱۳۹۹ در مقطع ارشد هیچ رشته و دوره ای بدون آزمون ارائه نشده است. لازم به ذکر است دوره ی فراگیر ارشد پیام نور نیز امسال ارائه نخواهد شد.

 11. Avatar

  بنده یکبار درسال ۹۲ درمقطع ارشد ازطریق معدل وبدون کنکور در دانشگاه دولتی پذیرش و فارغ التحصیل شده ام.ایا میتوانم باری دیگر برای ارشدرشته مدیریت اموزشی ازطریق استعداددرخشان وبامعدل کارشناسی رشته قبلی پذیرش واقدام کنم؟

 12. Avatar

  سلام شهریه ی ارشد آموزش زبان انگلیسی هر ترم چقدر میباشد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شهریه هر ترم تحصیلی رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور حدودا ۲/۱۰۰/۰۰۰ الی ۳/۱۵۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 13. Avatar

  باسلام عرض ادب.میخواستم بدونم شهریه دانشگاه پیام نوردرمقطع کارشناسی ارشدحقوق جزاوجرم شناسی چقده؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. شهریه مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی در دانشگاه پیام نور از ۲.۸۰۰.۰۰۰ الی ۳.۱۵۰.۰۰۰ تومان (شهریه ثابت و متغیر) می باشد.

 14. Avatar

  با سلام
  با داشتن سهمیه ۵ درصد ایثارگران چیزی از شهریه دانشگاه پیام‌نور کم‌ میشود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. در صورت داشتن سهمیه جانبازی ۵ درصد می توانید از شرایط ۳۰% تخفیف در شهریه استفاده نمایید. لازم به ذکر است کسانی که دارای سابقه جبهه (ایثارگری) هستند شامل شرایط تخفیف شهریه نمی باشند.

 15. Avatar

  حدودا شهریه واسه رشته های فنی مهندسی چقدر میشه ثابت و متغیر با هم؟

  • ایران مشاوره

   سلام، شهریه هر ترم تحصیلی رشته های گروه فنی مهندسی در واحدهای دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد حدود ۲.۵۰۰.۰۰۰ تا ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان در نظر گرفته می شود.

 16. Avatar

  باسلام شهریه ارشد دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی عمومی چقدر ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   حدود شهریه رشته مذکور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور ۲/۱۰۰/۰۰۰ الی ۲/۱۵۰/۰۰۰ می باشد.

 17. Avatar

  با سلام
  پس از قبولی در ازمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور
  هنگام ثبتنام فقط شهریه ثابت ترم اول گرفته میشود؟
  رشته مدیریت دولتی دوره بیستم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما در بدو پذیرش می بایست شهریه ثابت ترم اول و دوم را پرداخت نمایید ، سپس مطابق با تعداد واحد اخذ شده در ترم دوم شهریه متغیر این ترم را نیز پرداخت نمایید.

 18. Avatar

  سلام ایا میشه ارشد رو‌بدون‌کنکور رفت در رشته های نظری؟ و سه ترمه تمام‌کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور زمانی می توانید اقدام کنید که جزو استعداد های درخشان باشید و یا از طریق دانشگاه های فراگیر پیام نور اقدام به ثبت نام کنید که دارای یک آزمون اولیه، می باشد.

دریافت مشاوره