تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / نحوه فعال سازی اینترنت رایگان دانش آموزی

نحوه فعال سازی اینترنت رایگان دانش آموزی

راهنمای فعال سازی اینترنت رایگان دانش آموزی
نحوه فعال سازی اینترنت رایگان دانش آموزی

با توجه به همه گیر بودن ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، امکان آموزش حضوری از تمامی دانش آموزان سلب شد. اما این به معنای تعلطیلی در امر آموزش نبوده و از همان ابتدا وزارت آموزش و پرورش تمهیداتی در راستای پیشبرد اهداف آموزشی خود علاوه بر راه اندازی برنامه شاد جهت تسهیل امر آموزش غیرحضوری دانش آموزان، بسته های اینترنتی رایگان را نیز در اختیار آن ها قرار دهد.

بر اساس دستور وزیر آموزش و پرورش از شهریور ماه 99، اینترنت رایگان جهت فعالیت کاربران در برنامه شاد فعال شده و از تاریخ 16 شهریور ماه نیز دانش آموزان می توانستند بدون نیاز به خرید بسته دیتا به سامانه مذکور دسترسی داشته باشند. در ادامه قصد داریم در خصوص نحوه فعال سازی بسته اینترنت رایگان برنامه شاد توضیحاتی را ارائه نماییم.

بسته اینترنتی رایگان در راستای تحقق فرآیند آموزش و یادگیری در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

نحوه فعال سازی اینترنت رایگان دانش آموزی

هنگام استفاده از اپلیکیشن شاد با فعال سازی اینترنت رایگان بر روی خط همراه اول، ایرانسل و رایتل، بسته مصرفی به صورت خودکار فعال می گردد. دقت داشته باشید که در زمان استفاده از سامانه شاد در صورت استفاده از نرم افزار VPN می بایست آن را قطع کنید تا امکان محاسبه رایگان دیتای مصرفی وجود داشته باشد. در ادامه مطلب، نحوه فعال سازی اینترنت رایگان در هر یک از سه نوع سیسم کارت فوق را ارائه نموده ایم.

فعال سازی اینترنت رایگان شاد در همراه اول

تعرفه استفاده از شبکه شاد برای تمامی مشترکین همراه اول رایگان است و شما با ورود به سامانه شاد می توانید از خدمات آن بهره مند شوید. همچنین سرویس اینترنت دانش آموزی در راستای ایجاد فضایی امن برای دانش آموزانی که از فضای مجازی استفاده می کنند، ایجاد شده است و والدین برای اطمینان از دسترسی فرزندان خود به فضای اینترنتی سالم می توانند این سرویس را با استفاده از کدهای دستوری که در جدول زیر آمده است، فعال کنند.

کدهای دستوری سرویس اینترنت دانش آموزی
عنوان کد
استعلام وضعیت سروی  ۱۳۰#*۱۰۰*
فعال سازی سرویس  ۱۳۱#*۱۰۰*
غیرفعال سازی سرویس  ۱۳۲#*۱۰۰*
 راهنما  ۱۳۹#*۱۰۰*

 زمانی که سرویس اینترنت دانش آموزی خود را فعال یا غیر فعال کنید، بسته های اینترنت فعال یا رزرو مشترک هیچ تغییری نخواهد کرد. همچنین با فعال سازی و غیر فعال سازی این سرویس، در تعرفه و نحوه محاسبه هزینه اینترنت تعرفه آزاد یا بسته اینترنت تغییری ایجاد نمی شود.

فعال سازی اینترنت رایگان شاد در ایرانسل

مصرف اینترنت برای تمامی کاربران ایرانسل جهت ورود به سامانه شاد رایگان است و زمان استفاده از سامانه مذکور به طور خودکار فعال می شود. لذا دانش آموزان جهت استفاده از خدمات آموزشی برنامه شاد با خط ایرانسل، بدون نیاز به تهیه بسته دیتا می توانند به صورت رایگان از خدمات این اپلیکیشن استفاده نمایند.

ایرانسل امکان تهیه سیم کارت آموزشی را نیز جهت آموزش آنلاین در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. چنانچه والدین تصمیم دارند سیم کارت خود را در اختیار فرزندشان قرار دهند و حضور وی در فضای مجازی را مدیریت کنند، می توانند با شماره گیری کد دستوری #3*3*555* یا انتخاب گزینه “تغییر طرح تعرفه” در قسمت “اطلاعات حساب” اپلیکیشن ایرانسل من دسترسی سیم کارت به اینترنت را فقط منحصر به استفاده از وب سایت های مورد تایید داخلی کنند. همچنین جهت غیر فعال سازی این امکان و استفاده از همه وب سایت ها می بایست مجدد به اپلیکیشن ایرانسل من مراجعه کرده و یا کد دستوری #4*3*555* را شماره گیری نمایید.

ایرانسل همچنین برای والدینی که قصد دارند از یک سیم کارت ویژه جهت آموزش آنلاین فرزند خود استفاده کنند، سیم کارتی با نام “سیم کارت آموزشی” را ارائه می دهد. با استفاده از این سیم کارت به صورت پیش فرض، امکان دسترسی به اینترنت فقط برای وب سایت های مورد تایید داخلی فراهم می شود. همچنین والدین با استفاده از این سیم کارت، امکان ایجاد محدودیت دسترسی را به صورت توضیحات ذکر شده در بالا خواهند داشت.

فعال سازی اینترنت رایگان شاد در رایتل

کاربران رایتل اعم از والدین، دانش آموزان و معلمان می توانند به صورت رایگان از اپلیکیشن شاد بهره مند شوند و برای این امر، نیاز به خرید بسته اینترنتی ندارند. بنابراین زمان ورود مشترکین به سامانه شاد، بسته اینترنتی رایتل به طور خودکار برای آن ها فعال می گردد.

دانش آموزان به علت امر آموزش و یادگیری مباحث درسی در سامانه شاد آموزش و پرورش باید زمان بیشتری را در فضای مجازی سپری کنند، بنابراین ممکن است والدین به دنبال راهکارهایی جهت مراقبت و مدیریت حضور فرزندان خود در فضای مجازی باشند. در ادامه چندین راهکار را جهت رفع نگرانی والدین به آن ها پیشنهاد خواهیم کرد.

  • در صورت استفاده دانش آموز از لپ تاپ یا کامپیوتر، از قابلیت family fast سیستم عامل ویندوز استفاده کنید.
  •  اگر دانش آموز از تبلت یا گوشی هوشمند استفاده می کند، می توانید به ابزار google family link مراجعه نمایید.
  • همچنین می توانید از تدابیر دولت از جمله تهیه سیم کارت های خاص کودکان بهره مند شوید.
  • در صورت استفاده از سیم کارت خود جهت آموزش فرزندتان، می توانید بسته اختصاصی شاد را تعریف کنید که در نتیجه، دسترسی تنها برای سایت های مورد تایید آموزش و پرورش امکان پذیر خواهد بود.
  • در صورت استفاده همزمان فرزند و والدین از گوشی، با تعریف کد دستوری ستاره مربع، امکان جابجایی بسته فعال ایجادخواهد شد. 

با توجه به حضور معلمان در اپلیکیشن شاد، امکان ثبت نام اینترنت رایگان معلمان از طریق سایت ثبت نام هدیه های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شد که بر اساس اطاعیه صادره حجم بسته اینترنتی در نظر گرفته شده 60 گیگابایت می باشد. برای اطلاع از جزئیات مطالب فوق و جزئیات بسته اینترنت رایگان برنامه شاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- فعالسازی اینترنت رایگان دانش آموزی برای چه سیم کارت هایی امکان پذیر است؟

هر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل امکان استفاده از اینترنت رایگان را ایجاد کرده اند.

2- فعال سازی اینترنت رایگان دانش آموزی به چه صورت انجام می شود؟

با ورود کاربر به سامانه شاد، به صورت رایگان بسته اینترنت فعال می گردد.

3- آیا استفاده از اینترنت رایگان دانش آموزی دارای محدودیت زمانی است؟

خیر - هر زمان که دانش آموزان جهت آموزش وارد سامانه شوند می توانند به صورت رایگان از اینترنت استفاده کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد