یکشنبه , ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / لیست رشته های کنکور زبان های خارجی

لیست رشته های کنکور زبان های خارجی

رشته های کنکور زبان های خارجی
لیست رشته های کنکور زبان های خارجی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیست رشته های کنکور زبان های خارجی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رشته های زبان های خارجی نیز همانند رشته های هنری به صورت شناور ارائه می شوند و داوطلبان سایر گروه های آزمایشی می توانند علاوه بر شرکت در کنکور ریاضی و فنی ، علوم تجربی و علوم انسانی ، نسبت به ثبت نام کنکور زبان نیز اقدام کنند. بدیهی است که چنین شرایطی باعث افزایش رقابت میان علاقه مندان به یادگیری زبان های خارجی شده و اهمیت انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی را نسبت به سایر گروه های آزمایشی در جایگاه ویژه تری قرار می دهد. پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ، پذیرفته شدگان وارد مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند و می بایست با آگاهی نسبت به رشته ها و شرایط پذیرش هر یک از آن ها ، اقدامات لازم را به انجام برسانند.

رشته های مختلف گروه زبان انگلیسی از جمله رشته های پرطرفدار کنکور زبان های خارجی محسوب می شوند.

معرفی رشته های کنکور زبان های خارجی

انتخاب رشته کنکور سراسری از جمله مراحل مهم دوران تحصیل محسوب می شود چرا که در صورت وقوع هر گونه اشتباه در انتخاب رشته ، ممکن است داوطلب به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نکرده و قطعا حاصل آن چیزی جز پشیمانی نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم پیش از اقدام به انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی ، کلیه جوانب را مورد سنجش قرار داده و با شناخت درست از تمامی رشته های مربوطه ، دست به انتخاب بزنید.

شناخت رشته های کنکور زبان های خارجی می تواند در مسیر انتخاب رشته داوطلبان کمک کننده باشد. بنابراین تصمیم گرفتیم این مقاله را به معرفی رشته های کنکور زبان اختصاص دهیم اما پیش از آن ، اجازه دهید به بررسی زیرگروه های این گروه آزمایشی بپردازیم. رشته های زبان های خارجی به چهار زیرگروه تقسیم می شوند و هر چه درصد دروس ضریب دار در یک زیرگروه بیشتر باشد ، شانس قبولی داوطلب نیز در آن رشته افزایش خواهد یافت. مواد امتحانی و ضرایب هر یک از آن ها در زیرگروه های مختلف کنکور زبان ، در جدول زیر ارائه شده اند.

ضرایب دروس زیرگروه های کنکور زبان های خارجی
مواد امتحانی زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4
زبان خارجی 2 2 2 4
زبان تخصصی انگلیسی 4 0 0 0
زبان تخصصی آلمانی 0 4 0 0
زبان تخصصی فرانسه 0 0 4 0

توجه داشته باشید که دروس عمومی شامل زبان و ادبیات فارسی ، زبان عربی و فرهنگ و معارف اسلامی دارای ضرایب یکسان در تمامی زیرگروه ها می باشند. جهت آشنایی شما عزیزان با لیست رشته های کنکور زبان ، آن را از دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی استخراج کرده و به تفکیک هر زیرگروه در جدول زیر قرار داده ایم.

لیست رشته های کنکور زبان های خارجی
زیرگروه یک
آموزش زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان انگلیسی کاردانی آموزش زبان انگلیسی
کاردانی مترجمی زبان انگلیسی
زیرگروه دو
زبان و ادبیات آلمانی مترجمی زبان آلمانی
زیرگروه سه
زبان و ادبیات فرانسه مترجمی زبان فرانسه
زیرگروه چهار
زبان ایتالیایی زبان چینی
زبان روسی زبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنی زبان و ادبیات اسپانیایی
زبان و ادبیات ترکی استانبولی زبان و ادبیات ژاپنی

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ممکن است بسیاری از داوطلبان در رشته و دانشگاه مورد نظر خود مورد پذیرش قرار نگیرند. از طرفی هم تعداد افرادی که به هر دلیل علاقه ای به شرکت در کنکور را ندارند ، کم نیست. از همین رو ، ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها ، فرصت مناسبی برای این دسته از متقاضیان به شمار می رود. در سال های اخیر تقریبا تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به پذیرش دانشجویان بدون شرکت در آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها می پردازند. علاقه مندان می توانند رشته مورد نظر خود را از میان لیست رشته های بدون کنکور زبان انتخاب کرده و در موعد مقرر ، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور زبان های خارجی را دارند ، لازم است هنگام برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان ، مطالعه بهترین منابع کنکور زبان را در دستور کار خود قرار داده و در صورت نیاز ، از مزایای مشاوره کنکور سراسری نیز بهره مند شوند. فراموش نکنید که آشنایی با بازار کار بهترین رشته های زبان می تواند در انتخاب رشته شما موثر واقع شود تا تصمیمی درست و آگاهانه را در رابطه با رشته تحصیلی خود بگیرید. شما کاربران گرامی در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث فوق ، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیست رشته های کنکور زبان های خارجی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99