تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / لیست رشته های کنکور زبان های خارجی 1400

لیست رشته های کنکور زبان های خارجی 1400

رشته های کنکور زبان های خارجی 1400
لیست رشته های کنکور زبان های خارجی 1400

رشته های زبان های خارجی به صورت شناور ارائه می شوند و داوطلبان سایر گروه های آزمایشی می توانند علاوه بر شرکت در کنکور ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی که گروه های اصلی می باشند، نسبت به ثبت نام کنکور زبان نیز اقدام کنند. بدیهی است که چنین شرایطی باعث افزایش رقابت میان علاقه مندان به یادگیری زبان های خارجی شده و اهمیت انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی را نسبت به سایر گروه های آزمایشی در جایگاه ویژه تری قرار می دهد.

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری که پذیرفته شدگان وارد مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند می بایست با آگاهی نسبت به رشته ها و شرایط پذیرش هر یک از آن ها اقدامات لازم را به انجام برسانند.

تمامی رشته های گروه زبان انگلیسی از جمله رشته های پرطرفدار کنکور زبان های خارجی محسوب می شوند.

معرفی رشته های کنکور زبان های خارجی 1400

انتخاب رشته کنکور سراسری از جمله مراحل مهم دوران تحصیل محسوب می شود چرا که در صورت وقوع هر گونه اشتباه در انتخاب رشته، ممکن است داوطلب به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نکرده و قطعا حاصل آن چیزی جز پشیمانی نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم پیش از اقدام به انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی کلیه جوانب را مورد سنجش قرار داده و با شناخت درست از تمامی رشته های مربوطه دست به انتخاب بزنید.

شناخت رشته های کنکور زبان های خارجی می تواند در مسیر انتخاب رشته داوطلبان کمک کننده باشد. بنابراین تصمیم گرفتیم این مقاله را به معرفی رشته های کنکور زبان اختصاص دهیم اما پیش از آن قصد داریم به بررسی زیرگروه های این گروه آزمایشی بپردازیم. رشته های زبان های خارجی به چهار زیرگروه تقسیم می شوند. هر چه درصد دروس ضریب دار در یک زیرگروه بیشتر باشد شانس قبولی داوطلب نیز در آن رشته افزایش خواهد یافت. مواد امتحانی و ضرایب هر یک از آن ها در زیرگروه های مختلف کنکور زبان در جدول زیر ارائه شده اند.

ضرایب دروس زیرگروه های کنکور زبان های خارجی 1400
مواد امتحانی زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4
زبان خارجی 2 2 2 4
زبان تخصصی انگلیسی 4 0 0 0
زبان تخصصی آلمانی 0 4 0 0
زبان تخصصی فرانسه 0 0 4 0

توجه داشته باشید که دروس عمومی شامل زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی و فرهنگ و معارف اسلامی دارای ضرایب یکسان در تمامی زیرگروه ها می باشند. جهت آشنایی شما عزیزان با لیست رشته های اختصاصی کنکور زبان، آن را از دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی استخراج کرده و به تفکیک هر زیرگروه در جدول زیر قرار داده ایم.

لیست رشته های کنکور زبان های خارجی 1400
زیرگروه یک
آموزش زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی
مترجمی زبان انگلیسی کاردانی آموزش زبان انگلیسی
کاردانی مترجمی زبان انگلیسی
زیرگروه دو
زبان و ادبیات آلمانی مترجمی زبان آلمانی
زیرگروه سه
زبان و ادبیات فرانسه مترجمی زبان فرانسه
زیرگروه چهار
زبان ایتالیایی زبان چینی
زبان روسی زبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنی زبان و ادبیات اسپانیایی
زبان و ادبیات ترکی استانبولی زبان و ادبیات ژاپنی

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ممکن است بسیاری از داوطلبان در رشته و دانشگاه مورد نظر خود مورد پذیرش قرار نگیرند. از طرفی هم تعداد افرادی که به هر دلیل علاقه ای به شرکت در کنکور را ندارند کم نیست. از همین رو ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها فرصت مناسبی برای این دسته از متقاضیان به شمار می رود.

در سال های اخیر تقریبا تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به پذیرش دانشجویان بدون شرکت در آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها می پردازند. علاقه مندان می توانند رشته مورد نظر خود را از میان لیست رشته های بدون کنکور زبان انتخاب کرده و در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور زبان های خارجی را دارند، لازم است هنگام برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان مطالعه بهترین منابع کنکور زبان را در دستور کار خود قرار داده و در صورت نیاز از مزایای مشاوره کنکور سراسری نیز بهره مند شوند. فراموش نکنید که آشنایی با بازار کار بهترین رشته های زبان می تواند در انتخاب رشته شما موثر واقع شود تا تصمیمی درست و آگاهانه را در رابطه با رشته تحصیلی خود بگیرید. شما کاربران گرامی در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث فوق، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چه رشته هایی در زیر گروه دو کنکور گروه زبان های خارجی ارائه شده اند؟

زبان و ادبیات آلمانی و مترجمی زبان آلمانی رشته های تشکیل دهنده زیر گروه 2 این گروه آزمایشی هستند.

2- درس زبان تخصصی انگلیسی دارای چه ضریبی در زیرگروه 1 کنکور گروه زبان می باشد؟

ضریب این درس در زیر گروه 1 گروه آزمایشی مذکور 4 بوده و بیش ترین اهمیت آن مربوط به همین زیرگروه می باشد.

3- لیست رشته های ارائه شده در هریک از گروه های آزمایشی از چه طریقی قابل دسترسی می باشد؟

این رشته ها به همراه ضرایب آن در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ارائه می گردند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه