تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مدارک ثبت نام آزمون دکتری

مدارک ثبت نام آزمون دکتری

مدارک ضروری نام نویسی آزمون دکتری 99
مدارک ثبت نام آزمون دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ثبت نام آزمون دکتری در نیمه اول آذرماه می باشد و متقاضیان ادامه تحصیل در هر یک از گروه های آزمایشی علوم انسانی ، فنی مهندسی ، علوم پایه ، دامپزشکی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، هنر و زبان می توانند پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود در این آزمون ثبت نام کنند. بر اساس تصمیمات اخذ شده در سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان جهت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98 باید در اوایل آذرماه با مراجعه به سایت سنجش ، مدارک ثبت نامی خود را بارگذاری نمایند.

داوطلبانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد هستند باید فرم مربوط به معدل را دریافت و تکمیل نمایند و به دانشگاه محل فارغ التحصیلی خود ارائه دهند.

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 

با توجه به ادغام و برگزاری همزمان آزمون دکتری سراسری و آزاد، ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به طور همزمان و از طریق تکمیل یک فرم ثبت نام انجام می شود. کلیه داوطلبان باید جهت ثبت نام خود مدارک زیر را تا شروع ثبت نام تهیه نمایند تا در زمان ثبت نام در سایت بارگذاری نمایند.

کارت اعتباری ثبت نام

برای ثبت نام آزمون دکتری سراسری باید هزینه آن را پرداخت نمایید. واریز هزینه ثبت نام آزمون دکتری از طریق خرید کارت اعتباری ثبت نام می باشد. بدین طریق که باید قبل از انجام ثبت نام خود و دریافت فرم ثبت نام، از طریق منوی تعبیه شده در سایت بر روی گزینه خرید کارت کلیک کنید و مبلغ مورد نظر را توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنید. پس از خرید کارت اعتباری باید یک شماره سریال 12 رقمی دریافت کنید و مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایید.

یک قطعه عکس داوطلب 

اولین قدم برای تکمیل فرم ثبت نام ، اسکن عکس داوطلب با مشخصات زیر است:

  • سایز مورد قبول برای عکس 4×3 یا 4×6 می باشد.
  • عکس داوطلب باید در سال جاری تهیه شده باشد و در صورت استفاده از عکس های سال گذشته ، در هنگام برگزاری آزمون یا در زمان ثبت نام حضوری ممکن است با مشکل مواجه شوید.
  • فرمت عکس اسکن شده باید jpg باشد.
  • حداقل اندازه عکس باید 300×200 و حداکثر اندازه باید 400×300 باشد.
  • عکس باید کاملا واضح ، بدون حاشیه ، بدون مهر و اثر منگنه و بدون تاخوردگی باشد.
  • عکس اسکن شده نباید از روی تصویر شناسنامه یا کارت ملی باشد در غیر این صورت ثبت نام باطل خواهد شد.

کدپیگیری فعال نمودن سهمیه ایثارگری 

داوطلبانی که دارای کارت ایثارگری می باشند ، جهت فعال نمودن سهمیه خود در آزمون دکتری باید به سازمان های مربوطه مراجعه نمایند و کدپیگیری 12 رقمی را دریافت کنند تا در فرم ثبت نام درج نمایند. آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه ایثارگری خود در آزمون دکتری سال 98 استفاده کرده اند ، جهت ثبت نام آزمون دکتری سال 99 باید کد پیگیری جدید را دریافت کنند و در صورت استفاده از کد پیگیری سال قبل ، سهمیه فعال نخواهد شد.

کدپیگیری مربوط به اتباع غیرایرانی

اتباع غیر ایرانی متقاضی ثبت نام آزمون دکتری باید جهت تائید ثبت نام خود، کدپیگیری 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی را در فرم ثبت نام درج کنند. علاوه بر آن باید گزینه مربوط به اتباع غیرایرانی را در فرم ثبت نام فعال نمایند.

تایید وضعیت داوطلبان دارای معلولیت

داوطلبانی که دارای معلولیت از ناحیه چشم و گوش می باشند (کم بینایی ، کم شنوایی ، نابینایی ، ناشنوایی) و هم چنین داوطلبان دارای معلولیت جسمی حرکتی ، باید نوع معولیت خود را در فرم ثبت نام مشخص نمایند و منتظر بررسی و تایید آن توسط سازمان بهزیستی کشور باشند. اگر این دسته از داوطلبان پرونده ای در سازمان بهزیستی ندارند لازم است که هر چه سریع تر اقدام کنند ، در غیر این صورت از خدمات و امکانات لازم چه در زمان برگزاری آزمون و چه پس از آن ، بهره مند نخواهند شد.

کد وضعیت نظام وظیفه

داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و کد مربوطه را در فرم ثبت نام درج کنند.

اصل فرم تکمیل شده معدل

داوطلبانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی هستند و تا تاریخ 31 شهریور 98 فارغ التحصیل می شوند ، لازم است فرم مربوط به معدل را که در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری قرار داده شده است ، تکمیل نمایند و جهت تایید آن به دانشگاه فارغ التحصیلی خود مراجعه کنند. ولی فارغ التحصیلان نیازی به تکمیل فرم معدل ندارند و بایستی معدل کل آخرین مدرک تحصیلی خود را در فرم ثبت نام درج نمایند.

مدارک فردی و تحصیلی

علاوه بر مدارک و اطلاعاتی که ذکر شد، داوطلبان جهت تکمیل فرم ثبت نام نیازمند اطلاعات دیگری مانند کد ملی و محل صدور شناسنامه ، کد رشته تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و … می باشند.

پس از تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات فوق ، باید بر روی گزینه تایید نهایی کلیک کنید تا شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی را از سایت دریافت نمایید. جهت اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره