تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1400

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1400

مدارک ضروری نام نویسی آزمون دکتری 1400
مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1400

ثبت نام آزمون دکتری سراسری به طور معمول در نیمه اول آذرماه انجام می شود و متقاضیان ادامه تحصیل در هر یک از گروه های آزمایشی علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه، دامپزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و زبان می توانند پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود در این آزمون شرکت کنند. داوطلبان جهت ثبت نام در هر آزمونی ملزم به ارائه یک سری مدارک می باشند تا برخورداری آن ها از شرایط نام نویسی به اثبات رسانده شود. بر همین اساس علاقه مندان شرکت در آزمون دکتری می بایست با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون دکتری و اطلاع از لیست مدارک مورد نیاز، اقدامات لازم جهت ثبت نام خود را در اسرع وقت انجام دهند. اما چگونه باید این مدارک را ارائه نمود؟

داوطلبانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد هستند باید فرم مربوط به معدل این دوره را دریافت و تکمیل نموده و به دانشگاه محل فارغ التحصیلی خود ارائه دهند.

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 

با توجه به ادغام و برگزاری همزمان آزمون دکتری سراسری و آزاد، ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به طور همزمان و از طریق تکمیل یک فرم ثبت نام اینترنتی انجام می شود. کلیه داوطلبان باید جهت انجام نام نویسی خود مدارکی که در موارد زیر عنوان کرده ایم را تا شروع زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 تهیه کرده و در زمان ثبت نام در سایت بارگذاری نمایند.

کارت اعتباری ثبت نام

برای ثبت نام آزمون دکتری باید هزینه آن را پرداخت نموده و کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید. بدین طریق که قبل از تکمیل فرم ثبت نام، از طریق منوی تعبیه شده در سایت بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کرده و مبلغ مورد نظر را توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید. پس از خرید کارت اعتباری یک شماره سریال 12 رقمی برای شما صادر خواهد شد که لازم است آن را یادداشت نموده و جهت انجام ادامه فرآیند ثبت نام مورد استفاده قرار دهید.

یک قطعه عکس داوطلب 

اولین قدم برای تکمیل فرم نام نویسی، اسکن عکس داوطلب با مشخصات زیر است.

  • سایز مورد قبول برای عکس 4×3 یا 4×6 می باشد.
  • عکس داوطلب باید در سال جاری تهیه شده باشد و در صورت استفاده از عکس های سال گذشته، در هنگام برگزاری آزمون یا در زمان ثبت نام حضوری ممکن است با مشکل مواجه شوید.
  • فرمت عکس اسکن شده باید jpg باشد.
  • حداقل اندازه عکس باید 300×200 و حداکثر اندازه باید 400×300 باشد.
  • عکس باید کاملا واضح، بدون حاشیه، بدون مهر و اثر منگنه و بدون تاخوردگی باشد.
  • عکس اسکن شده نباید از روی تصویر شناسنامه یا کارت ملی باشد در غیر این صورت ثبت نام باطل خواهد شد.

کد پیگیری فعال نمودن سهمیه ایثارگری 

متقاضیانی که دارای کارت ایثارگری می باشند، جهت فعال نمودن سهمیه خود در آزمون دکتری باید به سازمان های مربوطه مراجعه نمایند و کدپیگیری 12 رقمی مربوطه را جهت درج در فرم ثبت نام دریافت کنند. لازم به ذکر است آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه ایثارگری خود در آزمون دکتری سال 99 استفاده کرده اند، جهت ثبت نام آزمون دکتری سال 1400 باید کد پیگیری جدید دریافت کنند چرا که با استفاده از کد پیگیری سال قبل، سهمیه آن ها فعال نخواهد شد.

کد پیگیری مربوط به اتباع غیرایرانی

اتباع غیر ایرانی متقاضی ثبت نام آزمون دکتری می بایست جهت تائید ثبت نام خود، کدپیگیری 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی را دریافت نموده و در فرم تقاضانامه اینترنتی درج کنند. علاوه بر آن باید گزینه مربوط به “اتباع غیرایرانی” را نیز فعال نمایند.

تایید وضعیت داوطلبان دارای معلولیت

شرکت کنندگانی که دارای معلولیت از ناحیه چشم و گوش (کم بینایی، کم شنوایی، نابینایی، ناشنوایی) و همچنین داوطلبان دارای معلولیت جسمی حرکتی می باشند، باید نوع معولیت خود را در فرم ثبت نام مشخص نمایند و منتظر بررسی و تایید آن توسط سازمان بهزیستی کشور باشند. اگر این دسته از داوطلبان پرونده ای در سازمان بهزیستی ندارند لازم است که هر چه سریع تر اقدام کنند، در غیر این صورت از خدمات و امکانات چه در زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 و چه پس از آن، بهره مند نخواهند شد.

کد وضعیت نظام وظیفه

متقاضیان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و کد مربوطه را در فرم ثبت نام درج کنند.

اصل فرم تکمیل شده معدل

داوطلبانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری عمومی هستند و تا تاریخ 31 شهریور 99 فارغ التحصیل می شوند، لازم است فرم مربوط به معدل را که در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 قرار داده شده است، تکمیل نمایند و جهت تایید آن به دانشگاه فارغ التحصیلی خود مراجعه کنند. اما دانش آموختگان نیازی به تکمیل این فرم ندارند و می بایست معدل کل آخرین مدرک تحصیلی خود را در فرم ثبت نام درج نمایند.

مدارک فردی و تحصیلی

علاوه بر مدارکی که ذکر شد، داوطلبان جهت تکمیل فرم ثبت نام نیازمند اطلاعات دیگری مانند کد ملی و محل صدور شناسنامه، کد رشته تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و … می باشند.

پس از تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات فوق، باید بر روی گزینه تایید نهایی کلیک کنید تا شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی را از سایت دریافت نمایید.

یکی از اقدامات لازم برای تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام، تهیه کارت اعتباری مربوط به آن می باشد و خرید این کارت از طریق پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400 انجام می گیرد. به همین منظور می بایست به سایت ثبت نام آزمون دکتری مراجعه کرده و به وسیله کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود، مبلغ تعیین شده را واریز کنید. لازم است بدانید؛ کد رهگیری که در انتهای ثبت نام آزمون دکتری 1400 از سوی سامانه صادر می گردد، در تمامی مراحل آزمون از جمله دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1400 مورد نیاز شما خواهد بود. جهت کسب اطلاع از سایر امور مرتبط با این آزمون مثل زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 می توانید بر روی لینک مورد نظر کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می بایست مدارک ثبت نام آزمون سراسری 1400 را ارائه نمود؟

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون دکتری سراسری در هنگام ثبت نام اینترنتی در سایت ثبت نام آزمون دکتری بارگذاری می شوند و در صورت قبولی در آزمون، این مدارک به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی ارائه می گردند.

2- عکس داوطلب به هنگام ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 باید در کدام سامانه بارگذاری شود؟

این عکس در فرمت تعیین شده از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری به نشانی sanjesh.org ارسال می گردد.

3- جهت ثبت نام در آزمون دکتری 1400 چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟

متقاضیان ثبت نام در آزمون دکتری می بایست عکس خود را در سامانه ثبت نام بارگذاری کرده و به ثبت اطلاعات مربوط به سایر مدارک خود از جمله کد پیگیری سهمیه، شماره سریال ثبت نام و... در فرم نام نویسی اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری