خانه پذیرش بدون کنکور مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

مدارک نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401
مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

دانشگاه های سراسری به طور معمول هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه به پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) می پردازند. چنین امری قطعا مسیر ادامه تحصیل را برای علاقه مندان هموار می کند و به همین دلیل، هر ساله بر میزان داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری افزوده می شود. متقاضیان ثبت نام بدون کنکور سراسری باید در مدت زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود به انجام برسانند. یکی از اصلی ترین مراحل ثبت نام مربوط به ارسال مدارک داوطلبان می باشد که قصد داریم در این مطلب به معرفی آن ها بپردازیم.

در صورت ارسال عکس غیر معتبر یا متعلق به فرد دیگر، ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری داوطلب لغو می گردد.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

مدارک نام نویسی مهر ماه

با توجه به این که ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه به صورت اینترنتی انجام می شود، داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی خود از جمله ارسال مدارک مورد نیاز را از طریق این سامانه انجام دهند. به منظور تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج کد رشته هایی که از دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1401 استخراج کرده اید، لازم است پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 و دریافت کد پیگیری پرداخت، فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات زیر در سامانه بارگذاری نمایید.

 • عکس 4 * 3 یا 4 * 6 داوطلب (مربوط به سال جاری)
 • دارای فرمت JPG
 •  رنگی و دارای پس زمینه سفید
 • دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
 • نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
 • فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه
 • داشتن اندازه حداقل 300 * 200 پیکسل و حداکثر 400 * 300 پیکسل

توجه داشته باشید که تهیه اسکن از روی کارت های شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه و … قابل قبول نمی باشد و متقاضیان بایستی از اصل عکس خود اسکن تهیه نموده و فایل آن را در سامانه ارسال کنند. عکس بانوان نیز می بایست با حجاب کامل بوده و صورت آن ها مشخص باشد. شایان ذکر است در صورت ارسال عکس اشتباه، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب باطل خواهد شد، بنابراین هنگام بارگذاری عکس خود (به ویژه اگر ثبت نام شما در کافی نت انجام می شود) نهایت دقت را به کار ببرید.

پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401، پذیرفته شدگان می توانند به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کرده و با ارائه مدارکی که در ادامه مقاله ذکر شده اند، ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

مدارک نام نویسی بهمن ماه

در سال های گذشته، این دوره از پذیرش داوطلبان به صورت حضوری انجام می شد لذا داوطلبان می بایست با دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و کسب اطلاعات لازم به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک زیر ثبت نام خود را به صورت حضوری به انجام می رساندند.

 • دیپلم نظام جدید
 • دیپلم کامل متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه
 • مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام سالی واحدی و یا ترمی واحدی
 • مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور (برای داوطلبانی که دارای دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان بوده و فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند.)
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • 6 قطعه عکس 4 * 3
 • کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)

اما این روند در سال 99 به علت اجرای تمهیدات اندیشیده شده در راستای پیشگیری از شیوع بیماری، تغییر یافت و متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم را داشتند، باید مانند ثبت نام مهر ماه، به صورت اینترنتی این فرآیند را به انجام می رساندند. به جهت این که هنوز هم شاهد وجود ویروس کرونا در کشور هستیم، پیش بینی می گردد که فرآیند نام نویسی بدون کنکور بهمن ماه و ارسال مدارک متقاضیان نیز از روش غیرحضوری انجام شود.

توجه داشته باشید که مدارک خود را در بازه زمانی که به عنوان مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 در نظر گرفته می شود، تکمیل نموده و عکس خود را به درستی در سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری بارگذاری نمایید. وضعیت پذیرش یا عدم قبولی شما در این دانشگاه ها با اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 مشخص می گردد که جهت اطلاع از جرئیات مربوط به انتشار نتایج می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول 

1- چگونه می توان از مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 اطلاع یافت؟

این مدارک در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور سراسری و همچنین در متن این مقاله ذکر می گردد.

2- ارسال مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 از چه طریقی انجام می شود؟

مدارک ثبت نام مهر ماه و احتمالا بهمن ماه این پذیرش به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می گیرد.

3- چه مدارکی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 نیاز است؟

این مدارک شامل دیپلم نظام جدید، 6 قطعه عکس 4*3 و ... می باشد که به طور کامل در متن این مقاله ذکر شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام من دیپلم تجربی دارم
  میتونم رشته فیزیک رو بدون کنکوردانشگاه سراسری برم ؟!
  یا رشته روانشناسی رو بدون کنکوردانشگاه سراسری برم؟!

دریافت مشاوره