تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مدارک نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400
مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

علاوه بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، دانشگاه های سراسری نیز هر ساله در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه به پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) می پردازند. چنین امری قطعا مسیر ادامه تحصیل را برای علاقه مندان هموار می کند و به همین دلیل، هر ساله بر میزان داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری افزوده می شود. متقاضیان ثبت نام بدون کنکور سراسری لازم است در مدت زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود به انجام برسانند.

در صورتی که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به صورت اینترنتی انجام شود، داوطلب می بایست عکس پرسنلی خود را در سامانه بارگذاری نماید.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مدارک نام نویسی مهر ماه

با توجه به این که ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه به صورت اینترنتی انجام می شود، داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی خود از جمله ارسال مدارک مورد نیاز را از طریق این سامانه انجام دهند. به منظور تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج کد رشته هایی که از دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه استخراج کرده اید، لازم است پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت، فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات زیر در سامانه بارگذاری نمایید.

 • عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری
 • دارای فرمت JPG
 • عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید
 • دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
 • نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
 • فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه
 • داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل

توجه داشته باشید که تهیه اسکن از روی کارت های شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه و … قابل قبول نمی باشد و متقاضیان بایستی از اصل عکس خود اسکن تهیه نموده و فایل آن را در سامانه ارسال کنند. عکس خواهران نیز می بایست با حجاب کامل بوده و صورت آن ها مشخص باشد. شایان ذکر است در صورت ارسال عکس اشتباه، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب باطل خواهد شد، بنابراین هنگام ارسال مدارک (به ویژه اگر ثبت نام شما در کافی نت انجام می شود) نهایت دقت را به کار ببرید. پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری، پذیرفته شدگان می توانند به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کرده و با ارائه مدارکی که در ادامه مقاله ذکر شده اند، ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

مدارک نام نویسی بهمن ماه

این دوره از پذیرش داوطلبان معمولا به صورت حضوری انجام می شود. از همین رو داوطلبان ابتدا باید دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و به مطالعه آن بپردازند. این دفترچه شامل لیست رشته های بدون کنکور سراسری می باشد که در هر کدام از گروه های آزمایشی فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی و در واحدهای مختلف دانشگاه های سراسری از جمله دوره روزانه، شبانه (نوبت دوم)، مجازی، پردیس خودگردان و همچنین دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ارائه شده اند.

پس از بررسی دفترچه فوق و کسب اطلاعات لازم در رابطه با رشته های ارائه شده، می توانید به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک زیر ثبت نام خود را به صورت حضوری به انجام برسانید. توجه داشته باشید که دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی معتبر جهت نام نویسی الزامی می باشد.

 • دیپلم نظام جدید
 • دیپلم کامل متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه
 • مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام سالی واحدی و یا ترمی واحدی
 • مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور (برای داوطلبانی که دارای دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان بوده و فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند.)
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)

پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) انجام می شود؛ همان طور که در دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری مشاهده می کنید، بسیاری از دانشگاه های دولتی نیز برخی از رشته های خود را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند. در آخر لازم است بدانید که در صورت ثبت نام اینترنتی، اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود و در غیر این صورت، قبولی داوطلبان توسط هر یک از واحدهای دانشگاهی و از طریق سایت اختصاصی آن ها و یا تماس تلفنی با پذیرفته شدگان اطلاع رسانی می گردد.

 

سوالات متداول 

1- چگونه می توان از مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 اطلاع یافت؟

این مدارک از طریق دفترچه راهنما و همچنین این مقاله قابل مشاهده می باشد.

2- چگونه می توان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 را انجام داد؟

ثبت نام در این کنکور از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

3- چه مدارکی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 برای نیاز است؟

این مدارک شامل دیپلم نظام جدید، 6 قطعه عکس 4*3 و ... می باشد که به طور کامل در متن این مقاله آمده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره