تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402
مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

از سال 96 تاکنون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و متقاضیان هر دو دانشگاه (سراسری و آزاد) تنها در یک آزمون که توسط سازمان سنجش برگزار می شود شرکت خواهند کرد. داوطلبانی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد شرکت نمایند که در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد موجود در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باشند.

پس از شروع زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 توجه کنید که بایستی مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون را در دسترس خود داشته باشید و جهت تکمیل فرم ثبت نام به صورت اینترنتی اقدام نمایید. داوطلبانی که اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده اند و فرم آن ها نیاز به ویرایش دارد می توانند در تاریخ مجدد ثبت نام، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد خود اقدام نمایند.

داوطلبان به جهت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد می بایست عکس پرسنلی خود را با شرایط ذکر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور بارگذاری نمایند.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

ثبت نام و برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ادغام شده است بنابر این نیازمند به ارائه مدارک ثبت نام به صورت مجزا نمی باشید. نام نویسی به صورت اینترنتی انجام می گیرد و داوطلبان فقط باید اسکن عکس پرسنلی خود را در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org بارگذاری نمایند.

اسکن عکس داوطلب

  • عکس داوطلب باید تمام رخ و در سال جاری گرفته شده باشد.
  • سایز عکس باید 4*3 یا 4*6 باشد.
  • عکس داوطلب باید بدون اثر مهر، منگنه و هر گونه لکه بوده و واضح و مشخص باشد.
  • فرمت عکس اسکن شده jpg و حجم آن 70 کیلوبایت باشد.
  • داوطلبان باید حاشیه های زائد عکس را حذف کنند.
  • اندازه عکس اسکن شده داوطلب باید حداقل 300 *200 و حداکثر 400*300 پیکسل باشد.
  • عکس باید رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
  • اسکن عکس از روی کارت ملی، شناسنامه و… قابل قبول نمی باشد و باید از اصل عکس اسکن گرفته شود.

با توجه به مشکلات پیش آمده در آزمون های قبلی در ارتباط با ارسال اشتباه عکس داوطلبان یا اشتباه در تکمیل کادر های مربوط به اطلاعات ثبت نامی، تاکید می شود داوطلبان بعداز تکمیل فرم، تمامی اطلاعات ثبت نامی و عکس ارسال شده را کنترل کنند زیرا در صورت ارسال عکس اشتباه داوطلب متخلف شناخته شده و طبق مقررات با او رفتار خواهد شد. سایر مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد.

سریال ثبت نام 

پیش از انجام ثبت نام، داوطلبان باید کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد را خریداری نمایند. پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 و خرید کارت، به صورت اینترنتی و توسط کارت بانکی عضو شبکه شتاب در سایت سازمان سنجش انجام می شود. با پرداخت هزینه، سامانه یک کد 12 رقمی با عنوان “سریال ثبت نام” در اختیار داوطلبان قرار می دهد که داشتن این کد برای انجام ثبت نام ضروری می باشد.

سریال علاقمندی 

داوطلبانی که علاقه دارند تا در رشته های ارائه شده دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی شرکت کنند باید کارت اعتباری مربوط به آن را پیش از انجام ثبت نام خریداری کنند و شماره سریال 10 رقمی با عنوان “سریال علاقمندی” از سامانه دریافت نمایند. لازم به ذکر است پرداخت هزینه به روش های دیگر معتبر نیست و قابل قبول نمی باشد.

تذکر1 : داوطلبان می توانند علاوه بر کد رشته اصلی در یک رشته محل دیگر با عنوان “رشته شناور” شرکت نمایند که در این صورت می بایست یک کارت اعتباری دیگر برای رشته دوم خریداری کرده و مجددا کد سریال ثبت نام دریافت نمایند. لیست رشته های شناور در دفترچه راهنمای ثبت نام وجود دارد و شامل 63 کد رشته امتحانی مختلف می باشد.

تذکر2: داوطلبان توجه داشته باشند تمامی اطلاعات مربوط به سریال های ثبت نام و علاقه مندی، شماره پرونده و کد رهگیری 16 رقمی که در پایان ثبت نام از سامانه دریافت کرده اند را حتما تا اتمام کلیه مراحل آزمون و حداقل تا یکسال نزد خود حفظ نمایند.

تذکر 3: داوطلبانی که کم بینا یا نابینا، کم شنوا یا ناشنوا و یا معلول جسمی حرکتی هستند باید در فرم ثبت نام، بخش مربوط به وضعیت خود را علامت بزنند. وضعیت معلولیت این داوطلبان از سازمان بهزیستی کشور استعلام خواهد شد لذا داوطلبانی که هنوز در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند لازم است نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

علاوه بر موارد ذکر شده شرکت کنندگان باید شناسنامه، کارت ملی و مدارک تحصیلی مقطع کاردانی یا کارشناسی خود را در موقع ثبت نام در دسترس داشته باشند تا اطلاعات خواسته شده مربوط به آن ها را تکمیل نمایند. دانشجویانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 فارغ التحصیل می شوند و دانشجوی سال آخر محسوب می شوند باید میانگین نمرات خود را تا تاریخ 30 بهمن ماه 1401در مرحله دریافت کارت شرکت در آزمون در قسمت ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد درج نمایند. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 و آماده بودن مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 می توانند ثبت نام خود را در سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 نیاز به داشتن چه مدارکی داریم؟

علاوه بر اسکن عکس پرسنلی داوطلب، دسترسی به مدارک دیگر نیز برای تکمیل فرم ثبت نام آزمون ارشد ضروری است.

2- ارائه مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به چه صورت می باشد؟

این فرآیند تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- عکس پرسنلی داوطلب کنکور کارشناسی ارشد باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

عکسی که در سایت ارسال می گردد باید ویژگی های دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت، اندازه 4*3 یا 4*6 و... باشد که جزئیات آن به طور کامل در مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد