تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

مدارک ضروری نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد 99
مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 هر ساله در آذرماه انجام می گیرد و داوطلبان باید در این فرصت با اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون که در دفترچه راهنمای ثبت نام قید خواهد شد، ثبت نام خود را انجام دهند. همه ی داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام ، تمام مدارک لازم جهت ثبت نام را فراهم کنند تا در زمان ثبت نام با مشکلی مواجه نشوند. البته داوطلبانی که ثبت نامشان به دلیل آماده نبودن مدارک ، ناقص باقی بماند می توانند در زمانی که به منظور ویرایش اطلاعات ثبت نام در نظر گرفته می شود ، نسبت به اصلاح فرم ثبت نام خود اقدام کنند.

داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در 2 رشته آزمون کارشناسی ارشد هستند (رشته اصلی و رشته شناور) ، باید دو کارت اعتباری ثبت نام خریداری نمایند.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای همه ی دانشگاه ها اعم از دانشگاه روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد ، مشترک می باشد زیرا ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فقط از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. بنابراین برخلاف سال های گذشته، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نخواهیم داشت. مدارک ثبت نام عبارتند از:

1. اسکن عکس داوطلب

  • سایز عکس باید 4*3 یا 4*6 و همچنین تمام رخ باشد.
  • عکس باید مربوط به سال جاری داوطلب باشد و اگر عکس های مربوط به سال گذشته در سایت بارگذاری شود ممکن است که در هنگام برگزاری آزمون یا پس از آن مشکل ایجاد شود.
  • فرمت مورد قبول برای بارگذاری عکس jpg می باشد.
  • حداکثر اندازه عکس باید 400 × 300 پیکسل و حداقل اندازه 300 × 200 باشد.
  • عکس باید کاملا واضح و بدون اثر مهر و منگنه و فاقد تاخوردگی باشد.
  • در صورت امکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
  • حجم مورد قبول برای بارگذاری عکس حداکثر 70 کیلو بایت می باشد.
  • ثبت نام داوطلبانی که عکس فرم را از روی تصویر کارت ملی و شناسنامه قرار داده اند، باطل خواهد شد.
  • عکس داوطلبان خانم باید کاملا با حجاب باشد.

2. کارت اعتباری ثبت نام

پس از آماده کردن عکس، می توان ثبت نام خود را انجام داد. برای شروع ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری باید هزینه آن را واریز نمایید که پرداخت این هزینه از طریق خرید کارت اعتباری ثبت نام می باشد. پس از خرید کارت اعتباری یک شماره سریال 12 رقمی به داوطلب ارائه خواهد شد که از آن باید جهت آغاز ثبت نام استفاده نمود. همچنین داوطلبانی که علاقمند به ثبت نام در یکی از رشته های شناور می باشند ، باید برای آن کارت اعتباری جداگانه خریداری نمایند. هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمزدوم و CVV2 می باشد، قابل پرداخت است.

3. سریال علاقمندی ثبت نام

 انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی، نیازمند فعال نمودن گزینه علاقمندی در فرم ثبت نام می باشد. علاوه بر آن باید هزینه ثبت نام در این دانشگاه ها را از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت کنید و پس از دریافت کد 10 رقمی، آن را در فرم ثبت نام درج نمایید.

بنابراین داوطلبان حداکثر مجاز به خرید 3 کارت اعتباری می باشند. دو کارت اعتباری ثبت نام برای رشته امتحانی اول و دوم و یک کارت اعتباری برای دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی.

4. تشکیل پرونده در سازمان بهزیستی

داوطلبانی که دارای معلولیت از ناحیه چشم که به صورت کم بینایی یا نابینایی است، یا معلولیت از ناحیه گوش که به صورت کم شنوایی و ناشنوایی است و همچنین داوطلبان دارای معلولیت جسمی و حرکتی، باید نوع معلولیت خود را در فرم ثبت نام انتخاب نمایند و منتظر بررسی وضعیت خود در سازمان بهزیستی باشند و اگر تایید شود ، از امکانات و تسهیلات لازم برخوردار خواهند شد. بدیهی است آن دسته از داوطلبانی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند، لازم است هرچه سریع تر اقدام کنند.

5. فرم مربوط به معدل

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 99 فارغ التحصیل خواهند شد ، لازم است فرم مربوط به معدل را که در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قرار داده شده، تکمیل نمایند و آن را به مهر و تائید دانشگاه محل فارغ التحصیلی خود برسانند.

6. کدپیگیری مربوط به سهمیه

داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگری می باشند ، لازم است که با مراجعه به واحد مربوطه کد پیگیری 12 رقمی را دریافت نمایند. کد پیگیری 12 رقمی برای سهمیه رزمندگان و ایثارگران هرسال تغییر می کند و داوطلبانی که در سال گذشته ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را انجام داده اند باید برای سال جدید کدپیگیری جدید دریافت نمایند.

7. کدپیگیری اتباع غیرایرانی

داوطلبان غیر ایرانی باید کدپیگیری مربوطه را که 13 رقمی می باشد، در فرم ثبت نام درج نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره