تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

مدارک ضروری نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد 1402
مدارک ثبت نام آزمون ارشد 1402

فرایند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سال های اخیر به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است. داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام کنکور ارشد می باشند، می توانند در زمان تعیین شده توسط اطلاعیه های سازمان سنجش و با در دست داشتن مدارک و اطلاعات لازم جهت تکمیل نام نویسی اینترنتی و پر کردن فرم تقاضانامه، به سامانه مورد نظر مراجعه نمایند. در دسترس بودن مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت نام و درج در سامانه، باعث تسریع فرآیند نام نویسی و کاهش احتمال بروز خطا می گردد. در نتیجه پیشنهاد می کنیم که قبل از اقدام به نام نویسی، حتما دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سراسری 1402 را دانلود و مطالعه نمایید تا از مهم ترین نکات پیرامون این موضوع مطلع گردید.

شرح دقیق مدارک لازم جهت نام نویسی اینترنتی آزمون ارشد را می توان از طریق مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد به دست آورد.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و آزاد، به صورت مشترک می باشد که شرح دقیق آن را می توان از طریق دفترچه راهنمای نام نویسی این آزمون استخراج نمود. لازم به ذکر است که ارسال چنین مدارکی جهت انجام فرآیند نام نویسی، فقط از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به نشانی sanjesh.org امکان پذیر می باشد.

1. اسکن عکس داوطلب

در یکی از مراحل مهم نام نویسی، می بایست نسبت به آپلود فایل عکس پرسنلی خود در سامانه اقدام نمایید. فایل تصویری که شما در اختیار دارید، باید کلیه مشخصه های درج شده در سایت را دارا باشد. در صورت عدم تطابق فایل بارگذاری شده با قوانین سامانه، پروسه ثبت نام شما دچار اختلال می گردد.

 • سایز عکس باید 4*3 یا 4*6 و همچنین تمام رخ باشد.
 • عکس باید مربوط به سال جاری داوطلب باشد و آپلود عکس
 • فرمت قابل قبول برای بارگذاری عکس، jpg می باشد.
 • حداکثر اندازه عکس باید 400 × 300 پیکسل و حداقل اندازه نیز 300 × 200 پیکسل باشد.
 • تصویر بارگذاری شده باید کاملا واضح و بدون اثر مهر، لکه، منگنه و فاقد تاخوردگی باشد.
 • در صورت امکان، عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
 • حجم تایید شده برای بارگذاری عکس، تا حداکثر 70 کیلوبایت می باشد.
 • ثبت نام داوطلبانی که عکس خود را از روی تصویر کارت ملی یا شناسنامه اسکن نموده اند، باطل خواهد شد.
 • عکس داوطلبان خانم باید کاملا با حجاب باشد. (مشخص بودن گردی صورت در این افراد الزامی است.)

2. کارت اعتباری ثبت نام

اولین مرحله ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1402 سریال 12 رقمی به داوطلب نشان داده خواهد شد که می بایست از آن جهت تکمیل فرم تقاضانامه و پیمودن ادامه روند استفاده نماید. لازم به ذکر است که متقاضیان علاقه مند به ثبت نام در یکی از رشته های شناور، دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور باید برای هر کدام از این موارد کارت اعتباری جداگانه ای، به علاوه کارت اعتباری دریافت شده برای مجموعه امتحانی اصلی، خریداری نمایند. هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم پویا و CVV2 می باشند، قابل پرداخت است.

3. سریال علاقه مندی ثبت نام

روند انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی، نیازمند فعال نمودن تیک گزینه علاقه مندی در فرم ثبت نام می باشد. به علاوه، هزینه نام نویسی این دانشگاه ها را نیز باید از طریق خرید کارت های اعتباری جداگانه ای پرداخت نمود و پس از دریافت سریال 10 رقمی علاقه مندی، آن را در فرم ثبت نام وارد کرد.

4. تشکیل پرونده در سازمان بهزیستی

شرکت کنندگانی که دارای معلولیت از ناحیه چشم به صورت کم بینایی و نابینایی یا معلولیت از ناحیه گوش به صورت کم شنوایی و ناشنوایی هستند و همچنین داوطلبان معلول جسمی و حرکتی، باید نوع معلولیت خود را در فرم ثبت نام انتخاب نمایند و منتظر بررسی وضعیتشان در سازمان بهزیستی کل کشور بمانند. چنانچه وضعیت آن ها مورد تایید قرار بگیرد، از امکانات و تسهیلات لازم برخوردار خواهند شد. بدیهی است آن دسته از داوطلبانی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند، می بایست هرچه سریع تر در این راستا اقدامات لازم را به انجام رسانند.

5. فرم مربوط به معدل

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 1402 فارغ التحصیل خواهند شد، لازم است تا فرم مربوط به معدل که در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 قرار داده شده است را تکمیل نمایند و آن را به مهر و تائید دانشگاه محل فارغ التحصیلی خود برسانند.

6. کد پیگیری مربوط به سهمیه

متقاضیانی که دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگران می باشند، لازم است تا با مراجعه به واحد مربوطه، کد پیگیری 12 رقمی سهمیه های مذکور را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که این کد، هر ساله تغییر می کند و داوطلبانی که سال گذشته در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند، باید برای کنکور بعدی خود، کد پیگیری جدیدی دریافت نمایند.

7. کد پیگیری اتباع غیر ایرانی

این کد، اختصاصا برای داوطلبان غیر ایرانی که علاقه به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دارند، صادر می گردد و به عنوان یکی از مدارک ثبت نامی آن ها تلقی می شود و این افراد می بایست از این کد برای تکمیل فرم نام نویسی خود استفاده نمایند.

8. اطلاعات هویتی و تحصیلی

در دسترس بودن این اطلاعات به خصوص در حین پر کردن فرم تقاضانامه ثبت نام، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین علت توصیه می گردد که در زمان انجام نام نویسی کنکور ارشد، شناسنامه و کارت ملی خود را در اختیار داشته باشید و نسبت به مهم ترین و اساسی ترین مشخصات تحصیلی خود (تاریخ اخذ مدرک، آخرین معدل مکتسبه، کد مجموعه امتحانی اول و شناور و…) نیز مطلع باشید تا با مشکل خاصی مواجه نگردید.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که پیش نویسی از فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در آخرین صفحه دفترچه ثبت نام کنکور ارشد سراسری 1402 به چشم می خورد که داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند با پر کردن تمرینی آن، آمادگی لازم را برای انجام پروسه واقعی کسب نمایند. با این حال، اگر خطا و اشتباهی در درج مشخصات متقاضی در سامانه پدید آید، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد در مهلت قانونی نام نویسی، تمدید مهلت ثبت نام کنکور ارشد و مهلت مجدد این فرآیند وجود دارد. همچنین شما می توانید با مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد، نسبت به رفع مشکلات پیش آمده اقدام نمایید.

 

سوالات متداول

1- ارسال عکس و اطلاعات مربوط به نام نویسی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

2- فایل عکسی که جهت ثبت نام کنکور ارشد در سامانه بارگذاری می شود، باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

فایل عکس می بایست در قالب jpg و با اندازه 4*3 یا 4*6 باشد که جهت اطلاع از تمامی ویژگی ها می توانید به متن مقاله مراجعه نمایید.

3- آیا امکان ویرایش عکس غیر استانداردی که جهت نام نویسی کنکور ارشد 1402 در سامانه بارگذاری شده است، وجود دارد؟

بله، افرادی که به هر دلیلی دچار بروز اشتباه در درج اطلاعات خود در سایت سنجش شده اند، می توانند در مهلت قانونی، تمدید مهلت و مهلت مجدد ثبت نام، نسبت به ویرایش مشخصات خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

 1. سلام من بهمن سال پیش درسم تموم شده و یک ماه پیش کارای فارغ التحصیلی ام رو انجام دادم. اما مدرکم هنوز نیومده. من چطور میتونم ثبت نام کنم برای کنکور ارشد؟

  • با سلام، در صورتی که شما فارغ التحصیل شده باشید، محدودیتی جهت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ندارید.

 2. سلام وقتتون بخیر ، من بهمن ماه امسال فارغ التحصیل میشم، طبیعتا معدل ترم آخرم مشخص نشده هنوز ، برای وارد کردن معدل، میتونم معدل ترم زوج ( ترم قبلی) رو وارد کنم؟

  • با سلام، بله، شما میتوانید آخرین معدل خود را وارد نمایید و در زمان ویرایش اطلاعات معدل دقیق مقطع کارشناسی را ثبت کنید.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد