تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

مدارک ضروری نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد 1400
مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته هر ساله در آذر ماه انجام می گیرد و داوطلبان باید در این فرصت با اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که در دفترچه راهنمای آن قید خواهد شد، نام نویسی خود را انجام دهند. تمامی شرکت کنندگان باید قبل از اقدام به ثبت نام، تمام مدارک لازم را فراهم کنند تا در زمان تکمیل مراحل مربوطه با مشکلی مواجه نشوند. البته در صورتی که نام نویسی متقاضیان به دلیل آماده نبودن مدارک، ناقص باقی بماند می توانند در زمانی که به منظور ویرایش اطلاعات ثبت نام در نظر گرفته می شود، نسبت به اصلاح فرم تقاضانامه اینترنتی خود اقدام کنند.

در صورت ارسال عکس غیر معتبر و فاقد ویژگی های ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام توسط شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد، نام نویسی آن ها لغو شده و اجازه شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خوگردان و آزاد، مشترک می باشد و این مدارک جهت انجام فرآیند نام نویسی فقط از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org ارسال می شود.

1. اسکن عکس داوطلب

  • سایز عکس باید 4*3 یا 4*6 و همچنین تمام رخ باشد.
  • عکس باید مربوط به سال جاری داوطلب بوده و اگر عکس مربوط به سال گذشته در سایت بارگذاری شود ممکن است که در هنگام برگزاری آزمون یا پس از آن مشکل ایجاد شود.
  • فرمت مورد قبول برای بارگذاری عکس jpg می باشد.
  • حداکثر اندازه عکس باید 400 × 300 پیکسل و حداقل اندازه 300 × 200 باشد.
  • عکس باید کاملا واضح و بدون اثر مهر و منگنه و فاقد تاخوردگی باشد.
  • در صورت امکان، عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
  • حجم مورد قبول برای بارگذاری عکس، حداکثر 70 کیلوبایت می باشد.
  • ثبت نام داوطلبانی که عکس فرم را از روی تصویر کارت ملی و شناسنامه قرار داده اند، باطل خواهد شد.
  • عکس داوطلبان خانم باید کاملا با حجاب باشد.

2. کارت اعتباری ثبت نام

اولین مرحله ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1400 پرداخت هزینه آن می باشد که از طریق خرید کارت اعتباری صورت می گیرد. پس از خرید این کارت، یک شماره سریال 12 رقمی به داوطلب ارائه خواهد شد که از آن باید جهت تکمیل فرم نام نویسی استفاده نماید. لازم به ذکر است که متقاضیان علاقه مند به ثبت نام در یکی از رشته های شناور، باید برای آن کارت اعتباری جداگانه خریداری نمایند. هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم پویا و CVV2 می باشند، قابل پرداخت است.

3. سریال علاقه مندی ثبت نام

 انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی، نیازمند فعال نمودن تیک گزینه علاقه مندی در فرم ثبت نام هستند. علاوه بر آن، هزینه نام نویسی در این دانشگاه ها را نیز باید از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت کنید و پس از دریافت کد 10 رقمی، آن را در فرم ثبت نام درج نمایید.

بنابراین داوطلبان حداکثر مجاز به خرید 3 کارت اعتباری می باشند، دو کارت اعتباری ثبت نام برای رشته امتحانی اول و دوم و یک کارت اعتباری برای دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی.

4. تشکیل پرونده در سازمان بهزیستی

شرکت کنندگانی که دارای معلولیت از ناحیه چشم که به صورت کم بینایی یا نابینایی، یا معلولیت از ناحیه گوش که به صورت کم شنوایی و ناشنوایی هستند و همچنین داوطلبان دارای معلولیت جسمی و حرکتی، باید نوع معلولیت خود را در فرم ثبت نام انتخاب نمایند و منتظر بررسی وضعیت خود در سازمان بهزیستی باشند. چنانچه وضعیت آن ها مورد تایید قرار بگیرد، از امکانات و تسهیلات لازم برخوردار خواهند شد. بدیهی است آن دسته از داوطلبانی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند، می بایست هرچه سریع تر در این راستا اقدام کنند.

5. فرم مربوط به معدل

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 99 فارغ التحصیل خواهند شد، لازم است فرم مربوط به معدل که در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 قرار داده شده است را تکمیل نمایند و آن را به مهر و تائید دانشگاه محل فارغ التحصیلی خود برسانند.

6. کد پیگیری مربوط به سهمیه

متقاضیانی که دارای سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگری می باشند، لازم است که با مراجعه به واحد مربوطه کد پیگیری 12 رقمی سهمیه های مذکور را دریافت نمایند.با توجه به این که این کد هرساله تغییر می کند داوطلبانی که سال گذشته در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند، باید برای سال جدید کد پیگیری جدید دریافت نمایند.

7. کد پیگیری اتباع غیرایرانی

این کد اختصاصا برای داوطلبان غیرایرانی که علاقه به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دارند، صادر می گردد و به عنوان یکی از مدارک ثبت نامی آن ها تلقی می شود. چرا که می بایست از این کد برای تکمیل فرم نام نویسی خود استفاده نمایند.

واجدین شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 قبل از این که اقدام به ثبت نام نمایند، می بایست به سایت ثبت نام کنکور ارشد مراجعه نموده و به مطالعه تمامی اطلاعیه های موجود و دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 بپردازند. چرا که پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 قبل از آگاهی از شرایط و مدارک لازم، به هیچ وجه نمی توانند وجه واریزی را بازگردانی کنند. همچنین در صورت ارسال عکس و اطلاعات غلط، ثبت نام داوطلبان ناقص خواهد ماند.

لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 برای متقاضیان امکان اصلاح مدارکی که به اشتباه بارگذاری شده اند و سایر خطاهای موجود را ایجاد می نماید. می توانید با کلیک بر روی لینک های فوق، اطلاعات بیشتری در زمینه آزمون کارشناسی ارشد به دست آورید.

 

سوالات متداول

1- ارسال عکس و اطلاعات مربوط به مدارک داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

2- عکسی که جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد در سامانه بارگذاری می شود باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

داوطلبان باید عکسی در قالب و فرمت های ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام را ارسال نمایند که جهت اطلاع از این ویژگی ها می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

3- آیا امکان ویرایش عکس غیر معتبری که متقاضی آزمون کارشناسی ارشد در سامانه بارگذاری کرده است، وجود دارد؟

بله؛ این دسته افراد از می توانند در مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نام، به اصلاح عکس خود بپردازند و آن را مجددا در سامانه ارسال نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد