تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی

مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی

مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی
مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دفاتر ثبت اسناد رسمی که از آن­ ها به عنوان دفترخانه یا محضر یاد می­ شود، نهادی تحت نظارت سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور است که وظیفه ثبت و تنظیم قراردادها و ثبت کردن اسناد را بر عهده دارد. سردفتر مدیریت دفتر اسنادرسمی را بر عهده دارد. ضمن رشد جمعیت و افزایش تعداد معاملات صورت گرفته در جامعه، نیاز به دفترخانه ها و سردفتردارها رو به افزایش می­باشد که آزمون سردفتری اسناد رسمی به همین منظور از متقاضیان اخذ می­ گردد.

بدین منظور درهر دوره برحسب نیاز، آزمونی تحت عنوان ” آزمون سردفتری اسناد رسمی” زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به منظور جذب نیروی انسانی انجام می­ شود. اما به طور قطع استخدام با عنوان شغلی “سردفتر” به آزمون کتبی ختم نمی­ شود و متقاضیانی که به حدنصاب علمی رسیده باشند، به مصاحبه حضوری دعوت شده و ملزم به شرکت در جلسه مصاحبه­ ای که زمان و مکان آن از سوی سازمان مربوطه مشخص می شود، هستند.

مصاحبه توسط هیاتی از قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور انجام می شود و به نوعی فرد متقاضی، قضاوت شده و صلاحیت­ های علمی فرد وی سنجیده می­ شود.

زمان مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 99 

پس از مرحله دریافت اطلاعات و تایید صلاحیت در آزمون کتبی، فرد پذیرش شده از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دعوت به گزینش و مصاحبه حضوری خواهد شد که زمان مصاحبه حضوری در هردوره توسط سازمان مربوطه اعلام می شود.

آخرین آزمون کتبی سردفتری در تاریخ 29 تیر 97 برگزار شد که فرآیند مصاحبه شفاهی (اختبار) آن درتاریخ 16 مرداد 98 صورت گرفت. در این دوره، اطلاعاتی در خصوص برگزاری آزمون کتبی یا مصاحبه شفاهی در سال 99 وجود ندارد. اما به محض کسب اطلاعات جدید از سوی مراجع ذی صلاح، این مقاله به روزرسانی شده و اخبار مربوطه در کانال تلگرام آزمون های استخدامی قرار خواهد گرفت.

مراحل مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 99

به طور طبیعی افراد متقاضی که در آزمون کتبی سردفتری به حدنصاب علمی دست می­ یابند، به مصاحبه شفاهی یا اصطلاحا “اختبار” دعوت می­ شوند. فرد متقاضی که به مصاحبه دعوت می­ شود، ملزم به داشتن اطلاعاتی نسبت به شرایط و ضوابط این امر خواهد بود تا شانس خود را در برابر استخدام افزایش دهد. در مرحله مصاحبه آزمون استخدامی مذکور مباحث عمده­ ای که مصاحبه­ کنندگان به آن ­ها می پردازند، شامل سوالات عمومی و اختصاصی خواهد بود.

سوالات عمومی

 • سوالات احکام اسلامی: این قبیل سوالات شامل سوالاتی پیرامون مسائل جهادی، نماز، شکیات نماز، خمس وزکات، نجاسات و مطهرات، احکام سجده، غسل و… هستند.
 • مسائل عقیدتی سیاسی: شامل سوالاتی از قبیل قانون اساسی، وظایف رهبری، اعضا و وظایف سه قوه و…خواهند بود.
 • وقایع تاریخی و مناسبت ها: در این رابطه سوالاتی مربوط به وقایع تاریخی انقلاب، انقلاب فرهنگی، رویداد مباهله و… پرسیده خواهدشد.
 • اطلاعات و دانستنی های مهم دینی: پاسخ دادن به این سوالات نیز داشتن اطلاعات مناسبی در زمینه احادیث مهم دینی، کتب دینی – فلسفی و … نیاز دارد.
 • همچنین سوالاتی از قبیل نقاط ضعف، نقاط قوت، زمینه فکری و انگیزه و… با هدف دستیابی به شخصیت فرد پرسیده خواهد شد.

سوالات تخصصی

طبیعتا در هر مصاحبه آزمون استخدامی یک سری سوالات در حیطه تخصص و شغلی که در آن مشغول به کار خواهید شد، پرسیده می شود. پاسخ دهی به این سوالات در واقع منوط به تسلط و آگاهی روی دروس دانشگاهی گذرانده شده خواهد بود. بنابراین در آزمون استخدامی سردفتری اسناد رسمی نیز به سوالاتی از قبیل موارد زیر پرداخته خواهد شد:

 • حقوق مدنی
 • حقوق ثبت
 • حقوق جزا
 • حقوق کیفری
 • و…

بدیهی است که پاسخ دهی شما در این بخش بسیار تاثیرگذار بوده و نتیجه مصاحبه شما را رقم خواهد زد. بنابراین نمی ­توان گفت که افراد با داشتن یک علم خاص، مصاحبه موفقی خواهندداشت؛ بلکه موفقیت در مصاحبه شفاهی، داشتن آگاهی و مهارت در تمام مطالب فوق را می­ طلبد.

پس از قبولی در اختبار ( بدون کارآموزی یا پس از طی دوره کارآموزی ) اخذ پاسخ استعلام­ های تاییدیه مدرک تحصیلی، تاییدیه کارت پایان خدمت، گواهی عدم سوء پیشینه، سابقه کیفری، سپردن تضمین، تعهد، سوگند یادکردن و… انجام خواهد گرفت که از آخرین مراحل انتخاب سردفتر هستند.

نکاتی در رابطه با مصاحبه آزمون سردفتری اسنادرسمی در سال 99

رعایت یک سری نکات در مصاحبه شفاهی نه به عنوان کلید موفقیت، بلکه بیانگر نکته مثبتی از شما خواهند بود. از جمله این موارد عبارت اند از:

 • با اعتماد به نفس کامل و بدون استرس در جلسه مصاحبه حضور یابید.
 • تمرکز ذهنی خود را برای روز مصاحبه بالا ببرید و خود را از نظر فکری و روحی آماده کنید.
 • آرامش و خونسردی خود را حفظ کرده و با روی گشاده با طرف مقابل خود برخورد کنید.
 • زبان بدن شما در مقابل مصاحبه­ گر، نشان­ دهنده شخصیت و حالت درونی شماست؛ از بی قراری و تکان دادن بی مورد اعضای بدن، بپرهیزید.
 • در روزهای پایانی که تا اختبارتان باقیست، به دنبال مطالعه حجم زیادی از مطالب جدید نباشید و با اطمینان به خود به دانسته­ های قبلی خود اکتفا کنید.
 • اگر جواب سوالی را نمی دانید، طفره نروید و جواب های نامربوط ندهید و به راحتی و محترمانه عدم اطلاع خود را ابراز نمایید.
 • به اندازه کافی آماده باشید تا در رابطه با مهارت ها و سوابق تحصیلی و شغلی خود بحث کنید.
 • نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، دیر نکنید! حداقل 10 الی 15 دقیقه قبل از شروع مصاحبه در مکان مورد نظر حضور یابید.
 • تا جایی که ممکن است با ظاهری آراسته برای مصاحبه حاضر شوید.

از آن جایی­ که هنوز اطلاعاتی در خصوص برگزاری مصاحبه شفاهی و اختبار آزمون سردفتری اسناد رسمی در سال 99 در دست نیست، مطالب مذکور بیانگر مراحل مصاحبه­ های استخدامی در دوره قبل هستند. بنابراین درصورت هرگونه تغییر، اخبار مربوطه در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که تمامی مدارک مورد نیاز داوطلبان پیش از حضور در مرحله مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرد تا صحت اظهارات آن ها هنگام ثبت نام تایید شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی