تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای نقشه کشی معماری

منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای نقشه کشی معماری

معرفی منابع کاردانی فنی حرفه ای معماری 99
منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای نقشه کشی معماری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای نقشه کشی معماری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانش آموختگان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش پس از دریافت مدرک دیپلم خود ، چنانچه تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی داشته باشند ، باید در کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت نمایند. البته طبق تصمیمات جدیدی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اتخاذ گردیده است ، در سال 98 فقط برای 9 رشته امتحانی آزمون برگزار خواهد شد که رشته نقشه کشی معماری نیز شامل این 9 رشته می باشد.

حال ممکن است سوالی که برای داوطلبان کنکوری ایجاد شود این باشد که از کدام یک از دروس در کنکور ، سوال مطرح خواهد شد و بهترین منابع کمک آموزشی برای مطالعه دروس چه کتاب هایی می باشد ؟ به همین دلیل توصیه می شود با مطالعه ادامه این مطلب از منابع درسی و کمک آموزشی مطلع شوید.

در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای ، مواد امتحانی و ضرایب هر یک از دروس به تفکیک هر یک از رشته ها ، درج شده است.

منابع درسی کنکور کاردانی فنی حرفه ای رشته نقشه کشی معماری

دروس عمومی

 • تعلیمات دینی 3
 • فارسی 3
 • عربی 3
 • زبان خارجی 1 و 2

دروس شایستگی پایه

 • ریاضی 1 و 2
 • شیمی
 • فیزیک

دروس شایستگی غیرفنی

 • اخلاق حرفه ای
 • کارگاه نوآوری
 • الزامات محیط کار
 • کاربرد فناوری های نوین

دروس شایستگی فنی

 • متره و برآورد
 • عناصر و جزئیات
 • مبانی هنرهای تجسمی
 • ترسیم فنی و نقشه کشی
 • آشنایی با بناهای تاریخی
 • شناخت مواد و مصالح
 • نقشه کشی معماری
 • تاسیسات ساختمان
 • مبانی طراحی معماری

منابع کمک آموزشی کنکور کاردانی فنی حرفه ای رشته نقشه کشی معماری

ابتدا این نکته را ذکر کنیم که بهترین منبع برای مطالعه ، کتاب های درسی می باشند و داوطلب باید پس از تسلط کامل بر همه ی مباحث کتب درسی ، به سراغ کتاب های کمک آموزشی برود و این منابع فقط برای تمرین کردن بیشتر توصیه می شود. کتاب هایی که در ادامه مطلب معرفی شده اند ، در بین داوطلبان کنکور سال های گذشته پرطرفدارتر بوده است.

مجموعه سوالات کنکور کاردانی معماری یگانه چهارخونه فارابی

این کتاب شامل تست های 4 گزینه ای سراسری ، المپیاد و تالیفی می باشد که کلیه سوالات منطبق با سرفصل های کتاب درسی است و با توجه به آنکه تغییراتی در کتاب آشنایی با بناهای تاریخی ، شناخت مواد و مصالح ، نقشه کشی معماری و تاسیسات ساختمان صورت گرفته است ، همه ی این تغییرات در انتشار جدید لحاظ شده است.

 

مجموعه سوالات طبقه بندی شده نقشه کشی معماری کتاب آخر

این کتاب شامل سوالات امتحانات نهایی چند سال اخیر است و مطالعه آن برای کنکور نیز توصیه می شود ، زیرا سوالات دارای نکته های کاربردی می باشد که در حل تست های کنکوری بسیار کارآمد است.

 

 

آموزش نکته به نکته دروس معماری چهارخونه

ویژگی اصلی این کتاب که بسیار مورد توجه داوطلبان قرار گرفته است ، جامع بودن و نگارش بسیار روان آن می باشد ، همچنین به کارگیری جداول و نمودار ها باعث شده تا فهم و یادگیری آن بسیار آسان باشد.

 

مجموعه تست سیر تا پیاز عمومی پایه اخوان

این کتاب شامل تست های تالیفی و سوالات کنکور چندسال اخیر می باشد ، همچنین پاسخ نامه تشریحی که در داخل کتاب وجود دارد به داوطلب کمک خواهد کرد که با مطالعه آن ، روش حل سوالات را بیاموزد و اشکالات خود را رفع نماید.

 

 

درسنامه و تست نقشه کشی معماری اخوان

این کتاب به دلیل آنکه دارای خلاصه درس می باشد ، برای دانش آموزان پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم نیز مناسب است. علاوه بر آن به دلیل داشتن تست های تالیفی و کنکوری چند سال اخیر به داوطلبان کنکوری نیز توصیه می شود. همچنین این کتاب به دلیل داشتن پاسخ نامه تشریحی می تواند به شما در حل سوالات بسیار کمک کند.

 

 

مجموعه سوالات کنکور کاردانی نقشه کشی معماری قلم چی

این کتاب شامل سوالات کنکور 12 سال اخیر می باشد  که حل سوالات آن می تواند شما را با فرم سوالات آشنا کند. همچنین در انتهای کتاب پاسخ نامه تشریحی قرار داده شده است.

 

نقشه کشی معماری انتشارات قلم چی

در این کتاب مفاهیم و نکات درسی آورده شده است و با داشتن سوالات 4 گزینه ای به همراه پاسخ نامه تشریحی ، یادگیری را برای داوطلبان آسان تر می کند.

ضریب دروس و بودجه بندی کنکور کاردانی فنی حرفه ای رشته نقشه کشی معماری

کنکور کاردانی فنی حرفه ای رشته نقشه کشی معماری همانند سایر رشته ها دارای 160 سوال می باشد و تنها تفاوت رشته ها با یکدیگر ، در دروس شایستگی غیرفنی است. اطلاع از تعداد سوالات و ضرایب ، به شما کمک خواهد کرد که از اهمیت هر یک از آن ها در کنکور مطلع شوید و برای مطالعه هرکدام با توجه به اهمیتی که دارند ، وقت خود را صرف کنید. به عبارتی دیگر دروس تخصصی باید بیشتر از دروس عمومی مطالعه شوند.

دروس عمومی

نام درس  ضریب تعداد سوالات
تعلیمات دینی 3 3 40
فارسی 3
عربی 3
زبان خاجی 1 و 2

دروس شایستگی پایه

نام درس  ضریب تعداد سوالات
ریاضی 1 و 2 6 35
شیمی
فیزیک

دروس شایستگی فنی

نام درس  ضریب تعداد سوالات
متره و برآورد 12 65
عناصر و جزئیات
مبانی هنرهای تجسمی
ترسیم فنی و نقشه کشی
آشنایی با بناهای تاریخی
شناخت مواد و مصالح
نقشه کشی معماری
تاسیسات ساختمان
مبانی طراحی معماری

دروس شایستگی غیرفنی

نام درس  ضریب تعداد سوالات
الزامات محیط کار 3 20
اخلاق حرفه ای
کارگاه نوآوری
کاربرد فناوری های نوین
مهم ترین اصل برای یادگیری مطالب ، آشنایی با روش های مطالعه هر یک از دروس و شیوه های تست زنی می باشد و مواردی مانند حاشیه نویسی ، خلاصه نویسی ، مرور مطالب نیز در موفقیت شما تاثیر گذار خواهد بود. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره آماده ارائه برنامه ریزی درسی برای داوطلبان می باشند ، بنابراین می توانید در صورت تمایل با این مرکز تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای نقشه کشی معماری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام درسای عربی ادبیات دینی فقط دوازدهم هست توی کنکور فنی ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ,
   بله , با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای سال ۱۳۹۸ , دروس عمومی شامل تعلیمات دینی , فارسی و عربی ) فقط از دروس پایه دوازدهم می باشد و در درس زبان خارجی از دروس پایه های دهم و یازدهم سوال طراحی خواهد شد. پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات مربوطه به کنکور کاردانی فنی حرفه ای مراجعه نمایید .

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99