یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت

مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت

مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 98
مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

علاقمندان به تحصیل در مقطع دکتری وزارت بهداشت برای پذیرش در این مقطع باید از دو مرحله آزمون عبور کنند. مرحله اول شرکت در آزمون کتبی می باشد ، آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب نمره حد نصاب در این آزمون شوند به صورت دو برابر ظرفیت پذیرش به مصاحبه دعوت می شوند. مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه دوره دکتری تخصصی توسط مناطق آمایشی (دانشگاه ها) و مصاحبه دوره دکتری پژوهشی توسط مراکز تحقیقات مجری دوره دکتری پژوهشی (سازمان ها ، موسسات و دانشگاه های علوم پزشکی) برگزار می شود. ممکن است این سوال به خصوص برای دعوت شدگان به مصاحبه دوره دکتری تخصصی پیش بیاید که مناطق آمایشی چیست و برای انجام مصاحبه باید به کجا مراجعه کنند ؟ در ادامه به بیان توضیحاتی در این خصوص می پردازیم.

آن دسته از داوطلبانی که برای یک رشته تحصیلی ، به مصاحبه در دو منطقه آمایشی دعوت می شوند ، دارای دو نمره مصاحبه خواهند بود و نمره هر مصاحبه مربوط به دانشگاه های همان منطقه آمایشی می باشد.

منظور از مناطق آمایشی در مصاحبه دکتری وزارت بهداشت چیست ؟

در پذیرش دانشجو در مقطع دکتری وزارت بهداشت هر یک از آزمون های کتبی و عملی سهم مشخصی در قبولی نهایی داوطلبان دارد. تاثیر هر یک از مراحل به صورت زیر است :

شیوه پذیرش آزمون کتبی سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی تهیه طرح واره
دکتری تخصصی 50 درصد 20 درصد 30 درصد
دکتری پژوهشی 30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

در دوره دکتری تخصصی و پژوهشی داوطلبانی که نمره حدنصاب را در آزمون علمی کسب کنند به صورت دو برابر ظرفیت پذیرش به مصاحبه دعوت می شوند ، مصاحبه دوره دکتری تخصصی در مناطق آمایشی برگزار می گردد و دعوت شدگان به مصاحبه دکتری پژوهشی برای انجام مصاحبه می بایست به مراکز تحقیقات مجری دوره دکتری پژوهشی (سازمان ها ، موسسات و دانشگاه های علوم پزشکی) مراجعه نمایند.

دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس نیازها و ظرفیت های بومی و نیز به جهت ساماندهی دانشگاه ها به چند منطقه آمایشی تقسیم بندی می شوند. در هر منطقه آمایشی چند دانشگاه قرار می گیرد. قرار دادن دانشگاه های شهرها و استان های مختلف در مناطق آمایشی ، با افزایش میزان مشارکت و هم افزایی دانشگاه هایی که در یک منطقه واقع شده اند ، موجب رشد و پیشرفت دانشگاه ها به خصوص دانشگاه هایی که در سطح پایین تری قرار دارند می شود. مراکز تحصیلی و دانشگاه های هر منطقه آمایشی اهداف مشابهی را جهت رسیدن به یک مرجعیت علمی دنبال می کنند.

تقسیم بندی مراکز دانشگاهی به مناطق آمایشی موجب شده تا داوطلبانی که به مصاحبه چند دانشگاه دعوت می شوند نیازی به حضور و پرداخت هزینه مصاحبه در تک تک این دانشگاه ها نداشته باشند ، زیرا مصاحبه دانشگاه هایی که در یک منطقه آمایشی قرار دارند به صورت هماهنگ و در مرکز یکی از دانشگاه های قرار گرفته در این منطقه برگزار می شود. بنابراین تقسیم بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در 10 منطقه آمایشی علاوه بر افزایش مشارکت و هم افزایی دانشگاه ها ، اساتید ، اعضای هیئت علمی و دانشجویان باعث می شود تا دانشگاه ها از امکانات و تجهیزات علمی یکدیگر نیز بهره مند شوند. هم چنین برگزاری مصاحبه داوطلبان در این مناطق نیز باعث کاهش هزینه و مسافت آن ها می شود.

فهرست دانشگاه های علوم پزشکی در مناطق ده گانه آمایشی

شماره منطقه آمایشی دانشگاه های علوم پزشکی واقع در این منطقه آمایشی
منطقه آمایشی 1 بابل ، سمنان ، شاهرود ، گلستان ، مازندران ، گیلان
منطقه آمایشی 2 ارومیه ، تبریز
منطقه آمایشی 3 کردستان ، کرمانشاه ، همدان
منطقه آمایشی 4 اهواز
منطقه آمایشی 5 شیراز ، بندرعباس ، فسا
منطقه آمایشی 6 زنجان ، قزوین ، قم ، اراک
منطقه آمایشی 7 اصفهان ، شهرکرد ، کاشان ، یزد
منطقه آمایشی 8 کرمان
منطقه آمایشی 9 بیرجند ، مشهد
منطقه آمایشی 10 ایران ، ارتش ، انستیتو پاستور ایران ، بقیه الله (عج) ، تهران ، جهاد دانشگاهی ، دانشگاه تربیت مدرس ، دانشگاه شاهد ، سازمان انتقال خون ایران ، شهید بهشتی ، علوم بهزیستی و توانبخشی ، دانشگاه آزاد اسلامی (کلیه واحدها)

نکاتی مربوط به مصاحبه دکتری وزارت بهداشت

  • اطلاعات مربوط به زمان و محل برگزاری مصاحبه هر دانشگاه در جدولی با عنوان ” اطلاعات مربوط به تاریخ و آدرس محل مصاحبه ” ، در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir قابل مشاهده می باشد. اطلاعات دقیق تر درمورد تاریخ و آدرس محل برگزاری مصاحبه هر دانشگاه از سایت همان دانشگاه قابل دریافت می باشد. از آن جایی که عدم حضور به موقع در مصاحبه به منزله ی انصراف از فرآیند پذیرش تلقی می شود ، به داوطلبان توصیه می کنیم که حتما به سایت دانشگاه مورد نظر برای آگاهی دقیق از زمان و مکان مصاحبه مراجعه نمایند.
  • داوطلبان شرکت کننده در مصاحبه در چند مرحله مورد گزینش قرار می گیرند ، از جمله این مراحل می توان به : میزان تسلط بر پایان نامه و مقاله های مقطع قبلی ، جستجوی منابع علمی ، توانایی ارائه مطالب علمی و میزان تسلط افراد بر زبان انگلیسی و موضوعات تخصصی رشته خود اشاره کرد. نمره دهی در مصاحبه نیز علاوه بر در نظر گرفتن ظاهر و رفتار فرد مصاحبه شونده ، با بررسی موارد بالا صورت می پذیرد.
  • افراد برای کسب قبولی نهایی می بایست حداقل 30 درصد از نمره کل مصاحبه را به دست آورند.
  • در رشته هایی که مصاحبه آن ها در دو منطقه آمایشی برگزار می شود ، ممکن است داوطلبان با توجه به رتبه و انتخاب خود و یا تکمیل نشدن ظرفیت آن منطقه آمایشی ، به مصاحبه در هر دو منطقه آمایشی دعوت شوند ، در این صورت متقاضیان دارای دو نمره مصاحبه خواهند بود و نمره مصاحبه هر منطقه آمایشی مربوط به دانشگاه های همان منطقه خواهد بود.

داوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت در دوره دکتری تخصصی ، در صورتی که اسامی آن ها جزو پذیرفته شدگان دو برابر ظرفیت باشد ، برای پذیرش نهایی باید در مرحله مصاحبه نیز شرکت کنند. برای آگاهی از زمان و آدرس دقیق برگزاری مصاحبه دکتری وزارت بهداشت و نیز مدارک مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت می بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمود. هم چنین شما عزیزان برای آگاهی از هر یک از این موارد می توانید روی لینک آن ها کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره