تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / مهلت تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401

مهلت تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401
مهلت تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401

اگر بخشی از ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه ها به هر دلیل از جمله انصراف دانشجویان و یا عدم تکمیل آن در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری خالی بماند، این دانشگاه ها با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتشار اطلاعیه ای جهت تکمیل ظرفیت های موجود اقدام می کنند. بنابراین تکمیل ظرفیت هر دانشگاه قابل پیش بینی نیست و هر سال امکان تغییر آن وجود دارد. در این مقاله به بررسی مهلت تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401 می پردازیم.

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری در قالب اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401

در صورت اعلام ظرفیت برای جذب دانشجو از جانب دانشگاه ها، سازمان سنجش اقدام به انتشار دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت برای آن دسته از داوطلبینی که در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند، می نماید که متقاضیان می توانند در بازه تعیین شده نسبت به انتخاب رشته مجدد اقدام کند. از سال 97 تاکنون سازمان سنجش به استثنای دانشگاه فرهنگیان، اطلاعیه ای مبنی بر تکمیل ظرفیت دانشگاه ها منتشر نکرده است و احتمال می رود برای کنکور سراسری 1401 نیز دفترچه ای جهت اعلام پذیرش تکمیل ظرفیت منتشر نشود. اما در صورتی که می خواهید به محض انتشار هرگونه اطلاعیه در این خصوص، از آن مطلع گردید می توانید در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401

ثبت نام در فرآیند تکمیل ظرفیت کنکور سراسری به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  sanjesh.org مطابق با روند زیر انجام خواهد شد.

  • پس از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، از منوی رنگی مجود در سمت راست صفحه، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
  • اکنون می بایست بر روی لینک فعل مرتبط با فرآیند تکمیل ظرفیت کلیک کنید.
  • با ثبت اطلاعات مورد نیاز در کادرهای مربوطه و فشریدن کلیک “ورود به سیستم، می توایند به فرم انتخاب رشته دسترسی پیدا کنید.
  • در این مرحله می توانید کد رشته محل هایی که از دفترچه راهنمای مربوطه استخراج نموده اید را مطابق با اولویت و علاقه مندی خود در سامانه به ثبت برسانید.
  • طبق قوانین سال های گذشته داوطلبان تنها حق انتخاب 50 کد رشته محل دارند که پس از وارد کردن آن ها در سامانه، کد رهگیری دریافت می کنید. توجه داشته باشید که چون تعداد کمتری کد رشته محل در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب می شود، می بایست هنگام اولویت بندی و ثبت انتخاب های مورد نظر، نهایت دقت خود را به کار بگیرید.

لازم به ذکر است داوطلبینی که در فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شرکت کرده و پذیرفته شده اند، اما بنا به دلایل مختلف علاقه ای به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود ندارند، می تواند با شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه شانس خود را جهت پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر امتحان نمایند. البته توجه داشته باشید که در صورت قبولی در این مرحله، به هیچ وجه امکان بازگشت به رشته قبلی خود را نخواهید داشت.

 

سوالات متداول

1- مهلت تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401 در چه تاریخی است؟

هنوز اطلاعیه ای در خصوص این فرآیند منتشر نشده است اما به محض انتشار جدیدترین اطلاعیه، خبر مربوطه در کانال تلگرام ایران مشاوره قرار داده می شود.

2- ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

بدین منظور می بایست در بهز زمانی مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

3- در زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری حق انتخاب چند رشته محل داریم؟

در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور 1401، تنها می توانید 50 کد رشته محل را از دفترچه مربوطه استخرج و در فرم انتخاب رشته خود درج کنید..

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور