تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401
مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در مدارس سمپاد هستند و از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نیز برخوردار می باشند، می توانند با شرکت در آزمون ورودی این مدارس که سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان جهت کشف استعدادهای برتر و شناسایی دانش آموزان خلاق برگزار می کند، شرکت نموده و در صورت کسب نمره قابل قبول در آزمون تیزهوشان، تحصیلات خود را در این مدارس ادامه دهند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص  زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ارائه نماییم.

فرآیند ثبت نام آزمون مدارس استعداد های درخشان پایه نهم به دهم در فروردین ماه و از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان انجام می پذیرد.

مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

همان طور که گفته شد، دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در مدارس استعداد های درخشان را دارند، بایستی در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اقدامات مربوط به نام نویسی خود را به انجام برسانند اما قبل از آن، لازم است تا از شرایط ثبت نام در این آزمون که در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ذکر شده، اطلاع پیدا کنند.

مطابق با اطلاعیه منتشر شده در سایت مربوطه، دستورالعمل و راهنمای ثبت نام در آزمون مدارس استعدادهای درخشان در 20 اسفند ماه 99 منتشر شد که بر اساس تقویم بیان شده در آن، مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان از تاریخ 11 الی 25 فروردین ماه 1400 در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است، فرصت اولیه برای داوطلبان علاقه مند به شرکت در این آزمون، ابتدا تا روز 31 فروردین ماه و برای بار دوم تا تاریخ 3 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شد.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

فرآیند ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان به صورت اینترنتی انجام می پذیرد. بنابراین داوطلبان واجد شرایط شرکت در این آزمون می بایست با مراجعه به سامانه مربوطه در زمان مقرر، نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه خود، به صورتی که در قسمت زیر ذکر شده است، اقدام فرمایند.

  • ابتدا به سامانه نام نویسی آزمون تیزهوشان به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نموده و روی گزینه “سمپاد پایه دهم” کلیک نمایید.
  • کد ملی و رمز عبور همگام دانش آموز را در کادر های مربوطه وارد نموده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.
  • در کادر موجود در سمت راست تصویر “نقش” و “عنوان سازمان” را مطابق با مشخصات دانش آموز وارد کرده و بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.
  • در این مرحله تعهدنامه ای را در صفحه پیش روی خود مشاهده می کنید که می بایست پس از مطالعه دقیق متن آن، تیک تایید مندرجات در تعهدنامه را فعال کرده و سپس روی عبارت “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.
  • اکنون می بایست به تکمیل فرم تقاضانامه پرداخته و سپس عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 در سامانه بارگذاری نمایید.

توجه داشته باشید که در فرم ثبت نام باید رشته تحصیلی مورد نظر و 3 مدرسه تیزهوشان را به ترتیب اولویت بندی خود انتخاب کنید. پس از انجام تمامی این مراحل نیز سامانه یک کد پیگیری صادر خواهد کرد که می بایست از آن پرینت تهیه کرده و نزد خود نگه دارید.

لازم است بدانید که در مرحله اول ثبت نام آزمون دوره گذشته، نیازی به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نبود، چرا که دانش آموزان می توانستند در فاصله 15 روز به زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان، هزینه لازم را پرداخت کنند که انتظار می رود این روند برای واریز هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 نیز تکرار شود.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401 چه زمانی آغاز می شود؟

زمان نام نویسی آزمون مدارس استعدادهای درخشان از روز 11 الی 25 فروردین ماه 1400 در نظر گرفته شد اما این زمان برای اولین بار تا تاریخ 31 فروردین و سپس تا روز 3 اردیبهشت ماه تمدید شد.

2- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401 از چه طریقی صورت می گیرد؟

ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می پذیرد.

3- برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم به رمز همگام نیاز دارم. این رمز را چگونه دریافت کنم؟

این رمز را می توانید با مراجعه به مدیر مدرسه محل تحصیل خود دریافت کنید که البته در سال تحصیلی 1400 - 1401 امکان دریافت اینترنتی این رمز در سایت مربوطه نیز فراهم شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره