تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

زمان نام نویسی آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 - 1403
مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

مدارس سمپاد یا همان تیزهوشان از جمله آموزشگاه های تراز اول مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم در سراسر کشور محسوب می شود که هر ساله به صورت محدود اقدام به جذب دانش آموز در پایه های مختلف هفتم، هشتم و نهم می کند. تحصیل در این مدارس به علت بهره گیری از امکانات آموزشی برتر، استفاده از معلم ها و کادر مدیریتی مجرب و حرفه ای، اختصاص کلاس های درسی فوق درسی و برنامه های آموزشی مکمل جهت تقویت سطح علمی دانش آموزان و… بسیار پرطرفدار است و خانواده های زیادی به دنبال پذیرش فرزندان خود در مدارس سمپاد می باشند.

دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در مدارس سمپاد هستند و از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نیز برخوردار می باشند، می توانند با شرکت در آزمون تیزهوشان که سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان جهت کشف استعدادهای برتر و شناسایی دانش آموزان خلاق و مستعد برگزار می کند، شرکت نموده و در صورت کسب نمره قابل قبول در این امتحان ورودی، به ادامه تحصیل در این مدارس بپردازند. در این خصوص، اطلاع از زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نحوه تکمیل این فرایند بسیار مهم است و والدین می بایست با داشتن شناخت کافی از روند مذکور نسبت به نام نویسی فرزندان خود در آزمون ورودی مدارس سمپاد اقدام نمایند.

فرایند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402 در زمان از پیش تعیین شده و از طریق درگاه ورود به آزمون های وزارت آموزش و پرورش به انجام می رسد.

مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402

افرادی که پس از مطالعه شرایط نام نویسی و پذیرش در مدارس تیزهوشان، خود را واجد شرایط ادامه تحصیل در پایه دهم متوسطه دوم این مدارس می یابند، می توانند در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم نسبت به تکمیل اینترنتی این پروسه اقدام نمایند. بازه زمانی دقیق نام نویسی آزمون سمپاد پایه دهم از طریق دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم و اخبار سایت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اطلاع رسانی می شود و معمولا پس از پایان، مورد تمدید قرار می گیرد تا متقاضیان بازمانده از روند نام نویسی نیز بتوانند آمادگی خود را برای شرکت در این ماراتون بزرگ اعلام نمایند.

مهلت دقیق ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402 از تاریخ 16 لغایت 25 فروردین ماه تعیین شده بود که تا روز دوشنبه مورخ 29 فروردین ماه تمدید شد. شما همچنین می توانید جهت اطلاع از آخرین اخبار در زمینه نام نویسی مدارس سمپاد، در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402

فرآیند ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402 به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان انجام می پذیرد. بنابراین، داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون می بایست با مراجعه به سامانه مربوطه در زمان مقرر، نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام، به روش ذیل اقدام نمایند.

  • به سایت نام نویسی آزمون تیزهوشان نهم به دهم به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir مراجعه کرده و با درج کدملی و رمز عبور همگام خود، وارد سامانه شوید. سپس می توانید با توجه به پایه تحصیلی مدنظر خود نسبت به انتخاب یکی از دو گزینه “سمپاد پایه دهم” یا “سمپاد پایه هفتم” اقدام نمایید.
  • در کادر موجود در سمت راست تصویر “نقش” و “عنوان سازمان” را مطابق با مشخصات دانش آموزی خود وارد کرده و بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.
  • در این مرحله تعهدنامه ای را در صفحه پیش روی خود مشاهده می کنید که می بایست پس از مطالعه دقیق متن آن، تیک تایید مندرجات در تعهدنامه را فعال کرده و سپس روی عبارت “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.
  • اکنون می بایست به تکمیل فرم تقاضانامه پرداخته و سپس عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در سامانه بارگذاری نمایید. توجه داشته باشید که امکان الغای روند ثبت نام دانش آموز، در صورت مغایرت ویژگی های عکس آپلود شده با مقررات سامانه وجود خواهد داشت.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که در فرم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، باید رشته تحصیلی مورد نظر و 3 مدرسه تیزهوشان نزدیک محل زندگی خود را به ترتیب اولویت انتخاب کنید. پس از انجام تمامی این مراحل نیز سامانه یک کد پیگیری صادر خواهد کرد که می بایست از آن پرینت تهیه کرده و تا زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم نزد خود نگه دارید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 - 1402 تا چه زمانی ادامه دارد؟

نام نویسی در این آزمون تا تاریخ 29 فروردین ماه سال جاری امکان پذیر است.

2- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1401 - 1402 از چه طریقی انجام می پذیرد؟

ثبت نام داوطلبان در این رویه به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می گردد.

3- آیا فرایند نام نویسی داوطلبان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 - 1402 مستلزم پرداخت هزینه است؟

بله، داوطلبان می بایست مطابق آخرین تصمیمات سازمان سمپاد، در حین ثبت نام یا مدتی پس از پایان مهلت نام نویسی نسبت به پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج سمپاد