تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

مهلت نام نویسی آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400
مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور هر ساله با هدف تامین منابع نیروی انسانی متخصص و متعهد از بین فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق برگزاری آزمون اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری پژوهشی و تخصصی می نماید. داوطلبان می بایست جهت تحصیل در هر یک از مقاطع مذکور رشته های گروه علوم پزشکی مراحل آزمون کتبی و مصاحبه حضوری بگذارنند.

پذیرفته شدگان می توانند پس از کسب حدنصاب نمره در این آزمون بر اساس اولویت بندی خود در هر یک از دانشگاه های روزانه، شهریه پرداز و آزاد اسلامی تحصیل نمایند. در صورتی که متقاضی شرکت در این آزمون هستید، می توانید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در زمان مقرر فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنید. که در ادامه مقاله به جزئیات خواهیم پرداخت.

پذیرفته شدگان آزمون دکتری تخصصی سال تحصیلی 99 که در دانشگاه محل قبولی ثبت نام نکرده و یا انصراف داده اند، مجاز به شرکت در آزمون 1400 نمی باشند.

زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت در سایت سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir و انتشار دفترچه مربوطه، داوطلبان می توانند پس از کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز نسبت به پرداخت هزینه و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام نمایند.

با توجه به این که اطلاعیه دقیقی از زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 منتشر نشده است، احتمال می رود طبق روال سال های گذشته، فرآیند نام نویسی این آزمون برای ورودی های سال 1400 در بهمن ماه سال 99 آغاز شود. بر همین اساس، پیشنهاد می کنیم با ما در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره همراه باشید تا شما را از اخبار جدید مرتبط با آزمون مذکور مطلع سازیم.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

متقاضیانی که تمایل دارند تحصیلات خود را در مقطع دکتری وزارت بهداشت ادامه دهند، می توانند فرآیند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور تکمیل نمایند. توصیه می کنیم حتما پیش از انجام هر یک از مراحل زیر، مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت را با دقت مورد مطالعه قرار دهید.

  • ابتدا با ورود به پایگاه الکترونیکی sanjeshp.ir از منو سمت راست، بر روی گزینه “دکتری تخصصی ph.D – دکتری تخصصی ph.D” کلیک کنید.
  • سپس در این مرحله باید گزینه “ارسال مدارک – ثبت نام جدید” را انتخاب نمایید.
  • اکنون کادر کدملی را تکمیل نموده و سپس دکمه “ادامه” را بفشارید.
  • در این بخش، لینک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت برای شما نمایان می گردد که کافی است بر روی عبارت “پرداخت الکترونیکی” کلیک کنید تا فرآیند واریز وجه برای شما آغاز شود. (چنانچه متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی هستید باید هزینه هر یک را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.)
  • در صفحه پیش رو، اطلاعات خواسته شده را در بخش های مورد نظر وارد نموده و گزینه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” انتخاب کنید.
  • هم اکنون کلید “تایید و پرداخت” را بفشارید و وارد سامانه پرداخت الکترونیکی شوید.
  • در صفحه نمایان شده، اطلاعات حساب بانکی خود را وارد نموده و بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.
  • پس از واریز وجه مورد درخواست، مجددا به لینک ثبت نام بازگردید و مراحل ثبت نام را ادامه دهید و فرم نام نویسی خود را تکمیل کنید.

متقاضیان بعد از دریافت دفترچه ثبت نام و مطالعه شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت برای شرکت در آزمون صرفاً مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی می باشند که باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آن ها اقدام نمایند. توجه داشته باشید مطالعه دفترچه ثبت نام که حاوی اطلاعات مفیدی از قبیل میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، رشته های تحصیلی، لیست دانشگاه ها و… می باشد، می تواند جزئیات دقیق تری در اختیار شما داوطلبان قرار دهد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 درچه تاریخی صورت می گیرد؟

مطابق با دوره های گذشته انتظار می رود این فرآیند در بهمن ماه سال 99 انجام شود که در صورت تمایل برای اطلاع از زمان دقیق آن می توانید به کانال تلگرامی دکتری ایران مشاوره بپویندید.

2- ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 به چه صورت انجام می گیرد؟

مراحل ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjeshp.ir انجام می پذیرد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 وجود دارد؟

بله، طبق روال هر سال انتظار می رود که مهلت مجددی جهت ثبت نام علاقه مندان در نظر گرفته شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره