خانه دکتری مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402
مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور هر ساله از میان فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، از طریق برگزاری آزمون، اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری پژوهشی و تخصصی می نماید. از این رو کسانی که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 می باشند می توانند در زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت به نشانی sanjeshp.ir، فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایند. آگاهی از مهلت ثبت نام این آزمون به داوطلبان کمک می کند تا در اسرع وقت به دور از عجله و تشویش فرا گرد مربوطه را به پایان رسانند.

 

✅ لینک مستقیم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

(به محض شروع فرایند، لینک فوق فعال می گردد.)

 لینک مستقیم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 

هرساله مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت و جزئیات مربوطه از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی کشور اطلاع رسانی می شود.

مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402، داوطلبان می توانند پس از کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز جهت پرداخت هزینه و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی در بازه زمانی مشخص اقدام کنند.

زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402
فرایندبازه زمانی
 ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته های داروسازیاز 14 تا 21 اسفند 1401
سایر رشته های تخصصی و پژوهشی دکتری بهداشت (به جز داروسازی)از نیمه دوم اردیبهشت ماه 1402

به محض انتشار هرگونه خبر مبنی بر انتشار دقیق زمان ثبت نام، آخرین اخبار پیرامون این زمینه از طریق  کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره قابل پیگیری خواهد بود.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

معمولا با اتمام زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402، برای آن دسته از افرادی که موفق به انجام ثبت نام نشده و یا نیازمند ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت می باشند، فرصت دیگری تحت عنوان تمدید مهلت در اختیار آنان قرار می گیرد که متقاضیان با مراجعه به وب سایت sanjeshp.ir می توانند فرا گرد نام نویسی خود را تکمیل کنند. لازم به ذکر است تاکنون تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت مشخص نشده اما در دوره گذشته در اواخر اردیبهشت ماه صورت گرفته است.

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

حال امکان دارد افرادی باشند که تمام بازه های زمانی ثبت نام را از دست دهند و همچنان تمایل داشته باشند تا اقدام به ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت نمایند. از این رو ممکن است فرصت دوباره ای تحت عنوان مهلت مجدد ثبت نام جهت نام نویسی بازماندگان از آزمون در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است در این وقت معین، ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت نیز برای سایر ثبت نام کنندگان فراهم می باشد. به علت آن که تاکنون زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 فرا نرسیده است، لذا نمی توان زمان دقیق آن را بازگو کرد اما با توجه به دوره گذشته، احتمالا در اردیبهشت ماه 1402 رخ دهد.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

افرادی که تمایل دارند تحصیلات خود را در مقطع دکتری وزارت بهداشت ادامه دهند، می توانند روند نام نویسی خود را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور تکمیل نمایند. توصیه می کنیم حتما پیش از انجام هر یک از مراحل زیر، مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 را جهت آگاهی از شرایط و مدارک لازم با دقت مورد مطالعه قرار دهید.

 • ابتدا با ورود به پایگاه الکترونیکی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir از منوی سمت راست بر روی گزینه “دکتری تخصصی ph.D – دکتری تخصصی ph.D” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 • سپس در این مرحله باید گزینه “ارسال مدارک – ثبت نام جدید” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 • فشردن مجدد دکمه رادیویی “ارسال مدارک – ثبت نام جدید”

مرحله سوم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 • اکنون باید کد ملی خود را وارد نموده و دکمه “ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 • در این بخش، لینک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 برای شما نمایان می گردد که کافی است بر روی عبارت “پرداخت الکترونیکی” کلیک کنید تا فرآیند واریز وجه برای شما آغاز شود. (چنانچه متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی هستید باید هزینه هر یک را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.)

مرحله پنجم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 • تیک نام آزمون مورد نظر یعنی “دکتری تخصصی و پژوهشی سال 1401” کلید را فعال نموده و سپس کلید “ادامه” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 • در اینجا گزینه “پرداخت هزینه ثبت نام”را انتخاب کنید.

 • وارد کردن اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب در قسمت های مشخص شده و در نهایت انتخاب عبارت “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار”

مرحله هشتم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 • در صفحه نمایان شده، اطلاعات حساب بانکی خود را وارد نموده و بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

 • پس از واریز وجه مورد درخواست، مجددا به لینک ثبت نام بازگردید و مراحل ثبت نام را ادامه دهید و فرم نام نویسی خود را تکمیل کنید.

5 نکته مهم در خصوص مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402

به تمامی متقاضیان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 توصیه می شود به نکات زیر توجه نموده و آن را حین انجام مراحل نام نویسی رعایت نمایند.

 1. در صورتی که متقاضی ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 1402 هستید بایستی تمام تلاش خود را به کار برید تا در روزهای نخستن، ثبت نام خود را انجام داده و آن را به روزهای پایانی موکول نکنید تا در بروز مشکل و یا اشتباه در روند نام نویسی، بتوانید آن را سریعا حل نموده و از فرایند مربوطه باز نمانید.
 2. مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت در واقع همان زمان نام نویسی می باشد که افراد با وارد شدن به پایگاه الکترونیکی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir می توانند روند ثبت نام خود را پیش بگیرند.
 3.  بعد از دریافت دفترچه ثبت نام و مطالعه شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 برای شرکت در آزمون، صرفاً مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی بوده که باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آن ها اقدام کنید.
 4. تمامی متقاضیان می توانند حداکثر دو رشته از میان لیست رشته های دکتری وزارت بهداشت را با در نظر گرفتن سنخیت رشته فارغ التحصیلی با رشته امتحانی دلخواه خود، در زمان ثبت نام برگزینند که هر کدام هزینه جداگانه ای دارد.
 5. مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت یکی از زمان های ثبت نام بوده که این فرصت را به داوطلبان می دهد تا مجددا بتوانند وارد سایت ثبت نام شده و نام نویسی خود را تکمیل نموده و یا به رفع نقص موارد مدنظر بپردازند.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1402 از چه تاریخی آغاز می شود؟

 ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی رشته های داروسازی از 14 تا 21 اسفند 1401 و سایر رشته های تخصصی و پژوهشی دکتری بهداشت (به جز داروسازی) از نیمه دوم اردیبهشت ماه 1402 می باشد.

2- ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت به چه صورت انجام می گیرد؟

مراحل ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می پذیرد.

3- آیا امکان مهلت مجدد جهت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت وجود دارد؟

بله، معمولا مطابق روند سال های گذشته، مهلت مجددی بدین جهت در نظر گرفته خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری