تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

همه ما می دانیم برای پذیرش در دانشگاه مد نظر و ادامه تحصیل در رشته دلخواه مستلزم شرکت در کنکور سراسری می باشیم اما چند سالی شاهد پذیرش بدون کنکور در اکثر رشته های تحصیلی هستیم و بسیاری از دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی، بخشی از ظرفیت خود را به پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان اختصاص می دهند.

متقاضیان تحصیل در این رشته ها می بایست در زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه برای پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم، مراحل نام نویسی خود را پس از مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه به انجام برسانند.

ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه سراسری نیز همانند پذیرش مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

همان طور که گفته شد، در سال های اخیر پذیرش در بیش از 85 درصد از کد رشته ها، تنها با ملاک سوابق تحصیلی داوطلبان انجام می گیرد و علاقه مندان به ادامه تحصیل در این رشته ها می بایست با در نظر گرفتن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و ضمن فراهم آوردن مدارک مورد نیاز، فرآیند ثبت نام خود جهت پذیرش در هر دو نیمسال بهمن و مهر ماه را تکمیل نمایند.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 99

با توجه به دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 99 که شامل اطلاعاتی از قبیل میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور، انتخاب رشته و زمان ثبت نام داوطلبان ورودی مهر ماه است، این فرآیند به صورت اینترنتی از تاریخ 5 مرداد ماه شروع شد و تا 1 شهریور ماه نیز ادامه داشت. البته این مهلت در دو بازه زمانی 7 مهر ماه و همچنین 14 مهر ماه 99 تمدید شد و متقاضیان قادر بودند در تاریخ های مشخص، ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری نیمسال اول تحصیلی را با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام دهند.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 99

همان طور که می دانید، پذیرش بدون آزمون در تمامی دانشگاه های کشور طی دو نیمسال تحصیلی اول و دوم انجام می شود که معمولا ثبت نام علاقه مندان واجد شرایط در بهمن ماه، به صورت حضوری انجام می گرفت و مراحل ثبت درخواست داوطلبان با مراجعه به محل دانشگاه مد نظر امکان پذیر بود. اما امسال شاهد تغییراتی در نحوه نام نویسی ترم بهمن ماه می باشیم که از همین رو، متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 به صورت اینترنتی فرم ثبت نام خود را از طریق سایت sanjesh.org تکمیل نمایند.

لذا داوطلبان می توانند در بازه زمانی یکشنبه 30 آذر ماه لغایت روز چهارشنبه 3 دی ماه با دارا بودن مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، نسبت به تکمیل مراحل نام نویسی و ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. همچنین طبق اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش مهلت این ثبت نام تا 6 دی ماه 99 نیز تمدید شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

هر ساله معمولا ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه که به نوعی مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش نیمسال اول تحصیلی محسوب می گردد، به صورت حضوری انجام می پذیرفت اما در پذیرش بدون آزمون بهمن ماه سال جاری نیز همانند مهر ماه، شاهد ثبت نام اینترنتی داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشیم. لذا علاقه مندان می توانند پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 و کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز، فرآیند ثبت نام خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله به انجام برسانند.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org شده و گزینه “سراسری” از منوی موجود در سمت راست صفحه را انتخاب نمایید.
  • در این بخش، بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی 99” کلیک کنید.
  • برای پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری گزینه “خرید کارت اعتباری” را از منوی اصلی موجود در سمت راست صفحه پیش رو، انتخاب نمایید.
  •  هزینه تعیین شده برای ثبت نام را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز نموده و در نهایت، شماره پیگیری پرداختی که برای شما نمایان می شود را یادداشت نمایید.
  • مجدد به مرحله دوم بازگشته و این بار پس از فعال نمودن تیک عبارت موجود در این صفحه، روی عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.
  • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه وارد نموده و کلید “تایید” را بفشارید.
  •  فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام، در سامانه بارگذاری نمایید.
  • اکنون می توانید حداکثر 100 کد رشته را در فرم ثبت نام خود درج کنید.
  • پس از تکمیل تمامی مراحل، سامانه یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره متوسطه نظام قدیم و یا مدرک کاردانی است، بنابراین صرفا دارندگان این مدارک مجاز به ثبت نام و تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشند. لازم به ذکر است که کلیه متقاضیان می بایست نهایتا روز 1 شهریور ماه سال 99 فارغ التحصیل شوند.

 

سوالات متداول 

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه در چه تاریخی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند از روز 30 آذر لغایت 3 دی ماه سال 99 نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

3- آیا امکان تمدید مجدد مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری دوره بهمن 99 وجود دارد؟

در حال حاضر زمانی مبنی بر تمدید مجدد مهلت ثبت نام اعلام نشده است اما در صورت تمدید دوباره، تاریخ دقیق آن از طریق کانال تلگرام ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره