تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

در سال های اخیر حدود 85 درصد ظرفیت واحدهای آموزش عالی به پذیرش رشته های بدون کنکور اختصاص یافته است که این موضوع داوطلبان را از شرکت در کنکور سراسری معاف می دارد. سوابق تحصیلی متقاضیان در این حالت تعیین کننده پذیرش یا عدم پذیرش افراد در رشته و واحد دانشگاهی مدنظرشان می باشد. البته در این نوع قبولی، توجه به ظرفیت دانشگاه مربوطه نیز بسیار حائز اهمیت است.

متقاضیان تحصیل در این رشته ها می بایست در زمان مقرر که از سوی سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری اعلام می شود، نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته در یکی از دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه برای پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم اقدام نمایند. به این افراد توصیه می شود که پیش از هرگونه اقدام به نام نویسی حتما دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را مطالعه نمایند و از شرایط، ضوابط، مقررات، محتویات و مندرجات موجود در آن مطلع گردند و این پروسه را با آگاهی بیشتری به انجام رسانند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه در فاصله زمانی بین 20 الی 24 آذر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

همان طور که گفته شد، علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور می بایست با در نظر گرفتن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و ضمن فراهم آوردن مدارک مورد نیاز، فرآیند نام نویسی خود را جهت پذیرش در یکی از رشته های بدون آزمون دارای ظرفیت دانشگاه های سراسری تکمیل نمایند. این پروسه می بایست در بازه زمانی تعیین شده و با پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام گردد.

زمان نام نویسی بدون کنکور مهر ماه 

با توجه به دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1400 که شامل اطلاعاتی از قبیل میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور، انتخاب رشته و زمان ثبت نام داوطلبان ورودی مهر ماه می باشد، این فرآیند برای ثبت نام کنندگان کنکور به صورت اینترنتی و در بازه زمانی 14 لغایت 21 مرداد ماه 1400 صورت می گیرد اما برای کسانی که در آزمون سراسری نام نویسی نکرده اند، از تاریخ 14 الی 20 مرداد ماه، به انجام می رسد.

لازم به ذکر است که این مهلت توسط مراجع مربوطه یک بار تا تاریخ 5 شهریور ماه و بار دیگر تا روز 15 شهریور ماه تمدید شده است تا کلیه داوطلبان بتوانند مشخصات خود را وارد سامانه کنند و با پرداخت هزینه ثبت نام، نسبت به تکمیل این روند اقدام نمایند. همچنین فراموش نکنید که امکان ویرایش اطلاعات برای متقاضیان در این بازه زمانی وجود دارد.

زمان نام نویسی بدون کنکور بهمن ماه 

هنوز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 برای نیمسال دوم اعلام نشده است اما پیش بینی می شود که این روند همانند سال گذشته از اواخر آذرماه آغاز گردد و تا اوایل دی ماه ادامه داشته باشد. افراد می توانند در صورت اینترنتی بودن نام نویسی این دوره، با در دست داشتن مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود در بازه زمانی علام شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) بدون کنکور دانشگاه سراسری برای بهمن ماه سال جاری در بازه زمانی بین یکشنبه 14 الی شنبه 20 آذر ماه صورت می گیرد. لذا داوطلبان می توانند همزمان با شروع مهلت ثبت نام، نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته این پذیرش اقدام نموده و پس از مطالعه آن، به انجام فرآیند مذکور بپردازند.

لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تا روز چهارشنبه 24 آذر تمدید کرد. همچنین به علت انتشار اصلاحیه دفترچه مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی را برای متقاضیان فراهم نمود.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

علاقه مندان می توانند پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز، مطابق با مراحل زیر نسبت به نام نویسی خود از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

  • در زمان مقرر جهت نام نویسی وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org شده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
  • در این قسمت بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر / بهمن ماه سال 1400” کلیک کنید.
  • برای پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری گزینه “خرید کارت اعتباری” را از منوی اصلی موجود در سمت راست صفحه پیش رو انتخاب نمایید.
  •  هزینه تعیین شده برای ثبت نام را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز نموده و در نهایت، شماره پیگیری پرداختی که برای شما نمایان می شود را یادداشت کنید.
  • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه درج نموده و کلید “تایید” را بفشارید.
  • اکنون می توانید حداکثر 100 کد رشته را در فرم ثبت نام خود درج کنید.

پس از تکمیل تمامی مراحل، سامانه یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره متوسطه نظام قدیم و یا مدرک کاردانی است، بنابراین صرفا دارندگان این مدارک مجاز به ثبت نام و تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشند. لازم به ذکر است که کلیه متقاضیان می بایست حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 فارغ التحصیل شده باشند و مانعی از لحاظ نوع مدرک تحصیلی، وضعیت نظام وظیفه، اخراجی دانشگاه و شرایط تحصیل برای نام نویسی بدون کنکور این افراد وجود نداشته باشد.

 

سوالات متداول 

1- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1400 برای کسانی که در کنکور نام نویسی نکرده اند، تا چه تاریخی انجام می شود؟

این فرایند در بازه زمانی 14 مرداد ماه لغایت 15 شهریور ماه 1400 انجام می پذیرد.

2- نام نویسی بدون آزمون دانشگاه سراسری نوبت بهمن ماه 1400 در چه بازه زمانی صورت می پذیرد؟

ثبت نام در نیمسال بهمن این دانشگاه در بازه زمانی بین 14 الی 20 آذر ماه انجام می شود. همچنین مهلت اولیه ثبت نام در این پذیرش تا روز 24 آذر برای متقاضیان تمدید شد.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sajnesh.org انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره