تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

متقاضیان تحصیل در رشته های بدون کنکور می بایست در صورت دارا بودن شرایط لازم، در مهلت مقرر که از سوی سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری اعلام می شود، نسبت به نام نویسی اینترنتی و انتخاب رشته در یکی از دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه برای پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم اقدام نمایند. همچنین افراد در بازه زمانی که جهت نام نویسی تعیین می شود، می توانند به ویرایش اطلاعات خود نیز بپردازند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

همان طور که گفته شد، علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور می بایست با در نظر گرفتن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و ضمن فراهم آوردن مدارک مورد نیاز، فرآیند نام نویسی خود را جهت پذیرش در یکی از رشته های بدون آزمون دارای ظرفیت دانشگاه های سراسری که در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه پذیرش دارد، تکمیل نمایند. این پروسه می بایست در بازه زمانی تعیین شده و با پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام گردد.

زمان نام نویسی بدون کنکور مهر ماه 

بهتر است داوطلبان قبل از اقدام به نام نویسی دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1401 که شامل اطلاعاتی از قبیل میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور، انتخاب رشته و زمان ثبت نام داوطلبان ورودی مهر ماه می باشد، مطالعه نمایند. این فرآیند برای ثبت نام کنندگان کنکور به صورت اینترنتی صورت می گیرد، با توجه به مشخص نشدن این تاریخ برای سال 1401 با در نظر گرفتن روند سالیان قبل می توان پیش بینی کرد که مهلت ثبت نام بدون کنکور مهرماه 1401 در مرداد ماه انجام می شود.

لازم به ذکر است که این مهلت توسط مراجع مربوطه قابل تمدید نیز می باشد. در صورت انتشار زمان دقیق نام نویسی و مهلت تمدید، در این مقاله و همچنین در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان نام نویسی بدون کنکور بهمن ماه 

هنوز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 برای نیمسال دوم اعلام نشده، اما پیش بینی می شود که این روند همانند سال گذشته از اواخر آذرماه آغاز گردد. افراد می توانند در صورت اینترنتی بودن نام نویسی این دوره، به همراه مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، جهت ثبت کد رشته های مورد نظر خود در بازه زمانی اعلام شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تمدید خواهد کرد. زمان دقیق ثبت نام و مهلت تمدید این فرآیند، از طریق همین مقاله و در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

علاقه مندان می توانند پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز، در زمان مقرر مطابق با مراحل زیر نسبت به نام نویسی خود از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org شده و گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر / بهمن ماه سال 1401” کلیک کنید.
 • گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.
 •  هزینه تعیین شده برای ثبت نام را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز نموده و در نهایت، شماره پیگیری پرداختی که برای شما نمایان می شود، یادداشت کنید.
 • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه درج نموده و کلید “تایید” را بفشارید.
 • اکنون می توانید حداکثر 100 کد رشته را در فرم ثبت نام خود درج کنید.

پس از تکمیل تمامی مراحل، سامانه یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره متوسطه نظام قدیم و یا مدرک کاردانی است، بنابراین صرفا دارندگان این مدارک مجاز به ثبت نام و تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشند.

 

سوالات متداول 

1- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1401 در چه تاریخی انجام می شود؟

این فرآیند برای سال 1401 هنوز مشخص نشده اما با توجه به سالیان قبل می توان پیش بینی کرد که در مرداد ماه می باشد.

2- نام نویسی بدون آزمون دانشگاه سراسری نوبت بهمن ماه 1401 در چه بازه زمانی صورت می پذیرد؟

ثبت نام در نیمسال بهمن ماه 1401 هنوز مشخص نشده اما با توجه به روند سالیان قبل می توان احتمال داد این تاریخ در آذر ماه خواهد بود.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sajnesh.org انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک نظر

 1. سلام من کاردانی ترم افزار دارم
  دارم کنکور سراسری انسانی شرکت میکنم
  میخواستم بدونم میتونم توی کنکور بدون آزمون کاردانی به کارشناسی و کنکور صرافا با سوابق تحصیلی که تو مرداد ماه هست شرکت کنم؟

دریافت مشاوره