تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

همه ما می دانیم برای پذیرش در دانشگاه مد نظر و ادامه تحصیل در رشته دلخواه مستلزم شرکت در کنکور سراسری می باشیم اما چند سالی شاهد پذیرش بدون کنکور در اکثر رشته های تحصیلی هستیم و بسیاری از دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی، بخشی از ظرفیت خود را به پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان اختصاص می دهند.

متقاضیان تحصیل در این رشته ها می بایست در زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه برای پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم، مراحل نام نویسی خود را پس از مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه به انجام برسانند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

همان طور که گفته شد، در سال های اخیر پذیرش در بیش از 85 درصد از کد رشته ها تنها با ملاک سوابق تحصیلی داوطلبان انجام می گیرد و علاقه مندان به ادامه تحصیل در این رشته ها می بایست با در نظر گرفتن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و ضمن فراهم آوردن مدارک مورد نیاز، فرآیند ثبت نام خود جهت پذیرش در هر دو نیمسال بهمن و مهر ماه را تکمیل نمایند.

زمان نام نویسی مهر ماه 

با توجه به دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1400 که شامل اطلاعاتی از قبیل میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور، انتخاب رشته و زمان ثبت نام داوطلبان ورودی مهر ماه است، این فرآیند به صورت اینترنتی انجام می شود که تاریخ دقیق آن برای سال 1400 تا کنون مشخص نشده است اما پیش بینی می شود که در مرداد ماه به انجام برسد.

همچنین لازم به ذکر است که در صورت اعلام تاریخ ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری نیمسال اول تحصیلی 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، جزئیات لازم از طریق این مقاله و کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

زمان نام نویسی بهمن ماه 

همان طور که می دانید، پذیرش بدون آزمون در تمامی دانشگاه های کشور طی دو نیمسال تحصیلی اول و دوم انجام می شود که معمولا ثبت نام علاقه مندان واجد شرایط در بهمن ماه، به صورت حضوری انجام می گرفت و مراحل ثبت درخواست داوطلبان با مراجعه به محل دانشگاه مد نظر امکان پذیر بود اما در سال 99 شاهد تغییراتی در نحوه نام نویسی ترم بهمن ماه بودیم.

به این صورت که متقاضیان می توانستند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 به صورت اینترنتی فرم ثبت نام خود را از طریق سایت sanjesh.org تکمیل کنند که پیش بینی می شود برای سال 1400 نیز به همین روش، پذیرش انجام بگیرد.

لذا داوطلبان می توانند در اوایل دی ماه 1400 با دارا بودن مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، نسبت به تکمیل مراحل نام نویسی و ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. شایان ذکر است که در صورت انتشار تاریخ دقیق به انجام رساندن این فرآیند، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

هر ساله معمولا ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه که به نوعی مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش نیمسال اول تحصیلی محسوب می گردد، به صورت حضوری انجام می پذیرفت اما در پذیرش بدون آزمون بهمن ماه سال 99 نیز همانند مهر ماه، شاهد ثبت نام اینترنتی داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور بودیم.

لذا در صورت الکترونیکی بودن فرآیند نام نویسی در نیمسال دوم 1400 علاقه مندان می توانند پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 و کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز، مطابق با مراحل زیر نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org شده و گزینه “سراسری” از منوی موجود در سمت راست صفحه را انتخاب نمایید.
  • در این بخش، بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی 1400” کلیک کنید.
  • برای پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری گزینه “خرید کارت اعتباری” را از منوی اصلی موجود در سمت راست صفحه پیش رو انتخاب نمایید.
  •  هزینه تعیین شده برای ثبت نام را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز نموده و در نهایت، شماره پیگیری پرداختی که برای شما نمایان می شود را یادداشت نمایید.
  • مجدد به مرحله دوم بازگشته و این بار پس از فعال نمودن تیک عبارت موجود در این صفحه، روی عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.
  • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه وارد نموده و کلید “تایید” را بفشارید.
  •  فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایید.
  • اکنون می توانید حداکثر 100 کد رشته را در فرم ثبت نام خود درج کنید.
  • پس از تکمیل تمامی مراحل، سامانه یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره متوسطه نظام قدیم و یا مدرک کاردانی است، بنابراین صرفا دارندگان این مدارک مجاز به ثبت نام و تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشند. لازم به ذکر است که کلیه متقاضیان می بایست نهایتا روز 1 شهریور ماه سال 1400 فارغ التحصیل شوند.

 

سوالات متداول 

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1400 در چه تاریخی انجام می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیق ثبت نام و انتخاب رشته این فرآیند برای سال 1400 مشخص نشده است.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

3- آیا امکان تمدید مجدد مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری دوره مهر ماه 1400 وجود دارد؟

در حال حاضر زمانی مبنی بر تمدید مجدد مهلت ثبت نام اعلام نشده است اما در صورت تمدید دوباره، تاریخ دقیق آن از طریق کانال تلگرام ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره