تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی از طریق آزمون سراسری یا به صورت بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. در این میان، کسانی که می خواهند بر اساس معدل خود مورد پذیرش قرار بگیرند، بایستی بدانند که فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن ماه صورت می گیرد.

از این رو، داوطلبان می توانند پس از بررسی رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی از طریق دفترچه ثبت نام، در زمان مقرر فرآیند نام نویسی را به صورت اینترنتی آغاز نمایند. لازم به ذکر است که در صورت تمدید مهلت ثبت نام مربوط به هر کدام از نیمسال ها، امکان ثبت نام و اصلاح اطلاعات ثبت شده برای متقاضیان در این بازه زمانی وجود دارد.

پذیرش به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه غیرانتفاعی، در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

پس از اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به متقاضیان در خصوص رشته های تحصیلی بدون آزمون، زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی و انتخاب رشته فرا می رسد. داوطلبان می بایست جهت نام نویسی خود، به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مراجعه کرده و مراحل انجام این فرآیند را تکمیل نمایند.

ابتدا در نظر داشته باشید که متقاضیان تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری اعم از غیرانتفاعی، برای سال 1400 به 2 درسته تقسیم بندی می شوند. افرادی که در آزمون نام نویسی کرده اند، باید با توجه به دفترچه انتخاب رشته کنکور در زمان مربوط به خود، نام نویسی کنند اما داوطلبانی که ثبت نام کنکور سراسری را انجام نداده اند، بایستی دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی را دریافت کرده و در تازیخ مختص به خود این فرآیند را به انجام برسانند.

زمان ثبت نام نیمسال مهر ماه

در دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی مهر ماه، زمان نام نویسی برای گروه ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری، از تاریخ 14 لغایت 18 مرداد ماه معین شد که این تاریخ تا روز 21 مرداد ماه تمدید گشت. داوطلبانی که در کنکور نام نویسی نکرده اند نیز می توانند در بازه زمانی 14 الی 20 مرداد ماه رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی است، از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی به ثبت برسانند که مهلت نام نویسی این گروه یک بار تا تاریخ 5 شهریور ماه و بار دیگر تا تاریخ 15 شهریور ماه 1400 تمدید شد.

زمان ثبت نام نیمسال بهمن ماه

تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال دوم تحصیلی از بین رشته هایی که در مهر ماه ظرفیت آن ها پر نشده است، انجام می شود. لیست این رشته ها در دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن درج شده که همزمان با نام نویسی بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری برای بهمن ماه سال جاری در بازه زمانی بین یکشنبه 14 الی شنبه 20 آذر ماه صورت می گیرد. لذا داوطلبان می توانند همزمان با شروع مهلت ثبت نام، نسبت به دریافت مطالعه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته این پذیرش اقدام نموده و سپس به انجام فرآیند مذکور بپردازند.

لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تا روز چهارشنبه 24 آذر تمدید کرد. همچنین به علت انتشار اصلاحیه دفترچه مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی را برای متقاضیان فراهم نمود.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

برای ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی ابتدا باید رشته مد نظر خود را از میان لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی انتخاب نموده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانید. گروهی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند، نیازی به پرداخت هزینه ندارند و ضمنا بایستی در سامانه انتخاب رشته با آزمون، رشته های مورد نظر خود را ثبت کنند.

آن دسته از داوطلبان که در آزمون مذکور ثبت نام نکرده و یا در هنگام نام نویسی علاقه مندی خود را به رشته های غیرانتفاعی اعلام ننموده اند، باید در سامانه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ابتدا هزینه مربوطه را پرداخت نمایند و سپس انتخاب رشته خود را انجام دهند که در ادامه مراحل آن برای شما ذکر شده است.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست صفحه انتخاب کنید.
  • روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر ماه 1400” کلیک نمایید.
  • با انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” از منوی سمت راست، جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 1400 اقدام کنید.
  • پس از دریافت شماره سریال اعتباری مجددا به صفحه اول بازگردید و بعد از مطالعه اطلاعات قید شده، این بار گزینه “ثبت نام جدید” را برگزینید.
  • برای ورود به صفحه ثبت نام خود، سریال کارت اعتباری خریداری شده و عبارت امنیتی موجود در صفحه را در بخش های مربوطه وارد کرده و دکمه “تایید” را بفشارید.
  • جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود، فایل اسکن شده عکس را بارگذاری کنید، سپس در این بخش فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و کد رشته های انتخابی را به ثبت برسانید.

پس از دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته شما به پایان می رسد.

بعد از ثبت نام، متقاضیان بایستی منتظر اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی باشند که مشاهده این نتایج نیز به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org امکان پذیر است. در صورتی قبولی، بایستی با فراهم کردن مدارک ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی فرآیند نام نویسی خود را به اتمام برسانید. دانشگاه غیر انتفاعی جزو دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شود، در نتیجه تحصیل در آن ها ملزم به پرداخت شهریه دانشگاه غیرانتفاعی می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1400 برای کسانی که در آزمون سراسری نام نویسی نکرده اند، از چه زمانی شروع می شود؟

مهلت تعیین شده جهت نام نویسی در این فرآیند از تاریخ 14 مرداد ماه آغاز شده و تا تاریخ 15 شهریور ماه ادامه دارد.

2- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 به چه صورت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام در مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 وجود دارد؟

بله، این امکان برای متقاضیان در مهلت ثبت نام و زمان تمدید شده آن فراهم است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره