خانه پذیرش بدون کنکور مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی توسط آزمون سراسری یا به صورت بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. در این میان، کسانی که می خواهند بر اساس معدل خود در دانشگاه غیرانتفاعی مورد پذیرش قرار گیرند، بایستی بدانند که فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه صورت می گیرد.

از این رو، داوطلبان می توانند پس از بررسی رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی از طریق دفترچه ثبت نام، در زمان مقرر فرآیند نام نویسی را به صورت اینترنتی آغاز نمایند. لازم به ذکر است که در صورت تمدید مهلت ثبت نام مربوط به هر کدام از نیمسال ها، امکان ثبت نام و اصلاح اطلاعات ثبت شده برای متقاضیان در این بازه زمانی وجود دارد.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

پذیرش به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه غیرانتفاعی، در نیمسال مهر ماه تا روز یکشنبه مورخ 6 شهریور ماه تمدید شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

پس از اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به متقاضیان در خصوص رشته های تحصیلی بدون آزمون، زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی و انتخاب رشته فرا می رسد. داوطلبان می بایست جهت نام نویسی خود، به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مراجعه کرده و مراحل انجام این فرآیند را تکمیل نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال مهر ماه

افرادی که در کنکور سراسری نام نویسی نموده اند می بایست از 17 لغایت 24 مرداد ماه فرآیند ثبت کد رشته های خود را به انجام برسانند همچنین تاریخ ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی نیمسال اول برای متقاضیانی که در کنکور سراسری ثبت نام ننمودند از 18 لغایت 23 مرداد ماه در نظر گرفته شده است، لذا همزمان با زمان نام نویسی، دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی نیز منتشرشده است. شایان ذکر است برای داوطلبانی که در بازه زمانی در نظر گرفته شده موفق به ثبت نام نشده اند، مهلت مجددی تا پایان روز یکشنبه مورخ 6 شهریور ماه لحاظ شده که بر اساس آن شرکت کنندگان می توانند در رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی است، از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی اقدام نمایند. در تمدید مهلت ثبت نام امکان ویرایش اطلاعات نیز وجود خواهد داشت.

زمان ثبت نام نیمسال بهمن ماه

تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال دوم تحصیلی از بین رشته هایی که در مهر ماه ظرفیت آن ها پر نشده است، انجام می شود. لیست این رشته ها در دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن درج شده که همزمان با نام نویسی بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. تا به اکنون اطلاعیه ای به منظور نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری برای بهمن ماه سال جاری اعلام نشده است لذا با در نظر گرفتن زمان آن در دوره گذشته انتظار می رود که این فرآیند در اواسط آذر ماه آغاز شود. به محض انتشار زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی، این مقاله بروز رسانی و همچنین تاریخ دقیق این فرآیند ها در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره قرار خواهد گرفت.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

برای ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی ابتدا باید رشته مد نظر خود را از میان لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی انتخاب نموده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی و به صورت زیر به انجام برسانید.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست صفحه انتخاب کنید.

اولین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

  • روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر ماه 1401” کلیک نمایید.

دومین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

انتخاب رشته کنکور سراری

سومین مرحله ثبت نتم بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

  • پس از دریافت شماره سریال اعتباری مجددا به صفحه اول بازگردید و بعد از مطالعه اطلاعات قید شده، این بار گزینه “ثبت نام جدید” را برگزینید.

چهارمین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

  • برای ورود به صفحه ثبت نام خود، سریال کارت اعتباری خریداری شده و عبارت امنیتی موجود در صفحه را در بخش های مربوطه وارد کرده و دکمه “تایید” را بفشارید.

پنجمین مرحله ثبت نام بدون ککور دانشگاه غیر انتفاعی

  • جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود، فایل اسکن شده عکس را بارگذاری کنید، سپس در این بخش فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و کد رشته های انتخابی را به ثبت برسانید.

پس از دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته شما به پایان می رسد.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند نیز می بایست در مهلت مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با کلیک بر روی گزینه ” انتخاب رشته کنکور سراسری “ و طی کردن مراحل ذکر شده فرآیند ثبت کد رشته های خود را به انجام برسانند، با این تفاوت که دیگر نیاز به پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری نخواهند داشت.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401 چه زمانی به پایان می رسد؟

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر ماه تا روز یکشنبه مورخ 6 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

2- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 به چه صورت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام در مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 وجود دارد؟

بله، این امکان برای متقاضیان در مهلت ثبت نام و زمان تمدید شده آن فراهم است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور