تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

پذیرش در دانشگاه های غیرانتفاعی از طریق آزمون سراسری یا براساس سوابق تحصیلی تحت نظر سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد و از آن جایی که این دانشگاه ها جزو دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شوند، تحصیل در آن ها ملزوم به پرداخت شهریه دانشگاه غیرانتفاعی می باشد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد. داوطلبان می بایست پیش از هر گونه اقدام در خصوص نام نویسی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی که در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی درج شده است مطلع بوده و پس از انتخاب رشته محل های مورد نظر خود، در زمان مقرر فرآیند ثبت نام را آغاز نمایند.

پذیرش به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان در دانشگاه غیرانتفاعی در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

پس از اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به متقاضیان در خصوص رشته محل های تحصیلی، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی و انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر فرا می رسد که داوطلبان می بایست در موعد مقرر به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مراجعه کرده و درصدد تکمیل این فرآیند بر آیند.

زمان ثبت نام نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه)

در دفترچه راهنمای ثبت نام نیمسال اول، زمان نام نویسی برای ورود به دانشگاه های غیر انتفاعی در مهر ماه 99 از 20 اسفند ماه تا پایان شهریور ماه معین گشته بود. اما با توجه به شرایطی که توسط شیوع ویروس کرونا در کشور حاکم شد، این سازمان طی اطلاعیه ای از عقب افتادن این مهلت خبر داد. متقاضیان از 1 مرداد ماه 2 شهریور ماه 99 مهلت داشته اند تا ثبت نام خود را به انجام برسانند.

زمان ثبت نام نیمسال تحصیلی دوم (بهمن ماه)

با توجه به اطلاعیه درون دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه زمان مقرر شده جهت ثبت نام دانشجویان برای این نیمسال تحصیلی 30 آذر لغایت 3 دی ماه 99 تعیین و اطلاع رسانی شد که این مهلت از طریق اعلامیه ای توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور تا 6 دی ماه مورد تمدید واقع گردید. امکان مشاهده یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی متقاضیان بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان نیز در همین تاریخ و هم زمان با مهلت ثبت نام در دسترس بوده است.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

برای ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی ابتدا باید رشته مد نظر خود را از میان لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 1400و یا مهر ماه انتخاب نموده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانید.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 • روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه 1400” کلیک کنید.
 • با مشاهده گزینه “خرید کارت اعتباری” از منوی سمت راست و فشردن آن، جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 1400 اقدام نمایید.
 • تیک مربوط به عبارت “سریال ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه 1400” را فعال نموده و روی دکمه “تایید و ادامه” کلیک کنید.
 • در صفحه پیش رو، اطلاعات خود را به ثبت برسانید و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.
 • پس از دریافت شماره پیگیری پرداخت و اطمینان از اطلاعات وارد شده، متن موجود در پایین صفحه را تایید کنید و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.
 • اکنون به درگاه پرداخت الکترونیکی سامانه هدایت می شوید که می بایست پس از ثبت اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود، روی دکمه “پرداخت” کلیک نمایید.
 • با دریافت شماره سریال اعتباری مجددا به صفحه اول بازگردید و پس از مطالعه اطلاعات قید شده، این بار گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را برگزینید.
 • برای ورود به صفحه ثبت نام خود، سریال اعتباری خریداری شده و عبارت امنیتی موجود در صفحه را در بخش های مربوطه وارد کرده و دکمه “تایید” را بفشارید.
 • جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود، فایل اسکن شده عکس را بارگذاری کنید.
 • سپس فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و کد رشته های انتخابی خود را به ثبت برسانید.
 • پس از دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته شما به پایان می رسد.

معمولا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه تحت عنوان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیز شناخته می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید روی لینک هر یک از مباحث فوق کلیک نمایید. پس از طی نمودن مراحل ذکر شده، متقاضیان منتظر اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی می باشند که مشاهده این نتایج نیز به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org امکان پذیر می باشد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 چه زمانی می باشد؟

مهلت تعیین شده جهت نام نویسی در نیمسال بهمن ماه 99 از 30 آذر لغایت 6 دی ماه بوده است.

2- زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 به چه طریق اعلام می شود؟

این مهلت در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج شده استه که از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت می باشد.

3- آیا امکان ویرایس اطلاعات ثبت نام در مهلت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 وجود دارد؟

بله، این امکان برای متقاضیان در همان مهلت ثبت نام در دسترس است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره