تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99

مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99

نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99
مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99

هر ساله برخی از دانشگاه ها در سطح کشور به صورت بدون کنکور، دانشجو جذب می کنند. بدین ترتیب داوطلبانی که به هر دلیل موفق به شرکت در آزمون سراسری و انتخاب رشته نشده اند و یا نتوانسته اند به نتیجه مطلوب برسند، می توانند از این فرصت برای ادامه تحصیل استفاده نمایند. در واقع باید گفت ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد مستقل از کنکور سراسری می باشد و تمامی افراد واجد شرایط تحصیل بدون کنکور، می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

ثبت نام  بر اساس سوابق تحصیلی برای نیمسال مهر ماه و بهمن ماه 99 به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت مربوطه انجام می گیرد لذا، افراد می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 در مقاطع کاردانی ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته اقدام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال دوم 99، به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه انجام می شود.

مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99

در سال 99 پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون در دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام می شود. بنابراین افراد می توانند بدون توجه به نوع دیپلم خود، در 5 گروه آموزشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی در یکی مقاطع مذکور ثبت نام نمایند. بازه زمانی نام نویسی در نیمسال های اول و دوم، متفاوت از یکدیگر می باشد که در ادامه این مقاله زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه و مهر ماه به تفکیک ذکر شده است.

زمان ثبت نام نیمسال تحصیلی مهر ماه

ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مهر ماه سال 99 از روز 5 مرداد ماه آغاز شد و تا 2 شهریور ماه نیز ادامه داشت. افرادی که نتوانستند در این بازه زمانی ثبت نام کنند، تا 14 مهر ماه 99 نیز فرصت داشتند که جهت تکمیل مراحل نام نویسی اقدام نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال تحصیلی بهمن ماه

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 در مقطع کارشناسی پیوسته (نیمسال دوم) که با عنوان تکمیل ظرفیت در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه نیز شناخته می شود، از روز یکشنبه 30 آذر ماه از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد آغاز شده است.

هم چنین مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد؛ داوطلبان ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه نیز می توانند از روز سه شنبه مورخ 9 دی ماه 99، مراحل ثبت نام خود را از طریق سایت مذکور به انجام برسانند.

در حال حاضر تاریخ تمدید فرآیند نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برای سال 99 مشخص نیست که لازم به ذکر است که در صورت انتشار اطلاعیه ای، این مقاله به روز رسانی خواهد شد. همچنین شما عزیزان می توانید با پیوستن به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از تاریخ تمدید آن در اسرع وقت آگاه شوید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99

متقاضیان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 که در بازه زمانی مشخص شده از سوی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، موفق به ثبت نام نشده اند می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد، در مهلت تمدید شده این فرآیند مجددا برای نام نویسی و انتخاب رشته به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند که مراحل آن در ادامه مقاله شرح داده شده است.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید و در وسط صفحه بر روی لینک “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 – 1399” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

  • جهت آغاز مراحل نام نویسی ابتدا می بایست کارت اعتباری خریداری نمایید که برای این کار، از قسمت پایین صفحه عبارت “خرید کارت” را انتخاب کنید. (توجه نمایید که داوطلبان به منظور ثبت نام در هریک از گروه های 5 گانه بایستی کارت اعتباری جداگانه تهیه کنند و محدودیتی برای ثبت نام در بیش از یک گروه آموزشی وجود ندارد)

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

  • پس از مطالعه مندرجات صفحه، دکمه ” ادامه” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

  • همان طور که ذکر شد در سال 99 پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تنها در دو دوره کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته انجام می شود که می بایست دوره مورد نظر خود (کارشناسی) را در این مرحله انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

  • با کلیک بر روی دوره، پیامی مبنی بر تایید یا عدم تایید روند ثبت نام برای شما نمایش داده می شود که باید کلمه “بله” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

  • حال می توانید اطلاعاتی از جمله نام و نام خانوادگی، جنسیت، تابعیت، کد ملی، شماره تلفن همراه، آدرس پست الکترونیک، گروه و نظام آموزشی را وارد نمایید تا پس از فشردن عبارت “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”، جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 به درگاه پرداخت الکترونیکی انتقال داده شوید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

بعد از تکمیل مراحل ثبت نام و فرم انتخاب رشته، سایت یک کد پیگیری برای شما صادر خواهد کرد که ضروری است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور آزاد 99 یا به عبارتی تا موقع مشخص شدن وضعیت قطعی پذیرش، نزد خود نگه دارید.

داوطلبان می توانند بعد از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99، در صورت قبولی به صورت حضوری یا اینترنتی (بسته به شرایط دانشگاه محل پذیرش) ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه خود را قطعی سازند و از نیمسال دوم تحصیل را در واحد تحصیلی مورد نظر آغاز نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 99 از چه تاریخی آغاز می شود؟

این فرآیند از 30 آذر ماه آغاز می گردد.

2- فرآیند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99 چگونه انجام می گیرد؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه انجام می شود که مراحل آن به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 99 وجود دارد؟

در صورت تمدید مهلت ثبت نام این فرآیند، تاریخ آن از طریق کانال تلگرامی ایران مشاوره در دسترس شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره