تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402

زمان مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402
مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402

ثبت نام آزمون دکتری در آذرماه انجام می شود که البته باید گفت آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به ثبت نام در این آزمون نشده اند، نگران نباشند؛ زیرا معمولا مهلت ثبت نام توسط سازمان سنجش آموزش کشور تمدید می شود. متقاضیانی که در زمان اولیه ثبت نام نسبت به نام نویسی خود اقدام کرده اند در این زمان می توانند اطلاعاتی که در مرحله قبل وارد کرده اند ویرایش کنند.

در مهلت مجددی که جهت ثبت نام آزمون دکتری 1401 در نظر گرفته می شود داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

داوطلبان در مهلت مجددی که برای نام نویسی آزمون دکتری درنظر گرفته می شود می توانند نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1401

با توجه به افزایش دانشگاه ها و رشد و پیشرفت علمی کشور، تعداد متقاضیان جهت تحصیل در مقاطع بالاتر هرساله افزایش می یابد. آن دسته از داوطلبان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری و شرکت در این آزمون هستند، می بایست از 1 لغایت 8 آذرماه 1400 نسبت به نام نویسی خود از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. معمولا مدت زمان اولیه که برای نام نویسی در آزمون در اختیار متقاضیان قرار داده می شود یک هفته می باشد اما این بازه زمانی برای آن دسته از داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند و یا به هر دلیلی پس از اتمام مهلت ثبت نام تصمیم به نام نویسی در آزمون دکتری سال 1401 را گرفته اند، تا تاریخ 12 آذر ماه 1400 تمدید گشت.

علاوه بر آن داوطلبانی که قصد ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری خود را دارند نیز می توانند در این بازه زمانی نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایند. البته با توجه به آخرین اطلاعیه سایت sanjesh.org، لینک ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری تا تاریخ 10 دی ماه 1400 فعال می باشد که بر این اساس، تمامی علاقه مندان در مهلت مذکور می توانند نسبت به نام نویسی جدید نیز اقدام کنند.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری در مهلت مجدد نام نویسی 1401

همان طور که گفته شد متقاضیان در مهلت تعیین شده برای نام نویسی در آزمون، می توانند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند. در این قسمت به نحوه انجام ثبت نام داوطلبان در زمان تمدید مهلت ثبت نام می پردازیم.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.
  • پیش از آن که برای ثبت نام اقدام کنید باید دفترچه ثبت نام آزمون دکتری را دانلود نموده و آن را به طور کامل مطالعه کنید تا از شرایط ثبت نام آزمون دکتری مطلع شوید و در صورتی که واجد شرایط بودید نسبت به نام نویسی اقدام کنید.
  • پس از مطالعه کامل دفترچه، مدارک ثبت نام آزمون دکتری  را آماده کنید تا بدون مشکل و با سرعت بیشتری نام نویسی خود را انجام دهید.
  • برای آغاز ثبت نام در سایت مذکور، ابتدا باید هزینه ثبت نام آزمون دکتری را از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت نمایید. پرداخت هزینه نیز در سایت سازمان سنجش انجام می گیرد و داوطلبان می توانند با یک کارت بانکی دارای رمز دوم نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنند.
  • تنها پس از خرید کارت اعتباری داوطلبان قادر به ثبت نام خواهند بود. سپس می بایست فرم تقاضانامه ثبت نام را دریافت نموده و اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید.
  • در صورتی که نام نویسی شما در آزمون دکتری با موفقیت انجام شده باشد، شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی توسط سایت نمایش داده می شود. این دو عدد را یادداشت نموده و تا پایان فرآیند ثبت نام آزمون، اعلام نتایج و… نزد خود نگه دارید.

در صورتی که تمایل دارید از شرایط ثبت نام آزمون دکتری و همچنین مدارک ثبت نام آزمون دکتری مطلع شوید، می توانید روی لینک آن ها کلیک کنید. در قسمت بالا درمورد نحوه نام نویسی در آزمون دکتری در زمان تمدید مهلت ثبت نام صحبت کردیم. در صورتی هم که قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را دارید، در این بازه زمانی می توانید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری اقدام فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون دکتری 1401 تا چه تاریخی ادامه دارد؟

داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند تا تاریخ 10 دی ماه 1400، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند.

2- ثبت نام آزمون دکتری 1401 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری در مهلت تمدید شده وجود دارد؟

بله، شما می توانید در این بازه زمانی و مشاهده هر گونه اشکال و نقص در اطلاعات ثبت شده خود، نسبت به اطلاح آن ها اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری