تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1400

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1400

زمان مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1400
مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1400

ثبت نام آزمون دکتری در نیمه اول آذرماه انجام می شود. آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به ثبت نام در این آزمون نشده اند نگران نباشند، زیرا معمولا مهلت ثبت نام توسط سازمان سنجش آموزش کشور تمدید می شود. متقاضیانی که در زمان اولیه ثبت نام نسبت به نام نویسی خود اقدام کرده اند در این زمان می توانند اطلاعاتی که در مرحله قبل وارد کرده اند ویرایش کنند.

در مهلت مجددی که جهت ثبت نام آزمون دکتری 1400 در نظر گرفته می شود داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

داوطلبان در مهلت مجددی که برای نام نویسی آزمون دکتری درنظر گرفته می شود می توانند نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1400

با توجه به افزایش دانشگاه ها و رشد و پیشرفت علمی کشور، تعداد متقاضیان جهت تحصیل در مقاطع بالاتر هرساله افزایش می یابد. آن دسته از داوطلبان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری و شرکت در این آزمون هستند، می بایست از 2 لغایت 9 آذرماه 99 نسبت به نام نویسی خود از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. مدت زمانی که برای نام نویسی در آزمون در اختیار متقاضیان قرار داده می شود معمولا حدود یک هفته می باشد اما معمولا برای آن دسته از داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند و یا به هر دلیلی پس از اتمام مهلت ثبت نام تصمیم به نام نویسی در آزمون را گرفته اند زمان ثبت نام حداقل یک بار تمدید خواهد شد و به اصطلاح، سازمان سنجش آموزش کشور فرصت مجددی برای نام نویسی آزمون دکتری در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

از آن جایی که تاریخ دقیقی در این باره در دست نیست، شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری از جدید ترین اخبار در این زمینه مطلع گردید.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری در مهلت مجدد نام نویسی 1400

همان طور که گفته شد متقاضیان در مهلت مجددی که برای نام نویسی در نظر گرفته می شود می توانند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند. در این قسمت به نحوه انجام ثبت نام داوطلبان در زمان تمدید مهلت ثبت نام می پردازیم.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.
  • پیش از آن که برای ثبت نام اقدام کنید باید دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1400 را دانلود نموده و آن را به طور کامل مطالعه کنید تا از شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1400 مطلع شوید و در صورتی که واجد شرایط بودید نسبت به نام نویسی اقدام کنید.
  • پس از مطالعه کامل دفترچه، مدارک ثبت نام آزمون دکتری  را آماده کنید تا بدون مشکل و با سرعت بیشتری نام نویسی خود را انجام دهید.
  • برای آغاز ثبت نام در سایت مذکور، ابتدا باید هزینه ثبت نام آزمون دکتری را از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت نمایید. پرداخت هزینه نیز در سایت سازمان سنجش انجام می گیرد و داوطلبان می توانند با یک کارت بانکی دارای رمز دوم نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنند.
  • تنها پس از خرید کارت اعتباری داوطلبان قادر به ثبت نام خواهند بود. سپس می بایست فرم تقاضانامه ثبت نام را دریافت نموده و اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید.
  • در صورتی که نام نویسی شما در آزمون دکتری با موفقیت انجام شده باشد، شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی توسط سایت نمایش داده می شود. این دو عدد را یادداشت نموده و تا پایان فرآیند ثبت نام آزمون، اعلام نتایج و… نزد خود نگه دارید.

در صورتی که تمایل دارید از شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1400 و همچنین مدارک ثبت نام آزمون دکتری مطلع شوید، می توانید روی لینک آن ها کلیک کنید. در قسمت بالا درمورد نحوه نام نویسی در آزمون دکتری در زمان تمدید مهلت ثبت نام صحبت کردیم. در صورتی هم که قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را دارید، در این بازه زمانی می توانید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری اقدام فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون دکتری 1400 از چه تاریخی آغاز می شود؟

داوطلبان می توانند از تاریخ 2 لغایت 9 آذر ماه نسبت به انجام فرآیمد ثبت نام خود اقدام نمایند.

2- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1400 وجود دارد؟

در حال حاضر اطلاعات دقیقی در این باره وجود ندارد اما معمولا این تاریخ برای بازماندگان در نظر گرفته می شود.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام در مهلت تمدید شده وجود دارد؟

بله شما می توانید در این بازه زمانی و مشاهده هر گونه اشکال و نقص در اطلاعات ثبت شده خود، نسبت به اطلاح آن ها اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره