خانه دکتری مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402

زمان مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402
مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402

با وجود مشخص شدن زمان ثبت نام آزمون دکتری 1402 از 22 تا 29 آبان ماه 1401، امکان تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری نیز وجود خواهد داشت. باز با این حال احتمال دارد متقاضیانی باشند که در زمان اولیه ثبت نام و یا تمدید مهلت، نسبت به نام نویسی خود اقدام نکرده و یا نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری داشته باشند. از این رو، سازمان سنجش آموزش کشور جهت رفع نیاز این دسته از افراد، فرصت مجددی تحت عنوان مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402 در اختیار آنان قرار می دهد تا بتوانند مجددا وارد سایت ثبت نام آزمون دکتری شده و با دسترسی به حساب کاربری خود، اقدامات لازم را به سرانجام برسانند.

لینک مستقیم ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

داوطلبان در مهلت مجددی که برای نام نویسی آزمون دکتری 1402 درنظر گرفته می شود، می توانند نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات خود در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402

مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 در واقع همان زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری می باشد که افراد می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند. جدول زیر به زمان بندی ثبت نام در آزمون مذکور اشاره می کند.

مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402
فرایندمهلت
مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 22 تا 29 آبان ماه 1401
تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتریتاکنون مشخص نشده است.
مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402تاکنون مشخص نشده است.

لازم به ذکر است که امکان اصلاح اطلاعات ثبت نامی در هر سه زمان ذکر شده در جدول بالا در سایت سازمان سنجش با مراجعه به بخش “ویرایش اطلاعات” وجود خواهد داشت.

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402

آن دسته از داوطلبان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402 و شرکت در این آزمون هستند، می بایست در زمان مقرر نسبت به نام نویسی خود از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند. معمولا مدت زمانی که برای نام نویسی آزمون در اختیار متقاضیان قرار داده می شود مجددا تمدید می شود تا داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند و یا به هر دلیلی پس از اتمام مهلت ثبت نام تصمیم به نام نویسی در آزمون دکتری سال 1402 را گرفته اند و یا قصد ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری خود را دارند، اقدامات لازم را پشت سر بگذارند.

لازم به ذکر است تاکنون اطلاعیه ای در خصوص این فرایند از طریق سایت sanjesh.org منتشر نشده است لذا نمی توان زمان دقیقی را برای آن مشخص نمود. اما در دوره گذشته، این فرصت دوباره در اوایل آذر ماه در اختیار متقاضیان قرار گرفت لذا ممکن است، این امر برای سال جاری نیز به همین منوال پیش برود که به محض انتشار هرگونه خبر پیرامون این مطلب، اطلاعات لازم در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره قرار می گیرد.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری 1402

متقاضیان در مهلت تعیین شده برای نام نویسی در آزمون دکتری، می توانند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود، طبق مراحل زیر عمل کنند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “دکترای تخصصی” از منوی سمت راست صفحه اصلی سایت را برگزینید.

 • بر روی عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1402” کلیک نمایید.

 • روی گزینه “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1402” در قسمت دکتری کلیک کرده و سپس گزینه “تایید و ادامه” در پایین صفحه را بفشارید.

 • اطلاعات مورد نیاز را در کادر های مربوطه وارد کرده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

 •  گزینه “ادامه روند پرداخت” را در صورتی برگزینید که تمامی اطلاعاتی که در این صفحه به نمایش در می آید کاملا صحیح باشند.

 • مشاهده اطلاعات بارگذاری شده و فشردن گزینه ” پرداخت “

 • نکات مهم موجود در این صفحه را مطالعه کرده و سپس بر روی ”تایید و ادامه گام بعدی” کلیک کنید.

 •  شماره سریال ثبت نام و شماره موبایل خود را در کادر های مربوطه وارد کرده و سپس گزینه “تایید” را برگزینید.

در صورتی که نام نویسی شما در آزمون دکتری با موفقیت انجام شده باشد، شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی توسط سایت نمایش داده می شود. این دو عدد را یادداشت نموده و تا پایان فرآیند ثبت نام آزمون، اعلام نتایج و… نزد خود نگه دارید.

ویرایش اطلاعات در مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402

شاید این سوال برای داوطلبان ثبت نام آزمون دکتری 1402 پیش آید که آیا در مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری می توانند اطلاعات خویش در فرم ثبت نامی را اصلاح کنند؟ و اگر این امکان وجود دارد چه اطلاعاتی را می توان ویرایش نمود؟ برای پاسخ به پرسش های بالا می بایست گفت در صورتی که مهلت مجددی جهت ثبت نام آزمون دکتری 1402وجود داشته باشد، داوطلبان می توانند در همان زمان به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org بپردازند.

ویرایش اطلاعات در مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402
مهلت ویرایشموارد مجاز ویرایش
تاکنون مشخص نشده است.تمامی اطلاعات ثبت نامی

تمامی تلاش خود را به کار برید تا از این فرصت استفاده نموده و تمامی موارد را اصلاح کنید زیرا پس از پایان این زمان، اطلاعات هویتی داوطلبان با عناوین جنسیت، نوع معلولیت، زبان خارجی و عکس در زمان های دیگر به صورت اینترنتی وجود نداشته و می بایست به آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون دکتری مراجعه کنید.

نکات مهمی که باید هنگام مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402 در نظر بگیرید

به تمامی داوطلبان گرامی توصیه می شود قبل از اقدام به نام نویسی در مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402، به مطالعه موارد ذکر شده بپردازند.

 • پیش از آن که برای ثبت نام اقدام کنید باید دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 را دانلود نموده و آن را به طور کامل مطالعه کنید تا از شرایط ثبت نام آزمون دکتری مطلع شوید و در صورتی که واجد شرایط بودید نسبت به نام نویسی اقدام کنید.
 • پس از مطالعه کامل دفترچه، مدارک ثبت نام آزمون دکتری را آماده کنید تا بدون مشکل و با سرعت بیشتری نام نویسی خود را انجام دهید.
 • تمامی تلاش خود را به کار برید تا در این فرصت مجدد اشتباهی رخ نداده و مراحل ثبت نام به درستی طی شود.
 • برای آغاز ثبت نام در سایت مذکور، ابتدا باید هزینه ثبت نام آزمون دکتری را از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت نمایید. پرداخت هزینه نیز در سایت سازمان سنجش انجام می گیرد و داوطلبان می توانند با یک کارت بانکی دارای رمز دوم نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنند.
 • تنها پس از خرید کارت اعتباری داوطلبان قادر به ثبت نام خواهند بود. سپس می بایست فرم تقاضانامه ثبت نام را دریافت نموده و اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید.

 

سوالات متداول

1- مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402 در چه تاریخی می باشد؟

تاکنون اطلاعیه ای در خصوص مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402 منتشر نشده است.

2- ثبت نام آزمون دکتری در مهلت مجدد از طریق کدام سایت انجام می شود؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری در مهلت مجدد وجود دارد؟

بله، شما می توانید در این بازه زمانی و مشاهده هر گونه اشکال و نقص در اطلاعات ثبت شده خود، نسبت به اطلاح آن ها اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری