تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

زمان دوباره ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400
مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور هر ساله اقدام به برگزاری آزمون مقطع دکتری برای دانشگاه های علوم پزشکی کشور می نماید که فرآیند ثبت نام در این آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دارو سازی و دندان پزشکی معمولا در بهمن ماه به انجام می رسد.

در نتیجه داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 برای شرکت در این آزمون، ابتدا باید دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه نموده و از طریق سایت مربوطه نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. در این میان متقاضیانی هستند که در مهلت اولیه و حتی در زمان تمدید این فرآیند موفق به ثبت نام نشده اند که این افراد می توانند در فرصت های مجددی که بعدها برای نام نویسی جاماندگان در نظر گرفته می شود، اقدام به ثبت نام نمایند.

پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت سال 99 که در دانشگاه ثبت نام نکرده اند یا انصراف داده اند، مجاز به شرکت در این آزمون نیستند.

فرصت مجدد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

همان طور که ذکر شد، هر ساله داوطلبان زیادی برای ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (ph.D) در موعد مقرر اقدام می کنند. اما در این میان متقاضیانی هستند که بنا به دلایلی موفق به انجام فرآیند ثبت نام در زمان تعیین شده نمی شوند.

در نتیجه با به اتمام رسید مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 که از روز سه شنبه 12 لغایت جمعه 22 اسفند ماه 99 تعیین شده است، به دلیل افزایش تقاضای داوطلبان در خصوص ثبت نام آزمون دکتری، مرکز سنجش پزشکی مهلت مجددی را برای نام نویسی این دسته از علاقه مندان قرار می دهد تا علاوه بر ثبت نام مجدد، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت نیز برای سایر ثبت نام کنندگان فراهم باشد. 

البته شایان ذکر است که مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در راستای تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 نیز فرصتی را به داوطلبان ارائه می دهد اما آن دسته از عزیزانی که به هر دلیلی نتوانستند در این زمان نیز ثبت نام کنند، می توانند در فرصت مجددی که بعدها ارائه می گردد، اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود در سایت sanjeshp.ir به انجام برسانند.

همچنین شرکت در این آزمون با استفاده از مدارک ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت به انجام می رسد که اسامی آن به علاوه شرایط لازم، در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 ذکر شده است. توجه نمایید افرادی که تاکنون موفق به نام نویسی نشده اند، می توانند در زمان مجدد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 یعنی از تاریخ 19 الی 21 اردیبهشت ماه 1400 نسبت به ثبت نام خود از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اقدام نمایند.

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

داوطلبانی که می خواهند در آزمون مقطع دکتری دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند، می بایست در موعد مقرر و یا زمان مجدد با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400، فرم اینترنتی مربوطه را تکمیل نمایند که در ادامه مراحل ثبت نام آن شرح داده شده است.

 • مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir و کلیک بر روی گزینه “دکتری تخصصی ph.D”
 • انتخاب مجدد گزینه “دکتری تخصصی ph.D” از منوی باز شده
 • کلیک بر روی عبارت “ارسال مدارک – ثبت نام جدید” در این مرحله و مرحله بعد
 • درج نمودن کد ملی در کادر مربوطه و سپس فشردن دکمه “ادامه”
 • سپس لینک پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت در این صفحه نشان داده می شود که کافی است عبارت “پرداخت الکترونیکی” را انتخاب نمایید.
 • ثبت کردن اطلاعات خواسته شده و سپس کلیک بر روی دکمه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار”
 • فشردن کلید “تایید و پرداخت” جهت ورود به سامانه پرداخت الکترونیکی
 • درج کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب در قسمت های مربوطه و نهایتا انتخاب گزینه “پرداخت” 
 • پس از پرداخت هزینه، مجددا وارد سایت شده و مراحل ثبت نام را ادامه دهید تا فرم نام نویسی در آزمون دکتری وزارت بهداشت برای شما نمایان گردد.

نکاتی در خصوص ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 

 1. تنها داوطلبانی که هزینه ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 را واریز کرده اند، مجاز به شرکت در این آزمون می باشند. (پرداخت هزینه توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی فعال دارند، انجام می گیرد.)
 2. داوطلبانی که متقاضی شرکت در دو رشته (مجموعه) هستند، بایستی برای هر یک پرداخت جداگانه انجام دهند.
 3. برای جلوگیری از هرگونه اشتباه در تکمیل فرم ثبت نام، داوطلبان باید پس از مطالعه کامل فرمی که به صورت نمونه در صفحه 45 دفترچه راهنما قرار دارد، فرم ثبت نام اصلی را تکمیل نمایند.

در نهایت ثبت نام کنندگان می بایست با دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری وزارت بهداشت، در زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 حاضر شوند که در صورت کسب رتبه قابل قبول در کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت، امکان شرکت در فرآیند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 برای آن ها فراهم خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 تمدید شده است؟

بله، بازه زمانی این فرآیند از تاریخ 19 الی 21 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شده است.

2- چگونه می توان در آزمون دکتری وزارت بهداشت ثبت نام نمود؟

فرآیند ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjeshp.ir صورت می پذیرد.

3- پرداخت هزینه ثبت نام برای داوطلبانی که می خواهند در آزمون دکتری وزارت بهداشت دو رشته (مجموعه) نام نویسی نمایند، به چه صورت است؟

داوطلبانی که متقاضی شرکت در دو رشته (مجموعه) هستند، بایستی برای هر یک پرداخت جداگانه انجام دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری