خانه پذیرش بدون کنکور  اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

 اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای
اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

دانشگاه فنی و حرفه ای هر ساله به دو طریق با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد. در پذیرش بدون آزمون، متقاضیان می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود و با آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 اقدام به انتخاب رشته کنند. این دسته از داوطلبان بایستی ضمن مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و آگاهی از زمانبندی این فرآیند، اقدامات لازم را به موقع انجام دهند. پس از اعلام نتایج نهایی، پذیرفته شدگان می بایست با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز به واحد دانشگاه پذیرفته شده، مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

✅ لینک مستقیم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بهمن ماه 1401

لینک مستقیم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

 

لینک مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال دوم 1401 در روز چهارشنبه مورخ 12 بهمن ماه 1401 در سایت سازمان سنجش فعال شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

داوطلبان پیش از هر نیمسال تحصیلی می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نسبت به انتخاب رشته های مورد علاقه خود در این مقطع اقدام نموده و پس از گذشت مدتی در موعد اعلام نتایج، از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود آگاهی بایند. نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال دوم 1401 در روز چهارشنبه 12 بهمن ماه منتشر شد. لذا داوطلبان می توانند در این وقت به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اقدامات لازم را جهت مشاهده نتایج خود به پایان برسانند.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

نتایج با کنکور و بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. داوطلبان برای دریافت کارنامه خود می بایست پس از آماده کردن مدارک ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای، به سایت ثبت نام مراجعه کرده و با استفاده از اطلاعات کاربری وارد صفحه شخصی خود شوند. سپس می توانند مطابق مراحل راهنمای زیر، نتایج خود را مشاهده کنند.

 • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست گزینه “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

 • بعد از وارد شدن به صفحه اختصاصی کاردانی فنی و حرفه ای، بر روی لینک فعال شده “اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی نظام جدید – بهمن ماه سال 1401” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

 • گزینه ” اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی نظام جدید – بهمن ماه سال 1401″ را برگزینید.

مرحله سوم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

 • در این صفحه باید اطلاعات کاربری خود شامل شماره سریال پرونده و شماره شناسنامه را در کادر مشخص شده ثبت نموده و کلید “مشاهده نتیجه” را بفشارید.

مرحله چهارم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

در صورتی که شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده یا به آن دسترسی ندارید، می توانید برای بازیابی آن ها با استفاده از ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

اعتراض به نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

چنانچه پس از دریافت کارنامه بدون کنکور فنی و حرفه ای خود نسبت به مندرجات آن اعتراضی داشتید، می توانید به صورت غیرحضوری با سازمان سنجش ارتباط برقرار کرده و درخواست بررسی مجدد و یا هر گونه تقاضای خود را همراه با مستندات و دلایل منطقی ثبت نمایید. برای انجام ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش باید وارد سامانه مذکور به آدرس sanjesh.org شده و طبق مراحل زیر اعتراض خود را به ثبت برسانید.

زمان اعتراض به نتایج

پس از انتشار نتایج، متقاضیان به مدت یک هفته شانس اعتراض به نتایج را داشته و می توانند اقدامات لازم را به سرانجام رسانند. با منتشر شدن این نتایج مورخ 12 بهمن ماه 1401، امکان اعتراض به این نتایج در سایت سازمان سنجش وجود دارد.

نحوه اعتراض به نتایج

 • به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و کلید “آیکون موبایل” و یا گزینه “سامانه پاسخگویی” در قسمت اطلاعیه ها را انتخاب کنید.

ورود به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش

 • گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را برگزینید.

مرحله دوم ورود به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش

 • فشردن دکمه “عضویت در سایت” برای ساختن حساب کاربری (در صورتی که حساب کاربری دارید، باید گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.)

مرحله دوم اعتراض به نتایج کنکور سراسری دی 1401

 • وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در کادرهای مربوطه و انتخاب گزینه “تایید”

مرحله سوم اعتراض به نتایج کنکور سراسری دی 1401

 • درج نام کاربری و رمز عبور دریافت شده از طریق پیامک و یا ایمیل و کلیک بر روی عبارت “ورود”

مرحله چهارم اعتراض به نتایج کنکور سراسری دی 1401

 • انتخاب کلید “درخواست جدید” در قسمت سمت راست

مرحله پنجم اعتراض به نتایج کنکور سراسری دی 1401

 • درج نوع آزمون و سال برگزاری آن و در نهایت لمس گزینه “جستجو”

مرحله ششم ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری دی ماه

 • ثبت اعتراض، درخواست و یا پیشنهاد در قسمت مشخص شده و فشردن دکمه “تایید”

مرحله هفتم ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری دی ماه

اقدامات پذیرفته شدگان پس از اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

هم زمان با انتشار نتایج در 12 بهمن ماه 1401 لینکی به عنوان اطلاعیه اعلام اسامی پذیرفته شدگان  نهایی ظرفیت خالی مانده رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی مقطع کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسه های آموزش عالی غیرانتفاعی بهمن ماه سال 1401 در سایت سازمان سنجش فعال می شود که افرادی که در یکی از رشته های آن پذیرفته شده اند، می بایست نسبت به نهایی کردن نام نویسی خود اقدامات زیر را به انجام برسانند.

 • مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی موسسه آموزش عالی محل قبولی خود برای اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام، مدارک و نحوه ثبت نام از روز دوشنبه 17 بهمن ماه 1401
 • افراد پذیرفته شده می‌بایست در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نموده و در غیر این صورت قبولی آنان باطل می شود.
 • ثابت شدن عدم مطابقت اطلاعت مندرج در فرم ثبت نام به لغو شدن قبولی افراد ختم خواهد شد.
 • ارائه اصل یا گواهینامه پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه نظام جدید در یکی از رشته‌های تحصیلی شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش یا دیپلم فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نظام ترمی یا سالی واحدی یا دیپلم شاخه نظری نظام آموزشی جدید (نظام  3-3-6) یا نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی یا داشتن دیپلم نظام قدیم (دوره چهارساله)
 • افراد پذیرفته شده ای که در دوره قبل در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش‌عالی نمره قبولی را دریافت کرده باشند، پذیرش قبلی آنان لغو گشته و باید در رشته قبولی جدید به ادامه تحصیل بپردازند و نیازی به انصراف از محل قبولی قبلی خود ندارند چراکه مدارک ثبت‌نامی آن ها به وسیله موسسه محل قبولی جدید از محل قبولی قبلی این افراد درخواست می گردد.
 • پذیرفته شدگان آقا می بایست گواهی مربوط به نظام وظیفه‌عمومی را به محل قبولی ارائه‌دهند.
 • افرادی که نمره قبولی را کسب کرده اند و تا پایان شهریور ماه سال جاری موفق به اخذ دیپلم شده اند، چنانچه معدل خود را به اشتباه وارد کرده باشند، قبولی آن ها باطل شده و اجازه ثبت نام در رشته قبولی اعلام شده را نخواهند داشت.
 • عدم مطابقت کد رایانه‌ای رشته تحصیلی قبولی اعلام شده با رشته تحصیلی دارندگان دیپلم‌ متوسطه‌ نظام‌جدید، شاخه نظری نظام آموزشی جدید (نظام 3-3-6)، نظام سالی واحدی، ترم واحدی، نظام ‌قدیم‌ آموزش‌ متوسطه‌ باعث لغو قبولی داوطلب می گردد.
 • پذیرفته شدگان دارای دیپلم شاخه نظری منحصراً مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته های تحصیلی کاردانی ناپیوسته می‌باشند.

 

سوالات متداول

1- نتایج پذیرش بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای در نیمسال اول سال تحصیلی 1401 چه زمانی اعلام می گردد؟

این نتایج در روز چهارشنبه 12 بهمن ماه 1401 منتشر شد.

2- برای مشاهده کارنامه بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای از چه طریقی باید اقدام کرد؟

لینک اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار داده شده است.

3- چنانچه داوطلبان نسبت به نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای معترض باشند، باید چه اقدامی انجام دهند؟

می بایست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش (سامانه پاسخگویی) نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر
 1. سلام، وقت بخیر، ببخشید نتایج بدون آزمون و بدون کنکور دانشکده های فنی و حرفه ای چه زمانی اطلاع رسانی می کنید؟

 2. سلام وقت بخیر
  نتایج بدون آزمون کنکور فنی و حرفه ایی چه زمانی میاد؟!

دریافت مشاوره