تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99

نحوه مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99
اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99

یکی از مهم ترین آزمون هایی که هر ساله در کشور برگزار می شود و داوطلبان زیادی متقاضی شرکت در آن هستند، آزمون دکتری وزارت بهداشت می باشد. جذب متقاضیان برای دوره دکتری گروه پزشکی از دو طریق آزمون کتبی و مصاحبه دکتری وزارت بهداشت انجام می گیرد که بعد از انتشار نتایج مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 99 و پذیرش داوطلبان، در صورت انتشار مصوبه مرکز سنجش و پذیرش دانشجو، امکان برگزارى مرحله تکمیل ظرفیت در سال مورد نظر وجود خواهد داشت.

داوطلبانی که پس از ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 در این فرآیند اقدام به انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت نموده اند، می بایست در زمان مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، نتایج خود را به صورت اینترنتى دریافت نمایند. برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج و نحوه مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت دوره دکتری وزارت بهداشت 99، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

داوطلبان پذیرفته شده اى که در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در رشته محل دیگری قبول شده اند، پذیرش جدید آن ها ملاک عمل بوده و قبولى قبلی آن ها لغو می گردد.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

داوطلبانى که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 در این مرحله از آزمون مقطع دکترى وزارت بهداشت شرکت نمایند و در زمان اعلام نتایج با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکى کشور، کارنامه الکترونیکى خود را دریافت کنند.

در سال 99، متقاضیانى که در مرحله تکمیل ظرفیت دوره دکتری رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان پزشکی اقدام به انتخاب رشته کرده بودند، می توانند از روز سه شنبه مورخ 7 بهمن ماه 99 با مراجعه به سایت مذکور نتایج خود را مشاهده نمایند.

نکات مهم

  • آن دسته از داوطلبانی که در مرحله قبل پذیرفته شده بودند و در مرحله تکمیل ظرفیت نیز شرکت کرده اما پذیرفته نشده اند، قبولی اولیه آن ها از بین نخواهد رفت و هم چنان به قوت خود باقی است.
  • داوطلبانی که در مرحله قبل قبول شده اند و در مرحله تکمیل ظرفیت نیز در یک رشته محل جدید پذیرفته شده اند، پذیرش قبلی آن ها رد شده و ملاک عمل، پذیرش جدید آن ها می باشد.
  • داوطلبانی که در دوره های رایگان پذیرفته شده اند اگر به هر دلیلی نسبت به ثبت نام خود اقدام نکنند یا پس از ثبت نام در دانشگاه، انصراف دهند، از شرکت در آزمون دکتری سال بعد محروم خواهند بود.

نحوه مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت دوره دکتری وزارت بهداشت 99

از آن جایی که مجری برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت، مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می باشد اطلاع رسانی تمامی فرآیندهای آزمون دکتری نیز از طریق سایت رسمی همین مرکز انجام می گیرد. داوطلبانی که بعد از مشاهده نتایج مصاحبه دکتری وزارت بهداشت در مرحله تکمیل ظرفیت دوره دکتری رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان پزشکی سال 99 شرکت نموده اند برای مشاهده نتایج خود می بایست مراحل زیر را طی نمایند.

مرحله اول دریافت نتیجه تکمیل ظرفیت دوره دکتری وزارت بهداشت

 

  • اکنون وارد صفحه تخصصی آزمون دکتری شده اید که مطابق تصویر زیر بایستى بر روى گزینه “نتایج آزمون – تکمیل ظرفیت” کلیک نمایید.

مرحله دوم دریافت نتیجه تکمیل ظرفیت دوره دکتری وزارت بهداشت

 

  • در این صفحه از میان گزینه های موجود، “نتایج آزمون – تکمیل ظرفیت” را انتخاب کنید.

مرحله سوم دریافت نتیجه تکمیل ظرفیت دوره دکتری وزارت بهداشت

 

  • اکنون کد ملی خود را به همراه شماره موبایل (شماره ای که به هنگام ثبت نام اعلام نموده اید) را وارد کرده و منتظر دریافت پیامک “یک بار رمز” بمانید.

مرحله چهارم دریافت نتیجه تکمیل ظرفیت دوره دکتری وزارت بهداشت

 

در آخر “یک بار رمز” دریافتی از پیامک را وارد و ارسال نمایید تا وارد پروفایل خود شده و نتیجه را مشاهده نمایید.

داوطلبانی که در زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 اقدام به انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99 نموده اند، می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور نتایج مرحله تکمیل ظرفیت خود را در زمان مقرر مشاهده نمایند و در صورت قبولی، ترم جدید خود را مطابق با زمان بندی اعلام شده از سوى دانشگاه محل پذیرش آغاز نمایند.

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99 در تاریخ 7 بهمن ماه اعلام شد.

2- چگونه می توان نتایج تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت 99 مشاهده نمود؟

با مراجعه به سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مشاهده این نتایج امکان پذیر مى باشد که مراحل آن به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

3- پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت از چه زمانی می توانند شروع به تحصیل نمایند؟

از نیمسال دوم تحصیلی (بهمن) این پذیرفته شدگان مى توانند شروع به تحصیل نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری