تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

زمان پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402
هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

دانش آموزان پایه ششم هر ساله می توانند جهت شرکت در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم نام نویسی نمایند. البته از آن جایی که ثبت نام در مدارس سمپاد همراه با پرداخت هزینه می باشد، دانش آموزان پایه ششم نیز برای ورود به دوره متوسطه این مدارس می بایست با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 در آزمون ورودی آن نام نویسی کنند و در صورت پذیرش در آزمون تیزهوشان، تحصیل خود را در این مدارس آغاز نمایند.

هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم، به صورت آنلاین از طریق سامانه ثبت نام آزمون قابل پرداخت می باشد.

هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

جهت گزینش دانش آموزان مستعد برای تحصیل در دوره اول متوسطه مدارس تیزهوشان، وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان پرورش استعدادهای درخشان اقدام به برگزاری آزمونی با عنوان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می نماید.

ثبت نام در آزمون سنجش هوش تیزهوشان پایه ششم به هفتم مستلزم پرداخت مبلغی به عنوان هزینه نام نویسی می باشد که طبق انتشار دستورالعمل آزمون های ورودی دبیرستان های دوره اول و دوم استعدادهای درخشان برابر با 40 هزار تومان است و از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام قابل پرداخت می باشد. لازم است که داوطلبان در هنگام پرداخت هزینه مذکور به چند نکته توجه داشته باشند:

 • نکته 1: مبلغ ذکر شده ثابت بوده و دریافت هرگونه مبلغی به جز آن ممنوع می باشد.
 • نکته 2: پرداخت هزینه خارج از سامانه ثبت نام اعتباری ندارد و مبلغ واریزی عودت داده نمی شود.
 • نکته 3: داوطلبان می بایست پس از پرداخت مبلغ ثبت نام، شماره پیگیری را که به منزله ثبت نام قطعی است دریافت نمایند

شما می توانید برای دریافت اطلاعات و اخبار مربوط در این زمینه عضو کانال تلگرام تیزهوشان باشید.

مهلت پرداخت هزینه ثبت نام

داوطلبان می بایست جهت پرداخت این هزینه در زمان ثبت نام اقدامات لازم را به انجام برسانند اما در صورتی که داوطلبی نتواند این هزینه را در آن بازه زمانی پرداخت نماید، موظف است در زمان دریافت کارت اقدام به پرداخت مبلغ تعیین شده نماید. در ادامه جدول زمانبندی واریز هزینه ثبت نام را قرار داده ایم.

جدول زمانبندی پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 – 1402
مهلت اولیه از 16 لغایت 29 فروردین ماه 1401
مهلت مجدد از 8 خرداد ماه 1401

 

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 و در صورت واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بودن، می توان در بازه زمانی مشخصی که از سوی سایت سمپاد در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، ثبت نام و مبلغ موردنظر را به صورت اینترنتی پرداخت نمود. جهت واریز وجه نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می توانید مطابق با مراحل ذیل عمل نمایید:

 • ابتدا به ” سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان “، به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه کنید.
 • پس از ورود به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان، کدملی و رمز ورود همگام را در سمت راست سایت درج کنید تا وارد صفحه شخصی خود شوید. (برای آزمون سال 1401 – 1402، رمز ورود همگام هر داوطلب علاوه بر این که از طریق مدرسه محل تحصیل قابل دریافت است‏، می توان آن را به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نیز دریافت نمود. همچنین در صورتی که رمز عبور همگام خود را فراموش نموده اید، می توانید به صورت الکترونیکی و از طریق سایت مذکور نسبت به بازیابی آن اقدام کنید.)
 • اطلاعات ثبت نامی را در فرم تقاضانامه اینترنتی وارد کرده و آن را به طور صحیح کامل کنید.
 • فایل عکس را مطابق با ویژگی های اعلام شده در مدارک ثبت نام تیزهوشان 1400 – 1401، در محل مربوطه بارگذاری نمایید.
 • پس از تکمیل مراحل فوق، نوبت به پرداخت هزینه ثبت نام می رسد. پرداخت هزینه صرفا از طریق سامانه ثبت نام و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب صورت می گیرد.
 • در صورتی که پرداخت شما موفقیت آمیز انجام شود، کد پیگیری ثبت نام روی نمایشگر شما نشان داده می شود. آن را دریافت نموده و تا پایان مراحل آزمون و ورود به مدرسه نزد خود نگه دارید.

همان طور که اشاره کردیم این مبلغ صرفا از طریق سامانه ثبت نام و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم می باشند، قابل پرداخت است و از کسانی که با استفاده از دستگاه های خودپرداز و یا با مراجعه به بانک ها این مبلغ را پرداخت نموده اند، ثبت نام به عمل نخواهد آمد. همچنین وجه پرداختی توسط این افراد به هیچ وجه قابل برگشت نخواهد بود و دریافت هر مبلغی بیش از مقدار تعیین شده ممنوع می باشد.

در صورتی که به هر دلیلی در مهلت اولیه ثبت نام موفق به نام نویسی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان از پایه ششم به هفتم نشده اید، می توانید در مهلت مجددی که معمولا برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم در نظر گرفته می شود، نسبت به نام نویسی و پرداخت هزینه نام نویسی از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اقدام نمایید.

سوالات متداول

1- مهلت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402 به چه صورت می باشد؟

داوطلبان می توانند در بازه زمانی ثبت نام و در مهلت دوباره ای که این سازمان تعیین می کند، نسبت به پرداخت هزینه مربوطه اقدام کنند.

2- پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402 چگونه انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سامانه azmoon.medu.ir انجام می گیرد.

3- هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402 چقدر می باشد؟

طبق اطلاعیه منتشر شده مبلغ پرداختی ثبت نام آزمون تیزهوشان برابر با 40/000 (چهل هزار تومان) در نظر گرفته شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

 1. سلام من در آزمون تیزهوشان ثبت نام کردم ولی پولش را نتونستم واریز کنم از ۲۶بهمن سال ۱۳۹۹تمدید می کنید در آن زمان من نه تونستم ثبت نام کنم و نه پولش را بریزم اما در فروردین ثبت نام کردم اما به خاطر کرونا که همه جا بسته شد نتونستیم بریم از کافی نت ها پول را واریز کنیم الان هم به سایت می رویم ولی سایت بسته است

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که ثبت نام اولیه خود را انجام داده اید، هنگام دریافت کارت ورود به جلسه، می توانید هزینه مربوطه را واریز نمایید.

دریافت مشاوره پیج سمپاد