خانه کارشناسی ارشد هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

هزینه نام نویسی آزمون ارشد دانشگاه آزاد
هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می بایست در موعد مقرر که معمولا آذر ماه می باشد، با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود جهت شرکت در آزمون ورودی این مقطع اقدام کنند. نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد نیز مانند سایر آزمون ها مستلزم پرداخت مبلغی به عنوان هزینه ثبت نام می باشد که این وجه به منظور ارائه تسهیلات به شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد پس از واریز به هیچ وجه مسترد نمی گردد. لذا صرفا در صورتی که واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هستید، اقدام به پرداخت این وجه نمایید.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل انجام می باشد.

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم تمامی مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری یکسان می باشد و از همین رو، میزان هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و فرآیند پرداخت آن نیز برای داوطلبان تحصیل در هر یک از دانشگاه های مذکور مشابه است. پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم الکترونیکی می باشند، انجام می گیرد.

با توجه به این که هنوز هزینه نام نویسی کنکور ارشد 1402 اعلام نشده، نمی توان مقدار دقیقی را به این منظور اعلام نمود البته سال گذشته این مقدار 126 هزار و 200 تومان بوده است. البته به محض انتشار دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1402 و تعیین این مبلغ برای سال 1402، این مطلب بروز رسانی خواهد شد. همچنین اخبار مربوطه در  کانال تلگرام کارشناسی ارشد نیز قرار می گیرد.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

بنابر آن چه اشاره شد، چنانچه داوطلبان از دارا بودن کلیه شرایط تعیین شده اطمینان حاصل نمایند، می توانند با طی مراحل نشان داده شده در راهنمای تصویری زیر نسبت به پرداخت هزینه شرکت در این آزمون اقدام کنند.

مرحله اول ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

  • در این صفحه بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

  • اکنون باید هزینه ثبت نام را از طریق کلیک بر روی عبارت “خرید سریال ثبت نام” پرداخت کنید.

مرحله سوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

  • با کلیک بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام”، همانند تصویر دو گزینه خواهید داشت که می بایست برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1401، گزینه اول را انتخاب نمایید اما اگر به شرکت در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز تمایل داشته باشید، می توانید با انتخاب گزینه دوم، هزینه ثب نام در دوره های مذکور را نیز پرداخت کنید.مرحله چهارم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401
  • در صفحه ای مشابه تصویر زیر، لازم است اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای نشان داده شده درج نموده و پس از تایید گزینه مربوط به مطالعه ضوابط و یادداشت شماره پیگیری پرداخت، کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

  • پس از طی مراحل مربوطه، اکنون با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود، بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید تا مبلغ مورد نظر پرداخت شود.مرحله ششم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401
  • در نهایت نیز صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که حاوی اطلاعات پرداختی شما و یک “شماره سریال” می باشد. با توجه به این که برای تکمیل فرآیند ثبت نام این سریال لازم است، بنابراین آن را یادداشت کرده و ترجیحا یک نسخه پرینت شده از آن را نیز تهیه نمایید.

پس از طی کردن روند پرداخت خود به صفحه اول بازگشته و با استفاده از سریال اعتباری خریداری شده، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خود را تکمیل کنید. سپس با توجه به فرصتی که تا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در اختیار دارید نسبت به تهیه مناسب ترین منابع کنکور کارشناسی ارشد اقدام نموده و خود را جهت شرکت در این رقابت آماده کنید.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 چقدر است؟

این هزینه برای سال 1402 هنوز منتشر نشده و در صورت اعلام، در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

2- آیا هزینه ثبت نام کنکور ارشد آزاد و سراسری متفاوت می باشد؟

خیز، از آن جایی که چند سالی است کنکور ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد در قالب یک آزمون برگزار می گردد، نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست.

3- پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چگونه انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد