شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

هزینه واریزی مصاحبه دکترا دانشگاه آزاد 99
هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

یکی از مقاطع تحصیلی که در کشور ما از طرفداران زیادی برخوردار است دوره دکتری می باشد. آزمون ورودی این دوره برای دانشگاه های سراسری و آزاد به طور همزمان توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. اگر چه آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده اند، اما مسیر این داوطلبان از زمان آغاز انتخاب رشته از یکدیگر جدا خواهد شد. علاقمندان به تحصیل در دکتری تخصصی دانشگاه آزاد که در انتخاب رشته آن شرکت نموده اند، ممکن است در یک یا چند کد رشته محل خود دعوت به مصاحبه دکتری شوند که برای حضور در جلسه مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه آن هستند.

چنانچه داوطلب در چند واحد دانشگاه آزاد به مصاحبه دعوت شده باشد، باید برای هر کدرشته هزینه مجزا واریز نماید و کد پیگیری پرداخت از سامانه دریافت کند.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

بعد از به پایان رسیدن مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، نتایج داوطلبان واجد شرایط برای شرکت در مرحله ارزیابی مصاحبه تخصصی بر روی سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت. در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99، دعوت شدگان به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99، می بایست به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه و مبلغ 106 هزار تومان را بابت وجه مصاحبه واریز نمایند. لازم به ذکر است که فقط از داوطلبانی که هزینه تعیین شده را پرداخت و محل مصاحبه را انتخاب کرده اند، مصاحبه به عمل خواهد آمد.

داوطلبان دانشگاه آزاد ممکن است در بیش از یک انتخاب خود دعوت به مصاحبه شده باشند، که در این صورت باید برای هر کدام هزینه جداگانه پرداخت نمایند. پرداخت هزینه ها به صورت اینترنتی و از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب انجام می گیرد. پس از پرداخت کد پیگیری پرداخت را از سامانه دریافت کنید و پرینت آن را به همراه سایر مدارک خود در روز مصاحبه به مسئولین ارائه دهید.

متقاضیان با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، می توانند از زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 واحدهای مختلف آگاهی یافته تا در موعد مقرر و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به آن واحد دانشگاهی مراجعه نمایند. داوطلبان در نظر داشته باشند که بعد از انجام مصاحبه تخصصی دانشگاه آزاد، اسامی پذیرفته شدگان نهایی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

تذکر:

مرحله دوم آزمون دکتری (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان) برای هر داوطلب فقط یک بار انجام می گیرد و عدم مراجعه متقاضی در تاریخ مقرر به منزله انصراف او تلقی خواهد شد و برگزاری مجدد جلسه مصاحبه به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

نحوه پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 

پذیرش داوطلبان در دانشگاه های آزاد سراسر کشور، بر اساس معیار های خاصی انجام می پذیرد. داوطلبان با کسب حدنصاب نمره های تعیین شده شانس بیشتری برای پذیرفته شدن در این مقطع تحصیلی را خواهند داشت. متقاضیانی که بر اساس اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99، جهت شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد معرفی شدند و تمایل به شرکت در ارزیابی علمی و تخصصی دارند، ملزمند از ساعت 11 روز 23 شهریور ماه لغایت 26 شهریور به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند و آمادگی خود را جهت شرکت در مصاحبه اعلام نمایند. همچنین این مهلت برای داوطلبانی که در موعد مقرر، موفق به تکمیل مراحل نام نویسی خود نشده اند، تا 29 شهریور ماه 99 تمدید گشت.

همچنین می بایست در زمان مراجعه به سامانه، برای اعلام آمادگی خود برای انجام مصاحبه، مبلغ 106 هزار تومان را از طریق سایت مذکور، به ازای هر رشته و گرایش پرداخت نمایند. بدیهی است که عدم اعلام آمادگی و پرداخت نکردن هزینه، در بازه زمانی اعلام شده، به منزله انصراف بوده و در آن صورت فرد قادر به شرکت در مصاحبه نمی باشد.

شایان توجه است با توجه به بحران های ناشی از شیوع ویروس کرونا، جلسه ای در شورای سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل گردید که بر اساس مصوبات این شورا، مصاحبه دکتری سال جاری به صورت مجازی برگزار خواهد شد. لذا از آن جایی که واحد های دانشگاهی منتخب در سطح کشور، میزبان داوطلبان به منظور مصاحبه مجازی می باشند؛ لازم است پس از اعلام علاقه مندی، براساس محل اقامت خود، یکی از واحد های دانشگاهی خود را به عنوان حوزه برگزاری مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد، در سامانه انتخاب و ثبت نمایند.

ناگفته نماند، مصاحبه کلیه رشته و گرایش های ثبت نامی فرد، تنها در یک واحد دانشگاهی که توسط داوطلب انتخاب شده، انجام خواهدشد و امکان ویرایش محل مصاحبه تا آخرین مهلت ثبت نام وجود دارد. تاریخ و زمان مصاحبه مجازی، در موعد مقرر توسط مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی اعلام خواهد شد که حضور در آن الزامی بوده و عدم حضور در ان به منزله انصراف می باشد.

 

سوالات متداول

1- هزینه مصاحبه دکتری از چه طریقی باید پرداخت شود؟

هزینه مربوط، از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد.

2- آیا برای شرکت در مصاحبه دکتری گرایش های مختلف یک رشته، باید به طور جداگانه هزینه پرداخت کرد؟

بله، هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد برای هر رشته یا گرایش به صورت جداگانه محاسبه می شود.

3- آیا برای دوره های مختلف روزانه و شبانه یک واحد دانشگاهی، باید هزینه جداگانه پرداخت کرد؟

این موضوع کاملا به مدیریت دانشگاه بستگی داشته و روال یکسانی در دانشگاه های مختلف وجود ندارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره