تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

هزینه واریزی مصاحبه دکترا دانشگاه آزاد 99
هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از مقاطع تحصیلی که در کشور ما از طرفداران زیادی برخوردار است دوره دکتری می باشد. آزمون ورودی این دوره برای دانشگاه های سراسری و آزاد به طور همزمان توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. اگر چه آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده اند اما مسیر این داوطلبان از زمان آغاز انتخاب رشته از یکدیگر جدا خواهد شد. علاقمندان به تحصیل در دکتری تخصصی دانشگاه آزاد که در انتخاب رشته آن شرکت نموده اند ممکن است در یک یا چند کد رشته محل خود دعوت به مصاحبه شوند که برای حضور در جلسه مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه آن هستند.

چنانچه داوطلب در چند واحد دانشگاه آزاد به مصاحبه دعوت شده باشد ، باید برای هر کد رشته هزینه مجزا واریز نماید و کد پیگیری پرداخت از سامانه دریافت کند.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

بعد از به پایان رسیدن مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، نتایج داوطلبان واجد شرایط برای شرکت در مرحله ارزیابی مصاحبه تخصصی بر روی سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت. بعد از اینکه نتایج انتخاب رشته اعلام شد ، دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی باید به سایت azmoon.org  مراجعه و مبلغ تعیین شده (در سال گذشته 92 هزار تومان) را بابت وجه مصاحبه واریز نمایند. لازم به ذکر است که فقط از داوطلبانی که هزینه تعیین شده را پرداخت و محل مصاحبه را انتخاب کرده اند مصاحبه به عمل خواهد آمد.

داوطلبان دانشگاه آزاد ممکن است در بیش از یک انتخاب خود دعوت به مصاحبه شده باشند که در این صورت باید برای هر کدام هزینه جداگانه پرداخت نمایند. پرداخت هزینه ها به صورت اینترنتی و از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب انجام می گیرد. پس از پرداخت کد پیگیری پرداخت را از سامانه دریافت کنید و پرینت آن را به همراه سایر مدارک خود در روز مصاحبه به مسئولین ارائه دهید.

متقاضیان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد می توانند از زمان بندی دقیق مصاحبه تخصصی واحد های مختلف دانشگاه آزاد آگاهی یافته تا در موعد مقرر و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به آن واحد دانشگاهی مراجعه نمایند. داوطلبان در نظر داشته باشند که بعد از انجام مصاحبه تخصصی دانشگاه آزاد ، اسامی پذیرفته شدگان نهایی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

تذکر:

مرحله دوم آزمون دکتری (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان) برای هر داوطلب فقط یک بار انجام می گیرد و عدم مراجعه فرد در تاریخ مقرر به منزله انصراف آن ها تلقی خواهد شد و برگزاری مجدد جلسه مصاحبه به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

نحوه پذیرش در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 

پذیرش داوطلبان در دانشگاه های آزاد سراسر کشور بر اساس معیار های خاصی انجام می پذیرد. داوطلبان با کسب حد نصاب نمره های تعیین شده شانس بیشتری برای پذیرفته شدن در این مقطع تحصیلی را خواهند داشت. جهت ورود به دوره تخصصی با آزمون معیار های زیر در نظر گرفته می شود.

  1. آزمون متمرکز (50 درصد)
  2. سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری (20درصد)
  3. مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)

نکاتی در خصوص دوره دکتری دانشگاه آزاد

  • داوطلبانی که در دوره دکتری پذیرفته می شوند باید نمره و مدرک زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه را ارائه نمایند.
  • پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی ، مجاز به تغییر رشته / گرایش نمی باشند.
  • در صورت عدم تشکیل کلاس در یک واحد دانشگاهی به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد دانشجویان ، دانشگاه آزاد مطابق ضوابط و شرایط ، نسبت به تغییر محل پذیرش داوطلبان اقدام خواهد کرد.

داوطلبان علاقمند به تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد که تا این مرحله را پشت سر گذاشته اند ، باید بدانند که مرحله مصاحبه دکتری یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل پذیرش این مقطع تحصیلی می باشد که باید با آمادگی کامل در جلسه آن حضور یابند. لذا شما داوطلبان می توانید برای آگاهی بیشتر از جزئیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ، بر روی لینک آن کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره