تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

هزینه مصاحبه دکتری موسسات غیرانتفاعی 1400
هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

علاقه مندان به تحصیل در دوره دکتری، چنانچه دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذرانند، می توانند در این مقطع به تحصیل بپردازند. بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند اقدام به انتخاب رشته محل های مورد نظر خود می کنند و از میان این داوطلبان، با توجه به نمره حد نصاب و ظرفیت دانشگاه ها تعدادی برای انجام مصاحبه، به دانشگاه های انتخابی خود دعوت می شوند.

انجام مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه مربوطه می باشد و داوطلبانی که هزینه مصاحبه را پرداخت نکنند مجاز به شرکت در جلسه مصاحبه نخواهند بود.

بررسی سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان فقط یک بار انجام می گیرد و عدم پرداخت هزینه و مراجعه آن ها به دانشگاه ها برای انجام مصاحبه، به منزله انصراف تلقی خواهد شد.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری سال 1400

بعد از مرحله انتخاب رشته دکتری، نتایج آن در قالب نتیجه نهایی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده می باشد. داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده باشند جهت ادامه فرآیند پذیرش دانشجو در مقطع دکتری؛ یعنی مصاحبه علمی، به یک یا چند دانشگاه دعوت خواهند شد. در مرحله مصاحبه دکتری، سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به معیارهای دانشگاه، پذیرش دانشجو صورت خواهد گرفت.

شرط لازم برای حضور در جلسه مصاحبه، پرداخت هزینه مربوط به آن است که مقدار آن در هر دانشگاه با دیگری متفاوت است. هزینه مصاحبه دکتری بر اساس رتبه و اعتبار دانشگاه و همچنین امکانات تحصیلی تعیین می گردد.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و نحوه پرداخت آن 1400

هر ساله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هزینه مصاحبه آزمون دکتری را در سایت رسمی خود منتشر می کنند. داوطلبینی که در این دانشگاه ها به مصاحبه دعوت شده اند، می بایست هزینه را در سایت مربوط به آن واریز کرده و رسید آن را همراه با سایر مدارک در روز مصاحبه ارائه دهند.

در حال حاضر هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400 اعلام نشده است اما انتظار کی رود که این هزینه برای آزمون دکتری 1400 اندکی با افزایش مبلغ همراه باشد که برای واریز مبالغ می بایست به سایت الکترونیکی دانشگاه مراجعه و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.

ارائه رسید پرداخت هزینه در جلسه مصاحبه اجباری می باشد و از داوطلبانی که هزینه را پرداخت نکرده اند مصاحبه به عمل نخواهد آمد. همان طور که گفته شد، مبلغ قابل پرداخت مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه های غیر انتفاعی در سایت این دانشگاه ها اعلام خواهد شد که آدرس اینترنتی برخی از آن ها در جدول زیر موجود است. با آغاز فرآیند مصاحبه دکتری 1400، هزینه های مربوطه در جدول زیر قرار خواهد گرفت.

آدرس اینترنتی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 

ردیف نام دانشگاه آدرس سایت دانشگاه
1 دانشگاه علم و فرهنگ تهران usc.ac.ir
2 دانشگاه شیخ بهایی اصفهان shbu.ac.ir
3 دانشگاه مفید – قم mofidu.ac.ir
4 دانشگاه خاتم khatam.ac.ir
5 دانشگاه صنعتی سجاد sadjad.ac.ir
6 دانشگاه ایوانکی eyc.ac.ir
7 دانشگاه شمال آمل shomal.ac.ir
8 دانشگاه مذاهب اسلامی mazaheb.ac.ir
9 دانشگاه ادیان و مذاهب azmoon.urd.ac.ir
10 دانشگاه باقر العلوم قم bou.ac.ir
11 دانشکده اصول ادیان osool.ac.ir
12 دانشگاه قرآن و حدیث qhu.ac.ir
13 دانشگاه علم و هنر sau.ac.ir
14 دانشگاه علوم و فنون مازندران ustmb.ac.ir

ممکن است داوطلبان در بیشتر از یک دانشگاه برای مصاحبه علمی دعوت شوند که در این صورت باید هزینه مصاحبه در هر دانشگاه را به صورت جداگانه پرداخت نمایند.

توصیه های مهم برای شرکت در مصاحبه آزمون دکتری 1400

مطابق با مطالب ذکر شده، داوطلبانی که در انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی سال 1400 شرکت کرده اند و در هنگام اعلام نتایج در یک یا چند دانشگاه به مصاحبه دعوت شده اند و تمایل به شرکت در مصاحبه برای بررسی سوابق علمی و پژوهشی خود را دارند، می بایست در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه و مبلغ تعیین شده را توسط یکی از کارت های عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند.

بعد از پرداخت هزینه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان باید نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت عمومی اقدام نمایند و بعد از ارسال آن به سازمان، کدپیگیری مربوطه را دریافت نمایند. بدیهی است متقاضیانی که نسبت به انجام این فرآیند اقدام نکنند از مرحله نهایی گزینش حذف می شوند.

پذیرش نهایی داوطلبان دوره دکتری بر اساس هر یک از دوره های “آموزشی – پژوهشی” و “پژوهش محور” به شرح جدول زیر می باشد:

شیوه پذیرش آزمون متمرکز سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی و سنجش عملی تهیه طرح واره
آموزشی – پژوهشی 50 درصد 20 درصد 30 درصد
پژوهش محور 30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

همان طور که قبلا اشاره کردیم، ممکن است در بیشتر از یک دانشگاه از شما برای مصاحبه علمی دعوت شود که در این صورت باید هزینه مصاحبه در هر دانشگاه را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.

داوطلبانی که در دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی پذیرفته می شوند برای تحصیل در آن ها مستلزم پرداخت شهریه هستند. برای اطلاع از شهریه دانشگاه غیرانتفاعی می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید. همچنین داوطلبانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده اند برای آگاهی از هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و میزان شهریه دانشگاه آزاد نیز بر روی لینک کلیک نمایند.

 

سوالات متداول

1- برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400 می بایست چه مبلغی را پرداخت کنیم؟

هزینه قابل پرداخت برای مصاحبه مقطع دکتری غیر انتفاعی در سایت رسمی هر کدام از این دانشگاه ها اعلام خواهد شد اما در حال حاضر اطلاعیه ای در این باره منتشر نشده است.

2- آیا می توان پس از شرکت در جلسه مصاحبه، هزینه مربوطه را واریز کرد؟

خیر، یکی از مدارکی که قبل از برگزاری جلسه مصاحبه بررسی می شود، فیش واریزی هزینه مصاحبه خواهد بود و در صورت عدم وجود آن، امکان شرکت در جلسه وجود ندارد.

3- پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه های غیر انتفاعی به چه طریقی امکان پذیر است؟

داوطلبان می بایست هزینه را در سایت دانشگاهی که برای مصاحبه به آن دعوت شده اند، واریز کرده و رسید آن را همراه با سایر مدارک در روز مصاحبه ارائه دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری