تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

هزینه مصاحبه دکتری موسسات غیرانتفاعی 1400
هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

علاقه مندان به تحصیل در دوره دکتری چنانچه دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذرانند، می توانند در این مقطع به تحصیل بپردازند. بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند اقدام به انتخاب رشته محل های مورد نظر خود می کنند و از میان این افراد با توجه به نمره حدنصاب و ظرفیت دانشگاه ها تعدادی برای انجام مصاحبه، به دانشگاه های انتخابی خود دعوت می شوند. انجام مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه مربوطه می باشد و در غیر این صورت داوطلبان مجاز به شرکت در جلسه مصاحبه نخواهند بود. برای اطلاع از میزان این هزینه و نحوه پرداخت آن با ما همراه باشید.

بررسی سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان فقط یک بار انجام می گیرد و عدم پرداخت هزینه و مراجعه آن ها به دانشگاه ها برای انجام مصاحبه، به منزله انصراف از پذیرش تلقی خواهد شد.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

بعد از مرحله انتخاب رشته دکتری، نتایج آن در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده می باشد. داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده باشند، جهت شرکت در مصاحبه علمی، به یک یا چند دانشگاه دعوت خواهند شد. در مرحله مصاحبه دکتری سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به معیارهای مورد نظر دانشگاه مربوطه، پذیرش دانشجو صورت خواهد گرفت.

شرط لازم برای حضور در جلسه مصاحبه، پرداخت هزینه مربوط به آن است که مقدار این هزینه در هر دانشگاه با دیگری متفاوت است. هزینه مصاحبه دکتری بر اساس رتبه و اعتبار دانشگاه و همچنین امکانات تحصیلی تعیین می گردد و متقاضیان برای اطلاع از میزان دقیق این مبلغ می بایست به سایت دانشگاه های برگزار کننده این فرآیند مراجعه نمایند.

نحوه پرداخت هزینه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

همان طور که گفته شد، برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی نیز همانند سایر دانشگاه های سراسری لازم است به سایت رسمی دانشگاه میزبان مراجعه نموده و از میزان هزینه در نظر گرفته شده برای این مرحله مطلع شوند. سپس نسبت به پرداخت وجه مربوطه در همان سایت اقدام نموده و رسید آن را همراه با سایر مدارک در روز مصاحبه ارائه دهند. در جدول زیر اسامی تعدادی از دانشگاه های غیرانتفاعی و نشانی اینترنتی آن ها ارائه شده است.

آدرس اینترنتی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی

نام دانشگاه آدرس سایت دانشگاه
1 دانشگاه علم و فرهنگ تهران usc.ac.ir
2 دانشگاه شیخ بهایی اصفهان shbu.ac.ir
3 دانشگاه مفید – قم mofidu.ac.ir
4 دانشگاه خاتم khatam.ac.ir
5 دانشگاه صنعتی سجاد sadjad.ac.ir
6 دانشگاه ایوانکی eyc.ac.ir
7 دانشگاه شمال آمل shomal.ac.ir
8 دانشگاه مذاهب اسلامی mazaheb.ac.ir
9 دانشگاه ادیان و مذاهب azmoon.urd.ac.ir
10 دانشگاه باقر العلوم قم bou.ac.ir
11 دانشکده اصول ادیان osool.ac.ir
12 دانشگاه قرآن و حدیث qhu.ac.ir
13 دانشگاه علم و هنر sau.ac.ir
14 دانشگاه علوم و فنون مازندران ustmb.ac.ir

ممکن است داوطلبان در چند دانشگاه برای مصاحبه علمی دعوت شوند که در این صورت باید هزینه مصاحبه در هر دانشگاه را به صورت جداگانه پرداخت نمایند.

متقاضیانی که موفق به کسب امتیازهای مرحله مصاحبه شده و در دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی پذیرفته شوند، جهت تحصیل در این دانشگاه ها ملزم به پرداخت شهریه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی هستند. بنابراین در صورتی که مقدار این شهریه و نحوه پرداخت آن جزء دغدغه های شما نیز هست، می توانید با کلیک بر روی لینک فوق به اطلاعات لازم دست یابید.

 

سوالات متداول

1- برای شرکت در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400 می بایست چه مبلغی را پرداخت کنیم؟

هزینه قابل پرداخت برای مصاحبه مقطع دکتری غیرانتفاعی در سایت رسمی هر کدام از این دانشگاه ها اعلام خواهد شد.

2- آیا می توان پس از شرکت در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400 هزینه مربوطه را واریز کرد؟

خیر، یکی از مدارکی که قبل از برگزاری جلسه مصاحبه بررسی می شود، فیش واریزی هزینه مصاحبه خواهد بود و در صورت عدم وجود آن، امکان شرکت در جلسه وجود ندارد.

3- پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه های غیر انتفاعی 1400 از چه طریقی امکان پذیر است؟

داوطلبان می بایست این هزینه را در سایت دانشگاهی که برای مصاحبه به آن دعوت شده اند، واریز کرده و رسید آن را همراه با سایر مدارک در روز مصاحبه ارائه دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری