پنجشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / هزینه مصاحبه دکتری

هزینه مصاحبه دکتری

پرداخت هزینه مصاحبه دکتری 99
هزینه مصاحبه دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه مصاحبه دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

علاقمندان به ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی 99 از طریق دو مرحله (آزمون کتبی و مصاحبه ) گزینش می شوند. طبق روال هرساله آزمون کتبی دوره دکتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و داوطلبانی که نمره حد نصاب را در این آزمون کسب نمایند و در انتخاب رشته نیز پذیرفته شوند ، برای اجرای مرحله بعدی آزمون دعوت به مصاحبه خواهند شد. در این مرحله داوطلبان ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه می باشند تا مدارک و سوابق تحصیلیشان مورد بررسی قرار بگیرد. ممکن است داوطلب در یک یا چند دانشگاه دعوت به مصاحبه شده باشد که در این صورت هزینه هر یک باید به صورت جداگانه پرداخت شود.

با توجه به اینکه تغییر رشته ، گرایش و انتقال دانشجویان در دوره دکتری امکان پذیر نمی باشد ، از این رو به داوطلبان توصیه می کنیم در خصوص مراجعه به دانشگاه ها برای درخواست پذیرش و شرکت در مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دقت کافی را داشته باشند.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری در دانشگاه های سراسری

داوطلبانی که در انتخاب رشته آزمون دکتری شرکت کرده اند چنانچه در این مرحله پذیرفته شوند برای بررسی سوابق علمی و پژوهشی خود به یک یا چند دانشگاه برای انجام مصاحبه دعوت خواهند شد. لذا برای بررسی مدارک ، داوطلبان ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه می باشند که مقدار آن برای هر دانشگاه با توجه به امکانات ، رتبه و اعتبار آن متفاوت می باشد. داوطلبان باید در نظر داشته باشند که مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی آن ها فقط یک بار انجام می شود و عدم پرداخت هزینه و مراجعه آن ها به دانشگاه ها برای انجام مصاحبه ، به منزله انصراف آن ها تلقی شده و برگزاری مجدد مصاحبه برای بررسی سوابق ، امکان پذیر نخواهد بود. هزینه مصاحبه دکتری به تفکیک دوره های آموزشی در ادامه مطلب گنجانده شده است.

 دوره های روزانه و شبانه

مقدار هزینه مصاحبه در دوره های روزانه و شبانه دانشگاه ها ، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد که از طریق سایت دانشگاه های پذیرنده اعلام شده و در اختیار داوطلبانی که دعوت به مصاحبه شده اند قرار می گیرد . لذا داوطلبان باید در موعد مقرر هزینه اعلام شده را در سایت دانشگاه مربوطه واریز کرده و رسید آن را دریافت نمایند تا در روز مصاحبه به همراه سایر مدارک خواسته شده ارائه نمایند. در سال گذشته حداکثر هزینه مصاحبه در دانشگاه های روزانه و شبانه 120 هزار تومان تعیین شده بود که پیش بینی می کنیم امسال این مبلغ با اندکی افزایش روبرو شود.

پردیس خودگردان

پردیس های خودگران نیز هزینه مربوط به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی را به همراه زمان دقیق و آدرس محل برگزاری آن  ، بر روی سایت خود منتشر خواهند کرد. داوطلبانی که در محل پردیس خودگردان دانشگاه ها دعوت به مصاحبه شده اند می بایست با مراجعه مکرر به سایت این دانشگاه ، آخرین اطلاعیه ها را در خصوص جزئیات مصاحبه دریافت نمایند. مقدار هزینه با توجه به هر دانشگاه متفاوت می باشد. برای مثال در سال گذشته هزینه مصاحبه در پردیس خودگردان دانشگاه سمنان 35 هزار تومان و برای پردیس خودگردان دانشگاه لرستان 100 هزار تومان تعیین شده بود.

دانشگاه پیام نور

دانشگاه های پیام نور نیز مدارک ، زمان و هزینه مربوط به مصاحبه را در سایت مربوط به خود منتشر می کنند. ضمن اینکه هزینه مصاحبه برای تمام واحد های دانشگاه پیام نور یکسان می باشد در سال گذشته مبلغ 70 هزار تومان از تمامی افرادی که در دانشگاه پیام نور دعوت به مصاحبه شده بودند دریافت گردید.

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی

دانشگاه های غیرانتفاعی نیز با توجه به شرایط و ضوابط خود هزینه ای را برای مصاحبه پذیرفته شدگان تعیین می کنند. داوطلبانی که در دانشگاه های غیر انتفاعی دعوت به مصاحبه شده اند می توانند با مراجعه به سایت مربوطه از مقدار آن آگاهی یابند. حداکثر هزینه در سال گذشته مبلغ 135 هزار تومان و متعلق به دانشگاه شیخ بهایی اصفهان و کمترین آن با مبلغ 50 هزار تومان به دانشگاه صنعتی سجاد مشهد تعلق داشت که البته در سال جاری هزینه ها اندکی افزایش خواهند یافت.

نکاتی در خصوص پذیرش نهایی داوطلبان در آزمون دکتری 99

پذیرش نهایی داوطلبان در آزمون دکتری تخصصی 99 از میان داوطلبانی که واجد شرایط زیر باشند انجام می پذیرد:

  1. طبق اعلام نتیجه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده باشند.
  2. در موعد مقرر انتخاب رشته خود را انجام داده باشند.
  3. حد نصاب نمره لازم را در کد رشته های انتخابی دارا و برای مرحله دوم آزمون (مصاحبه ، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و مدارک) از سوی سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شده باشند.
  4. در مرحله دوم آزمون (مصاحبه) یک یا چند دانشگاه که از آن ها دعوت شده است شرکت نمایند.
  5. حد نصاب نمره لازم در مرحله مصاحبه را کسب کرده باشند.

سنجش داوطلبان در مقطع دکتری ناپیوسته بر اساس هر یک از دوره های “آموزشی – پژوهشی” و “پژوهش محور” به شرح جدول زیر می باشد:

شیوه پذیرش آزمون متمرکز سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی و سنجش عملی تهیه طرح واره
آموزشی – پژوهشی 50 درصد 20 درصد 30 درصد
پژوهش محور 30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

تذکر مهم :

داوطلبانی که در کد رشته محل های انتخابی خود نمره حد نصاب را کسب کرده اند و در یک یا چند دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دعوت به مصاحبه شده اند و تمایل به شرکت در مرحله دوم آزمون ( مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) در دانشگاه های ذیربط را دارند باید تا اواسط خرداد ماه مبلغ تعیین شده را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت اینترنتی و به آدرس sanjesh.org و با یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند.

با پرداخت هزینه متقاضیان می بایست فرم مشخصات بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و توسط سیستم اینترنتی به سازمان ارسال نمایند و کد پیگیری مربوطه را دریافت کنند. لازم به ذکر است که داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند ، از مرحله گزینش نهایی حذف خواهند شد.

همانطور که قبلا هم ذکر کردیم شرکت در مصاحبه دکتری مستلزم پرداخت هزینه می باشد. که این مقدار برای دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد متفاوت می باشد که برای اطلاع از جزئیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک مربوط کلیک کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه مصاحبه دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره