تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / هزینه مصاحبه دکتری 1400

هزینه مصاحبه دکتری 1400

پرداخت هزینه مصاحبه دکتری 1400
هزینه مصاحبه دکتری 1400

علاقمندان به ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی از طریق دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه گزینش می شوند. طبق روال هرساله مرحله کتبی آزمون دکتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شده و داوطلبانی که رتبه قبولی دکتری 1400 را کسب نمایند، پس از پذیرش در فرآیند انتخاب رشته به مصاحبه دعوت خواهند شد.

در این مرحله داوطلبان ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه دکتری 1400 می باشند تا مدارک ثبت نام آزمون دکتری و سوابق تحصیلی آن ها مورد بررسی قرار بگیرد. ممکن است داوطلب در یک یا چند دانشگاه دعوت به مصاحبه شده باشد که در این صورت هزینه هر یک باید به صورت جداگانه پرداخت شود.

تغییر رشته، گرایش و انتقال دانشجویان در دوره دکتری امکان پذیر نمی باشد.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری 1400

متقاضیانی که در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام کنند، چنانچه در این مرحله پذیرفته شوند، برای بررسی سوابق علمی و پژوهشی خود به یک یا چند دانشگاه برای انجام مصاحبه دعوت خواهند شد. جهت بررسی مدارک و شرکت در مصاحبه دکتری، داوطلبان ملزم به پرداخت هزینه می باشند که برای سال 1400، مبلغ 88 هزار تومان تعیین شده است.

در نتیجه متقاضیان بایستی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور ضمن واریز وجه مذکور در بازه زمانی 28 اردیبهشت ماه الی 10 تیر ماه 1400 فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل نمایند در غیر این صورت از شرکت در این فرآیند محروم خواهند شد.

همچنین داوطلبان باید در نظر داشته باشند که مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی آن ها فقط یک بار انجام می شود و عدم واریز وجه و مراجعه آن ها به دانشگاه ها برای انجام مصاحبه، به منزله انصراف تلقی شده و برگزاری مجدد مصاحبه برای بررسی سوابق، امکان پذیر نخواهد بود.

نحوه پرداخت هزینه مصاحبه آزمون دکتری 1400

داوطلبانی که در کد رشته محل های انتخابی خود نمره حد نصاب را کسب کرده اند و در یک یا چند دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دعوت به شرکت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) شده اند، در صورت تمایل می بایست ابتدا نسبت به ثبت نام در زمان مصاحبه دکتری اقدام نمایند.

سپس متقاضیان باید با مراجعه به لینک موجود در قسمت مشاهده کارنامه دکتری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org و با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب نسبت به پرداخت هزینه و دریافت کد پیگیری اقدامات لازم را به انجام برسانند. لازم به ذکر است که داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مرحله گزینش نهایی حذف خواهند شد.

همانطور که قبلا هم ذکر کردیم شرکت در مصاحبه دکتری مستلزم پرداخت هزینه می باشد که این مقدار برای دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد متفاوت می باشد. شما داوطلبان گرامی برای آگاهی از جزئیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و همچنین میزان هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک مربوط کلیک کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

سوالات متداول

1- هزینه مصاحبه آزمون دکتری 1400 به چه صورت می باشد؟

داوطلبان شرکت در مصاحبه آزمون دکتری 1400 بایستی مبلغ 88 هزار تومان را پرداخت کنند.

2- چگونه می توان هزینه مصاحبه آزمون دکتری 1400 را پرداخت نمود؟

پرداخت هزینه این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق sanjesh.org قابل پرداخت است.

3- آیا میزان هزینه مصاحبه آزمون دکتری سراسری و آزاد برای سال 1400 یکسان می باشد؟

خیر، میزان و نحوه پرداخت هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با دانشگاه های سراسری فرق دارد.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری