تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / هزینه مصاحبه دکتری

هزینه مصاحبه دکتری

پرداخت هزینه مصاحبه دکتری 1400
هزینه مصاحبه دکتری 1400

علاقمندان به ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی 99 از طریق دو مرحله (آزمون کتبی و مصاحبه ) گزینش می شوند. طبق روال هرساله آزمون کتبی دوره دکتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و داوطلبانی که نمره حد نصاب را در این آزمون کسب نمایند و در انتخاب رشته نیز پذیرفته شوند ، برای اجرای مرحله بعدی آزمون دعوت به مصاحبه خواهند شد. در این مرحله داوطلبان ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه می باشند تا مدارک و سوابق تحصیلیشان مورد بررسی قرار بگیرد. ممکن است داوطلب در یک یا چند دانشگاه دعوت به مصاحبه شده باشد که در این صورت هزینه هر یک باید به صورت جداگانه پرداخت شود.

با توجه به اینکه تغییر رشته ، گرایش و انتقال دانشجویان در دوره دکتری امکان پذیر نمی باشد ، از این رو به داوطلبان توصیه می کنیم در خصوص مراجعه به دانشگاه ها برای درخواست پذیرش و شرکت در مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دقت کافی را داشته باشند.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری در دانشگاه های سراسری 1400

داوطلبانی که در انتخاب رشته آزمون دکتری شرکت کرده اند چنانچه در این مرحله پذیرفته شوند برای بررسی سوابق علمی و پژوهشی خود به یک یا چند دانشگاه برای انجام مصاحبه دعوت خواهند شد. لذا برای بررسی مدارک ، داوطلبان ملزم به پرداخت هزینه مصاحبه می باشند که مقدار آن برای هر دانشگاه با توجه به امکانات ، رتبه و اعتبار آن متفاوت می باشد. داوطلبان باید در نظر داشته باشند که مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی آن ها فقط یک بار انجام می شود و عدم پرداخت هزینه و مراجعه آن ها به دانشگاه ها برای انجام مصاحبه ، به منزله انصراف آن ها تلقی شده و برگزاری مجدد مصاحبه برای بررسی سوابق ، امکان پذیر نخواهد بود.

داوطلبانی که در کد رشته محل های انتخابی خود نمره حد نصاب را کسب کرده اند و در یک یا چند دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دعوت به مصاحبه شده اند و تمایل به شرکت در مرحله دوم آزمون ( مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) در دانشگاه های ذیربط را دارند باید تا اواسط خرداد ماه مبلغ تعیین شده را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت اینترنتی و به آدرس sanjesh.org و با یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند.

با پرداخت هزینه متقاضیان می بایست فرم مشخصات بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و توسط سیستم اینترنتی به سازمان ارسال نمایند و کد پیگیری مربوطه را دریافت کنند. لازم به ذکر است که داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند ، از مرحله گزینش نهایی حذف خواهند شد.

همانطور که قبلا هم ذکر کردیم شرکت در مصاحبه دکتری مستلزم پرداخت هزینه می باشد. که این مقدار برای دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد متفاوت می باشد که برای اطلاع از جزئیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک مربوط کلیک کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری