تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1402

ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1402

ویرایش و مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402
ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1402

متقاضیانی که در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند یا دانشجوی سال آخر هستند، می توانند در آزمون دکتری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، شرکت کنند. حال گاها ممکن است آن ها در ثبت اطلاعات و یا بارگذاری عکس خود در فرم ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402، علی رغم توصیه هایی که به شرکت کنندگان می شود تا این فرآیند را در نهایت دقت به انجام برسانند، دچار اشتباه شوند و نیازمند یک فرصت جهت اصلاح اشکالات موجود باشند. از این رو سازمان سنجش مهلت مجددی را در 3 نوبت در اختیار داوطلبان قرار داده تا اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش نمایند.

داوطلبانی که اطلاعات ثبت نامی خود را به طور اشتباه در فرم ثبت نام درج کرده اند، می توانند در مهلت های تعیین شده از سوی سازمان سنجش، در صدد رفع خطاهای موجود برآیند.

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1402

علاقه مندان به شرکت در آزمون دکتری تخصصی می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش روند نام نویسی خود را طی می نمایند. در صورتی که داوطلبان در هنگام تکمیل فرم ثبت نام اطلاعات خود را اشتباه وارد کنند و یا ارسال عکس خود را به درستی انجام ندهند، در قبال مشکلاتی که در سایر مراحل برای آن ها پیش خواهد آمد مسئول می باشند. به همین جهت سازمان سنجش امکانی را فراهم می نماید تا شرکت کنندگان بتوانند مجددا به حساب کاربری خود در سایت این سازمان وارد شده و اصلاحات لازم را اعمال کنند. 

ثبت نام آزمون دکتری سال 1402 در فاصله زمانی بین 22 الی 29 آبان ماه 1401 انجام گرفته و در این بازه، ثبت اولیه اطلاعات صورت می پذیرد. سپس به داوطلب در 3 نوبت فرصت داده می شود تا به ویرایش مشخصات ثبت نامی خود بپردازد.

زمان ثبت نام

افراد در زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 می توانند از بروز اشتباه در تکمیل فرم اطالاعات وارد شده جلوگیری کنند. با این حال امکان بروز خطا وجود خواهد داشت، بنابراین داوطلبان در این بازه زمانی می توانند جهت ویرایش تمامی اطلاعات ثبت شده خود در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

تمدید مهلت

ممکن است دسته ای از داوطلبان به دلایلی از جمله عدم آگاهی از زمان ثبت نام آزمون دکتری 1402 موفق به انجام ثبت نام نشده باشند. از همین رو سازمان سنجش به تمدید مهلت ثبت نام می پردازد تا هم افراد جا مانده فرصت نام نویسی داشته باشند و هم کسانی که قصد ویرایش اطلاعات خود را دارند، موفق به این امر شوند. به محض اعلام زمان مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402 این مقاله به روز رسانی می گردد.

دریافت کارت ورود به جلسه

متقاضیان یک بار دیگر فرصت خواهند داشت تا برای آخرین بار فرم خود را هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402 ویرایش نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند که این بار فقط می توانند برخی از اطلاعات مهم ثبت نام از جمله معدل را اصلاح نمایند و امکان ویرایش برای سایر اطلاعات ثبت نامی وجود نخواهد داشت.

نکته: پس از دریافت این کارت چنانچه مغایرتی در هریک از مندرجات روی آن با مشخصات فرد مشاهده گردد که خود داوطلب امکان اصلاح آن را نداشته باشد، می بایست از طریق مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون دکتری مشکل موجود را حل نماید. توجه داشته باشید که هر فرد حداکثر 5 بار می تواند در فرم خود تغییر ایجاد نماید.

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1402

همان طور که اشاره کردیم، مجری برگزاری آزمون دکتری سازمان سنجش بوده و تمامی امور مربوط به ثبت نام این آزمون از طریق سایت این سازمان صورت می گیرد. بنابراین شرکت کنندگان جهت اعمال تغییر در فرم ثبت نام خود می بایست مجددا به صفحه کاربری شخصی در سایت ثبت نام آزمون دکتری مراجعه کرده و مطابق راهنمای زیر اطلاعات خود را ویرایش نمایند.

ویرایش در زمان و تمدید مهلت ثبت نام

افرادی که خواهان ویرایش اطلاعات خود در بازه زمانی ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری هستند می بایست مطابق مراحل زیر اقدام کنند.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت راست صفحه بخش “دکتری تخصصی” را انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام آزمون دکتری
 • پس از انتقال به صفحه ویژه دکتری، بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دکتری (PH.D) سال 1402” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام آزمون دکتری
 • در این بخش می بایست از منوی سمت راست گزینه “ویرایش اطلاعات” را برگزینید.مرحله سوم ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری
 • صفحه ای مشابه تصویر زیر در مقابل شما گشوده خواهد شد که لازم است در کادرهای مشخص شده، شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را وارد کرده و پس از درج عبارت امنیتی بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.مرحله چهارم ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری

ممکن است بعضی از داوطلبان شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده و یا گم کرده باشند. این دسته از افراد در صورتی که با نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش آشنا باشند، می توانند از طریق سیستم پاسخگویی این سازمان به بازیابی اطلاعات خود بپردازند.

ویرایش در زمان دریافت کارت ورود به جلسه

آخرین فرصت جهت ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1402 در هنگام دریافت کارت ورود به آزمون می باشد که داوطلبان بایستی طبق روند زیر اقدام نمایند.

 • با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org از فهرست سمت راست صفحه گزینه “دکترای تخصصی” را برگزینید.مرحله اول ثبت نام آزمون دکتری
 • سپس بر روی لینک فعال “کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری PH.D (نیمه متمرکز) سال 1402” کلیک نمایید.کارت ورود به جلسه دکتری
 • توجه داشته باشید که به چهار صورت مطابق با شکل زیر می توانید اطلاعات خود را در کادرهای مربوطه وارد و پس از درج کد امنیتی مشخص شده از پایین صفحه، گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.کارت ورود به جلسه دکتری
 • در صفحه قابل مشاهده زیر علاوه بر چاپ کارت شرکت در آزمون، می توانید با انتخاب گزینه “ویرایش اطلاعات” در پایین صفحه وارد بخش ویرایش اطلاعات کارت آزمون خود شوید.مرحله چهارم ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکتری زمان دریافت کارت آزمون
 • همانطور که مشاهده می فرمایید اطلاعات قابل ویرایش در دسترس شما خواهد بود و در پایان پس از اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود و درج عبارت امنیتی در پایین صفحه بر روی گزینه “ثبت اطلاعات” کلیک کرده تا اصلاحات انجام شده توسط شما در سامانه ذخیره گردد. پس از آن می توانید کارت ورود به جلسه آزمون خود را چاپ نمایید.مرحله پنجم ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری زمان دریافت کارت آزمون

موارد قابل ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان دریافت کارت آزمون دکتری 1402

طبق ضوابط و قوانین سازمان سنجش، داوطلبان جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402، تنها برخی موارد را مجاز به اصلاح و ویرایش می باشند اگر چه در مهلت اولیه ثبت نام امکان ویرایش تمامی اطلاعات برای داوطلبان مقدور بوده است. اطلاعات قابل ویرایش شامل موارد موجود در جدول زیر می باشد.

اطلاعات قابل ویرایش در زمان دریافت کارت آزمون دکتری 1402
نام و نام خانوادگی کد موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی
سال تولد معدل مقطع کارشناسی ارشد
شماره شناسنامه تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد
کد ملی کد موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد
معدل مقطع کارشناسی هیأت علمی
تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی کد و عنوان موسسه محل خدمت

چهار مورد مربوط به اطلاعات هویتی داوطلبان با عناوین جنسیت، نوع معلولیت، زبان خارجی و عکس در زمان دریافت کارت آزمون دکتری قابل ویرایش نمی باشند و چنانچه مغایرتی در هر یک از اطلاعات مذکور دیده شد بایستی به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402 مراجعه نمود.

چنانچه ایراد در عکس (نبود عکس، عکس اشتباه، عدم وضوح عکس) وجود داشت داوطلبان هنگام مراجعه با باجه های رفع نقص کارت حتما دو قطعه عکس 4*3 همراه با مدارک شناسایی نزد خود داشته باشند.

نکات قابل توجه جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکتری 1402

 • برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکتری 1402 نیازی به پرداخت هزینه مجدد جهت خرید کارت مربوط به هزینه ثبت نام آزمون دکتری نمی باشد.
 • معدل کارشناسی ارشد به درستی وارد شود که در صورت مغایرت معدل وارد شده در سامانه با اصل مدرک ارشد، مشکلی برای داوطلبان پیش نیاید.
 • داوطلبان ترم آخر که هنگام ثبت نام اولیه میانگین نمرات کارشناسی ارشد خود را وارد نموده اند، بایستی معدل قطعی و نهایی خود را در هنگام دریافت کارت آزمون به درستی وارد نمایند.
 • داوطلبان در صورت هرگونه اشتباه و مغایرت اطلاعات هویتی خود در کارت آزمون اگر قابل ویرایش نبود با حضور به موقع در باجه های رفع نقص کارت اقدام به تصحیح آن کنند.
 • در صورت پایان یافتن زمان دریافت کارت ورود به جلسه اگر داوطلبان متوجه اشتباهی در اطلاعات کارت آزمون خود شدند، تنها راه موجود ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش خواهد بود تا نسبت به اصلاح کارت ورود به جلسه اقدام نمایند.

استفاده از مشاوره تحصیلی دکتری و بهره گیری از تجربیات مشاوران و افراد موفق می تواند کمک شایانی به داوطلبان نماید. جهت دستیابی به اطلاعات تکمیلی می توانید بر روی لینک های موجود در این مقاله کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان چه زمانی می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکتری 1402 خود اقدام نمایند؟

جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی در 3 نوبت (زمان ثبت نام، تمدید مهلت و در زمان دریافت کارت ورود به جلسه) می توان اقدام نمود.

2- جهت ورود به صفحه کاربری در سایت سازمان سجش و ویرایش فرم ثبت نام آزمون دکتری به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

شرکت کنندگان جهت ورود به صفحه ویرایش اطلاعات به شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نامی خود نیاز دارند.

3- چند بار می توان در فرم ثبت نام آزمون دکتری تغییر ایجاد کرد؟

هر داوطلب حداکثر 5 بار می تواند به ویرایش اطلاعات ثبت نام خود بپردازد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

 1. با عرض سلام .ببخشید امکانش هست تاریخ ویرایش فرم ثبت نام کنکور دکترا درسال ۹۹ چه زمانی هست ؟چون شماره هایی که فرمودید هرچه سعی میکنم درخواست مشاوره داشته باشم مرتبا اشغال است .باتشک فراوان اگر همین جا جواب مرا یا شما ویا یکی از دوستان خوبم به من بگوید.

 2. سلام من وارد صفحم شدم ولی قابل ویرایش نیست… ممکن همچین چیزی و چرا

  • سلام
   مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور ، شما می توانید تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ ، ویرایش منحصرا حوزه امتحانی آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۹ را انجام دهید .

دریافت مشاوره پیج دکتری