تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری

ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری

ویرایش و مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 99
ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هرساله آزمون دکتری تخصصی برای علاقه مندان به تحصیل در مقطع دکتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. متقاضیانی که در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند یا دانشجوی سال آخر هستند، می توانند در این آزمون شرکت کنند. داوطلبان ابتدا باید دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری را دریافت و بعد از مطالعه دقیق آن نسبت به ثبت نام آزمون دکتری سراسری اقدام نمایند. داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که چنانچه اطلاعات ثبت نامی خود را اشتباه وارد کنند در مراحل بعدی برای آن ها مشکل آفرین خواهد شد. از این رو سازمان سنجش آموزش کشور دو فرصت ویرایش را در اختیار داوطلبان قرار داده تا اطلاعات خود را ویرایش نمایند. یکی از این فرصت ها در مدت زمان ثبت نام و دیگری در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری خواهد بود.

داوطلبان توجه داشته باشند که در هنگام ثبت نام در سایت سازمان سنجش زبان کیبورد خود را انگلیسی قرار داده و در فرآیند ثبت نام از استفاده کردن دکمه Back در مرورگر خودداری نمایند.

زمان و نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری

داوطلبان برای شرکت در کنکور سال 99 آذر ماه ثبت نام خود را انجام می دهند و در صورتی که اطلاعات خود را اشتباه وارد کنند تا پایان مهلت تعیین شده برای ثبت نام فرصت خواهند داشت مجددا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه و اطلاعات خود را ویرایش نمایند. هر داوطلب حداکثر 5 بار می تواند اطلاعات خود را ویرایش کند.

داوطلبان برای ورود به قسمت ویرایش می بایست شماره پرونده و کد ثبت نامی خود را وارد نمایند. ممکن است بعضی از داوطلبان شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده باشند یا در پایان ثبت نام نتوانسته باشند کد پیگیری و شماره پرونده مربوط به ثبت نام آزمون دکتری را رویت کنند ، که هیچ جای نگرانی برای این داوطلبین وجود ندارد. برای بازیابی کد پیگیری و شماره پرونده خود بعد از ورود به سایت سازمان سنجش از منوی سمت چپ بر روی گزینه دریافت شماره پرونده و کد پیگیری کلیک نمایید. داوطلبانی که قبلا در سیستم پاسخگویی عضویت داشتند نیازی به عضویت مجدد نخواهند داشت اما داوطلبانی که عضو نیستند ، ابتدا باید مراحل عضویت را انجام دهند و سپس درخواست خود را ارسال نمایند و شماره پیگیری ثبت نام و کد پرونده خود را دریافت کنند. نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام به صورت زیر می باشد:

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.
  • از منوی سمت راست وارد قسمت دکتری تخصصی شوید.
  • بر روی گزینه ثبت نام آزمون ورودی دکتری ، مطابق تصویر زیر کلیک نمایید.

  • با انتخاب این گزینه وارد صفحه جدید می شوید که در آنجا می بایست گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب نمایید.

  • با انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات ، وارد صفحه جدیدی می شوید که با وارد نمودن شماره پرونده و کد ثبت نام می توانید موارد مورد نظر را در فرم ثبت نامی خود ویرایش کنید.

فرصت دوم برای ویرایش اطلاعات ثبت نام دوره دکتری

داوطلبانی که برای آزمون دکتری ثبت نام کرده اند ، بعد از اتمام مهلت ثبت نام یکبار دیگر فرصت خواهند داشت تا فرم خود را ویرایش نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند که این بار فقط می توانند برخی از اطلاعات مهم ثبت نام را ویرایش نمایند و امکان ویرایش برای سایر اطلاعات ثبت نامی وجود نخواهد داشت. داوطلبانی که می خواهند معدل خود را ویرایش کنند باید در زمان اعلام شده جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ، برای ویرایش آن اقدام نمایند. در این زمان داوطلبانی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند باید میانگین نمرات خود را وارد کنند. راهنمای تصویری ویرایش اطلاعات در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه به شرح زیر می باشد.

  1. ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی سمت راست.
  2. با ورود به صفحه جدید ، بر روی گزینه “کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری PH.D (نیمه متمرکز) سال 1399” کلیک نمایید.

 3. با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده ، می توانید کارت خود را مشاهده و پرینت نمایید.

4. بعد از مشاهده کارت خود طبق روش گفته شده در بالا ، چنانچه مغایرتی در آن مشاهده نمودید میتوانید با توجه به راهنمای تصویری زیر برای ویرایش آن اقدام نمایید.

نکته مهم 

در سال های اخیر سازمان سنجش بنا بر درخواست های مردمی فرصت سومی را برای ویرایش اطلاعات قرار می دهد که داوطلبان در زمان انتخاب رشته می توانند اطلاعات خود را ویرایش نمایند. به دلیل عدم قطعیت این فرصت در هر سال ، این مهلت در دفترچه راهنمای ثبت نام  ذکر نشده است و این مطلب با استناد بر تجربیات مشاوران خبره مرکز ایران مشاوره نگارش شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره