خانه کارشناسی ارشد کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

تاریخ و نحوه دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد 1402
کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

کنکور کارشناسی ارشد هر سال برای جذب دانشجویان در رشته های دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می شود. داوطلبانی که در موعد مقرر ثبت نام خود را در این آزمون انجام داده اند، با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور ارشد می بایست کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

این کارت که حاوی مشخصات متقاضی اعم از شماره داوطلبی و حوزه برگزاری کنکور است، به طور معمول چند روز قبل از تاریخ اجرای آزمون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. به همراه داشتن کارت شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی و همچنین پرینت کارت آزمون، از الزامات ورود به جلسه می باشد.

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

جزئیات و زمان بندی مربوط به برگزاری آزمون مذکور هر ساله در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1402 و اطلاعیه های منتشر شده در سایت سازمان سنجش به اطلاع متقاضیان می رسد. با توجه به برگزاری این آزمون در تاریخ 11 و 12 اسفند ماه 1401 طبق روال هر ساله انتظار می رود که 2 تا 3 روز قبل از برگزاری آزمون، لینک دریافت این کارت بر روی سایت ثبت نام کنکور ارشد فعال شود و داوطلبان بایستی در زمان تعیین شده نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

چنانچه شرکت کنندگان کارت مذکور را در روز اجرای کنکور به همراه نداشته باشند، از حضور آن ها در محل برگزاری ممانعت به عمل می آید. البته هنوز زمان دقیقی برای این فرآیند اعلام نشده است و شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد از آخرین اخبار منتشر شده در این زمینه اطلاع کسب نمایید.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

متقاضیانی که ثبت نام کنکور ارشد سراسری و آزاد خود را انجام داده اند، می بایست در اولین فرصت پس از انتشار کارت ورود به جلسه آزمون، آن را دریافت کنند. با توجه به ادغام ثبت نام کنکور ارشد آزاد و سراسری، کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون هر دو دانشگاه مشترک می باشد و در یک تاریخ منتشر می شود. در ادامه مطلب، راهنمای تصویری دریافت این کارت را قرار داده ایم که می توانید با استفاده از آن، از کارت خود پرینت تهیه کنید.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 • مرحله اول دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد بر روی لینک “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” کلیک نمایید.

مرحله دوم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

 • در این صفحه کلید “ورود به سیستم” را بفشارید تا به صفحه دریافت کارت هدایت شوید.

مرحله سوم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

 • شما می توانید با انتخاب یکی از 2 روش های موجود در تصویر و سپس فشردن “ورود به سیستم” کارت خود را مشاهده و سپس پرینت بگیرید.
 1. شماره پرونده 7 رقمی به همراه کد پیگیری ثبت نام
 2. شماره پروند، کد ملی و سال تولد

مرحله چهارم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

ویرایش معدل در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

ارائه اطلاعات درست در زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری و تکمیل مدارک، از اهمیت بالایی برخوردار است و چنانچه در مراحل بعدی آزمون مغایرت آن با اطلاعات واقعی داوطلب مشخص گردد، از ادامه فرآیندحذف شده و طبق مقررات با وی برخورد خواهد شد.

یکی از اطلاعاتی که باید به درستی اعلام شود، معدل مقطع کارشناسی می باشد و به دلیل اهمیت این موضوع سازمان سنجش فرصتی را برای داوطلبان فراهم آورده تا بتوانند ویرایش اطلاعات ثبت نامی ارشد و معدل خود را در زمان دریافت کارت شرکت در آزمون انجام دهند.

رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

بر روی کارت ورود به جلسه، اطلاعات هویتی و تحصیلی و همچنین آدرس محل برگزاری آزمون درج شده است. داوطلبان باید در هنگام دریافت کارت دقت کنند که مندرجات آن با اطلاعات حقیقی آن ها مغایرت نداشته باشد. چنانچه متوجه وجود اشکالی در عکس داوطلبی خود یا یکی از اطلاعات ثبت نامی شدید، می بایست نسبت به رفع آن اقدام نمایید. متقاضیان جهت رفع مشکل احتمالی در کارت ورود به جلسه خود می توانند به دو صورت عمل کنند.

 1. مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات در سایت سازمان سنجش
 2. پیگیری از طریق باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه ارشد

البته هنوز فایل های مربوط به سال 1402 منتشر نشده است اما به محض انتشار، لینک های موجود در جدول زیر فعال خواهد شد.

محل برگزاری و آدرس باجه های رفع نقص کنکور کارشناسی ارشد 1402
شهرستان های محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

(به محض انتشار لینک فوق فعال خواهد شد.)

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

(به محض انتشار لینک فوق فعال خواهد شد.)

نکات مربوط به رفع نواقص کارت

 1. اگر در کارت ورود به جلسه شما مغایرتی در بندهای نام خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، معدل کاردانی و کارشناسی، تاریخ و موسسه فارغ التحصیلی هر دو مقطع مذکور وجود داشت، برای اصلاح آن حداکثر تا روز قبل از آزمون باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و از طریق لینک مربوطه اصلاحات مورد نظر را اعمال کنید.
 2. هیچگونه تقاضایی در خصوص تغییر کد و نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون پذیرفته نمی شود.
 3. اگر در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه متوجه مغایرتی در سهمیه ثبت نامی خود شدید، برای اعلام اشتباه رخ داده به سایت سازمان سنجش، قسمت ویرایش اطلاعات مراجعه و نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید تا در صورت تایید ارگان مربوطه، سهمیه مورد نظر برای شما اعمال گردد.
 4. آن دسته از داوطلبانی که در مرحله اول ثبت نام، متقاضی استفاده از سهمیه بوده اند اما سهمیه آن ها مورد تایید ارگان مربوطه قرار نگرفته است، بعد از ویرایش اطلاعات، باید برای بررسی و مشخص شدن وضعیت خود تا تاریخ دو روز بعد از برگزاری آزمون به ارگان ذیربط مراجعه کنند. لازم به ذکر است که فقط در صورت تایید مراجع مربوطه، سهمیه درخواستی اعمال می شود در غیر این صورت گزینش داوطلب به صورت سهمیه آزاد انجام گرفته و اعتراض نسبت به این موضوع قابل قبول نمی باشد.
 5. اگر کارت ورود به جلسه شما فاقد عکس است یا این که عکس روی آن دارای مشکلاتی از قبیل فاقد مهر بودن، عدم وضوح تصویر و… می باشد، باید با در دست داشتن 2 قطعه عکس 4 * 3، کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه های رفع نقص استان خود مراجعه نمایید.

سوالات متداول

1- کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402 چه زمانی منتشر می شود؟

هنوز زمان دقیقی بدین منظور اعلام نشده است اما معمولا 2 تا 3 روز پیش از زمان برگزاری آزمون، کارت مربوطه منتشر خواهد شد.

2- کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

این کارت را می توان به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org دریافت نمود.

3- در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402 کدام یک از اطلاعات ثبت نامی را می توان ویرایش نمود؟

متقاضیان در این زمان می توانند نسبت به ویرایش معدل دوره کارشناسی خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۴ نظر

 1. سلام خواهش میکنم جواب بدید
  من ویرایش سهمیه و معدل انجام دادم ولی روی کارت ورود به جلسه تغییری ایجاد نشد. من چیکار کنم ،

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به سنوات گذشته، اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه تغییر نخواهد کرد و صرفا تغییرات در سیستم اعمال می شود.

 2. دریافت کارت ورود به جلسه از سوم مرداد تا چند روز ادامه داره؟!

  • با سلام و درود، کارت ورود به جلسه آزمون مقطع کارشناسی ارشد از امروز تاریخ ۱۴۰۰/۵/۳ در سایت سنجش قرار داده شده است؛ از امروز تا قبل از برگزاری آزمون میتوانید با مراجعه به سایت سنجش کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد