تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

نحوه دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد 1400
کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در 6 گروه آزمایشی و در 131 کد رشته امتحانی برای تمامی دانشگاه های سراسری و آزاد در موعد مقرر انجام می گیرد. داوطلبانی که در موعد مقرر برای ثبت نام خود اقدام نموده اند با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد می بایست کارت ورود به جلسه دریافت نمایند. این کارت به طور معمول سه روز قبل از تاریخ اجرای آزمون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. به همراه داشتن پرینت کارت آزمون از الزامات ورود به جلسه می باشد به همین دلیل این مقاله را به اطلاع رسانی در زمینه زمان و نحوه دریافت کارت و نکاتی در این باره اختصاص داده ایم.

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد در مرداد ماه 1400 از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

جزئیات و زمان بندی مربوط به برگزاری کنکور ارشد هر ساله در اطلاعیه ها و دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ذکر شده و از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به اطلاع متقاضیان رسانده می شود. یکی از تاریخ هایی که آگاهی از آن برای شرکت در آزمون از اهمیت زیادی برخوردار است، زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون می باشد، زیرا چنانچه شرکت کنندگان به همراه داشتن و ارائه این کارت را فراموش کرده باشند، از حضور آن ها در محل برگزاری آزمون ممانعت خواهد شد.

همان طور که اشاره شد، کارت ورود به جلسه آزمون حدودا 3 روز قبل از زمان برگزاری آن منتشر می گردد، در نتیجه داوطلبان می توانند از روز یکشنبه مورخ 3 مرداد ماه 1400 با مراجعه به سامانه مذکور، نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایند.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

متقاضیانی که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری خود را انجام داده اند، می بایست در اولین فرصت پس از انتشار کارت ورود به جلسه آزمون، آن را دریافت کرده و به همراه یک کارت شناسایی در روز اجرای آزمون به مسئولین حوزه مربوطه ارائه دهند. با توجه به ادغام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد لازم به ذکر است کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون هر دو دانشگاه مشترک می باشد. مشاهده و دریافت این کارت مطابق با راهنمای تصویری زیر انجام می گیرد.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی تعبیه شده در سمت راست سایت

ورود به سایت

 • کلیک بر روی لینک “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (کارت ورود به جلسه آزمون)”

کلیک بر روی گزینه دریافت کارت

 • فشردن کلید بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

ورود به سیستم

 • ورود به بخش میزکار با استفاده از دو دسته اطلاعات زیر و دریافت کارت
 1. شماره پرونده + کد ملی + سال تولد
 2. شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام

ویرایش معدل در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

ارائه اطلاعات درست در زمان ثبت نام و تکمیل مدارک، از اهمیت بالایی برخوردار است و چنانچه در مراحل بعدی آزمون مغایرت آن با اطلاعات واقعی داوطلب مشخص گردد، از ادامه فرآیند آزمون حذف و طبق مقررات با داوطلب برخورد خواهد شد. یکی از اطلاعاتی که باید به درستی اعلام شود معدل مقطع کارشناسی می باشد . به دلیل اهمیت این موضوع سازمان سنجش فرصتی را برای داوطلبان فراهم آورده تا بتوانند در زمان دریافت کارت شرکت در آزمون، معدل خود را ویرایش نمایند.

بر همین اساس متقاضیانی که تا تاریخ 30 بهمن 99 فارغ التحصیل شده اند باید در این فرصت معدل فارغ التحصیلی خود را در سامانه وارد نمایند و همچنین شرکت کنندگانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 فارغ التحصیل می شوند می بایست میانگین نمرات خود تا تاریخ 30 بهمن ماه 99 را در سامانه درج نمایند.

رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

بر روی کارت ورود به جلسه، اطلاعات هویتی و تحصیلی و همچنین آدرس محل برگزاری آزمون درج شده است. داوطلبان باید در هنگام دریافت کارت دقت کنند که مندرجات آن با اطلاعات حقیقی آن ها مغایرت نداشته باشد. چنانچه متوجه وجود اشکالی در عکس داوطلبی خود یا یکی از اطلاعات ثبت نامی شدید، می بایست نسبت به رفع آن در بازه زمانی 4 الی 5 مرداد ماه 1400 اقدام نمایید. متقاضیان جهت رفع مشکل احتمالی در کارت ورود به جلسه خود می توانند به دو صورت زیر عمل کنند.

 1. مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات در سایت سازمان سنجش
 2. پیگیری از طریق باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها

نکات مربوط به رفع نواقص کارت

 1. اگر در کارت ورود به جلسه شما مغایرتی در بند های نام خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، معدل مقطع کاردانی، تاریخ و موسسه فارغ التحصیلی مقطع کاردانی، معدل مقطع کارشناسی، تاریخ و موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی وجود داشت برای اصلاح آن حداکثر تا روز قبل از آزمون به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و از طریق لینک مربوطه اصلاحات مدنظر را اعمال کنید.
 2. هیچگونه تقاضایی در خصوص تغییر کد و نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون پذیرفته نمی شود.
 3. اگر در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه متوجه مغایرتی در سهمیه ثبت نامی خود شدید، برای اعلام اشتباه رخ داده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور (قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید تا در صورت تایید ارگان مربوطه، سهمیه مورد نظر برای شما اعمال گردد.
 4. آن دسته از داوطلبانی که در مرحله اول ثبت نام، متقاضی استفاده از سهمیه بوده اند اما سهمیه آن ها مورد تایید ارگان مربوطه قرار نگرفته است، بعد از ویرایش اطلاعات، باید برای بررسی و مشخص شدن وضعیت خود تا تاریخ دو روز بعد از برگزاری آزمون به ارگان ذیربط مراجعه کنند. لازم به ذکر است که فقط در صورت تایید مراجع مربوطه، سهمیه درخواستی اعمال می شود در غیر این صورت گزینش داوطلب به صورت سهمیه آزاد انجام گرفته و اعتراض نسبت به این موضوع قابل قبول نمی باشد.
 5. اگر کارت ورود به جلسه شما فاقد عکس است یا این که عکس روی آن دارای مشکلاتی از قبیل فاقد مهر بودن، عدم وضوح تصویر و… می باشد باید با در دست داشتن 2 قطعه عکس 4 * 3، کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه های رفع نقص استان خود مراجعه نمایید.

بنابر آن چه گفتیم، شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد می توانند قسمتی از مشکلات موجود بر روی کارت ورود به جلسه آزمون را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و بخش دیگر را با مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد مرتفع نمایند. سپس در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400 در محل اجرای آن که بر روی کارت آزمون درج شده است، حضور یافته و در این رقابت شرکت کنند. جهت کسب اطلاع دقیق از تاریخ برگزاری کنکور ارشد می توانید بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی قابل دریافت می باشد؟

این کارت از تاریخ 3 مرداد ماه 1400 منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

2- آیا برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 نیاز به مراجعه حضوری داریم؟

خیر؛ این کارت را صرفا می توان به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمود.

3- در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 به صورت اینترنتی، کدام یک از اطلاعات ثبت نامی را می توان ویرایش نمود؟

متقاضیان در این زمان می توانند نسبت به ویرایش معدل دوره کارشناسی خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. دریافت کارت ورود به جلسه از سوم مرداد تا چند روز ادامه داره؟!

  • با سلام و درود، کارت ورود به جلسه آزمون مقطع کارشناسی ارشد از امروز تاریخ ۱۴۰۰/۵/۳ در سایت سنجش قرار داده شده است؛ از امروز تا قبل از برگزاری آزمون میتوانید با مراجعه به سایت سنجش کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد