یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98
کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارت ورود به جلسه کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری هر ساله در 5 گروه آزمایشی تجربی ، ریاضی فیزیک ، انسانی ، هنر و منحصرا زبان برگزار می شود. داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور یکی از این گروه های آزمایشی را دارند ، باید در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، برای ثبت نام اینترنتی اقدام کنند. داوطلبان پس از انجام ثبت نام کنکور سراسری در موعد مقرر بایستی در تیر ماه خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. لازم است گفته شود که متقاضیان باید چند روز قبل از شروع آزمون با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.ir نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند. همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی (کارت ملی) از الزامان حضور در جلسه آزمون می باشد.

داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند (یکی از رشته های نظری + یکی یا هر دو رشته های شناور) ، باید برای هر کدام از آن ها یک کارت ورود به جلسه جداگانه دریافت نمایند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98

زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد پنج شنبه و جمعه 13 و 14 تیر ماه 98 برگزار خواهد شد. طبق روال سال های گذشته آزمون سراسری گروه های آزمایشی علوم انسانی ، ریاضی فیزیک و هنر روز پنجشنبه در تاریخ 13 تیر ماه و آزمون سراسری گروه های آزمایشی علوم تجربی و زبان خارجی روز جمعه در تاریخ  14 تیر ماه انجام می شود. زمان انتشار و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری و آزاد  98 در تاریخ 98/04/03 انجام خواهد شد.

داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده اند ، نگران تداخل ساعت برگزاری آزمون های خود نباشند ، چرا که با برنامه ریزی های انجام شده توسط سازمان سنجش داوطلبان قادر به شرکت در یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه آزمایشی شناور می باشند. برای حضور در جلسه آزمون به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ، الزامی می باشد و بدون آن داوطلب حق ورود به محل برگزاری آزمون را نخواهد داشت. برای دریافت کارت ورود به جلسه باید به سایت sanjesh.org مراجعه نمود و با یکی از روش  های زیر پرینت کارت را دریافت کرد:

 1. وارد کردن شماره سریال شناسنامه + شماره شناسنامه
 2. وارد کردن شماره پرونده + شماره داوطلبی
 3. وارد کردن شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام + شماره شناسنامه
 4. وارد کردن شماره پرونده + کد ملی + سریال شناسنامه

نکاتی در رابطه با کارت ورود به جلسه

 • داوطلبانی که شماره پرونده یا سایر اطلاعاتی که برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ضروری می باشد را فراموش کرده اند ، لازم است که با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد شدن به سیستم پاسخگوئی ، مشکل خود را با ارسال درخواست به ثبت برسانند.
 • دریافت کارت ورود به جلسه به صورت اینترنتی و فقط از طریق سایت سنجش امکان پذیر است و روش دیگری برای دریافت کارت وجود ندارد.
 • همانطور که می دانید در چند سال گذشته کنکور اختصاصی دانشگاه آزاد حذف شده است و این دانشگاه آزمون جداگانه ای برگزار نمی کند و برای همه دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد یک کنکور جامع و هماهنگ کشوری برگزار می شود. بنابراین برای کنکور 98 هر گروه آزمایشی ، فقط یک کارت ورود به جلسه منتشر می شود.

ویرایش و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ، امکان ویرایش و اصلاح برخی اطلاعات فراهم می شود که به شرح زیر می باشد:

امکان ویرایش و اصلاح چه مواردی از کارت ورود به جلسه امکان پذیر خواهد بود؟
داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند و نسبت به اطلاعات درج شده بر روی کارت (از جمله نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، شماره ملی و سال تولد ، نوع دیپلم و سال اخذ دیپلم ، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم ، نوع مدرک پیش دانشگاهی و سال اخذ آن ، کد دانش آموزی مدرک پیش دانشگاهی و محل اخذ آن) اعتراضی دارند، لازم است که به سازمان آموزش و پرورش محل دریافت مدرک تحصیلی خود مراجعه کنند و برای اصلاح این موارد اقدام نمایند.
داوطلبان در صورتی که پس از دریافت کارت شاهد مغایرتی در اطلاعات درح شده بر روی کارت از جمله جنسیت ، دین ، زبان خارجی امتحانی ، معلولیت و سهمیه بهیار شدند ، لازم است که با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر ، به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها برای اصلاح این اطلاعات اقدام نمایند. (آدرس باجه های رفع نقص مراکز استان ها ، همزمان با انتشار کارت بر روی سایت سنجش قرار می گیرد)
داوطلبانی که دارای سهمیه بنیاد شهید ، ایثارگران ، سهمیه بسیج فعال و … می باشند و در زمان ثبت نام کنکور سراسری ، این سهمیه ها را اعمال ننموده اند ، لازم است که در زمان انتشار کارت ورود به جلسه به ارگان های زیربط مراجعه نمایند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوطه، سهمیه برای آنها اعمال شود.
اگر کارت ورود جلسه داوطلبان شامل مشکلاتی از جمله فاقد عکس بودن ، واضح نبودن عکس ، فاقد مهر بودن عکس و … می باشد باید به همراه دو قطعه عکس 4*3 و کارت شناسایی معتبر به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها مراجعه کنند و پیگیر اصلاح کارت خود باشند.
آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارت ورود به جلسه کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  سلام ببخشید منظور از زبان امتحانی توی کارت ورود به جلسه چیه؟

  • Avatar

   سلام دانش اموزان میتوانند در دروس عمومی کنکور زبانی غیراز زبان اینگلیسی را امتحان بدهند. برای مثال زبان آلمانی

 2. Avatar

  باسلام،درهنگام ثبت نام کنکورسراسری درقسمت درج کدایثارگری،ایابرنامه ثبت نام کد۱۲رقمی ایثارگری راتشخیص می دهدیاهرعددی که۱۲رقم است میتوانیم واردکنیم.باتشکر

دریافت مشاوره