تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401

 دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401
کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401

یکی از مهم ترین ملزومات شرکت در کنکور سراسری 1401، به همراه داشتن کارت ورود به جلسه است که برای تمامی داوطلبان در کلیه گروه های آزمایشی پنج گانه صادر می گردد و این افراد می توانند در زمان مشخص شده، جهت دریافت آن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و با درج اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور اقدام نمایند.

بر روی این کارت، اطلاعات فردی، شماره داوطلبی، نوع سهمیه، زمان و مکان انعقاد آزمون سراسری، نوع معلولیت، زبان خارجی و دین متقاضی درج می گردد و داشتن آن به همراه یک مدرک شناسایی معتبر مانند کارت ملی و شناسنامه عکس دار، برای ورود به محل برگزاری آزمون و شرکت در این تورنمنت سرنوشت ساز الزامی است. توجه داشته باشید که کلیه اخبار مرتبط با زمان و نحوه دریافت کار ورود به جلسه آزمون سراسری را می توانید از طریق اطلاعیه های منتشر شده بر روی پایگاه اینترنتی sanjesh.org و همین مطلب پیگیری نمایید.

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401، معمولا دو الی سه روز پیش از برگزاری آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401

با استناد به سنوات گذشته می توان این گونه اذعان نمود که چند روز قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری شاهد انتشار کارت ورود به جلسه از طریق سایت ثبت نام کنکور سراسری خواهیم بود و داوطلبان می توانند با ورود به پورتال شخصی خود در سایت سنجش نسبت به دریافت فایل کارت موردنظر و پرینت آن اقدام نمایند. کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 از روز یکشنبه مورخ 5 تیر ماه قابل دریافت می باشد. شما نیز برای اطلاع از آخرین اخبار اعلام شده پیرامون این موضوع، می توانید در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره عضو شوید.

از چه طریقی می توان کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 را دریافت نمود؟

پس از اعلام زمان دقیق دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری، کلیه متقاضیان می بایست در بازه زمانی مشخص شده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، کارت خود را دریافت نمایند که چگونگی انجام این فرایند در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منو سمت راست صفحه، آیکون “سراسری” را انتخاب نمایید.مرحله اول دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

 

 • پس از ورود به صفحه جدید، بر روی لینک فعال “کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1401” کلیک کنید.مرحله دوم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

 

 • سپس در صفحه ای مطابق تصویر زیر، با 4 روش برای مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه خود مواجه خواهید شد.
 1. وارد کردن شماره سریال شناسنامه + شماره شناسنامه
 2. درج شماره پرونده + شماره داوطلبی
 3. ثبت کردن شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام + شماره شناسنامه
 4. وارد نمودن شماره پرونده + کد ملی + سریال شناسنامه

پس از درج یک دسته از اطلاعات فوق در کادرهای مربوطه، کلید “مشاهده کارت” را بفشارید.

مرحله سوم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

 

 • اکنون کارت ورود به جلسه آزمون سراسری شما برایتان نمایان خواهد شد که لازم است، ابتدا مندرجات آن را به دقت با مشخصات خود تطبیق دهید و سپس آن را چاپ نمایید.

 

تذکر 1: داوطلبانی که شماره پرونده یا سایر اطلاعات ثبت نامی لازم برای دریافت کارت ورود به جلسه خود را فراموش یا مفقود کرده اند، می توانند از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، نسبت به بازیابی این موارد اقدام نمایند.

تذکر 2: کارت ورد به جلسه کنکور سراسری و دانشگاه آزاد مشترک می باشد اما متقاضیان برای شرکت در کنکور هر یک از گروه های آزمایشی می بایست کارت جداگانه ای به همراه داشته باشند. به این معنا که اگر شما، قصد شرکت در کنکور یک گروه آزمایشی اصلی (تجربی، ریاضی و انسانی) و یک گروه شناور (هنر و زبان) را دارید، می بایست برای هر کدام از این موارد، کارت ورود به جلسه مجزا تهیه نمایید و آن را در روز انعقاد آزمون با خود به همراه داشته باشید.

تذکر 3: به علت شیوع بیماری کرونا و به منظور رعایت حداکثر پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از گسترش هرچه بیشتر این ویروس، به همراه داشتن فرم تکمیل شده خودارزیابی بیماری کویید 19 بر سر جلسه کنکور سراسری 1401 الزامی خواهد بود و متقاضیان می بایست با مراجعه به پایگاه اینترنتی salamat.gov.ir نسبت به تکمیل فرم مربوطه و چاپ یک نسخه از آن اقدام نمایند.

ویرایش و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور در بازه های زمانی مختلفی از جمله مهلت ثبت نام کنکور سراسری، تمدید مهلت ثبت نام کنکور و زمان دریافت کارت ورود به جلسه وجود خواهد داشت و افرادی که به هر دلیلی، به صحت اطلاعات درج شده خود در حین نام نویسی اینترنتی شک دارند، می توانند با توجه به نوع ویرایش مربوطه از طریق سایت سازمان سنجش یا مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور، اقدام به اصلاح این رویه نمایند.

از آن جا که صحت و سقم اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه آزمون سراسری بسیار مهم است و این امکان وجود دارد که به دلیل درج اشتباه مشخصات داوطلب بر روی این کارت، از حضور وی بر سر جلسه کنکور ممانعت به عمل آید، در نتیجه توصیه می شود که اگر در حین دریافت کارت خود، متوجه حضور برخی اطلاعات اشتباه بر روی آن شدید، با استناد به مفاد جدول زیر نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام نمایید.

زمان و نحوه ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401
زمان ویرایش گروه های آزمایشی  نحوه ویرایش اطلاعات قابل ویرایش
گروه آزمایشی هنر : 7 تیر ماه 1401

 

گروه آزمایشی ریاضی و علوم انسانی: 7 و 8 تیر ماه 1401

 

گروه آزمایشی علوم تجربی: 8 و 9 تیر ماه 1401

 

گروه آزمایشی زبان خارجه: 9 و 10 تیر ماه 1401

 

 

مراجعه به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری
 1. وجود مغایرت در اطلاعات مربوط به جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و بهیاری
 2. وجود اشکالاتی از قبیل فاقد مهر یا عکس بودن کارت ورود به جلسه، واضح نبودن عکس داوطلب، درج عکسی به جز عکس شخص داوطلب
 3. ناخوانا بودن عددی یا حروفی شماره درج شده داوطلب بر روی کارت ورود به جلسه
 4. آن‌ دسته‌ از داوطلبانی که‌ یکی از بندهای معلولیت تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌ را علامت گذاری نموده‌ و پس از استعلام از سازمان بهزیستی کل کشور، معلولیت ایشان مورد تایید قرار نگرفته است، لازم‌ است‌ تا با همراه داشتن گواهی معلولیت و کارت شناسایی خود در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش به نماینده این سازمان در باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه مراجعه کنند.
از روز ثبت نام تا زمان برگزاری آزمون سراسری 1401 مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور
 1. اشتباه در درج اطلاعاتی از جمله سری و سریال شناسنامه، محل تولد، محل اخذ مدرک قبل از دیپلم، محل اخذ دیپلم، وضعیت تحصیلی و اشتغال، سهمیه

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 اقدام نمود؟

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از روز یکشنبه مورخ 5 تیر ماه قابل در یافت خواهد بود.

2- از چه طریقی می توان کارت ورود به جلسه آزمون سراسری را مشاهده و چاپ نمود؟

دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org امکان پذیر می باشد.

3- در صورت مفقود شدن یا فراموشی اطلاعات ثبت نامی کنکور سراسری، چگونه می توان به منظور دریافت کارت ورود به جلسه، وارد پورتال شخصی در سایت سازمان سنجش شد؟

در این وضعیت، می توان از طریق ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به بازیابی اطلاعات مربوطه اقدام نمود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. تغییر رشته هنگام دریافت کارت ممکنه؟

 2. سلام ببخشید منظور از زبان امتحانی توی کارت ورود به جلسه چیه؟

  • سلام دانش اموزان میتوانند در دروس عمومی کنکور زبانی غیراز زبان اینگلیسی را امتحان بدهند. برای مثال زبان آلمانی

 3. باسلام،درهنگام ثبت نام کنکورسراسری درقسمت درج کدایثارگری،ایابرنامه ثبت نام کد۱۲رقمی ایثارگری راتشخیص می دهدیاهرعددی که۱۲رقم است میتوانیم واردکنیم.باتشکر

دریافت مشاوره پیج کنکور