سه شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400
کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری هر ساله در 5 گروه آزمایشی تجربی، ریاضی فیزیک، انسانی، هنر و منحصرا زبان برگزار می شود. داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور یکی از این گروه های آزمایشی را دارند، باید در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، برای ثبت نام اینترنتی اقدام کنند. داوطلبان پس از انجام ثبت نام کنکور سراسری در موعد مقرر بایستی در مرداد ماه خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. لازم است گفته شود که متقاضیان باید چند روز قبل از شروع آزمون با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند. همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی (کارت ملی) از الزامات حضور در جلسه آزمون می باشد.

داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند (یک رشته نظری و یک یا دو رشته شناور)، باید برای هر کدام از آن ها یک کارت ورود به جلسه جداگانه دریافت نمایند.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 29 مرداد ماه تا 1 شهریور 99 برگزار خواهد شد. آزمون سراسری گروه های آزمایشی علوم انسانی و ریاضی فیزیک در تاریخ 30 مرداد ماه، گروه آزمایشی هنر در 29 مرداد ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی در تاریخ 31 مرداد ماه و آزمون سراسری گروه زبان خارجی در تاریخ 1 شهریور ماه انجام می شود.

از این رو داوطلبان می توانند چند روز قبل از موعد برگزاری آزمون، از 28 تا 29 مرداد ماه، نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایند.

داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده اند، نگران تداخل ساعت برگزاری آزمون های خود نباشند، چرا که با برنامه ریزی های انجام شده توسط سازمان سنجش داوطلبان قادر به شرکت در یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه آزمایشی شناور می باشند. برای حضور در جلسه آزمون به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه کنکور سراسری، الزامی می باشد و بدون آن داوطلب حق ورود به محل برگزاری آزمون را نخواهد داشت.تمامی داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه ملزم به طی کردن مراحل زیر می باشند.

مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” از منوی سمت راست

مرحله اول دریافت کارت ورود به جلسه کنکورسراسری

با ورود به صفحه جدید بر روی عبارت “کارت شرکت در آزمون سراسری” کلیک نمایید.

مرحله اول دریافت کارت کنکور

با یکی از روش های زیر می توانید کارت خود را مشاهده و دریافت نمایید.

 1. وارد کردن شماره سریال شناسنامه + شماره شناسنامه
 2. وارد کردن شماره پرونده + شماره داوطلبی
 3. وارد کردن شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام + شماره شناسنامه
 4. وارد کردن شماره پرونده + کد ملی + سریال شناسنامه

مرحله دوم دریافت کارت کنکور

با ورود به صفحه جدید کارت ورود به جلسه آزمون خود را (مشابه کارت زیر) دریافت کرده و مندرجات آن را با مشخصات خود تطبیق دهید.

کارت ورود به جلسه کنکور

نکاتی در رابطه با کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

 • داوطلبانی که شماره پرونده یا سایر اطلاعاتی که برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ضروری می باشد را فراموش کرده اند، لازم است که با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد شدن به سیستم پاسخگویی، مشکل خود را با ارسال درخواست به ثبت برسانند.
 • دریافت کارت ورود به جلسه به صورت اینترنتی و فقط از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است و روش دیگری برای دریافت کارت وجود ندارد.
 • همانطور که می دانید در چند سال گذشته کنکور اختصاصی دانشگاه آزاد حذف شده است و این دانشگاه آزمون جداگانه ای برگزار نمی کند و برای همه دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد یک کنکور جامع و هماهنگ کشوری برگزار می شود. بنابراین برای کنکور 99 هر گروه آزمایشی، تنها یک کارت ورود به جلسه منتشر می شود.

ویرایش و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری، امکان ویرایش و اصلاح برخی اطلاعات فراهم می شود که به شرح زیر می باشد:

داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند و نسبت به اطلاعات درج شده بر روی کارت (از جمله نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، شماره ملی و سال تولد، نوع دیپلم و سال اخذ دیپلم، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، نوع مدرک پیش دانشگاهی و سال اخذ آن، کد دانش آموزی مدرک پیش دانشگاهی و محل اخذ آن) اعتراضی دارند، لازم است که به سازمان آموزش و پرورش محل دریافت مدرک تحصیلی خود مراجعه کنند و برای اصلاح این موارد اقدام نمایند.

داوطلبان در صورتی که پس از دریافت کارت شاهد مغایرتی در اطلاعات درح شده بر روی کارت از جمله جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و سهمیه بهیار شدند، لازم است که با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر، به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها برای اصلاح این اطلاعات اقدام نمایند. (آدرس باجه های رفع نقص مراکز استان ها، همزمان با انتشار کارت بر روی سایت سنجش قرار می گیرد)

داوطلبانی که دارای سهمیه بنیاد شهید، ایثارگران، سهمیه بسیج فعال و … می باشند و در زمان ثبت نام کنکور سراسری، این سهمیه ها را اعمال ننموده اند، لازم است که در زمان انتشار کارت ورود به جلسه به ارگان های زیربط مراجعه نمایند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوطه، سهمیه برای آنها اعمال شود.

اگر کارت ورود جلسه داوطلبان شامل مشکلاتی از جمله فاقد عکس بودن، واضح نبودن عکس، فاقد مهر بودن عکس و … می باشد باید به همراه دو قطعه عکس 4*3 و کارت شناسایی معتبر به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها مراجعه کنند و پیگیر اصلاح کارت خود باشند.

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99

(به محض انتشار لینک فوق فعال می شود.)

توجه داشته باشید چنانچه متقاضی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت ورود به جلسه خود نشود، لازم است با مراجعه به درگاه سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده و … اقدام نمایند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمایند.

لازم به ذکر است، داوطلبانی که در 2 یا 3 گروه آزمایشی شرکت کرده اند موظفند علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه آزمون گروه آزمایشی اصلی، نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم (گروه­ های آزمایشی هنر و زبان های خارجی) خود اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. Avatar

  تغییر رشته هنگام دریافت کارت ممکنه؟

 2. Avatar

  سلام ببخشید منظور از زبان امتحانی توی کارت ورود به جلسه چیه؟

  • Avatar

   سلام دانش اموزان میتوانند در دروس عمومی کنکور زبانی غیراز زبان اینگلیسی را امتحان بدهند. برای مثال زبان آلمانی

 3. Avatar

  باسلام،درهنگام ثبت نام کنکورسراسری درقسمت درج کدایثارگری،ایابرنامه ثبت نام کد۱۲رقمی ایثارگری راتشخیص می دهدیاهرعددی که۱۲رقم است میتوانیم واردکنیم.باتشکر

  • Avatar

   سلام. در صورت اشتباه وارد کردن کد دوازده رقمی سهمیه خود با خطا مواجه خواهید شد و هر کدی را نمیتوانید وارد کنید.

دریافت مشاوره