تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

زمان انتشار کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400
کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دکتری وزارت بهداشت هر ساله با هدف تامین نیروی انسانی متعهد و کارآمد در رشته های دندانپزشکی ، بهداشت و تخصصی ، علوم پایه پزشکی و دارو سازی برگزار می گردد.

برگزاری این آزمون توسط سازمان سنجش و آموزش پزشکی و طی دو مرحله کتبی و مصاحبه علمی صورت می گیرد. همزمان با اعلام نتایج اولیه ، داوطلبانی که تراز علمی قابل قبولی را کسب کرده اند ، می توانند لیست دانشگاه های مصاحبه خود را مشاهده و انتخاب رشته نمایند. داوطلبان که در مرحله اول موفق به کسب حد نصاب نمره شده باشند به تعداد دو برابر ظرفیت ، جهت آزمون شفاهی دعوت می شوند و پس از زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری وزارت بهداشت داوطلبان از دانشگاه محل پذیرش خود آگاه می شوند.

پس از نتایج نهایی دکتری وزارت بهداشت 99 ، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه علمی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

داوطلبان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی ، کارنامه علمی خود را دریافت نمایند.

زمان انتشار کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

کارنامه علمی تمامی داوطلبان شرکت در آزمون دکتری وزارت بهداشت اعم از کسانی که موفق به کسب حدنصاب نمره و دعوت به مصاحبه شده اند و هم چنین افرادی که مجاز به انتخاب رشته نشده اند ، پس از اعلام نتایج نهایی در سایت www.sanjeshp.ir قرار می گیرد.

سال گذشته این آزمون در تاریخ 30 و 31 خرداد ماه برگزار شد و نتایج نهایی آن هفته پایانی شهریور منتشر شد. هنوز زمان اعلام نتایج نهایی دکتری وزارت بهداشت 99 از سوی سازمان سنجش آموزش پزشکی مشخص نشده است و در صورت اعلام آن ، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه مشاهده کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

همانطور که اشاره شد کارنامه علمی داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی ، از طریق سایت www.sanjeshp.ir قابل مشاهده می باشد.

این کارنامه برای شرکت کنندگانی که در آزمون موفق نشده اند حاوی اطلاعاتی از جمله نمره خام درس به درصد ، نمره کل (تراز) به درصد ، نمره آزمون کتبی ، نمره آخرین فرد دعوت شده به مصاحبه ، رتبه در سهمیه و رتبه در کل می باشد و برای داوطلبان پذیرفته شده علاوه بر موارد فوق شامل نمره مصاحبه ، نمره نهایی ، رتبه داوطلب و هم چنین آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد در هر انتخاب می باشد.

مراحل دریافت کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت به ترتیب زیر می باشند.

  • ابتدا وارد سایت www.sanjeshp.ir شوید و عبارت “دکتری تخصصی Ph.D” را انتخاب نمایید.

مرحله اول مشاهده کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت

  • در این صفحه بر روی گزینه “کارنامه علمی” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت

  • در این بخش نیز با انتخاب “کارنامه علمی” وارد مرحله بعد می شوید.

مرحله سوم مشاهده کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت

  • کد ملی و شماره تماس خود را که درهنگام ثبت نام اعلام کرده اید را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و روی گزینه “جستجو” کلیک کنید. سپس یک پیامک حاوی رمز ورود تحت عنوان “یک بار رمز” برای شما ارسال می شود که با وارد کردن آن در سامانه می توانید کارنامه علمی خود را مشاهده و دریافت نمایید.

مرحله چهارم مشاهده کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت

نکاتی در خصوص پذیرش دکتری وزارت بهداشت 99

برای پذیرش در مقطع دکتری وزارت بهداشت علاوه بر نمره کتبی ، مصاحبه حضوری و همچنین سوابق علمی پژوهشی داوطلب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. نکات زیر در رابطه با پذیرش دانشجو در مقطع فوق ارائه شده است.

  • پذیرش و سنجش دانشجویان در مقاطع دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی به شرح زیر انجام می پذیرد:
شیوه پذیرش آزمون کتبی سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی تهیه طرح واره
دکتری تخصصی 50% 20% 30%
دکتری پژوهشی 30% 20% 30% 20%
  • از میان داوطلبانی که در آزمون کتبی حد نصاب نمره لازم را کسب کرده اند ، به تعداد دو برابر ظرفیت جهت مصاحبه حضوری دعوت می شوند.
  • حد نصاب نمره آزمون کتبی شامل 30 درصد نمره آزمون و 50 درصد میانگین نمره داوطلبان آن رشته با توجه به سهمیه داوطلب می باشد.

توجه داشته باشید که دعوت به مصاحبه به منزله پذیرش صد درصدی متقاضیان نمی باشد و همانطور که اشاره شد دعوت به مصاحبه دو برابر ظرفیت پذیرش انجام می پذیرد. هم چنین کسانی که به مصاحبه دعوت نشده اند، یا حد نصاب نمره کتبی را کسب نکرده اند یا در جمع دو برابر ظرفیت رشته قرار نگرفته اند ، می توانند شانس خود را در زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت نیز بیازمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره