تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / کارنامه نهایی کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

کارنامه نهایی کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

کارنامه نهایی کارشناسی ناپیوسته 1400
کارنامه نهایی کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه نهایی کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

نتایج قبولی داوطلبانی که در زمان مقرر به ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 پرداخته و در آزمون شرکت نمایند ، از سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می شود. معمولا نتایج نهایی این داوطلبان اواسط شهریور ماه منتشر شده و به موجب آن ، یک کارنامه نهایی برای هر داوطلب صادر می گردد تا امتیاز مکتسبه وی را در سایر انتخاب ها ، نشان دهد. این کارنامه تنها به منظور مشاهده وضعیت داوطلب در انتخاب های بعد از کد رشته قبولی اش می باشد و درصورت تمایل به تغییر اولویت ، سازمان سنجش هیچ تعهدی نداشته و باید از طریق دانشگاه مبدا و مقصد ، پیگیری های لازم انجام شود.

کارنامه نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ، به فاصله چند روز پس از اعلام نتایج نهایی و از “سایت سازمان سنجش آموزش کشور” ، منتشر می شود.

زمان انتشار کارنامه نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی 99

کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ناپیوسته ، چند روز پس از اعلام نتایج کاردانی به کارشناسی 98 از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور ، منتشر می شود. کارنامه نهایی کاردانی به کارشناسی دوره گذشته ، در روز 16 شهریور ماه منتشر شد و پیش بینی می شود در سال آینده نیز در اواسط شهریور ماه ، در دسترس داوطلبان قرار گیرد. جهت اطلاع از زمان دقیق انتشار کارنامه نهایی یا نتایج آزمون ، می توانید در کانال تلگرام کنکور عضو شده و به محض انتشار به سایت مربوطه مراجعه نمایید.

کارنامه نهایی داوطلب ، شامل اطلاعات فردی و تحصیلی داوطلب بوده و در ادامه آن ها ، اطلاعاتی مربوط به قبولی وی به چشم می خورد که در ادامه مطلب به صورت جزئی تر به توضیح آن خواهیم پرداخت.

سایت و نحوه دسترسی به کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ناپیوسته 99

همان طور که گفته شد ، کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ناپیوسته ، به صورت اینترنتی و از همان سایت ثبت نام کاردانی به کارشناسی قابل دریافت می باشد. سایت ثبت نام نیز ، “سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور” به نشانی sanjesh.org می باشد. اما نحوه مشاهده و دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ناپیوسته به چه صورت است؟ در ادامه به صورت گام به گام و تصویری ، راهنمای دسترسی به کارنامه را مشاهده خواهید کرد.

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید.
 • از منوی سمت راست ، گزینه “کاردانی به کارشناسی” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم کارنامه نهایی

 • از بین لینک های فعال موجود در صفحه باز شده ، بر روی لینک “کارنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی” کلیک نمایید.

مرحله سوم کارنامه نهایی

 • در صفحه ای که برای شما نمایان می شود ، باید اطلاعات خواسته شده را در یکی از سامانه ها وارد کرده و با کلیک بر روی دکمه “جستجو” می توانید وارد صفحه ای شوید که کارنامه نهایی شما در آن قرار دارد.

مرحله چهارم کارنامه نهایی

توضیح مندرجات کارنامه نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی

ممکن است برخی از بخش های کارنامه سبز آزمون کاردانی به کارشناسی ، برای داوطلبان آن ، نامفهوم بوده و به هر دلیلی سوالاتی ذهنشان را درگیر کند. به همین خاطر قصد داریم از روی تصویر این کارنامه ، به توضیح جزئی تمام بخش های آن بپردازیم.

 

توضیح مندرجات کارنامه نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی

مطابق تصویر فوق ، کارنامه نهایی شامل سه قسمت «الف» ، «ب» و «ج» می باشد که هر کدام حاوی گروهی از اطلاعات است.

قسمت «الف» ، دارای 3 جدول مجزا می باشد که در جدول اول ، اطلاعاتی از قبیل شماره پرونده ، شماره داوطلبی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، سال تولد ، دین و زبان خارجی امتحانی به چشم می خورد. اما در پایین این اطلاعات ، جدولی مربوط به رشته تحصیلی و امتحانی داوطلب ، به همراه عکس پرسنلی او را مشاهده می کنیم. اطلاعات این جدول نیز عبارتند از:

 • کد رشته تحصیلی
 • عنوان رشته تحصیلی
 • کد رشته امتحانی
 • عنوان رشته امتحانی

جدول سوم ، شامل ستون هایی با عناوین زیر می باشد.

 • سهمیه
 • سال و ماه اخذ مدرک
 • وضعیت اشتغال
 • استان اشتغال
 • استان بومی

تا این قسمت کارنامه ، مربوط به اطلاعاتی می باشد که داوطلب هنگام حین انجام فرآیند ثبت نام وارد نموده است. اما یک کادر دیگر در ادامه آن ها و قبل از قسمت «ب» مشاهده می شود که بیانگر رشته قبولی داوطلب و سهمیه ای می باشد که برای قبولی استفاده شده است.

قسمت «ب» ، حاوی اطلاعات دروس ، درصد ها و ترازی است که داوطلب موفق به کسب آن ها شده است. همان گونه که در تصویر هم مشاهده می کنید ، این بخش شامل دو جدول در سمت راست و چپ می باشد. جدول سمت راست شامل عناوین دروس و نمره خام آن ها است که به صورت درصدی نشان داده می شود. جدول سمت چپ هم بیانگر تراز داوطلب در گرایش های مختلف می باشد.

قسمت «ج» ، که بخش پایانی کارنامه نهایی است ، حاوی اطلاعاتی پیرامون وضعیت داوطلب در کد رشته های انتخابی است که پس از عنوان رشته قبولی وی قرار داشته اند. این اطلاعات به صورت زیر می باشند.

 • ترتیب علاقه: این ستون ، کد رشته هایی که داوطلب هنگام انتخاب رشته ، به ثبت رسانده باشد را به همان ترتیب ، نشان می دهد.
 • کد رشته انتخابی: همان طور که مشخص است ، رشته های انتخابی داوطلب می باشند.
 • رتبه داوطلب: این ستون ، رتبه داوطلب را در هر یک از انتخاب هایش ، بیان می کند.
 • آخرین رتبه قبولی: این ستون ، رتبه آخرین فردی که در هر کد رشته انتخابی ، مورد قبول واقع شده است را مشخص می نماید.
 • نتیجه: ستون آخر که به عنوان نتیجه در نظر گرفته شده است ، می تواند حاوی چندین مقدار باشد. در تصویر فوق ، شاهد علامت * در سطر اول ، که نشان دهنده کد رشته قبولی داوطلب است ، می باشیم. اما این ستون می تواند حاوی اعداد از «1» تا «8» نیز باشد که هر کدام بیانگر یک وضعیت مشخصی هستند.

عدد «1» نشان دهنده این است که داوطلب شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی و اطلاعیه های مربوط به این آزمون را ندارد.

عدد «2» به معنی عدم کسب حداقل نمره علمی لازم در سهمیه مورد نظر بوده و رتبه ای که درج شده است ، همان رتبه در سهمیه آزاد می باشد.

عدد «3» بیانگر قرار داشتن نام داوطلب ، در میان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت مراحل مصاحبه می باشد.

عدد «4» نشان می دهد که داوطلب حداقل نمره قبولی را کسب کرده و هیچ داوطلب دیگری در این کد رشته ، پذیرفته نشده است.

عدد «5» یعنی داوطلب ، حدنصاب نمره علمی لازم در کد رشته مربوطه را دارا نمی باشد.

عدد «6» نشان دهنده عدم تایید در مصاحبه فنی یا تخصصی است.

عدد «7» به منزله غیبت داوطلب در مصاحبه می باشد.

عدد «8» به معنی معرفی داوطلب به مصاحبه بوده و این که هماهنگی های لازم ، از طریق دانشگاه یا موسسه مربوطه برای برگزاری جلسه مصاحبه ، انجام می شود.

در نهایت لازم می دانیم بار دیگر تکرار کنیم که صدور کارنامه سبز کاردانی به کارشناسی ، از سایت رسمی سازمان سنجش ، به معنی مجوز تغییر اولویت از سوی این سازمان نبوده اما اگر داوطلبی تمایل به این کار داشته باشد ، می بایست پیگیری های لازم را از طریق دانشگاه مبدأ و مقصد ، انجام دهد. بنابراین توصیه می شود با فشردن دکمه “پرینت کارنامه” که در پایین صفحه کارنامه وجود دارد ، یک نسخه چاپ شده از آن را تهیه کرده و نزد خود حفظ کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه نهایی کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره