تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / آزمون سلامت روان همگام

آزمون سلامت روان همگام

آزمون سلامت روان سامانه همگام
آزمون سلامت روان همگام

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون سلامت روان همگام با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پورتال همگام جامع ترین سامانه ی ملی مدارس در سطح کشور است که تحت نظر سازمان آموزش و پرورش، جهت یکپارچه سازی کلیه ی سامانه های مرتبط و ارتقای سطح دسترسی به اطلاعات برای کلیه ی کاربران در تمامی سطوح راه اندازی شده است، به طوری که نیاز به تخصص خاصی نداشته و هر شخصی با هر درجه از توانایی می تواند از آن استفاده کند.

سامانه همگام، علاوه بر کارآمد بودنش در ارائه خدمات تحصیلی از جمله امکان مشاهده برنامه تحصیلی و یا کارنامه توسط دانش آموزان، دارای بخش های حائز اهمیت و قابل توجهی چون آزمون سلامت روان است. به گفته ی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌ و پرورش، آزمون سلامت روان از دو سال پیش برای شناخت همه جانبه‌ ی دانش‌آموزان در ابعاد علمی، جسمانی، روانی و رفتاری برگزار می شود.

آزمون سلامت روان همگام با هدف ارائه ی خدمات مشاوره ای به دانش آموزان، خانواده ها و مسئولان مدرسه و همین طور ارائه خدمات فردی به دانش آموزان، در پایه های هفتم، هشتم و نهم برگزار می شود. برای شرکت در آزمون سلامت روان، دانش آموز می بایست ابتدا وارد پورتال همگام به نشانی hamgam.medu.ir شود و سپس از خدمات موجود در سایت جهت شرکت در آزمون سلامت روان بهره مند شود.

آزمون سلامت روان برای شناخت همه جانبه‌ ی دانش‌آموزان در ابعاد علمی، جسمانی، روانی و رفتاری اجرا می شود.

آزمون سلامت روان همگام چیست؟

آزمون سلامت روان یکی از بخش های همگام است که توسط سازمان آموزش و پرورش طراحی شده و به جهت کاهش آسیب های اجتماعی دربرگیرنده دانش آموزان برگزار می گردد. اجرای آزمون سلامت روان همگام براساس 11 محور اعم از هیجانات و عواطف در حوزه عزت نفس، نشاط و شادکامی، رفتارهای پرخطر، مشکلات شدید روانی، خودآگاهی، اوقات فراغت، نگرش به مدرسه، مسائل و مشکلات دانش‌‌آموزان، نحوه مقابله با استرس و فشار روانی، مشکلات اقتصادی و نهایتا حمایت خانوادگی برای دانش آموزان، از 2 سال پیش آغاز شده است.

هدف از اجرای آزمون سلامت روان

برخلاف اولویتی که برخی از خانواده ها برای آموزش در مدارس در نظر می گیرند، موضوعاتی که بیش از هر چیز در امر آموزش بسیار مورد توجه قرار می گیرند، عبارت اند از:

 • تربیت دینی اخلاقی
 • تربیت سیاسی و اجتماعی
 • تربیت زیستی و بدنی
 • تربیت هنری و زیبا شناختی
 • تربیت اقتصادی و حرفه ای
 • تربیت علمی و فناوری

که متاسفانه عموما در مدارس تنها به مورد آخر توجه می شود و به پنج مورد دیگر در حوزه تربیت آموزش و پرورش توجهی نمی شود و یا بسیار اندک و سطحی مورد عنایت قرار می گیرند.

با توجه به گفته ی مدیر کل آموزش و پرورش که از وجود 19/7 درصد رفتار پرخطر در بین دانش آموزان پسر در مقطع اول متوسطه و همچنین 19/6 درصد خشونت بالا در بین دانش آموزان دختران خبر داد، میزان شیوع آسیب های اجتماعی که دانش آموزان را در برمی گیرد، آمار نگران کننده ای است. از همین رو، آزمون سلامت روان همگام در 11 محور مذکور به جهت شناخت کامل دانش آموز با همراهی دفتر آسیب ‌های اجتماعی در راستای کاهش آسیب های از این دست برای دانش آموزان مقاطع هفتم و هشتم، نهم برگزار می شود. در واقع این دوره با این منظور اجرا می‌شود که اگر معلمان با دانش‌آموزی مواجه شدند که دارای استرس، افسردگی و رفتارهای پرخطر است، بدانند چگونه با او برخورد کنند.

نحوه ی شرکت در آزمون سلامت روان همگام

به طور کلی دانش آموزان برای شرکت در آزمون سلامت روان می بایست از طریقورود به سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.ir و به صورت الکترونیکی با استفاده از روش چت آنلاین عمل کنند و در کمال دقت و صحت به سوالات پاسخ دهند. برای شرکت در این آزمون، دانش آموزان می توانند گام به گام با مراحل گفته شده ی زیر پیش روند.

 1. دانش آموزان پایه هفتم، هشتم و نهم ابتدا می بایست به سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir مراجعه کنند.
 2. پس از کلیک بر روی قسمت ورود و ضمن وارد کردن کد ملی و رمز ورود به پورتال خود دسترسی پیدا کنند. لازم به ذکر است که دانش آموز باید رمز ورود به پورتال همگامش را با مراجعه به مدرسه ی محل تحصیل خود از مدیر مدرسه درخواست کند.
 3. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده جهت ورود به پروفایل شخصی (کلمه عبور و رمز ورورد)، دانش آموز باید در صفحه ی اصلی پورتال خود، بر روی گزینه ی “آزمون های مشاوره ای” کلیک کند.
 4.  حال از بخش داشبورد اصلی آزمون مشاوره ای همگام، گزینه ی “شرکت در آزمون خود ارزیابی” را انتخاب کرده و سپس وارد صفحه ی جدیدی شود.
 5. در صفحه ی جدید کاربر باید از بخش “مدیریت”، بر روی آیکون کتاب کلیک نماید.
 6. با کلیک بر روی آیکون کتاب، پنجره ی جدیدی تحت عنوان سرفصل های آزمون خودارزیابی سلامت رفتاری – اجتماعی ایجاد می شود که در آن دانش آموز سرفصل های هر 6 آزمون را می تواند مشاهده کند. شما دانش آموزان می بایست در هر شش آزمون مندرج در سایت شرکت کنید و به سوالات مربوط به هر آزمون پاسخ دهید.
 7. همچنین پس از انتخاب گزینه “جواب به سوالات” هر دفترچه و پس از اتمام پاسخگویی به سوالات مربوط به هر فصل، دکمه “ثبت موقت و بازگشت” را انتخاب نمایید و وارد آزمون بعدی شوید. توجه داشته باشید که پس ثبت موقت و بازگشت باید پیامی در قالب موفقیت مشاهده کنید، زیرا دریافت پیام موفقیت به منزله ی تائید و صحت روند انجام آزمون است.
 8. پس از اتمام پاسخگویی به تمام سوالات برای تغییر وضعیت از نهایی نشده به نهایی باید بر روی آیکون تیک کلیک نمایید.

آزمون سلامت روان از سری آزمون های مشاوره ای همگام می باشد و به دلیل اهمیت و تاثیر مستقیمی که در هدایت تحصیلی پایه نهم دارد بایستی دانش آموزان با دقت و توجه کافی اقدام به پاسخگویی به سوالات آزمون کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هر یک از مطالب نام برده شده بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون سلامت روان همگام با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره