خانه آزمون استخدامی ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

نام نویسی آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 99
ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

سازمان تامین اجتماعی ایران، قدیمی ترین و بزرگترین سازمان بیمه گر کشور می باشد که به صورت یک ارگان عمومی و غیر دولتی فعالیت می کند. این سازمان جهت تامین نیروی انسانی و ارتقا کیفیت خدمات رسانی خود در بخش بیمه ای و درمانی، از افراد واجد شرایط در عناوین شغلی مختلف دعوت به همکاری می نماید.

افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی از طریق آزمون کتبی، مصاحبه و طی گزینش در مراکز ملکی و مراکز تحت پوشش هولدینگ درمان، به صورت استخدام پیمانی و یا قراردادی می توانند وارد کار شوند. در این مقاله زمان، شرایط لازم و مراحل ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی سال 1401 ذکر شده است که در اختیار شما داوطلبان عزیز به شرح زیر قرار گرفته است.

داوطلبان در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که عنوان مقطع تحصیلی، رشته و یا گرایش رشته تحصیلی آنان بر اساس مقاطع و رشته های تحصیلی مندرج در آگهی سال 1401 باشد.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

وقت ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در هر سال متفاوت است و در بازه های زمانی مختلف انجام می پذیرد. کلیه متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده پس از مطالعه شرایط و ضوابط لازم و با فراهم نمودن مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی، نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام نمایند.

 مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی متمرکز سازمان تامین اجتماعی در سال 1401 در بازه زمانی 31 مرداد ماه لغایت 6 شهریور امکان پذیر می باشد. با توجه به اتمام بازه زمانی اولیه مهلت مجددی جهت نام نویسی تا روز دوشنبه مورخ 7 شهریور ماه در نظر گرفته شده است.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

آزمون استخدامی متمرکز سازمان تامین اجتماعی در سال 1401 توسط سازمان سنجش آموزش کشور و منحصرا به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی انجام می شود که مراحل نام نویسی به شرح زیر می باشد:

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی سمت راست صفحه بر روی ” سایر آزمون های استخدامی “ کلیک نمایید.

اولین مرحله ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی

 • پس از ورود به صفحه روبه رو بر روی منوی ” ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی سال 1401 “ ضربه بزنید.

دومین مرحله ثبت نام آزموناستخدامی تامین اجتماعی

 • در این مرحله جهت ثبت نام ابتدا بایستی هزینه را پرداخت کنید. برای انجام این فرآیند از منوی سمت راست صفحه روی ” خرید کارت اعتباری “ کلیک نمایید.

سومین مرحله ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی

 • در این مرحله برای پرداخت هزینه ابتدا بر روی آزمون مورد نظر کلیک نموده و سپس ” تایید و ادامه “ را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی

 • بعد از ورود به این صفحه اطلاعات خود را در کادر های خالی مورد نظر وارد نموده و سپس بر روی ” تایید و ادامه “ ضربه بزنید.

پنجمین مرحله ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 • بعد از رویت اطلاعات خود در صورت صحیح بودن اطلاعات بر روی منوی ” تایید و ادامه روند پرداخت “ فشار دهید.

ششمین مرحله ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی

 • به درگاه اینترنتی شبکه شتاب وارد شده و اطلاعات کارت مورد نظر را وارد نموده و پس از کلیک بر روی گزینه ” پرداخت “ کد رهگیری و شماره سریال کارت اعتباری را یادداشت نمایید.

هفتمین مرحله ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی

 • در این مرحله مجددا به صفحه اول باز گشته و بر روی ” تایید و گام بعدی “ ضربه بزنید.

 • شماره کارت سریال اعتباری خریداری شده و عبارت امنیتی نشان داده شده را در کادر های خالی درج و پس از کلیک بر روی ” ورود به سیستم “ در مراحل بعدی اطلاعات شخصی را وارد و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

نهمین مرحله ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی

در پایان مراحل نام نویسی، سامانه یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است آن را تا مرحله اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

برای همکاری با سازمان تامین اجتماعی، نیاز است که فرد شرایط لازم را داشته باشد که این ضوابط خود به دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. بهتر است داوطلب، قبل از ثبت نام در آزمون استخدامی متمرکز سازمان تامین اجتماعی، شرایط منتشر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مورد مطالعه قرار دهد. شرایط نام نویسی در این بخش مطابق با آخرین اطلاعیه شرکت در آزمون استخدامی این سازمان می باشد.

شرایط عمومی

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام
 • داشتن سلامت جسمی و روانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن سابقه محکومیت جزائی
 • داشتن حداقل 20 سال سن تمام
 • ارائه حداکثر سن برابر مفاد مندرج در شرایط اختصاصی استخدام
 • داشتن گواهی فراغت از تحصیل
 • داشتن گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم

نکته : داوطلب استخدام نباید از مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی سازمان تامین اجتماعی باشد. همچنین استخدام افراد محکوم در اجرای قانون رسیدگی به تخلفات اداری، آراء قانونی مراجع ذی صلاح به مجازات های اخراج، بازنشستگی، بازخرید خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی ممنوع است. ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه، آخرین روز ثبت نام و محاسبه سن، اولین روز ثبت نام می باشد.

شرایط اختصاصی

داوطلبان با اطلاع از مقاطع و رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی مندرج در دفترچه استخدامی سازمان تامین اجتماعی می توانند در صورت داشتن شرایط ذکر شده در آزمون مذکور شرکت کنند و باید توجه داشته باشند که این اطلاعات به صورت کامل و مشخص، در شرایط احراز مشاغل ذکر شده باشد. (اگر در شرایط احراز هر یک از مشاغل، رشته تحصیلی بدون گرایش ذکر شده باشد، صرفا رشته تحصیلی بدون گرایش ملاک عمل بوده است.)

شرایط سنی، مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان شرکت در این آزمون به شرح جدول زیر می باشند.

شرایط سنی و مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان 1401
مدرک تحصیلی سن
لیسانسحداکثر 30 سال
فوق لیسانس ( رشته بهداشتی و درمانی )حداکثر 35 سال
فوق لیسانس (سایر رشته ها)حداکثر 33 سال
دکتری تخصصی پزشکیحداکثر 40 سال 
 • مدرک تحصیلی معتبر که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
 • ارائه گواهی انجام خدمات قانونی و یا معافیت از آن در مورد فارغ التحصیلان بهداشتی و درمانی
 • مدرک تحصیلی داوطلبان صرفا بایستی بر اساس مقاطع و رشته های تحصیلی ذکر شده در دفترچه خواهد بود
 • میزان تعهد 5 ساله در صورت پذیرش در شهر مورد تقاضای آزمون
 • در صورت داشتن معافیت پزشکی و قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه و پس از تایید واحد طب کار مبنی بر توانایی انجا امور مربوط در عناوین شغلی مورد تقاضا

شرایط سنی داوطلبان آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

در رابطه با مدت خدمت افراد نام برده در متن ذیل، سنوات ارفاقی مندرج در قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان ایثارگر مورد تایید قرار بگیرد، با ارائه گواهی پرداخت حق بیمه (متناسب با مدت اشتغال به کار) به حداکثر شرط سنی آنها اضافه می گردد.

پس در صورت ارائه گواهی از مراجع ذی صلاح قبل از مرحله مصاحبه، شرط سنی هر مقطع تحصیلی قابل افزایش خواهد بود. لازم به ذکر است که مدارک تحصیلی باید مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، باشد.

قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام

 • مدت حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل (با توجه به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت) شامل قانون اصلاح حداکثر سن می شوند. 
 • به ازای تاهل به میزان 1سال و به ازای داشتن هر فرزند به میزان یک سال و حد اکثر تا 5 سال به سن افزوده خواهد شد. 
 • افراد خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان از کار افتاده کلی که قادر به کار نمی باشند.
 • مفقودالاثرها (فرزندان، همسر، پدر، مادر، برادر و خواهر) تا میزان 5 سال

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی 1401

متقاضیان جهت ثبت نام در آزمون استخدامی تامین اجتماعی ابتدا بایستی ضمن دانلود دفترچه آن را به صورت کامل مطالعه نموده و از جزئیات آن آگاهی کامل داشته باشند. از جمله موارد ذکر شده در دفترچه آزمون استخدامی تامین اجتماعی می توان به مدارک ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام، مراحل ثبت نام و … اشاره کرد، لذا داوطلبان جهت دانلود دفترچه می توانند یا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و یا بر روی لینک زیر کلیک و اقدام به دانلود دفترچه نمایند. لازم به ذکر است که در اصلاحیه شماره سوم دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی عبارت «صرفاً ایثارگرانی مجازند از سهمیه استخدامی 25% بهره مند شوند که وضعیت شغلی آنان در فرآیند ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی در سیستم سجایا “بیکار” ثبت شده باشد» حذف شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی 1401

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی 1401

( جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه سری اول دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی 1401

(حهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه سری دوم دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

(حهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

داوطلبان توجه نمایند که برای گرفتن بهترین نتیجه در این آزمون بایستی منابع آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی را به صورت کامل و با دقت به جزئیات ریز مطالعه نمایند.

هزینه ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی 1401

با توجه به این که ثبت نام در هر دوره از آزمون های استخدامی ملزم به پرداخت هزینه است، داوطلبان آزمون استخدامی تامین اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و در روند نام نویسی بایستی هزینه ای به مبلغ 140/000 هزار تومان را پرداخت نموده تا شماره سریال کارت اعتباری برای آنها صادر شود در غیر این صورت ثبت نام انجام پذیر نخواهد بود.

 

سوالات متداول

1- در کدام بازه زمانی می توان در آزمون استخدامی تامین اجتماعی ثبت نام نمود؟

ثبت نام در آزمون استخدامی تامین اجتماعی تا روز دوشنبه مورخ 7 شهریور ماه تمدید شده است.

2- افراد با چه سنی می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند؟

متقاضیان با حداقل سن 20 و حداکثر 40 سال می توانند در آزمون تامین اجتماعی ثبت نام کنند.

3- شرایط ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی شامل چه چیز هایی می باشد؟

شرکت کنندگان بایستی در زمان ثبت نام شرایط اختصاصی و عمومی ذکر شده در دفترچه ثبت نام را داشته باشند.

[

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۶ نظر

 1. سلام خوبین؟ رشته روانشناسی هم میتونه برا تامین اجتماعی شرکت کنه؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی سال ۱۴۰۱، در صورت داشتن مدرک فوق لیسانس رشته های روانشناسی بالینی یا روانشناسی عمومی، مجاز به ثبت نام خواهید بود.

 2. از کجا به دفترچش دسترسی داشته باشیم؟

 3. سلام وقتتون بخیر. این که نوشتین لیسانس و فوق دیپلم یعنی لیسانس هررشته ای میتونه تو این آزمون شرکت کنه و محدودیت نداره؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام آزمون تامین اجتماعی سال ۱۴۰۱، تمامی رشته های مجاز به ثبت نام نیستند و فقط از برخی رشته ها پذیرش انجام میشود.

دریافت مشاوره نمونه سوالات پلاسما