تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام نیروی هوایی ارتش 1400

استخدام نیروی هوایی ارتش 1400

استخدام نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران 1400
استخدام نیروی هوایی ارتش 1400

ارتش جمهوری اسلامی ایران، از بخش ها و سازمان های مختلفی تشکیل شده است که هر ساله به منظور تامین نیروی انسانی خود در بخش های نیروی دریایی ارتش، زمینی، هوایی و… از داوطلبانی که شرایط استخدام ارتش را دارا باشند، استخدام به عمل می آورد. از همین رو، نیروی هوایی ارتش نیز فرآیند جذب نیروی خود با در نظر گرفتن نتایج آزمون ورودی و اجرای گزینش های مختلف پزشکی و آمادگی جسمانی از میان متقاضیانی که با مراجعه حضوری به مراکز ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز، آمادگی خود را جهت خدمت به کشور اعلام نموده اند، به انجام می رساند.

لازم است بدانید که همواره زمان مشخصی جهت ثبت نام برای خدمت در نیروی هوایی ارتش در نظر گرفته می شود و داوطلبانی که در این بازه زمانی ثبت نام می کنند، می بایست دارای یک سری شرایط عمومی و اختصاصی باشند، چرا که در غیر این صورت از پذیرش آن ها خودداری خواهد شد. شما می توانید با مطالعه این مقاله، از شرایط و ضوابطی که در اطلاعیه استخدام و جذب مقطع درجه داری ذکر شده است، مطلع شوید.

فرآیند ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز جهت استخدام در بخش نیروی هوایی ارتش، تنها به صورت حضوری انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام جهت استخدام نیروی هوایی ارتش 1400

ارتش جمهوری اسلامی در برخی از دوره ها فراخوان جذب عضو منتشر می نماید و متقاضیان می بایست در بازه زمانی تعیین شده نسبت به نام نویسی و اعلام علاقه مندی خود که معمولا حضوری می باشد، اقدام نمایند. نیروی هوایی ارتش در سال 1400 اقدام به برگزاری آزمون ورودی جهت جذب نیروهای مورد نیاز خود می نماید. متقاضیانی که علاقه دارند شانس پذیرش خود را امتحان کنند، می بایست از تاریخ 17 خرداد ماه لغایت 29 تیر به همراه اصل و کپی مدارک خواسته شده به یکی از نزدیک ترین دفاتر جذب و عضویابی مراجعه کرده و ثبت نام حضوری خود را به انجام برسانند.

لازم به ذکر است که چنانچه ظرفیت پذیرش قبل از اتمام مهلت یاد شده تکمیل گردد، ثبت نام متوقف خواهد شد.

نحوه استخدام در نیروی هوایی ارتش 1400

متقاضیانی که تمایل به استخدام در نیروی هوایی ارتش را دارند، لازم است در مدت زمانی که از سوی پورتال اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir و در بخش نیروی هوایی اعلام گشته است، به یکی از حوزه ها و مراکز ثبت نام و عضویابی نیروی ارتش به صورت حضوری مراجعه نموده و با ارائه اصل و کپی مدارک مورد نیاز، اقدامات مربوطه را به انجام برسانند.

دقت کنید که تمام مراحل نام نویسی و ارائه مدرک به صورت حضوری انجام انجام می پذیرد، بنابراین ارسال مدارک از طریق پست به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد.

در صورت تمایل به ثبت نام در بخش نیروی هوایی ارتش، توصیه می کنیم هر چه سریع تر نسبت به مراجعه حضوری و ارائه مدارک خود اقدام نمایید، زیرا در صورت تکمیل ظرفیت در نظر گرفته شده، حتی اگر مهلت ثبت نام به اتمام نرسیده باشد، فرآیند نام نویسی متوقف خواهد شد. در صورت بروز هر گونه مشکل و سوال در زمینه نحوه و مراحل استخدام نیروی هوایی ارتش می توانید با کارشناسان مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرموده و راهنمایی های لازم در این خصوص را دریافت نمایید. آدرس مراکز مراجعه حضوری جهت ثبت نام در نیروی هوایی ارتش 1400 در جدول زیر قرار داده شده است.

آدرس دفاتر گزینش و عضویابی نیروی هوایی ارتش 1400

استان نشانی مرکز شماره تماس
تهران میدان امام حسین (ع )- خیابان دماوند – خیابان شهید غفاری نسب (حجت) – فرماندهی آموزشهای هوایی شهید خضرائی- دایره گزینش و استخدام ۳۵۷۴۳۴۱۳ ۰۲۱ ۳۵۷۴۳۲۸۴ ۰۲۱ ۳۵۷۴۳۲۷۵ ۰۲۱
شیراز  درب اول پایگاه  جنب تالار پارس  دفتر استخدام 07137209357
اصفهان  خیابان گلخانه، چهارراه نیروی هوایی، جنب مسجد امام خمینی (ره )، دفتر استخدام 03134133923
تبریز  میدان آذربایجان  پایگاه هوایی شهید فکوری  دفتر استخدام 04131425673
همدان شهرستان کبودر آهنگ  پایگاه هوایی شهید نوژه  ساختمان هتل H  جنب دفتر سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح 08135552724
دزفول پایگاه وحدتی  بین دزفول و اندیمشک  دفتر استخدام 06142420329-09166437301
بوشهر  پایگاه هوایی شهید یاسینی  میدان شهدای پایگاه  درب جنوبی پایگاه  دفتر استخدام  07731548300
 بندر عباس بلوار علی ابن ابیطالب(ع)  پایگاه شهید عبدالکریمی  جنب سالن مهمان – دفتر استخدام 07632152610 – 09369149469
 محمودآباد کیلومتر6 جـاده محمودآبـاد به فریدونکنـار  روبروی روسـتای دریاسر  مجتمع آموزشی نجـات خدمه  دفتر استخدام نیروی هوایی 02135744441
کرمان خیابان شهید مصطفی خمینی(ره) – کوچه شماره 10 – دفتر استخدام  03432822373
مشهد  انتهای خیابان فداییان اسلام (نخریسی) – روبروی دفتر مرکزی مترو -دفتر استخدام منطقه پدافند هوایی شمال شرق – جنب بانک سپه 05133442828
کرمانشاه بلوار شهید کشوری – بعد از ترمینال کاویانی – نرسیده به میدان امام خمینی(ره) – دفتر استخدام
چابهار شهرستان کنارک – روبروی دادگستری – درب ورودی پایگاه شهید برادران دل حامد – دفتر استخدام 05431927042
امیدیه جاده امیدیه رامشیر – قبل از شهرستان رامشیر – پایگاه مقدم شهید اردستانی – درب جبهه – هتل ستاره – دفتر استخدام  06143599129
بیرجند کیلومتر 2 جاده بیرجند مشهد – روبروی شرکت نفت – دفتر استخدام پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند 05632321494

شرایط استخدام در نیروی هوایی ارتش 1400

داوطلبانی که تمایل به استخدام در نیروی هوایی ارتش را دارند، می بایست از کلیه شرایط لازم که به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند، برخوردار باشند. لازم به ذکر است تبصره ها و بندهایی که در ادامه مقاله ذکر شده اند، مطابق با آخرین دوره جذب و استخدام این سازمان می باشند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین مبین اسلام
 • ایمان و التزام عملی به ولایت فقیه
 • تابعیت از جمهوری اسلامی ایران (ایرانی الاصل بودن)
 • ایمان و اعتقاد به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران و داشتن آمادگی برای فداکاری در این راه
 • دارا بودن سلامت روانی و جسمانی کامل
 • نداشن فساد اخلاقی مطابق با قوانین گزینش
 • عدم پیروی، عضویت و یا وابستگی به گروهک ها و احزاب سیاسی
 • عدم تاهل به دلیل آموزش های شبانه روزی سازمان
 • نداشتن محکومیت کیفی و یا محکومیت به اقدام علیه امنیت کشور و نظام و انقلاب
 • داوطلبانی که در سازمان نیروی هوایی ارتش عضو می شوند، می بایست آمادگی رزمنده شدن، پاسداری از استقلال و یکپارچگی کشور، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ادامه راه شهیدان و آمادگی خدمت در هر یک از یگان های تابعه نهاجا متناسب با نیاز سازمانی را داشته باشند.
 • جذب و استخدام از بین شرکت کنندگان بر اساس نیاز سازمان است.
 •  در صورت گذراندن خدمت سربازی مدت زمان دوره ضرورت به حداکثر سن مجاز داوطلبان اضافه خواهد شد.
 • فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند. (ارائه مدرک معتبر از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران الزامی است.)
 • داشتن روحیه فداکاری، ایثارگری و انگیزه خدمتی و شاخه های تدین، در استخدام و جذب افراد، مورد توجه قرار می گیرد.

توجه داشته باشید که تنها متقاضیان آقا که متولد 17 خرداد 1379 تا آخر اسفند ماه 1384 می باشند حق ثبت نام در این پذیرش را دارند.

شرایط اختصاصی

صرفاً از متولدین ذکور هفده خرداد هزار وسیصد وهفتاد ونه ( 1379/03/17) الی آخر اسفندهزاروسیصدوهشتادوچهار ( 1384/12/29) ثبت نام بعمل می آید.

 1. دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه در رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی و فنی و حرفه ای ( الکترونیک، الکتروتکنیک، مکاترونیک و متالوژی) با حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10
 2. سپردن تعهد خدمتی برابر مقررات ارتش جمهوری اسلامی ایران
 3. موفقیت در مراحل استخدامی از جمله آزمون ورودی، معاینات پزشکی، آمادگی جسمانی، صلاحیت های گزینشی و…
 4. نداشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به دستگاه‌ های دولتی و بخش خصوصی

تذکر: استثنائاً دانش آموزانی که در تیر ماه سال جاری مدرک دیپلم خود را دریافت می کنند، می توانند با کارنامه پایه یازدهم (با حداقل معدل 14) بطور مشروط ثبت نام خود را انجام داده و جهت قطعی کردن آن نهایتا تا تاریخ 29 تیر ماه 1400 مدرک دیپلم خویش را ارائه نمایند.

چند نکته:

 • تعیین نوع استخدام به صورت رسمی یا پیمانی، بر اساس نیاز نهاجا می باشد.
 • در صورتی که در هر مرحله از جذب، داوطلب فاقد شرایط استخدام ارتش شناخته شود، از طی نمودن مراحل استخدام جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • خدمت کارکنان پیمانی به منزله انجام خدمت دوره ضرورت در نظر گرفته می شود و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد، به هر علت از خدمت رها شوند، مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
 • مدت قرارداد نظامیان پیمانی 5 سال است اما کارکنان مربوطه پس از اتمام دوره پیمانی در صورت نیاز نهاجا تمایل فردی و داشتن شرایط لازم مطابق مقررات تعیین شده از پیمانی به رسمی تبدیل وضعیت خواهند شد.

مدارک مورد نیاز استخدام نیروی هوایی ارتش 1400

همان طور که گفته شد، ثبت نام در آزمون استخدامی نیروی هوایی ارتش به صورت حضوری و در تاریخ اعلام شده انجام می گیرد. بنابراین ابتدا مدارک بیان شده در فهرست زیر را به طور کامل آماده نموده و آن ها را در روز نام نویسی همراه داشته باشید.

 1. 3 قطعه عکس 3*4 به صورت پشت نویسی شده
 2. اصل و کپی گواهی موقت دیپلم مورد تایید آموزش و پرورش محل تحصیل
 3. اصل و کپی ریز نمرات دیپلم
 4. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
 5. اصل و کپی کارت ملی یا ابلاغیه شماره ملی
 6. اصل و روگرفت کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت یا برگه اعزام به خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل
 7. ارائه فیش واریزی 100 هزار تومان به شماره حساب ۵۱۵۱۵۷۹۱۰۰۰۰۵ بانک سپه به نام تمرکز وجوه درآمد از جذب دانشجو افسری نهاجا، در زمان ثبت نام (مبلغ واریزی به هیچ عنوان به داوطلب بازگردانده نمی شود.)
 8. ارائه اصل و کپی نامه معتبر از مراجع ذیصلاح مبنی بر مشمولیت خود هنگام ثبت نام
 9. ارائه تصاویر اسکن شده شناسنامه، کارت ملی، وضعیت نظام وظیفه، مدرک تحصیلی و نامه مربوط به امتیازات مصوب (فرزندان “شهید، جانباز، آزاده، نظامی”و بسیج فعال) در قالب لوح فشرده به مسئول دفتر استخدام
 • نکته: اصل مدارک ارائه شده از سوی داوطلب، تنها جهت بررسی مسئولین دفاتر می باشد و پس از مشاهده و بررسی، به آن ها بازگرانده خواهد شد.

زمان و محل برگزاری آزمون استخدامی نیروی هوایی ارتش 1400

اصلی ترین ملاک پذیرش در مقطع درجه داری نیروی هوایی ارتش، کسب حدنصاب لازم در آزمون کتبی آن است. داوطلبان پس از نام نویسی و ارائه مدارک خود می بایست آمادگی لازم جهت شرکت در این آزمون را کسب نموده و در روز 17 مرداد ماه 1400 در حوزه امتحانی مربوطه حاضر شوند. محل برگزاری آزمون از طریق سایت ارتش جمهموری اسلامی ایران اطلاع رسانی می گردد، بنابراین لازم است داوطلبان اخبار منتشر شده بر روی این سایت را به طور مداوم مورد بازبینی قرار دهند.

مواد امتحانی آزمون

 • زبان انگلیسی
 • زبان و ادبیات فارسی
 • دین و زندگی
 • ریاضی
 • رایانه
 • آزمون هوش و اطلاعات عمومی در سطح مقطع متوسطه

پس از پذیرفته شدن داوطلبان در آزمون ورودی استخدامی نیروی هوایی ارتش، نوبت به مصاحبه و گزینش داوطلبان می رسد که دارای مراحل مختلف از جمله مصاحبه عقیدتی، سیاسی، روان شناختی، تحقیقات محلی، معاینات پزشکی و… می باشد و شرکت کننده بایستی این مراحل را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد تا بتواند در دوره های آموزشی شرکت نموده و توسط بخش نیروی هایی ارتش استخدام گردد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام در فرآیند استخدام نیروی هوایی ارتش 1400 در چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی داوطلبان در بازه زمانی 17 خرداد تا 29 تیر ماه 1400 انجام می گیرد.

2- فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی نیروی هوایی ارتش چگونه صورت می گیرد؟

انجام مراحل مربوط به ثبت نام و ارائه مدارک در سایت aja.ir اعلام شده و تنها به صورت حضوری انجام می گیرد.

3- جهت ثبت نام در نیروی هوایی ارتش 1400 باید به چه مراکزی مراجعه کنیم؟

متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی نیروی هوایی ارتش می بایست با مراجعه به یکی از مراکز ثبت نامی که در مقاله ذکر شده است، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. سلام… معدل۱۴.۵ هستش.. ولی خب معدل کتبی ۹.۲۲ هستش آیا بنده میتونم در دانشگاه افسری نیروی هوایی شرکت کنم…. و دارای هشت سال بسیج فعال و دایی هم شهید هست….

  • باسلام، مطابق با شرایط پذیرش دانشگاه افسری نیروی هوایی ارتش می بایست شما دارای حداقل معدل کل: ۱۴ و معدل کتبی:۱۰ باشید.

 2. سلام
  من امسال پایه دهم هستم و متولد ۱۳۸۳ هستم
  شما نوشتید که متولدین ۱۳۸۴ واجد شرایط ثبت نام هستند من که دیپلم نگرفتم میتونم اقدام به ثبت نام کنم ؟

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی