پنجشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / استخدام نیروی هوایی ارتش 99

استخدام نیروی هوایی ارتش 99

استخدام نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران 99
استخدام نیروی هوایی ارتش 99

ارتش جمهوری اسلامی ایران، از بخش ها و سازمان های مختلفی تشکیل شده است که هر ساله به منظور تامین نیروی انسانی خود در بخش های نیروی دریایی ارتش، زمینی، هوایی و… از داوطلبانی که شرایط استخدام ارتش را دارا باشند، استخدام به عمل می آورد. از همین رو، نیروی هوایی ارتش نیز فرآیند جذب نیروی خود با در نظر گرفتن نتایج آزمون ورودی و اجرای گزینش های مختلف پزشکی و آمادگی جسمانی از میان متقاضیانی که با مراجعه حضوری به مراکز ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز، آمادگی خود را جهت خدمت به کشور اعلام نموده اند، به انجام می رساند.

لازم است بدانید که همواره زمان مشخصی جهت ثبت نام برای خدمت در نیروی هوایی ارتش در نظر گرفته می شود و داوطلبانی که در این بازه زمانی ثبت نام می کنند، می بایست دارای یک سری شرایط عمومی و اختصاصی باشند، چرا که در غیر این صورت از پذیرش آن ها خودداری خواهد شد. شما می توانید با مطالعه این مقاله، از شرایط و ضوابطی که در اطلاعیه استخدام و جذب مقطع افسر پیمانی و کارمند علمی و تجربی نیروی هوایی ارتش 99 ذکر شده است، مطلع شوید.

فرآیند ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز جهت استخدام در بخش نیروی هوایی ارتش، تنها به صورت حضوری انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام جهت استخدام نیروی هوایی ارتش 99

استخدام در هر یک از بخش های ارتش کشور، در زمان و دوره مشخصی که توسط سازمان ارتش جمهوری اسلامی ایران تعیین می شود، صورت می گیرد که متقاضیان می بایست در بازه زمانی تعیین شده نسبت به نام نویسی و اعلام علاقه مندی خود، به صورت حضوری اقدام نمایند. نیروی هوایی ارتش در سال 99 از تاریخ 27 مهر لغایت 28 آبان 99، این امکان را برای داوطلبان فراهم نمود تا با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و مراجعه حضوری به یکی از حوزه های عضویابی اعلام شده، اقدامات لازم در راستای استخدام خود در نیروی هوایی ارتش را به انجام برسانند. دقت کنید که ساعت مراجعه حضوری در روز های دوشنبه و پنجشنبه، از 8:00 الی 11:00 و در روز های دیگر، از ساعت 8:00 الی 13:00 امکان پذیر می باشد.

پس از انجام مراحل فوق، شرکت کنندگان می بایست در جلسه آزمون ورودی شرکت نموده و حدنصاب امتیاز را جهت ورود به مرحله مصاحبه، کسب نمایند. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، در صورت برگزاری این آزمون و اعلام تاریخ برگزاری آن، زمان آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.

نحوه استخدام در نیروی هوایی ارتش 99

متقاضیانی که تمایل به استخدام در نیروی هوایی ارتش را دارند، لازم است در مدت زمانی که از سوی پورتال اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir و در بخش نیروی هوایی اعلام گشته است، به یکی از حوزه ها و مراکز ثبت نام و عضویابی نیروی ارتش به صورت حضوری مراجعه نموده و با ارائه اصل و کپی مدارک مورد نیاز، اقدامات مربوطه را به انجام برسانند.

دقت کنید که تمام مراحل نام نویسی و ارائه مدرک به صورت حضوری انجام انجام می پذیرد، بنابراین ارسال مدارک از طریق پست به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد.

در صورت تمایل به ثبت نام در بخش نیروی هوایی ارتش، توصیه می کنیم هر چه سریع تر نسبت به مراجعه حضوری و ارائه مدارک خود اقدام نمایید، زیرا در صورت تکمیل ظرفیت در نظر گرفته شده، حتی اگر مهلت ثبت نام به اتمام نرسیده باشد، فرآیند نام نویسی متوقف خواهد شد. در صورت بروز هر گونه مشکل و سوال در زمینه نحوه و مراحل استخدام نیروی هوایی ارتش می توانید با کارشناسان مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرموده و راهنمایی های لازم در این خصوص را دریافت نمایید. آدرس مراکز مراجعه حضوری جهت ثبت نام در نیروی هوایی ارتش 99 در جدول زیر قرار داده شده است.

آدرس دفاتر گزینش و عضویابی نیروی هوایی ارتش 99

استان نشانی مرکز شماره تماس
تهران میدان امام حسین (ع )- خیابان دماوند – خیابان شهید غفاری نسب (حجت) – فرماندهی آموزشهای هوایی شهید خضرائی- دایره گزینش و استخدام ۳۵۷۴۳۴۱۳ ۰۲۱ ۳۵۷۴۳۲۸۴ ۰۲۱ ۳۵۷۴۳۲۷۵ ۰۲۱
شیراز  درب اول پایگاه  جنب تالار پارس  دفتر استخدام 07137209357
اصفهان  خیابان گلخانه، چهارراه نیروی هوایی، جنب مسجد امام خمینی (ره )، دفتر استخدام 03134133923
تبریز  میدان آذربایجان  پایگاه هوایی شهید فکوری  دفتر استخدام 04131425673
همدان شهرستان کبودر آهنگ  پایگاه هوایی شهید نوژه  ساختمان هتل H  جنب دفتر سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح 08135552724
دزفول پایگاه وحدتی  بین دزفول و اندیمشک  دفتر استخدام 06142420329-09166437301
بوشهر  پایگاه هوایی شهید یاسینی  میدان شهدای پایگاه  درب جنوبی پایگاه  دفتر استخدام  07731548300
 بندر عباس بلوار علی ابن ابیطالب(ع)  پایگاه شهید عبدالکریمی  جنب سالن مهمان – دفتر استخدام 07632152610 – 09369149469
 محمودآباد کیلومتر6 جـاده محمودآبـاد به فریدونکنـار  روبروی روسـتای دریاسر  مجتمع آموزشی نجـات خدمه  دفتر استخدام نیروی هوایی 02135744441
کرمان خیابان شهید مصطفی خمینی(ره) – کوچه شماره 10 – دفتر استخدام  03432822373
مشهد  انتهای خیابان فداییان اسلام (نخریسی) – روبروی دفتر مرکزی مترو -دفتر استخدام منطقه پدافند هوایی شمال شرق – جنب بانک سپه 05133442828
کرمانشاه بلوار شهید کشوری – بعد از ترمینال کاویانی – نرسیده به میدان امام خمینی(ره) – دفتر استخدام
چابهار شهرستان کنارک – روبروی دادگستری – درب ورودی پایگاه شهید برادران دل حامد – دفتر استخدام 05431927042
امیدیه جاده امیدیه رامشیر – قبل از شهرستان رامشیر – پایگاه مقدم شهید اردستانی – درب جبهه – هتل ستاره – دفتر استخدام  06143599129
بیرجند کیلومتر 2 جاده بیرجند مشهد – روبروی شرکت نفت – دفتر استخدام پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند 05632321494

شرایط استخدام در نیروی هوایی ارتش 99

داوطلبانی که تمایل به استخدام در نیروی هوایی ارتش را دارند، می بایست از کلیه شرایط لازم که به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند، برخوردار باشند. لازم به ذکر است تبصره ها و بندهایی که در ادامه مقاله ذکر شده اند، مطابق با آخرین دوره جذب و استخدام سال 99 این سازمان می باشند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین مبین اسلام
 • ایمان و التزام عملی به ولایت فقیه
 • تابعیت از جمهوری اسلامی ایران (ایرانی الاصل بودن)
 • ایمان و اعتقاد به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران و داشتن آمادگی برای فداکاری در این راه
 • دارا بودن سلامت روانی و جسمانی کامل
 • نداشن فساد اخلاقی مطابق با قوانین گزینش
 • عدم پیروی، عضویت و یا وابستگی به گروهک ها و احزاب سیاسی
 • عدم تاهل به دلیل آموزش های شبانه روزی سازمان
 • نداشتن محکومیت کیفی و یا محکومیت به اقدام علیه امنیت کشور و نظام و انقلاب
 • داوطلبانی که در سازمان نیروی هوایی ارتش عضو می شوند، می بایست آمادگی رزمنده شدن، پاسداری از استقلال و یکپارچگی کشور، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ادامه راه شهیدان و آمادگی خدمت در هر یک از یگان های تابعه نهاجا متناسب با نیاز سازمانی را داشته باشند.
 • جذب و استخدام از بین شرکت کنندگان، بر اساس نیاز سازمان است.
 • استخدام داوطلبین افسری پیمانی و کارمندی علمی، صرفا از بین متولدین در بازه زمانی 28 مهر ماه 71 و حداکثر سن 28 سال (به استثنای مدارک دکتری که ۳۰ سال و پلیس هوایی ۲۶ سال می باشد) و برای داوطلبان کارمندی تجربی، از بین متولدین بازه زمانی 28 مهر ماه 73 به بعد (حداکثر 26 سال)، انجام می پذیرد. همچنین در صورت گذراندن خدمت سربازی، مدت زمان دوره ضرورت به حداکثر سن مجاز داوطلبان اضافه خواهد شد.
 • فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند. (ارائه مدرک معتبر از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران الزامی است.)
 • ارائه تعهد محضری به جهت پرداخت 2 برابر هزینه دوره آموزشی در صورت انصراف یا استعفا
 • داشتن روحیه فداکاری، ایثارگری و انگیزه خدمتی و شاخه های تدین، در استخدام و جذب افراد، مورد توجه قرار می گیرد.

شرایط اختصاصی

 • داشتن حداقل معدل 14 برای داوطلبان افسری و کارمند علمی، در تخصص های پیش بینی شده
 • ارائه مدرک دیپلم مرتبط مورد تایید وزارت آموزش و پرورش برای داوطلبین کارمند تجربی و در صورت نداشتن مدرک مرتبط، ارائه مهارت فنی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای، الزامی می باشد.
 • عدم وجود هر گونه تعهد کاری و استخدامی به دیگر ارگان ها و سازمان های خصوصی یا دولتی
 • ارائه دادن تعهد خدمتی در برابر اجرای مقررات ارتش جمهوری اسلامی ایران
 • تایید و پذیرفته شدن در بخش های مختلف استخدام، از جمله صلاحیت های گزینشی، معاینات پزشکی، آمادگی جسمانی و…
 •  استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارائه مستندات لازم مبنی بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومی ناجا می باشد. (استخدام از بین افراد دارای کارت معافیت یا مشمولین غایب، امکان پذیر نیست.)
 • داوطلبانی که قبل از این دوره، به صورت پیمانی در نیروی مسلح خدمت نموده اند، دیگر مجاز به ثبت نام و استخدام نخواهند بود.
 • تعیین نوع استخدام به صورت رسمی یا پیمانی، بر اساس نیاز این سازمان می باشد.
 • در صورتی که در هر مرحله از جذب، داوطلب فاقد شرایط شناخته شود، از طی نمودن مراحل استخدام، جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • خدمت کارکنان پیمانی به منزله انجام خدمت دوره ضرورت در نظر گرفته می شود و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد، به هر علت از خدمت رها شوند، مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
 • زمان قرارداد کارمندان پیمانی 6 سال و نظامیان پیمانی 5 سال می باشد و پس از اتمام زمان قرارداد، در صورت نیاز سازمان نیروی هوایی ارتش، وجود شرایط لازم و تمایل داوطلب، قرارداد به صورت رسمی ادامه پیدا خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز استخدام نیروی هوایی ارتش 99

 1. اصل و کپی مدرک تحصیلی مرتبط یا ارائه گواهی نامه موقت پایان تحصیل توسط افسران و کارمندان علمی
 2. 3 قطعه عکس 3*4 به صورت پشت نویسی شده
 3. کارمندان تجربی می بایست، اصل و کپی مدرک دیپلم خود و در صورت نداشتن دیپلم مرتبط، مدرک دیپلم غیر مرتبط به همراه گواهی مهارت فنی حرفه ای از مراکز آموزش فنی حرفه ای را رائه دهند. (درج معدل در مدارک ضروری می باشد.)
 4. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
 5. اصل کارت ملی و کپی از آن یا ابلاغیه شماره ملی
 6. ارائه اصل و کپی یک از موارد کارت پایان خدمت، گواهی اشتغال به خدمت، برگه اعزام به خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل
 7. ارائه فیش واریزی 70 هزار تومان به شماره حساب ۵۱۵۱۵۷۹۱۰۰۰۰۵ بانک سپه به نام درآمد حاصل از جذب و گزینش دانشجو آجا، در زمان ثبت نام (مبلغ واریزی به هیچ عنوان به داوطلب بازگردانده نمی شود.)
 8. اعضای درجه یک خانواده درجه یک شهدا، جانبازان، آزادگان، فرزندان کارکنان نیروهای مسلح و داوطلبان عضو بسیج فعال می بایست در هنگام ثبت نام، اصل و کپی مدارک تایید شده توسط مراجع مرتبط را به جهت مشمولیت خود، داشته باشند.
 9. اربه هنگام ثبت نام اصل و کپی از مدرک اتمام طرح یا معافیت از آن را داشته باشند.
 10. تصاویر اسکن شده شناسنامه و کارت ملی، وضعیت نظام وظیفه، مدرک تحصیلی و نامه مربوط به امتیازات مصوب فرزندان شهدا، جانباز، آزاده، نظامی و بسیج فعال، در قالب لوح فشرده، به مسئول دفاتر استخدام ارائه گردد.(هر کدام از تصاویراسکن شده به صورت JPG و حداکثر ظرفیت ۲۰۰کیلو بایت باشند.)
 • نکته: اصل مدارک ارائه شده از سوی داوطلب، تنها به جهت بررسی مسئولین دفاتر می باشد و پس از مشاهده و بررسی، به آن ها بازگرانده خواهد شد.

رشته های مورد نیاز استخدام نیروی هوایی ارتش 99

متقاضیانی که تمایل به استخدام در مقطع افسر پیمانی، کارمند علمی و تجربی نیروی هوایی ارتش 99 را دارا باشند، می توانند مطابق با رشته ها و نیاز های این سازمان که در جدول زیر قرار داده شده است، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

جدول طرح استخدام تخصص های افسری پیمانی نیروی هوایی ارتش 99
مقطع رشته تحصیلی و گرایش تعداد / جنسیت نوع استخدام / ماهیت
دکتری دکتری ریاضی 2 / مرد نظامی / پیمانی
کارشناس دستگاه های حرارتی و برودتی 3 / مرد نظامی / پیمانی
کارشناس ترببت بدنی 3 / مرد نظامی / پیمانی
کارشناس حقوق 2 / مرد نظامی / پیمانی
دکتری حرفه ای پزشک عمومی 3 / مرد نظامی / پیمانی
کارشناس پرستار عمومی 13 / مرد نظامی / پیمانی
کارشناس فیزیوتراپی 2 / مرد نظامی / پیمانی
کارشناس علوم و صنایع غذایی 3 / مرد نظامی / پیمانی
کارشناس مدیریت خدمات بهداشت و درمان 2 / مرد نظامی / پیمانی
جمع 33 / مرد نظامی / پیمانی
جدول طرح استخدام کارمندی علمی پیمانی نیروی هوایی ارتش 99
مقطع / گرایش و رشته تحصیلی تعداد / جنسیت نوع استخدام / ماهیت یگان بدو خدمت
دکتری حرفه ای /  پزشک عمومی 3 / مرد و زن کارمندی / پیمانی دزفول، بوشهر، چابهار
کارشناس / پرستار عمومی 12 / زن کارمندی / پیمانی ۷  نفر تهران، ۱ نفر تبریز، ۲ نفر دزفول، ۲ نفر بوشهر
دیپلم / پلیس هوایی 4 / زن کارمندی / پیمانی چابهار، بندر عباس، بوشهر، اصفهان
جمع 19 / مرد و زن کارمندی / پیمانی
 جدول طرح استخدام کارمندی تجربی رسمی و پیمانی نیروی هوایی ارتش 99
مقطع / تخصص تعداد / جنسیت نوع استخدام / ماهیت یگان بدو خدمت
دیپلم / بسته بندی اجناس و اقلام 6 / مرد کارمندی / پیمانی بندر عباس، مشهد، شیراز، اصفهان، بوشهر،چابهار
دیپلم / شستشوی وسایل پرنده 6 / مرد کارمندی / پیمانی تبریز، دزفول، بوشهر،         بندر عباس،چابهار،بیرجند
دیپلم / رنگ آمیزی و نقاشی وسایل پرنده 6 / مرد کارمندی / پیمانی ۲ نفر شیراز،تبریز، همدان، اصفهان، بوشهر
جمع 18 / مرد کارمندی / پیمانی

همان طور که در مقاله فوق گفته شد، در صورت اخراج، انصراف یا استعفا، دو برابر هزینه صرف شده در دوره آموزش از فرد داوطلبان دریافت می گردد. پس از پذیرفته شدن داوطلبان در آزمون ورودی استخدامی نیروی هوایی ارتش، نوبت به مصاحبه و گزینش داوطلبان می رسد که دارای مراحل مختلف از جمله مصاحبه عقیدتی، سیاسی، روان شناختی، تحقیقات محلی، معاینات پزشکی و… می باشد و شرکت کننده بایستی این مراحل را نیز با موفقیت پشت سر بگذارد، تا بتواند در دوره های آموزشی شرکت نموده و توسط بخش نیروی هایی ارتش استخدام گردد.

 

سوالات متداول

1- استخدام نیروی هوایی ارتش 99 در چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام در بخش نیروی هوایی ارتش در بازه زمانی 27 مهر تا 28 آبان ماه 99 انجام می گیرد.

2- فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی نیروی هوایی ارتش، به چه صورت انجام می پذیرد و از چه سایتی اعلام می گردد؟

انجام مراحل مربوط به ثبت نام و ارائه مدارک، در سایت aja.ir اعلام شده و تنها به صورت حضوری انجام می گیرد.

3- جهت ثبت نام در نیروی هوایی ارتش 99، باید به چه مراکزی مراجعه کنیم؟

متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی نیروی هوایی ارتش، می بایست با مراجعه به یکی از مراکز ثبت نامی که در مقاله ذکر شده است، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی