تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / اشتباه در انتخاب رشته

اشتباه در انتخاب رشته

درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور 99
اشتباه در انتخاب رشته 99

طبق روال هر ساله پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری،کارنامه نهایی داوطلبان با عنوان “کارنامه سبز” منتشر می شود. داوطلبان با دریافت این کارنامه می توانند وضعیت قبولی خود را در سایر کد رشته محل های انتخابی خود مشاهده نمایند. برخی از داوطلبان بعد از دریافت نتایج انتخاب رشته خود به دلایلی از جمله اشتباه در ثبت کد رشته ها، اشتباه در چیدمان اولویت ها و یا تغییر علاقه مندی خود به یک کد رشته محل، درخواست بررسی مجدد فرم انتخاب رشته خود را دارند.

سازمان سنجش برای برخی از داوطلبان که از رشته پذیرفته شده ی خود راضی نیستند و در انتخاب رشته دچار اشتباه شده اند، این امکان را به وجود می آورد که در زمان مشخص برای بررسی اشتباه در انتخاب رشته و ثبت درخواست خود اقدام کنند که طی این عمل امکان جا به جایی و انتقال در رشته مورد نظر برای داوطلبان فراهم می شود.

برای انجام این کار شما باید با نحوه ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب آشنا شوید تا بتوانید در زمان مقرر برای انجام آن اقدام نمایید، به همین دلیل محتویات این مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم.

برای جلوگیری از اشتباه در انتخاب رشته، لازم است آگاهی های خود را در ارتباط با رشته، شهر و دانشگاه مورد نظر خود افزایش دهید.

 چگونه باید فهمید که در کدام رشته شانس قبولی داشته ایم؟

برای این که متوجه شویم در کدام یک از اولویت های دیگر موجود د انتخاب رشته، امکان قبولی را داشته ایم می بایست، با دقت به بررسی کارنامه سبز کنکور بپردازیم. برای این کار باید در هر کد رشته محل ستون “رتبه داوطلب” را با ستون “آخرین رتبه قبولی” مقایسه کنیم. چنانچه در یک کد رشته محل، رتبه داوطلب از رتبه آخرین فرد قبولی کمتر باشد، به این معنی است که شما در آن انتخاب امکان قبولی خواهید داشت.

بنابراین برای بررسی اولویت های پایین تر که شانس قبولی را در آن ها دارید، می توانید از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش آموزش کشور و فعال نمودن گزینه بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای انتخاب اولویت بعدی درخواست خود را ثبت نمایید که البته در ادامه مطلب تمامی مراحل و نحوه ثبت درخواست و بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری را به طور کامل شرح داده ایم.

اما طی این مرحله سوالاتی هم برای داوطلبان مطرح می شود و یک نمونه آن این است که اگر در کارنامه سبز رشته ای که در اولویت است را قبول شویم و در اولویت بعدی هم شانس قبولی داشته باشیم، امکان انتخاب کد رشته محل بعدی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال، لازم است بدانید که پاسخ مثبت است. بنابراین با توجه به مراحلی که در ادامه مطلب شرح خواهیم داد، می توانید به سادگی اولویت اول خود را به عنوان اولویت اشتباه معرفی کنید و اولویت های بعدی یعنی اولویت دلخواه را در راس انتخابات خود قرار دهید.

نحوه ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

1- برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون خود در ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و سپس طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک کنید.

2- سپس همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک کنید.

3- صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت، اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و سپس تیک جمله موجود در تصویر زیر که با فلش نشان داده شده است را بزنید و بعد از آن بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.مرحله سوم ورورد به سامانه ثبت اشتباه انتخاب رشته

4- پس از انجام این مرحله و تایید آن، از طرف سازمان سنجش رمز عبوری برای شما ارسال خواهد شد پس از دریافت رمز عبور مجددا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دوباره بر روی گزینه ارسال درخواست کلیک کنید و پس از آن طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم، همانند تصویر زیر پنجره ای باز می شود که بایستی نام کاربری و رمز عبور دریافتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

5- پس از کلیک بر روی گزینه ورود، به صفحه جدید هدایت خواهید شد که باید گزینه “درخواست جدید” را انتخاب نمایید.

درخواست جدید

6- در قسمت آزمون کلمه “سراسری” و در قسمت سال “99” را وارد نمایید، سپس بر روی کلمه “جستجو” کلیک نمایید.

جستجوی درخواست

7. در منوی باز شده بر روی گزینه “انتخاب” که در مقابل عبارت “بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بندی “ قرار دارد، کلیک نمایید و درخواست خود را ثبت کنید.

پس از انجام مراحلی که گفته شد و  پس از ثبت اولویت مورد نظر خود باید منتظر پاسخ از طرف سازمان سنجش باشید. زمان مشخصی برای پاسخ دهی در نظر گرفته نشده اما به طور تقریبی بین 1 هفته تا 3 ماه تا ارسال پاسخ طول می کشد. که البته این مدت پاسخگویی ارتباط مستقیمی با دانشگاه و رشته انتخابی شما و همچنین با زمان ثبت درخواست شما در سیستم پاسخگویی وجود دارد. بنابراین هرچه زودتر درخواست خود را در این سیستم ثبت کنید پاسخ درخواست شما نیز زود تر اعلام می گردد.

آیا اعتراض به اشتباه در انتخاب رشته و ثبت درخواست اولویت ها مورد بررسی سازمان سنجش قرار می گیرد؟

در پاسخ به این سوال به اطلاعتان می رسانیم که در سال های گذشته تقریبا تمامی داوطلبانی که از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش استفاده کرده بودند نتایج خود را دیر یا زود دریافت نموده اند و توانستند مشکل خود را حل کنند. البته توجه داشته باشید که استفاده از این سیستم تنها راه عملی برای رسیدن به نتیجه است بنابراین از مراجعه حضوری و تماس های تلفنی به سازمان سنجش خودداری کنید.

البته لازم به ذکر است که پذیرش نهایی شما بستگی به تایید نهایی دانشگاه پذیرنده دارد. ممکن است در برخی از موارد سازمان سنجش با تغییر اولویت شما موافقت کند اما دانشگاه پذیرنده به دلایلی از جمله عدم ظرفیت و… از پذیرش شما اجتناب نماید. چنانچه شما هم در کارنامه سبز خود خواستار تغییر در اولویت رشته ها هستید می توانید با توجه به مراحلی که عنوان کردیم جهت ثبت درخواست خود اقدام کنید و یا با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

در رابطه با زمان اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته لازم است بدانید که داوطلبانی که از سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته استفاده کرده اند تا مشخص شدن نتایج که البته زمان دقیقی از اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته از سمت سازمان سنجش اعلام نشده است اما زمان اعلام نتایج قبل از شروع نیمسال دوم در دانشگاه ها خواهد بود و همچنین با توجه به زمان ثبت درخواست، ثبت نام و آغاز تحصیل داوطلبان در نیمسال دوم یعنی در بهمن ماه خواهد بود.

بنابراین امکان شروع به تحصیل از مهر ماه وجود ندارد. همچنین با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته می توانید از تاریخ دقیق اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته مطلع شوید. برای آگاهی از زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان ثبت درخواست عوض کردن اولویت های انتخاب رشته، در صورت اشتباه وجود دارد؟

بله، همانطور که در مقاله فوق به طور کامل توضیح داده شد، شما می توانید با مراجعه به سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدامات مربوطه را انجام دهید.

2- آیا ثبت درخواست موجود در زمینه اشتباه انتخاب رشته مورد بررسی قرار می گیرد؟

بله، اما ممکن است بنا به دلایلی مانند عدم وجود ظرفیت دانشگاه مورد انتخاب، با آن موافقت نمی شود.

3- اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری تا چه تاریخی اعلام خواهد شد؟

بررسی و اعلام نتایج در خواست هایی که در سامانه وجود دارد تا قبل از شروع نیمسال دوم دانشگاه ها خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۴۴ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید شماره سازمان سنجش تهران رو دارید بدید بیزحمت

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، تلفن روابط عمومی سازمان سنجش :۴۲۱۶۳ – (۰۲۱) و تلفن مرکز ساختمان تهران: ۳ الی ۸۸۹۲۳۹۵۰ – (۰۲۱)

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید،من ورودی بهمن ماه پذیرش کردم قبول شدم ،یه درس از پیش دانشگاهی داشتم که همین دی ماه پاس کردم ،واسه ورود به دانشگاه مشکلی ندارم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت ارائه مدرک در زمان ثبت نام، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من توی کنکور ۹۹قبول نشدم ولی واسه سوابق تحصیلی روزانه قبول شدم و این که من رفتم سازمان سنجش تهران واسه لغو محرومیت ولی واسه من توی نامه زدش پذیرش براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰از دوماه پیش هنوز جوابی نیومده از طرف سنجش توروخدا بگید چیکار کنم من میخام توی کنکور ۱۴۰۰روزانه قبول بشم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با سازمان سنجش تماس بگیرید یا مجدد ارسال درخواست انجام دهید و از آخرین وضعیت خود مطلع شوید.

 4. Avatar

  سلام خوبین خسته نباشین ببخشید من رفتم سازمان سنجش واسه لغو محرومیت گفتن تا دوماه جواب داده میشه ولی هنوز جوابی ندادن چیکار باید بکنم جواب بدید توروخدا

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت بررسی نتیجه درخواست لغو محرومیت، تقاضای خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور در بخش عمومی به ثبت برسانید.

 5. Avatar

  سلام تورو خدا کمکم کنید
  من درخواست اولویت بعدی دادم و پذیرفته شده و الان پشیمونم و میخوام تو انتخاب اول بمونم و اینکه چون پسرم قبلا یبار از دانشگاه انصراف دادم الان دو تا سوال دارم
  ۱ اینکه من میتونم همون کدرشته اول ک قبول شدم بمونم؟؟
  ۲ اینکه اگه در کد رشته اول بمونم کد رشته جدید که پذیرفته شدم چی میشه؟؟ لغو میشه یا انصراف میزنه یا چی؟؟

 6. Avatar

  اگر کسی در درخواست دادن برای تغییر اولویت دیر کرده باشد یا درخواست ثبت نشده باشد آیا راه حل دیگری هست تا انتقالی بگیرد . خواهشا سریع جواب دهید ممنون ‌.این سومین. دیدگاه است که من می فرستم اما جوابی نگرفتم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، می بایست درخواست انتقالی و تغییر رشته خود را به آموزش دانشگاه مبدا ارائه دهید و در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد،مجاز به گرفتن انتقالی می باشید.

 7. Avatar

  سلام من جواب درخواستم اومده و موافقت شده و از ۱۵ آذر گفته ثبت نام کن.میخواستم بدونم ورودی نیمسال دوم میشم؟توی تقویم اموزشی دانشگاه مقصد دیدم زده از ۱۵ آذر ثبت نام نیمسال دوم.

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید من در رشته ی روانشناسی قبول شده بودم و خیلی از رشتم خوشم اومده بعد خانواده بدون مشورت من اعتراض زدن و رشته بهداشت عمومی رو قبول شدم الان من میخوام رشته ی روانشناسی رو ادامه بدم باید چیکار کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با دانشگاه صحبت کنید، در صورت موافقت با درخواست شما، می توانید ثبت نام خود را انجام دهید.

 9. Avatar

  با سلام من در کنکور ۹۹ شرکت کردم و ترم بهمن قبول شدم و برای کنکور ۱۴۰۰ از روزانه ها محروم شدم اگر بعد اتمام این ترم انصراف بدم آیا می تونم برای کنکور ۱۴۰۱ روزانه ها رو انتخاب کنم؟یا باید دو ترم بخونم بعد انصراف بدم؟

 10. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید. من توی انتخاب رشته‌ی ۹۹ مردود شدم ولی یکی از کد رشته‌ها که امکانش خیلی زیاد بود که قبول بشم و اون رشته رو می‌خواستم رو اشتباه وارد کردم و به دلیل بیماری که داشتم نتونستم تو تاریخ مقرر شده اعتراض بکنم و امشب اعتراض کردم به نظرتون اعتراضم بررسی میشه و شانس دارم قبول بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، اعتراض شما مورد بررسی و پاسخگویی کارشناسان سازمان سنجش قرار خواهد گرفت ولی امکان پذیرفتن آن خیلی پایین است.

 11. Avatar

  باسلام درصورت ثبتنام طرح اجباری علوم ازمایشگاهی وشرکت درکنکور۱۴۰۰بعدازقبولی میتوان توقف طرح زد و به تحصیل ادامه داد؟

 12. Avatar

  باسلام من با استفاده از سهمیه مجاز به انتخاب رشته شدم اما نتیجه رو مردود شدم الان میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه های منتشر شده، در صورت قبولی نهایی یک بار حق استفاده از سهمیه در دانشگاه های روزانه، و دوبار در دانشگاه های آزاد را دارید.

 13. Avatar

  سلام من امسال انتخاب رشته کردم ولی مردود شدم میتونم ۱۴۰۰کنکور بدم؟؟؟؟؟

 14. Avatar
  زهرا خلیل طهماسبی

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من یکبار از سهمیه ایثارگران استفاده کردم اما دعوت به مصاحبه فرهنگیان نشدم ودرانتاخب رشته فقط فرهنگیان رو زدم میخوام بدونم که برای کنکور۱۴۰۰ هم میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، برای دانشگاه های روزانه یک بار، و دوره های شهریه پرداز دو بار مجاز به استفاده از سهمیه می باشند.

 15. Avatar

  سلام
  من اطلاعی از اینکه میشد اولویت بعدی رو جایگزین کرد نداشتم امروز متوجه شدم، با دانشگاه تماس گرفتم و اونا به خاطر نمرات و اینکه جز استعداد درخشان بودم میپذیرفتن ولی چون مهلت درخواست تمام شده، اگه الان اقدام کنم امکان داره سازمان سنجش درخواستم رو بررسی کنه ؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اتمام زمان ثبت ارسال درخواست در خصوص تغییر اولویت ها، شما می توانید به سازمان سنجش درخواست عمومی ارسال کنید.

 16. Avatar

  سلام برای راضی کردن دانشگاه مبدا و مقصد خودمون باید اقدام کنیم یا سازمان سنجش خودش استعلام میگیره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت ثبت درخواست در مهلت مقرر در سایت سنجش، تغییر اولویت شما بررسی شده و نتیجه اعلام می گردد.

 17. Avatar

  سلام من ۱۳ ابان ماه بعد از انتشار کارنامه نهایی درخواست اولویت های بعدی انتخاب رشترو دادم بعد تا الان پاسخ داده نشده ابیه میگه در صف بررسی هست . چقدر طول میکشه تا نتیجه ی درخواستم بیاد ؟

 18. Avatar

  من ۱۳ام درخواست تغییر اولویت دادم ولی هنوز جوابش نیومده به نظرتون چقد دیگه طول میکشه جوابش بیاد؟؟اگه تا آخر ماه بیاد ممکنه بتونم از نیم سال اول برم دانشگاه؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، تعدادی از نتایج تغییر اولویت اعلام شده است و مابقی نیز در روزهای آتی اعلام می شود.

 19. Avatar

  ساتم در چه صورت با درخواست بررسی اولویت بعدیمون موافقت می کنن؟

 20. Avatar

  سلام
  دو تا سوال داشتم
  ۱. موقعی که درخواست اولویت بعدی رو دادیم باید کدپیگیری بهمون بده سیستم؟
  ۲. اگر در اولویت بعدی پذیرفته شدیم پذیرش ما در کدرشته اولیه لغو میشه؟ در صورت پشیمانی می‌توانیم در کد رشته اولیه تحصیل کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، خیر کد پیگیری ارسال نخواهد شد. در صورت موافقت با تغییر اولویت حق انتخاب به شما داده می شود.

 21. Avatar

  سلام وقت بخیر..
  من درخواست اولویت بعد رو دادم و الان با درخواستم موافقت شد ولی الان پشیمونم و میخوام تو همون دانشگاه اول بمونم آیا این امکان وجود داره؟

 22. Avatar

  سلام خسته نباشید..
  من درخواست اولویت بعد رو دادم و الان پیامک اومده که با درخواست من موافقت شده الان پشیمونم و میخام تو همون دانشگاه اول بمونم خاستم بدونم این امکان وجود داره؟

 23. Avatar

  سلام خسته نباشید..
  من درخواست اولویت بعدی رو دادم و الان پیام اومده که با درخواست من موافقت شده ولی من پشیمونم و میخام همون دانشگاه اول رو برم آیا این امکان وجود داره؟

 24. Avatar

  با سلام.من درخواست اولویت بعدی رو دادم.اگر موافقت بشه برای نظام وظیفم انصرافی برام میزنه یا انتقالی؟چون من قبلا یبار انصراف دادم.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برای شما تغییر اولویت زده می شود. لازم به ذکر است قبولی اولیه لغو نخواهد شد.

 25. Avatar

  سلام. آیا اعتراض مبنی بر جابجایی الویت را قبل از بررسی میتوانیم کنسل کنیم؟

 26. Avatar

  با عرض سلام من درخواست اولویت بعدی رو دادم اگر به دلایلی در آینده از محلی که الان میخونم راضی باشم میتونم به دانشگاه اولویت بعدم نرم یا اجبارا باید برم؟ایا محل پذیرش اولیه من لغو میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که با درخواست شما جهت قبولی اولویت بعدی موافقت شود، پذیرش اولیه ی شما لغو می شود.

 27. Avatar

  سلام من درخواست اعتراض دادم ولی بعد از زدت دکمه تایید,از اون صفحه خارج شد.الان این یعنی ثبت شده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت بررسی ثبت درخواست خود می بایست به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.

 28. Avatar

  سلام اگه من درخواست الویت بعدی رو بدم و قبول نشه بازم همون رشته قبول شده قبلیم میتونم برم یا دیگه اونم از دست میره؟

 29. Avatar

  سلام خسته نباشین
  برای درخواست دادن تغییر رشته به الویت بعدی سنجش در صورتی که درخواست بدیم چه قبول کنند و چه قبول نکنند مشکلی برای این رشته که قبول شدیم و ثبت نام کردیم در حال حاضر پیش نمیاد ؟ و اینکه اگر توی کارنامه سبز شانس قبولی واسه رشته ای نداشتیم و اون رو دوباره درخواست بدیم احتمالی هست که موافقت کنن؟ مرسی

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برای قبولی اصلی مشکلی به وجود نمی آیدو کارنامه سبز فقط برای رشته های پایین تر از قبولی قطعی می باشد و در بقیه موارد بی تأثیر است.

 30. Avatar

  سلام خسته نباشین
  من اولویت اول که مجاز شدم دانشگاه شبانه اراک بود ‌.ثبت نامم کردم .الان متوجه شدم که دانشگاه صنعتی اراک هم مجاز شدم …اللن میتونم از شبانه انصراف بدم برم روزانه صنعتی ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه، تا تاریخ ۲۳ آبان می توانید در سایت سازمان سنجش درخواست تغییر اولویت داده و در صورت موافقت به دانشگاه مد نظر بروید.

 31. Avatar

  سلام میخواستم بدونم برای اولویت‌های بعدی در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی باید همین مراحل را طی کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بله، می بایست در سایت سنجش ارسال درخواست نموده تا کارشناسان بررسی کرده و نتیجه را در همان قسمت قرار دهند.

 32. Avatar

  سلام ، ممکنه یکی تغییر اولویت بزنه اون دانشگاهی که تو قبول شدی و جای تو رو بگیره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، خیر، دانشگاه مقصد در صورت دارا بودن ظرفیت کافی با تغییر اولویت موافقت می نماید و صندلی شما محفوظ است.

 33. Avatar

  سلام
  ایا امکان تغییر دوره شهریه پرداز به روزانه هست؟ اگر هست ایا همون دانشگاهی که قبول شدیم یا کل روزانه هایی که انتخاب رشته کردیم؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به شرایط و ضوابط انتقالی، امکان تغییر دوره یا انتقالی، از دوره های شبانه به روزانه وجود ندارد.

 34. Avatar

  سلام من روز ۱۳ام بعد از انتشار کارنامه سبز درخواست تغییر اولویت دادم به نظرتون ثبت شده؟؟؟؟ شماره درخواستم بهم دادا

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سازمان سنجش، مدت زمان پاسخگویی به ارسال درخواست ها حداکثر تا یک ماه می باشد، لازم به ذکر است در صورت ارائه ی شماره پیگیری، درخواست شما ثبت شده است.

 35. Avatar

  سلام میخاستم بدونم تو کادر روبه روییه “”درخواست بررسی اولویت های بعدی” باید کدرشته ای رو که میخام سازمان سنجش بررسی کنه رو بنویسم؟؟؟لطفا پاسخ بدید

 36. Avatar

  سلام میخواستم بدونم که توی کادر روبه روییه “درخواست بررسی اولویت های بعدی” باید کد رشته ای رو که میخام سازمان سنجش بررسی کنه رو بنویسم؟؟

 37. Avatar

  سلام .من انتخاب رشته انجام دادم ومردودشدم .وبعد متوجه شدم ک علوم تربیتی شبانه رو نزدم ورتبم ۳۳۱۸هست اگه این اشتباه روانجام نمی دادم حتما قبول میشدم .می تونم درخواست بدم وقبولم کنن .ایا درخواستمو قبول میکنن .لطفا جواب بدین

 38. Avatar

  سلام من پرستاری جیرفت روزانه قبول شدم بعد از کارنامه سبز متوجه شدم میتونستم هوشبری شهر خودم قبول بشم الان و درخواست تغییر اولویت دادم چقدر احتمال داره با درخواستم موافقت یشه؟؟؟؟واینکه اگه پرستاری رو ثبت نام کنه بعدا اگه با درخواستم موافقت بشه مشکلی پیش نمیاد از طرف دانشگاه جیرفت اگه بخوام جابه جا بشم؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، باز شدن سایت سنجش فقط من باب تغییر اولویت می باشد و امکان اضافه نمودن کد رشته محل وجود ندارد.

 39. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من درخواست اولویت بعدی رو دادم
  اگر به دلایلی در آینده از دانشگاهی که الان میخونم راضی باشم میتونم به دانشگاه اولویت بعدم نرم یا اجبارا باید برم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت تمایل می توانید در دانشگاه اولویت بعد ثبت نام نمایید در غیر این صورت در دانشگاه پذیرش شده ادامه تحصیل دهید.

 40. Avatar

  سلام من مردود شدم ولی یکی از کد رشته هام رو اشتباهی به جای شبانه ،روزانه انتخاب کردم اگه شبانه رو میزدم حتما قبول میشدم میتونم الان درخواست بررسی بدم از کجا باید اعتراض کنم

 41. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من درخواست بررسی اولویت های بعدی رو زدم ولی میخواستم بدونم دقیقا اولویت بعد از قبولی بررسی میشه یا اون کدرشته ای که وارد کادر کردیم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما گزینه ی “درخواست بررسی اولویت های بعدی” را انتخاب کرده باشید، کد رشته ی درج شده در کادر بررسی می شود.

 42. Avatar

  با عرض سلام و وقت بخیر و عرض تشکر بابت سایت بسیار خوبتون
  من ارشد شهید بهشتی قبول شدم و اولویت بعدیم دانشگاه تبریزه. درخواست اولویت بعدی دادم و سوال بنده اینکه من تو هر دو روزانه قبول شدم آیا این احتمال وجود داره که اگه سنجش و دانشگاه موافقت کنه من شبانه بشم و سوال دوم اینکه اگر به دلایلی نخوام دانشگاه اولویت بعدی برم همین دانشگاه فعلی بمونم یا نه؟
  با تشکر از شما

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، درصورت تغییر اولویت دوره ی شما تغییری نخواهد کرد و روزانه باقی می ماند؛ در صورت تمایل اولویت بعدی خود را انتخاب می نمایید و الزامی نیست.

 43. Avatar

  سلام میشه لطفا جواب بدین که اگه دو یا چند محل رو موقعی که میخایم مجدد تقاضای الویت بعدی رو بدیم توی لیست بنویسیم امکان داره که به مشکل بربخوریم؟

 44. Avatar

  آیا این امکان وجود دارد که برای اولویت بندی، رشته جدیدی را به کارنامه اضافه نمود. مثلا من به جای رشته ریاضی محض، رشته ریاضی کاربردی را انتخاب نموده ام و در اولیت های بعدی هم رشته ریاضی محض را انتخاب نکرده ام. ایا این امکان وجوددارد که این رشته به انتخاب های من اضافه شود و مجددا اولویت بندی انجام شود.
  ممنون

 45. Avatar

  سلام،چ تاریخ و روزی برای درخواست اولویت بعدی انتخاب رشته اقدام کنیم ممنون میشم جواب بدید.

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما از تاریخ ۹۹/۰۸/۱۵ تا تاریخ ۹۹/۰۸/۲۳ می توانید نسبت به ارسال درخواست بررسی کدرشته اولویت بعدی خود اقدام نمایید.

 46. Avatar

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم میخواستم بدونم اگه درخواست اشتباه در انتخاب رشته رو.بدم باید دانشگاه ک اوردم هم ثبت نام کنم یا منتظر جواب بمونم ؟ بعدن میتونم دوباره ثبت نام کنند لطفا جواب بدید ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت تمایل به بررسی رشته های پایین تر از نتیجه ی بدست آمده می بایست از تاریخ ۱۵ آبان درخواست خود را در سازمان سنجش ثبت نمایید و طبق اطلاعیه ی سنجش می بایست در دانشگاه مورد پذیرش فعلی ثبت نام خود را انجام دهید و در صورت اتمام مهلت ثبت نام، سازمان سنجش هیچ تعهدی نخواهد داشت.

 47. Avatar

  سلام من دانشکده فنی در شهری روزانه ترم بهمن قبول شدم ومیخوام وقتی کارنامه نهایی اومد باتوجه به اولویت بعدیم که همون شهر دانشگاه دیگه ای عوض کنم میخواستم بپرسم ایا با درخواست دادن دراین مورد و پذیرفته نشدن درخواستم امکان ثبت نام در دانشگاهی که الان قبول شدمم از دست میدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر در صورتی که با تغییر اولویت شما موافقت نشود، شما می توانید در رشته و دانشگاه قبولی خود ثبت نام کنید.

 48. Avatar

  سلام. من پزشکی روزانه قبول میشم ولی یکی از اولویت های بعدیم پزشکی پردیسه که توی اون هم قبول میشم. با تغییر رشته به پردیس میتونم توی کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم و دوره های روزانه رو انتخاب کنم؟ و آیا برای شرکت در کنکور نیاز به انصراف از تحصیل دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ دانشجویان دوره ی شهریه پرداز در صورت شرکت در کنکور سال آینده، پس از اعلام نتایج نهایی باید انصراف خود را از دانشگاه قطعی نمایند.

 49. Avatar

  سلام
  من امروز در سیستم سازمان سنجش درخواست بررسی اولویت بعدی رو دادم
  چند روز طول میکشه جوابش بیاد؟؟
  تا زمانی که جواب بیاد من در دانشگاهی که قبول شده ام ثبت نام کنم یا خیر؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به طور معمول بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری، پاسخ درخواست روی سایت قرار می گیرد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره