تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / اشتباه در انتخاب رشته

اشتباه در انتخاب رشته

درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور 1400
اشتباه در انتخاب رشته 1400

داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری یا آزاد نموده اند، ممکن است به دلایلی از قبیل عدم اطلاع صحیح از کد رشته های ارائه شده، اشتباه در ثبت کد رشته ها، اشتباه در چیدمان اولویت ها و یا تغییر علاقه مندی خود به یک کد رشته محل، احساس کنند که نسبت به رشته قبولی خود رضایت ندارند. در چنین شرایطی آیا می توان نسبت به اشتباه صورت گرفته، در خواست بررسی مجدد ثبت نمود؟

سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان، این امکان را به وجود می آورد که در زمان مشخص برای بررسی اشتباه در انتخاب رشته و ثبت درخواست خود اقدام کنند که طی این عمل امکان جا به جایی و انتقال در رشته مورد نظر برای داوطلبان فراهم می شود. در مقاله حاضر قصد داریم به بررسی شرایط تعیین شده برای انجام این امر و همچنین نحوه ثبت تقاضانامه مربوطه بپردازیم.

برای جلوگیری از اشتباه در انتخاب رشته، لازم است آگاهی های خود را در ارتباط با رشته، شهر و دانشگاه مورد نظر خود افزایش دهید.

 چگونه باید فهمید که در کدام رشته شانس قبولی داشته ایم؟

با اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری، برای متقاضیانی که به جز رشته محل پذیرفته شده در سایر انتخاب های خود نیز امکان پذیرش دارند، کارنامه سبز صادر می گردد. برای این که متوجه شویم در کدام یک از اولویت های دیگر موجود د انتخاب رشته، امکان قبولی را داشته ایم می بایست، با دقت به بررسی کارنامه سبز کنکور بپردازیم. انجام این کار از طریق مقایسه ستون “رتبه داوطلب” را با ستون “آخرین رتبه قبولی” میسر می باشد. چنانچه در یک کد رشته محل، رتبه داوطلب از رتبه آخرین فرد قبولی کمتر باشد، به این معنی است که شما در آن انتخاب امکان قبولی خواهید داشت.

بنابراین جهت بررسی اولویت های پایین تر که شانس قبولی را در آن ها دارید، می توانید تقاضای بررسی مجدد خود را ثبت نمایید. به این منظور متقاضیان باید با  نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش و همچنین سایتی که از طرف مرکز سنجش دانشگاه آزاد تعیین می گردد، آشنا باشند. طی فرآیند مذکور، با ورود به سامانه نام برده و فعال نمودن گزینه بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای انتخاب اولویت بعدی درخواست خود را ثبت نمایید که البته در ادامه مطلب تمامی مراحل و نحوه ثبت درخواست و بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری را به طور کامل شرح داده ایم.

نحوه ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

 • برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون خود در ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و سپس طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک کنید.

 • سپس همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است، بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک نمایید.

 • صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت، اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و سپس تیک جمله موجود در تصویر زیر که با فلش نشان داده شده است را بزنید و بعد از آن گزینه “تایید” را انتخاب کنید.مرحله سوم ورورد به سامانه ثبت اشتباه انتخاب رشته

 

 • پس از انجام این مرحله و تایید آن، از طرف سازمان سنجش رمز عبوری برای شما ارسال خواهد شد پس از دریافت رمز عبور مجددا به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و دوباره بر روی گزینه ارسال درخواست کلیک کنید. سپس گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب نموده و نام کاربری و رمز عبور دریافتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

 • پس از کلیک بر روی گزینه ورود، به صفحه جدید هدایت خواهید شد که باید گزینه “درخواست جدید” را انتخاب نمایید.

درخواست جدید

 • در قسمت آزمون کلمه “سراسری” و در قسمت سال “1400” را وارد نمایید، سپس بر روی کلمه “جستجو” کلیک نمایید.

جستجوی درخواست

 • در منوی باز شده بر روی گزینه “انتخاب” که در مقابل عبارت “بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بندی” قرار دارد، کلیک نمایید و درخواست خود را ثبت کنید.

پس از ثبت اولویت مورد نظر خود باید منتظر پاسخ از طرف سازمان سنجش باشید. زمان مشخصی برای پاسخ دهی در نظر گرفته نشده اما به طور تقریبی بین 1 هفته تا 3 ماه تا ارسال پاسخ طول می کشد. که البته این مدت پاسخگویی ارتباط مستقیمی با دانشگاه و رشته انتخابی شما و همچنین با زمان ثبت درخواست شما در سیستم پاسخگویی وجود دارد. بنابراین هرچه زودتر درخواست خود را در این سیستم ثبت کنید، پاسخ درخواست شما نیز زود تر اعلام می گردد.

آیا اعتراض به اشتباه در انتخاب رشته مورد بررسی سازمان سنجش قرار می گیرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در سال های گذشته تقریبا تمامی داوطلبانی که از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش استفاده کرده بودند نتایج خود را دیر یا زود دریافت نموده اند و توانستند مشکل خود را حل کنند. البته توجه داشته باشید که استفاده از این سیستم تنها راه برای رسیدن به نتیجه است بنابراین از مراجعه حضوری و تماس های تلفنی به سازمان سنجش خودداری کنید.

البته لازم به ذکر است که پذیرش نهایی شما بستگی به تایید نهایی دانشگاه پذیرنده دارد. ممکن است در برخی از موارد سازمان سنجش با تغییر اولویت شما موافقت کند اما دانشگاه پذیرنده به دلایلی از جمله عدم ظرفیت و… از پذیرش شما اجتناب نماید. چنانچه شما هم در کارنامه سبز خود خواستار تغییر در اولویت رشته ها هستید می توانید با توجه به مراحلی که عنوان کردیم جهت ثبت درخواست خود اقدام کنید و یا با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

زمان اعلام نتایج بررسی اشتباه انتخاب رشته متقاضیانی که از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور استفاده نموده اند، زمان دقیق و از پیش تعیین شده ای نیست. اما معمولا قبل از شروع نیمسال دوم در دانشگاه ها می باشد و همچنین با توجه به زمان ثبت درخواست، ثبت نام و آغاز تحصیل داوطلبان در نیمسال دوم یعنی در بهمن ماه خواهد بود.

بنابراین امکان شروع به تحصیل در رشته ای که به عنوان اولویت دوم داوطلب است، از مهر ماه وجود ندارد. برای آگاهی از زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بر روی لینک کلیک کنید. البته لازم است بدانید که فرآیند تکمیل ظرفیت ممکن است هر سال انجام نشود و چنانچه تصمیم به برگزاری آن گرفته شود، اخبار مربوطه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می گردد.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان ثبت درخواست بررسی اولویت های بعدی انتخاب رشته کنکور 1400، در صورت اشتباه وجود دارد؟

بله، همانطور که در مقاله فوق به طور کامل توضیح داده شد، شما می توانید با مراجعه به سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدامات مربوطه را انجام دهید.

2- آیا ثبت درخواست موجود در زمینه اشتباه انتخاب رشته کنکور 1400 مورد بررسی قرار می گیرد؟

بله، اما ممکن است بنا به دلایلی مانند عدم وجود ظرفیت دانشگاه پذیرنده با آن موافقت نشود.

3- اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 تا چه تاریخی انجام خواهد شد؟

بررسی و اعلام نتایج در خواست هایی که در سامانه وجود دارد معمولا تا قبل از شروع نیمسال دوم دانشگاه ها خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۴۶ نظر

 1. سلام خسته نباشید من دانشجو رشته مدیریت صنعتی ورودی مهر ۹۹ هستم بر حسب سوابق روزانه قبول شدم ایا میتونم تغییر رشته بدم به حقو روزانه یا شبانه و از نظر نمرات هم معدل کامل شدم ایا این امکان وجود داره ؟؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط پذیرش براساس سوابق تحصیلی، امکان تغییر رشته برای شما وجود ندارد.

 2. سلام خسته نباشید شماره سازمان سنجش تهران رو دارید بدید بیزحمت

  • با سلام و وقت بخیر، تلفن روابط عمومی سازمان سنجش :۴۲۱۶۳ – (۰۲۱) و تلفن مرکز ساختمان تهران: ۳ الی ۸۸۹۲۳۹۵۰ – (۰۲۱)

 3. سلام خسته نباشید،من ورودی بهمن ماه پذیرش کردم قبول شدم ،یه درس از پیش دانشگاهی داشتم که همین دی ماه پاس کردم ،واسه ورود به دانشگاه مشکلی ندارم؟؟

  • با سلام و درود، در صورت ارائه مدرک در زمان ثبت نام، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 4. سلام خسته نباشید ببخشید من توی کنکور ۹۹قبول نشدم ولی واسه سوابق تحصیلی روزانه قبول شدم و این که من رفتم سازمان سنجش تهران واسه لغو محرومیت ولی واسه من توی نامه زدش پذیرش براساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۰از دوماه پیش هنوز جوابی نیومده از طرف سنجش توروخدا بگید چیکار کنم من میخام توی کنکور ۱۴۰۰روزانه قبول بشم

  • با سلام، شما می توانید با سازمان سنجش تماس بگیرید یا مجدد ارسال درخواست انجام دهید و از آخرین وضعیت خود مطلع شوید.

 5. سلام خوبین خسته نباشین ببخشید من رفتم سازمان سنجش واسه لغو محرومیت گفتن تا دوماه جواب داده میشه ولی هنوز جوابی ندادن چیکار باید بکنم جواب بدید توروخدا

  • با سلام و درود، جهت بررسی نتیجه درخواست لغو محرومیت، تقاضای خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور در بخش عمومی به ثبت برسانید.

 6. سلام تورو خدا کمکم کنید
  من درخواست اولویت بعدی دادم و پذیرفته شده و الان پشیمونم و میخوام تو انتخاب اول بمونم و اینکه چون پسرم قبلا یبار از دانشگاه انصراف دادم الان دو تا سوال دارم
  ۱ اینکه من میتونم همون کدرشته اول ک قبول شدم بمونم؟؟
  ۲ اینکه اگه در کد رشته اول بمونم کد رشته جدید که پذیرفته شدم چی میشه؟؟ لغو میشه یا انصراف میزنه یا چی؟؟

 7. اگر کسی در درخواست دادن برای تغییر اولویت دیر کرده باشد یا درخواست ثبت نشده باشد آیا راه حل دیگری هست تا انتقالی بگیرد . خواهشا سریع جواب دهید ممنون ‌.این سومین. دیدگاه است که من می فرستم اما جوابی نگرفتم

  • با سلام و درود، می بایست درخواست انتقالی و تغییر رشته خود را به آموزش دانشگاه مبدا ارائه دهید و در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد،مجاز به گرفتن انتقالی می باشید.

 8. سلام من جواب درخواستم اومده و موافقت شده و از ۱۵ آذر گفته ثبت نام کن.میخواستم بدونم ورودی نیمسال دوم میشم؟توی تقویم اموزشی دانشگاه مقصد دیدم زده از ۱۵ آذر ثبت نام نیمسال دوم.

 9. سلام خسته نباشید من در رشته ی روانشناسی قبول شده بودم و خیلی از رشتم خوشم اومده بعد خانواده بدون مشورت من اعتراض زدن و رشته بهداشت عمومی رو قبول شدم الان من میخوام رشته ی روانشناسی رو ادامه بدم باید چیکار کنم؟

  • با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنید، در صورت موافقت با درخواست شما، ثبت نام خود را انجام دهید.

 10. با سلام من در کنکور ۹۹ شرکت کردم و ترم بهمن قبول شدم و برای کنکور ۱۴۰۰ از روزانه ها محروم شدم اگر بعد اتمام این ترم انصراف بدم آیا می تونم برای کنکور ۱۴۰۱ روزانه ها رو انتخاب کنم؟یا باید دو ترم بخونم بعد انصراف بدم؟

 11. با عرض سلام و خسته نباشید. من توی انتخاب رشته‌ی ۹۹ مردود شدم ولی یکی از کد رشته‌ها که امکانش خیلی زیاد بود که قبول بشم و اون رشته رو می‌خواستم رو اشتباه وارد کردم و به دلیل بیماری که داشتم نتونستم تو تاریخ مقرر شده اعتراض بکنم و امشب اعتراض کردم به نظرتون اعتراضم بررسی میشه و شانس دارم قبول بشم؟

  • با سلام و درود، اعتراض شما مورد بررسی و پاسخگویی کارشناسان سازمان سنجش قرار خواهد گرفت ولی امکان پذیرفتن آن خیلی پایین است.

 12. باسلام درصورت ثبتنام طرح اجباری علوم ازمایشگاهی وشرکت درکنکور۱۴۰۰بعدازقبولی میتوان توقف طرح زد و به تحصیل ادامه داد؟

 13. باسلام من با استفاده از سهمیه مجاز به انتخاب رشته شدم اما نتیجه رو مردود شدم الان میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های منتشر شده، در صورت قبولی نهایی یک بار حق استفاده از سهمیه در دانشگاه های روزانه، و دوبار در دانشگاه های آزاد را دارید.

 14. سلام من امسال انتخاب رشته کردم ولی مردود شدم میتونم ۱۴۰۰کنکور بدم؟؟؟؟؟

 15. زهرا خلیل طهماسبی

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من یکبار از سهمیه ایثارگران استفاده کردم اما دعوت به مصاحبه فرهنگیان نشدم ودرانتاخب رشته فقط فرهنگیان رو زدم میخوام بدونم که برای کنکور۱۴۰۰ هم میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، برای دانشگاه های روزانه یک بار، و دوره های شهریه پرداز دو بار مجاز به استفاده از سهمیه می باشند.

 16. سلام
  من اطلاعی از اینکه میشد اولویت بعدی رو جایگزین کرد نداشتم امروز متوجه شدم، با دانشگاه تماس گرفتم و اونا به خاطر نمرات و اینکه جز استعداد درخشان بودم میپذیرفتن ولی چون مهلت درخواست تمام شده، اگه الان اقدام کنم امکان داره سازمان سنجش درخواستم رو بررسی کنه ؟
  ممنون

  • با سلام، با توجه به اتمام زمان ثبت ارسال درخواست در خصوص تغییر اولویت ها، شما می توانید به سازمان سنجش درخواست عمومی ارسال کنید.

 17. سلام برای راضی کردن دانشگاه مبدا و مقصد خودمون باید اقدام کنیم یا سازمان سنجش خودش استعلام میگیره؟

  • با سلام و درود، در صورت ثبت درخواست در مهلت مقرر در سایت سنجش، تغییر اولویت شما بررسی شده و نتیجه اعلام می گردد.

 18. سلام من ۱۳ ابان ماه بعد از انتشار کارنامه نهایی درخواست اولویت های بعدی انتخاب رشترو دادم بعد تا الان پاسخ داده نشده ابیه میگه در صف بررسی هست . چقدر طول میکشه تا نتیجه ی درخواستم بیاد ؟

 19. من ۱۳ام درخواست تغییر اولویت دادم ولی هنوز جوابش نیومده به نظرتون چقد دیگه طول میکشه جوابش بیاد؟؟اگه تا آخر ماه بیاد ممکنه بتونم از نیم سال اول برم دانشگاه؟؟؟

  • با سلام و درود، تعدادی از نتایج تغییر اولویت اعلام شده است و مابقی نیز در روزهای آتی اعلام می شود.

 20. ساتم در چه صورت با درخواست بررسی اولویت بعدیمون موافقت می کنن؟

 21. سلام
  دو تا سوال داشتم
  ۱. موقعی که درخواست اولویت بعدی رو دادیم باید کدپیگیری بهمون بده سیستم؟
  ۲. اگر در اولویت بعدی پذیرفته شدیم پذیرش ما در کدرشته اولیه لغو میشه؟ در صورت پشیمانی می‌توانیم در کد رشته اولیه تحصیل کنیم؟

  • با سلام و درود، خیر کد پیگیری ارسال نخواهد شد. در صورت موافقت با تغییر اولویت حق انتخاب به شما داده می شود.

 22. سلام وقت بخیر..
  من درخواست اولویت بعد رو دادم و الان با درخواستم موافقت شد ولی الان پشیمونم و میخوام تو همون دانشگاه اول بمونم آیا این امکان وجود داره؟

 23. سلام خسته نباشید..
  من درخواست اولویت بعد رو دادم و الان پیامک اومده که با درخواست من موافقت شده الان پشیمونم و میخام تو همون دانشگاه اول بمونم خاستم بدونم این امکان وجود داره؟

 24. سلام خسته نباشید..
  من درخواست اولویت بعدی رو دادم و الان پیام اومده که با درخواست من موافقت شده ولی من پشیمونم و میخام همون دانشگاه اول رو برم آیا این امکان وجود داره؟

 25. با سلام.من درخواست اولویت بعدی رو دادم.اگر موافقت بشه برای نظام وظیفم انصرافی برام میزنه یا انتقالی؟چون من قبلا یبار انصراف دادم.

  • با سلام و درود، برای شما تغییر اولویت زده می شود. لازم به ذکر است قبولی اولیه لغو نخواهد شد.

 26. سلام. آیا اعتراض مبنی بر جابجایی الویت را قبل از بررسی میتوانیم کنسل کنیم؟

 27. با عرض سلام من درخواست اولویت بعدی رو دادم اگر به دلایلی در آینده از محلی که الان میخونم راضی باشم میتونم به دانشگاه اولویت بعدم نرم یا اجبارا باید برم؟ایا محل پذیرش اولیه من لغو میشه؟

  • با سلام، در صورتی که با درخواست شما جهت قبولی اولویت بعدی موافقت شود، پذیرش اولیه ی شما لغو می شود.

 28. سلام من درخواست اعتراض دادم ولی بعد از زدت دکمه تایید,از اون صفحه خارج شد.الان این یعنی ثبت شده؟

  • با سلام و درود، جهت بررسی ثبت درخواست خود می بایست به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید.

 29. سلام اگه من درخواست الویت بعدی رو بدم و قبول نشه بازم همون رشته قبول شده قبلیم میتونم برم یا دیگه اونم از دست میره؟

 30. سلام خسته نباشین
  برای درخواست دادن تغییر رشته به الویت بعدی سنجش در صورتی که درخواست بدیم چه قبول کنند و چه قبول نکنند مشکلی برای این رشته که قبول شدیم و ثبت نام کردیم در حال حاضر پیش نمیاد ؟ و اینکه اگر توی کارنامه سبز شانس قبولی واسه رشته ای نداشتیم و اون رو دوباره درخواست بدیم احتمالی هست که موافقت کنن؟ مرسی

  • با سلام و درود، برای قبولی اصلی مشکلی به وجود نمی آیدو کارنامه سبز فقط برای رشته های پایین تر از قبولی قطعی می باشد و در بقیه موارد بی تأثیر است.

 31. سلام خسته نباشین
  من اولویت اول که مجاز شدم دانشگاه شبانه اراک بود ‌.ثبت نامم کردم .الان متوجه شدم که دانشگاه صنعتی اراک هم مجاز شدم …اللن میتونم از شبانه انصراف بدم برم روزانه صنعتی ثبت نام کنم

  • با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، تا تاریخ ۲۳ آبان می توانید در سایت سازمان سنجش درخواست تغییر اولویت داده و در صورت موافقت این سازمان به دانشگاه مد نظر بروید.

 32. سلام میخواستم بدونم برای اولویت‌های بعدی در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی باید همین مراحل را طی کنم.

  • با سلام و درود، بله، می بایست در سایت سنجش ارسال درخواست نموده تا کارشناسان بررسی کرده و نتیجه را در همان قسمت قرار دهند.

 33. سلام ، ممکنه یکی تغییر اولویت بزنه اون دانشگاهی که تو قبول شدی و جای تو رو بگیره؟

  • با سلام و درود، خیر، دانشگاه مقصد در صورت دارا بودن ظرفیت کافی با تغییر اولویت موافقت می نماید و صندلی شما محفوظ است.

 34. سلام
  ایا امکان تغییر دوره شهریه پرداز به روزانه هست؟ اگر هست ایا همون دانشگاهی که قبول شدیم یا کل روزانه هایی که انتخاب رشته کردیم؟
  ممنون

  • با سلام، با توجه به شرایط و ضوابط انتقالی، امکان تغییر دوره یا انتقالی، از دوره های شبانه به روزانه وجود ندارد.

 35. سلام من روز ۱۳ام بعد از انتشار کارنامه سبز درخواست تغییر اولویت دادم به نظرتون ثبت شده؟؟؟؟ شماره درخواستم بهم دادا

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سازمان سنجش، مدت زمان پاسخگویی به ارسال درخواست ها حداکثر تا یک ماه می باشد، لازم به ذکر است در صورت ارائه ی شماره پیگیری، درخواست شما ثبت شده است.

 36. سلام میخاستم بدونم تو کادر روبه روییه “”درخواست بررسی اولویت های بعدی” باید کدرشته ای رو که میخام سازمان سنجش بررسی کنه رو بنویسم؟؟؟لطفا پاسخ بدید

 37. سلام میخواستم بدونم که توی کادر روبه روییه “درخواست بررسی اولویت های بعدی” باید کد رشته ای رو که میخام سازمان سنجش بررسی کنه رو بنویسم؟؟

 38. سلام .من انتخاب رشته انجام دادم ومردودشدم .وبعد متوجه شدم ک علوم تربیتی شبانه رو نزدم ورتبم ۳۳۱۸هست اگه این اشتباه روانجام نمی دادم حتما قبول میشدم .می تونم درخواست بدم وقبولم کنن .ایا درخواستمو قبول میکنن .لطفا جواب بدین

 39. سلام من پرستاری جیرفت روزانه قبول شدم بعد از کارنامه سبز متوجه شدم میتونستم هوشبری شهر خودم قبول بشم الان و درخواست تغییر اولویت دادم چقدر احتمال داره با درخواستم موافقت یشه؟؟؟؟واینکه اگه پرستاری رو ثبت نام کنه بعدا اگه با درخواستم موافقت بشه مشکلی پیش نمیاد از طرف دانشگاه جیرفت اگه بخوام جابه جا بشم؟؟؟؟؟؟

  • با سلام و درود، باز شدن سایت سنجش فقط من باب تغییر اولویت می باشد و امکان اضافه نمودن کد رشته محل وجود ندارد.

 40. با عرض سلام و خسته نباشید
  من درخواست اولویت بعدی رو دادم
  اگر به دلایلی در آینده از دانشگاهی که الان میخونم راضی باشم میتونم به دانشگاه اولویت بعدم نرم یا اجبارا باید برم؟

  • با سلام و درود، در صورت تمایل می توانید در دانشگاه اولویت بعد ثبت نام نمایید در غیر این صورت در دانشگاه پذیرفته شده ادامه تحصیل دهید.

 41. سلام من مردود شدم ولی یکی از کد رشته هام رو اشتباهی به جای شبانه ،روزانه انتخاب کردم اگه شبانه رو میزدم حتما قبول میشدم میتونم الان درخواست بررسی بدم از کجا باید اعتراض کنم

 42. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من درخواست بررسی اولویت های بعدی رو زدم ولی میخواستم بدونم دقیقا اولویت بعد از قبولی بررسی میشه یا اون کدرشته ای که وارد کادر کردیم؟؟

  • با سلام، در صورتی که شما گزینه ی “درخواست بررسی اولویت های بعدی” را انتخاب کرده باشید، کد رشته ی درج شده در کادر بررسی می شود.

 43. با عرض سلام و وقت بخیر و عرض تشکر بابت سایت بسیار خوبتون
  من ارشد شهید بهشتی قبول شدم و اولویت بعدیم دانشگاه تبریزه. درخواست اولویت بعدی دادم و سوال بنده اینکه من تو هر دو روزانه قبول شدم آیا این احتمال وجود داره که اگه سنجش و دانشگاه موافقت کنه من شبانه بشم و سوال دوم اینکه اگر به دلایلی نخوام دانشگاه اولویت بعدی برم همین دانشگاه فعلی بمونم یا نه؟
  با تشکر از شما

  • با سلام و درود، درصورت تغییر اولویت دوره ی شما تغییری نخواهد کرد و روزانه باقی می ماند؛ در صورت تمایل اولویت بعدی خود را انتخاب می نمایید و الزامی نیست.

 44. سلام میشه لطفا جواب بدین که اگه دو یا چند محل رو موقعی که میخایم مجدد تقاضای الویت بعدی رو بدیم توی لیست بنویسیم امکان داره که به مشکل بربخوریم؟

 45. آیا این امکان وجود دارد که برای اولویت بندی، رشته جدیدی را به کارنامه اضافه نمود. مثلا من به جای رشته ریاضی محض، رشته ریاضی کاربردی را انتخاب نموده ام و در اولیت های بعدی هم رشته ریاضی محض را انتخاب نکرده ام. ایا این امکان وجوددارد که این رشته به انتخاب های من اضافه شود و مجددا اولویت بندی انجام شود.
  ممنون

 46. سلام،چ تاریخ و روزی برای درخواست اولویت بعدی انتخاب رشته اقدام کنیم ممنون میشم جواب بدید.

  • با سلام، شما از تاریخ ۹۹/۰۸/۱۵ تا تاریخ ۹۹/۰۸/۲۳ می توانید نسبت به ارسال درخواست بررسی کدرشته اولویت بعدی خود اقدام نمایید.

 47. سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم میخواستم بدونم اگه درخواست اشتباه در انتخاب رشته رو.بدم باید دانشگاه ک اوردم هم ثبت نام کنم یا منتظر جواب بمونم ؟ بعدن میتونم دوباره ثبت نام کنند لطفا جواب بدید ؟

  • با سلام و درود، در صورت تمایل به بررسی رشته های پایین تر از نتیجه ی بدست آمده می بایست از تاریخ ۱۵ آبان درخواست خود را در سازمان سنجش ثبت نمایید و طبق اطلاعیه می بایست در دانشگاه مورد پذیرش فعلی ثبت نام خود را انجام دهید و در صورت اتمام مهلت ثبت نام، سازمان مذکور هیچ تعهدی نخواهد داشت.

 48. سلام من دانشکده فنی در شهری روزانه ترم بهمن قبول شدم ومیخوام وقتی کارنامه نهایی اومد باتوجه به اولویت بعدیم که همون شهر دانشگاه دیگه ای عوض کنم میخواستم بپرسم ایا با درخواست دادن دراین مورد و پذیرفته نشدن درخواستم امکان ثبت نام در دانشگاهی که الان قبول شدمم از دست میدم؟

  • با سلام، خیر در صورتی که با تغییر اولویت شما موافقت نشود، شما می توانید در رشته و دانشگاه قبولی خود ثبت نام کنید.

 49. سلام. من پزشکی روزانه قبول میشم ولی یکی از اولویت های بعدیم پزشکی پردیسه که توی اون هم قبول میشم. با تغییر رشته به پردیس میتونم توی کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم و دوره های روزانه رو انتخاب کنم؟ و آیا برای شرکت در کنکور نیاز به انصراف از تحصیل دارم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ دانشجویان دوره ی شهریه پرداز در صورت شرکت در کنکور سال آینده، پس از اعلام نتایج نهایی باید انصراف خود را از دانشگاه قطعی نمایند.

 50. سلام
  من امروز در سیستم سازمان سنجش درخواست بررسی اولویت بعدی رو دادم
  چند روز طول میکشه جوابش بیاد؟؟
  تا زمانی که جواب بیاد من در دانشگاهی که قبول شده ام ثبت نام کنم یا خیر؟؟

  • با سلام و درود، به طور معمول بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری، پاسخ درخواست روی سایت قرار می گیرد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه