یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / اشتباه در انتخاب رشته

اشتباه در انتخاب رشته

درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور 99
اشتباه در انتخاب رشته 99

طبق روال هر ساله پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری،کارنامه نهایی داوطلبان با عنوان “کارنامه سبز” منتشر می شود. داوطلبان با دریافت این کارنامه می توانند وضعیت قبولی خود را در سایر کد رشته محل های انتخابی خود مشاهده نمایند. برخی از داوطلبان بعد از دریافت نتایج انتخاب رشته خود به دلایلی از جمله اشتباه در ثبت کد رشته ها، اشتباه در چیدمان اولویت ها و یا تغییر علاقه مندی خود به یک کد رشته محل، درخواست بررسی مجدد فرم انتخاب رشته خود را دارند.

سازمان سنجش برای برخی از داوطلبان که از رشته پذیرفته شده ی خود راضی نیستند و در انتخاب رشته دچار اشتباه شده اند، این امکان را به وجود می آورد که در زمان مشخص برای بررسی اشتباه در انتخاب رشته و ثبت درخواست خود اقدام کنند که طی این عمل امکان جا به جایی و انتقال در رشته مورد نظر برای داوطلبان فراهم می شود.

برای انجام این کار شما باید با نحوه ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب آشنا شوید تا بتوانید در زمان مقرر برای انجام آن اقدام نمایید، به همین دلیل محتویات این مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم.

برای جلوگیری از اشتباه در انتخاب رشته، لازم است آگاهی های خود را در ارتباط با رشته، شهر و دانشگاه مورد نظر خود افزایش دهید.

 چگونه باید فهمید که در کدام رشته شانس قبولی داشته ایم؟

برای این که متوجه شویم در کدام یک از اولویت های دیگر موجود د انتخاب رشته، امکان قبولی را داشته ایم می بایست، با دقت به بررسی کارنامه سبز کنکور بپردازیم. برای این کار باید در هر کد رشته محل ستون “رتبه داوطلب” را با ستون “آخرین رتبه قبولی” مقایسه کنیم. چنانچه در یک کد رشته محل، رتبه داوطلب از رتبه آخرین فرد قبولی کمتر باشد، به این معنی است که شما در آن انتخاب امکان قبولی خواهید داشت.

بنابراین برای بررسی اولویت های پایین تر که شانس قبولی را در آن ها دارید، می توانید از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش آموزش کشور و فعال نمودن گزینه بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای انتخاب اولویت بعدی درخواست خود را ثبت نمایید که البته در ادامه مطلب تمامی مراحل و نحوه ثبت درخواست و بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری را به طور کامل شرح داده ایم.

اما طی این مرحله سوالاتی هم برای داوطلبان مطرح می شود و یک نمونه آن این است که اگر در کارنامه سبز رشته ای که در اولویت است را قبول شویم و در اولویت بعدی هم شانس قبولی داشته باشیم، امکان انتخاب کد رشته محل بعدی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال، لازم است بدانید که پاسخ مثبت است. بنابراین با توجه به مراحلی که در ادامه مطلب شرح خواهیم داد، می توانید به سادگی اولویت اول خود را به عنوان اولویت اشتباه معرفی کنید و اولویت های بعدی یعنی اولویت دلخواه را در راس انتخابات خود قرار دهید.

نحوه ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

1- برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون خود در ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و سپس طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک کنید.

2- سپس همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک کنید.

3- صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت، اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و سپس تیک جمله موجود در تصویر زیر که با فلش نشان داده شده است را بزنید و بعد از آن بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.مرحله سوم ورورد به سامانه ثبت اشتباه انتخاب رشته

4- پس از انجام این مرحله و تایید آن، از طرف سازمان سنجش رمز عبوری برای شما ارسال خواهد شد پس از دریافت رمز عبور مجددا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دوباره بر روی گزینه ارسال درخواست کلیک کنید و پس از آن طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم، همانند تصویر زیر پنجره ای باز می شود که بایستی نام کاربری و رمز عبور دریافتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

5- پس از کلیک بر روی گزینه ورود، به صفحه جدید هدایت خواهید شد که باید گزینه “درخواست جدید” را انتخاب نمایید.

درخواست جدید

6- در قسمت آزمون کلمه “سراسری” و در قسمت سال “99” را وارد نمایید، سپس بر روی کلمه “جستجو” کلیک نمایید.

جستجوی درخواست

7. در منوی باز شده بر روی گزینه “انتخاب” که در مقابل عبارت “بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بندی “ قرار دارد، کلیک نمایید و درخواست خود را ثبت کنید.

پس از انجام مراحلی که گفته شد و  پس از ثبت اولویت مورد نظر خود باید منتظر پاسخ از طرف سازمان سنجش باشید. زمان مشخصی برای پاسخ دهی در نظر گرفته نشده اما به طور تقریبی بین 1 هفته تا 3 ماه تا ارسال پاسخ طول می کشد. که البته این مدت پاسخگویی ارتباط مستقیمی با دانشگاه و رشته انتخابی شما و همچنین با زمان ثبت درخواست شما در سیستم پاسخگویی وجود دارد. بنابراین هرچه زودتر درخواست خود را در این سیستم ثبت کنید پاسخ درخواست شما نیز زود تر اعلام می گردد.

آیا اعتراض به اشتباه در انتخاب رشته و ثبت درخواست اولویت ها مورد بررسی سازمان سنجش قرار می گیرد؟

در پاسخ به این سوال به اطلاعتان می رسانیم که در سال های گذشته تقریبا تمامی داوطلبانی که از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش استفاده کرده بودند نتایج خود را دیر یا زود دریافت نموده اند و توانستند مشکل خود را حل کنند. البته توجه داشته باشید که استفاده از این سیستم تنها راه عملی برای رسیدن به نتیجه است بنابراین از مراجعه حضوری و تماس های تلفنی به سازمان سنجش خودداری کنید.

البته لازم به ذکر است که پذیرش نهایی شما بستگی به تایید نهایی دانشگاه پذیرنده دارد. ممکن است در برخی از موارد سازمان سنجش با تغییر اولویت شما موافقت کند اما دانشگاه پذیرنده به دلایلی از جمله عدم ظرفیت و… از پذیرش شما اجتناب نماید. چنانچه شما هم در کارنامه سبز خود خواستار تغییر در اولویت رشته ها هستید می توانید با توجه به مراحلی که عنوان کردیم جهت ثبت درخواست خود اقدام کنید و یا با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

در رابطه با زمان اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته لازم است بدانید که داوطلبانی که از سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته استفاده کرده اند تا مشخص شدن نتایج که البته زمان دقیقی از اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته از سمت سازمان سنجش اعلام نشده است اما زمان اعلام نتایج قبل از شروع نیمسال دوم در دانشگاه ها خواهد بود و همچنین با توجه به زمان ثبت درخواست، ثبت نام و آغاز تحصیل داوطلبان در نیمسال دوم یعنی در بهمن ماه خواهد بود.

بنابراین امکان شروع به تحصیل از مهر ماه وجود ندارد. همچنین با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته می توانید از تاریخ دقیق اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته مطلع شوید. برای آگاهی از زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان ثبت درخواست عوض کردن اولویت های انتخاب رشته، در صورت اشتباه وجود دارد؟

بله، همانطور که در مقاله فوق به طور کامل توضیح داده شد، شما می توانید با مراجعه به سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدامات مربوطه را انجام دهید.

2- آیا ثبت درخواست موجود در زمینه اشتباه انتخاب رشته مورد بررسی قرار می گیرد؟

بله، اما ممکن است بنا به دلایلی مانند عدم وجود ظرفیت دانشگاه مورد انتخاب، با آن موافقت نمی شود.

3- اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری تا چه تاریخی اعلام خواهد شد؟

بررسی و اعلام نتایج در خواست هایی که در سامانه وجود دارد تا قبل از شروع نیمسال دوم دانشگاه ها خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴۹ نظر

 1. Avatar

  با سلام. آیا امکان تغییر اولویت بعد از اعلام نتایج وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی، می بایست درخواست خود را در سیستم سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 2. Avatar

  باسلام وخسته نباشین.من میتونم الان رشته ای روازاولویتام حذف کنم.بااستفاده ازسیستم پاسخگویی.اشتباها رشته میکروبیولوژی رو تواولویتای اولم زدم.لطفا جواب بدین ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 3. Avatar
  زهرا خلیل طهماسبی

  باسلام وخسته نباشید ما تاچند بارمیتونیم ازسهمیه ایثارگران درکنکور استفاده کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید در هر مقطع برای دوره های روزانه ی دانشگاه ها حداکثر یک بار و برای سایر دوره ها حداکثر دو بار از سهمیه ی ایثارگران استفاده کنید.

 4. Avatar

  سلام
  من در برای مصاحبه رشته فوریتهای پزشکی دعوت شدم اما شرایطش رو ندارم رتبم ۱۵۰۰۰شده میتونم از اولویتهای بعدیم استفاده کنم من این اولویت رو اشتباهی زدم میخواستم اخر بزنم ولی اولویت دوازدهم زدم.

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما شرایط این رشته رو ندارید و در مصاحبه حضور نداشته باشید، مشکلی نخواهد داشت و اولویت های بعدی شما بررسی خواهد شد.

 5. Avatar
  زهرا خلیل طهماسبی

  باسلام
  برای دانشگاه فرهنگیان بیشتر رتبه کشوری رو درنظر میگیرن یا منطقه رو؟
  وآیا سهمیه فرزندان ایثارگران وجانبازان مجزا از منطقه هست؟ورقابت انها با کل شرکت کنندگان است یا فقط فرزندان ایثارگران

  • ایران مشاوره

   با سلام. پذیرش در دانشگاه های سراسری بر اساس رتبه در سهمیه نهایی انجام می شود. لازم به ذکر است افراد شرکت کننده در هر سهمیه ای فقط با داوطلبان همان سهمیه سنجیده می شوند.

 6. Avatar

  سلام:ایا در صورت قبول شدن در مصاحبه فوریت های پزشکی (۹۹) میتوانیم اگر که از رشته های دیگر نیز(با ازمون)رشته قبولی داشته باشیم یا دانشگاه آزاد انتخاب کنیم؟(حالت قبول شدن رو توضیح بدید)من اولویت اخرم فوریت بود و به مصاحبه دعوت شده ام.ممنون.

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما در نهایت یک قبولی برای دانشگاه های سراسری و یک قبولی برای دانشگاه های آزاد دارید که می توانید یکی از آن ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

 7. Avatar
  سید سجاد هاشمی

  سلام
  من رتبم ۶٨۱٩ و ترازم ٨٨۴۱ … توی انتخاب رشته من پزشکی و دارو بقیه الله رو هم زده بودم. پریروز که نتایج اومد، وضعیت معرفی من رو زده بود “رشته های بورسیه سپاه”. میخواستم بدونم این یعنی چی؟ الان من قبول شدم؟ و اگه قبول شدم همون رشته هاییه که تو انتخاب رشته زدم یا فرق میکنه؟

  ممنون میشم اگه جواب بدید

  • ایران مشاوره

   باسلام، در حال حاضر شما از دانشگاه بقیه الله دعوت به مصاحبه شده اید، جهت اطلاع از شرایط به سایت دانشگاه بقیه الله مراجعه نمایید، پس از شرکت در فرآیند مصاحبه در صورت قبولی رشته ی انتخابی مشخص خواهد شد.

 8. Avatar

  نتیجه رو نوشته دواطلب گرامی شما در هیچ رشته دارای شرایط خاص معرفی نشدید
  آیا درکنکور۱۴۰۰ نمیتونم شرکت کنم

 9. Avatar

  از چهارمحال و بختیاری هستم اما تو اولویت هام مشاورم استان خودم را آخر زده الان دقیقا باید چه کار کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ویرایش اطلاعات انتخاب رشته می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور، درخواست خود را به ثبت برسانید.

 10. Avatar

  سلام خسته نباشین من رتبم ۷۶۰۱ بود ترازم ۷۹۲۳
  بخاطر اشتباه و اصرار بابام که میگفت حتما فرهنگیان قبول میشی فقط رشته های دبیری و آموزش ابتدایی رو انتخاب رشته کردم و امروزم که جوابا اومد واسه مصاحبه معرفی نشده بودم
  نمیتونم باز انتخاب رشته کنم یا تغییری تو اولویتا ایجاد کنم مثلا برم رشته روانشناسی اینا؟ یا باید حتما وایسم تا سال دیگه؟
  کلا چه کاری ازم بر میاد؟
  تروخدا زود جوابمو بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام، متاسفانه امکان انتخاب رشته مجدد وجود ندارد و در صورتی که بعد از دانشگاه فرهنگیان انتخاب دیگری نیز داشته باشید مورد بررسی قرار می گیرد در غیر این صورت برای قبولی در دوره های روزانه می توانید در کنکور سال ۱۴۰۰ شرکت کنید.

 11. Avatar

  سلام
  من چند روز پیش انتخاب رشته کردم ولی الان که رفتم ، دیدم اولویت هام دستکاری شده و تغییر کرده. الان چیکار کنم دیگه مهلتش هم تموم شده

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اینکه در حال حاضر سامانه ی انتخاب رشته غیرفعال می باشد، شما می توانید برای ایجاد هر گونه تغییرات در انتخاب رشته ی خود از طریق سایت سنجش نسبت به ارسال درخواست اقدام نمایید.

 12. Avatar

  سلام ببخشید من هنگام انتخاب رشته اصلا حواسم به جنسیت نبود و یه دانشگاه با جنسیت اقا انتخاب کردم به اشتباه خخ که می دونم به رتبم می خوره و صددرصد قبولم الان چی میشه? :/

  • ایران مشاوره

   با سلام. لینک ویرایش انتخاب رشته در سایت سنجش همچنان باز می باشد. شما می توانید نسبت به ویرایش اقدام نمایید.

 13. Avatar

  سلام من میخواستم بدونم اگه ما درخواست اشتباه خود را ثبت کنیم ایا باید تا زمانی که جواب از سمت سنجش بیاید در دانشگاهی که در اولویت بالا تر قبول شده ام ثبت نام کنیم یا نه

 14. Avatar

  سلام من تو کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اولویت اولم رو یه رشته تو شهر تهران زدم ولی الان پشیمونم میخوام اولویت دوم برم ک تو شهر خودمه ( اولی طراحی لباسه دومی نقاشی )
  امکان تقاضا برای بررسی اولویت بعدی واسه آزاد بدون آزمون هم مثل سراسری وجود داره ؟ براش باید کجا مراجعه کنم ؟؟
  تو رو خدا جواب بدین وقت ثبت نام فردا تمومه و من باید سفر کنم اگه نشه

  • ایران مشاوره

   با سلام , امکان بررسی مجدد کارنامه و تغییر اولویت پذیرفته شده به کد رشته انتخابی در اولویت دوم در کارنامه نهایی مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) میسر نمی باشد .

 15. Avatar

  سلام.میخواستم بپرسم ک وقتی گزینه بررسی اشتباه و تقاضای اولویت بعدی رو انتخاب میکنیم.توی کادر جلوش چیو باید وارد کنیم؟؟؟؟و توی کادر توضیحات چیو باید بنویسیم؟؟؟

 16. Avatar

  سلام من میخواستم بدونم اگه ما درخواست اشتباه خود را ثبت کنیم ایا باید تا زمانی که جواب از سمت سنجش بیاید در دانشگاهی که در اولویت بالا تر قبول شده ام ثبت نام کنیم یا نه

 17. Avatar

  با سلام من تو فرهنگیان اولویت اول رو اوردم و اولویت بعدی رو هم اوردم میخاسم ببینم امکان اینکه در خواست بدم و بشه اون اولویت بعدی رو انتخاب کنم وجود داره؟ینی احتمالش هس اولویت دوم که رتبم رسیده رو بیارم؟

  • ایران مشاوره

   سلام , اگر در کارنامه سبز اولویت دوم را پذیرفته شده اید , می بایست از طریق سامانه سنجش , درخواست خود را مبنی بر تغییر اولویت ارسال نمایید . در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد و همچنین نظر مثبت سنجش , امکان تغییر اولویت برای شما وجود خواهد داشت .

 18. Avatar

  سلام ممنون از اطلاعاتتون.من امسال ازمایشگاه سیرجان روزانه قبول شدم اما میخوام اولویت جدید پرستاری جیرفت رو بزنم و کارنامه سبز هم امکان قبولی داده.اگه بعد نتایج جیرفت قبولم نکنن میتونم ازمایشگاه سیرجان رو ادامه بدم یا نه؟و تا زمان اومدن نتایج باید دانشگاه برم یا نه؟ممنون

 19. Avatar

  سلام
  من درخواست تغییر اولویت کد رشته را دادم . حالا تا زمانی که نتیجه درخواست مشخص شود، باید در دانشگاهی که اکنون قبول شدم ثبت نام کنم یا خیر؟؟

 20. Avatar

  میشه بگین نتیجه چی شد؟ اگه درخواست اولویت بعدی رو بدیم ولی به دانشگاه مقصد نریم مشکلی پیش میاد؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 21. Avatar

  درود من الویت دومم را قبول شدم در حالی که دوست دارم الویت سومم را انتخاب کنم و رتبه ی من در رشته الویت سومم ۱۵ بود در حالی که آخرین قبولی ۱۴ بود آیا شانسی هست؟

 22. Avatar

  سلام من توی اولویت بندی هام اشتباه کردم الان منتظر کارنامه سبزم تا درخواست بررسیمو ثبت کنم…من غیر انتفاعی قبول شدم و برای کد رشته های شبانه یه استان دیگه میخوام جابه جا بشم احتمال موافقت باهاش چقدره؟ممکن هست دانشگاه مبدا اجازه نده ؟ اگه اجازه نده موافقت سازمان سنجش تاثیری نداره؟

 23. Avatar

  سلام
  وقت بخیر
  میتونم درخواست بازبینی دوباره بدم
  و بعد از اومدن جواب
  اگه نشد
  درخواست بررسی الویت های بعدی رو بدم،(که یک انتخاب قابل قبوله«درسته؟»که حتما قبول بشم(واضح تر بگم
  اگر برای انتقالی بعد از یک ترم دانشگاه مقصدم قبولی داشت حداقل اینجا باشم )
  و بعد از قبولی
  وبعد از کارنامه سبز درخواست انتقال به دانشگاه های بهتر رو بدم

  من صرفا این دانشگاهی که قبول شدم رو نمیخام ثبت نام کنم حتی برای یک ترم، زمان الویت بندی بی دقتی کردم
  تمام سوالم اینه که سه درخواست میتونم بدم؟ و انتقالی رو دوبار میتونم درخواست بدم؟(یکبار، قبل کارنامه سبز«که پاسخش ۲۴،۷۲ساعت بعده درسته؟» و یکبار ،بعد کارنامه سبز)
  و
  جواب بازبینی دوباره که ۲۴،۷۲ساعت بعد از درخواست،قابل مشاهده است
  جواب برای هر انتقالی چه مدت بعد میاد،از مهر میتونم برم دانشگاهی به جز دانشگاهی که الان قبول شدم
  بی نهایت مشتاق پاسخ شما هستم
  با احترام

 24. Avatar

  سلام من برای تربیت بدنی انتخاب رشته کردم رتبم هم سه رقمی شده ۶۳۲ ولی جوابا که اومد من هیچکدوم از اولویتامو قبول نشدم یعنی زده مردود الان یعنی سه سال تلاش من و تلاش برای کنکورم همه پرید؟؟؟ من حتی اعتراض هم زدم ولی من میتونستم با رتبم خیلی راحت دانشگاه تهران قبول شم میشه راهنماییم کنین من واقعا دیگه کشش ندارم یک سال پشت کنکور بمونمممنون.

 25. Avatar

  سلام ببخشید میشه بعد از اعلام نتایج کنکور از دوباره انتخاب رشته کنیم یا دیگ نمیشه؟ ایا فقط جابجایی رشته ممکنه؟یا اضافه کردن رشته هم ممکنه؟

 26. Avatar

  سلام من رتبه ام ۱۱۰۰۰ منطقه دو بود و میخواستم پشت کنکور بمونم(نظام قدیم)و رشته های پزشکی دارو دندان رو با اینکه نمیشد زدم ولی انگار اشتباهن رشته اتاق عمل هم خورده و روزانه یزد قبول شدم ولی نمیخوام برم
  چیکار کنم؟ایا میشه اونو کنسل کنم؟خواهش میکنم جواب بدید حالم خیلی بده

 27. Avatar

  سلام من رتبه ام ۱۱۰۰۰ منطقه دو بود و میخواستم پشت کنکور بمونم(نظام قدیم)و رشته های پزشکی دارو دندان رو با اینکه نمیشد زدم ولی انگار اشتباهن رشته اتاق عمل هم خورده و روزانه یزد قبول شدم ولی نمیخوام برم
  چیکار کنم؟ایا میشه اونو کنسل کنم؟خواهش میکنم جواب بدید حالم خیلی بده

 28. Avatar

  سلام . من در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای شرکت کردم و در رشته معماری ورودی بهمن قبول شده ام اما در انتخاب رشته اشتباها اولویت اولم را بهمن انتخاب کرده ام ولی ورودی مهر نیز با توجه به رتبه ام و کارنامه نهایی میتوانسته ام پذیرفته شوم میتوانم درخواست تغییر اولویت از ورودی بهمن به مهر را در همان دانشکده داشته باشم؟

 29. Avatar

  سلام
  من هم درخواست اشتباه شدن در انتخاب رشته و هم اولویت بعدی رو دادم، این باعث نمیشه که مشکلی بوجود بیاد؟
  نیاز نیست درخواست اشتباه رو حذف کنم که درخواست اولویت بعدیم چیزیش نشه!؟

 30. Avatar

  من درخواست تغییر اولویت بندی دادم. حالا باید در دانشگاهی که ابتدا در آن قبول شده ام ثبت نام کنم و سپس منتظر اعلام نتیجه کنم یا میتوان صبر کرد و پس از اعلام نتیجه ثبت نام کرد؟

 31. Avatar

  سلام من الویتهای انتخاب رشتم همشون جابه‌جا شده و اون چیزی نیست که من میخاستم… الان اگه درخواست تغیر الویت هامو بزنم باید از بهمن برم دانشگاه؟ و این که حتما جوابش میاد؟اگه نیاد نمیتونم ادامه تحصیل بدم؟

 32. Avatar

  در مورد آزاد هم امکان تقاضای اولویت بعدی وجود داره؟تو رو خدا جواب بدید..

 33. Avatar

  سلام من در انتخاب رشته اشتباه کردم و به کد نوازندگی جهانی در موسیقی کد های رشته های دیگر موسیقی رو زدم و بعد به این سایت سنجش مراجعه کردم و این رو مطرح کردم و نوشتم که امکان درست کردنش هست که نوشتن به باجه ی رفع نقص مراجعه کنید حالا شما بگین که امکان درست کردنش هست؟

 34. Avatar

  سلام ببخشید با این روش میشه از دانشگاه شبانه دانشگاه بالاتر به دانشگاه پایین تر منتقل شد؟

 35. Avatar

  سلام من شهریور برای آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان قبول شدم رشته راهنمایی ومشاوره که اولیتم بود کد پنج خورده بود گزینش استان خودشون زنگ زدن گفتن درخواست تجدید نظربدیم بعد دوباره باهامون مصاحبه کردن مصاحبه م هم خوب بود گفتن جواب میاد رو سایت سازمان سنجش تا بیستم هم معلوم میشه ول یهنوز چیزی نیست می خواستم بپرسم جواب چ جوری میاد رو کدوم قسمت میاد از کجا بفهمم قبول شدم یا نه بعد یه چیز دیگه هم هست میگن کسانی که برای آموزش ابتدایی قبول شدن نمیزارن برن مشاوره بخونن حتی اگه قبول بشن درسته آیا؟؟؟

 36. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من درخواست تغییر اولویت دادام اما به دانشگاه مقصد نرفتم ودر دانشگاه مبدا مانده ام الان اگه موافقت هردو دانشگاه رو بگیرم برای ماندن در دانشگاه مبدا مشکای پیش نمی اد و نمی خواهد به سارمان سنجش بروم

 37. Avatar

  سلام من میخوام تو اردیبهشت درخواست مهمانی بدم.الان هم ترم یک هستم.میخواستم بدونم برا مهمانی فقط معدل ترم اولم ملاکه؟؟
  سوال دوم.الان واحدام ۱۲ تا هست مشکلی پیش نمیاد؟

 38. Avatar

  باسلام
  من کد منطقه ام اشتباه در کارنامه ثبت شده به بخش اموزشی دانشگاه هم مراجعه کردم و میگن نامه زدیم به سازمان سنجش و حدود سه هفته گذشته و هیچ خبری از سازمان سنجش نشده به صورت حضوری به سازمان سنجش تهرانم رفتم اما اونها هم هیچ کاری نکردن.من الان چه کارکنم تو رو خدا راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما میتوانید شرایط فعلی خود را به صورت درخواست با عنوان عمومی به سازمان سنجش ارسال نمایید. تا وضعیت تان مورد بررسی قرار گیرد.

 39. Avatar

  با سلام من از تاریخ ۱۶ مهر در دانشگاه مقصد ثبت نام کردم و دارم درس میخونم اما دانشگاه مبدا هنوز مدارکمو نفرستاده.گفتن تا آخر آذر نیاد نمیتونی ادامه تحصیل بدی.اونوقت سوالم اینه که باید برگردم دانشگاه مبدا از ترم بهمن؟؟یا اونجا هم راهم نمیدن؟؟با تشکر.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما میتوانید به دانشگاه مبدا مراجعه کرده و درخواست ارسال مدارک نمایید، تا حذف ترم صورت نگیرد.

 40. Avatar

  راستی من وقتی که درخواست اشتباه در انتخاب رشته رو دادم بالاش گزینه مجوز شرکت در ازمون سال بعد رو هم زدم.جواب اشتباه در انتخاب رشتم خیلی وقته اومده ولی اون نه.میخواستم بدونم چون دوتاش رو توی یه درخواست دادم مشکلی پیش اومده؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما میتوانید درخواست خود مبنی بر شرکت مجدد در کنکور سراسری سال ۹۸ و مجاز شدن در دوره های روزانه را مجددا از طریق سایت سنجش ارسال نمایید.

  • Avatar

   اینکارو کردم الان چنروزه زرد رنگ هست.جوابش پیامک میاد رو گوشی یا توی همون قسمت؟میخواستم بدونم شانس قبول کردنشون چقدره؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   احتمالا در خواست شما در حال بررسی می باشد . پاسخ به نامه شما در همان قسمت نامه ارسالی ، اعلام خواهد شد .

 41. Avatar

  با سلام من یه رشته محل روزانه پذیرفته شدم و الانم دارم میخونمش.ولی بدلیل بسیاری از مشکلات میخوام سال دیگه بتونم کنکور بدم و روزانه بزنم راهش چیه ؟؟واقعا کمک کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شمامیتوانستید درخواست لغو محرومیت خود را به سازمان سنجش ارسال کنید ، اما در حال زمان لغو محرومیت به اتمام رسیده است ،
   در صورت تمایل میتوانید شرایط خود را به صورت درخواست با عنوان عمومی به سازمان سنجش ارسال نمایید،

  • Avatar

   سلام اینکارو کردم ولی هنوز جوابی نیومده.میخواستم بدونم احتمال اینکه قبول کنن هست؟

 42. Avatar

  باسلام
  من دیروز سازمان سنجش بودم درخصوص تغییر رشته ای که در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش زدم وچند وقت پیش بهم پیامک اومد که برای ثبت نام باید به دانشگاه مقصد مراجعه کنم اما مسئول سازمان سنجش گفت اختیاری و میتونی در دانشگاه مبدا بمانی نظر شما چیست؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما باید به صورت حضوری به واحد آموزشی دانشگاه مبدا خود مراجعه کرده ، در صورت موافقت در دانشگاه مبدا و عدم لغو قبولی شما ادامه تحصیل دهید.

 43. Avatar

  سلام الان من پزشکی شهرکرد میخونم ولی دندونپزشکی اصفهان را هم آوردم تو کارنامه سبز ایا میتونم انتقال توام با تغییر رشته بگیرم؟ باید از کجا اقدام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   پیشنهاد میگردد، که شما در این خصوص درخواست عمومی به سازمان سنجش ارسال نمایید، تا سازمان سنجش درخواست شما را بررسی کند ، و بعد از بررسی و موافقت از سوی سازمان اقدام به تغییر دانشگاه و رشته خود داشته باشید،

 44. Avatar

  باسلام
  من کد منطفه ام در کارنامه اشتباه ثبت شده یعنی منطقه یک بودم به اشتباه منطقه ۳ خورده به سازمان سنجش از طریق سیستم پاسخگویی پیامک دادم که یک شماره بهم ارسال کردن و گفتند مدارک پیش دانشگاهی بامتن درخواست به این شماره ارسال کن تا در خصوص شما برسی شود.
  والان حدود سه چهار هفنه گذشته و هیچ پیامکی بهم ارسال نشده چکار کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما میتوانید از طریق تماس با سازمان سنجش، و ارسال نامه درخواست و اطلاعات خود را پیگیری نمایید.

 45. Avatar

  سلام تروخدا جواب بدین
  من الان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان میخونم ولی میخوام برم دانشگاه شهرکردو از نیمسال دوم شروع به تحصیل کنم و تو کارنامه سبز شهرکرد را اوردم نیمسال دوم ولی دانشگاه شهرکرد میگه ما قبول نمی کنیم مگر اینکه از سنجش نامه داشته باشی ولی زمان درخواست تغییر الویت تموم شده آیا می تونم از سنجش دز این مورد مجوز بگیرم مثلا با مراجعه حضوری؟

  • Avatar

   با سلام
   بله شما میتوانید نسبت به اعتراض خود برای ادامه تحصیل در دانشگاه دیگر حضوری به سازمان سنجش مراجعه نمایید .

  • Avatar

   ببخشید یعنی این کاری کا گفتم میشه که انجام بشه یعنی سنجش این کار را انجام میده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما میتوانید علاوه بر مراجعه حضوری به سازمان سنجش درخواست عمومی به سازمان سنجش ارسال نمایید، تا درخواست شما مورد برررسی قراربگیرد، و در صورت موافقت سازمان شما میتوانید اقدام به تغییر در رشته و دانشگاه داشته باشبد.

 46. Avatar

  سلام.میخواستم بدونم من الان ترم ۱ رو تو دانشگاه مبدا بخونم و معدلم مثلا بشه ۱۷ اونوقت میتونم درخواست مهمانی بدم و از ترم ۲ برم یه دانشگاه دیگه؟یا از ترم ۳ میتونم؟

  • Avatar

   با سلام در صورتی که دانشگاه ها موافقت کنند و دانشگاه مقصد رشته مورد نظر شما را ارئه دهد میتوانیددراین دانشگاه ثبت نام کنید .

  • Avatar

   میخواستم بدونم درخواست رو کی باید بدم؟مثلا یعنی از ترم بهمن بخوام بیام دانشگاه شیراز بصورت مهمانی.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   زمان درخواست مهمان برای دانشگاه های سراسری در نیمه دوم ابان و اوایل آذر ماه می باشد، و برای دانشگاه آزاد از ۱۵ آذر تا ۳۰ آذر ماه می باشد.

 47. Avatar

  سلام من از طریق سیستم اشتباه در انتخاب رشته اقدام کردم.الان د هفتست تو دانشگاه جدید دارم درس میخونم.فکس زدن دانشگاه مبدا که مدارکمو بفرسه اما هنوز نیومده.گفتن اگه تا آخر ماه نیاد نمیتونی ادامه تحصیل بدی.خب این معنیش یعنی چی؟منظورم اینه که باید برگردم اونوقت دانشگاه مبدا؟

  • Avatar

   با سلام
   شما در وهله ی اول باید به دانشگاه قبولی خود مراجعه نمایید و در صورت موافقت میتوانید انتقالی خود را بگیرید و در غیر اینصورت شما یک ترم زمان دارید تا نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید .

  • Avatar

   سوال دیگه ای که داشتم اینه که اگه بعد ترم ۱ انصراف بدم میتونم توی کنکور ۹۸ شرکت کنم و شبانه دولتی بزنم؟بعد چون دوتا دانشگاه نظام وظیفه رد کرده سال دیگه سومیش نمیشه؟

  • Avatar

   با سلام در صورتی که یکبار انصراف داده باشید و برای بار دوم بخواهید از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهید از طرف نظام وظیفه به شما معافیت موقت مجدد تعلق نمیگیرد .

 48. Avatar

  باسلام
  من در سیستم باسخگویی سارمان سنجش اعلام کردم کد منطقه من اشتباه ثبت شده وباسخ دادند که کارنامه ام را به شماره ای که دادندفکس کنم تا در خصوص من تصمیم گیری شود چهار شنبه فکس کردم چه طوری می توانم از تصمیم شان باخبر شوم

 49. Avatar

  با سلام-من در موقع انتخاب رشته ۹۷ دچار اشتباه شدم به طوری که در کافی نت اولویت ها را جا به انتخاب رشته کردند. و از سازمان سنجش درخواست اولویت بعدی را کردم در اوایا مهر ماه .و در پاسخ سازمان:داوطلب گرامی درخواست شما مبنی اعمال انتخواب رشته جدید در فرم انتخاب آزمون سراسری۹۷ اقدام و مشخص شد. در کد رشته … دارای نمره عملی لازم هستید ضرورت دارد برای ثبت نام در تارخ ۹۷/۷/۱۶و۹۷/۷/۱۷ در ساعات اداری به دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. و این درحالیاست که پاسخ سازمان سنجش ۹۷/۷/۲۵ آمده و زمان مقرر به اتمام رسیده است . به دانشگاه مقصد زنگ زدم گفتند باید از سازمان یا دانشگاه که در آن ثبت نام کرد یه نامه ای بدستمان برسد . الان با این حال باید چی کار کنم؟ الان انشگاه روزانه تحصیل میکنم> و رشته ای که می خوام برم متفاوته از رشته است که الان می خونم.و در نهایت آیا در صورت قبولی دانشگاه شبانه می شود؟؟؟؟ با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما باید به صورت حضوری به دانشگاه فعلی و در حال تحصیل خود مراجعه نمایید. و از دانشگاه بخواهید ،درخواست شما را به دانشگاه مقصد ارسال نمایند،در صورت موافقت هر دو دانشگاه میتوانید در دانشگاه و رشته جدید تحصیل نمایید. اگر در تغییر اولویت خود دانشگاه شبانه انتخاب کنید، تحصیل شما در این صورت در دوره های شبانه خواهد بود.

  • Avatar

   با سلام) اگر در تغییر الویت خود دانشگاه شبانه انتخاب کنید ،تصیل شما در این صورت در دوره های شبانه خواهد بود>> من اولویت که می خوام برم روزانه و کارشناسی است. در این صورت دانشگاه مثصد شبانه می شود؟؟؟ باتشکر

  • Avatar

   با سلام
   اگر در تغییر اولویت دانشگاه روزانه را انتخاب کنید تحصیل شما به صورت روزانه خواهد بود و شبانه محسوب نمی‎شود.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره نتایج نهایی کنکور