تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / اعتراض به نتایج آزمون دکتری

اعتراض به نتایج آزمون دکتری

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون دکتری 99
اعتراض به نتایج آزمون دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دکتری که در هفته اول اسفند ماه برگزار می شود ، شامل دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه می باشد. نتایج اولیه برای داوطلبانی که در آزمون کتبی شرکت کرده اند ، اواخر فروردین ماه منتشر شده و تعیین کننده افرادی است که می توانند به انتخاب رشته دکتری 99 بپردازند. فرآیند انتخاب رشته هم معمولا اوایل اردیبهشت ماه صورت گرفته و نتایج آن در خرداد ماه از سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است. در این مرحله مشخص می گردد چه کسانی به مصاحبه دعوت و چه کسانی دعوت نشده اند. در نهایت و پس از اجرای جلسه مصاحبه ، اسامی افرادی که مورد قبول واقع شده اند ، در اوایل شهریور ماه اعلام می شود.

اما نکته ای حائز اهمیت ، امکان اعتراضی است که در هر مرحله از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری فراهم می باشد. یعنی داوطلبان می توانند در زمان های مشخصی به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و درخواست تجدید نظر خود را به ثبت برسانند.

داوطلبانی که به نتایج آزمون دکتری نیمه متمرکز سال تحصیلی 99 اعتراض دارند برای اعلام آن باید از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

زمان اعتراض به نتایج آزمون دکتری 99

اعتراض به کارنامه اولیه آزمون و درخواست بررسی مجدد نمره

همان طور که گفته شد پس از انتشار نتایج آزمون دکتری 99 ، ممکن است برخی از داوطلبان نسبت به نتایج اعلام شده رضایت نداشته باشند. بنابراین می توانند این عدم رضایت خود را با درخواست تجدید نظری که در سایت سازمان سنجش وارد می سازند ، نشان دهند. مهلت ثبت درخواست اعتراض معمولا از اواخر فروردین ماه لغایت اوایل اردیبهشت ماه می باشد. لازم به ذکر است که درخواست های ارسالی خارج از موعد مقرر ، مورد بررسی و پاسخ گویی قرار نخواهند گرفت.

اعتراض به کارنامه انتخاب رشته و نتیجه معرفی به مصاحبه

پس از  اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ، ممکن است داوطلبان در کد رشته مورد علاقه و یا هیچ یک از کد رشته های انتخابی مورد قبول واقع نشده باشد. از همین رو سازمان سنجش فرصتی را در اختیار این افراد قرار داده است تا بتوانند درخواست اعتراض خود را اعلام کنند. زمانی که برای این فرآیند در نظر گرفته می شود ، معمولا در اوایل خرداد ماه می باشد.

داوطلبان در این بازه زمانی می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به ثبت درخواست خود در قسمت مربوطه بپردازند. توجه داشته باشید که اعتراض به این مرحله ، تنها یک مرتبه برای هر داوطلب امکان پذیر بوده و پس از ارسال نمی توان آن را اصلاح یا حذف نمود.

اعتراض به نتایج نهایی آزمون دکتری

نتایج نهایی آزمون دکتری که نشان دهنده پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبانی است که مورد مصاحبه دکتری قرار گرفته اند ، معمولا در هفته اول شهریور ماه منتشر می شود. در این مرحله نیز ممکن است داوطلبان ، در انتظار نتیجه ای مغایر با آن چه اعلام می شود ، باشند. از همین رو امکان اعتراض برای آن ها از طریق سایت سازمان سنجش فراهم خواهد بود.

داوطلبان می توانند تا روز 14 شهریور ماه ، به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و درخواست تجدید نظر خود را به صورت اینترنتی به ثبت برسانند.

مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون دکتری 99

1- برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون ، در ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش شوید سپس مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک کنید.

 

2- سپس بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک کنید.

 

3- صفحه ای همچون تصویر زیر پیش روی شما قرار خواهد گرفت، اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

 

4- پس از انجام این مرحله و تایید آن ، از طرف سازمان سنجش رمز عبوری برای شما ارسال خواهد شد پس از دریافت رمز عبور مجددا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دوباره بر روی گزینه ارسال درخواست کلیک کنید و پس از آن طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی ورود به سیستم همانند تصویر زیر پنجره ای باز می شود که بایستی نام کاربری و رمز عبور دریافتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

5- پس از کلیک بر روی گزینه ورود ، به صفحه جدید هدایت خواهید شد که باید گزینه “درخواست جدید” را انتخاب نمایید.

درخواست جدید

6- در قسمت آزمون کلمه “دکتری” و در قسمت سال “99” را وارد نمایید سپس بر روی کلمه جستجو کلیک نمایید.

جستجو

7- اگر در مرحله انتشار کارنامه اولیه هستید مطابق تصویر زیر گزینه “تقاضای بررسی مجدد نمره” را انتخاب نمایید.

انتخاب

8- چنانچه در مرحله انتشار کارنامه انتخاب رشته قرار دارید می بایست بر روی گزینه “اعتراض به نتیجه معرفی به مصاحبه” کلیک نمایید.

انتخاب گزینه مناسب

9- اگر نسبت به نتایج مصاحبه دکتری 99 ، اعتراضی دارید باید گزینه “اعتراض به نتایج قبولی (صرفا بررسی نتیجه دانشگاه های وزارت علوم)” را انتخاب کنید.

10- در نهایت ، با وارد نمودن شماره داوطلبی و شماره پرونده می توانید اعتراض خود را ثبت نمایید.

شماره داوطلبی

به این ترتیب می توانید متن اعتراض خود را وارد و ثبت نمایید. پس از رسیدگی به اعتراضات ، مجددا وارد سیستم شده و نتیجه را از طریق همان رمز عبوری که دریافت کرده اید ، مشاهده نمایید. جهت کسب اطلعات بیشتر می توانید از لینک های موجود در مطلب ، استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره